Magyar Szó, 1970. szeptember (27. évfolyam, 240-269. szám)

1970-09-21 / 260. szám

14. oldal 1МЈ0А-ДбГ| Ly-1­6 /1 | TOPOLYA: Topolya-BAK 5:1 (3:1) Városi stadion, 500 néző, ve­zette Vízin (Szabadka). Góllö­vők: Fehér 2, M. Zuber, Kova­­čević és Jovanovic, illetve Ra­­dakovic. TOPOLYA: Nagy, Kovács, Ro­­dić, B. Zuber, Kovačević, Rá­ció, Strboje, Božović, Jovanovié, M. Zuber, Fehér. BAK: Milosavljevié, Vlajko­vac, Milovanov, Sevié, Speng­ler, Mitrovié, Muncán, Radako­­vié, Rajkovié, Belobabié, Ste­­vanovié, (Arsenijevié). A topolyai szurkolók régen vártak erre a napra. Ugyanis a bajnokság első négy fordulójá­ban kedvenceik sorozatosan, le­hajtott fővel hagyták el a pá­lyát. Tegnap is az első gólt a vendégek szerezték meg már az első percben.­­ Radakovic egy jobb szélről beadott labdát fejjel a jobb alsó sarokba továbbítot­ta. A BAK-nak még akadt né­hány helyzete, de játékosai el­fecsérelték. Később feljöttek a hazaiak, és a 14. percben M. Zuber kavarodásból eltalálta Mi­losavljevic hálóját. Négy perc­cel később ismét a gólvonalon túlról volt kénytelen a mezőny­be rúgni a fehértemplomiak ka­pusa a labdát. Ezután a Topo­lya nagy fölényt harcolt ki, és Kovačević középfedezet 3:1-re növelte együttese előnyét. A második félidőben lanyhult az iram, de a hazai csatárok mégis megemberelték magukat, és még két góllal terhelték meg vendégeik hálóját. Kitűntek: Rodić, M. Zuber, illetve Muncan. ZENTA: Zenta—Potis je 3rl (1:1) Zenta, népkerti pálya, 800 néző, vezette Romáé (újvidék). Góllövők: Božić 2. és Bajúsz, illetve Kovács 11-ből. ZENTA: Nagynémedi, Horváth, Cušić, Fényszárosi, Je­stic, Sóti, Košec, Sofie, Sárkány (Tevde­­nić), Božić, Bajúsz. POTIS JE: Balázs, Mrzié I., Janjetovic, Laczkó I., Prčić, Krstin, Mrzié II., Macura, Lacz­kó II., Kovács Grubin. A Tisza menti csapatok rang­adóján változatos, izgalmas mér­kőzést látott a szépszámú kö­zönség. A Zenta, Božić révén már a 7. percben vezetéshez ju­tott, a kanizsaiak azonban foko­zatosan átvették a játék irányí­tását, és több gólhelyzetet te­remtettek. Grubin például két­ezer is egyedül állt a kapussal szemben, de a döntő pillanatban hibázott. A 37. percben Laczkó IX., 20 méteres szabadrúgása a kapufáról pattant vissza a me­zőnybe, az egyik kanizsai csatár ismét kapura rúgta a labdát, és a zentai védők csak kézzel tud­tak menteni. A megítélt 11-est Kovács biztosan értékesítette. A második félidőben megvál­tozott a játék képe. A kani­zsaiak mintha kifáradtak volna, védelembe vonultak. A Zenta így nagy fölénybe került. A várva várt gól a 65. percben esett, Božić fordulásból, mint­egy 16 méterről védhete­tlen gólt rúgott. A Potis­ienek is volt egy érett gólhelyzete. Grubin lerázta magáról a tegnap bizonytalan­kodó Jesticet, de a kapu mellé rúgta a labdát. A 85. percben egy jobb oldali szabadrúgásra Bajúsz futott rá, és a megle­pett kanizsai védők mellett a hálóba talált. A találkozó leg­jobbjai: Nagynémedi, Lokic, Ba­júsz, illetve Prčić, Laczkó II., és Grubin voltak. PANCSOVA: HIP:Vrbas 111 (0:0) Pancsova, 200 néző, játékve­zető Vojkovic Indija, góllövők: Vukadinovic, illetve Vislavski ll-esből. HIP: Joklé, Markovié, L. Ma­­rinkovié (Saulié), Puskás, L. Mi­­saljevié, Milosavljev, Vukadino­­vić, Stajić Jeremić, M. Marin­­kovlć, Dabić, (Stanéul). Vrbas: Davidovié, Kulié, Ko­­zoš, Novakovié, Vujinovié, Po­­pović, Krunié, Vislavski, Vuéko­­vié, Bojovié, Colakovié. Az első félidő egyenlő erők összecsapását hozta. A hazaiak teremtettek több gólhelyzetet, de ki is hagyták őket. A legiz­galmasabb jelenetek a 20., 27. és 43 percben adódtak, amikor Dabié, majd Jeremié kétszer is, a döntő pillanatban kivárt, és ezzel kihagyta a kínálkozó hely­zetet. A vendégek részéről Kru­nic viszonozta a játék 29. per­cében a hazai csatárok „gesztu­sát.” Fordulás után az 52. perc­ben vendégtámadás gördült a gályán: Jokic, a hazaiak kapusa ibravetődéssel hárított Krunic elől, a játékvezető azonban, ál­talános meglepetésre 11-est ítélt. A legszigorúbb büntetőt érté­kesítették a vendégek. Egy perc­re rá, sportszerűtlen magatar­tása miatt Stajicot kiállította a játékvezető. Ettől kezdve a HIP tíz emberrel játszott, a 62. perc­ben mégis sikerült egyenlítenie. A folytatás kapkodó, idegeskedő játékot hozott, ehhez nagyban hozzájárult a bizonytalankodó játékvezető is. Jók voltak Jokic, Puskás és Mirosavljev, illetve Davidovic, Vislavski és Krunic. SZABADKA: Backa—Radnički (Zombor) 3:2 (2:0) Backa-pálya, 600 néző, vezette Sándor (Újvidék). Góllövők: Bojovic a 19., Lo­ Bincz C0-esből, a 39. és az 5. ZRENJANIN: Radnicki—Slavija 1:0 (0:0) Radnički pálya, 200 néző, vezette Bežanović (Ruma), góllövő: Poučki. RADNICKI: Drurió. Mija­­tov. Stanoiević. Joniev. Raškov. Glišin. Marié, Kir­­éanski. Erceg (Pouéki). Mi­­libratovié. Imbroniev. SLAVIJA: Librić. Štev­lianski. AlabašovskL Siló, Mitrić, Djisalov (Bogdanov), Mancié. Basta. Knežević, Pavkov (Džolić). Prodanov. Kemény, harcias, de ala­csony színvonalú mérkőzés volt. Az első félidő mezőny­­játékkal, a hazaiak enyhe fölényével telt el. Milibrato­­vicnak és Kircanskinak volt alkalma gólt lőnie, de lab­dáj­a a kapu fölé, illetve mellé szállt. A II. félidőben több ötletes támadást vezet­tek a csapatok, az 53. perc­ben Poucki belőtte a mér­kőzés egyetlen gólját. Lapo­san a későn vetődő kapus alatt talált a hálóba. Kitűntek: Joniev, Rad­­ ikPv. Kiréanski és Pouéki, illetve Alabasovszki. Silié, és Prodanov; HÓDSÁG: Tekstilnc—Srem 3:1 (2:1) Hódság, 600 néző, vezette Divijacki (Kikinda) Góllö­vők: Marjanovic és Gajic 2, illetve Kustudic. TEKSTILAC: Džindžić, Markovic, Blagojevic, Ko­­lundžić, Mokic, Stefanovic, Féger, Cupic, Latkovic (Stojšić), Marjanovic, Gajic. SREM: Marelj, V. Savié, Rácz, Radovié, Vasié. Bur­­saé, Barié, Rankov, Kustn­­dié, Milos Sauer (Vukadino­­vié). Noha az eredmény nem arra vall, tény az, hogy a Tekstilacnak alaposan meg kellett izzadnia a két bajno­ki pontért A találkozóról csak annyit, hogy sportszerű és szép játékot hozott. A két fél legjobbjai Kolundžić, Marjanovic és Gajic, illetve V. Savic és Rankov voltak. Jovin CELAREVO: CSK—Polet 0:1 (0:0) Celarevo, 700 néző, játékvezető Raletic (Novi Sad) góllövő: Bo­kán. CSK: Novakovié, Ciéa, Kara­­kaš II., Kovačević II., Antono­­vić, Kovačević I., Karakaš I., Késié, Belié, Borockl, Balaban. (Antié, Karanovié). POLET: Obradovié, Bikié, Mandié, Drezgié, Medié, Bandá­mé Đinđić, Ivetié, Trkulja, Kre­sojev, Bokán. A vajdasági liga rangadója szép és változatos játékot ho­zott, melyben a vendégcsapat játékosai megérdemelt győzel­met arattak. A hazai csapat az első félidőben sokat támadott, sok gólhelyzetet is teremtett, de a csatársora egyet sem hasz­nált ki közülük. A vendégcsa­pat inkább védekezett, de egy gyors ellentámadás során sike­rült Bokán révén megszerezni a győztes gólt. A hátramaradt időben a hazai csapat mindent megtett, hogy legalább az egyik V. T. Kispál Laki VERSEC: Vršac—Mladost 2:0 (1:0) Városi stadion, 500 néző, vezette Barak (Újvidék). Góllövők Milosevic és To­kió. V WAGYAR 523 Hétffi, 1970. szept. IL A Topolya első győzelme Nagy küzdelemben győzött a szabadkai Bačka — A Zenta nyerte a Tisza menti rangadót — Értékes pontokat szerzett idegenben a Polet, a Sloven és a Vrbas illetve Karácsonyi a 60. és Dev­cevic a 87. percben. Bačka: Skenderovié, Pol jako­vié, Réhm (Ivié), Zakié, Rade­­nović, Sadojević, Rajéié, Sée­­panovié, Ostojié, Bojovié, (Og­­njanov), Lőrincz. Radnicki: Antunić, Jelačić, Dubajić, Ivanović, Radicevié, Babié, Karácsonyi, Molnár (Sar­­gić), M. Popovié, Simié, Dev­­éié. Nem hiába tartottak a sza­badkai piros-fehérek a Sparta­cus egykori mumusától, a Bac­­ka csak nagy nehezen tudta egy góllal legyőzni a Radnickit. A hazai együttes jól kezdett, alig 50 perc alatt 3 gólt lőtt, az utol­só félórában mégis minden ere­jét latba kellett vetnie, hogy mind a két pontot megszerezze. A 19. percben Ladojevic Os­­tojichoz játszott, az a szabadon álló Boj­oviéhoz továbbította a labdát, aki aztán 5—6 méterről a tehetetlen kapus mellett veze­téshez juttatta csapatát. Néhány perc múlva Ostojic fejese a ka­pufáról pattant vissza a mezőny­be. Hat perccel a szünet előtt Lőrincz ragyogó csel után el­futott, Boj­oviénak adta a lab­dát, de a balösszekötőt felvág­ták a büntetővonalon belül. A tizenegyest Lőrincz éppen hogy csak értékesítette, mert Antonio kapus jó érzékkel elcsípte a lövést, de az erős labda mégis­csak beperdült a hálóba. A második félidőben a zom­­bori csapat sokkal jobban ját­szott, mint az elsőben. A játék is élénkebbé vált, és több hely­zet adódott. Az 51. percben Raj­cié labdáját Lőrincz kapásból a bal alsó sarokba rúgta. A 3:0-as vezetés sem törte le azonban a Radnicki játékosait. Még lelke­sebben rohamoztak. Ennek meg is lett az eredménye: Karácso­nyi pontosan egy órai játék után éles szögből a léc alá vág­ta a labdát. Három perccel a játék befejezése előtt Simic el­futott, és beadását a kellő idő­ben érkező Devété a kapus mel­lett a hálóba pöckölte. A jó iramú mérkőzés legjobb­jai: Lőrincz, Rajéié és Radeno­­vic, illetve Radičević és Kará­csonyi. Vršoc: Kresojević. Bulaiić. Belim. Mrdja, Radivojev, Po­pov. Tokin. Milačević. Dju­­rié (Grba. Bašić). Radiulj, Muškinja. Mladost: Jovanov. Filipo­­vić, Došen, Agić. Polovina, ZPrić, Sakić. Djurić. Srrnlja­­nié. Miloš, Marčetić. Todoro­­vić (Szabó). A nézők elégedetten hagy­ták el a stadiont, mivel kedvenceik győztek, játékuk­kal azonban nem lehettek megelégedve, mert nem mutattak szép játékot. a A HÉT TIZENEGYE: NAGYNÉMEDI (Zenta), ALABASOVSZKI (Slavija, Újvidék), RODIC (Topolya), SILIC (Slavija), RADENO­­VIČ (Baéka, Szabadka), BO­­ROVLJEVIC (Sloven, Ru­ma), RAJČIC (Baéka), KIR­­ĆANSKI (Radniéki, Zrenja­­nin), ĐORĐEVIC (Sloven), BOROCKI (CSK, Celarevo), GAJIC (Tekstilae, Hódság). vendégcsapat játékosai ugyanis nagyon durván játszottak, és sokat szabály­talankodtak. Így már a 3. percben Djuricnak el kel­lett hagynia a pályát, mi­vel megsérült. Mindkét csa­patnak adódott néhány gól­helyzete, de ezek közül csak a hazaiak használtak ki kettőt, és így megnyer­ték a találkozót. KIKINDA: ŽAK—Sloven 1:2 (0:0) ZAK-pálya, 600 néző, vezette Grkić (Bela Crkva), góllövők Zoric illetve Spiric és Đorđević. ZAK: Martin, Erdeijan. Tóth, Stojanović, Cudanov, Cubrilo, Sirčev, Knežević, Sentin (Zom­­bori), Savin, Zorié. SLOVEN: Zmié. Farléak, To­­dorovié, Zivkovié, Gavrilovié, Borovi j évié, Špirić, Jovanovié. Đorđević, Jelišić. Gyenge, széteső játék után a Sloven megérdemelten győzte le a ŽAK-ot. A hazai csapat csatár­sora nagyon gyenge napot fo­gott ki. Egészen az utolsó ne­gyedóráig a ZAK némi fölény­ben volt, mindenki azt várta, hogy megszerzi a minimális győ­zelmet. A 75. percben azonban a vendégcsapat kerekedett felül, tíz perc alatt két gólt lőtt, és bebiztosította a győzelme. Zo­liénak egy perccel a mérkőzés befejezése előtt sikerült berúg­nia a becsületgólt. Kitűntek: Sto­janovic, Cudanov és Knezevic, illetve Zmic, Gavrilovic, Đorđe­­vié és Jovanovic. M. Ostojic pontott otthon tartja, de ez nem sikerült. Külön meg kell dicsérni mind­két csapat játékosait sportszerű játékukért. A hazai csapatból Borocki és Kovačević II., míg a vendég­­csapatból Kresojev és Bokán tűntek ki. KISS A táblázat: A kővetkező forduló: Polet— Srem, Radniéki (Z)—Tekstilae, Slavija—Baéka, Mladost—Radnié ki (Zr), Sloven—Vršac, Vrbas— ZAK. Potisje—ШР, BAK—Zenta, CSK—Topolya. Sekulić 1. Polet 5 4 1 a 9:3 9 2. Baéka 5 3 2 0 13:9 8 3. Sloven 5 4 0 1 11:7 8 4. Vrbas 5 2 2 1 10:4 6 5 .HIP 5 2 2 1 9:4 6 6. CSK 5 3 0 2 8:4 6 7. Vršac 5 3 0 2 10:7 6 8. Zenta 5 2 2 1 7:5 6 9. Tekstilae 5 3 0 2 10:10 6 10. Radniéki (Z> 5 2 0 3 8:8 4 11. Potisje 5 2 0 3 7:8 4 12. Radniéki (Zr) 5 2 0 3 6:10 3 13. Srem 4 112 9:10 3 14. Topolya 5 113 7:13 3 15. Mladost 5 113 3:9 3 16. ZAK 4 1 0 3 2:4 2 17. Slavija 5 0 2 3 2:7 2 18. BAK 5 1 0 4 6:15 2 újvidéki-szerémségi liga TEMERIN: Sloga—Mladost *HO (0:0) Temerin, 300 néző, vezette Va­sil­jev (Novi Sad). SLOGA: Fintor, Milinov, Bo­­jakic, Arandelovic, Sekulic, Lo­­patic, Zivkovic, Milinovic I., M­inović IL, Kadliček, Suđžu­­kovié. MLADOST: Pevak, Kuzmano­­vic, Dobranić, Lábát, Pavliš, Tomic, Gašpar, Varga, Hupnjak, Stratinski, Brkljac. Az első félidőben mezőnyjá­ték folyt a pályán, adódott is néhány gólhelyzet mindkét rész­ről, de a játékosok egyet sem használtak ki. A második félidő­ben a Sloga támadott többet és végül is a 84. percben sikerült megszerezni a győztes gólt. NEMES « Мп­u&sl 1т1111111111ГШ11111П1ПСТТГТП1ГТТШШ1ППЈГП1НП DERELYACSA: Spartacus—Bratstvo 2:2 (1:0) 450 néző, vezette: Azarija (Zre­­njanin). Góllövők: Cabrilo és Ciska, illetve, Cukic és Latino­­vic. SPARTACUS: Halász, Csikar, Varga, Barna, Bubnjevié, Mila­­dinovié, Rankov, Kovács, Cabri­lo. Ristovski, Gligorin (Ciska). BRATSTVO: Vukelié, Stankov, Macat, Kerkez, Galin, Terenié, Lakatos, Krémar, Cukié, Armat­­ski, Latinovié. A Spartacus jól kezdett, sokat támadott, szebbnél szebb akció­kat vezettek, és már a 4. perc­ben vezetéshez jutottak. Azután a szünetig nem történt semmi. Utána ismét támadott a Sparta­cus, de egy ellentámadásból a vendégek egyenlítettek. Később Kovács Vendelt a büntetőn be­lül felvágták, de Barna a 11-est nem értékesítette. A Spartacus megszerezte a győzelmet, de az utolsó percben Latin­ovic góljá­val egyenlített a Bratstvo. Kitűntek: Kovács, illetve Vu­kelié és Latinovic. Sz. TOROKBECSE: Jedinstvo—Slavija 4:1 (3:0) Jedinstvo pálya, 400 néző, ve­zette Vuckovic (Kovin), góllö­­vők Ivanic, S. Duriéin, Santo­­vac és Perié, illetve Pavliš. JEDINSTVO: Laušin, Budic, Avramov, s. Duriéin, Bilbija, Sabovljev, R. Duriéin, Santo! vac (Lalic), Stepanéev, Perié Ivanié. ' SLAVIJA: Huravik, Lupulov Bajka, Lenhardt, Sabo. Hréek Pavbf HrJeSik’ Zakié, Halupai A hazaiak elmulasztották az alkalmat, hogy még nagyobb arányú győzelmet arassanak a meglehetősen gyenge, de annál durvább kovack­ai együttes fe­lett. A Jedinstvóból kitűnt Iva­­nié, Stepancev és S. Dub­cin, a Slavijából azonban senki. Vuc­­kovic játékvezető hibáztatható a goromba játékért, mert elnézte a vendégek durvaságait. Z. Mario BAN. VELTKO SELO: Kozara—Banat (Zrenjanin) 29 MELENCE: Rusanda—Krajina (Krajišnik) 212 LUKICEVO: Mladost—Trgovaéki (Pancsova) 3:2 KOVTN: Radniéki—Proleter (Ban. Karlo­­vac 4:1 A Mladost (Omoljica)—Jedin­stvo (Kacarevo) és a Radnicki (Sutjeska)—Odred (Kikinda) mér­kőzés eredményét lapzártáig nem kaptuk meg. A táblázat: A kővetkező forduló: Odred— Slavija, Jedinstvo (K)— Jedin­stvo (NB). Proleter—Mladost (O), Krajina—Mladost (L), Bratstvo—. Rusanda, Banat—Spartacus, Rád niéki (S)—Kozara, Trgovaéki— Radniéki (KL SZABADKA: Bratstvo—Rád nički (Bajmok) 0:0 Backa-pálya, 300 néző, vezette Smith (Zombor). Bratstvo: Skala, Takács, Ku­­hajdik, Kéri J., Kalinić, Boš­­njaković, Nagybuzder, Lazić, Kéri T., Gubić, Zečević. Radnički: Radojčić, D. Ivoše­­vić, Milić, Trivunov, M. Ivoše­­vić, Tataiovié, Ladolez, D. Ra­­dulović, Margit, Fejsov (M. Ra­­dulović), Ferković. A találkozó érdekes, változa­tos játékkal telt el, de egy gól sem esett, mert a csatárok kép­telenek voltak áttörni az ellen­fél védelmét. Az első háromne­gyed órában egyik kapu előtt sem adódott különösebb helyzet. A hazai együttes diktálta a tem­pót, de ötösfogatának egyszer sem nyílt alkalma gólszerzésre. Fordulás után a Bratstvo még jobban rohamozott. A 67. perc­ben Kéri Tibor kitört, de 2 mé­terről a kapusba rúgta a labdát, öt perc múlva Nagybuzderral ugyanez történt, 10 perccel a találkozó befejezése előtt pedig Kéri Tibor lövése az üres kapu felső lécén csattant. A bajnoki fiúk többnyire csak védekeztek, s nemigen veszélyeztették a sza­badkai kaput. Különösen Kuhajdik és Kali­­nić, illetve Milic és M. Ivošević játszott jól. NOVI KNEŽEVAC, Obilić—Polet 1:5 (0:2) Obilic-pálya, 200 néző, vezette Cermak (Zombor). Góllövők: Alilovic, illetve Lacan, Stoja­­kov, Mišević (2) és Bogdanovic. OBILIC: Rankov — Reljíé, Ko­­lić, Radovanov. I. (Marinovié), Radovanov II., KoleSev, Simié, Tóth, Djukiéin, Skajevski, Jan­óié (Babanéev). POLET: Bajčeta, Strunjaá, Adjanski, Moraéanin, Cvorovié, Tešović, Mikajié, Laéan, Mišo­­vié, Pejanovié, Stojakov (Bog­danovié). A mérkőzés előtt senki sem gondolta, hogy a hazai csapat ilyen nagyarányú vereséget szenved. Régen látták a szur­kolók csapatukat ilyen gyengén játszani, míg a vendégek kitűnő együttesként mutatkoztak be, és elmondható róluk, hogy a bács­kai liga legjobb csapata. Köz­vetlenül a kezdés után a ven­dégek megszerezték a vezetést, és ez óriási zavart keltett a ha­zaiak soraiban. Macska-egér harc folyt a pályán, és a ven­dégek az első félidőben még egy gólt rúgtak. A II. félidőben nem változott a játék képe, és a vendégek kihasználták hely­zeteiket és nagyarányú győzel­met arattak. Ezen a mérkőzésen a hazai játékosoknak semmi sem sike­rült, Simic még a 11-est sem lőtte be. MARI J. PALICS, Pa­lics—Jedinstvo 1:1 (0:0) Sportpark, 150 néző, vezette Covan (Kula), góllövők: Zeljko­­vic illetve Nikolic. Palics: Lakic, Varga, Baka, Báki, Zeljković, Balažević, Mi­­lodanoviő, Basic (Babić), Prčić, Papié, Tikvicki. Jedinstvo: Zljigié, Cmomar­kovié, Gvardijan (Nahtié), Bo­­banac, Marjanovié, Komozec, Báláé, Veéerina, Sárié, Vuéeno­­vié, Nikolié. A találkozó nem elégítette ki a közönséget, mert mindkét csa­pat szétesően játszott. A 27. percben Tikvicki csak a kapus­sal állt szemben, de a kapu mellé rúgta a labdát. A 63. perc­ben sem volt találékonyabb, amikor néhány lépésről állt Sljigiótől. Prčićnek és Basicnak is adódott egy-egy gólhelyzet, de ők is tehetetlennek bizonyul­tak. A 72. percben Nikolic lö­vése a kapufától a hálóba pat­tant, anélkül, hogy Sakic meg­próbálta volna megfogni. A 83. percben Zeljkovic és Zigic egy­szerre ugrott föl egy labdára. A szabadkai játékos gyorsabb­nak bizonyult, és a labdát a há­lóba sodorta. A stanišići csapat eléggé alárendelt szerepet ját­szott, és mindössze 1—2 helyze­tet teremtett. Kitűnt Báki és Balažević, illetve Balac. RUSKI KRSTUR: Rusin—Partizan 4:2 (0:1) Husin pálya, 350 néző, vezette Mladenovic (Kula), góllövők Ju­­rik (3), és Stojankovic, illetve Krizsán és Ferkovic. RUSIN: Rudic, Kozar, R. Vla­­kovic, Orosz, Homa, Fekete, Stojankovic, Torna, Jurik, Ra­­mac, B. Vlakovic. PARTIZÁN: Jovanovic, Iloko­­vic, Markovic, Bašić, Hajsunk, Pol­jakovic, Lukačević, Grba, Vörös, Krizsán, Ferkovic. A Rusin eredményes játékával minden várakozást felülmúlt. Szurkolói tegnap ünnepelték kedvenceik negyedik győzelmét. Az őszi idényben nem veszített még a csapat. Tegnap is ered­ményes, dinamikus játékkal rukkoltak ki a csatárok. Az első félidő hazai fölényt, és ven­dégvezetést hozott. Ez azonban nem törte le a hazaiakat, és a 3. félidőben Jurik mesterhár­masával a maguk javára dön­tötték a mérkőzés kimenetelét. Jók voltak Kozár, Torna, Fe­kete, illetve Vörös és Krizsán. V. GADNJANSKI ZOMBOR: ŽAK—ZORKA 1:0 (0:0) ZAK pálya, 100 néző, vezette Beszédes (Kanizsa), góllövő Co­­vic. ZAK: Radenovic, Tumbas, Ter­tovac, Đurić, Haller, Ninkov, Dokic (Novkovic), Terzic, Covic, Savičić, Todorović. ZORKA: Nagy, Hugyec, Ürge, Evetovic, Vörös, Vigh, Brajkov, Szabórác (Vujkovic), Balázs (Györög), Kopcsák, Nagyhegy­esi. A ZAK egész játékidő alatt jobb volt és megérdemelten győ­zött. A hazaiak ismét régi hi­bába estek, nem találták föl ma­gukat az ellenfél kapuja előtt, és több százszázalékos gólhely­zetet is kihagytak. Kitűntek Haller és Savičić, il­letve Brajkov. BEZDÁN: Sport—PSK 2­ (1:0) 200 néző, vezette: Vuković (Szabadka). Góllövők: Zec és Peric (11-esből), iletve Kanyó. Sport: Vojinović (Radakovié), Magyar II., Magyar I., Nagy, Horváth, Gálié, Kele, Kosijov, Zec, Belic, Cutura, Peric. PIK: Zoric, Vojnovic, Vrdoja, Vlaškalić, Basaric, Vezmar, Ja­­pundžić (Mijatovic), Repaja, Ka­nyó, Lukic, Milic. Élénk, de durvaságokkal tarv­kított mérkőzésen szerezte meg első pontjait a bezdáni Sport. A hazaiak idegeit csak a 24. perc­ben esett gól csillapította. Kelét szabálytalanul akadályozták a büntetőn belül, Nagy a 11-est a kapusba lőtte, majd Zec fu­tott oda, és a hálóba továbbítot­ta a labdát. Az 51. percben a bezdáni kapus ejtett ki egy labdát, Kanyó futott rá, és egyen­lített. Zec a 80. percben ügye­sen elfutott, de az ötös vonalon elkaszálták . . . Peric értékesí­tette a 11-est. Kitűntek: Horváth, Kele és Zec, illetve Zoric, Basaric és Kanyó. Paddy ADA: AFK—Panon­ia 1:1 (1:0) 300 néző, vezette: Katalovic (Szabadka). Góllövők: Grujié, il­letve Kujunđžić. AFK: Balogh, Tóth, Pribié, David, Vlahovic, Ézsiás, Boldi­zsár (Gál), Stefanovic, Grujié, Dakié, Pilié (Vrana). PANONIJA: Cservenyák (Rija­­vec), Kuzina, Cmković, Đukić, Kai j évié, Jovanovié, Smailagié, Ratković, Samardžić, Nagy Ku­­jundžić. A vendégek támadtak többet, mégis az első gólt — a 40. perc­ben — a hazaiak lőtték Grujic révén. A gól után elfajult a já­ték, a bíró egyszer sem avat­kozott be. Az egyenlítő gólt Ku­­jundžić igen gyanús helyzetből lőtte: a gólvonalon álló Balogh kapust is besodorta a hálóba . .. A hazaiak reklamáltak, de a bíró hajthatatlan maradt. Vrana egy támadás során ráfutott Cser­venyákra, a vendégek kapusára, aki súlyos sérüléseket szenve­dett. Amíg a kapust ápolták, Dávid és Boldizsár összevereke­dett, s ez az utóbbi elhagyta a pályát. LOVĆENAC: Njegoš—Radnicki (Ratkovo) 0­0 200 néző, játékvezető Ter­zic (Szabadka). Njegos: Lakié, Kaludero­­ vié I., Kaluđerović II., Spa­­dier, Đurović, Bošković, Pa­­vičević (Pejovié), Lekié, Mi§­­ković, Simović, (Pavličić), Bracanovié. Radnicki: Veselinovié, Serdar, Jakšić, Branković, Krunié, Midanovié, Stevano­­vié, Medié, Mandié, Gvoz­­denovié, Baj agic. A vendégek védekezésre rendezkedtek be, és ezzel a játékukkal sikerült is egy pontot megszerezniük. A ha­zai játékosoknak nagyon sok gólhelyzetük volt, de egyet sem használtak ki. Száz százalékos helyzeteket ron­tottak el, sőt Pej­ovic még a 11-est sem rúgta be. A hazai játékosok a mérkőzés egész ideje alatt támadtak, gólt azonban nem tudtak el­érni, és ezt főleg a kitűnően védő Veselinovicnak róhat­ják fel. A Njegos csapatában Ka­­luderovic volt jó, a vendég­csapat legjobbja Veselino­vic kapus volt. V. Krakanovic A következő foduló: Pannónia —PIK, Radničkl (B)—Sport, Par­tizán—Bratstvo, Radnički (R)— Rusin, Jedinstvo—Njegoš, Zorka —Palics, Polet—ZAK, AFK—Obi-I4L B. K. Urményl 1. Mladost 5 4 9 1 15:5 * 2. Kozara 5 4 0 1 11:4 8 3. Banat 5 4 0 1 10:4 8 4. Radniéki (K) 5 3 1 1 14:7 7 5. Radniéki (S) 4 3 0 1 12:7 6 6. Jedinstvo (NB) 5 2 2 1 10:5 6 7. Spartacus 5 2 2 1 9:8 6 8. Bratstvo 5 2 1 2 6:8 5 9. Rusanda 5 13 1 8:7 5 10. Odred 4 112 4:5 3 11. Slavija 5 113 8:11 3 12. Proleter 5 113 8:14 3 13. Krajina 5 113 5:13 3 14. Jedinstvo (K) 4 0 2 2 4:10 2 15. Trgovaéki 5 1 0 4 7:13 2 1«. Mladost (O) 4 0 1 3 4:13 1 A táblázat: 1. Rusin 5 4 1 § 12* 9 2. Polet 5 3 2 0 10:4 8 3. Palics 5 3 2 0 9:3 8 4. Pannónia 5 3 2 0 7:2 8 5. Njegoš 5 2 3 0 8:0 7 6. Obilić 5 3 0 2 13:13 6 7. AFK 5 13 1 9:7 5 8. 2AK 5 2 1 2 3:5 5 9. PIK 5 1 2 2 4:4 4 10. Partizán 5 1 2 2 6:9 4 11. Radnički <B) 5 1 1 3 7:7 3 12. Zorka 5 113 7:10 3 13. Jedinstvo 5 0 3 2 4:8 3 14. Bratstvo 5 113 3:7 3 15. Radnički (R) 5 0 2 3 3:7 2 16. Sport 5 1 0 4 4:16 2 ГШМ1 Uö/li