Nemzeti Sport, 1930. január (22. évfolyam, 1-21. szám)

1930-01-12 / 7. szám

Ára 20 fillér AautrUbb­ as Growhta CsehországbMn S­­sk. B«tSm­álw » M­etraoetormágbaa 30 pronsksl Svájcba» 30 centim»­­Ytadaomniltaa LS0 irta* Ohamágba 1 Un Amerikában 6 cárt EUfixet is l­át­jak: Belföldre egy negyedéve Bt (egy hónapra AM­P) ABMtrWbo egy negyedévre 15 B Enek külföldre » P 1930 január 12. XXII. évf. 7. sz. Vasárnap Megjelenik: artMMOk és szombat kivétele»» laetheartseég és kiadóhivatal Budapest, WL kat., Rinaettta ttt. (Podmanicsky-Ja'-C* shoe) Levélcím: Budapest 63, postfiók 24. Távirati cím: Memxeti Sport Bidapet Telefon: 113—4« és SM­M .1 Két világrekord és 1000 méteres új magyar rekord a tegnapi da­vosi gyorskorcsolyázó világbajnoki verse­nyek nagy eseménye Újpest utolsó, győzelemmel megvívott mérkőzés után szombat délután elhagyta Egyiptomot B©ha róztak a Viennára — Távirati jelentésünk — Újpest pénteken játszotta utolsó egyiptomi mérkőzését s ez a meccs is diadalt hozott a lila-fehéreken ke­resztül a magyar sportnak. A mérkő­zés részletei: Kairó, január 10. Kairó válogatottjai ellen ezúttal 2:0 (1:0) arányban győztünk. Csapa­tunk a következő összeállításban sze­repelt: Aknai — Kővágó, Fogoly III. — Borsányi, Volentik, Vig — Török, Avar, Sólyom, Spitz, P. Szabó. Az ellenfél két játékos kivételével a legjobb egyiptomi nemzeti váloga­tott volt. A nézőtéren ott láttuk Egyiptom előkelőségeit. Megjelent a mérkőzésen Gaafar pasa, a hadügyminiszter, vala­mint Abbas királyi herceg és több más előkelőség. Az első félidő változatos és nyitr mezőnyjátékkal telik el. Újpest vala­mivel többet támad és nagyobb kra­­dása kiérezhető a játékból. A kairóia­kat csak az energiájuk viszi sikerre. Félórás játék után a 30. percben szerzi meg Újpest a vezető gólt. Ekkor Sólyom jól szökteti ki Törököt, aki­nek a lövése a hálóban akad meg. 1:0. Szünet után a kairóiak jobban bír­ják az iramot. Újpest fáradtnak lát­szik. Az arabok gyorsabban mozog­nak. A játék teljesen nyitt. Újpest azonban ügyesebb és a 19. percben Török nagyszerű átadásából Spitz bebiztosítja a győzelmet. 2:0. Az izgalmas küzdelem szép nap­sütésben játszódott le. Hogy mennyi­re nem volt könnyű mérkőzés Újpest számára ez a meccs, azt legjobban a 7:7-es komerarány igazolja. Szünetig is döntetlenül állt a komerarány, volt. Tekintetbe kell­ még venni azonban azt is, hogy a bíró bizony meglehető­sen a kairóiak mellett állt és nyomta az Újpestet. Újpest csapatában Aknai, Borsányi és a Török—Avar jobbszárny játszott jól Szombaton ülünk hajóra. Újpest. E mérkőzéssel tehát lezárult az Új­pest téli túrájának az egyiptomi ré­sze is. A görög túra két mérkőzésből két győzelmet és 6:4-es gólarányt ho­zott, a túra egyiptomi része hat meccsből, öt győzelemből, egy döntet­lenből áll. Tehát vereség nincs! A gólarány itt 24:7. Pompás ez a telje­sítmény s reméljük, hogy Német­országban ehhez lesz méltó a befeje­zés is. Újpesttől tegnap különben még egy táviratot kaptunk. Alexandria, január 11. Délután fél három órakor hajóz­tunk be. A 7500 tonnás Viennával megyünk. Brindisi és Velence érin­tése után a program szerint kedden délelőtt érkezünk meg Triesztbe. Újpest. Kiesett az Angol Kupa a védő Bolton Meglepetés&k s ist !L osztályú G­ardsff győzelme az I. osztályú Liver­pool ellen, a HL osztású Swindon Town győzelme az B. osztályú £¥L%n&h@ster United felett — Három ménesén döntetlent értek el a HL osztályúak lm osztálybeliek ellen — A Gorinthiának döntetlenül játszottak IVBiliwaM ellen Myd­o mGGGset sn&g kei! ismét&Sni — Távirati jelentésünk — London, január 11. Az Angol Kupa harmadik forduló­ját játszották le ma délután Angliá­ban. Ez azonban az első forduló, amelybe már az I. osztályú csapatok is beavat­koznak. Az obu­gát meglepetések ezúttal sem maradtak el. Egy III. osztályú csapatnak, a cso­portjának­ tizenkettedik helyén álló Swindon Toar-nak sikerült az I. osz­tály tizennegyedik helyén álló Man­chester Unitedet kiverni a további küzdelemből. A II. osztályban szerep­lő Cardiff City győzelme az elsőosz­tályú Liverpool fölött már nem megy ilyen meglepetés számba, hiszen a Cardiff City csak nemrég esett ki az I. osztályból és különösen kupaküzdel­mekben kipróbált harcos, 1927-ben meg is nyerte a kupát a döntőben az Arsenal fölött aratott győzelmével. Két III. osztályú csapatnak, a Wrex­­ham-nak és a Walsal­s-nak sikerült II. osztályú ellenfelét két vállra fektetni. A szintén III. osztályú York City is szépen szerepelt, amikor az elsőosztá­­lyú Newcastle United ellen — utóbbi­nak pályáján! — döntetlent ért el. A revánsmeccsen, amit Yorkban fognak lejátszani, könnyen győzhet a III. osztályú csapat. Aránylag kevés — nyolc — mérkő­zés végződött döntetlenül, köztük az egyetlen amatőrcsapatnak, a Corin­­thianoknak találkozása a II. ligabeli Mi­lwall-al. A kupavédő Bolton Wanderers egyetlen tragikus góllal vesz­tette el jogát a további küzde­lemre. A két sheffieldi csapat győzelme egy Sheffield­ intern-döntő árnyékát veti előre. De hiszen a döntőig még hosszú az út! A 22 I. l­igabeli csapat közül 12 vívta ki magának a továbbjutást. Részletes eredmények: Angol Kupa I. osztály I. osztály ellen: Birmingham—Bolton Wanderers 1:0. Sheffield W.—Burnley 1:0. Sheffield U.—Leicester. City 2:1. I. osztály II. osztály ellen: Arsenal—Chelsea 2:0. it7eat Ham United—Notts County 4:0. Tottenham Hotspur—Manchester City 2:2. Aston Villa—Reading 5:1. Bury—Huddersfield Town 0:0. Liverpool—Cardiff City 1:2. Portsmouth—Preston North End 2:0. I. osztály III. osztály ellen: Coventry City—Sunderland 1:2. Derby County—Bristol City 5:1. Brighton & H. A.—Grimsby Town 1:1. Blackburn Rovers—Northampton 4:1. Leeds United,--Crystal Palace 8:1. Manchester United—Swindon T. 0:2. Carlisle United—Everton 2:4. Chesterfield—Middlesbrough 1:1. Newcastle United—York City 1:L II. osztály II. osztály ellen: Bradford City—Southampton 4:1. Oldham A Ihletic—Wolverhampton W. 1:0. Barnsley—Bradfwd 0:1. II. osztály III. osztály ellen: Charlton Ath.—Queens Park R. 1:1 Wrexham—West Bromwich Albion 1:0. Rotherham—Nottingham Forest 0:5. Walsall—Swansea Town 2:0. Blackpool—Stockport County 2:1. Doncaster Rovers—Stoice City 2:3. Plymouth—Hull City 8:4. III. osztály III. osztály ellen: Clapton—Orient-Bristol Rovers 1:0. Fulham—Bournemouth 1:1. Amatőr II. osztály ellen: * Corinthians—Millwail 2:2. (Bácsi tudósítónk ezt az eredményt mint a Corinthiánok 2:l-es győzelmét adta le.) Skót liga Aberdeen—Airdrieonians 3:1. Dun­dee United—Dundee 0:1. Hibernians —Ayr United 1:0. Kilmarnock— Queens Park 1:5. Motherwell—Clyde 2:1. Partick Thistle—Morton 4:1. St. Johnstone—Cowdenbeath 1:1. St. Mirren—Hearts 6:2. 3 " • • ■. -MODIAMO «fa*,: v ' f ■ I •