Petőfi Népe, 1974. április (29. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-30 / 99. szám

EZ TÖRTÉNT AZ NB­­ I BEN Ferencváros—Salgótarjáni BTC 2:1 (1:1) Salgótarján, 11 000 néző, vezet­te: Müncz. Jó iramú mérkőzésen nagy vé­delmi hibából szerezte góljait az FTC. Góllövők: Martos, Máté, il­letve Szoó. Csepel—MTK 3:2 (1:0)­­ Csepel, 7000 néző, vezette: Hé­vízi. Eseménytelen első félidő után élvezetes, izgalmas mérkőzésit ví­vott a két csapattt A Csepel négy perccel a befejezés előtt nyerte meg a mérkőzést. Góllövők: Bu­­ronyi, illetve Csordás, Borsó. Haladás VSE—Zalaegerszegi TE 2:0 (0:0) Szombathely (zárt kapuk mö­gött), vezette: Emsberger. A ZTE kihagyott 11-ese után a Haladás akár nagyobb arány­ban is nyerhetett volna a lélekte­­lenül játszó zalaegerszegiek ellen. Góllövők: Király, Dorog—Szegedi EOL 3:0 (1:0) Dorog, 2000 néző, vezette: Nagy B. Szünet után feljavult a doro­giak támadó játéka és végleg a maguk javára döntötték el a mér­kőzés sorsát.­­Varga (SZEOL)­ a 67. percben a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Gubán, Horváth P., Tóth. VM Egyetértés—Videoton 2:0 (1:0) Szőnyi út, 4000 néző, vezette: Szilvási. Az Egyetértés több gólveszélyes támadást vezetett és feltétlenül rászolgált a győzelemre, a mélyen­ tudása alatt játszó Videotonnal szemben. Góllövők: Siklósi, Weimper. Tatabánya—Pécsi MSC 2:1 (2:0) Tatabánya, 6000 néző, vezette: Vincze dr. Az első félidőben a Tatabánya, szünet után a Pécs támadott töb­bet. Végül a helyzeteit jobban ki­használó hazaiak nyerték a mér­kőzést. Góllövők: Takács, Kőmű­ves, illetve Kardos. Újpesti Dózsa—Rába ETO 1:1 (0:0) Győr, 14 000 néző, vezette: Som­­lai.A Dózsa vezető góljáig változa­tos volt a játék, utána az újpes­tiek beálltak védekezni, s szinte várható volt az ETO egyenlítse. Góllövők: Fekete, illetve Pénzes. Vasas—Bp. Honvéd 3:1 (2:0) Fáy u., 6000­­ néző, vezette: Pa­lotai. A Vasas nagy lendülettel és lel­kesedéssel játszott és helyzetei alapján akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Vá­­radi 2. Müller, illetve Kozma, az nb I. Állása 1. Ü. Dózsa 2. FTC 3. Tatabánya 4. ETO 5. Videoton 6. Honvéd 7­. Pécs 8. MTK 9. Csepel 10. Vasas 111­. SBTC 12. Haladás 13. ZTE 014. Egyetértés 115. Szeged 16. Dorog 23 SS 25 12 25 12 25 12 25 12 25 10 25 10 1 10 25 9 9 36 7 64 8 12 6 12 71 7* 9 3 3 12 4> 8 6 25 25 25 25 25 25 5 59-28 36 5 46-24 32 5 312-30 32 8 31-28 31 7 31-25 30 9 47-29 29 T 213-23 27 9 35-31 26 Ul 32-32 24 7 27-28 24 7 19-26 24 Ui 24-34 21 li3 24-3? 21 HO 21M2 18 13 22-35.16 OTT 22-43 10 SPORT* SPORT • SPORT Vasárnap megkezdődött a Határőr Dózsa VII. nemzetközi lovasversenye Vasárnap délután két órakor Kiskunhalason, a Határőr Dózsa Sportegyesület versenypályáján több ezer néző jelenlétében nyi­totta meg Tánczos Sándor, a vá­rosi tanács elnöke a Vili. nem­zetközi lovasversenyt. A lelátón ott volt két országgyűlési képvi­selő: Ispánovits Márton, a járási pártbizottság első titkára és Nagy Csaba, Bútor Sándor, a Magyar Lovasszövetség főtitkára, dr. Érsek Bertalan, határőr ez­redes, a BM Határőrség országos parancsnokának helyettese, Du­dás István, határőr alezredes. A nemzetközi munkásmozga­lom nagy ünnepének május „1- nek jegyében rendezte meg is­mét a Határőr Dózsa Sportegye­sület ezt a versenyt. A BM Ha­tárőrség lovas iskolája és maga a sportkör is tervszerűen foglal­kozik fiatal lovasok képzésével, s az elmúlt 21 év alatt sok tehet­séges versenyzőt nevelt. Ennek köszönhető, hogy a kiskunhalasi lovasok többször nyertek orszá­gos és nemzetközi bajnokságot, a sportolók pedig állandó tagjai a magyar­­ válogatott keretnek E sportkörhöz fűződik a magyar lovassport sok jelentős nemzet­közi eredménye — mondta töb­bek között megnyitójában Tán­czos Sándor. A megnyitót követően felvo­nultak a csapatok: a Csehszlo­vákiából érkezett Slávia SVST, a TJ­VSZ Kosice, a jugoszláv Granicar és a Dakovo lovas­klubok, a lengyel Gwardia War­­sawa, a román válogatott keret. Hazánk lovasait az igazi Lenin Tsz, a lajoskomáromi Győzelem Tsz lovascsapatai, illetve a ven­déglátó kiskunhalasi Határőr Dó­zsa lovas szakosztálya képvisel­te. Nem érdektelen megemlíteni, hogy a külföldről érkezett lovas sportolók között Európa-bajno­­kok, olimpiai második helyezet­tek, kiváló sportolók vanak. El­sőként az ifjúsági díjugratást bonyolították le, majd a nem­zetközi megnyitó verseny követ­kezett. A lovasverseny részletes eredményeit lapunk pénteki szá­mában közöljük. AHKBSMfeSa • Az ünnepélyes megnyitón a Határőr Dózsa csapata. • Varró József, a Határőr Dózsa lovasa az akadály felett. Csak döntetlenre futotta Kiskunhalasi MEDOSZ— Szegedi VSE 1:1 (1:1) Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Polcz. Kiskunhalas: Dömény — Juhász, Kiss L., Dobra — Lévai, Kiss A. — Szőke (Csáki), Udvari NI., Trunkos, Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. Szeged: Bolya — Csigér, Bol­gár, Kovács M. — Tímár, Hor­váth — Herold, Róth (Kutasi), Tóth J., Sándor V., Tóth. Edző: Rábai László. Csapkodó játék. Góllövők: Oláh, illetve Sándor. Jók: Ju­hász, Kiss L., Kiss A., Csermák, illetve Bolgár, Kovács M., Hor­váth, Sándor. A mérkőzésről a telefonvonal hibája miatt nem tudtunk részletes tudósítást kapni. NB II. KELETI CSOPORT T. FŐSPED 23­ 19 2 2 62-16 10 2. Vol­án­ SC 28 1­6 4 8 95-18 36 3. Szabó SE 23 13 5 5 32-18 31 4. Sz. Dózsa 23 11 4 8 SS-31 26 5. DEIAC­­ 23­ 0 1 9 41-36 24 6.­­SZVSE 23 5 10 6 26-24 22 7. Bp. Építők 23 8 6 9 36-47 22 9. DMTE 23 9 3 11 38-36 21 9. Sáp« 23 8 5 10 31-33 21 10. Cegléd • 23 8 10 7 29-32 21 11. BVTSK 23 8 5 10 39-44 21 12. H.böszftrm. 23 7 6 10 26-36 20 1B. m. ker 23 T 51 39-37 19 W. KTE 23 0 5 12 20-36 17 15. Sz. MÁV 23 6 4 13 24-49 16 Hfl. Kkhalias 23 3 41 16 22-60 10 Szabó Lajos SE—Debreceni M­TE 2:1 Ceglédi VSE—Szegedi Dózsa 1:0 Vas­ash Láng—DEAIC 9:0 FCSIPED Szállítók­—Bp. Építők 2:1 Volán SC—m. ker. TTVB 1:0 Békéscs. VTSK—H.Köszöntő. B. 41 A, Az idei leggyengébb játékkal Oroszlányi Bányász—Kecskeméti SC 2:0 (2:0) Oroszlány, 1000 néző. Vezette: Rúzsa. .­­ ‘1 Oroszlány: Kerekes — Németh (Vízkeleti a 78. percben), Szabó, Jelinek — Sárosi, Kovács — Rim­bacher, Papp, , Máté, Aradi, Rácz (Tóth A. a 75. percben). Ed­ző: Mészáros Imre. Kecskeméti SC: Winter — Oláh, Lantos, Kecskés — Diószegi, Pa­­sek (Oskolás a szünetben) — Mol­nár (Czirkos a szünetben), Gyirkó dr., Szabó Czéh. Koós. Edző: dr. Dezsőfi Ferenc. A 2. percben Kecskés hibájából Rim­bacher elfutott és a kifutó Winter mellett a jobb kapufa mellé lőtt. A 3. percben Gyirkó dr. nagy lövése szállt a kapu fölé. A 6. percben megszerezte a­­ ve­zetést az Oroszlány. Kecskés most is szabadon hagyta Rim­bachert. Papp labdájával a szélső elfu­tott és a bizonytalankodva ki­induló Winter mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0. A 11. percben Winter ha­talmas­­ kirúgásával Koós elfutott az el­csúszó Németh mellett, de közben oldalt keveredett, s bár bent ket­ten is üresen álltak, begurítás helyett az oldalhálóba lőtt. A ha­zai csapat­ játszott mezőnyfölény­ben és sorozatban vezették a tá­madásokat. A 25 percben Diószegi szabály­talansága miatt 30 méterről sza­badrúgáshoz jutott az Oroszlány. Winter a kapufára ütötte a lab­dát, amely a gólvonalon túlra esett és Winter már csak ezután tudta megfogni. 2:0. (A labda valóban már bent volt.) A 33. percben Szabó beadását a kapus lábbal vágta szögletre a berohanó Molnár elől. A szünet után az 55. percben Oskolás nagy lövését szögletre ütötte a kapus. A beívelt labdát a kapus éppen Czirkos fejére ök­lözte, aki az üres kapu helyett ol­dalra adta a labdát. A 63. percben Koós beadásával Szabó ugrott ki, majd gyatrán mellé lőtt. Ezekben a percekben vezetett néhány erőtlen támadást a kecskeméti csapat. A 65. perc­ben Máté kicselezte az egész kecs­keméti védelmet. Nyitva volt az út a kapu felé, a csatár azonban 8 méterről csúnyán mellé lőtt. A 68. percben Rácz futotta le Oláht, majd átjátszotta a ki­vetődő Win­tert is. Lövését Kecskés a gólvo­nalról szögletre vágta. Hazai támadások következtek ezután is. A 80. percben Papp labdájával Tóth iramodott meg és egészen közelről Winter kezébe gurított. A 84. percben egy gyors kecskeméti ellentámadás közben Kerekes a 16-oson kívül kézzel hárított A szabadrúgást Lantos a sorfalba lőtte, majd a visszapat­tanó labdát másodszorra is a vé­dőkbe rúgta. A 87. percben Papp 30 méteres szabadrúgását Winter szögletre tolta. A 88. percben Os­­­­kolás lőtt távolról fölé. A mérkőzés közepes színvonalú volt. A játék legnagyobb részé­ben az oroszlányiak támadásait láthattuk. A hazaiak sok jó hely­zetben hibáztak, de a KSC-nek is volt néhány lehetősége a góllö­vésre amit azonban elügyetlen­kedtek. Sajnos, a kecskemétiek az eddigi leggyengébb­­ játékukat nyújtották. Jók: Szabó, Jelinek, Kovács, Papp, illetve Lantos, Dió­szegi, Merényi Béla AZ NB I. B­AIXASA lt. Diósgyőr 27 15 7 9 52-21 37 2. Szolnok 27 13 8 6 39-23 34 3. Koml­ó 27 13 7 7 31-20 33 4. B.­Csaba 27 12 9 6 29-22 33 5. MÁV DAC 27 110 9 8 33-25 29 6. Dunaújváros 27 10 9 8 41-38 29 7. Ganz-M. 27 9 10 8 22-26 28 8. KKFSE 27 10 7 10 32-33 27 9. Budafok 27 6 11- 8 28-31 27 10. Eger 27 10 . Ilis 34-36 26 11. BP. Sport­ 27 9 7 11 31-35 25 10. Olajbányász 27 8 9 1B 30-38 25 13. Debrecen 27 6 12 9 94-29 24 14. Szekszárd 27 7 1 9 11­­ 21-25 23 15. Oroszlány 27 8 7 10 24-34 23 16. pénzügyőr 27 8 6 13 36-46 22 17. Kecskemét 27 6 9 12 30-46 21 18. Várpalota 27 6 8 13 20-31 20 Diósgyőr—Budafok 4:0 Bp. Spartacus—Pénzügyőr SE 3:0 Szolnok—Várpalota 2:0 Ganz-MÁVAG—Szekszárd 1:0 Dunaújváros—Békéscsaba­­ 111 Debrecen—Komló Eger—Kossuth KESE 2:0 1974. április 30. • PETŐFI NÉPE • 1 Négy gólt lőtt a Bajai SK a Kalocsai VTSK-nak Bajai SK—Kalocsai VTSK 4:1 (2:0) Baja, 600 néző, vezette: Ta­­bányi. BSE: Péter — Andruskó, Pet­­resevits, Rausch, Viszmeg — Miókovics, Győrfi — Pálmai II. (Herceg), Kemény, Kiss (Kocsis), Radics, Laki. Edző: Schmidt La­jos. Kalocsai VTSK: Niezner — Lajtos, Gerber, Pécsi, Szabó — Gábor (Schurmann), Szabó II. — Kapitány, Vén, Lakatos, Halász (Jenei). Edző: Petrovics Ferenc. Erős szélről támogatva támadott a bajai csapat. A VTSK védel­mének elemi hibáit a bajai csa­tárok hasonló okokból nem tud­ták kihasználni. A 13. percben Miokovics beadását Pécsi az utol­só pillanatban vágta szögletre Kemény elől. A 14. percben Pet­­resevits beadását Pálmai II. alig fejelte fölé. A 24. percben Niez­­ner lábbal mentett szögletre. A 27. percben Radics lefejelte a labdát Keménynek, aki 14 méter­ről lőtt a hálóba. 1:0. A 37. perc­ben Niezner ejtett ki egy labdát, s csak nehezen mentett szögletre a védelem. A 43. percben Szabó kézzel nyúlt a labdához és megítélt 11-est Kemény értéke­­­sítette. 2:1. 1 A fordulás után a VTSK kez­­­dett jobban. Az 50. percben Ka­pitány beadását Lakatos szépen lekezelte és a bal sarokba, emel­te. 2:1. Ismét a BSE került fö­lénybe. Radics és Laki hibázott, majd a teljesen visszaeső kalo­csai védelem mellett sorra hagy­ták ki a gólhelyzeteket. Andrus­kó 5 méterről lőtt fölé. A 79. percben Herceg elcsípett egy ha­zaadást ,és gólt lőtt. A 82. perc­ben Radics sorozatos védelmi hi­bák után lőtte a negyediket. 4:1. A bajai csapat közepes telje­sítménnyel is könnyen győzött Jók: Viszmeg, Miókovics, Kemény, illetve Pécsi, Kapitány, Lakatos, Borsodi József Jánoshalma—Békéscsabai MÁV 6:1 (2:0) Jánoshalma, 1200 néző, vezette: Oravecz. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsi (Keszner), Szécsi — Mi­­zser, Vaszari, Ádám — Csermák, Maráczi (Bátyai), Fenyvesi IV., Fenyvesi III. Edző: Zay József. Az első támadásnál Mizser— Csermák volt a labda útja. A be­adást Maráczi 14 méterről fölé lőtte. A 3. percben Fenyvesi III. lőtt mellé. A szélről támogatott Jánoshalma szinte egykapura ját­szott és a gólhelyzetek egész so­rát hagyták ki. A 7. és 8. percben Csermák hi­bázott jó helyzetben. A 14. perc­ben kezezés miatt 11-eshez jutott a Jánoshalma. A büntetőt Faddi a jobb sarokba lőtte, 1:0. A 20. percben a könnyelműsködő já­noshalmi védők mellett Patai az első békéscsabai támadásból majdnem kiegyenlített. A 35. percben Csermák középre emelt, de Maráczi elől felszabadítottak. A 38. percben Fenyvesi III. szög­leténél Vaszarit ellökték. A 11-est Faddi a jobb felső sarokba rúgta. 2:0. A 60. percben Patai labdáját Albert a hálóba lőtte. 2:1. A kez­dés után gyors támadás végén a kipattanó labdát Bátyái az üres kapuba lőtte. 3:1. A 67. percből Fenyvesi III. futtából hatalmas gólt lőtt. 4:1. A 69. percbenji kapus bravúrral védte Vaszari ravaszul nyesett szabadrúgását. A 80. percben Bátyai vissza­gurí­­tását Csermák vágta a hálóba. 5:1. A 90. percben Fenyvesi ÍIL szögletét Bátyai lefejelte"­és Cser­mák gólt lőtt. 6:1. Minden csa­patrészben jobb volt a Jánoshal­ma. Jók: Mizser, Vaszari, Faddi, illetve Andó, Tapasztó. Madarász Ferenc Nagy iram, jó játék és három gól Kecskemét TE—Szolnoki MÁV 3:1 (1:0) Városi pálya, 1800 néző, ve­zette: Alföldi. KTE: Varga — Virágh, Francz­­kó, Gyorsa — Bende, Komáromi II. — Csurka (Nagy­hegy­esi), Má­­nyoki, Csordás, Porhanda, Hor­váth. Edző: Varga Béla. Szolnoki MÁV: Fehér — Tóth M, Kókai, Kucser — Kormos, Varga — Fazekas (Tóth Gy.), Bánfalvi, Kovács, Kollár, Ladá­nyi. Edző: Himer István. A KTE támadott, s a MÁV szo­ros emberfogással védekezett. Ezt jól csinálták, mert az első ne­gyedórában alig jutottak lövéshez a kecskeméti csatárok. Igaz, szolnokiak pedig még a kecs­­­keméti 16-osig sem merészked­tek. Az iram pedig igen nagy volt, és rengeteg átadási hiba mindkét oldalon. A 20. percben Franczkó sza­badrúgása elzúgott a sorfal mel­lett, de Fehér kiöklözte a lég­ mellől. A 31. percben Franczkó hazaadása okozott izgalmat. La­dányi majdnem elérte. A 33. percben Csurkát tartották fel a 16-oson belül, de a szabadrúgás­ból nem lett semmi. A 38. percben az előretörő Gyorsa a 16-osnál ütközött egy védővel, majd nála maradt labda, és megindult a kapu felé, a Tóth M. az ötösön hátulról akasztotta. A 11-est Porhanda nagy nyugalommal helyezte a bal sarokba, 1:0. A 40. percből a szolnoki Ko­vács egymás után négy szögletet ívelt jobbról. Háromszor csak üggyel-bajjal sikerült újabb szögletre menteni a léc alá csa­varodó labdát, s csak a negyedik után szbadult fel a kapu. A 43. percben szép adogatás után Por­handa 10 méterről rosszul talál­ta el a labdát. A második félidő góllal kezdő­dött. A 46. percben a játékvezető 18 .méterről szabadrúgást ítélt a szolnokiak javára. Kovács a sor­fal felett pontosan csavarta labdát a bal felső sarokba. 1:1.a A KTE nagy lendülettel táma­dott. Csordás ugrott ki, de hos­­­szan szöktette magát. A 61. perc­ben Mányoki beadása után a szol­noki kapu előtt pattogott a lab­da. Porhanda hirtelen kigurította az oldalt álló Horváthot, aki egy­ből élesen a hosszú sarokba vág­ta. 2:1­. A gól után Varga kétszer is nehezen mentett öklözéssel, har­madszorra pedig lábbal hárított Kollár elől. A 65. percben Má­nyoki beadásánál a kapus későn indult ki. Csordás elfejelte a lab­dát, s a kapus másodszorra sem tudta megfogni, végül Csordás 5 méterről a hálóba vágta. 3:1. A­­ KTE tovább támadott, de majdnem a Szolnok lőtt gólt. Ladányi belenyúlt a labda útjá­ba és felszabadított a védelem. A 78. percben Horváth szögle­tét Bende öt lépésről, lövés he­lyett le akarta kezelni, és elpat­tant tőle a labda. Végig a KTE támadott, de helyzet már nem alakult ki. A KTE végig sokkal támadóbb széllemben játszott. A játékosok — főleg a második a félidőben — sokat mozogtak és ekkor már nem zárt olyan jól a szolnoki védelem. Jók: Virágh, Franczkó, Bende, Mányoki, Horváth, illetve Kókai, Kormos, Varga, Kovács. Szabó Zoltán Mezőfi SE—Gamma 1:1 (1:1) Kecskemét, 100 néző, vezette: Hradszky. Mezőfi SE: Magó — Lévai, Szegezdi, Sági — Angeli, Papp (Romsits) — Zsíros, Szabó, Né­­medi, Kovács (Losonczi), Bódis. Edző: Krivy Ottó. A Mezőfi SE támadásaival kez­dődött­ a­ 9. percben. Ném­i, ugrott a Védők közül és a kive­tődő kapusba vezette a labdát. A 12. percben Bódis futott el, de beadását sorra elvétették a csa­tártársak és végül felszabadított a védelem. A 19. percben Bódis addig cselezett, míg Koltai szög­letre rúgta a labdát. A 28. perc­ben Zsíros kapott jó labdát, de lövés helyett begurított és a vé­dők mentettek. A 36. percben Ném­edi labdájával Zsíros futott el. Becsapta a rátámadó védőt. Beadását Némedi a hálóba lőt­te. 1:0. A 41. percben Poór 25 méterről fölé rúgta a szabadrúgást. A 43. percben Oberfrank lesről elfutott. A beadásnál a védők csak néz­ték, amint a beugró Nyári II. a hálóba lőtt. 1:1. A 48. percben Bódis beadását Angeli közelről a kapus kezébe emelte. Az 51. percben Losonczi a kapu előtt a labda mellé rú­gott­. .Az 58. percben Zsíroigi elfu­tott. A beadást Bódis közelről rálőtte és a kapus a kapufa se­gítségével mentett. A 66. percben Dezső a kapu fölé lőtte a szabad­rúgást. A 70. percben kavarodás­ból Némedi a kapus fölött átível­te a labdát. Egy védő a gólvonal mögül (a védő a labda is hálót érte) kifejelte. A játékve­zető nem ítélt gólt és a kipatta­nó labdát Angeli fölé fejelte. A mérkőzés végéig eredmény­telen mezőnyjáték folyt. A 89. percben még Angeli lőtt fölé. Alacsony színvonalú, gyenge já­­­ték volt. Jók: Magó, Angeli, Zsíros, il­letve Jezsó, Oberfrank. Nyári SL Kiskőrösi Petőfi Spartacus—MOM 2:1 (1:0) Kiskőrös, 800 néző, vezette: Ónodi. Kiskőrös: Ba­l Izsák (Bor), Szlovák II, Balogh — Polarecz­­ki, Jenei — Sárközi, Szlovák I, Labát, Bohács, László (Takács). Edző: Biacsi S­ándor. Gyors, veszélyes MOM-táma­­dásokkal kezdődött. A vendégek a szél segítségével meglepték a kiskőrösieket A 20.­ percben Ba­csak bátor előre vetődéssel men­tett. A 22. percből Szlovák I. csavart labdájába a kapus bele­ütött és Sárközi 2 lépésről fejelt a kapuba. 1:0. A gól után ki­egyenlített volt a játék, egészen a szünetig. A második félidőben is a vendégek támadtak először. A 60. percben Kovács fejelt a hálóba. 1:1. A kezdés után mind­járt szöglethez jutott a Kiskőrös. Bohács benyeste a labdát, s a kapus kiütötte. Lábát 10 méterről a hálóba lőtt, 2:1. A 70. percben Lábát szöktette Sárközit, aki tel­jesen egyedül futott és a 11-es ponton a kapusba rúgta a lab­dát. A 82. percben Gödri belerú­gott Polareczkibe és a játékveze­tő kiállította. A 86. percben is­mét Sárközi iramodott meg. Ki­s cselezte már a kapust is, de bal­lábas lövése a kapufán csattant Bent már ketten is várták a be­adást Ezen a mérkőzésen a kis­kőrösiek csak küzdeni tudásból vizsgáztak jól. Szerencsés gólok­kal nyertek. Jók: Szlovák L, Szlovák II, Lábát. Kiskunfélegyházi Vasas—Gyomai TK 4:1 (3:1) Gyoma, 400 néző, vezette: Tóth L. . Kisházi Vasas: Gulyás — Ivá­­nyi I. (Tímár), Sahin, Szegő, Hor­váth — Varga, Dongó — Rigó I., Farkas, Patyi, Jernei. Edző: Lan­tos János. A nehéznek ígérkező mérkőzés a Vasas szempontjából jól in­dult. A 3. percben a gyors Patyi lefutotta a védőket és 5 méterről lőtt a hálóba. 1:0. A 8. percben ismét Patyi száguldott el és most 8 méterről vágta a labdát a ka­puba. 2:0. A kétgólos Vasas-ve­zetés után mezőnyjáték alakult ki, majd a 30. percben Rigó I. egyéni játék után gurított a háló­ba. 3:0. A 38. percben Iglódi szé­pített 3:1. A szünet után a 46. percben Patyi labdájával Farkas elindult Kicselezte a védőket és megszerezte a negyedik gólt. 4:1. A továbbiakban a gyomai csapat hosszan előrevágott labdákkal kí­sérletezett be a védelem. Gulyás­sal az élen biztosan verte vissza a próbálkozásokat. A Vasas csa­pata fegyelmezetten küzdött és az idei legjobb játékával győzött A sok teljesítmény közül is ki­emelkedett Dongó, Rigó I., vala­mint Patyi játéka. Ifjúsági eredmény 3:0 Gyoma javára. Pálfi József ÚTTÖRŐOLIMPIA A X. nyári úttörőolimpia já­rási labdarúgó-döntőit ünnepé­lyes külsőségek közt tartották meg Kiskőrösön. Az I. korcso­portban négy csapat versenyzett és Akasztó csapata lett az első. Veretlenül nyerték a bajnok­ságot. Második Császártöltés, a harmadik pedig Kiskőrös csapa­ta lett, a 4. pedig Bócsa. A II. korcsoportban is négyen indultak, Kecel lett a bajnok. Második Soltvadkert, harmadik Kiskőrös, a negyedik pedig Csen­gőd együttese.