Fejér Megyei Hírlap, 1981. február (37. évfolyam, 27-50. szám)

1981-02-26 / 48. szám

FEJER MEGYEI HlRuAP . 1921. FEBRUÁR 2$, H11 -/ |§| I1|Bap||||gg| ÄC ^psa^Miiiif M /" / $£M&gsB &gs$jjgsggsjwmb a . ■ ' : y J •■ .k: ■:■• >:: :■:’ . kmRS•*»mb«TM<•■'•<<**»«®S w>'xs.?% 1 ^^^^sS88M888'888i8BiWflB8B^P I ^^^j^anäMa» •■ Visssli k^-íV ti&P** "■'<*''í,iV^.^ Edzőmérkőzés a Sóstón Videoton-FC Bihor 2:2 (0:1) Nedves, csúszós talajon, erős szélben játszott edző­mérkőzést tegnap a Videoton. Az ellenfél az FC Bihor csa­pata volt. A Videoton Disztl —, Csu­­hay, Disztl P., Baranyi, Végh —, Csongrádi, Ambrus, Kar­sai —, Májer, Szabó, Tieber összeállításban kezdett, majd a második félidőben Karsai, Ambrus és Májer helyett Fe­renc, Horváth F. és Tóth lé­pett pályára. Az FC Bihor Albu —, Pop, Zare, Rózsa, Kiss —, Vergu, Naom, Muresan —, Lupán, Kun, Georgescu ösz­szeállításban lépett pályára, az utolsó percekben a kapu­ban Girjan, a balszélső he­lyén Rózsa állt be. Mindkét oldalon számos kihagyott helyzet jellemezte a játékot, Májer, Szabó, Mu­resan és Georgescu hagyott ki lehetőséget. A 28. percben Kun a tizenhatosról kapufát lőtt, két perccel később Ge­orgescu keresztbelőtt labdája a kapufáról pattant a háló­ba. Májer a félidő utolsó percében egyenlíthetett vol­na, de a bal kapufa mellé lőtt. A második félidő 8. percé­ben Disztl egy ütközés után elhagyta a pályát, Eller állt helyére (Disztl nem sérült meg, tehát szombaton játsz­hat). A 60. percben Csongrá­di harcolt ki büntetőt, Végh a kapu bal sarkába lőtt, 1:1. Röviddel ezután egy Baranyi, Végh, Ferenc, Szabó akció után a középcsatár megsze­rezte a vezetést, 2:1. Két perccel a befejezés előtt a vendégek legjobbja Georges­cu egyenlített. Az FC Bihor csapata ke­mény, de sportszerűen játszó, kitűnő edzőpartnernek bizo­nyult. Kézilabda Vasmű Kupa Dunaújvárosban befejeződött a Vasmű Kupa férfi kézilabda-tor­na. A győzelmet nagy fölénnyel a Dunaújvárosi Kohász szerezte meg, megelőzve a régi NB I-es PMSC-t. Feltűnő volt a dunaúj­városiak eredményessége, mér­kőzésenként átlagosan 35 gólt szereztek. NB I ,,B"-s együtte­seink közül a MÁV Előre szere­pelt jobban, rangos ellenfelekkel szemben is bizonyította, hogy számolni kell vele a második vo­nalban. A változófélben lévő Szondi SE ellenben mindössze egyszer tudott nyerni. Az újonc NB II-es Dunaújvárosi Volán nem szerzett ugyan pontot, de időnként kifejezetten jól játszott. Az utolsó nap eredményei: Komló—Dunaújvárosi Volán 32:22 (15:10) A 7—8. hely sorsát eldöntő ta­lálkozón a Volánnak nem volt esélye, mert ezúttal elmaradt ko­rábbi teljesítményeitől. Legjobb góllövők: Benkő 9, illetve Szabó K. 6, Győri 5, D. Kohász—Várpalotai Bányász 32:30 (16:16) A Kohásznak sem ment úgy a játék, mint az előző fordulókban. Fáradtnak látszott a csapat — bár alapozás közben ez így van rendjén —, főleg a védekezésben volt sok hiba. Lg.: Kolics 12, Vura 8, Baráth 5, illetve Tábori 9, Forgách 8. PMSC—Komló 33:24 (16:11) Az NB I-es pécsiek játéka túl­ságosan gyors volt a Komló szá­mára. Érsek egymaga 18 gólt lőtt, nem mindennapi a hasonló teljesítmény ebben a sportágban. Lg.: Érsek 18, Ivanics 6, illetve Benkő 10, Plangár 5. A torna legeredményesebb já­tékosa a dunaújvárosi Kolics Já­nos volt, aki 72 gólt szerzett. Nem sokkal maradt el tőle a má­sik dunaújvárosi, Vura József sem, ő 68-szor volt eredményes. A Vasmű Kupa legjobb kapusá­nak felajánlott tiszteletdíjat Ger­­desics Csaba, a PMSC játékosa nyerte el. Kosárlabda Ma, 18 órai kezdettel a Videoton kosárlabda-csapata az Építők sportcsarnokában fogadja a tavalyi csehszlo­vák kosárlabda-bajnokság győztesét, az Inter Bratislava együttesét. A pozsonyi csa­patban szerepelnek az olim­piát megjárt válogatott já­tékosok, Kropillak, Rajnák, Sedlák, valamint két irányító kiválóság Padrata és Braba­­nec. ASZTALITENISZ A Bicskei LTC Florians Kupa újonc asztalitenisz ver­senyén 34 fiú és 19 leány ver­senyző öt versenyszámban mérte össze tudását. Eredmények: Fiú egyéni: 1. Vermes Gábor (D. Kohász), 2. Szilvási Zoltán (Vértes­boglár), 3. Szokó Zsolt (Pol­­gárdi). Leány egyéni: 1. Prockl Dalma (Bicske), 2. Rónaki Éva (D. Vendéglátó), 3. Orosz Mária (D. Vendéglátó). Fiú páros: 1. Szilvási Zol­tán—Szilvási Miklós (Vértes­boglár), 2. Vermes Gábor— Molnár P. (D. Kohász), 3. Kántor A.—Mészáros K. (D. Kohász). Leány páros: 1. Kazinczy M.—Gyarmati Cs. (D. Ven­déglátó), 2. Prockl Dalma— Bérczes Ágota (Bicske), 3. Orosz M.—Balatoni T. (D. Vendéglátó). Vegyespáros: 1. Szilvási Z.­­—Prockl D. (Vértesboglár— Bicske), 2. Vermes G.—Ró­naki E. (D. Kohász—D. Ven­déglátó), 3. Kántor F.—Kazin­czy M. (D. Kohász—D. Ven­déglátó). A kupát a D. Vendéglátó csapata nyerte el. Dunaújvárosi járás Úttörő-olimpiai rendezvények A dunaújvárosi járásban befejeződtek a tervezett te­remsport versenyek. A kisdo­bos és úttörő sakkdöntőt a beloianniszi úttörőcsapat rendezte. Eredmények. Kisdobos leány: 1. Májer Gabriella, 2. Bokor Zsuzsan­na, 3. Oszoli Mónika (mind­három Adony). Kisdobos fiú: 1. Kenyér Zsolt, 2. Vukajlovics Péter, 3. Szűcs János (mindhárom Adony). Úttörő leány: 1. Péczeli Mária, 2. Dudás Katalin, 3. Gébai Andrea (mindhárom Adony). Úttörő fiú: 1. Karajannisz Landrosz (Beloiannisz), 2. Kárász István, 3. Gévai Imre (mindkettő Adony). A megyei döntőn az első helyezett kisdobosok, 1—2. úttörő indulhatnak.­­ A kétfordulós tornaver­seny Perkátán kezdődött és az adonyi új tornateremben fejeződött be február 21-én. A megyei döntőn az első helyezett csapatok képviselik a dunaújvárosi járást. Kisdobos leány csapatver­seny: 1. Perkáta 178,10 pont (Hosszú Magdolna — Nagy Edit — Mészáros Helén — Kaszás Szilvia — Pavlicsek Márta — Mészáros Mónika. Edző: Kőhegyiné Lővinger Klára), 2. Adony „A” 171,00 pont, 3. Előszállás 168,65 pont, 3. Adony „B” 165,15 pont. Kisdobos fiú csapatverseny: 1. Adony „A” 174,60 pont (Tapp Árpád — Barócsai Csaba — Nebucz Ferenc — Boros Ferenc — Nagy Gábor — Pletser Csaba. Edző: Mül­ler Sándor), 2. Adony „B” 167,00 pont, 3. Előszállás 146,50 pont. Úttörő leány csapatver­seny: 1. Adony „A” 260,45 pont (Faizs Julianna — Var­ga Anikó — Kardos Edina — Hermann Gyöngyi — Paulusz Ágnes — Boros Zsuzsanna. Testnevelő: Gáborfi Lajos), 2. Perkáta 253,05 pont, 3. Adony „B” 251,15 pont, 4. Beloiannisz 249,70 pont, 5. Ercsi 233,80 pont. Úttörő fiú csapatverseny: 1. Adony „A” 274,90 pont (Bere István — Kapuvári Ferenc — Schmidt Viktor — Mészáros Tibor — Takács Ferenc — Jung János. Test­nevelő: Gáborfi Lajos). 2. Ercsi 256,30 pont, 3. Adony „B” 254,00 pont. Röplabda NB I Újabb Kohász-bravúrok A múlt heti kettős siker után ismét mindkét alkalom­mal győztesen hagyták el a küzdőteret a Dunaújvárosi Kohász újonc csapatának já­tékosai. Ha lehet, a mostani bravúr nagyobb a múltkori­nál is, mivel igazán rangos ellenféllel szemben érték azt el. Ezzel a Kohász az egy­fordulós bajnokságban máris biztosította helyét az első nyolc között. A Volánnak Zalaegersze­gen nem sikerült megismé­telnie pénteki jó teljesítmé­nyét, hiába nyert most játsz­mát, nem volt esélye a győ­zelemre. D. Kohász—MALÉV SC 3:1 (—10, 13, 14, 11) Az első játékrészben a ven­dég Kohásznak még gondot jelentett a nyitások megsze­lídítése, a folytatásban azon­ban egyre magabiztosabban játszott. A dunaújvárosiak (Kelemen, Ruffing, Fülöp, Gyurcsányi, Ancsa, Laszczik; csere: Szilvási, Vass, Mázik) jó csapatjátékkal végered­ményben biztosan győztek. D. Kohász—MALÉV SC 3:1 (7, 14, -14, 7) A dunaújvárosi visszavágó is biztos Kohász-győzelem­mel ért véget. Az első két szettben ügyesen kombinál­tak, pontosan ütöttek a vál­tozatlan összeállításban sze­replő dunaújvárosiak. A harmadikban is jelentős előnnyel vezettek, de lefu­tottnak gondolván a mérkő­zést kiengedték, s a MALÉV élt a lehetőséggel. A negye­dik játszmában már nem fért kétség ahhoz, hogy ezen a délutánon melyik a jobb csapat. A Kohászból ezúttal Gyurcsányi, Kelemen és Ruffing emelhető ki. Zalaegerszegi TE— Volán SC 3:1 (8, 6, —12, 4) A fehérváriak (Alekker, Balogh, Győrök, Szabó J., Noficzer, Czékmán; csere: Körmendi, Bokor, Alberti) teljesítményén meglátszott, hogy nem igen hisznek ab­ban, hogy győzhetnek Zala­egerszegen. Alaposan elma­radtak pénteki teljesítmé­nyüktől, pedig ezúttal a ZTE sem játszott olyan jól, mint a fehérvári mérkőzésen. Az „A” csoport állása: 1. D. Kohász 8 (12:2), 2. Bp. Honvéd 8 (12:3), 3. MALÉV SC 4 (5:12), 4. BKV Előre 4 (0:12). A „C” csoport állása: 1. KSC 8 (12:3), 2. ZTE 8­ (12:4), 3. KOMÉP SC 4 (4:12), 4. Sz. Volán 4 (3:12). Erdei futóverseny A tavasziasra fordult időjárás remélhetőleg kitart a hét végéig, vasárnap ren­dezik ugyanis a sárpentelei parkerdőben a hagyományos erdei futóversenyt. Ez lesz a hatodik találkozó, amely­nek gazdája a székesfehér­vári városi tájfutó szövet­ség, a Fehérvár Áruház és a Volán SC KISZ-alapszer­­vezete. Tavaly nyolcszázan vet­tek részt az eseményen és hasonló érdeklődésre szá­mítanak a rendezők most is. A kíváncsiak a parkerdő parkolóhelyénél jelentkez­hetnek fél tíz és tizenkét óra között, hogy azután ne­kiinduljanak a kedvüknek, edzettségi állapotuknak megfelelő távnak. Az erdei futóverseny egyik célja, hogy megismertesse és nép­szerűsítse a tájékozódási fu­tást. Ezért — csakis a kez­dőknek — tájfutóversenyt rendeznek, mégpedig a le­hető legegyszerűbb pályán, könnyűszerrel föllelhető tá­jékozódási pontokkal. A rendezők díjakkal ju­talmazzák a futókat. Külön jutalmat kap az az iskola, a KISZ, vagy bármilyen más szervezet, amely a leg­több résztvevőt toborozza és a futók között is ajándéko­kat sorsolnak ki, amelyeket a Fehérvár Áruház aján­lott föl. Ezen felül vala­mennyi induló emléklapot kap. 7. OLDAL Labdarúgás MEZŐFÖLD KUPA A Mezőföld Kupasorozat V. és VI. fordulóját játszot­ták le a csapatok. Annak el­lenére, hogy még három ta­lálkozó van hátra — illetve e héten játsszák le — már csoportelsőnek tekinthető az Érdi KSK, a Dunaújvárosi Volán (!) és a Dunaújvárosi Építők csapata. Északi csoport Érdi KSK—Ercsi Kinizsi 1:0 (0:0) Ercsi, 100 néző. Vezette: Martikán. Küzdelmes mérkőzésen tizenegyes döntött, a vendé­gek javára. Góllövő: Pauli (tizenegyesből). Ercsi Kinizsi— D. Kohász (vegyes) 2:1 (2:1) Központi sporttelep, 50 néző. Vezette: dr. Golubov. A pénteken lejátszott mér­kőzésen a többet támadó D. Kohász sok gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. Gól­lövők: Csánitz, Karsai, illet­ve Giron (tizenegyesből). Ercsi Kinizsi—Perkáta 1:1 (1:1) Ercsi, 100 néző. Vezette: Jáksó. Vasárnap 5 centiméteres hóban, a jobban játszó Per­káta állt közelebb a győze­lemhez. Góllövők: Baki, il­letve Somogyi I. Középcsoport D. Volán—Szabadegyháza 4:0 (4:0) Nagyvenyimi pálya, 50 né­ző. Vezette: Kovács G. A sportszerű találkozó első félidejében már kialakult a négygólos Volán győzelem. Góllövők: Garbacz (2), Vinczepál, Evele. Mezőfalva—Pincehely 1:1 (1:0) Mezőfalva, 50 néző. Vezet­te: Jáksó. A két jó képességű csapat találkozóján öngóllal egyen­lített a vendégcsapat. Gól­lövők: Vörös, illetve Kovács J. (öngól). D. Volán—Pincehely 3:2 (3:0) Nagyvenyimi pálya, 100 néző. Vezette: Zloch. A csúszós, havas pályán lendületes játék folyt. A D. Volán győzelmével megsze­rezte az első helyet. Góllö­vők: Evele, Kásler, Garbacz, illetve Miklós, Horváth J. Déli csoport D. Építők—Toldi SE 3:2 (2:1) Dunaújváros, Kertváros, 100 néző. Vezette: Ágoston. A múlt hét szerdáján az NB II-es csapat csak nehe­zen nyert a lelkesen küzdő Honvéd csapat ellen. Gól­lövők: Sipos, Bódi, Somogyi Gy., illetve Zsupka, Labáth. Paksi SE—Toldi SE 1:0 (0:0) Paks, 800 néző. Vezette: Tóth L. A mélytalajú pályán ke­mény küzdelem folyt. Gól­lövő: Porga, D. Hírlap Kupa Adonyi KSK— Baracsi Tsz SK 2:0 (0:0) Apátszállás, 100 néző. Ve­zette: Reichert. Változatos első félidő­­után a jobb erőben lévő vendég­csapat került fölénybe és nyerte meg a mérkőzést. Gól­lövők: Kozma, Endrész. Adonyi KSK—D. Építők ifi 2:2 (2:1) Adony, 50 néző. Vezette: Hernádi. Hazai vezetés után öngól­lal egyenlített az Építők. Góllövők: Hegedűs, Léránth, illetve Bencsics, Lang (ön­gól). Baracsi Tsz SK— D. Építők ifi 2:1 (1:0) Dunaújváros, Kertváros, 100 néző. Vezette: Balogh. Kemény, küzdelmes, sport­szerű volt a mérkőzés. A 83. percben Sudár (Baracs) sú­lyosan megsérült. Góllövők: Juhász, Mónus, illetve Szabó L' M. L. Téli s­partakiád A Fejér megyei Tanács V. B. Bicskei Járási Hivatalának művelődésügyi osztálya és a sportfelügyelőség megrendezte a falusi dolgozók téli spartakiádját. A járás hét községi sport­egyesületéből mintegy száz versenyző, asztaliteniszező és sak­kozó vetélkedett a jó helyezésekért. Az asztalitenisz női mezőnyében a vértesboglári Mádli Ibo­lya győzött, a férfiak vetélkedését a szár­ligeti Gáspár János nyerte. A női sakkozók játszmáiban a fiatal, váli Kovács Nóra, a szinte maratoni férfi verseny győztese a váli Kovács József lett. A tömegsport és a szervezés vándordíját a Vértesboglári Tsz SE kapta. U. L.