Fejér Megyei Hírlap, 1991. június (47. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-03 / 128. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 1991. JÚNIUS 3. HÉTFŐ AZ NB I ÁLLÁSA 1. Bp. Honvéd 28 18 6 4 47-18 42 2. Ferencváros 28 14 9 5 45-21 37 3. Pécsi MSC 28 14 6 8 30-19 34 4. Váci Izzó 28 14 6 8 35-29 34 5. Veszprém FC 28 11 10 7 29-20 32 6. Tatabánya 28 12 8 8 34-27 32 7. Videoton-Waltham 28 10 8 10 36-38 28 8. Siófok 28 9 10 9 22-26 28 9. UTE 28 12 3 13 33-37 27 10. MTK-VM 28 10 6 12 36-35 26 11. Győri Rába ETO 28 8 9 11 33-36 25 12. Vasas 28 8 7 13 31-41 23 13. Szeged SC 28 8 6 14 22-35 22 14. Békéscsaba 28 7 6 15 23-37 20 15. Debreceni VSC 28 6 7 15 24-39 19 16. Volán FC 28 7 5 16 26-48 19 További eredmények PMSC-Bp. Honvéd 2:1. UTE­­Volán FC 3:1. Békéscsaba-Vasas 0:1. Tatabánya-Rába ETO 4:0. Siófok-MTK-VM 0:0. Szeged- Váci Izzó 1:0. Olasz bíróság előtt Maradona Kábítószerbirtoklás (kokain) és az azzal való kereskedelem: ez a vád Diego Maradona ellen. Az SSC Napoli egykori argentin lé­giósa hivatalos idézést kapott a nápolyi bíróságtól, a kiváló lab­darúgónak június 26-án olasz bí­rák előtt kell megjelennie. Totó­eredmények A TOTÓ 22. játékhetén szereplő mérkő­zések eredményei: 1. Békéscsaba-Vasas 2 2. Debrecen-Videoton-Waltham 1 3. Siófok MTK-VM 1 4. Szeged-Vác 1 5. Tatabánya-Rába-ETO 1 6. Újpest-Volán FC 1 7. Hamburg-St. Pauli 1 8. Hertha BSC-Nürnbcrg 2 9. 1. FC Köln-VfB Stuttgart 2 10. Bremen-Kaiserslautern 2 11. Wattenscheid-Bayern München 1 12. Ancona-Foggia 1 13. Barletta-Cosenza törölve, a megállapított eredmény 1 Pluszmérkőzés: 14. Lucchese-Verona 1 Birkózás Sikeres volt a Hungária Biztosító Kupa A hét végén Székesfehérváron randevúztak az ország legjobb serdülő kötöttfogású birkózói. A tét nagy volt, hiszen az utolsó vá­logató viadalon vettek részt, akik számításba jöhettek a válogatott­nál, ugyanis a közeljövőben ren­dezik Kanadában a korosztály vi­lágbajnokságát. Manapság nem könnyű ver­senyt rendezni, de Fehérvár - a sok támogatónak köszönhetően - példát mutatott ebből is. A fő­szponzor, a Hungária Biztosító mellett a Promorg Kft., a Móri Állami Gazdaság és tizenhat ma­gánvállalkozó segítette a legki­sebbek nagy versenyét. Az érdek­lődés hűen tükrözte, hogy egyik sikersportágunknak változatlan a háttere, ugyanis 160-an küzdöt­tek a helyezésekért. A Honvéd Szondi SE két bir­kózója, a 47 kg-os Vörös Sándor és a 43 kg-os Mosonyi Péter nagy csatában maradt alul a döntőbe jutásért vívott mérkőzésen, így mindketten kénytelenek voltak megelégedni a 4. hellyel. Ugyan­csak 4. lett az 55 kg-os Cseh Csa­ba, egy hellyel hátrébb végzett a 65 kg-ban Bán Béla, míg a 43 kg­­ban birkózó Csenek Zoltán a 6. helyet szerezte meg. - Kosárlabda: Bajai SK-Vide­­oton SC 95:112 (49:58). Most saj­nálhatja csak igazán a Videoton SC kosárlabda együttese, hogy a Magyar Kupa döntőbe jutásért vívott első mérkőzésén a Baja el­len veszített, hazai pályán. A visz­­szavágón, Baján alapos meglepe­tést okoztak a túlzott magabiztos­sággal játszó és öntelt hazaiak el­len. A bajaiak ugyanis csak for­maságnak tekintették a visszavá­gót, ezt használta ki a Videoton és aratott 17 pontos győzelmet. A Baja elleni siker erkölcsileg sokat ér, de valójában nem, hiszen a Duna-parti együttes 206-199-es összesített eredménnyel jutott a fináléba, a Bp. Honvéd, a ZTE és az Atomerőmű társaságában. A fehérváriak elmondhatják: késő bánat... - LABDARÚGÁS. A sárbo­gárdi körzeti labdarúgó-bajnok­ság rájátszásában legutóbb a kö­vetkező eredmények születtek: Előszállás-Perkáta 2:1, Alap- Dég 6:0, Nagykarácsony-D. Vo­lán 0:1, a Sárkeresztúr-Sárbo­­gárdi Tsz mérkőzés elmaradt. Va­sárnap 16 órakor az ötödik fordu­lót rendezik meg: Perkáta-Alap, Dég-Előszállás, D. Volán-Ká­­loz, Mezőszilas-Sárkeresztúr­ - DIÁKSPORT. Befejeződött az 5-6. osztályos tanulók székesfe­hérvári városi kispályás labda­rúgó-bajnoksága. A végered­mény: 1. Kelemen Béla úti, 2. Pe­tőfi Sándor, 3. Tóvárosi, 4. Vízi­városi, 5. Schönherz Zoltán, 6. Úttörő, 7. Tolnai úti, 8. Y­bl Mik­lós, 9. Ezredéves, 10. II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola. DVSC-Videoton-Waltham 3:0 (0:0) BRAVÓ, DEBRECEN! A szokatlan meleg tette, vagy... A tudósító - lehet, hogy nem a legjobb szokás - a mérkőzés előtt, ha csak teheti, felmérést csinál. Nem arra kíváncsi, hogy kinek mi a lelki bánata, hanem hogyan készülnek a csapatok. Ezúttal érdekes volt a kép. A Vi­deoton-Waltham játékosai jóked­vűen, láthatóan önbizalommal készültek, nyoma sem volt a fe­szültségnek. Teljesen jogos volt ez a hangulat, hiszen egy olyan csapat ellen léptek pályára, ame­lyik már jószerével lemondott ar­ról, hogy jövőre is NB I-es le­gyen. A képet az zavarta meg, hogy a másik öltözőben egyálta­lán nem volt „temetői hangulat”. A felületes szemlélő amolyan minden mindegy alapon készü­lődő játékosokat figyelhetett meg. A vájtfülűek, a jólértesül­tek azt is tudni vélték, hogy a ha­zai csapatból ki igazol majd más klubhoz. Tehát mindent egybe­vetve, majdnem formaságnak számított a debreceni kilencven perc. És mi történt a pályán? Az első percek igazolták a fenti benyo­mást: a fehérváriak könnyedén játszottak, a hazaiak pedig nem erőltették, vagy nem merték erőltetni a támadásokat. Mind­untalan visszajátszották a labdát saját tizenhatosukra, láthatóan tartottak a Videoton-Walthamtól. Ha figyelmesebbek lettek volna, akkor már az első félidőben fel­adják ezt a tévhitet, hiszen ta­pasztalhatták, hogy az ellenfél át­adta a kezdeményezést és csak arra törekedett, hogy ne kapjon gólt. Szünet után - lehet, hogy ed­zői tanácsra - aztán már egészen más felfogásban játszott a hazai együttes. Felismerték, hogy za­varba hozható az ellenfél, főleg egyéni akciókból lehetnek ered­ményesek és így az addig sokat szapult Marginean és Gracsov szinte „megtáltosodott”. Méltó társuk akadt Vancsa személyé­ben, aki segítette a két hazai csa­tárt. Ez azért sikerülhetett, mert engedték a Videoton-Waltham já­tékosai, akik, úgy tűnt, nem össz­pontosítottak szinte egyetlen per­cig sem. Volt ugyan néhány moz­zanat, amikor azt a játékot pro­dukálták, amit az utóbbi időben megszoktunk tőlük, ekkor alapo­san zavarba hozták az ellenfelet, de ezek csak felvillanások vol­tak. A nehéz helyzetben lévő hazai csapat teljesen megérdemelten nyert, még ilyen arányban is, mert egy olyan együttest győzött le, amely túlságosan magabiztos volt, és azt gondolták, könnye­dén vehetik ezt a mérkőzést. Most is bebizonyosodott: a Vi­deoton-Waltham részsikereit an­nak köszönhette, hogy az első perctől az utolsóig küzdött. Játé­kosai még nem érettek arra, hogy - úgymond - rutinból játszanak mérkőzéseket. A két edző nyilatkozata: Nagykaposi Elemér: Volt amikor jobban játszottunk, de most fontos győzelmet arattunk, talán még nem késő. Burcsa Győző: Ismét bebizo­nyosodott, hogy csak akkor lehe­tünk eredményesek, ha az első perctől kezdve megfeszülünk, ugyanakkor csatáraink nem vol­tak egy súlycsoportban az ellen­féllel. S. J. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE DVSC-Videoton-Waltham 3:0 (0:0) Debrecen 3000 néző, vezette: Nagy L. DVSC: Horváth B. - Földvári, Nagy L. Balogh - Sándor Cs. Prókai, Sándor T. Vancsa - Gracsov, Marginean (Alvetz a 77. perc­ben) Mogyorós. Videoton-Waltham: Polgár - Molnár, Németh, Kuttor, Horváth - Sallói, Máriási, Beke, Vadász - Földes (Halmai az 55. percben) Takács. Gólszerzők: Marginean a 61., Kuttor (öngól) a 66., Vancsa a 79. percben. Sárgalap: Molnár Zs. a 42., Kuttor a 76. percben. Szögletarány: 4:3, 3:1 a DVSC javára. 29. perc: Margineán az elalvó Videoton-Waltham védelem mel­lett négy méterről fejelt kapu mellé. 61. perc: Margineán tizen­nyolc méterről senkitől sem zavartatva lőhetett kapura és a labda a jobb alsó sarokba vágódott (1:0). 66. perc: Gracsov jobboldali beadása után az ötösnél Kuttor lábáról pattant a kapu közepére (2:0). 79. perc:_ Nagy adott be a jobboldalról, Polgár kivetődöt , de a labda Vancsához került, aki az ötösről fektében betalpalta a harmadik debreceni gólt (3:0). 90. perc: Gracsov közeli, nagyerejű lövését bravúrral hárította Polgár. • GÉPJÁRMŰBIZTOSÍTÁSOK ITTHON, EURÓPÁBAN Magyar Olimpiai Csapat hivatalos biztosítója vállalja a felelősséget a közlekedésben is? 1991. július 1-jétől a Kormány rendelete alapján minden gépjármű tulajdonosnak érvényes felelősségbiztosítással kell rendelkeznie, ha gépjárművével részt akar venni a közúti forgalomba! Az Állami Biztosító Rt. most abban állhat rendelkezésére, hogy ön is - mindenfajta utánjárás nélkül - eleget tehessen törvényes kötelezettségének. Országos hálózatunk révén mindenütt közel vagyunk Önhöz. Európai rendszerű, számítógépesítő nyilvántartásunk pontosan és bizalmasan kezeli az adatokat. Hosszú távon biztosítja: nálunk a jó vezetők nem fizetnek a rosszak helyett. Így válik ez a biztosítás az ön számára egyre olcsóbbá! Aki nem okoz balesetet, értékes nyugati gépkocsit is nyerhet a BONUS-sorsoláson. És lesz még egy sorsolás! önnek is esélye lehet arra, hogy részt vegyen jövőre a Barcelonai Nyári Olimpián, ha felelősségbiztosítását nálunk köti meg. A milliónyi ember, aki naponta útra kel, mind szeretné célját elérni. Mi nyugalmat adunk a figyelmes vezetéshez, s így benne vagyunk minden elindulásban és minden megérkezésben. Szeretnénk, ha ön is elégedett ügyfelünknek mondhatná magát, aki tudja, hogy biztonság kíséri az utakon. v­s­v 16 658 2111| 7. OLDAL