Gödöllő - Gödöllői Szolgálat, 2001 (10. évfolyam, 1-47. szám)

2001-05-24 / 20. szám

Sport • 25 Gödöllői Szolgálat • 2001. május 24. Utcai kosárlabda Kétszázötvenen kosaraztak a főtéren Az ötödik Pest megyei utcai kosárlabda­­bajnokság harmadik fordulóját Gödöllőn rendezték meg az elmúlt hétvégén. A péntek esti vihar majdnem tönkretette a kosarasok másnapi szórakozását. Szerencsére a felállított palánkok épség­ben maradtak és a felragasztott vo­nalakat sem fújta el a szél. Szombat reggel nagyszerű idő várta a több mint hatvan csapatot a Városháza előtti téren. Six Edit alpolgármester köszöntő szavai után Szemes Árpád, a Pest Megyei Sportigazgatóság vezetője átad­ta a kosárlabda-bajnokságban dobogón végzett gödöllői csapatoknak az érmeket, majd külön köszöntötte a nagykőrösi serdülő fiú csapatot és edzőit, mivel a héten megnyer­ték az országos serdülő kupát. A csapatok egyszerre tíz pályán kezdték el a mérkőzéseket, hat pálya volt a téren, négy a Városháza mögötti parkolóban. A legtöbben a férfi nyílt kategóriában indultak, itt 12 együttes mérte össze erejét. Délben hárompontos versenyt rendeztek a résztvevőknek. A férfi egyes korcsoportban tíz csapat vívott ádáz küzdelmet egymással. A budapesti Sasok megismételték a Székesfehérváron nyújtott remek játékukat, másodszor nyertek és 13 pont­tal a csoport élén állnak. A monori Zsíroskenyér egy győzelmet és két második helyet mondhat magának, így 11 ponttal a második. A két csapat mögött ezúttal a Dunakeszi szerezte meg a harmadik helyet, összetettben 4 pontja van. A gödöllői Református Líceum az eddigi fordulókban 3 pontot gyűjtött össze, ezzel holtversenyben a negyedik helyen áll. A férfi kettes korosztályban a monori Sírásók nyertek, megelőzve az Erdei Fuck (Dunakeszi) és az Iszén­­­pisze kölyökmackó (Gödöllő) együttesét. Összetettben az első négy helyezett közel azonos játékerőt képvisel. A Sírásók 10, az Erdei Fuck 8, az Iszén­­pisze kölyökmackók 7, a budapesti Pataky 6 pontot szerzett. A gödöllői Elkábulsz együttesének 2 pontja van. A férfi hármas korcsoport­ban a szolnoki Influenza bizonyult a legjobbnak. Őket két dunakeszi csapat követte a dobogón, a Doszvidányija és az X-Ray. A gödöllői csapatok közül a T-Sort negyedik, a Szertárkulcs a hatodik, az Az­best a nyolcadik helyen fejezte be a harmadik fordulót. A cso­portban az X-Ray vezet 12 ponttal a 10 pontos Influenza előtt. A harmadik helyen a Doszvidányija és a T-sört­ áll 5-5 ponttal. A Szertár­kulcsnak 3, az Az­bestnek 2 pontja van. A férfiak nyílt kategóriás versenyében színvonalas, kiélezett küzdelmet hozó mérkőzéseket láthattak a nézők. Az első helyet a Torrente nevű csapat szerezte meg, amely először indult versenysorozaton. A százhalombattai a Farkasok Szövetsége a második, a budapesti Futottak még együttese pedig a harmadik helyen fejezte be a versenyt. Jellemző a mezőny erősségére, hogy az első két helyszínen győztes Nem piskóták csak a negyedik helyet tudta megsze­rezni. Ennek ellenére 11 ponttal vezeti a csoportját. Mögöttük két csapatnak 5, háromnak 4 pontja van. A gödöllői Ki­vertek 3, a Gyikok 1 pontot szereztek. A férfi ötös korcsoport mezőnyében két gödöllői csapat is pályára lépett. Közülük az először induló GEAC Magic szerepelt jobban, a második helyen fejezte be a versenyt. A Gold boys ezút­tal egy pontot szerzett. Három forduló után a nagykőrösi Filtermat vezet 11 ponttal a Budai Traktoros előtt (8). A Fővárosi Földmérő és a Gold boys 5-5, a GEAC Magic 3 ponttal áll. A női egyes korosztályban ezúttal csak két csapat lépett pályára és többször meg­mérkőztek egymással. A gödöllői Zöld vadlibák biztosan nyertek a váci Kerge kac­sák ellen és összetettben feljöttek a második helyre (8 pont). A csoportban a dunaújvárosi Selejt vezet 10 ponttal, a szin­tén újvárosi Fakéznek 6 pontja van. A női kettesben szokatlanul kemény mérkőzéseket játszottak a csapatok. A győzelmet első alkalommal a Dunakeszi csapata szerezte meg, a váci Vadmacskák előtt. A gödöllőiek közül a Fallimann a har­madik, a Zmrzlina a negyedik, a Harmadik rész az ötödik helyen végzett. Három for­duló után az élcsoport állása: Vadmacskák (13), Dunakeszi (9), Fallimanó (8), Harmadik rész (3), Zmrzlina 2. A női hármas korcsoportban a budapesti Földmérők másodszor végeztek az élen. A felnőtt nők mezőnyében induló gödöllői Rohadtklub keményen megharcolt a második helyért. A harmadik helyet a váci Mimózák szerezték meg. Összetettben a Földmérő vezet 13 ponttal, a Cicusoknak 8, a Dunakavicsnak 5, a Rohadtklubnak és a Mimózáknak 3-3 pontjuk van. A vegyes kategóriában nyolc csapat lépett pályára. A dunaújvárosi Nagyváltó­súly másodszor végzett az élen és 12 pont­tal vezeti a mezőnyt. A monori Első generá­ció második lett Gödöllőn és az összetet­tben 10 ponttal szintén második helyen áll­nak. A monori MTE harmadik helyért két pontot kapott és nyolc ponttal áll a verseny­ben. A gödöllői Forever Youngnak öt csap­attal együtt három pontja van. A dobogón végzett csapatok a Pest megyei szövetségtől érmeket kaptak. Az eredményhirdetésnél dr. Nánási Éva, Gödöllő város jegyzője adta át a város és a támogatók által felajánlott díjakat. Az általános és középiskolás csapatok különdíjat vehettek át dr. Nánási Éva jegyzőtől, aki 50 ezer forinttal támogatta a rendezvényt. Valamennyi általános és középiskolás csapat (11) megkapta a nevezési díj felét, ezzel segítve a további versenyekre való elutazásukat. A két legjobb eredményt elérő gödöllői csapat - Rohadtklub, Istén-pisze kölyökmackó - pedig pénzjutalmat vehetett át. A következő forduló május 26-án, szom­baton Monoron lesz. Nevezni továbbra is lehet a Városházán, II.emelet 224-es iroda, telefon: 28/420-411/140 m. -esztí-Fotó: Balázs Gusztáv