Aradi Közlöny, 1939. augusztus (54. évfolyam, 171-196. szám)

1939-08-29 / 194. szám

8 KEDD âilâOI KÖZL­ÖNYEV SPORT KÖZLÖNT Az első forduló: Favoritgyőzelmeek és tizenegyesek napja Gyenge a Versus, de mégis biztosan győzött — A Rapid hengereit — Perneky góllal mutatkozott be—A Ripensia sétáivá verte a Juventust A legbravúrosabb tel­jesítmény: A IMAC bucuresti-i győzelme „ Az első forduló nem mutatta a szokott szezonelen­ látók képét. Egy-két mérkőzést leszámítva derekas küzdelmek árán szereztek pontot, vagy pontokat a csapatok. Biztató formáról kizárólag csak a Rapid eredménye tanúskodik, míg a bajnokcsapat nem produkált különösebbet. Ha a csa­patból kiemelnék Bodolyt gyenge kis középegyesület színvonalára süllyedne. Az AMTE játékosai­nak megártott a heteken keresztüli huza­vona, így is kétszer annyit nyújtottak, mint amennyit vár­tak tőlük. Szélsők nélkül­ rossz formában lévő kapussal, azonban nem lehet mérkőzést nyerni A TMAC bravúrosan mutatkozott be az A- ligában és Bucurestiben legyőzte, nagy harc árán a Sp. Studenţesc csapatát. Egyébként az első bajnoki forduló alkalmával négy 11-est adtak meg a játékvezetők és ebből mindössze két gólt értek el a csapatok. Beszámolóink a mérkőzésekről a következők: Venus—AM­TE 300 (1sO) Picky Kroner sínjelére így álltak fel a csa­patok: Venus: David —Sfera. Mogrescu — De­­metrovic, Juhász Lunas — Ene Ploiesteanu. Ha­­mis, Bodola Iordache. AMTE: Gerold — Slivác, Kovács — Szurdi, Szabó. Szaniszló — Pintér, Láb, Fried, Reinhart, Batrin» AMTI támadásokkal indul a játék, mégis az­­első „meleg“ helyzetet Gerold oktalan lábbal va­ló mentése teremti­ Továbbra is az aradó csapat van frontban, de már az első percekben látszik, hogy Batrin rossz napot fog­ott ki és a csanatban, bár­­szépen kombinálnak, nincs átütő erő. Fried és Léb formás leadásai elhalnak a szélsők tehetet­lenségén és a Venus nyugodtan, biztosan rombol­ja az éretlen akciókat. A 10­ percben Demis vá­ratlanul benyúl Slivácnak, majd összeesik és láb­­rándulása miatt a szélen bicegi végig a mérkő­zést­ A 14. percben Pokor Kroner szabálytalanul sarokrúgást ítél az AMTE ellen és Éne­kó beadá­sát a fedezetlenül Haevr­ts Bódéi-- -,mp­ll felessel a hálóba továbbiba. 1:0. Az AMTF fölény egé­szen a félidő végéig tart, de egyetlen lövés sem esik kapura­. A félidőben, szigorúan elzárkózva, »»« lát­szik taktikai megtbeszélés+ tartott az AMTE gatósága a játékosokkal, de enn­ek kevés eredmé­nye mutatkozott a ^'-s^dik félidőben- Elfeledet­tek' ugyanis intézkedni hozv­a széles gyámolta­lanul játszó Pintért összekötőbe, vazy ce- ’ 'tegyék — az eredeti helyére — s­zébbel próbál­kozzanak a szélen, talán ő nem lőttt volna két lépésről a" üres kapu mellé. A másod­ik félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első. Az AMTE tá­madott és a Venus rúgta a gólokat, Jordache. Ge­rold és Silve v égbekiáltó hibáiból üres kenuba lőtte a másod­'k gólt, míg a harmadik gól úgy esett bony. Kovács elengedte Énét, akinek ivett labdájét a­­----pb a ragadt Gerold kezei között fe­jelte be Obadola-A győztes csapatban hibátlanul Bodola ját­szot, aki a mezőny legjobbja volt, Sfera és De­­metrovics elsőrendű futballisták, Juhász és Lupas szürkén játszottak. Hamis csak tíz percig számí­tott, Iordache, Ploiesteanu semmi különös és Megrescu egészen gyenge. Dávidtól egy szép védést láttunk. Az AMTE-ban Gerold nincs formában, Ko­­vács még nem jött bele, Slivac három nagy hibá­jából három gól esett, egyébként jó volt, Szabó a második félidőben jobb volt mint Juhász, Szurgyi a második félidőben a csapat egyik leggyengébb embere volt, Szaniszló végig nagy akarással és jól futballozott. A csatársorban Batrin egészen rossz, Reinhart gyenge, Fried , beleszámítva a hosszú pihenőt, nagyon jó volt. Léb az első félidőben Bo­dola után a mezőny legjobbja, Pintér még nem az első csapatba való. Jobb lett volna Szegedit ját­szatni, akár fedezetsorban, akár elől, többet ért volna. Picky Kroner megállított egy nagy AMTE- támadást, ami góllal kecsegtetett, lesállás címén és megadott egy nem létező sarokrúgást, amiből a mérkőzést eldöntő gól esett. TMAC—SPORTUL STUDENŢESC 3:2 (2:1). Az első félidőben a Sportul Studenţesc vezet Remus góljával és ezt­­ Lesből Reuter egyenlíti, majd ugyanő állítja be a félidő eredményét. Új­rakezdés után Tóth lövi a harmadik gólt, amire Marinescu válaszol góljával, de az eredményen ez már legfeljebb csak szépít. RIPENSIA—JUVENTUS 3:0 (2:0). A Juventus Szadovsky, és Praszler nélkül állt ki és a fiatalokkal tűzdelt Ripensia könnyen győ­­zött. A 29. percben Mico, majd Zsifkovics eredmé­nyes, a második félidőben Stimatoc Vulcanescu miatt 1 Lesből állította be a végeredményt. CARPAT F. C.—UDR 2:0 (1:0). Perneki jól mutatkozott be. Az első félidőben Szőke lőtte az első gólt, majd a második félidőben Perneki biztosította be a győzelmet. Az UDR 11-es büntető­rúgáshoz jutott, de Zsizsik, a végig kitű­nő Hevesinek ezt sem tudta belőni. UNIREA TRICOLOR—VICTORIA 0:0. Remek küzdelmet vívott a két csapat­ Az Uni­rea Tricolor támadott többet, de Sepsi nagyszerű védések egész sorával tette ártalmatlanná a lövé­seket. Az első félidő 20. percében Felecan kezelése miatt 11-est kapott a bucureştii csapat, de Sepsi ezt is védte. RAPID F. C.—GLORIA CFR 6:0 (3:0). A galaţi csapat nem volt ellenfele a kitűnő Rapidnak. Kénye,kedve szerint érte el a gólokat Auer csapata. Auer 3 és Barátky három gólja ál­lította be az eredményt- Cucula egyesülete rosszul rajtolt.­­• ­ A SZIFILISZ nem gyógyíthatatlan betegség, kezelheti diszkréten az itt külföldi tudományos alánon készített „ARONGYL“ pasztillákkal. Az egészségügyi minisztérium által engedélyezve. Kapható az összes gyógyszertárakban és dnrme­­riákban, vagy utánvéttel 450 lejért dr. C. Gud gyógyszertárában Bucureşti, Calea Victoriei 33. (Frascati­nalota.l kívánságra diszkrét módon in­gyenesen küld kimerítő brosúrát a Nifar‘‘ S­­a­­r- Serviciul ştiinţific. Bucureşti, Str- Maria Roseti No. 47. Vereséget szenvedett a magyar válogatott Varsóban Lengyelország— Magyarország 4:2 (1:2) A két nemzeti válogatott barátságos mérkő­zése kemény küzdelmet hozott és az edzésben előbb levő lengyelek nagy harc után győztek. A magyar csapat így állt fel: Sziklai — Kiss, Biró — Szalai, Turay, Dudás — Ádám, Sárosi I., Zsengellér, Toldi, Gyetvai. A 13. percben Zsengellér, a 28. percben Ádám góljaival a magyarok 2:0 arányban vezettek, de Piontek még szünet előtt szépített­ A második fél­időben a lengyelek erőnléte szembetűnőbb és Wil­limowski, Piontek és Willimowski góljaival meg­szerezték a győzelmet O Gloria—ATE 3:1 (1:1). Edzőmérkőzés. Biró: Rein­hardt. A Gloria biztosan győzött Fritz, Saboteanu és Tudor góljaival. A tornászok vigaszgólját Curila sze­rezte. O Titanus—Tricolor 6:2 (3:1). Biró: Ádám. Góllö­vő: Magold (5) és Szilbereisz, illetve Botos és Varga H.­­ Kinizsi—Juventus 13:0 (8:0). Temesvár. Az ed­zőmérkőzésen játszott valamennyi Kinizsi-játékos­ A gólokat Bajusz (4) Kovács (2), Losoncz (2) és Malita (3) lőtték. Két gól öngól volt.­­ Törpabajnoki eredmények: Pénteken: Transil­vania—Olimpia 1:0, vasárnap AMTE—ATE 0:0, Gloria —Banatul 8:0, Olimpia—Hakoah 1:1, AAC—Unirea 3:0, Transilvania—Crişana 3:0 (utóbbi nem jelent meg). O Victoria (Borosjenő)—Crisus (Kisjenö) 7:1 (2:0). Az első féldőben a Crisus még tartotta magát, de már a másodikban nem tudott ellenállni a Victoria nagy ostromának. A borosjenőiek határozottabbak és jobbak voltak, habár a gólarány túlzott. A kisjenőieket men­ti, hogy­ a csapatban több ifjúsági játékos­ játszott.­­ 11.1939. AUGUSZTUS 29. Kisorsolták az aradkerü­leti bajnokság őszi bajnoki fordulóit Szeptember 3: AAC—Unirea- Transilvania— Titanus. Olimpia—Astra, ATE—Egyetértés Ba­natul—Tricolor. Gaiana—Crisana. Szentember 10: Banatul—AAC. Unirea—Ti­tanus. Transilvania—Olimpia» Astra—Egyetértés. ATE—Galana, Tricolor—Crisana. Szeptember 17: ATE—Transilvania, litanus —Egyetértés. Olimpia—Banatul. Unirea—Astra. Gaiana—T ricolor. Szeptember 24: Tricolor—Astra, Olimpia— Gaiana. Crisana—ATE, Gaiana—Titanus, Crisana —»Banatul. Október 1: AAC—Transilvania. Egyetértés— Unirea. Olimpia—ATE. Gaiana—Titanus, Crisana —Banatul-Október 8: Crisana—Egyetértés, Tricolor— AAC, Gaiana—Transilvania. ATE—Astra. Titanus —Olimpia, Unirea—Banatul. Október 15; Titanus—Crisana Olimpia—Tri­color. Egyetértés—AAC, 1 ransilvania—Asţra. Unirea—Gaiana. Banatul ATE­Október 22: Egyetértés—Tricolor. Transil­vania—Banatul, ATE—LJnirea Titanus—Astra. AAC—Gaiana. Október 29: Titanus—Tricolor. Olimpia— E"T»etértés. AAC—ATE Transilvania—Crisana, Astra—Gaiana. November 5: ATE—Tjtanus. Unirea— O' m­­pia. Astra—Banatul, Egyetértés—Gaiana. Trico­lor—Transilvania, AAC—Crisana-November 12: Astra—AAC Banatul—Gaiana. Crisana—Olimpia» Tricolor—ATE. Unirea—Tran­silvania-November 19: Astra—Crisana. AAC—Olim­pia, Tricolor—Unirea Transilvania—Egyetértés. Banatul—Titanus. November 20: Crisana—Unirea-Másodosztály: Szeptember 10: Hakoah—'Vultu.ru i. r or tuna— AMRA. Szeptember 17: Vulturul—Fortuna AMRA— Sparta-Szeptember 24: Sparta—Fortuna. AMR­A— Hakoah. Október 1: Sparta—Vulturul Fortuna—Ha­koah.­­Október 8: Hakoah—Sparta Vulturul— AMR A., o AAC—Hakoah 2:1 (1:1). Biró, Varga. Küzdelem után a határozottabb atléták győznek. A vezetőgólt Kossik lőtte szabadrúgásból. A 36. percben 11-esből Bahper egyenlít. Szünet után a 42 percben Kozsnicza lövi a győztes gólt.­­ Az Astra úszóversenyének eredményei- 100 m ifj. gyors: 1. Oravetz AAC, 2 Hozdovits AAC. 3 To­­mescu Astra. 100 m­. női gyors: 1. Rafael Éva, 2 Vi­rág Magda. 100 m. ifjúsági mell: 1. Sebestyén Hakoah 2. Burghardt Astra, 3. Jenei AAC. 100 m. férfi gyors: 1. Paulus Astra, 2. Oravetz AAC. 3. Tomescu Astra. 100 m. fiúgyors 15 évig: 1. Zelenák I. Astra. 2 Zelenák II. Astra, 3. Nemes ATE. 100 m. férfi mell: 1. Morar Astra, 2. Paulus Astra. 3. Sebestyén Hakoah. 100 m. ifi. hát: 1. Bergesz II. AAC. 2. Hozdovits AAC. 3. To­mescu Astra. 100 m. női hát: 1. Virág Magda AAC. 100 m. férfi hát: 1. Hozdovits AAC. 2. Bergesz II. AAC, 500 m. férfi gyors: 1. Paulus Astra. 2. Faur Astra. 3. Scha­­berger AAC, 500 m. if.i. gyors: 1. Tomescu Astra. 2. Totorean Astra. 3. Madarász Astra, 25 m. fiú győri 10 évig: 1. Crisea Astra. 100 m nő,1 mell: 1. Boros Magda AAC. A versenyek kifogástalan rendezéséért Gebauer Józsefet, az Astra úszószakosztályvezetőjét illeti elismerés. Hirdessen az Aradi Közlöny­ben