Békés, 1936. január-június (68. évfolyam, 1-147. szám)

1936-04-28 / 97. szám

4 S­PORT 5 II. zlj—5 III zlj 4:1 (3:0) hadsereg kupa, vezette Farkashalmi. 1­. zlj: Borgula — Dauda, Köböl, — Kővári, Mahán, Holubán — Veres, Lehóczki, Niedermayer, Medovarszki, Nagy. 11­. zlj.: Tóth — Takács, Kovács —■ Borke, Szűcs, Verők — Nyár, Fórián, Szabó, Kiss, Lucskay. Szombat délután szép számú közönség előtt folyt le az ezreddöntő, aki megérdemelten nyert melyet a gyulai 11. zászló­meg, mert mindkét fél­időben többet támadott s félidőben már jól kihasz­nálta ellenfele kapusának lámpalázát. A játék nívója alatta maradt a hétfőinek, látszott a győz­tes legénységen, hogy lábában érzi az 1. zlj. elleni hosszabbításos mérkőzést, mert nem voltak oly gyorsak, mint hétfőn, s ép akcióban ígysem volt hiány. A 10 percben Nagy falsos labdája jut a hálóba potyaszszerűen 1:0. A 23 percben szép akcióból Veres szerez gólt 2:0. Négy perc múlva Niedermayer lövésére vetődik Tóth, de a bőr el­csúszik alatta és a befutó szemfüles Veres talál a hálóba 3:0. Szünet után sem csökken a gyulai fölény és a negyedik percben Veres hosszú átívelt labdáját Nagy­­ bevágja é:0. A gyulaiak többi akciói a magára talált Tóth kapuson meghiúsulnak, viszont a 27 percben Orosháza szépít, amikor Borke szabadrúgása kapufáról Fórián elé pattan és az összekötő nem hibáz. A gyulai zlj­ban Medo­varszki mutatta a játék felépítésében a legnagyobb munkát, mellette Veres és időnkint Nagy tűnt fel, hátul pedig Köböl törte meg az ellenfél rohamait, akik közül Borke és Lucskay tetszettek. Gyac-Turul 6:0 (4:0) Boross: Mintha csak megérezte volna a közönség, hogy nem sokat láthat, meglepően kis számban jelent meg a pályán. A Gyacot Lindenberger sport­szerűtlenül cserbenhagyta — nem hiányzott ugyan mert Csonka kitünően helyettesítette, — s igy Góg lett az összekötő, Kaufmann a szélső. A Turul négy tartalékkal volt kénytelen kiállani így egyáltalában nem volt komoly ellenfél. Ha a Gyac csatárok belefeküdtek volna a játékba s a termé­ketlen tologatás helyett lőttek volna, Molár szép védései dacára is gólrekordot javíthatott volna a Gyac. Az 5. percben Bankó kézzel toppol, a 11 -est Schmidt bevágja 1:0. A Turul csak 10 percig bírja valamennyire, Bobvos majd Kulaság rontanak a nagy helyzetet. A 13. percben Kaufmann beadása visszafutó Petykó fejéről kerül a hálóba, öngól 2:0. A Turult ez teljesen elkedvetleníti most már egy kapura folyik a játék, de a csatár­i sor csak pötyögtet lövés helyett. Csonka állandóan frontban tartja csapatát, de a belsők kényelmesek, szélsőkre keveset játszanak , lövéseikkel szeren­cséjük sincs, viszont Mohár kitünően véd, így csak a 30. percben van újabb eredmény, Schmidt— Pöstényi akciót Góg fejez be dugóval 3:0. Kaufmann lö kapufát Majd a 42. percben Bengeri előre ug­ratja Schmidtet, kinek beadását Pöstényi belövi 4­0. Ártatlan Turul támadásnál Lehóczky kezel, a 11-es Endrész ölébe kerül. Szünet után sem vál­tozik a játék képe és nívója. A 10 percben Ben­gery kiugratja S­chmidtet s bár Molnár jól fut ki rá, lövése mégis a hálóba talál 5:0. Schmidt újabb szép lövése kapufa, majd meglehetős unalom van a pályán s a közönség akkor éled, amikor a 40. percben Kaufmann szögletét Góg villámgyorsan befe­jeli 6:0. Sajnos ezzel vége is a fellángolásnak. BÉKÉS cR­á­d­i­ó - m­i o­t. Április 28, kedd. BUDAPEST 1­­ 6.45. Nemzetközi Torna, Hanglemezek. 10. Hirek. 11.10. vízjelzősz­olgálat. 12. Déli harangsz í. Időjárásjelentés. 12.30. Hirek. 13.20. Pontos idő­jelzés, időjárásjelentés. 14.40. Hirek, élelmiszer­árak, piaci árak, árfolyamhirek. 16 45. Pontos időjelzés, időjárásjelentés, hírek. 10.20. „A japán színház." 10.45. „Divat­csevegés.“ 12 05. Rácz József és cigányzenekara. 13.31. A rádió szalonzenekara. 1610. Asszonyok tanácsadója. 17. Zsámboki Miklós gordonkázik zon­­gorakisérettel. 17.30 .Greco.“ 18 „Zenés föld­rajzkönyv.“ 19.15. „Rádió a rádióról.“ 19.30. Győri Aladár dr. énekel Hangjátékelőadás a Stúdióban, zongorakisérettel 20. „Domine Bogádi “ Hangjáték 3 felvonásban 21.35. Ik­rek. 21.55. Kiss Lajos és cigányzenekara muzsikál. 22.10. Közben : Időjárásjelentés. 22.45. Budap­sti Hangverseny Zenekar. 00.05. Hirek. 1936 április 28 KÉT SZOBÁS Ecsedi­ utca 25 szám alatt, azonnal , hifiDO Különféle takarmányok: változatlanok Borjú felhajtás nem volt ,1. borjú --------------­II. ,------------­Hl. „ . .--------­Vágómarha felhajtás nem volt. ? Nagyvásartelep nagykereskedelmi árai : Csirke 1.80—2.00, tisztított, sütnivaló 1.80—3.00 , lúd 1.30—1­60, kacsa 1.30—1.40, pulyka 1.90 1.10 , tojás ládázva drb. 6.2—6.8, kosaram 6.8, tojás I kg-ja ab Budapest 1.10. . j 80 kgos tiszavidéki 16.70 — 16.95 felsőtiszai 16.30 — 16.45 más származású 16.25 - 16.35 Rozs­otstvidéki 13.85 — 13.95 „ más származású 14.---------14.20 Takarmányárpa 14.75 — 15.50 Sörárpa 19 — — 20.— I­ zab 16.60 — 16.90 Tengeri morzsolt 12.60 — 12.75 Határidőpiac irányzata jól tartott volt. Búza májusra 15.65 — 1­5.66 Rozs májusra 13.63 — 13.65 Tengeri „ 12.52 — 12.54 ., júliusra 13.01 — 13.03 „ augusztusra 13.20—13.2? , szeptemberre 13.30— 13.32 Tarka napraforgó .---------.— Finom búzakorpa 12.----------12.10 Lucerna .------------­Bíbor heremag .------------­É­l­ő p­i­a­c: 1 Bútorszállítást i 1 felelősség mellett szakszerűen ,­ölcsen csak DÉRI | j|| szállítási vállalat. — Telefon 63. ,I f 41 2—* k. cs. v. Lichtmann és Dixi cipő divat különle­­gességek kizárólag VERES LAJOS cégnél kap­hatók. Törekvés bevásárlási helye: 424 22—* fiUA« Dévaványán üzlethelyi­ 11 Jí.­séggel, külső raktárhelyi­séggel bármely és pincével, kiválóan alkalmas szakmában nagyobb kereske­dés alapításaira, eladó. Cím a kiadó­­hivatalban: 547 1—3 kv, Mai budapesti árak: A budapesti terményáradé árai. Készárupiac irányzata gyengébb volt. Búza :Q3­77 kgos tiszavidéki 16.20—16.45 felsőtiszai 15 85 — 16,00 más származású 15.75 — 15 90 «iM'rd'5 T. TÜNDÉRUJJAK, Budapest, Szervita tér 3. Telefon : 818-40 ^ Mutassák be nekem is díjtalanul a szőnyeget. Küldjenek mutatványszámot és részletes ismertetést.­­ Név 1 .......................................................... foglalkozás cím MERT P. >LID­­ ER­T EG­ ESZ E/E/y Ár A ÜL DJ A POMPÁS LAPOT ES EZ EN M / VÜL ADJA A PEMEK SZ ŐJVYEGAJÁJVDÉK Minden előfizetőjének 90x60 cm nagyságú MŰVÉSZIES REUMSZŐNYEGET AD ajándékba a TÜNDÉRUJJAK. A Lakatos Artur iparművész-tanár tervei szerint készült szőnyeghez a pompás festésű valódi gyapjúfonalat A HAZAI FÉSŰSFONÓ ÉS SZÖVŐGYÁR különös gonddal gyártotta. A TÜNDÉRUJJAK előfizetési díja egy évre P 14.40. Az összeg be­érkezte után nyomban kiadjuk az abszolút ér­tékes ajándékot. A részletekben előfizetők ré­szére pedig félretesszük azt. » Minden Komoly Kézimunkaüzlet felvesz előfiz?téseket Megrendelhető: Gyepes Erzsébet, Braun Vilmosné, Dobay János üzletében Gyula n­yulán. 1936. a kiadótulajdonos Dobay János nyomdája. 78 kgos tiszavidéki 16.35 — 16.60 felsőtiszai 16.---------16.15 más származású 15.95 — 16 05 79 kgostiszavidéki 16.50—16.75 felsőtiszai 16.15 — 16.30­­ más származású 16.10—16.20 3