Fejér Megyei Hírlap, 1993. április (49. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-05 / 79. szám

1993. ÁPRILIS 5. HÉTFŐ MEGYEI I. OSZTÁLY ■ ■ V . ■ .• ■ Gólszegény hétvége Velencetours — Martonvásár 0-0 Marton-show Agárdon Agárd, 300 néző, vezette: Pfeffer. Velencetours: Hollósi — Podt, Háden, Müller (Csemy), Emmer, Bodor, Gohér, Burka, Vékony, Tóth T, Májer. Martonvásár: Marton — Szűcs, Balanyi, Süle, Rehus, Cziklin, Szabó, Mocsári (Ki­rály), Molnár, Szűcs, Csáp. Biztos győzelem reményé­ben lépett pályára a Velence­tours a szombatra előrehozott mérkőzésen. Tapasztalnia kel­lett azonban, hogy a vendég csa­pat egyáltalán nem volt megille­­tődve, nem kívánt alárendelt szerepet játszani. A hazaiak mindvégig többet támadtak, ám csak ritkán jutottak el a jól véde­kező Martonvásár kapujáig. Ha pedig eljutottak, az Agárdról el­származott Marton biztos kéz­zel őrizte a vendégek hálóját. A martonvásári kapuvédő a me­zőny legjobbja volt. Jók, Májer illetve Marton Molnár, Csáp. Ifjúsági mérkőzés: Velence­tours— Martonvásár 2-0 rést hozott. Az első félidőben If­jú talált a pusztavámi kapuba, ám a gólt les címén érvénytele­nítette a játékvezető. Nem így a 65. percben, amikor az etyeki csatár megszerezte csapatának a vezetést (1-0). A hazai gólt kö­vetően sokat támadott a Puszta­vám, a befejezés előtt tíz perccel azonban az etyekiek bebiztosí­tották győzelmüket: a kitörő if­jút buktatták a pusztavámi vé­dők, s a megítélt szabadrúgásból Kiss talált a hálóba (2-0). Jók: Simon (a mezőny legjobbja), Rácz, Margit illetve Selymes, Inczédi. Ifjúsági mérkőzés: Etyek — Pusztavám 3-1. (belga) Marton (a képen éppen védés közben) jó formájának köszönhe­ti agárdi pontszerzését a Martonvásár Magyaralmás — Csákvár 2-1 (1-0) Papírforma szerint Magyaralmás, 250 néző, ve­zette: Tornai. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Makk, Végh, Vörös, Viczina (Kindi), Balla (Szabó T.), Moór, Hajnal, Király, Né­meth Gy. Csákvár: Kardos — Kurcz, Magyar, Gulyás J., Szmolka (Palánki), Takács, Magosi, Oszoli, Gulyás G., Knausz, Fe­kete (Faddi). A második percben Németh Gy. futott el a jobb oldalon, be­adott és a középpen érkező Balla hat méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). Hat perccel később a­­kár növelhette volna előnyét a hazai csapat, de a csákvári vé­dők a kapu torkából vágták ki a labdát. Az 50. percben egy part­dobás után Kaiser öngólt fejelt (1-1). A 75. percben Szabó T. labdájával Moór fordult le védő­jéről és nyolc méterről a jobb al­só sarokba lőtt (2-1). Jók: Király (a mezőny legjobbja), Végh il­letve Knausz. Ifjúsági mérkőzés: Magyaral­más—Csákvár 0-1. (boros) Dunaferr II. —■ Bakonycsenye 0-1 (0-0) Vendéggyőzelem a rangadón Dunaújváros, 300 néző, ve­zette: Varga. Dunaferr II.: Dobos — Szentandrássy, Salamon, Laki, Daru, Lengyel, Juhász, Faragó, Éliás, Tóth (Lipták), Kollár. Bakonycsernye: Hancsák— Sári, Kovács J., Boros, Képesi, Kovács K. (Grósz), Simicska, Trampler, Horváth L, Végh (Berze), Horváth N­. Nagy lendülettel kezdett a Bakonycsernye, és már az első negyedórában tartós fölényt harcolt ki. Szünet után is folyta­tódtak a vendégek akciói. A 74. percben Simicska 20 méteres szabadrúgása nyomán a labda védhetetlenül vágódott a du­naújvárosi kapu jobb alsó sarká­ba. Az utolsó tíz percben a haza­iak mindent egy lapra feltéve ro­hamoztak, az egyenlítésre azon­ban már nem maradt idejük. Jók: Salamon, Lengyel, Éliás illetve Kovács I, Simicska, Trampler. Ifjúsági mérkőzés: Dunaferr II. — Bakonycsernye 0-0 (markó) Etyek— Pusztavám 2-0 (0-0) Nehezen győzött az Etyek Etyek, 300 néző, vezette: ifj. Móritz. Etyek: Simon — Mihajlov, Margit, Kiss I. (Mándoki), Bíró, Albrecht, Ifjú, Torma (Závodi), Lehr, Kiss NI., Rácz. Pusztavám: Várkövi — Gé­­ringer, Fidrich, Járóka, Pál (Stettner), Csordás, Gángó, Inc­­zédi, Kocsis, Selymes, Balogh. A két, jól felkészült együttes találkozója, színvonalas mérkő­ SPORTMAGAZIN Baracska — Perkáta 2-1 (2-0) Jó meccs a kiesési rangadón Baracska, 400 néző. Vezette: Kassai. Baracska: Hőlaki — Becsei, Kovács P., Csonka, Tóman, Tóth T, Haraszti, Bodoki, Pál (Panyik), Földi, Csányi (Va­gy­óczki) Perkáta: Papp — Rosta, Romhányi, Kovács N. (Somo­gyi), Simon, Bódi (Nyúl), Bogó, Sárai, Molnár, Szellák, Szép. A tét rányomta bélyegét a kü­lönben nagyszerű mérkőzésre. A hazaiaknál Paulusz kapust a mezőnyjátékos Helaki helyette­sítette, aki nagyszerűen védett. Az első félidőben a Baracska nagy kedvvel játszott, és kétgó­los előnyre tett szert, Haraszti és Csányi góljaival. A második fél­időben a taktikusan játszó, kont­rákra építő Perkáta mindent egy lapra tett fel, és a 75. percben Szellák büntetőjével szépítet­tek. A 85. percben a hazaiak el­hibáztak egy tizenegyest. Jók: Bodoki, Hőlaki, illetve Romhányi, Szellák. Ifjúsági mérkőzés: Baracska —Perkáta 2-3. (Kiss) Aba — Polgárdi 2-0 (2-0) Ismét a régi az Aba Aba, 300 néző, vezette: Mar­tin. Aba: Furulyás — Vinklár, Farkas, Ormándi, Varga, Sarga, Szabó, Nagy, Pluhár (Muck), Major, Szabó J. (Simon). Polgárdi: Kovács — Ladi, Borsos, Riba, Komáromi, Ba­logh, Király, Takács, Hencz, Szőke (Algács), Giricz (Pető) Az esélyesség terhével pályá­ra lépő abaiak nagy lendülettel kezdtek, azonban számos hiba csúszott a játékukba. Ennek el­lenére Major szépségdíjas talá­latával szerzett vezetést a ven­déglátó együttes. Nem sokkal később, a 25. percben Farkas szerzett újabb gólt (2-0). Szünet után a vendégek ragatták ma­gukhoz a kezdeményezést, többet támadtak mint a hazaiak. Az Aba ekkor már főleg előnye megtartására törekedett, bár né­hány veszélyes kontratámadás­ra azért még futotta erejéből. Jók: Farkas, Ormándi, Varga il­letve Borsos, Riba. Ifjúsági mérkőzés: Aba — Polgárdi 1-4. (bor) Sárbogárd — Adony 0-1 (0-0) Meglepetés Sárbogárdon Sárbogárd, 400 néző, vezette: Szilágyi. Sárbogárd: Boros — Derecs­kes, Gászler, Herczeg, Emperger, Verbóczki, Roszkopf, Lóth (Csendes), Szarka, Sinka, Sziksz. Adony: Katona — Balassa, Haász, Kiér, Simon, Bolygó, Papp, Král, Kollár (Fogas), Baró­­csa (Kenyér), Nebucz. Az első félidőben kiegyensú­lyozott játék folyt a pályán, az ese­mények főleg a mezőnyben zaj­lottak. Ebben a játékrészben egyik csapat sem tudott igazi gólhelyze­tet kidolgozni. Szünet után na­gyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, ezt jelzi, hogy az 54. percben Emperger szabadrúgása nyomán a labda a felső lécről vá­gódott ki. A 68. percben Papp 22 méterről óriási gólt lőtt, s ez a talá­lat el is döntötte a két pont sorsát (0-1). A hajrában mindkét kapu e­­lőtt adódtak még gólhelyzetek, ám a csatárok ezeket már nem tud­ták kihasználni. Jók: Derecskei, Herczeg, Emperger illetve Boly­gó, Král, Kiér. Kiállítva: Ver­bóczki. Ifjúsági mérkőzés: Sárbogárd —Adony 2-1 (oláh) Vajta — Sárosd 1 -2 (1 -1) Vajta: nem és nem Vajta, 150 néző, vezette: Tóth. Vajta: Mondovics — Killer, Zsebők (Csaplár), Kiss, Kecs­kés, Vass (Kupa), Szakter, Csendes, Szabó, Pörge, Bognár. Sárosd: Pribék — Bódi, Zab, Árkus, Szabó, Horgas, Kiss, Fellner, Nyikos (Sárdi), Kiss J. (Septe), Bokor. Jó iramú mérkőzésen kie­gyenlített első félidő után némi szerencsével győzött a vendég­csapat. Jók: Bognár, Killer illetve Zab, Fellner, Kiss. Ifjúsági mérkőzés: Vajta — Sárosd 2-2. (oláhné) Kőműveseket, asztalosokat felveszünk. „LÉZER” Kisszövetkezet, Kincsesbánya, Kossuth i­t _ ___________32968 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Mansell „szerencsés” balesetet szenvedett Nem sokáig tartott a Forma-1- es világbajnok dicsőséges „átrán­­dulása” a másik népszerű autós versenysorozatba, az IndyCar baj­nokságba. A brit Nigel Mansell a vasárna­pi phoenixi „Valvoline 200” Nagydíjon nem szaporíthatta pontjainak számát, miután szom­baton komoly, de szerencsés ki­menetelű balesetet szenvedett a világ egyik leggyorsabb ovális pályáján. A 39 éves pilóta a szombat dél­előtti második edzésen sodródott ki több mint 200 km/órás sebes­séggel az egyik kanyarban, s miu­tán nem tudott korrigálni, uralmát vesztve a Newman-Hans Lola- Ford versenyautó felett, a kanyar megemelt betonfalának rohant. Az ütközés következtében a beton védőfal behorpadt. A tehetetlen versenyző jármű­vével 150 méterre az esettől állt meg. Mansell 3-4 percre elvesz­tette eszméletét, ám később magá­hoz tért, s szemmel láthatóan ko­molyabb baj nélkül megúszta az esetet. Helikopterrel azonnal kórház­ba szállították, ahol súlyos agy­rázkódáson és vállzúzódáson kí­vül más sérülést nem állapítottak meg. Éjszakára azonban megfi­gyelés céljából benntartották, s orvosai megtiltották azt is, hogy a vasárnapi futamon rajthoz álljon. A szerencsés balesetet szenve­dett pilóta szemmel láthatóan nem vesztette el angolos humorérzé­két, s kórházi ágyán így poénko­­dott: „Azt mondják, az agyröntgen semmi bibit nem mutatott ki. Hiá­ba mondtam nekik, hogy nincs i­­gazuk, hiszen sohasem voltam normális.” KISPÁLYÁS BAJNOKSÁG A Fejér Megyei Labdarúgó Szövetség Székesfehérváron, a sporthivatal Ady E. utcai sport­telepén új rendszerű kispályás labdarúgó bajnokságot rendez. A mérkőzéseket két csoportban bonyolítják le. Április 5-én, hétfőn, az alábbi mérkőzéseket rendezik meg az első csoportban. 17. óra: Kálvá­ria — Turbo Sport, 18. óra: Csehi Fogtechnika — Holstein FC, Cosmos — Gardella, 19. óra: Autó Elektr — Fehérvár Á­­ruház. A második csoportban április 6-án kedden a következő mér­kőzéseket bonyolítják le. 17. óra: 7 Up — Locomotiv, Barce­lona— No. 1,18. óra: Vörös ör­dögök — Magasabb szempont, Zöldért — Jákyngs, 19. óra: Fő­­taki — Laza srácok. A második forduló mérkőzé­seit az első csoportban április 13-án, a második csoportban áp­rilis 19-én bonyolítják le. A har­madik forduló mérkőzéseit ápri­lis 20-án (első csoport) és április 26-án rendezik meg. Évadnyitó, Corvin Bank Kupa vitorlásversenyt rendeztek Agárdon. Három futamot szombaton jó szélviszonyok között sikerült lebonyolítani, vasárnap viszont a szélcsend miatt elma­radt a többi. Eredmények: Finn dingi: 1. Szilvássy Attila (Cor­vin Bank Vitorlás Egyesület), 2. Thatok Igor (Ukrajna), 3. Lit­­key Farkas (BKV Előre). Lézer: 1. Berzsenyi Zoltán (Corvin Bank), 2. Eszes Tamás (BKV Előre), 3. Vadnai Péter (BKV Elő­re). 470-es: 1. Litkey Botond, Havas Iván (BKV Előre), 2. Belle Örs, Pálhegyi László (Balatonfüredi SK), 3. Bartos Zoltán, Ke­­lecsényi Gábor (Balatonfüredi SK)