Hajdú-Bihari Napló, 2009. április (66. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-29 / 100. szám

2009. április 29., szerda SOPRONI LIGA, 25. FORDOÉ.Ó A labdarúgó Soproni Liga 25. fordulójának eredményei ZTE FC-Győri ETO FC 2-7 Vasas-Kecskeméti TE-ERECO 1-2 Kaposvár-Szombathelyi Haladás 2-3 Budapest Honvéd-BFC Siófok 0-2 Paksi FC-FC Fehérvár 0-1 Diósgyőri VTK-Nyíregyháza 1-0 Szerdán játsszák: MTK Budapest-Újpest FC (18 óra) Az állás: 1. DVSC-TEVA 24 17 3 4 56-22 54 2. Újpest FC 23 15 7 1 47-22 52 3. ZTE FC 24 12 6 6 41-35 42 4. Haladás 23 11 4 8 33-23 37 5. Fehérvár FC 24 11 4 9 32-27 37 6. Győri ETO 23 10 6 7 43-26 36 7. Kecskemét 24 9 6 9 38-37 33 8. Vasas 24 10 2 12 34-41 32 9. MTK 23 9 5 9 29-32 32 10. Diósgyőr 24 9 5 10 25-35 32 11. Kaposvár 24 8 6 10 40-35 30 12. Honvéd 24 7 8 9 28-35 29 13. Nyíregyháza 24 6 9 9 25-30 27 14. Paksi FC 24 6 7 11 29-42 25 15. BFC Siófok 24 5 2 17 19-45 17 16. REAC 24 3 4 17 25-57 13 BAJNOKOK LIGÁJA A KEDDI JÁTÉKNAPON:______________________ Barcelona-Chelsea 0-0 A SZERDAI JÁTÉKNAP PROGRAMJA:___________ Manchester United-Arsenal 20.45 (tv: m1, élő) Peterdi gólját ünnepük a magyarok (Fotó: mti) Tisztes helytállás ismét Zürich (MTI)­­ A magyar válogatott az alsó­házban folytatja szereplését a svájci jégkorong­világbajnokságon, miután kedden 3-1-es vere­séget szenvedett a fehérorosz csapattól, így az A csoport negyedik helyén végzett. Pat Cortina tanítványai pénteken várhatóan az osztrákok ellen lépnek jégre az első, kiesés elkerüléséért sorra kerülő meccsen. Egyszerű volt a képlet: a magyaroknak 60 perc alatt 3 pontot érően kellett nyerniük a továbbjutásért, máskülönben a kiesés elkerüléséért rendezendő, csoportutolsóknak kiírt kvartettben találják magukat. Az első pil­lanatokban a magyarok irányítottak, ám Szé­lig korai kiállítását azonnal góllal büntették a fehéroroszok. Ezt követően több magyar hely­zet is akadt, de Mezin mindannyiszor hárított. A második harmad Vaszjunyin óriási helyzeté­vel indult, de kimaradt a lehetőség. A 26. perc­ben végre „megtört a jég”, Ladányi került a kapu elé, hatalmas helyzetben egy fantasztikus passzal inkább Peterdi elé játszott, aki az üres kapuba lőtt. A zárófelvonás magyar kiállítással kezdődött, Palkovicsot küldték ki, ám ezt is átvészelte az együttes. Pat Cortina tanítványai számos tetszetős akciót vezettek, ám Mezin többször bravúrral védett. 4:25-tel a vége előtt Ugarov lépett ki ziccerben, egy csellel elfektette Szu­pert és a hálóba emelt, megpecsételve ezzel a magyarok sorsát. A végén a magyarok szövet­ségi kapitánya még lehozta kapusát, ám ebből üreskapus gólt lőttek a fehéroroszok, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt. A TÉNYEK FEHÉROROSZORSZÁG-MAGYARORSZÁG________ 3-1 (1-0, 0-1, 2-0) Zürich-Kloten, 4710 néző, v: Hansen (norvég), Kurmann (svájci), Bouguin (francia), Szemjonov (észt). Gól: Kaljuzsnyij (4.), Ugarov (55.), Grabovszkij (60.), illetve Peterdi (26.). Alsóházi rangadó Nyíregyháza (HBN - K. Sz.)­­ A férfi kosárlabdázók NB IA alsóházi rájátszásának első for­dulója során a DEKE a szom­szédos Nyíregyházához látoga­tott kedden. A két csapat gya­korlatilag változatlan kerettel vágott neki a bajnokság záró szakaszának, és a korábbi szo­ros meccsek után újra izgal­mas derbire volt kilátás. Nem is kellett csalódni, a fordulatok­ban gazdag összecsapás végki­menetele szinte a lefújásig kér­déses volt. A DEKE többször is vezetett a meccs során, ám az utolsó momentumok a hazaia­ké voltak. A DEKE kezdett jobban, de az kezdeti előny lassan elfogyott. A harmadik negyedben is hatal­mas csata folyt a pályán, elő­ször felzárkózott a DEKE, majd fordított (Tóth, Dagostino és Kennerly révén), ám a hazaiak nem hagyták magukat, és szűk előnnyel várhatták a negyedik játékrészt. A hajrában Vujacsics végleg bizonyította, hogy ezen a napon ő a csata egyik, ha nem a legjobb játékosa. A végjáték nem a DEKE szája íze szerint alakult, így a korábbi vezetések és a nagy felzárkózás ellenére sem tudták bezsebelni a remélt győzelmet Fodor Péterék. / 11 Osztálykülönbség, ahogy illik... ■ A DVSC-TEVA igaz­ságos elosztásban szál­lította a REAC hálójába gólokat, a vége: 4-0. Budapest (HBN - T. N.) - Az elmúlt hetihez képest fordított sorrendben léptek pályára a hét­közi fordulóban az újpesti és a debreceni labdarúgók, hiszen szombaton a Loki játszhatott úgy, hogy tisztában volt az egy nap­pal korábban nyerő lilák eredmé­nyével, szerdán pedig a főváros­iak utaznak az MTK-hoz a deb­receni siker tudatában. A hajdú­ságiaknak ráadásul azért is tűnt könnyebbnek a feladatuk, mert a sereghajtó REAC otthonában látogattak, bár az ilyen kötelező győzelmek hordozzák magukban a legnagyobb veszélyt. Jó kezdés Még szinte el sem hallgatott Farkas játékvezető kezdő sípsza­va, máris megszerezte a veze­tést a Debrecen! Rudolf egye­dül tört kapura, de a cselsoro­zat végén elvesztette a labdát, ám Szakály begyűjtötte a játék­szert és Czvitkovics elé centere­zett, akinek nem okozott gondot három lépésről a kapu közepébe passzolni. A gól után is a vendé­gek irányították a játékot, sor­ra alakultak ki a helyzetek a REAC kapuja előtt és a 19. perc­ben már kettő volt a DVSC elő­nye. Az agilis Rudolf Gergely egyedül oldotta meg ezúttal: a jobb oldalon betört a büntetőte­rületen belülre és némi szeren­csével a kapuson is túljutva lőtt a jobb alsó sarokba. Osztálynyi különbség A második játékrészben nem követte el azt a hibát a vendég­csapat, hogy hagyja magához térni a REAC-ot, a játékrész ele­jén Szilágyi Péter szerzett újabb remek gólt, majd Leandro lőtt kíméletlenül a felsőbe egy sza­badrúgást, így megnyugtató előnybe került a Loki. A végére kidomborodott a két gárda köz­ti osztálynyi különbség és köny­­nyed edzőmeccsé vált a bajnoki. Ez utóbbi nem a Debrecen bűne, a hazaiak egyszerűen ennyire voltak képesek. Akik szeretnék megnézni a REAC-DVSC-TEVA bajnoki összecsapást, azok szer­dán este 21 órától a Debrecen TV-n megtehetik. Mesterszemmel: Herczeg András: - Úgy vélem, hogy végig magabiztosan ját­szott a csapat, időben sikerült gólt, gólokat szereznünk. Örü­lök, hogy jó teljesítménnyel sike­rült nyerni, innentől a követke­ző feladatra koncentrálunk. Szilágyi Péter (pirosban) ismét góllal bizonyított (Fotó: Czeglédi Zsolt) Jegyzőkönyv REAC-DVSC-TEVA 0-4 (0-2)__________________________________ Budai II László Stadion, 300 néző. Vezette: Farkas. REAC: Szántai - Dinka, Kovács II, Pomper, Sallai-Jeremiás, Erős, Kapcsos (Dancs 68.), Rézmányi - Nyerges, Csobánki (Pintér, a szünetben). DVSC-TEVA: Polekszics - Bernáth, Mészáros, Fodor, Leandro - Katona, Varga, Czvitkovics, Szakály (Rezes 60., helyette Dombi 74.) - Rudolf (Dudu 66.), Szilágyi. Gól: Czvitkovics 3., Rudolf 19., Szilágyi 55., Leandro 58. Sárga lap: Erős 58., Rezes 65. Jegyzőkönyv Nyíregyháza-DEKE 90-83 (22-24,­­ 22-16, 19-20, 27-23) Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: Bog­nár, Frányó, Jakab. IfjVKK Savic 13, Booker 16/3, Siska 6/6, Sitku 10, Z. Helbich 12. Csere: Vujacsics 25/12, Lekli 8, Nagy K. Edző: Ferenczi Tamás. Debrecen Dagostino 18/6, Kutasi 5/3, Maxwell 21, Kennerly 18, Ware 12. Csere: Tóth G. 7/3, Kovács I., Takács D., Erdei 2. Edző: Fodor Péter. Kipontozódott Vujacsics (36. perc), Dagostino (40.). Az eredmény alakulása, 3. perc: 11-7, 7.: 18-17, 13.: 28-26, 17.: 38-29, 23.: 48-44, 27.: 51-55, 33.: 67-65, 37.: 81-74. rw.Emobtie.hu Ö­sszehozzuk a jó üzleteket Nokia 6220 classic 7980 Ft kezdőrészlettel Teljes ár: 19 980 Ft Nokia E66 19 950 Ft kezdőrészlettel Teljes ár: 69 990 Ft A készülékek új üzleti előfizetéssel, 2 éves hűségnyilatkozattal, 12 havi kamatmentes részletre vásárolhatók meg­ Nokia 6500 slide 13 950 Ft kezdőrészlettel Teljes ár: 36 990 Ft a törlesztő részleteket egy éven át lebeszélheti belföldön! Mobile | A készülékakciók 2009. április 20-tól visszavonásig vagy a készletek erejéig érvényesek. Az üzleti előfizetések igénybevételéhez kisvállalkozói vagy együttműködési megállapodás aláírása szükséges. A törlesztő részletek lebeszélhetősége annyit jelent, hogy a nem emeltdíjas belföldi forgalmi díjak összegéből, legfeljebb a törlesztő részlettel azonos összegű jóváírást biztosítunk. Az ajánlatokra vonatkozó részletes és teljes körű feltételek a T-Pontokban, üzleteinkben, a www.t-mobile.hu honlap cv Üzleti ügyfelek oldalán, a 1430-as, illetve a 06-1/265-9210-es ügyfélszolgálati számon érhetők el. 5 m HIRDETÉS G 40 C­D