Kiskunfélegyháza - Félegyházi Közlöny, 2016 (25. évfolyam, 1-22. szám)

2016-06-17 / 11. szám

2016. június 17. Elismerték a diákolimpikonokat Kimagasló eredményeket ér­tek el az Országos Atlétika Di­ákolimpia döntőjében a József Attila Általános Iskola tanulói. Három csapat és három egyéni versenyző is aranyérmet szer­zett. A sikeres sportolókat és felkészítő tanáraikat Csányi József polgármester és Balla László alpolgármester köszön­tötte június 6-án a városházán. A Székesfehérváron megrende­zett diákolimpián a lány háromtusa csapat megvédte korábbi bajnoki címét. Retkes Réka az egyéni ös­­­szetett versenyszámban is arany­érmet szerzett. A fiú hárompróba csapat új diákolimpiai csúccsal győzött, a lányok négypróba csa­pata is fölényesen nyert. Ezenkívül egyéniben két súlylökő ért el 3. és 5. helyezést. A fiú négypróba csa­pat a 7., a lány ötpróba csapat a 9. helyen végzett. A lány II. korcso­port hárompróba csapat bajnokai: Dinnyés Lili, Kis-Czakó Eszter, Lőrincz Hanna, Retkes Réka, Szeri Noémi, Szolnoky Anna. A fiú II. korcsoport hárompróba csa­patának első helyezettjei: Kovács Bálint, Kurucz Ádám, Szabó Bence, Szabó Gábor, Szécsényi Bálint, Tarjányi Tamás. A lány III. korcsoport négypróba csapatá­nak aranyérmesei: Bacsák Eszter, Horváth Anna, Keresztes Regi­na, Síber Glória, Síber Szófia, Tóth Enikő. A fiúk IV korcsoport­jának legjobb súlylökője Fekete István volt, a lányoknál Beregszá­szi Renáta vehette át az aranyér­met. Felkészítő testnevelők: Kerék Csaba, Rekedi Zoltán és Kurucz Kornélia. Nem vállalták az NB III-at A Tiszakécske legyőzését köve­tően zsinórban negyedik alka­lommal ünnepelhetett bajnoki címet a Kiskunfélegyházi HTK a megyei 1. osztályú labdarúgó baj­nokságban. A Kecel elleni utolsó hazai mérkőzést követően június 4-én kapták meg érmeiket és a bajnoki kupát a KHTK focistái, csapatvezetői. Az aranyérme­ket ünnepélyes keretek között Balla László alpolgármester, Busa Imre szakosztályvezető és Kerpics Ferenc, a Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó Szövetség ver­senyszervezője adta át a Honvéd Sporttelepen. A záró fordulót követően kiderült, hogy a fé­legyháziak az előzetes tervekkel ellentétben mégsem vállalták az NB III-at, így jövőre is a megyei I. osztályban folytatják. SPORTFÉLEGYHÁZI KÖZLÖNY 11 Futással ünnepelték a nyarat Ragyogó napsütésben tartotta meg a Jogging Plus Szuperinfo Futóklub a 23. Kiskun Kupa utcai futóver­senyt június 4-én, a Platán utcai Általános Iskolánál. A futást a leg­kisebbek kezdték, 6 éves kor alatt 200 méteres táv várt rájuk. Őket az általános iskolások követték, az alsósok 400, 600 és 800 métert, a felsősök 1000 métert teljesítet­tek. A leghosszabb, 21 kilométe­res kétkörös távot egyéniben vagy váltóban futhatták le a nevezők. Lehetőség nyílt a távok rövidítésé­re, egy kör (10,5 km.), vagy fél kör (5 km.) megtételére. A teljes távon Huszár-Fábián Klára teljesítet­te elsőként a nőknél, a férfiaknál Pólyák Csaba győzött le:15:31-es idővel. Kuchinka Vilmos Emlékverseny Kicsik, kezdők, haladók egya­ránt megmutatták tudásukat Kiskunfélegyháza legrangosabb úszóversenyén a Kuchinka Vil­mos emléktornán, amit hagyo­mányosan immár 13. alkalommal tartott meg a Kiskunfélegyházi Úszó Egyesület június 11-én. A térség egyik legnagyobb utánpót­lás úszóversenyén 7 csapat több mint 100 tagja indult el. Az idő­járás kedvezett a megmérettetés­nek, a félegyházi strandon gyü­lekező gyermekeket, segítőket, vezetőket és szülőket Szamosi Endre sporttanácsnok köszön­tötte. A hazai úszók megnyerték a csapatversenyt, itthon tartották a vándorkupát. Összesen 71 ér­met, köztük 39 aranyat, 16 ezüs­töt és 16 bronzérmet gyűjtöttek. A legjobb félegyházi leány ver­senyző Vörös Luca, a legjobb fiú úszó Vízhányó András lett. Falat másztak A Darvas Szabadidő- és Diáksport Egyesület volt a házigazdája június 11-én a Magyar hegy- és Sportmá­szó Szövetség U 14-es boulder or­szágos bajnokságának. A verseny során 50 gyermek, négy­ korosz­tályban kötelek nélkül kapaszkodott végig a falakon kialakított pályákon. A diákoknak 2 óra alatt 22 feladatot kellett teljesíteniük. A félegyháziak közül „mini fiú" kategóriában Rádi Zénó 4., László Kerecsen 5., Var­jas Kéri Imre 6. lett. A „mini leá­nyok" között Tajt­i Norma 4., Rózsa Noémi 5., Botos Miranda Marian­na 6., Kocsis Virág 7. helyen vég­zett. A gyermekeknél Rádi Olivér bronzérmet szerzett, míg Süveges Zsolt 5., lajkó József 6. lett. Mel­lettük Botos Biszóri Vivien 4. he­lyen zárt a gyermek lányoknál. Hirdetés Balog Tanya Horgásztó és Pihenő Park 2x4 órás páros verseny (1 fő úszás, 1 fő fenekező) Időpont: július 2. Gyülekező 6 órakor, verseny: 8 órától. A dobogósok és a legnagyobb hal kifogója díjazásban részesülnek! A nevezési határidő június 28. Információ: 06/30-517-90-53 szakasz-mellett! Sportszerkesztő: Gubu Zoltán