Petőfi Népe, 2004. augusztus (59. évfolyam, 179-203. szám)

2004-08-30 / 202. szám

10. oldal - Petőfi Népe S PORT Schumacher már világbajnok A Forma-1-es Belga Nagydíjon 2. helyen célba érkező német Michael Schumacher (Ferra­ri) behozhatatlan előnybe ke­rült a pontversenyben, így he­tedszer is világbajnok lett. A tegnapi futamot a finn Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes) nyerte, a 3. helyen a brazil Ru­bens Barrichello (Ferrari) végzett. A már hétszeres világbajnok M. Schumacher második helyével már 128 pontos, csapattársának, Barrichellónak 88 pontja van, s hátralévő négy futamon már nem hozhatja be. Baumgartner Zsolt, a Minardi-Cosworth magyar piló­ tája a 31. körben kiesett. Rajt: Az élről induló olasz Jarno Trulli kitűnően startolt, csapattársa, a spanyol Fernando­s­­ Alonso pedig megelőzte a német fi Michael Schumachert. A hátsó alakzatoknál balesetsorozat tör­tént: az ausztrál Webber össze­koccant a japán Szatoval. Közben a keményen fékező Bruniba há­tulról belerohant csapattársa, Baumgartner Zsolt. A lepördülő olasz pilóta autójába honfitársa, Pantano is beleütközött. Bruni autója kigyulladt, de gyorsan elol­tották a tüzet. Beküldték a Safety Cart. A brazil Barrichello Ferrari­­ ja is megsérült, ezért kihajtott a boxutcába, hogy kicseréljék a hátsó szárnyat. Webber, Szato, Bruni és Pantano feladta a viadalt. 4. kör: A Safety Car elhagyta a pályát, Räikkönen azonnal meg­előzte M. Schumachert, majd egy körrel később a belső íven a ko­lumbiai Montoya is az akkor még hatszoros világbajnok elé került. 10-11. kör: Alonso vezető pozí­cióból kicsúszott a pályáról, de a kavicságyból sikerült visszaevic­­kélnie, majd újra leesett az asz­faltról és számára véget ért a Bel­ga Nagydíj. Coulthard autója de­fektes lett, de még szerencsésen begurult a boxba, kerékcserére. 20. kör: Montoya letaszította a pályáról az egyre jobban lassuló Trullit, aki lecsúszott a pályáról, de az olasz folytatta a versenyt. Az élcsoport: Räikkönen, M. Schumacher, Button, Pizzonia Montoya, Barrichello, Baumgart­ner a 14. 30-32. kör: Az angol Button defektet kapott és beleszállt Baumgartner Zsolt autójába, emi­att mindketten feladták a Belga Nagydíjat. A futam során már másodszor küldték be a Safety Cart. Pizzonia motorhiba miatt szállt ki a versenyből, s ezzel már heten estek ki. 34. kör: lesöpörték az aszfaltot, a Safety Car elhagyta a pályát, új­ra megkezdődött a száguldás, ám két körrel később Montoya is de­fektet kapott, majd begurult a boxba, de már nem jött vissza. 39. kör: Coulthard elmérte a tá­volságot és belerohant Klien autó­jába. Öt körrel a leintés előtt har­madszor is bejött a Safety Car. A célban, a pontszerzők sor­­ rendje: 1. Räkkönen, 2. M. Schumacher, 3. Barrichello, 4. Mássá, 5. Fisichella, 6. Klien, 7. Coulthard, 8, Panis.___________■ Forma* 1 _______________________Labparúoó NB l/B.___________________ Döntetlen emberhátrányban BKV ELŐRE-KTE 1-1 (1-1) Budapest, 100 néző. Vezette: Ábra­hám T. (Raff, Szalai Z.) BKV Előre: Szerovay - Kasza, Ruppert, Busa, Sipos (Sidó 46.), Si­mon (Béres 70.), Verle, Török, Var­ga, Jakab, Szirtesi. Edző: Krecska János. KTE: Tóth - Babos (Szoboszlai 76.), Barna, Pandúr, Farkas I., Dá­vid, Burzi, Horváth S„ Sallai, Ulrich (Kurucsai 80.), Kiss P. (Dani 75.). Edző: Glázer Róbert. Sárga lap: Szirtesi az 59., Sidó a 62., Török a 83., illetve Pandúr 32., Kiss P. 65. Kiállítva: Pandúr 45. p. 22. perc: Egy bal oldali beívelést követően a kecskeméti védők elvé­tették a labdát, és az érkező Szirtesi 8 méterről a hálóba fejelt, 1-0. 43. perc: Ulrich kiugrott a hazai védők között és 16 méterről a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. 45. perc: Pandúr az egyik hazai játékossal harcolt egy előrevágott labdáért, majd fővárosi ellenfelét szabálytalanul akasztotta. A játék­vezető sárga lappal büntette, de mi­vel ebből a kártyából már kapott egyet, jöhetett a piros is. A találkozó első szakaszában a KTE irányította a játékot. Aztán a fő­városi csapat első támadásából gólt ért el, ami felrázta a hazaiakat. A vendégek a szünet előtt egyenlítet­tek, majd két perc múlva emberhát­rányba kerültek. A második félidő­ben már inkább a döntetlen megtar­tása volt a cél. A közepes színvona­lú, küzdelmes mérkőzésen igazsá­gos döntetlen eredmény született. Kitűnt: Varga, Szirtesi, Simon, Török, illetve Barna, Dávid, Sallai. További eredmények: Haladás- Makó 3-1, Bodajk-REAC 0-1, Oros­­ háza-Mosonmagyaróvár 1-4, Duna­­újváros-Szolnok 2-1, Vác-Hévíz 2-1, Szeged-Tatabánya 0-1. ______________NB III. Dráva csoport__________________ Izgalmassá tették a végét BAJAI LSE-BONYHÁD 2-1 (0-0) Baja, 250 néző. Vezette: Usprung (Sárosdi, Szőke). Baja: Rámán - Faldum, Végh A., Kiss J., Haász, Teket, Milassin (Hernády), Trucz, Papp P. (Végh G.), Nagy E., Takács (Sibalin). Edző: Raffai Rudolf. Bonyhád: Kovács L­ László, Czékmány, Máté, Zsók (Horváth), Hegedűs, Pál, Köllő (Biliczki), Letenyei (Varga), Bíró, Gergely. Edző: Kiss János. 20. perc: Milassin bal oldali szög­lete után röviden szabadítottak fel a védők, a középpályás elé került vis­sza a labda. A 16-os vonalán, az alap­vonaltól 8 méterre cselt csinált, majd a hosszú sarokba csavart, a labda a kapufáról pattant a hálóba, 1-0. 43. perc: Kiss hosszú labdájával lépett ki a balösszekötő helyén Nagy Előd, a sarokkal maga elé húzott lab­dát 14 méterről lőtte a léc alá, 2-0. 71. perc: Egy előreívelt labda útját békésen szemlélte a hazai védelem, két fejes után Bíró a kapu torkából passzolhatott a kapuba, 2-1. Jó iramban kezdődött a mérkő­zés, mindkét kapust megmozgatták a támadók, majd a Bonyhád játszott mezőnyfölényben. Ennek ellenére a gyors bajai akcióknál, illetve az elő­reívelt labdáknál feltűnően bizonyta­lanok voltak a vendégvédők. Milassin gólja után 5 perccel tapsvi­har tört ki a lelátón, megérkezett a hír a vízipólósok olimpiai győzelmé­ről. A Baja irányította a mérkőzést, a középpályán elhaltak a vendégakci­ók. Fordulás után néhány perccel egymás faragására fordították erejü­ket a csapatok. Támadott a Bonyhád, a Baja olykor látványos adogatással hozta ki a labdát. Aztán a pálya kö­zepén fölénybe kerültek a vendégek, amin a hazai cserék után sem sike­rült változtatni. Megzavarodott a be­szorult hazai csapat, a tolnai gárda erejét megfeszítve ment előre és szé­pített. Újabb bonyhádi rohamok kö­vetkeztek, közben a hazai kontratá­madások nem vezettek eredményre, egy ízben a kapu torkából mentettek a bonyhádiak. Levegőben lógott az egyenlítés, a bonyhádi edzőt a játék­vezető elküldte a kispadról, amikor perceken keresztül reklamált egy büntetőgyanús, ám büntetlenül ha­gyott szerelés miatt. Az utolsó tíz percben a hazai tizenhatosnál grundfocira emlékeztető tömörülé­sek keletkeztek. A Baja saját magá­nak tette izgalmassá harmadik győ­zelmét. Kitűnt: Trucz illetve Pál. További eredmények: Szek­­szárd-Lengyeltóti 2-0, PVSK-Nagy­­atád 2-1, Marcali-Tamási 2-2, Dombóvár-Nagyárpád 0-0, Kozár­­misleny-Balatonboglár 3-0, Bóly- Beremend 1-0. ■ 2004. Augusztus 30., hétfő KHB VECSÉS­­KISKUNHALAS 2-2 (1-1) Vecsés, 200 néző. Vezette: Makk. Vecsés: Elbert - Ács, Hungler, Schiller, Búzás, Pisont, Herczku (Kun), Czipper, Töreky (Moll), Fekete, Kádár. Edző: Csábi Jó­zsef. Kiskunhalasi FC: Jeszenszky - Schwak (Práder), Balogh, Ká­rász, Cseri (Kovács), Nagy D., Szigeti, Mészáros, Várkonyi, Brandhuber, Gál (Font). Edző: Schróth Lajos. 20. perc: Várkonyi remek ke­resztlabdával indította Nagy D.-t, aki lefutotta a védőjét, az alapvo­nalról középre adott . Gál 10 mé­terről a kapu jobb oldalába he­lyezett, 0-1. 24. perc: Kádár 20 méteres lö­vését ütötte ki Jeszenszky. 26. perc: Schiller balról be­ívelt szögletét Kádár az ötösről bólintotta kapu fölé. 29. perc: Várkonyi bal oldali beadása után Gál hat m-ről a ha­zai kapus kezébe fejelte a labdát. 35. perc: Szigeti jobb oldali szögletét Gál 13 méterről a jobb alsó sarok felé lőtte, de Elbert gyors vetődéssel hárított. 40. perc: Schwak a halasi ka­putól 20 méterre feleslegesen le­talpalta Pisontot. A szabadrúgást a sértett küldte kapura. Az erős lövést Jeszenszky kiütötte, a lab­da Törekyhez került, aki tizenhat méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-1. 45. perc: Szigeti bal oldali sza­badrúgása után Nagy D. elé ke­rült a labda, ő az oldalhálóba lőtt. 55. perc: Pisont 30 méterről kilőtte a halasi kapu bal felső sar­kát, 2-1. 80. perc: Nagy D. jobb oldali beadása után Elbert merész kive­tődéssel felszedte a labdát Vár­konyi elől. 82. perc: Font gurította a lab­ dát Brandhuber elé, aki 20 mé­terről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2-2. Jó színvonalú, izgalmas mér­kőzést játszottak a csapatok. A Halas méltó partnere volt kiváló játékosokkal megerősített és nem titkol­tan az élvo­nalba készü­lő Vecsésnek. Kitűnt: Pisont, Schil­ler, Búzás, Hungler, il­letve Balogh (a mezőny legjobbja), Mészáros, Nagy D., Várkonyi. Csábi József: - Hazai pályán nem szabad két gólt kapni. Két pontot ajándékoztunk a Kiskun­halasnak. Schróth Lajos: - Fegyelme­zett, taktikus játékkal értékes pontot szereztünk a jó játékerőt képviselő Vecsés ellen. További eredmények: Máté­­szalka-Jászapáti 1-2, Kazincbar­­cika-Dabas 2-2, Salgótarján-Bak­­talórántháza 1-2, Hajdúböször­­mény-Bőcs 2-4, Erzsébeti SMTK­­Karcag 1-6, Szentes-Putnok 2-2, Gyula-Kistarcsa 2-1. Labdarúgó II. Winner csoport Pontszerzés taktikus játékkal Labdarúgó NB I. 4. forduló FTC-MTK 2-1 (1-0). Üllői út, 4000 n. V.: Szabó Zs. GL: Vagner a 12., Rósa D. a 76., illetve Fűzi a 61. p. ZTE-Győr 2-0 (1-0). Zalaegerszeg, 5000 n. V.: Juhos. GL: Sebők V. a 7., Waltner a 46. p. Pécs-Diósgyőr 2-1 (1-0). Pécs, 3000 n. V.: Erdős. GL: Horváth Gy. a 43. és a 90., ill.Vitelki a 92. p. Pápa-Kaposvár 4-1 (3-0). Pápa, 2300 n. V.: Vad. GL: Tóth Cs. a 18., Stevica a 20., Germán a 32., Somfalvi a 79., ill. Tóth B. az 57. p. Kiállítva: Mező a 74. p. Debrecen-Videoton 3-0 (0- 0). Debrecen, 5500 n. V.: Fábián. GL: Dombi a 63., Kerekes a 64., Halmosi a 87. percben. Sopron-Vasas 1-1 (1-1). Sopron, 3300 n. V.: Makai. GL: Tóth M. a 25., ill. Rósa H. az 5. p. Kiállítva: Debnár a 80.p. Újpest-Nyíregyháza 3-3 (1-1). Megyeri út, 4500 n. V: Arany. GL: Farkas a 20., Feczesin a 47., Juhár a 87., ill. Csillag a 23., Rob a 59., Márton a 84. A Bp. Honvéd-Békéscsaba mérkőzés lapzárta után ért véget.___________________._______, „i....­ ■ ■ TOTÓEREDMÉNYEK - 35. HÉT 1. Debrecen-Videoton 3-01 2. Pápa-Kaposvár 4-11 3 Sopron-Vasas 1-1X 4. ZTE-Győr 2-01 5. Bielefeld-Bochum 1-22 6. Freiburg - Mönchengladbach 1-1X 7. Hamburg-Nürnberg 4-31 8. Hertha-Mainz 1-1X 9. Kaiserslautem-VfB Stuttgart 2-32 10. Leverkusen-Bayern München 4-11 11, Schalke-Rostock 0-22 12, Bremen-Wolfsburg 1-22 13 Dortmund-Hannover 1-1X pluszmérkőzés: 14 FTC-MTK 2-11 Hírős Kupa nemzetközi verseny Ökölvívás Formabontó volt a IV. Hírős Kupa nemzetközi verseny, amit a hét­végén rendezett a KSC Kecskemé­ten. Abban különbözött az eddig lebonyolítottaktól, hogy kivitték az utcára. A városháza előtt felál­lították a ringet, körbevették szé­kekkel és kezdődhetett az adok­­kapok. Az esemény szlogenje ta­lán az is lehetett volna, hogy ha az emberek nem mennek a boksz­hoz, akkor a boksz megy az em­berekhez. A nézők között az egyik hölgy meg is jegyezte: ő bi­zony még soha nem látott ilyen közelről ökölvívó-meccset, de gyanítható, hogy többen is voltak ezen a véleményen. A szabadtéri versenyeknek egyébként Német­országban nagy hagyományai vannak, csak ott sörsátor is tarto­zik a ringhez. Apropó németek. Ők sajnos az utolsó pillanatban lemondták a meghívást, de a szervezők gyorsan cselekedtek, és a hely­kbe betették a Dél- Alföld válogatottját negyedik csa­patnak a KSC, a román és a szerb­­montenegrói együttesek mellé. A kvartett közül a hazai szurkolók örömére a Kecskeméti SC végzett az első helyen. Akadt azonban olyan pillanat is, ami bosszanko­­ dásra adott okot. Mégpedig Varga Balázs 2:1-es győzelme szerb el­lenfelével szemben, ami súlyos bírói baki volt. - Tudomásom szerint Magyar­­országon nincs is olyan méretű sörsátor, amely alkalmas lenne a németországihoz hasonló ökölví­vó gálák lebonyolításához - mondta Benda Tivadar, a Kecs­keméti SC elnöke, arra a felveté­sünkre, hogy nem akarják-e a né­metek módszerét átvenni, majd így folytatta: - Egyrészt a helyhi­ány miatt jöttünk ki a főtérre, másrészt, mert láttuk, hogy a sport nem kap elég szerepet a Hírös Hét Fesztivál programjában a szép kulturális műsorok mel­lett. Nagyon örülök, hogy az ökölvívás ilyen remek körülmé­nyek közé került. Szép színfoltja volt a rendezvény a városnak. Kí­váncsi vagyok, hogy milyen lesz a visszhangja, mert akadtak olya­nok is, akik felháborodtak a főtéri boksz láttán. Én viszont sok nyugdíjas láttam, akik békésen szemlélték az eseményt, de a különböző turistacsoportok is érdeklődően álltak meg a ring előtt. Remélem lesz folytatás. A kecskemétiek első helye reális, még akkor is, ha Varga Balázs bí­rói tévedésből nyert szerb ellenfe­lével szemben. A legfontosabb, hogy pörgős, jó mérkőzéseket lát­hatott a közönség. Asztalos József, a KSC vezető­edzője: - Sajnos a három meghí­vott csapatból nem jött el a né­met, ezért a Dél-Alföld válogatot­tat kellett hirtelen összekapni, amiben két kecskeméti ver­senyző is szerepelt. Erősek voltak a románok és a szerbek is, de si­került nyerni ellenük. Kár, hogy az utolsó meccs elvette a szájízét a nézőknek és a szakembereknek is. Varga Balázs ellen a szerbnek kellett volna nyernie, de a bírók tévedtek. Mészáros József és So­mi Szabolcs teljesítményét emel­ném ki, mindketten külföldieket utasítottak maguk mögé. Eredmények, serdülők, 50 kg: 1. Varjú György (KSC), 2. Baranyi Richárd (KSC), 3. Vlad Dániel (ro­mániai). Felnőttek, 54 kg: 1. Olt­ványi Dániel (KSC), 2. Ajdarevic Fejza (szerb-montenegrói). 64 kg: 1. Gerebecz József (KSC), 2. Ibrovic Dzevad (szerb), 3. Gémes Norbert (Dél-Alföld válogatottja), 4. Görbics Gábor (Dél-Alföld). 69 kg: 1. Mészáros József (KSC), 2. Adrenovar Alexander (szerb), 3. Caciula Dan (román). 75 kg: 1. Somi Szabolcs (KSC), 2. Gyön­gyösi Béla (Dél-Alföld), 3. Li­­vadriu Doru (román). 91 kg: 1. Varga Balázs (KSC), 2. Ante Tomislav (szerb), 3. Dascav Dan (román), 4. Horváth Roland (Dél- Alföld) . A pontverseny végeredmé­nye: 1. KSC 58 pont, 2. Dél-Alföld vál. 42, 3. Szerbia-Montenegro csapata 32, 4. Románia csapata 24 pont.________________________■ Baranyi Richárd (szemben), a KRC serdülő versenyzője a 2. helyen végzett.