Új Dunántúli Napló, 1993. május (4. évfolyam, 118-146. szám)

1993-05-24 / 140. szám

TOTO 1. FTC - Vasas 1-1X 2. Békéscsaba - Vác 1-1X 3. Pécs - BVSC 1-01 4. Siófok - Diósgyő­r 1-1X 5. Bochum - Köln 0-0X 6. Stuttgart - Ma gladbach 3-21 7. Saarbrücken - Brementörölve a megállapított eredmény: 1 8. Genoa - Parma 1-1X 9. Juventus - Sampdo­ria 1-1X 10. Napoli - Torino 1-1X 11. Roma - Atalanta 2-21 12. Bologna - Modena 2-11 13. Temana - Pisa 3-01 Pótmérkőzés 14. Remscheid - Leipzig 2-32 Riportműsor a jelöltekkel A TeleSport szerkesztősége május 24-én, hétfőn 20 órától 55 perces műsorban mutatja be az MLSZ elnöki posztjára pá­lyázókat. A 2-es csatornán lát­ható adás műsorvezetője Knézy Jenő lesz. VB-selejtező ✓Elen a görögök Vasárnap újabb találkozót játszottak le a labdarúgó vb-se­­lejtezők európai 5. csoportjá­ban. A két, szinte biztos finalistá­­nak tekinthető válogatott meg­osztozott a pontokon, a görögök továbbra is élen állnak. Oroszország - Görögország 1-1 (0-1) Moszkva, 45 ezer néző. Gól­szerzők: Dobrovolszkij (75. p. - 11-esből), illetve Mitropoulos (45. p.) A csoport sorrendje: 1. Görögország 6 mérkő­­zés/10 pont, 2. Oroszország 5/9, 3. Magyarország 5/3 (4-5), 4. Izland 5/3 (3-5), 5. Luxemburg 5/1. A következő mérkőzést jú­nius 2-án játsszák, amikor is Iz­­landon a hazaiak válogatottja Oroszországgal találkozik. NB I. férfi mérkőzés a 7. he­lyért, első találkozó. Pécs, vá­rosi sportcsarnok, 600 néző. V.: Soltész, dr. Soós. PMSC: Szente - Székelyhídi 5, Horváth 3, Kakas 2, Becskei T. 5, Hang 6, Németh 1. Csere: Tóth (ka­pus), Papp 2, Gelle 1, Moszka­­lenko 5, Várnai. Edző: Koleszár György. Becskei itt, és Becskei ott­­ testvérvetélkedő vezette be az első öt percet, csakhogy mert kétperces emberelőnyhöz jutot­tak a vendégek és Mészáros nagyszerűen fogott, tartotta magát a Kanizsa. Hang és Becskei T. jóvoltából megugor­­hatott a Pécs, ez azonban tisza­virág-életűnek bizonyult, mert Németh büntetőt hibázott, s ez­zel megadta a jelt a zalaiak fel­zárkózására. A 20. percben Moszkalenko góljával még egy­szer átvette a vezetést a PMSC, de sorozatban eladták a labdá­kat, ezekkel elviharzottak a vendégek. A lerohanásaik ellen még az sem védte meg a bara­nyaiakat, hogy Szente szinte már-már a lehetetlent is meg­fogta. Négy góllal vezetett a Tungsram, amikor az utolsó pil­lanatban Székelyhidinek sike­rült szépítenie. Szünet után megpróbált erő­síteni a Pécs, de a vendégek jól álltak lábukon, és tartani tudták előnyüket úgy is, hogy Szente két büntetőt is hárított. A 40. percben végül is utolérte ellen­felét a Pécs (21-21), s úgy tűnt, hogy a nyerő szám megnyug­tatja őket, s a piros-feketéknek meghozza a szerencsét, de to­vábbra is sok volt a kihagyott helyzet, az eladott labda, amik­ből sorozatban lőtte góljait a gyorslábú Kiichenbaum és Ro­dek. Mindezek eredményeként az 51. perctől szinte elviharzott a Nagykanizsa. Ugyanis 26-26-ról hat perc alatt a Pécs csupán négy, a Kanizsa pedig hét gólt szerzett, s ezzel bizto­san nyerték a találkozót. A „testvérháborút” hozó­­ végül is véletlen volt, hogy Becskei István Becskei Tibo­ron átbukva volt kénytelen kiválni a játékból - dél-du­nántúli férfi rangadót a fris­sebb, ötletesebb, s nem utolsó sorban fegyelmezetebb ven­dégek nyerték. Sok mindent elárul a mérkőzésről, hogy mindkét együttesben - a 63 gól ellenére - a két Pécsett ne­velkedett kapuvédő, Szente és Mészáros volt a legjobb egyéni teljesítményt nyújtó já­tékos. A PMSC az alapbaj­nokságban nyert Nagykani­zsán, aztán a pécsi visszavá­gón egy döntetlennel a felső házba „mentette” az újonc za­laiakat, akik „kölcsönkenyér visszajár!” - alapon, alaposan visszavágtak a 7. helyért leját­szott első találkozón. Most már csak az a kérdés, hogy szerdán Kanizsán, ki talál madárlátta kenyeret? A haza­iaknál Szente mellett a test­vérvetélkedő hazai résztve­vője Becskei Tibor, míg a vendégeknél az expécsi Mé­száros kapus, a fürge lábú Kirchenbaum és Kurusta vol­tak csapatuk legjobbjai. K. L. Kézilabda Kölcsönkenyér visszajár... Nagykanizsai Tungsram - PMSC 33-30 (17-14) Becskei Tibor (fehér mezben) lövi a pécsiek harmadik gólját Kanizsán játszó fivére, István mellett. Fotó: Laufer László Nyíregyháza - Komlói Bányász 25-24 (15-9) Komló, 400 néző. V.: Szabó, Rózsa. Komlói Bányász: Sev­­cov - Hummel (1), Takács, Tolsztih, Keszthelyi (5), Hor­váth T. (9), Papp (2). Csere: Horváth Zs. (kapus), Czakó (5), Degré (2), Burán. Edző: Skla­­liczky László. A Nyíregyháza a 9. helyért lejátszandó párosmérkőzés kezdete előtt felajánlotta a Bá­nyásznak, hogy az első két ta­lálkozót játsszák a szabolcsi vá­rosban, s ebben az esetben meg­térítik a komlóiak költségeit. A Bányász játékosai közönségük iránti tiszteletük jeléül azonnal nemet mondtak az ajánlatra, s mindez - bár az első meccset magabiztosan nyerték a nyírsé­giek - azt jelezte, a komlóiak vállalnák az újabb közel 500 km-es utat, azaz győzelemre játszanak. Az első gólt a vendégek sze­rezték, de 4-4-ig rendre vála­szolni tudtak Horváthék. Innen 7-4-re megugrottak a pontosab­ban játszó szabolcsiak. 20 perc elteltével is megmaradt a 3 gó­los vendégelőny, amikor pedig az idő múlásával egyre csak nőtt a különbség, nemigen hitte már a közönség, hogy a Komló nyerni akar. A 15-9-es vendég­vezetésel zárult első félidő után nem is hihették, hogy képes lesz a fordításra az első 30 percben gyengén produkáló Bányász. Ennek ellenére a fiúk összekap­ták magukat, óriási gólpárbajjá alakult a szünet utáni első ne­gyedóra. 16 gól esett, s a Komló 17-10-ről, 21-19-re felzárkó­zott. Ez a különbség a végig jól lövő Horváth T. 9. góljával az 59. percben tűnt el, 24-24-nél egyelőre álltak a csapatok. A vendégektől fél perccel a vége előtt Jankovics betalált, míg Horváth válasza csak kapu­fát ért, így a kettős vereséggel a Komló a 10. helyet szerezte meg a hosszúra nyúlt bajnokság végén. G. G. Labdarúgó NB II.: Mohácsi FC - Pénzügyőr 1-0 (0-0) (Munkatársunk telefonjelentése) Mohács, 1000 néző. V.: Faze­kas. Mohácsi FC: Szabó - Rósa, Rumszauer, Kovács L., Burai - Kiss Gy., Tóth , Martinov (Várda, a szünetben), Martina - Hanzs, Horváth (Kovacsics, a 90. percben). Edző: Sziebert Imre. Pénzügyőr: Rózsa - Ma­jor, Simon, Hegyi - Vainer, Zsén, Feczesin, Bozsik, Sólyom - Mitczán, Tímár. Edző: Jaskó András. Álmosító első negyedóra után a fővárosi Zsén paprikázta fel a kedélyeket a 15. percben, amikor egy látványos berepülést köve­tően leterítette az éppen induló­ban lévő Hanzsot, ám egy sárga lappal megúszta a dolgot. A 21. percben a szerencse óvta meg a hazaiak kapuját a góltól, szöglet után Bozsikhoz került az ötösön belül a labda, ő azonban kétszer is a vert helyzetben lévő kapus mellére rúgta a labdát. Két perc­cel később az ellenkező oldalon Horváth került ígéretes pozíci­óba, mielőtt azonban lőhetett volna, a 16-oson belül messzire elpattant tőle a labda. Fordulás után az 55. perc ho­zott újabb Pénzügyőr-helyzetet, ettől kezdve azonban felpörgött a játék, s átvette az irányítást a hazai csapat. Előbb az 56. perc­ben hagytak ki helyzetet a haza­iak, majd a 61-ben, amikor Kiss Martinát ugratta ki, aki elől azonban ekkor még felszedte a 16-oson belül a vendégkapus a labdát. Nem volt ilyen szeren­cséje Rózsának 10 perccel ké­sőbb, akkor ugyanis megszerezte a Mohács FC a győztes gólt. Egy támadás végén Kiss Gy. ívelt az alapvonalról a kapu szájában szabadon hagyott Horváth fejére, s a csatár nem hibázott, a jobb sarokba bólintotta a labdát (1-0). Igazuk van azoknak, akik már a meccs előtt azt mondták, ezúttal egyik csapattól sem várható szép játék, hiszen lé­nyegében mindkét gárda szá­mára a bentmaradás a tét. En­nek megfelelően alakult a já­ték, s a nagy küzdelemben - legyünk őszinték - a szerencse a hazaiak mellé pártolt. Ez persze a sportlexikonokból már nem lesz kiolvasható... Sziebert Imre: - Óriási takti­kai csatában meglehetősen gyengén játszottunk, de a két pont megszerzése volt a fontos. Jók: Kiss Gy., Kovács L., ill. Bozsik, P. Zs. További eredmények: Paksi Atom - Rákóczi FC 1-1, Nagykanizsa - BKV Előre 0-0, Dorog - Sabaria 1-1, ZTE - Du­­naferr 2-0. Szombaton játszot­ták: Tatabánya - Szekszárd 2-2. A Nyugati-csoport állása 1. Haladás 26167 341-1439 2. Dorog 261112 341-2034 3. Szekszárd 26119 627-2231 4. BKV Előre 261010 638-2330 5. ZTE 26118 727-1930 7. Sabaria 26109 732-2629 6. Sopron 26109 738-2929 8. II.kanizsa 26107 932-2227 9. Dunaferr 2610 61024-2626 10. Paks 26­ 81033-3624 11. Tatabánya26 611 935-3923 12. Mohács 268 61225-3822 14. Rákóczi 260 21529-4320 13. ESMTK 268 51322-4421 15. Pénzügyőr 265 91224-3819 16. Ajka 263 61724-5312 -j _______________________ Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja :.mJüHA-i-*,--, ’’-d Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS­M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-315-726. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, negyedévre 957 forint, félévre 1914 forint, egy évre 3388 forint. ISSN 0865-9133 Dunántúli napló A Labdarúgó NB III. Beremend - Barcs 1-0 (1-0) Barcs, 800 néző. V.: Fazekas. Beremend: Hatala - Bábli, Sztipánovics - Müller G., Mül­ler K., Dárdai, Weinert, Illés, Szabó - Fülöp, Ónodi. Edző: Dárdai Pál. Barcs: Czeibert (Szlovák) - Tóth, Somogyi, Hajmási A., Manguli (Lakba) - Nagy, Papp A., Papp T., Szabó - Minor, Bolhai (Hajmási B.). Edző: Duschák István. Kapus­hibából szerezte meg a győztes gólt a listavezető, amely a szü­net után szinte át sem jött a fel­ezővonalon, annyira támadott a Barcs. A kiállítás után teljesen beszorult a Beremend, de a ha­zaiak hadilábon álltak a szeren­csével. Ezt bizonyítja három kapufájuk és több kihagyott ziccerük. Kiállítva: Fülöp (Be­remend - 76. p.). G.: Ónodi. PVSK - Kap. Honvéd 0-0 Vasút­pálya, 200 néző. V.: Lubastyik. PVSK: Tihanyvári - Nagy Gy., Kauffmann, So­­mogyvári - Szőke (Göncz), Fü­löp, Becker, Reith, Bárány - Papp (Géczi), Benkovics. Edző: Rónai István. Kaposvári Hon­véd: Ferencz - Király, Takács T., Buzsáki - Szentkirályi (Pammer), Kóródi, Borsós, Nagy Cs. (Tóth), Köves - Nagy G. (Bene), Bozsolik. Edző: Kö­ves László. Nagyon rossz mér­kőzés volt, amelyet a PVSK megnyerhetett volna, ha Bárány berúgja a 11-est. Letenye - Komló 1-0 (0-0) Letenye, 700 néző. V.: Cser­­völcsi. Letenye: Megyimorecz - Kramarics, Révész, Adorján (Tóth Z.) Svélecz - Németh, Kozári, Soós (Godela) - Kal­már (Lukács Z.), Farsang, Baj. Edző: Kobra Sándor. Komló: Szigeti - Miklós, Tallósi, Dö­­mény, Halász - Schweitzer (Pérs), Stemler, Szatmári, Piros - Béres, Lukács A. (Máté). Edző: Kovács Lajos. A jól ját­szó Letenye megérdemelten nyert. G.: Svélecz. Kisdorog - Bonyhád 4-1 (3-0) Kisdorog, 600 néző. V.: Zsobrák. Kisdorog: Szőcs - Endeli, Horváth P., Varga, Steckler R. - Jámbor, Mácsik, Takács, Boros - Sörös (Ambru­sán), Vörös (András). Edző: Horváth Péter. Bonyhád: Boga­ras - Vendég, Szabó (Sebestyén I.), Sztoics, Palkó - Balogh, Guzorán, Kiss, Darabos - Pfeif­fer, Sebestyén II. Edző: Lo­­sonczi István. A vártnál maga­biztosabb lett a hazai győzelem. G.: Boros (2, egyet 11-esből), Vörös, Sörös, ill. Darabos. Nagyatád - Boly 5-0 (2-0) Nagyatád, 500 néző. V.: László. Nagyatád: Szabó - Papp (Kovács), Kurdi, Vojko­­vics, Czink - Lancsár, Ri­uper, Kulcsár II., Tóth (Kulcsár I.) - Becsei (Kispeti), Vékony. Edző: Bőzsöny János. Boly: Volcsányi - Neuperger (Bauer), Macsi, Virágh, Göller - Kirch­ner, Katona, Takács, dr. Papp - Bíró, Lajtai. Edző: Kresz László. Sokkal jobb volt a Bolynál a hazai csapat, amely az öt gólon kívül 11-est is hibá­zott és sok helyzetet kihagyott. G.: Vékony, Tóth (2), Rituper, Kispeti. G.: Svélecz. Marcali - Paks 3-1 (1-1) Marcali, 400 néző. V.: Sza­­lóki. Marcali: Horváth L. - Bo­­zsó, Mészáros J., Borbély, Hor­váth Z. - Killik, Arany, Vé­kony, Szántó (Rózsa) - Gyur­­kity (Virág K.), Fenisz. Edző: Béres Ferenc. Paks: Weisz - Bregovics (Búzás), Sashegyi, Somogyi,. __ Fábián - Hajpál, Horváth (Ács), Nagy, Kolarics - Farsang, Porga. Edző: Márkus József. Az első félidő szoros volt, akkor még nem dőlt el semmi. A szünet után nagy erő­vel rohamozó hazaiak rászolgál­tak a győzelemre. G.: Szántó (2), Fenisz, ill. Nagy. Fonyód - Balatonlel­le 2-0 (1-0) Balatonlelle, 350 néző. V: dr. Csapó. Fonyód: Gyenes - Hor­váth L, Deákvári, Horváth II., Berentz - Szajcz, Palkovics, Koszics, (Pitonya) - Boda (Bo­­dán), Nagy, Horváth III.. Edző: Deákvári Antal. Balatonlelle: Majzlinger - Brettner, Rab, Glatz, Mayer - Lipcsik, Vári, Kötél (Koroknai), Cubelac (Sümegi) - Szilágyi, Csirpák. Edző: Frenkó László. A vendé­gek jobban akarták a győzel­met. Két helyzetük volt, mind­kettőt kihasználták. G.: Palko­vics, Boda. Kiállítva: Vári (Ba­latonlelle). Az NB III. állása 1. Beremend 26178 154-20 42 2. Komló 261310 354-24 36 3. PVSK 26138 541-25 34 4. Boly 261011 539-32 31 5. K.Honvéd26­812 625-27 28 6. Letenye 26107 940-40 27 7. Nagyatád 269 71047-42 25 8. Marcali 267 91032-29 23 9. Bonyhád 267 91036-36 23 10. Kisdorog 268 71133-39 23 11. Barcs 268 71133-42 23 12. K.Gazdász 269 51232-49 23 13. Paks 267 81131-35 22 14. Fonyód 267 81129-44 22 15. Gerjen 267 61333-54 20 16. B.lelle 263 81527-48 14 Forma-1 Monacói Nagy­díj Senna „mesterötöse”! Sokan számítottak rá, de mégis hihetetlennek tűnt, hogy Ayrton Senna idén is, sorrend­ben ötödször (!) nyerte meg Monte Carloban a Forma-1-es Grand Prix-t. Pedig így történt­­ és ennek izgalmas története van. Kezdődött azzal, hogy a pole position-ból rajtoló Prost még a piros lámpa alatt kiugrott, ezért a boxba rendelték 10 mp-es büntetésre, ahol motorja leful­ladt, s csak másfél körrel ké­sőbb iramodhatott a mezőny után. Harca kilátástalannak tűnt, azonban bravúros vezetéssel mégis 4. lett. Ezután sokáig nagy fölénnyel vezetett Michael Schumacher, az új, csúszásgátlóval felszerelt Benettonnal, azonban kevéssel a féltáv után a hajtűkanyarban motorja szétesett, így örökölte meg az első helyet Senna, aki­nek még arra is maradt ideje, hogy kereket cseréljen, s biz­tonságos győzzön. Idén először nagy formát mu­tattak a Ferrarik, Alesi és Berger is jól tartották magukat a willi­­amses Damon Hill mögött, amíg Berger meg nem kergült. Elő­ször csapattársát előzte életve­szélyesen, hogy kicsit össze­koccantak, majd a 2. hely kapu­jában valósággal felöklelte Hillt, aki tovább tudott menni, azonban Berger kiesett. A másik McLaren-pilóta, Mi­chael Andretti, élete első mona­cói versenyén végig tudott menni, de végig a vert mezőny­ben szerepelt. Eredmény: 1. Senna, 2. Hill, 3. Alesi, 4. Prost, 5. Fittipaldi, 6. Brundle. A VB állása: 1. Senna 42 pont, 2. Prost 37, 3. Hill 18, 4. Schumacher 14. Maradt Caniggia eltiltása Az olasz labdarúgó szövetség fellebbviteli bizottsága nem enyhített Claudio Paul Canig­gia büntetésén: megerősítette az AS Roma 26 éves csatárának 13 hónapos, 1994. május 8-ig szóló eltiltását. Caniggiánál a dop­pingvizsgálat kimutatta tiltott szer, kokain jelenlétét, s ezért tiltották el a játékost. . Ünneprontó A bolgár főváros vendége volt többek között a NOB igaz­gatója. Francois Carrard arra szólította fel a hatóságokat, hogy adják vissza a NOB-tag, Ivan Szlavkov útlevelét. Az egykori kommunista vezető, Todor Zsivkov rokonától azért vonták meg az utazás lehetősé­gét, mert vizsgálat indult ellene állami pénzek hűtlen kezelése miatt.