Fejér Megyei Hírlap, 1993. június (49. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-01 / 125. szám

1993. JÚNIUS 1. KEDD (krekó) Meglepetésre hazai pályán kapott ki a Pusztavám a Perkáta együttesétől Fotó: Somogyi Tamás Polgárdi — Bakonycsernye 0-1 (0-0) A kapusok jeleskedtek Polgárdi, 600 néző, vezette Major. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsós, Komáromi, Tóth Z., Balogh, Hencz, Riba, Pető (Er­délyi), Király, Végh. Bakonycsernye: Hancsák — Fidrich, Kovács J., Boros, Ké­­pesi, Végh, Trampler, Simicska, Horváth I., Horváth N­., Gellér (Kovács K.). A bajnokaspiránsnak a hazai csapat egyenlő partnere volt. Mindkét együttes előtt akadtak gólszerzési lehetőségek, a kapu­sok azonban jeleskedtek. A ven­dégek ellenakciókkal kísérle­teztek, és a 75. percben egy ka­pufáról visszapattanó labdát Horváth II. értékesített, 1 -0. Ez egyben a vendégek győzelmét is jelentette. Végig nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat, a bakonycsernyeiek rászolgáltak a sikerre. Jók: Borsos, Hencz, il­letve Kovács J., Boros, Horváth. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. (disznósi) Magyaralmás — Vajta 1 -2 (0-2) Győzött a sereghajtó Magyaralmás, 250 néző, ve­­zette:Tóth L. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Makk, Végh, Veres, Viczina, Balla, Moór, Hajnal, Király (Hajnal Z.), Szabó T, Bodnár Vajta: Mondovics — Kiss, Csaplár, Kupa, Csorján (Meisz­­ter), Vass, Molnár, Csendes, Bognár, Szabó, Bodnár Az 5. percben Bognár 22 mé­terről hatalmas gólt lőtt, majd a 18. percben Szabó talált jobb ol­dalról az ellenkező felső sarok­ba. A második félidő ötödik per­cében büntetőrúgáshoz jutott a hazai csapat, a lehetőséget ki­használták és 1 -2-re szépítették az eredményt. Hatalmas iramú mérkőzésen veszített a végig mezőnyfölényben játszó és sok gólhelyzetet kihagyó hazai csa­pat. Jók: Kaiser, Veres és Viczi­na illetve Mondovics (a mezőny legjobbja), Bognár és Szabó. If­júsági mérkőzés: 3-3. (boros) Adony —Sárosd 4-1 (1-0) Adonyi henger Adony, 600 néző, vezette: Géringer. Adony: Paulusz — Balassa, Haáz, Kiér, Simon (Kenyér), Barócsai, Papp, Killer, Král (Fogas), Valentin (Kollár), Ne­­bucz. Sárosd: Pribék — Horgos. SPORTMAGAZIN 7. OLDAL FEJÉR MEGYEI HÍRLAP MEGYEI I. OSZTÁLY Vendégcsapatok fordulója A 27. fordulót játszották le vasárnap a megyei I. osztályban. Az első három helyezett biztosan vet­te az akadályt, így az élen nem változott a sorrend. Nagy meglepetésre Vajta idegenben győzött. Pusztavám - Perkáta 1 -2 (0-2) Fegyelmezetlen játék Pusztavám, 300 néző, vezet­te: Pápai. Pusztavám: Várkövi — Gé­­ringer, Fridrich, Járóka, Pál, Csordás, Gányó, Inczédi, Ko­csis, Selymes, Balogh (Juszkó). Perkáta: Posch — Nyúl, Ruppert, Romhányi, Kovács, Badi I., Bogó, Sárai, Badi II., Szellák, Szép. A vendégek fokozatosan vet­ték át az irányítást. A 12. perc­ben Szellák szerzett vezetést, 0-1. A 31. percben Bogó növelte a perkátaiak előnyét, 0-2. A haza­iak pontatlanul, fegyelmezetle­nül, lélektelenül játszottak. A 75. percben Inczédi góljával a­­lakult ki a végeredmény, 1-2. A küzdőképesebb vendégek meg­érdemelten szerezték meg a győzelmet. Jók: Szellák, Bogó, Ruppert illetve Posch. Ifjúsági mérkőzés: 1-5. Árkus, Nyikos, Szabó, Kiss G. (Raul), Bokor, Zab, Kiss J, Fellner, Sárdi (Boda). A 17. percben Papp lerázta őrzőjét, és 15 méterről szép gólt lőtt, 1-0. A 31. percben Papp e­­rős lövését a kapus bravúrral há­rította. Szünet után az 56. perc­ben egyenlítettek a vendégek. Kiss J. bombáját nem tudta vé­deni Paulusz, 1-1. Két perccel később ismét vezetnek a haza­iak: Killer szöktette Simont, aki 20 méterről nagy gólt lőtt, 2-1. A 75. percben Barócsai, a 89.-ben pedig Kollár szerzett újabb gólt, 4-1. Jók: Haáz, Kler illetve Pri­bék, Árkus. Ifjúsági mérkőzés: 8-0. (kard) Baracska BVSE — Aba 1-1(1 -0) A büntetők sem döntöttek Baracska, 500 néző, vezette: Márku. Baracska: Paulusz — Be­csei, Kovács P., Csonka, Va­­gyóczky, Tóth (Csányi), Szente, Bodoki, Pál (Panyik), Földi, Hőlaki (Tamon). Aba: Furulyás — Varga, Lo­­vasi, Vinklár, Farkas, Béres, Szilágyi, Szentes (Varga), Or­­mándi, Pluhár, Major. A nagy meleg ellenére reme­kül kezdtek a csapatok, a 42. percben a Szente buktatásáért­­ megítélt tizenegyesből Földi szerzett vezetést a hazaiaknak, 1 -0. Szünet után egy harcosabb felfogásban játszó Aba lépett pályára, és a hajrában izgalma­sabbá vált a mérkőzés. A 82. percben büntetőhöz jutott a ven­dégcsapat, amit Lovasi értékesí­tett, 1-1. A vendégek számára hízelgőbb a döntetlen. Jók: Pau­lusz, Becsei, Vagyóczky illetve Szilágyi, Major. Ifjúsági mérkőzés: 1-3. (Kiss) Etyek — Velencetours 1-3 (0-3) Harminc perc — három gól Etyek, 250 néző, vezette: Pamminger. Etyek: Simon — Polgár, Bí­ró, Margit, Závodi, Kiss, Alb­recht, Rácz, Jánosi, Ifjú, Wladh (Petruska) Velencetours: Hollósi — Kovács (Bors), Podt, Müller, Emmer, Bodor, Gohér, Vékony, Burka, Gerencsér, Májer Az első félidőben egyértelmű vendégfölény alakult ki, s féló­rás játék után Gerencsér, Vé­kony és Burka egymást gyorsan követő góljaival már 3-0-ra ve­zetett a lendületesen játszó ven­dégcsapat. Szünet után feltá­madt a hazai gárda, és több gól­helyzetet dolgozott ki, amelyek közül Jánosi rúgott be egyet, így alakult ki a végeredmény. A vendégek megérdemelten sze­rezték meg a két pontot az etye­­kiek otthonában. Jók, Velence­tours egész csapata illetve Rácz és Závodi. Ifjúsági mérkőzés: 4-2. (belga) Sárbogárd — Dunaferr II. 4-0 (4-0) Egy félidő örömfoci Sárbogárd, 300 néző, vezette: Jánosi. Sárbogárd: Boros — Her­­czeg, Tornán, Purger, Emper­­ger, Verbóczki, Roszkopf, Haj­nal (Varga), Szarka, Sinka, Ko­vács (Hegedűs). Dunaferr II.: Dobos — Szentandrássy, Szekeres (Ja­kab), Laki, Daru, Lengyel, Tóth, Szauer, Hutwágner, Faragó, Éli­ás. A lendületesen kezdő Sárbo­gárd a 6. percben szerezte meg első gólját: Verbóczki 25 méte­res szabadrúgása nyomán vágó­dott a labda a bal felső sarokba, 1-0. A 17. percben szintén Ver­bóczki volt a gólszerző, de már harminc méterről talált a du­naújvárosiak kapujába, 2-0. 6 perccel később Sinka fejelt a há­lóba, majd a 44. percben Boros büntetőből állította be a vége­redményt, 4-0. Jók: a Sárbogárd egész csapata, illetve Dobos, Lengyel, Hutvágner. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. (Jakab) Csákvár — Martonvásár 1 -3 (0-0) „Otthon” voltak a vendégek Velence, 400 néző, vezette Fésű. Csákvár: Kardos — Szmol­­ka, Oszoli, Gulyás G., Gulyás J., Palánki (Zsiga), Knausz, Ma­gyar, Takács (Horváth), Kurcz, Fekete. Martonvásár: Marton — Dávid, Balanyi, Süle, Rehus, Szűcs I., Szabó (Novák), Czikli, Kükkel, Szűcs N­. (Király), Csáp. Tartós csákvári fölénnyel és jobbára védekező martonvásári taktikával telt el az első félidő. Az 51. percben Magyar szerzett vezetést a Csákvárnak, 1-0. A folytatásban azonban a Marton­vásár kíméletlenül kihasználta a csákvári védelem megingásait, és Szabó, Szűcs és Király góljai­val megszerezte a győzelmet. Jók: Magyar illetve Szabó. Ifjúsági mérkőzés: 7-0. (s.molnár) A bajnokság állása: 1. Bakonycsernye 27 20 2 5 56-23 42 2. Velencetours 27 17 7 3 47-25 41 3. Adony 27 15 5 7 45-25 35 4. Aba 27 12 8 7 54-37 32 5. Pusztavám 27 10 7 10 45-38 27 6. Polgárdi 27 11 5 11 34-39 27 7. Dunaferr II. 27 11 4 12 48-40 26 8. Sárbogárd 27 8 9 10 36-34 25 9. Perkáta 27 10 5 12 40-43 25 10. Martonvásár 27 8 9 10 35-42 25­­ 11. Baracska 27 8 8 11 34-43 24­­ 12. Csákvár 27 7 12 8 45-32 23­­ 13. Magyaralmás 27 9 4 14 28-39 22­­ 14. Etyek 27 8 5 14 32-47 21 15. Sárosd 27 8 4 15 33-48 20 16. Vajta 27 5 4 18 26-73 14 A birkózásnak gazdag hagyománya van, az egyik legsikeresebb sportágunk. Most a trónkövetelők mutathatták be tudásukat A válogatottság volt a tét Cseh és Tombor sikere a Ford Kupán BIRKÓZÁS Ismét rangos, nemzetközi bir­kózó versenyt rendeztek Székes­­fehérváron. A Videoton Oktatási Központjában ezúttal a ifjúsági korú versenyzők mérték össze tudásukat a Ford Hungária Ku­páért. A magyar versenyzők mellett szőnyegre léptek a szlo­vák válogatott tagjai is. A magyar birkózók számára különösen nagy volt a tét, hiszen akik sikeresen szerepeltek, nagy lépést tettek a válogatottba kerü­lésért. Nagy csatákban alakult ki a végső sorrend, helyenként ma­gas színvonalú mérkőzéseken adtak számot felkészültségükről a versenyzők. Nagy sikerrel sze­repeltek a fehérvári Honvéd Szondi-Promorg birkózói, két el­ső helyet szereztek. Ifj. Tombor István magabiztos, nagy techni­kai tudásról árulkodó birkózás­sal szerezte meg súlycsoportjá­ban a győzelmet. Klubtársa, Cseh Csaba erőtől duzzadó telje­sítménnyel utasította maga mögé a mezőnyt. Mindketten eséllyel pályázhatnak a válogatottságra, és arra is, hogy résztvevői lehet­nek az ifjúsági Európa-bajnok­­ságnak. A két szép egyéni siker mellett csapatgyőzelemnek is örülhettek a házigazdák, ők nyerték a pontversenyt, és a Ford Hungária Kupa a H. Szondi-Pro­morg birtokába került. A felnőttek a csapatbajnoki küzdelmeken vettek részt a hét végén. A fehérváriak Diósgyőr­be látogattak. A papírforma, az olimpiai bajnok Repka Attila és társai sikerét ígérte. Ennek elle­nére a H. Szondi-Promorg csapa­ta alapos meglepetést okozott, ugyanis az első mérkőzésen az „örökifjú” Seres Ferenc tussal nyert. A folytatásban is dereka­san harcoltak, és végül minimá­lis 20-18 arányú vereséget szen­vedtek a szőnyegen. A döntés az­onban a Magyar Birkózó Szövet­ség kezében van, ugyanis a fehérváriak megóvták a találko­zót. — Erre kényszerültünk, mert a diósgyőriek megszegték a sza­bályokat—mondta Matók János a szondisok technikai vezetője. Három versenyzőjüknek nem volt rajtengedélye, sőt a két lett idegenlégiósuk útlevelét sem tudták bemutatni. S.J. A NÉPSZERŰ PADLÓGYÁRTÓ I RH paNon-lucky • VÁM MŰANYAGIPARI Rt. Profil Kisszövetkezet 81­54 Polgárdi, Balatoni út 6/a. Tel.: 06-22-66­ 082 Nekünk a vásárlók a legfontosabbak! Bármelyik termék kifejlesztésébe is fogjunk, mindig az a cél vezérel bennünket, hogy a fogyasztók igé­nyeit minél tökéletesebben kielégítsük. Mindent ennek a célnak rendelünk alá. Mert mi mindig a vásárlóinkra gondolunk először!­­ I 5. Termékeink: ■ PVC padlók tömör és habos kivitelben §| ■ lágy PVC fóliák ■ cserépaletét fóliaI I EGYMÁST GAZDAGÍTJUK A VÁSÁRLÓKKAL (