Új Dunántúli Napló, 1993. január (4. évfolyam, 1-30. szám)

1993-01-31 / 30. szám

Labdarúgó Új VDN Kupa Pécsi Gázmű - PMSC II. 3-2 (2-0) Pécs, Hőerőmű pálya, 100 néző. V.: Vavika. Pécsi Gázmű: Tábit - Lajos, Vuk­­mann B., dr. Gelencsér, Tiszai - Kiszely, Réfi (Balog), Pancsó (Víg), Till (Nagy A.) - Fekete, Schmidt (Vukmann R.) Edző: Szigetvári József. PMSC II.: Regős - Farkas, Rózsavölgyi P., Kovács B., Vókó (Lieber) - Fehér, Kulcsár, Nagy (Kovács), Benkovics (Schneider) - Ma­gyar (Babai), Rózsahegyi. Edző: Guzsvány János. G.: Ki­szely, Schmidt, Vígh, ill. Ben­kovics, Rózsahegyi (11-esből). Komló - Kaposvári Honvéd 2-1 (0-1) Kaposvár, 100 néző. V.: Bóna. Komló: Ádám - Miklós, Korcsmár (Virovácz), Dömény - Halász (Bodor), Tigyi, Schweitzer (Geisz), Bock (Prios) - Tresch (Pérs), Béres, Jelena. Edző: Csordás István. K. Honvéd: Ferenc - Király, Buzsáki, Juhász - Köves (Ta­kács), Péter, Bíró, Vészi, Kiss - Gulyás, Pammer. Edző: Köves László. G.: Jelena, Tigyi, ill. Vészi. Boly - PPTSE 3-1 (2-0) Pécs, Vasút edzőpálya, 50 néző. V.: Tóth. Boly: Volcsányi (Stettner) - Göller, Fitt (Nyíró), Virágh - Kirchner (Bauer), Ka­tona, Takács, Bíró, Mucsi - Laj­tai, dr. Papp. Edző: Kresz László. PPTSE: Szakács - Ko­­ronics II. (Schweiger), Rab, Ko­­ronics I., Baumann - Sellei, Vajda, Szabó (Berki), Vass (Ba­­latinácz) - Markó (Hadnagy), Balázs. Edző: Balázs Lajos. G.: dr. Papp, Lajtai, Bauer, ill. Ko­­ronics I. Harkány - PVSK 2-1 (1-0) Harkány, 150 néző. V.: Tatai. Harkány: Kovács - Kófiás, Pintér, Kasza J., Szécsi - Bíró, Affentaller, Demhardt, Gellén - Csajics (Takács), Pankotai (Farkas). Edző: Kurucsai László. PVSK: Tihanyvári - Szőke, Kaufmann, Nagy Gy. (Kassai) - Amigya, Reith, Bru­der (Papp), Becker, Fülöp - Te­­szárik (Géczi), Németh. Edző: Rónai István. G.: Csajics, Far­kas, ill. Reith. Edzőmérkőzés Baja - PMSC 0-0 (0-0). Baja, 200 néző. V.: Tumó. Baja: Szabó (Farkas) - Kovács, Raffai, Palla, Fehér - Tóth (Pa­­rovin), Kiss (Balasenko), Ko­vács I. (László), Ádám (Kál­mán) - Kuhlevszkij, Horváth. PMSC: Kovácsevics (Bo­­gyay) - Ulveczki, Tallósi, Die­nes, Palaczky (Tolocsko) - Dárdai, Túri, Medgyes (Szabó), Kocsis - Barborik, Azoitei (Lengyel). Kézilabda Döntetlen a rangadón Elektromos - PMSC 20-20 (11-9) NB I. férfi mérkőzés. PMSC: Tóth - Székelyhídi 2, Horváth 3, Kakas 3, Papp 2, Moszka­­lenko 2, Gelle 4. Csere: Szente (kaus), Németh 3, Kovács, Becskei, Várnai 1. Edző: Kole­­szár Gyógy. Koncentrálás nélkül kezdtek a pécsiek, ezért az elejétől fogva a Tromos diktálta a tempót. Az első félidő közepén váltott a pé­csi együttes, s Kakas góljaival felzárkózott. A 23. percben (8-8-nál) Moszkalenkó ered­ményessége révén sikerült be­fogni a vendégeket. Ekkor Papp szabálytalansága miatt ember­hátrányba került a PMSC, amit gólokkal büntetett az Elektro­mos. Emiatt két gólos előny bir­tokába jutottak a fővárosiak, így fordultak a csapatok. A szünet után tovább tartott a fővárosiak vezetése. Nehezen tudtak helyzetbe kerülni a pi­ros-feketék. A 43. percben - immár reménytelen helyzetből - Horváth átlövés-góljával megváltozott a játék képe. S mert Németh értékesítette a 7-eseket, remény ébredt a PMSC számára, hogy utolérheti a bajnokot. Az utolsó 10 percben hatal­mas hajrát diktált a PMSC, és a nagy számú közönség lelkes bíztatása mellett sikerült kive­rekednie azt, hogy döntetlen le­gyen a végeredmény­. Ami vé­gül is 20-20 lett. A várakozásnak megfele­lően nagy küzdelmet hozott a hagyományosan rangadónak számító mérkőzés. A talál­kozó érdekessége volt, hogy a vendégek kispadján az a Ko­vács László ült, aki nemcsak az Elektromos vezető­edzője, hanem a mai magyar férfi vá­logatott szövetségi kapitánya is egyszemélyben. Ő az elmúlt fél évben épp Baranyában dolgozott, akkor a Komlói Bányász együttesét dirigálta. Ebből következően ex-bara­­nyainak számít. Az első pillanattól kezdve a tavalyi bajnokcsapat vezetett. A hazaiak - bár többször is volt lehetőségük arra, hogy átvegyék a vezetést -, a játék­vezetői páros ítéletei miatt sem juthattak ebbe a hely­zetbe. Az első félidőben a vendé­gek voltak aktívabbak, a szü­net után viszont ez két perces kiállításokban nyilvánult meg, mert 8 percen át ember­­hátrányban játszott a Tro­mos. Ezeket az emberelőnyö­ket eredményesen használta ki a PMSC. Az egyenlítés a legjobbkor, két perccel a lefú­jás előtt sikerült a piros-feke­téknek, Gelb góljával. Kovács László: -Nincs mit mondanom . . . Koleszár György: - Fáradtak voltunk. Ennek ellenére a fiúk hozták magukat. Nagy sikernek tartom az Elektromos elleni pontszerzést. K. L. Horváth Zoltán kapura lő Fotó: Proksza László Komló - Ózd 23-22 (10-10) NB I. férfiak: Ózd, 1200 néző. V.: Ladiszlai, Tamai. Komló: Horváth Zs. - Burán 5, Horváth T. 5, Papp 2, Takács 1, Keszthelyi 7, Czakó 3. Cs.: Fata (kapus), Bognár 2, Degré, Szen­tes. Edző: Skaliczki László. Izgalmas mérkőzésen végig kiegyenlített volt a játék, egyik csapat sem tudott előnyre szert tenni. A végjátékban, amikor a hazaiak büntetőt is hibáztak, a komlóiak némi szerencsével, de megszerezték a győzelmet. N­agy­kanizsa-Gy­őr 19-18 (10-9) NB I, férfiak: Nagykanizsa, 500 néző. V.: Koutny, Sziklai. Legjobb kanizsai góldobók: Krichenbaum (7), Kuzmicsov, Becskei (4-4) és Kurusta (3) voltak. PMSC - Lehel SC 19-19 (11-10) NB I, nők, Jászberény, 150 néző. V.: Hegyesi, Ihász. PMSC: Modrics - Mészáros 1, Suga 5, Balázs 3, Bényei 1, Gorbunova, Szabó 3. Cs.: Pucsli, Kovács 2, Csendes 3, Gergely 1. Edző: Danyi Gábor. Hatalmas­­küzdelmet, 60 per­cig tartó rohanást hozott a talál­kozó, melyen az utolsó pillana­tig mindkét csapatnak esélye volt a győzelem megszerzésére. Az első félidő 21. percéig 1-2 góllal a hazaiak vezettek, majd 8-7-ről 11-8-ra fordítottak a pé­csiek. Fordulás után ismét a jászbe­rényiek szereztek egy gólos előnyt, de a hajrát már a 18-16-os vendégvezetéssel kezdték az együttesek. A haza­iak büntetőből egyenlítettek, majd emberelőnyben került a PMSC, azonban 19-19 után már nem változott az eredmény. A kitűnő játékvezetés mel­lett lejátszott találkozón a lá­tottak alapján igazságos eredmény született. A pécsiek számára a 8 közé jutást jelentő döntetlen kihar­colásában oroszlánrésze volt a mecsekalji kapusnak, Mod­­ricsnak, aki a találkozó fo­lyamán 4 büntetőt is hárított. Méltó társa volt a másik ol­dalon 7 idegenlégiós Lukja­­nenko kapus, aki szintén csa­pata legjobbja volt. A miniszterelnök fiát a bírók külön kipécézik Az Angol Labdarúgó Szövet­ség (FA) 35 napra eltiltotta a já­téktól a sportkörökben csak a „Kis Nagyként” (Major Minor) néven ismert játékost, teljes ne­vén James Majort, a futballra­jongó Major brit miniszterelnök fiát. A 18 éves James Majort erős, belemenős, de nem durva fut­ballistának tartják. Apja válasz­tókerületében, az Oxford kör­nyéki Huntingdon járási Eynes­­bury Rovers „ificsapatában” és iskolai válogatottjában játszik. Ebben a szezonban már három­szor állították ki, utoljára azért, mert fejbevágta a St. Neols Boys játékosát, miután az „le­térdelte” őt. Ennek ellenére leg­utóbb ismét szabálytalankodott, és ezért most már eltiltották. Ez legalább tíz mérkőzés kihagyást jelent. Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOS­ JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS­M Kft. Baranya Megyei Irodája. MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 vasárnapi Dunántúli rtallö­mmmrssmn­mmm Kosárlabda „Ennél rosszabb már nem lehet” Diósgyőr - PVSK-Co-Order 94-63 (47-25) NB I. nők, A-csoport, Pécs, városi sportcsarnok, 2500 néző. V.: Szamos, Galambos. Diós­győr: Ambrus 19, Madaras 12/3, Bakai 19, Králik, Lakosa 10. Cs.: Németh 11, Paradisz 15/9, Csukno 7, Sitkei, Molnár 1. Edző: Királyi Sándor. PVSK-Co-Order: Ábrahám 4, Sam­i 12, Vilutyte 13/3, Veres 1, Papp 13. Cs.: Herlicska 2, Rus­sai 4, Tahi 14, Fischer. Edző: Vertetics István. Ha valaki - aki nem volt kint a mérkőzésen - felkapja a fejét a pécsiek összeállítása láttán, annak magyarázatképpen: ed­dig sérülés tizedelte a PVSK-t, most már betegség is. Emiatt a tartalékosnál is tartalékosabb volt a bajnokcsapat, amelyből egy komplett kezdőötös: Ha­lász, Horváth, Balázs, Sztojko­­vics és Czékus hiányzott. Pá­lyára lépett viszont Sam­i­­ be­dagadt térddel és Papp­­ még nem teljesen gyógyultan. Ráa­dásul Veres a szünetben az öltö­zőben rosszul lett, a második félidőre már be sem szállt. Ennyi rossz után jöjjön a jó: bebizonyosodott, hogy a PVSK-nak vannak tehetséges fiataljai, akikre lehet számítani. Talán nemcsak végveszélyben. Volt olyan időszaka a mérkő­zésnek, amikor egyszerre négy ifista - Tahi, Herlicska, Russai, Fischer - játszott, de nem ijed­tek meg a nagynevű ellenféltől. Pedig Russai, Tahi és Herlicska most kosarazott először a fel­nőtt NB I-ben. Tahi kifejezetten ügyes volt, és még emellett a pécsiek legponterősebb játéko­sának bizonyult. Jó-jó, az eredményből is lát­szik, hogy nagy fölénnyel nyert a Diósgyőr, ám nem a fiatalok miatt. A vendégek már az első játékrészben dűlőre vitték a dolgot, amikor 18 pontos előnyt szereztek. Csak az elején vezettek a vasutasok, utána a bajnokesél­lyes átvette a vezetést, és onnan kezdve nem volt pardon. Azért kár, hogy a szünetben sokan hazamentek a nézők kö­zül. Ha maradnak, láthatták volna, hogy ugyan az ificsapat nem tudta megakadályozni a Diósgyőr győzelmét, azonban megnehezítette. És már ez is nagy szó. Király Sándor: - Annak elle­nére, hogy a PVSK tartalékos volt, a kezdőötöse jó adottságú játékosokból állt. A második fél­időben nem játszottunk olyan energiával, ahogy szerettem volna, ezért elégedetlen vagyok. Vertetics István: - Ennél rosszabb már nem lehet - ezt a körülményekre értem. Úgy ér­zem, foghíjasan is becsülettel küzdöttünk. H. L. Ikarusz SE - Komló 72-59 (41-33) NB I. nők, B-csoport. Komló, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Major, Téczely. Komlói Bányász: Mituk 16, Vámos 6, Pál­völgyi 8, Czéder 12, Prelo­­ger 8. Csere: Rébay 9, Marcsik, Kolozsi. Edző: Egri Nádor. Az Ikarusz SE jobb dobótel­jesítménye döntötte el a mérkő­zést, ami egyenlő erők küzdel­mét hozta. Az ellenfél legjobb dobói: Budai (22) és Püspöki (19) vol­tak. Fejbe dobták a bírót A Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) 50 ezer dol­láros pénzbüntetés kifizetésére kötelezte a görög Olympiakos Pireus csapatát, miután a Klub­csapatok Európa Bajnokságá­nak csütörtöki fordulójában a mérkőzésvezető bolgár Angel Ivanovot a nézőtérről valaki fejbe dobta. A FIBA a pénzbüntetés mel­lett az Olympiakosz azzal is súj­totta, hogy március 31-ig soron következő találkozóikat csak zárt kapuk mögött játszhatják. Amennyiben 1995. április 30-ig bármilyen hasonló eset történik a pireusiak házatáján, abban az esetben a klubot automatikusan kizárják a kupából. Teke Kanizsa Sörgyár - Szegedi Postás 5-3. Szuper Liga női mérkőzés, Nagykanizsa. A szegedieknél jobban gu­rító, a hazai pálya előnyét él­vező nagykanizsaiak legered­ményesebb versenyzői: Né­­methné (420), Sziváné (408), Martina (403 fa) voltak. Mai sportműsor KOSÁRLABDA, NB I. fér­fiak: PVSK - Hódmezővásár­hely, Pécs, városi sportcsarnok, 17.00. Budafok - PPTSE, Buda­fok, 17.00. „Népszavazás” Zalaegerszegen Kell-e az NB I ? Nem, nem tévedés ... Va­lóban feltették a kérdést a zalai megyeszékhelyen. A kék-fehér klub labdarúgó szakosztályá­nak vezetői megkeresték a me­gyei, illetve a városi önkor­mányzatot, valamint a tehetős vállalatok vezetőit, s a jól menő maszekokat: támogat­­ják-e a csapatot, ha az - a régi hagyományoknak megfelelően - ismét felkerül az NB I-be? Nos, ennek a szondázásnak az eredményéről nehéz lenne objektívan beszámolni, hiszen messze még a bajnokság vége, s a csapat sem áll feljutó he­lyen. Még csak osztályozóra sem jogosít a jelenlegi pozíció, ám a tárgyilagossághoz tarto­zik, hogy Mihalecz István le­génysége csupán rosszabb gól­­különbséggel szorul a harma­dik helyre a Haladás és a Do­rog mögött. S tavasszal mind­két együttest Zalaegerszegen fogadja a ZTE. S az is az igazsághoz tarto­zik, hogy négy-öt hónap nagy idő a gazdálkodó egységek éle­tében. Mert aki ma igent mond, nem biztos, hogy a következő bajnokság rajtjakor tartani is tudja az ígéretét. Nos, mindezektől függetle­nül az egerszegi csapat január első harmadában 26 fős keret­tel megkezdte a felkészülést. Ami a játékosállományban történt változásokat illeti, azt röviden így lehetne össze­gezni: Nagy Józef és Nagy Ró­bert leszerel, Karbuczky Ró­bert ismét játékra jelentkezett, a bagodi Babati Ferenc is a csapattal készül, s Varga Zol­tán is a kék-fehéreknél kezdte el az alapozást. A junior Szabó Imre átkerült a felnőtt keretbe. Távozó nincs, vagyis a pa­pírforma szerint nem gyengült a keret. Ebből következik, hogy a feljutási esélyek to­vábbra is reálisak. E. E.