Népújság, 1969. augusztus (20. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-19 / 191. szám

Pénteken, szombaton és va­sárnap Budapesten, a Nem­zeti Sportuszodában rendez­ték meg az országos serdülő úszóbajnokság küzdelmeit, amelyen az 1956 után szüle­tett fiatalok álltak rajthoz. A legjobban a KSI versenyzői szerepeltek, nagy fölénnyel nyerték a pontversenyt , ám az egri gyerekek is alapo­san kitettek magukért és a KSI mögött a 2. helyet sze­rezték meg, megelőzve a leg­­jobb fővárosi és vidéki úszó klub fiataljait. Főleg a rend­kívül tehetséges Sass Attila volt elemében, aki háromszor állt fenn a dobogó legmaga­sabb fokán s közben 200 m gyorson 2:13.7-re javította az országos serdülő rekordot. De a többiek is dicséretet ér­demelnek, hiszen az egriek túlnyomó többsége messze túlszárnyalta eddigi legjobb eredményét. Mint például a még jövőre is serdülő Bod­nár Ági, aki 800 m gyorson bizonyította képességeit. Sim­­kónak a 200 m vegyes úszás­ban 2:50 volt eddigi legjobb­ja , most 2:42.6-ot úszott. ♦Ugyancsak ide kívánkozik még Győrfi 200 m mellúszá­sa, a fiatal fiú 3:10-ről 3:05.6- ra javította egyéni csúcsát! Eredmények: Fiúszámok: 100 m gyors: 1. Sass Attila (E. Dózsa) 1:03.1, 2. Simkó (E. Dózsa) 1:06, 3. Soós (KSI) 1:06.9. 100 m mell­úszás: 1. Sass Attila 1:18.9, 2. Turányi (FTC) 1:20.1, ...8.­­ Bárány (B. Dózsa) 1:29. 200 m gyors: 1. Sass Attila 2:13.7, (új országos serdülő csúcs), Sass Attila bravúrja az országos serdülő úszób­aj­­nokságon Pontversenyben: 1. KSI, 2. Egri Dózsa 2. Verrasztó (KSI) 2:19.3. 4x100 m gyorsváltó: 1. KSI 4:26.6, 2. E. Dózsa (Simkó, Lányi, Holló, Sass) 4:34.3 (új megyei serdülő csúcs). 200 mellúszás: 1. Turányi 2:52.8, ...3. Sass Attila 2:55.3, ...5. Győrfi 3:05.5, ...7. Vermes 3:09.3. 4x200 m gyorsváltó: 1. KSI 9:37.8, 2. E. Dózsa (Sim­kó, Lányi, Győrfi, Sass) 9:55.3 (új megyei serdülő csúcs). 400 m vegyes úszás: 1. Ver­rasztó 5:26.8, 2. Sass Attila 5:33.6, ...6. Simkó 5:55.7. 4x100 m vegyes váltó: 1. KSI 4:59.7, 2. E. Dózsa (Lányi, Győrfi, Sim­kó, Sass) 5:05.4 (új megyei serdülő csúcs). 100 m hátúszás: ...8. Lányi 1:19.4. 200 m vegyes úszás: ...4. Simkó 2:42.6. 200 m hát:. ...8. Lányi 2:47.5. Leányszámok: 100 m gyors: ...4. Bodnár 1:11.7, ...6. Kele­men 1:12.3. A még gyermek korosztályhoz tartozó Har­­math 1:14.9-es idővel nem került a döntőbe. 100 m hát: ...4. Kurczweil Á. 1:24. 100 m mellúszás: Bede 1:35.9-cel nem jutott a döntőbe. 400 m gyors: ...4. Bodnár 5:31.1. 200 m gyors: ...4. Bodnár 2:35.3. 100 m pillangó: ...5. Kelemen 1:27.1, ...8. Harmath 1:30.7. 200 m mellúszás: Bede 3:24.5- tel nem jutott a döntőbe. 200 m hát: ...7. Kurczveil 3:03.7. 200 m pillangó: ...6. Kelemen 3:25.6, 7. Harmath 3:30.3. 800 m gyors: ...3. Bodnár 11:1 4x100 m gyorsváltó: 1.­V. d­ó­­zsa 4:52.5, 2. BVSC 5:00, 3. E. Dózsa (Kelemen, Oravecz, Harmath, Bodnár) 5:00.7 új megyei serdülő csúcs. 4x100 m vegyes váltó: ...4. E. Dózsa (Kurczveil, Bede, Kelemen, Bodnár) 5:39,3. A bajnoki pontverseny vég­eredménye: 1. KSI 944, 2. Eg­ri Dózsa 463, 3. V. Dózsa 452, 4. BVSC 314, 5. FTC 284, 6. Sz. Dózsa 238 ponttal. Sasa Attila volt a serdülő­bajnokság egri hőse. (Molnár I. felvétele.) REJTŐ JENŐ REGÉNYÉBŐL F ELDOLGOZTA: CS HORVÁTH TIBOR f BASZOK­* flQRCSMAROSP Idegenben jövőköí! a­­z V. Spartacus és a H. Kinizsi Ez történt a labdarúgó NB II-ban A hét végén tovább folytatód­tak a labdarúgó NB III. északi csoportjának küzdelmei, ezúttal az őszi első forduló mérkőzései­re került sor. Megyénk csapatai közül a Hatvani Kinizsi értékes győzelemmel kezdett Miskolcon, a Gyöngyösi Spartacus pedig Sí­rokból vitte haza a bajnoki pon­tokat. A hatvani helyi rangadó és a Zalka SE—Egercsehi talál­kozó gól nélküli eldöntetlennel végződött. Zalka SE—Egercsehi Bányász 0:0 Gyöngyös, 200 néző. V.: Med­­veczki. Zalka SE: Győri — Konkoly, Dombóvári, Kurinka — Békési, Bisztri — Zsolya (Havasi), Lacz­­kó, Sármány, Csorba (Varga), Molnár. Edző: Csizmarik Imre. Egercsehi: Molnár —­ Dorkó­n, Kovács, Stoff — Szabó, Halász — Zay, Erdei, Stajber, Kurucz, Tóth. Edző: Gere Tihamér. A két csapat találkozója ala­csony színvonalú, sok hibával tarkított, csapkodó küzdelmet ho­zott. Az első helyzet a vendégek kapuja előtt adódott. Molnár nagyerejű lövése azonban a fel­ső lécről vágódott vissza a me­zőnybe. Nem sokkal később Sár­mány fejesét védte szépen az egercsehiek kapusa. A másik ol­dalon Kurucz és Tóth lövései tévesztettek célt. Szünet után élénkült az iram, javult a színvonal. A 49. perc­ben formás támadás végén Var­ga került jó helyzetbe, közeli lö­vése azonban elkerülte a kaput. Ellentámadás során Erdei haj­szállal fejelt a bal sarok mellé. A 66. perc eseménye: Tóth sza­badrúgása nyomán a labda a ka­pufát súrolva hagyta el a játék­teret. A hajrában a Zalka SE játszott fölényben, a vendégek védelme azonban továbbra is ki­tűnően zárt. Végül is igazságos döntetlen eredmény született. Jók: Bisztri, Laczkó, Sármány, illetve Kovács, Halász, Kurucz. (bálint) Gyöngyösi Spartacus Siroki Vasas 1:0 Sirok, 450 néző.V.: Marmoly, Gyöngyös, Jakab — Ács (Nagy T.) Forgács, Nagy I. — Pethes, Gáspár — Kövecsi, Bágyi, Ba­logh, Szatmári, Barta. Edző: Péczeli Szabolcs. Sirok: Kékesi — Zám, Budai, Zagyi — Miskolczi, Répás — Krajecz, Penyaskó, Nagy Gy., Hadobás, Czipó (Kovács). Edző: Csáki Béla. A jól kezdő hazaiak Krajecz révén már az első percben ka­pufát értek el. A 13. percben újabb veszélyes támadást vezet­tek a hazaiak, amelynek végén Nagy Gy. az üres kapu mellé gurította a labdát. A másik ol­dalon Bágyi szabadrúgását hárí­totta Kékesi. Feljött a gyöngyö­si csapat és átvette az irányí­­tást. A 23. percben Kövecs­ a ka­­pust is kicselezte, de aztán a bal sarok mellé lőtte a labdát. Szünet után a vendégek kezd­tek jobban. Az 38. percben siroki ellentámadásnál Penyaskó lövé­se a hálóba jutott, a játékveze­tő azonban előzőleg lest látott. Nem sokkal később már sakk­matt volt a hazaiak védelme, Zám azonban az utolsó másod­percben önfeláldozó módon men­tett. A mérkőzést eldöntő egyet­len gól a 80. percben esett: a kaputól mintegy 18 méternyire Budai csak szabálytalanság árán tudott hárítani. A szabadrúgás­nak Bágyi futott neki és nagy erővel a jobb sarokba küldte a labdát. 1:0. A hazaiak a 83. perc­ben újabb nagy gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. Mis­­kolczi, majd Nagy Gy. a kapu torkában hibázott. A szerencsé­sebb csapat győzött, s hazaiak­nak több helyzetük akadt. Jók: Jakab, Nagy I., Bágyi, Pethes, illetve Kékesi, Miskolczi, Hado­bás. A játékvezető többször is tévedett a hazaiak terhére. (somogyi) Hatvani Kinizsi— MEAFC 3:2 (2:1). Miskolc, 400 néző. V.: Boross dr. Kinizsi, Gyökér — Szekeres, Gubis, Mészáros — Baranyai, Kristyán — Simon, Szabó, Püs­pöki, Tóth, Kővágó. Edző: Seres Gyula. Szemerkélő esőben, heves mis­kolci támadásokkal indult a já­ték. A 15. percben az egyete­misták jobbszélsője kiugrott az elalvó hatvani védők között és a jobb sarokba továbbított. 0:1. Ezután a Kinizsi lendült előre és a 23. percben Kővágónak sike­rült egyenlítenie. 1:1. A 40. perc­ben Szabó remek egyéni játék után talált a hálóba, s máris a hatvani csapat vezetett 2:1 arányban. Szünet után is gördü­lékenyek voltak a Kinizsi akciói és az 53. percben Tóth 3:1-re növelte az előnyt. A 75. perc­ben a hatvani védelem szabály­talansága miatt büntetőhöz ju­tott a MEAFC, s ezt Palotás ér­tékesítette. 3:2. Az utolsó per­cek a Hatvani Kinizsi nagy fölé­nyének jegyében teltek el. A Kinizsi győzelme megérdemelt. Jók: Kristyán, Szabó, Püspöki, Kővágó. (kroffinger) Gáspár SE—MÁV HAC 0:0 Hatvan, 800 néző. V.: Ladányi. Gáspár SE: Gilányi — Szűcs,, Janik, Jánosi — Kiss, Márton — Takács, Gergely, Kovács, Tóth, Kövesi. Edző: Kovács János. MÁV HAC: Molnár — Kőmű­ves, Kókai, Ádám dr. — Tóth, Katona — Kulacsik (Berta) Teré­­nyi (Hajdák), Mayer, Szabó, Lud­vig. Edző: Nagy Antal. A helyi rangadón a Gáspár SE lépett fel támadólag, s mintegy negyedórán keresztül veszélyes akciókat vezetett. A 21. percben Takács tisztán tört a kapura, de Molnár önfeláldozó belevetődés­­sel tisztázott. Feljött a MÁV HAC és kiegyenlítetté vált a küz­delem. A 24. percben Ludvig bal sarokba tartó lövését Gilányi nagy bravúrral hárította. A 38. percben Kovács célozta meg a kaput, s Molnár a kapufa se­gítségével tisztázott. A második félidő elején is a Gáspár SE kezdeményezett töb­bet. A 62. percben Kovács már a 16-oson belül járt, amikor Kókai elkaszálta, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot. A 86. percben a menteni akaró Kókai és Terényi összefejeltek, mindkét játékos megsérült s mintegy hat percig állt a játék. A Gáspár SE támadósora lénye­gesen több gólhelyzetet terem­tett és így közelebb állt a győ­zelemhez. Dicséret illeti viszont a MÁV HAC kitűnően megszer­vezett védelmét. Jók: Gilányi, Szűcs, Kiss, Kovács, Tóth, illet­ve Molnár, Kókai (a mezőny leg­jobbja), Ádám dr., Szabó. (marosváry) További eredmények: Edelény —Aszód 3:0, Rudabánya—Som­­sály 2:0, Bag—Tiszaszederkény 0:2. az Alberttelep—M. Bányász elmaradt, augusztus 20-án ját­­szák le. A bajnokság állása: 1. T.-szed. 16 11 3 Apróhird­etés Ingyenes buda­pesti lakást biztosí­tunk vidéki munka­vállalóink részé­re. Felveszünk 16 év feletti nőket, fonodát betanított és segédmunkára. Jó kereset. Nyereség­részesedés Természetbeni juttatás. Szabad szombat. Hét végi kedvezményes hazautazást térítünk. Jelentkezés: Kőbányai Textil­művek fonodai telepe. Bp., X., Maglód­ u. 25. Munkaerő­gazdálkodás 4. sz. Autóközleke­dési Vállalat azonna­li belépéssel felvesz autószerelő és álta­lános lakatos szak­munkásokat, akku­mulátor és hűtőjaví­tó műhelybe segéd­munkásokat, üzem­anyag és raktári ki­adókat. — Fizetés megegyezés szerint A kollektív szerző­désben biztosította­kon felül minden második héten sza­bad szombatot tar­tunk. Vidékieknek a a próbaidő után munkahelyre és vis­szautazáshoz autó­busz-jára­tainkon ön­költséges utazást biztosítunk. Jelent­kezés: Eger, Lenin u. 194. Műszaki szak­osztályon. Fiatal közös nőket gépi­ • betanított munkára, központi műhelybe. • állandó jelleggel felveszünk. Felvételre jelentke­zés : Egri Háziipari Szövetkezet, Eger. Vörösmarty út 27. Ha sok pénzt akar keresni, munkaidő után jöjjön az Eger, I. sz.­ Téglagyárba- Eger, Homok út 2., dolgozni. A Heves megyei MÉK gyöngyösi hű­tőházához férfi és női fizikai dolgozó­kat vesz fel. Jelent­kezni lehet 14—60 éves korig. Gyön­gyös, Karácsondi u. 1. sz. alatt. Épületlakatos, vasszerkezeti lakatos, szerelő, szak-, betanított és segédmunká­sokat felveszünk — nőket is, budapesti és vidéki, változó munkahelyre. Megfelelő gyakorlat után külföldi szerelésre is. 5 napos, 44 órás munkahét. Bérezés: teljesítmény­­bér, korlátozás nélkül. Vidéki munkahelyi pótlékot fizetünk. Szállásköltséget és hazautazási költséget térítünk. Jelentkezés: Vállalat, szerelési üzem. Budapest, XIII., Vágó Béla u. 11. (Volt Lomb u.) Szakácsnőt és női kisegítőt felveszünk. Jelentkezés: délelőtt 10—12 óra között. Pe­tőfi Sándor Kollé­gium, Eger, Foglár u. 1. sz.­­ Három­ szobás, ket­tő konyhás, spájzos, pincés, magtárom, 18 méteres épülettel, kettes hizlaló, ezer négyszögöles telek­­­kel, áron alul eladó, bármi kör megtekint­hető. Mező,tárkány. Rákóczi 40. Új-Hatvanban, Arany János u. 38. alatt 250 mv-ös telek­kel, jó karban levő, 2 szoba-konyhás-ház, pincével ,egyéb­­nel­­, lékheljyiségekkel, azonnal beköltözhe­tően eladó._____ .. i­fj-Hatvanban, a Sallay Imre u. 15. alatt. 384 n.­Öt ház­hely, gyümölcsfák­kal telepítve, építé­si i anyagokkal sürgősen eladó. 45 QOO-é­rt Érdeklőd­­ni: Hatvan. Székely u. 2. alatt. ________ Egerben. XIII. kér Sánc u. 72. számú, kis ■ családi ház el­adó Érdeklődni: Szederkényi1 ^Jáncor u. 25. > 1­175-ös Jáwa eladó. Cím: Molnár, Gyön­­gyösoroszi, Kossuth u. 54. 1 Garanciális 408-a­s Moszkvics eladó. Eger, Menház u. 1. Érdeklődni: ő.u. 6-tól.________ 250 cm3 Jáwa, vil­­logóval, komplett el­adó. Füzesabony, Rá­­kóczi u. 79._________ Steyr 55 személy­­gépkocsi sürgősen, olcsón­­ eladó, meg­egyezés szerint. Ki­rály, Eger, Lenin 17. CI-407 Moszkvics eladó. Érdeklő­i: naponta 17-től Baktai úti lakótelep ,,E” 1/4. m­a Alig használt, nagykerekű, magas mély, német gyer­mekkocsi igényesnek eladó. Megtekinthe­tő: mindennap, Eger, Baktai u. 24. írógép — csehszlo­vák gyártmányú — ^keyys.ot h^znáit — ’eladó. Egery Janko­­vics u. 10. ' ***'■ , * .■ i— Hosszú menyasszo­nyi ruhát kölcsön­zők. Eger, Csokonai u. 17. sz. Értesítjük vevőinket, hogy folyamatos szénsavellátásuk biztosítása céljából a vasúti feladást beindítottuk. Mivel a vasúti feladás csak a répcelaki üzemünk­ből történik, kérjük megrendeléseiket szívesked­jenek Répcelakra küldeni. Szénsavtermelő Vállalat, Répcelak. Lakodalmi ebédet, vacsorát családias rendezésben, olcsó árakon S­­zállal a Gyöngyösi Étterem — Gyöngyös, Bugát Pál tér 2. szám. Frissen vágott csirkéből készült ételek, házi­ ké­szítésű tészták, hűtött italok, külön terem Nyár régi leh­et­­ni a telepítéshez garantáltan arankamentes, minden mennyiségben szállít a VETŐMAG VÁLLALAT Termelési Központja (Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megye) Eger, Dózsa tér 4. Telefon: 17-33­-4