Népújság, 1958. október (13. évfolyam, 213-239. szám)

1958-10-19 / 229. szám

8 Egri gyönyörű kétszobás, parkettás, telefonos lakásomat elcserélném olyan lakásért, hol garázs van, megegyezés szerint. Cím a Kiadóban. i FIGYELEM! Felhívjuk kedves Vevőink figyelmét, hogy a téli burgonya, vörös­hagyma, alma, zöldség szükségletüket most szerezzék be. Jó mi­nőségű áruk kaphatók min­­den boltunkban és az egri piacon. Szövetkezetek Heves megyei Értékesítő Köz­pontja. FELHÍVÁS A TERMELŐKHÖZ! A TV és FMSZ­ felvásárlóhelyek már most megkezdik az 1959. évi termésű kenyérgabonára az értékesítési szerződések kötését. Aki 1958. évi december hó 1-ig leköti az 1959. évi termésű kenyérgabona feleslegét, az a mindenkori szabadáron felül 10 forint, december 1. utáni lekötés esetén a mindenkori szabadáron felül 5 forint felárat kap. Minden lekötött mázsára, a már ez évben lekötött mázsára is, 1959. január 1-től mázsán­ként 60 forint előleget folyósítunk. Bővebb felvilágosítást adnak a felvásárlóhelyeken. HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÁLLALAT Kerecsend, Füzesabony és Mezőkövesdi csemetekertünk­ben ősz és tavasz folyamán egyéniek és termelőszövetke­zetek részére ismét adunk ki ingyenes fásítási anyagot akác, nyár, eper, magaskőris és vadalma suhána kapható Tanácsi igazolással ellátott igényléseket az Egri Állami Erdőgazdasághoz kell benyújtani. Szállítási költségeket a fásítók viselik. EGRI ERDŐGAZDASÁG Ne etesd fel a tökmagot ! A Terményforgalmi és Földművesszövetkezeti felvásárló­helyek magas árat fizetne­k érte. Termelők, figyelem! Csak jó vetőmagból lesz több és jobb termés. A TV. és Fmsz. felvásárló helyeknél cserélhető nemesí­tett _ BÚZA-, ROZS-, ÁRPA-VETŐMAG, szokvány minőségű termény ellenében. A feltételek meg­tudhatók­ a felvásárlóhelyeken. HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÁLLALAT TERMELŐSZÖVETKEZETEK! EGYÉNI TERMELŐK! Az 1958. évivel azonos feltételek mellett beindul az 1959. évi & <Trff­akcio Szerződést lehet kötni hizlalásra alkalmas, jó cson­­tozatú, 20 kg-nál nagyobb süldőre. A szerződéses árak függetlenek a szabadpiaci árak in­gadozásától s azoknál jelenleg is magasabbak. __125 kg-ig fehér hús tőkesertés 15.50 Ft/kg 106 kg-tól hús és hús jellegű serés 11.80 Ft/kg 126—165 kg-ig zsír és zsír jellegű _ sertés 14.50 Ft/kg 165 kg-on felül zsír és zsírjellegű sertés 14.80 Ft/kg 110 kg felett tenyésztésbe fogott sertés 14­— Ft/kg Kormányzatunk újból lehetővé tette, hogy 1959. évre marha-, hizlalási szerződést lehet kötni. Szerződést lehet kötni minden hizlalásra alkalmas bika-, tinó- és üszőborjúra Bika- és tinóborjúra, 70-300 kg-os, üszőborjúra 50— 280 kg beállítási súlyig. A vállalat állatdarabonként 300 forint kamatmentes előleget folyósít a szerződéskötéstől számított 5 napon belül A 4—13 hónapos hizlalás után a vállalat a bika­tinó átvételét 430 kg, míg az üszőt 380 kg-os legala­csonyabb súlytól minót 11—17 Ft-os üszőt 9—14 Ft-os bikát 10—16 Ft-os kg-kénti egységáron vesz át. Bővebb felvilágosításért forduljon a területileg illetékes kirendeltségeinkhez, illetve felvásárlóinkhoz. SZOLNOK-HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI V. wBpujsäg Raktári segédmunkásokat AZONNALI BELÉPÉSRE FELVESZÜNK. Vas- Műszaki Nagykeres­kedelmi Vállalat, Eger. Vasútállomás mellett. A Kékestetői Állami Gyógyintézet azonnali be­lépésre segédmunkásokat keres. Pályázati felhívás! Az Eger—Salgótarjáni Tü­­zép V. pályázatot hirdet vidéki írni •• . Jusep telepvezetői állás betöltésére. Fizetés kollek­tív szerint. Megfelelő gya­­­­orlattal és építőanyag szakismerettel, valamint erkölcsi bizonyítvánnyal rendelkezők ajánlkozását várjuk. Ajánlatokat önéletrajz be­küldésével központi iro­dánkba, Eger, Lenin út 67. szám alá kérjük. . Közöljük kedves vendé­geinkkel, hogy a Gyöngyö­si Vörös Csillag Szálloda és Étterem átépítés miatt az étterem folyó he­ls­ével megszűnik, míg a szálloda november hé­t­­től kezdődően a Marx Károly út 24 szám alatt, a Puskin-mozi melletti volt Ssövess iskolában üzemel az átalakítás ideje alatt. ^ Mátravidéki Vendéglátó­ipari Vállalat, Vörös Csillag Szálló és Étte­rem. Kőműves szakmunkásokat KERES FELVÉTELRE az Egri Vegyesipari Vál­lalat. Fizetős teljesítmény­kereset szerint: 'vasatww ® 1 ® «'«wswíww* <' Állattartók! Figyelem! Korlátozás nélkül kapható az ER R­A antibiotikum tartalmú ta­karmánykiegészítő tápszer. Rendszeres etetése a ser­téseknél a szokásosnál 10 —20 százalékkal magasabb súlygyarapodást, baromfiak­nál emellett 10—15 száza­lékos tojáshozam növeke­dést eredményez. Fokozza az állatok takar­mány kihasználását, meg­gyorsítja növekedésüket, növeli ellenállóképességü­ket. 100 kilogramm takarmány­hoz (száraz anyagra szá­mítva) 20—30 dkg. Erra tápszer szükséges. Forgalomba kerül: 03, 2, 10 és 50 kilogrammos cso­magolásban. Ara: kg-ként 90­— forint. Beszerezhető: Az Állami Vakcinatermelő Intézetnél, Budapest, XIV., Zászlós utca 31—33. Kívánatra postán utánvét­tel is szállítunk. Elsőízben történő felhasz­nálásnál kérjen állatorvosi szakvéleményt;. 1905, Érdekességek a megyei I. osztályból — BESZÉLŐ SZÁMOK — A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokságban az elmúlt fordulók­ban összesen 215 gól esett, ebből 9 l1-esből, 5 szabadrúgásból jutott a hálóba és négy gól volt öngól. A vn. forduló gólátlaga mérkőzé­senként 3.75, tehát a gólátlag, csök­kent, mert a VI. forduló után 3.94 gól jutott egy mérkőzésre, a VII. forduló után már csak 3.84. A leg­jobb gólátlagú csapat a Lőrinci Erőmű lett 3.43 góllal. Második, a Hevesi Traktor 3.14. 3. a Gy. Spar­tacus 3 góllal mérkőzésenként. Leggyengébbek: Gyöngyösi Hon­véd, Fü­zesabony 1.14, Adács és Ti­szafüred 0.86 góllal. A kapott gólokat tekintve to­vábbra is Rózsaszentmárton áll a legjobban. Mindössze 0.71 gólt ka­pott mérkőzésenként. Utána a Gy. Spartacus, Heves, E. Spartacus, L­őrinci Erőmű következnek 1.14 góllal. A legtöbb gólt Tiszafüred kapta, mérkőzésenként 4.29-et. Utána Adács következik 3.43, majd a Gyöngyösi Bányász 3 góllal. Ha külön-külön vizsgáljuk az első és a második félidő eredmé­nyeit, sok érdekességet találunk. Az első félidőben adott gólátlaga a Lőrinci Erőműnek a legjobb: 1.71. Ugyanennyi a második félidei gólátlaga is. A Hevesi Traktor az első félidőben 1.43, a másodikban 1.75 gólt szerzett. Feltűnő, hogy a Gyöngyösi Spartacus az első fél­időben átlagban csak egy gólt tu­dott elérni, a másodikban már kettőt. A kapott gólokat tekintve Ró­­szaszentmárton az első félidőben 0.29, a második félidőben 0.43 gólt kapott. A Gyöngyösi Spartacus át­laga az első félidőben 0.43, a má­sodikban 0.71. A Hevesi Traktor átlaga: első félidőben 0.71, a máso­dik félidőben 0.43. Érdekes az E. Spartacus védelmének kiegyensú­lyozottsága mind az első, mind a második félidőre 0.75 gól jut. A Lőrinci Erőmű átlaga: első félidő­ben 0.71, a másodikban 1.14. Hihetetlennek tűnik, hogy a táb­lázat 12. helyét elfoglaló Gyöngyö­si Honvéd csapatának a legj­obb a második félideji kapott góátlaga. A honvédek mindössze 0.29 gólt kaptak a második félidőben! A góllövő lista állása: 7 gólos: Szabó (Lőrinci) 6 gólos: Surányi (Apc), Mikó (Bélapátfalva), Hernádi (Gy. Bá­­­nyász), Marosvári (Gy. Spartacus), Gombaszegi (Heves). 5 gólos: Rácz (H. Kinizsi­) 4 gólos: Kiss (Gy. Spartacus), Szigetvári (H. Kinizsi), Kiss, Né­meth (Lőrinci) és Gubis (Rózsa­­szentmárton). Már csak három csapat van, amely minden mérkőzésen rúgott gólt: Rózsaszentmárton, Egri Spar­tacus és a Lőrinci Erőmű. Egy mérkőzésen nem rúgott gólt: Recsk, Gy. Spartacus, Heves, Gy. Bányász, Apc, Selyp. Két mérkőzésen nem rúgott gólt: Verpelét, H. Kinizsi, Bélapátfalva, Füzesabony, Adács. Három mérkőzésen nem rúgott gólt: Gy Honvéd, Tiszafüred. Három mérkőzésen nem kapott gólt: E. Spartacus, Heves, Apc. Két mérkőzésen nem kapott gólt: Lőrinci, Füzesabony, Rózsaszent­márton Egy mérkőzésen nem kapott gólt: Gy. Spartacus, Verpelét, Recsk, Bélapátfalva, Gy. Honvéd és Selyp. Minden mérkőzésen kapott gólt: Hatvani Kinizsi, Gy. Bányász, Adács és Tiszafüred. (szkocsovszky) ­*♦ [UNK] [UNK] [UNK]«♦»♦»»♦»«»♦ [UNK] [UNK].♦«♦»♦ [UNK] [UNK] [UNK] [UNK] [UNK]< Atlétizáló általános iskolások Heves megyében egyre nagyobb mértékben fejlődik az általános iskolások atlétikája. Egerben, Gyöngyösön és Hatvanban hétről hétre nagy tömegek vesznek részt különböző általános iskolás atléti­kai versenyeken. Legutóbb Gyöngyösön és Eger­ben rendeztek a járás általános is­kolásai részére válogató jellegű atlétikai versenyt. Gyöngyösön Abasár, Atkár, Detk, Adács, Kará­­csond, Nagy­füged, Szűcsi, Vámos­­györk, Visznek és a gyöngyösi ál­talános iskolák versenyzői álltak rajthoz. eredmények: Lányok: So­ms l, Huszár (Gyöngyös I.) 8.5, 2. Koboz (Atkár) 8­6, 3. Lelik (Nagyfüged) 8,?. Távol: 1. Koboz (Atkár) 417, 2. Nagy Éva (Gyöngyös I.) 408, 3. Ko­vács (Gyöngyös I.) 376. Magas: 1. Kovács (Gyöngyös IV.) 130, 2-4. Kiss B. Irén (Detk), Tol­vaj (Gyöngyös I­), Havasi (Gyön­gyös I.), 115. Súly: 1. Molnár (Gyöngyös I­) 860, 2. Csermely (Gyöngyös I.) 764, 3 Havasi (Gyöngyös I­) 738. Kislabdahajítás: 1. Udvarhelyi (Gyöngyös IV.) 50, 2. Szabó A. (Gyöngyöesolymos) 49.30, S. Ju­hász M. (Nagyfüged) 49. Fiúk: 60 m: 1. Tőzsér (Gyöngyös I) 7.5, 2. Ardai (Gyöngyös IV.) 8.1, 3. Fe­hér (Vámosgyörk) 8,3. Távol: 1. Tőzsér 465, 2. Takács (Gyöngyös III.) 455, 3 Bagi (Nagy­füged) 453. Magas: 1. Virágh (Gyöngyös I­) 140, 2. Tőzsér 149, 3. Horváth (Gyöngyös I.) 130. Súly: 1. Tőzsér 11.70, 2-3. Dudás, Takács (Gyöngyös HL) 970. Kislabdahajítás: 1. Tőzsér 80, 2-3. Csajka (Gyöngyös I.) és Kiss Z. (Vámosgyörk) 67. A gyöngyösi járás úttörő váloga­tott atléta csapata október 26-án Szolnokon pontverseny keretében méri össze erejét a Szolnoki MÁV úttörőivel. Egerben a városi tanács által fel­ajánlott kupáért vívtak szép küz­delmeket az általános iskolák at­létái. A 10 iskola három csoport­ban küzdött, hogy mint csoport­­győztes részt vehessen a döntőben. Az első csoportban az I. számú is­kola győzött 126 ponttal, 2. VI. szá­mú iskola 65 és 3. a VIli. számú iskola 52 ponttal. A második csoportban a n-es számú iskola lett az első 125 pont­tal, 2. 1a-as számú iskola 88 és 3. a VII. számú iskola 86 ponttal. A harmadik csoportban az V. számú iskola bizonyult a legjobbnak, 2. a X-es számú iskola 64, 3. a IX. szá­mú iskola 59 ponttal. Sajnálatos, hogy a döntőre jogo­sult csapatok közül az V. számú iskola atlétái nem jelentek meg, mert az iskola testnevelő tanára rossz magaviseletük miatt nem en­gedte indulni, így a döntőn csak az I­-es és II-es számú iskola csa­patai indultak. A pontversenyt az 1. számú iskola csapata nyerte a tavalyi győztes II-es számú iskola előtt 73,60 pontaránnyal. EREDMÉNYEK: Lányok: 60 m: 1. Domonkos (I. sz. Igk.) 8.8, 2. Juhász (I. sz.) 8.8, 3 Janko­­vich (I. sz.) 9.1. 300 m: 1. Lenhardt (I. sz.) 51, & Veres (II. sz.) 3. Liszkay (H sz.) Súly: Csécs (I. sz.) 706, 2. Pál i­. 67.) 638, 3. Csák (1. sz.) 637. Távol: 1. Juhász (n. sz.) 416, & Járányi (I. sz.) 386, 3. Kovács (l. sz.) 384. Magas: 1. Kovács (I. sz.) 136,­­ Fodor (II. sz.) 125, 3. Sütő (I. sz.) 120. Gránát: 1. Hódi (I. sz.) 39, 2. Pál (I. sz.) 36, 3. Veréb 0. sz.) 35. Fiúk: 66 m: 1. Sztepanov (I. sz.) 7.8, S. Bóbita (I. sz.) 8.1, 3. Karsai (n sz.) 8­8. 400 m: 1. Rózsahegyi (I. m.) 83, 2. Bordács (I. sz.) 67­6, 3. Nagy (II­ sz.) 70. Távol: 1. Sztepanov (I. sz.) 524, 2. Bóbita (I. sz.) 489, 3. Németh (n­ sz.) 445. Gránát: 1. Cservény (I. sz.) 48, 2. Rózsa (II. sz.) 46, 3. Borhi (I sz.) 45. Súly: Cservény 938, 2 Rózsahe« évi (I. sz.) 918, 3. Németh (II sz.) 919. Magas: 1. Garas­ (I. sz.) 145, 2-Si Novák (I. sz.), Forgó (I. sz.) 130. Eger város általános iskolásainak atlétikai versenyét ma rendezik­ meg Egerben, majd 26-án Miskol­­con vendégszerepelnek az egri at­léták. Ezen a találkozón az atléti­ka mellett kézilabdában és labda­rúgásban is összemérik erejüket a miskolciakkal. A Pusztaszikszói Állami Gazdaság mezőgazdasági gyakorlattal rendelkező KONTÍROZÓ, LEÍRÓ KÖNYVELŐT KERES azonnali felvételre. Jelentkezés a gazdaság központjában mindennap 8-tól 12 óráig. Fizetés meg­állapodás szerint. Vöröshere és lucernamag termelők figyelem ! Felhívjuk figyelmüket, hogy a szerződésben bizto­sított magasabb árkedvez­ményt csak az október 31- ig megkötött szerződésekre biztosítjuk. MEZŐMAG, EGER. ÁLlUTTAM KÜLÖNBEJÁRATÚ bútorozott, vagy albérleti üres szobát keresek, csak a belvárosban. Címeket a Nagy Csemege üzletbe. ZONGORÁT, vagy pianínót bér­be vennék. Cím a Kiadóban. ELCSERÉLNÉM Szolnok köz­pontjában levő kétszobás, össz­komfortos lakásomat Gyöngyösi hasonlóért. Bálvány János, Gyön­gyös, Tüzér u. 1 szám. DIÓHAJO, kombinált szekrény jutányosan kapható készítőnél. Fi­zetési könnyítés. Bp, VIII., Nép­színház utca 14 szám. Asztalos­mester VONTATÓVEZETŐT keres fel­vételre a Talajjavító Vállalat, Fü­zesabony. matte* Ha&amar EGSZABADUL GONDJAITÓL IDŐT ÉS PÉNZT TAKARÍT MEG : (!!) Apróhirdetések BEKÖLTÖZHETŐ, Kisvölgy utca 14 számú két szoba, konyhás, bér­házas, pincés ház eladó. FELÚJÍTOTT 125-ös, teleszkópos Csepel motorkerékpár eladó. Eger, Rákóczi u. 3. RÁDIÓ JA­VÍTÁS, vidékieknek azonnal, Egerben az autóbusz megállóval szemben, Bajcsy-Zsi­linszky utca 13. TŰZHELY, kályha szakszerű ja­vítása és samottozása, Egerben, Bajcsy-Zsilinszky u. 4. ELADÓ gyümölcs-bor szállításra alkalmas erős, féderes szekér. Egri Építőipari Ktsz. Eger, Csá­kány u. 11. KERESEK bentlakással gyermek­­szerető, minden házimunkát vál­laló, idősebb falusi asszonyt, azon­nali belépéssel. Cím a Kiadóban: Motoros bőrruha, begombolható, bundabéléssel eladó. Eger, Kis Csemegebolt, HEVESEN, Vöröshadsereg u. 37., azonnal beköltözhető házam elfo­gadható áron azonnal eladom. Mű­úton, kettő szoba, konyha, padló­zott, gyümölcsöskert szőlő lugassal, mindenféle mellékhelyiségekkel. Eladó még 6 darab, igen­ erős, jó állapotban fekvőkaptár. 30x40-es keretméret. Magyar László. NEPDJSAG Az MSZMP megyei­­ bizottsága és a Megyei Tanács napilapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon 56—74, 56—78 sz. Felelős Kiadó Putnoki László. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky u.­­ sz. Telefon 24—44. Posta­fiók 23. Kéziratokat nem őrzü­nk meg én nem küldünk vissza» Heves megyei Nyomda v.: Eger* Fv.: Mandula Ernő, Eger