Fejér Megyei Hírlap, 2017. szeptember (62. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-25 / 224. szám

VERETLEN AZ INTER A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2017 SZEPTEMBER 25., HÉTFŐ Peter Sdhgdff vasárnap sporttörténelmi győzelmet aratott a norvégiai Bergenben, az országúti kerékpáros világbajnokságon azzal, hogy sorozatban harmadszor nyerte meg a férfiak mezőnyversenyét. Centikkel győzött a szlovák. Az Internazionale hajrában szerzett góllal vasárnap 1-0-ra legyőzte a Genoát, így veretlen az olasz bajnokságban. Nem bírtak egymással Jó iramú mérkőzésen kiegyenlített párharcot vívott a Videoton és a Honvéd FERENCZ BALÁZS_______ ferencz.balazs@pl­.hu FELCSÚT Az OTP Bank Li­ga labdarúgó NB I 10. for­dulójában a bajnoki cím­védőt fogadta a listavezető Videoton FC. A késő esti kezdés és az esős idő sem rettentette el a szur­kolókat. Mégis az ősz egyik nagy rangadóját vívta a Vide­oton és a Honvéd. A fehérvá­riak törleszteni akartak az el­őző idény záró derbijén el­happolt bajnoki cím miatt, s remekül kezdett a Videoton. Holott két meghatározó játé­kosa, a Vasas ellen kiállított és egymeccses eltiltást kapott Nego, valmint az ugyancsak piroslapot kapó, de három mérkőzést kihagyni kénytelen Lazovics is hiányzott. Kovács István kezdett, Henty pedig Scsepovics ékpárjaként roha­mozott. Nem is akárhogy, a harmadik percben éppen ő húzott be balról, Tömő­sván 18 méterre a kaputól buktatta, Bognár nem sípolt, hiszen a bukfencező Henty továbbper­­dítette a labdát, az ügyetlen­kedő Baráth mellett pedig Hadzic jobbal kilőtte a bal­­ sarkot, j­ó. Lendültben ma­radt a Videoton, de nem tudta eldönteni a meccset. A 10. percben Suljic Holender mel­lett játszotta magát tisztára egy csellel, s 20 méterről jobb Hamar vezetést szerzett a Vidi, de talpra állt a Honvéd bal lőtt, Gróf vetődve ütötte szögletre a labdát a sarok el­ől. Aztán Scsepovics és Henry játszottak össze, a ni­gériai mindenkit lefutott, majd centerezett, de Holender visszavetődve mentett. Ne­gyedóra elteltével a Honvéd játéka egyre aktívabbá vált, Lanzafame szabadrúgása után Eppel csúsztatott, de Ková­­csiknak nem okozott különö­sebb gondot a laszti megszer­zése. A 25. percben megint Henty robogott a jobb oldalon villámgyorsan, a rövidsarok elé érkező Scsepovics elé tá­lalt, aki 4 méterről a bal ka­pufát találta el. A félidő hajrá­jában szögletekkel operáltak a kispestiek, Eppel félfordulat­ból megeresztett lövése Fiolá­ról pattant ki. A sarokrúgást Lanzafame érintés­, nélkül akarta becsavarni, Kovácsik résen volt, a vonalon túlra tol­ta. Ebből a szögletből aztán egyenlített a Honvéd, gazdag tekerte középre, rs átk­ ácsorgó labdát Holender 17 méterről Nagy volt a küzdelem Felcsúton, Kovács Istvánt (j) többször földre vitték a kispestiek Fotó: Koppán Viktor Méretesre szabott zakó CSÁKVÁR A Merkantil Bank NB II 10. fordulójá­ban sem talált magára az Aqvital FC Csákvár labda­rúgó csapata, hatalmas po­fonba szaladt hazai pályán. Aqvital FC Csákvár- Békéscsaba 0-6 (0-3) Csákvár, 400 néző, vezette: Böcskei (Hofbauer, Bede) Csákvár Markek - Tar, Kovács G., Gajda - Bokros, Papp M. (Daróczi, 72.) - Molnár I, Nyilasi (Polonkai, 55.), Galambos - Máté, Fé­nyes . V.edző: Szíjjártó István Békéscsaba: Ribánszki -Kiss L, Szélpál, Nagy L. - Vi­­czián (Király, 78.) - Pilán, Nagy L., Szatmári, Mészáros M. (Gyurján, 62.) - Gránicz (Szalai, 62.), Birtalan. Veze­tőedző: Boér Gábor. Gól: Birtalan (78., 84.), Szélpál (35.), Gránitz (38.), Mészáros M. (43.), Szatmári (55.) Sándor György, Nagy Zsolt, Mészáros Dávid, Mol­nár Csaba, Baranyai Ádám és Horvát Ivor vírusos betegség illetve sérülés miatt nem játszhattak, s az erősen tarta­lékos hazaiak képtelenek vol­tak feltartóztatni a viharsarki rohamokat. fb Máté János (sárgában) sem tudott segíteni Fotó: Koppán Viktor JEGYZŐKÖNYV Videoton FC-Budapest Honvéd 1-1 (1-1) Feleség, Pancho Aréna, 2544 néző. Vezette: Bognár T. (Búzás, Georgiu) Videoton FC: Kovácsik - Fiola, Juhász, Fejes (Szolnoki, a szünetben), Stopira - Suljic, Pátkai (Déresi, 88.), Hadzic, Kovács I. (Varga J., 64.) - Henty, Scsepovics. Vezetőedző: Marko Nikolics._______________________________________ Bp. Honvéd: Gróf - Latifu, Lovric, Baráth, Holender (Bobál, 70.) - Tö­­mösvári(Banó-Szabó, a szünetben), Kamber, Nagy G., Gazdag - Lanzafa­me, Eppel. Vezetőedző: Erik Van der Meer.____________________________________ Gól: Hadzic (3.) illetve Holender (41.) Sárga lap: Suljic (9.), Fejes (27.), Fiola (44.) illetve Lovric (29.) EREDMÉNY Videoton FC-Bp. Honvéd lőtte kapura egyből, Fiola lá­báról vágódott a hálóba, 1-1. Fordulás után a Honvéd volt veszélyesebb, majd kis­pesti fellángolás után kie­gyenlítetté vált a játék. A haj­rához közeledve az egész meccsen rendkívül aktívan futballozó Ezekiel Henty cen­terezett jó ütemben, de Scse­povics három méterre a kapu­tól nem találta el jól a labdát. Jöttek az utolsó percek, me­lyek a Honvéd számára mos­tanában oly kedvesek. Azon­ban most nem talált be, mert Kovácsik bravúrral védte Ba­­nó-Szabó löketét. Nem sok­kal később Henty újra kiváló­an adott középre, de Varga rosszul ért a labdába, így a rangadó igazságos pontosz­tozkodással ért véget. - Az első félidőben jól ját­szottunk, hamar vezetést sze­reztünk, helyzeteket alakítot­tunk ki, volt egy kapufánk is, irányítani tudtuk a találkozót -z­ösé­lt Marko Nikolics, a Videoton vezetőedzője.*- Be­fejezhettük volna a meccset, a vendégeknek nem igazán vol­tak helyzetei, de kaptunk egy balszerencsés gólt. A második félidő nyitottabb volt, kocká­zatot vállaltunk, hiszen nyerni szerettünk volna, így nagyobb szabad területek nyíltak a Honvéd előtt. Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, de összessé­gében mégis az az érzésem, hogy két pontot elveszítet­tünk. Nagyon sok helyzetet kihagytunk, ennyi lehetőség­ből több gólt kellett volna szereznünk. 1-1 RÖVIDEN A Fradi a forduló nyertese SZÉKESFEHÉRVÁR Az OTP Bank Liga labdarúgó NB I 10. fordulójában a listavezető Videoton FC, valamint az élmezőnyben tanyázó Honvéd döntetlen­jével a Ferencváros élt a legjobban, újra nyertek a zöld-fehérek és ott lohol­nak a Vidi nyakán. Varga Roland folytatja jó szériá­ját, a Diósgyőr ellen is be­talált. A két korábbi fehér­vári tréner meccsén a Csertői Aurél vezette Paks nagy csatában győzte le a Horváth Ferenc által diri­gált Balmazújvárost. Az Újpest Novothny Soma mesterházasával verte ide­genben a Mezőkövesdet úgy, hogy az első félidő­ben még a hazaiak vezet­tek. A Vasas FC és a Swie­­telsky Haladás Megyeri úti összecsapása a világítás meghibásodása a 28. perc­ben félbeszakadt, a talál­kozót egy későbbi időpont­ban újra kell játszani. Az eredmények: FTC-DVTK 2-0, Paks- Balmazújváros 1-0, Mező­­kövesd-Újpest 2-4, fb A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Videoton FC 10 2. Ferencvárosi TC 10 3. DVSC 10 4. Bp. Honvéd 10 5. PuskásAFC 10 6. Vasas FC 9 7. Újpest FC 10 8. Paksi FC 10 9. DVTK 10 10. Haladás 9 11. Mezőkövesd 10 12. Balmaz Kamilla 10 6 3 1 21-11 21 5 4 1 22-10 19 5 2 3 16-8 17 4 4 2 17-15 16 4 2 4 15-16 14 4 1 4 13-15 13 3 4 3 15-15 13 3 4 3 17-18 13 3 3 4 15-19 12 3 0 6 7-18 9 2 2 6 12-22 8 1 3 6 11-14 6 Látogasson el weboldalunkra! I a Fejér megyei ■ CU­L. hírportál Odalett a PAFC remek szériája Megszakadt a felcsúti gárda öt mérkőzésből álló veretlenségi sorozata DEBRECEN Az OTP Bank Liga 10. fordulójában az utóbbi meccseken egya­ránt szárnyaló DVSC fogad­ta a Puskás Akadémia FC csapatát. A végén a ven­déglátók örülhettek. DVSC-Puskás Akadémia 3-0 (1-0) Nagyerdei Stadion, 3241 néző. Vezette: Erdős József (Király, Garai) DVSC: Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi - Bódi, Jovanovic (Csősz, 92.), Tőzsér, Varga K. (Tisza, 90.) - Könyves, Tabakovic (Takács T, 78.). Vezetőedző: Herczeg András Puskás AFC: Hegedűs L. - Osváth, Heris, Vanczák, Ba­logh B. - Mevongou, Márk­­várt (Molnár G., 84.) - Latifi (Szécsi, 74.), Prosser (Zsidai, 66.), Knezevic - U. Diallo. Vezetőedző: Pintér Attila Gól: Varga K., Könyves Tőzsér Sárga lap: Osváth, Varga K. illetve U. Diallo A bajnokság jelenleg két legjobb formában lévő csapa­ta találkozott egymással, ráa­dásul mindkét gárda mögött hosszú veretlenségi sorozat állt a kezdő sípszó előtt. Az első félidőben kiegyen­lített játékot láthattak a szur­kolók, és talán már a többség a szünetben elfogyasztásra váró sörre, vagy teára gon­dolt, amikor a 44. percben Bódi Ádám passzolt ki a 16-os sarkára Varga Kevinhez, aki bal lábbal védhetetlen lab­dát ragasztott a bal alsó sa­rokba. 1-0. A pihenő után mindkét gárda előtt több lehe­tőség is adódott, de ezekből a vendéglátók értek el találato­kat. Előbb a jó formában fut­ballozó Könyves Norbert, a 82. percben egy jobb oldali szöglet után a kapu bal olda­lába vágott egy lepattanó lab­dát. 2-0. Majd a 87. percben Tőzsér Dániel 27 méteres, ballal elvégzett szabadrúgása vágódott védhetetlenül a jobb felső sarokba. 3-0.­­ Jól kezdtük a meccset, amit terveztünk, sikerült meg­valósítanunk. Egyik csapat­nak sem volt az első félidő­ben sok lehetősége, de ha jobb döntést hozunk, mi sze­rezhettük volna meg a veze­tést. Nem panaszkodhatok a játékosaimra. A második féli­dőben felvállaltuk a nyíltabb játékot, de nem ezért lett 3-0, hiszen pontrúgásokból kaptuk a gólokat. - értékelt Pintér At­tila, a PAFC vezetőedzője, ha Prosser Dániel (PAFC, kék) Ferenczi János szorításában Fotó: dvsc.hu EREDMÉNY DVSC-Puskás AFC 3-0