Autó-Motor, 1987. január-június (40. évfolyam 1-12. szám)

1987-05-15 / 10. szám

NÉMETH KORNÉL MEGSÉRÜLT A motokrossz országos bajnokság 4. futamát Kaposvárott, ötezer néző előtt rendezték meg. A kategóriákat tekint­ve a futamok igazolták a papírformát, mert nem lehetett a győzelmet elven­ni Kamrás Kár­oly­tól, Gyurászik Lászlótól és Németh Kornéltól sem. Az összevont 250 és 500-as kategóriá­ban azonban hazai pályán évek óta nem látott esemény történt. Németh Kornél az 500-as Kawasakival az első futamban legyőzte a könnyebben ke­zelhető negyedliteresen versenyző Gyurászikot. Németh a második fu­tamban vezető pozícióban komoly bo­kasérülést szenvedett, de hatalmas erőfeszítéssel folytatta a motorozást és így is kategóriagyőzelmet nyert. Ke­véssel utána mentőautóval kórházba szállították. A verseny másik érdekes­sége, hogy a tavaly óta különösen so­kat fejlődött Kamrás Károly a tavalyi bajnok ifj. Horváth Pál előtt, moto­­krosszversenyen ritkán mérhető, 1:05 perces előnnyel ért célba. Eredmények. 125 kcm: 1. Kamrás Károly, UBSE (Honda) — 2. Horváth P., Hódgép (Kawasaki) — 3. Erdős L., KKSK (Yama­ha) — 4. Balogi Z., H. Petőfi SE (Kawasa­ki) — 5. Zoltán A.. ZMMK (Yamaha). 250 kcm: 1. Gyurászik László, KKSK (Suzuki) — 2. Siklósi A., Volán Surján SE (KTM) — 3. Nátó L., HPSE (Honda) — 4. Nátó J., HPSE (Yamaha) — 5. Kopnyik P., Veszp­rém (KTM). 500 kcm: 1. Németh Kornél, Pécsi MHSZ (Kawasaki) — 2. Halász L., HPSE (Honda) — 3. Borka J., Volán Sur­ján (KTM) — 4. Wagensommer. T. Bicske (Honda) — 5. Rosrics K., Pécsi MHSZ (Honda), Németh Kornél — szenzációs formát mutat az idén BAJNOKI NYITÁNY KECSKEMÉTEN Kecskeméten rendezték meg a gokart­bajnokság idei nyitófutamát. A leg­népszerűbb géposztály az idén is a C, 4-es. Ebben az évben több mint 30 nevezés érkezett, és ebből 22-en rajt­hoz is álltak, köztük a bajnoki me­zőny egyetlen női indulója, Mészáros Adrien (Ibusz Kart Klub Kecskemét), aki már az időmérésen is nagyon jól szerepelt. A 22 idő közül a hetedik leg­jobbat futotta, majd az elődöntőben a 4. helyre dolgozta fel magát. A döntő futamban már a 3. helyről indulhatott, mert súlyhiány miatt Igrinyi László (Balatonalmádi SE) a döntőben csak az utolsó kockából indulhatott. A dön­tő futamban Mészáros gépe megragadt, ezért csak a 9. helyen tudott a többiek után eredni. Az igen szoros mezőny­ben a 15 kör alatt az 5. helyre jött fel, itt is intették le. Ezt a futamot Tavali Ferenc (Volán SC Győr) versenyzője nyerte. A 250-es futamot Csömör Vil­mos (Belkereskedelmi Szállítási SE Budapest) nyerte Kovács András (MHSZ Heves) előtt. Az I. osztályú bajnokságban a For­mula—BBK géposztályban a többszö­rös magyar bajnok Nagy László (Vo­lán SC Győr) ezúttal is bizonyította, hogy nem csak a gépe jó, de maga is tehetséges versenyző. A Formula—C géposztályban az első három helyen igen éles küzdelem folyt a győzele­mért Faragó Szabó András (Volán SC Budapest), Szász László (Ikarus SE Székesfehérvár) és Borbély István (Volán SC Veszprém) között. Végül is Faragó mind az elődöntőben mind pe­dig a fináléban rajt-cél győzelmet ara­tott Szász László előtt, aki a nagyon kemény, szoros csatában alig maradt alul. A 3. helyen, a nyomukban Bor­bély futott be. A verseny utolsó futa­ma volt az Intercontinental—A 100 géposztályé, ahol Szász László (Ikarus SE Székesfehérvár) kárpótolhatta ma­gát a korábbi fiaskóért, mert itt ő ara­tott rajt—cél győzelmet az osztrák Wolfgang Löhlein előtt, aki a Volán SC Győr színeiben versenyez az idén Egyébként a Volán SC Győr tíz oszt­rák versenyzőt „vett át” az A 100 és a Formula C géposztályokba. A csapatversenyt Dutép SC Kecs­kemét jogutódjaként megalakult Ibusz Kart Klub Kecskemét nyerte. Eredmények: I. osztályú bajnokság, Inter­continental A/100 kcm: 1. Szász László, Ika­rus SE Székesfehérvár — 2. W. Löhrein, Volán SC Győr — 3. Varga Gy., XIII. Autó­javító SE Debrecen. Formula C 125 kcm: 1. Faragó Szabó András, Volán SC Budapest — 2. Szász L., Ikarus SE Székesfehérvár. Formula—BEK/125 kcm: 1. Ifj. Nagy Lász­ló, Volán SC Győr — 2. Kocztur T., Ibusz Kart Klub Kecskemét — 3. Magyar R., Vo­lán SC Győr. II. osztályú bajnokság. C/3 125 kcm: 1. Sárközi Zsolt, Ibusz Kart Klub Kecskemét — 2. Braun Zs., BME—MHSZ Budapest — 3. Jaszenovics Gábor, Pannon Volán SC Pécs. E 250 kcm: 1. Csömör Vil­mos, Belkereskedelmi Szállítási SE Buda­pest — 2. Kovács B., MHSZ Heves — 3. Farkas Cs., MHSZ Heves. III. osztályú baj­nokság. C/4 125 kcm: 1. Tavasi Ferenc. Vo­lán SC Győr — 2. Papp L., Ibusz Kart Klub Kecskemét — 3. Lux G., BSZ SE Budapest. Ifjúsági bajnokság, Junior A/100 kcm: 1. Mihályi N Norbert, Ikarus SE Székesfehérvár — 2. Bakos A., Ibusz Kart Klub Kecske­mét. 125 kcm: 1. Bakos András, Ibusz Kart Klub Kecskemét — 2. Bartha A.. Volán SC Győr — 3. Pál Z.. Volán SC Veszprém. Út­­törő bajnokság. 50 kcm: 1. Vér István, Ibusz Kart Klub Kecskemét — 2. Safranyik Zs.. Ibusz Kart Klub Kecskemét — 3. Erdei S.. Volán SC Veszprém. Csapatbajnokság: 1. Ibusz Kart Klub Kecskemét — 2. Kisal­föld Volán SC Győr — 3. Belkereskedelmi Szállítási SE Budapest — 4. Volán SC Bu­dapest — 5. Volán SC Veszprém — 6. Pan­non Volán SC Pécs — 7. XIII. Autó­javító SE Debrecen — 8. Spartacus SE Debrecen — 9. Formula Racing Club Buida­­pest, Szeip Gábor 500-AS MOTOKROSSZ VB A motokrossz-világbajnokság király­kategóriájában, Spanyolországban az első futamon, amelyet Madrid mellett rendeztek meg, az angol kitűnőség, David Thorpe mindkét futambeli el­sőségével ijesztette meg versenyzőtár­sait. A legkevésbé ijedősnek a svéd Hakan Carlqvist bizonyult, aki a má­sodik futamban a brit fiú nyakán és oldalán lovagolt. Még két körrel a be­fejezés előtt is eldöntetlen volt a küz­delem, de ekkor a svéd versenyző el­esett. A verseny nagy csalódást jelen­tett az osztrákok többszörös világbaj­nokának, Heinz Kinigadnernek, aki az első futam harmadik körében kiesett, a másodikban pedig csak a 12. he­lyen ért célba. Eredmények. Első futam: 1. Thorpe (Hon­da) — 2. Anstie, mind GB (KTM) — 3. Van der Ven, NL (KTM). Második futam: 1. Thorpe — 2. Carlqvist, S (Kawasaki) — 3. Jobe, B (Honda). A vb-sorozat második versenyére Franciaországban került sor, ahol Carl­­qvistnek sikerült némi elégtételt ven­nie a spanyol fiaskóért. Eredmények. Első futam: l. Carlqvist, S (Kawasaki) — 2. Jobe, B (Honda) — 3. Thorpe, GB (Honda). Második futam: 1. Thorpe — 2. Nannini, I (KTM) — 3. Lilies, USA (Kawasaki), 59