Dunaújvárosi Hírlap, 2004. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-16 / 89. szám

2004. április 16., PÉNTEK Dunaújvárosi házi döntő az OB II-ben Borult a papírforma, megfeneklettek a Jégtörők Dunaújváros­­(A. Cs-Sz. S.)­­Befejeződött az OB II B-s jégko­rong-bajnokság, amelynek döntőjébe az alapszakasz után két dunaújvárosi gárda, a Jégtörők és a Hokillák ke­rült be. Meglepetésre az utóbbi gárda nyerte a két győztes meccsig tartó pár­viadalt. Az alapszakaszt a Jégtörők nyerte a Hokillák előtt. De nem­csak ezért, hanem az utóbbi évek erdményei miatt is az előbbi csapat számított esélye­sebbnek. Azután borult a papír­forma, és a Hokillák lett a baj­nok. Az első mérkőzés hihetetlen izgalmakat hozott. A Jégtörők bő két perccel a meccs vége előtt még 7-6-ra vezettek, azonban a Hokillák fordított úgy, hogy a győztes gólt tizenkét másod­perccel a vége előtt szerezte. Sokáig úgy látszott, hogy a második meccsen minden eldől, mivel a Hokillák csapata a 32. percben még 3-1-re vezetett. Azonban a hajrá a Jégtörőknek sikerült jobban, és hét perc alatt három gólt lőve fordítottak. A mindent eldöntő harmadik találkozó volt a legsimább, ak­kor a Hokillák 5-3-ra nyert. OB II B-s bajnoki döntő 1. mérkőzés (mindhárom meccset a Dunaújvárosi Jég­­csarnokban játszották). Újvárosi Hokillák - Dunaújvárosi Jégtörők 8-7 (4-3,1-2, 3-2) Gólszerzők: Halász (3), Sza­lai (2), Melczer, Keresztúry, Szalavári illetve: Egyed (2), Gárdonyi, Pál, Kis T., Marko­­vics, Piszman. Átadások: Sze­keres (3), Szalavári (2), Bogdán, illetve: Tóth, Kis A. 2. mérkőzés. Dunaújvárosi Jégtörők - Újvárosi Hokillák 4- 3 (1-1,0-2,3-0) Gólszerzők: Kis G., Piszman, Gárdonyi, Terjék, illetve: Mol­nár, Szekeres, Halász. Átadások: Gurisatti, Kis T., Horváth, Tóth, illetve: Szeke­res, Halász, Szalavári. 3. mérkőzés Újvárosi Hokislák -Dunaújvárosi Jégtörők 5- 3 (3-1,2-1,0-1) Gólszerzők: Keresztúry, Ba­konyi, Hegyes, Molnár, Szeke­res, illetve: Kis G., Gárdonyi, Kis T. Átadások: Szalavári (2), Sári, Keresztúry, Molnár, illetve: Gárdonyi (2), Kis G. Végül álljon itt a két döntőbe jutott dunaújvárosi együttes összeállítása: Az Újvárosi Ho­kislák OB II-s bajnok­csapatá­nak tagjai: Keresztes János (ka­pus), Herczeg Szabolcs (kapus), Oros Pál, Szalavári Zsombor, Szalai Norbert, Hegyes Zoltán, Bakonyi Csaba, Sári Gábor, László Károly, Halász Ákos, Melczer Zsolt, Szekeres Károly, Baráth Artúr, Nepp Roland, Molnár Péter, Keresztúry Árpád, Szalai Balázs, Horváth József, Bogdán Tamás, Nyitrai Gábor. Edző: Halász Gyula. A Dunaújvárosi Jégtörők OB II-es bajnoki második helyzeti csapatának tagjai: Gurisatti Ró­bert (kapus), Horváth Zsolt, Kis Gábor, Buda Csaba, Gárdonyi Gyula, Komlódi Imre, Mikó Ákos, Matolcsi Róbert, Pisz­man Sándor, Kis Tibor, Kis Attila, Marko­vics Ferenc, Tóth György, Pál Bertalan, Bíró György, Szabó János, Balassa Péter, Egyed Tamás, Terjék Szilveszter, Havasi Gyula, Horváth Csaba. Edző: Faragó Gyula. B. Marton János emlékverseny Dunaújváros (sz.s.) • Szombaton a profi­kat, vasárnap a lelkes amatőröket várják a dunaújvárosi lőtérre „puffogtat­­ni”. A Dunaújvárosi Lövész Sportegyesület hétvégén rende­zi meg a Marton János Kispuska Emlékversenyt. A szombati nap egyben a 2004-es megyei bajnokság első fordulója, ahol a házigazdák mellett polgárdi, pázmándi, mó­ri és székesfehérvári lövészklu­bok versenyzői mérik össze cél­zótudományukat. Vasárnap a lelkes amatőröket és a sportággal ismerkedni vá­gyó kezdőket várják a dunaújvá­rosi lőtérre. A „civilek” számára rendezett versenyre a helyszí­nen lehet nevezni, reggel nyolc órától. Az alsó korhatár tíz év, felső korhatár nincs. A nevezés ingyenes, a legjobbak érmet, ok­levelet és kupát vehetnek át. r SPORTMŰSOR SZOMBAT Labdarúgás: DFC -Balassagyarmat NB I. B-s labdarúgó-mérkőzés 17 órakor a Dunaferr Stadion­ban. Asztalitenisz: Linde II. - Tokod NB III-as bajnoki mérkőzés 11 órakor a Mó­ricz Zsigmond iskolában. Kézilabda: DAC -Dávod SC férfi megyei baj­noki mérkőzés 11 órakor, DAC - Kisláng női megyei bajnoki mérkőzés 13 órakor a Körösi iskolában. VASÁRNAP Kézilabda: Dunaferr - Slagelse női kézilabda BL elődöntő 18 órakor a Jég­­csarnokban. Vízilabda: DF - Kirishi BEK középdöntő mérkőzés 12. 30-kor az uszodában. SPORT BOBORY BALÁZS TUDÓSÍTÁSA OSLÓBÓL Ha Olsen nem lett volna... Jégkorong vb: Norvégia-Magyarország 6-4 (2-3, 0-0, 4-1) A magyar jégkorong-váloga­tott tegnap este a házigazda norvégokkal találkozott a Di­vízió I-es világbajnokság A-csoportjában. A mérkőzé­sen a mieink hatalmas küz­delemben ugyan, de végül alulmaradtak. ß . Talán a harmadik lesz a legnehezebb - sóhajtoztak a magyar szurkolók a norvé­gok elleni derbi előtt. Valóban, a házigazdák még akkor is félel­metesen erősnek tűntek, ha a keddi játéknapon csak 4-4-es döntetlenre voltak képesek a britekkel szemben. Természetesen Dusán Ka­­pusta legénysége nem ijedt meg előzetesen a saját árnyékától. Főleg úgy, hogy tudta: né­hány szurkoló kétezer kilomé­tert utazott a kedvükért. Székes­­fehérvárról Montes Péter és Nagy Gábor kerekedett fel gép­kocsival, hogy átszelje az öreg kontinenst és a helyszínen buz­dítsa a fiúkat. Sőt, egy házaspár San Jose-ból - nem tévedés, az Egyesült Államokból - érkezett a viadalra. A hazánktól messzire szakadt hölgy és úr elmondta: imádják a jégkorongot és nekik mindennél többet ér, ha a ma­gyar zászlót lobogtathatják és szurkolhatnak a válogatottnak. A norvégok elleni mérkőzés­re egy kisebb delegáció is érke­zett magyar honból, ugyanis egy mobilszolgáltató cég negyven szerencsésnek felajánlotta, hogy elviszi a világbajnokság helyszínére. Ennyivel is több magyar volt a csarnokban a ha­zaiak elleni összecsapáson. Dusán Kapusta, a mieink szö­vetségi kapitánya némileg meg­nyugodott a belgák elleni szoros mérkőzés óta: - Egészen biztos vagyok ben­ne, hogy ma hatalmas szívvel, egészen más mentalitással lép csapatom a jégre, mint a belgák ellen. Fontos, hogy korán ne kapjunk gólt és a védekezésün­ket hatékonyabbá kell tenni. Nem fogunk annyira nyíltan ját­szani, mint az első két összecsa­páson - mondta határozottan a szlovák szakember. A nap első mérkőzésén egyébként kis híján újabb meglepetés született: a fehér­oroszok csak nagy nehezen, óri­ási küzdelemben 5-4-re verték, az egyre jobban belelendülő brit nemzeti csapatot. A második ta­lálkozón viszont sima győzelem született, hiszen a hollandok 11-2-re verték a belgákat. Oslo, 3000 néző. Vezette: Brent Reiber (svájci), (Ja­­kobsen, Schroeter) Norvégia: Wiberg - Ryman, Knold, Magnussen, Han­sen, Skroder, Jakobsen, Nilsen, Thoresen, Vikings­­tad, Olsen, Ygranes, Mats Trygg, Nagel, Nygard, Mari­­us Trygg, L. Lund Tollefsen, Andersen, Matthinsen, Dahlstrom, T. Lund (kapus) Szövetségi kapitány: Roy Johansen Magyarország: Budai - Tő­kési, Sille, Palkovics, Ocs­kay, Gröschl, Horváth, To­kaji, Peterdi, Ladányi, Vas, Svasznek, Kangyal, Ko­vács, Hoffmann, Fodor, Lencsés, Szélig, Csibi, Ma­­joross, Borbás. Szövetségi kapitány: Dusán Kapusta. Aztán következett a szá­munkra várva várt rangadó, a norvégok elleni csata. Csak né­hány ülőhely maradt üresen a Jordal Amsi sportcsarnokban. Egyáltalán nem ijedtek meg a mieink. Végre úgy kezdték a mérkőzést, ahogy eddig a világ­­bajnokságon egyszer sem. Rög­tön az elején megszerezték a ve­zetést. Peterdi passzolt jobbra Ladányihoz, aki lopta a távolsá­got, majd 6 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. A megdöb­bent norvégok a következő per­cekben csak éledeztek a sokk után, egészen Svasznek kiállítá­sáig. A buli után egyből felálltak a hazaiak az emberelőnyben, ám első két próbálkozásukat Budai óriási bravúrral hárította. Har­madszor azonban már kapitu­lált, amikor Olsen közelről lőtt a jobb sarokba, 1-1. A magyarok első két sora teljesen partiban volt ellenfelével, ám a harma­dik-negyedik sor többnyire be­szorult. A 13. percben ismét a második sor villant, újra Peterdi találta meg Ladányit, aki ezúttal a harmad közepéről lőtt a bal fel­ső sarokba, 1-2. Sajnos ismét hamar jött a válasz, és ismét Ol­sen egyenlített, 2-2. A 16. perc­ben kezdődhetett minden élő­ről. A harmad vége is a magya­roknak sikerült jobban, embere­lőnyben játszhattak a mieink, Ocskay a kapu mögül passzolt vissza Silléhez, aki elemi erővel lőtt a kapu bal oldalába, 2-3. A hazaiakon még az sem segített, hogy 2-2-nél kapust cseréltek. Óriási lehetőséget szalasztott el a magyar csapat a második harmad elején. A mieink kettős emberelőnybe kerültek, majd­nem két percig játszhattak 5 a 3 ellen. Gólt nem sikerült lőni, egy ízben Ocskay a kapuvasat találta el. Megzavarta a norvé­gokat a rossz kezdet, és ha egy kicsit szerencsésebbek a mie­ink, akkor növelhették volna az előnyüket. A 36. percben Svasz­­neket küldték ki két percre. Hi­hetetlen forró pillanatok követ­keztek, de a szenzációs estét ki­fogó Budai vezérletével a ma­gyar csapat kivédekezte a két percet. Nagy lendülettel játszot­ta végig az utolsó periódust a norvég csapat. A 46. percben emberelőnyből Olsen egyenlí­tett, 3-3, ám két perccel később Szélig félpályán túlról meg­eresztett lövését Lund bevédte, és ismét a mieinknél volt az előny, 3-4. Még örült a magyar csapat, amikor Olsen fél perc alatt kétszer villant, és megfor­dította az állást, 5-4. A hazai támadó nem sokkal később Thoresent hozta kihagyhatatlan helyzetbe, 6-4. A magyarok derekasan küz­döttek, de a norvégok megtar­tották előnyüket. Ma a fehér­orosz csapat lesz az ellenfelünk. Két harmadig élt a remény, de végül nagy csatában győztek a norvégok Fotó: FMH-illusztráció A jó palócok vendégeskednek A technikás és a kemény futball ütközik meg szombaton • Dunaújváros (ja) - A Dunaújváros FC ismét idehaza játszik szombaton 17 órai kezdettel. Van vis­­­szavágási vágy a fiúkban, mert ősszel egy góllal az utolsó másodpercben kap­tak ki Palócföldön.­ ­ Mégpedig egy igazságtalan tizenegyessel, egygólos vezeté­sünk után. Nem felejtünk — em­lékezik vissza az ínséges időkre Lengyel Ferenc szakvezető. - Az ünnepeken szabadságukat töltötték két napig a fiúk, és úgy tapasztalom, pihenten érkeztek vissza. Sajnos ezen a héten a sok eső miatt szinte alig tudtunk megfelelő pályán gyakorolni. Problémát jelentett Szekér Ist­ván és Báló Tamás kisebb sérü­lése, de már ők is elkezdték az edzéseket. Sztanó Miklós is gyógyul. Mindhármójuk já­tékára számítok a Balassagyar­mat ellen. - Úgy hírlik, nincs nyugalom ellenfelünk háza táján... — Valóban anyagi problé­mákkal küszködnek, és ez sose kovácsolja össze a csapatot. Szerencsére nálunk nyugalom és jó hangulat van, mivel elke­rültünk a kiesést jelentő helyről. Természetesen ez nem elége­dettség, hiszen a szombati ellen­felünk legyőzése nehéz feladat. A keleti ütközés, kemény, sza­bálytalansággal tarkított stílust játssza. Magas, erős játékosok­kal rendelkeznek, s nyilván, ahogy a hévíziek, ők is a kontra­támadásokra fognak tervezni. - Ilyen szempontból volt is ta­nulsága a legutóbbi mérkőzés­nek... - Elsősorban a pontrúgások­ra kell nagyon figyelni, de az sem szerencsés, ha két-három esetben is lefutnak bennünket. Ezért a középpályás védekezést kell megerősíteni. Az azért biz­tató, hogy tavasszal akcióból nem, csak pontrúgásból kaptunk gólt. A támadójátékunkban is­mét két csatárt fogok szerepel­tetni. Ha a fegyelmezettség, a nyugalom, a türelem jellemzi a futballunkat, akkor a technikás csapatom ezt a mérkőzést is meg fogja nyerni. DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 11 -------------- Dunaújvárosi hírlap ---------------------­Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Tihanyi Szilvia. Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Gidai Judit. Tel: (88) 541-677 Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft., 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága tagja. Kiadásért felel: Gyerák András, Kázmér Judit, Kovácsi Miklós ügyvezető igazgatók. Központi főszerkesztő: Győrffy István Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 918 Ft, negyedévre 2754 Ft, fél évre 3%-os kedvezménnyel 5343 Ft, fél évre lakossági folyószámláról átutalva 5%-os kedvezménnyel 5233 Ft, egy évre 8%-os kedvezménnyel 10135 Ft, egy évre lakossági folyószámláról átutalva 10%-os kedvezménnyel 9914 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 39.2/ 202. Tel.: (25) 405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példány­számunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az »OBSERVER« 108­4 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738, Fax: 303-47­44 E-mail: marketingoobserver.hu http://www.observer.hu BUDAPEST Ml­­DIAI IGYL I Ö KFT ■y