Nemzeti Sport, 1939. november (31. évfolyam, 217-237. szám)

1939-11-02 / 217. szám

4 f­m--T- A pól után továbbra is ilalailás-n­yom­­ás következik. A 111. percben Szálló összefejel is a bal szemén felre­pert a bőre. A Hala­dás nem tágít a kispestiek kapuja előtt. A csatárok azonban otthon hagyták a góllövű cipőjüket. Kálozi megunja a csa­­tárok tehetetlenségét, előre megy és mintegy 49 méterről a kapufát találja. A A. percben Mónic­, lövését Boldizsár a gólvonalról imá­z­a vissza. Most Mórócz Gaz­daggal cserél be jól. Az eredményen azon­ban ez sem változtat. A Kispest kézzel­­lábbal védekezik. Gazdag egy lépésről mellé fejel. Nyomasztó a hazai csapat fö­lénye. A kitűnő kispesti védelmet azonban a szerencse is nagyon pártfogásába vette. Haladás-támadással ér véget a játék. Szögletarány 6:3 (3:2) a Haladás javára. NYILATKOZATOK: Szűcs Nándor, a Kispest igazga­tója: Ha a csatársor tartani tudta volna a labdát, akkor nem lett volna ilyen nehéz a győzelmünk. Tihaméry játékvezető: A Haladás vesztét az okozta, hogy a csatársor­nak semmi sem sikerült. Nagy Mihály (Haladás): Nem ér­demeltük meg a vereséget. Jobbak voltunk, legalább egy góllal győz­nünk kellett volna. MEGÉRDEMELTEN GYŐZÖTT A KEVE­SEBBET TÁMADÓ... A Kispest megérdemelte a győzel­met, annak ellenére, hogy a Haladás támadott többet. Azért érdemelte meg, mert a kínálkozó alkalmak ki­használásában élelmesebbnek bizo­nyult, noha a játék képe alapján a döntetlen lett volna az igazságos eredmény." A vendégek az első fél­órában pompásan játszottak. A já­téknak ebben az időszakában több gólt is rúghattak volna. Utána azonban egészen a mérkőzés befeje­zéséig a Haladás volt az úr a pá­lyán. A Haladás azzal vesztette el a mérkőzést, hogy csatárainak lövé­seit balszerencse kísérte. A Kispestben Boldizsár tartja válogatott formáját. A hátvédek közül Olajkár­­ a jobbik, Ónodi csak nagy gyorsaságával vétette magát észre. A fedezetsorban az amatőr Zalai játszott átlagon felül. A két szélsőfedezet szürke. A csa­társornak ezúttal ismét Déri volt a lelke, vagy ahogy reá mondani szokták, „motorja". Legtöbbször ő hozta fel a labdát. Rajta kívül csak Kincsest és Kalocsayt illeti dicséret. A Haladásban Baumann a gólok­ról nem tehetett. Kálózi és Kalotai jobb volt, mint nagynevű ellenfelük ellenlábasa. A fedezetsorban Kiss nagyvonalúan játszott. Jobbnál jobb labdákkal tömte a csatársort. Ko­vács is jobb volt­, mint Pillér. A csatársorból senkit sem lehet ki­emelni. Valamennyien igyekeztek, de a lövésekkel egyiknek sem volt szerencséje. Szeged már az első félidőben meg­nyerte a mérkőzést, a másodikban hiába volt jobb az Elektromos Szeged-Elektromos 4:1 (4:1) A Szeged minden részében jobb volt Gólh­ivő: Nagy, Nagy, G. Tóth, Harangozó (11-esből), Harangozó Szeged, SzVSE-pálya, 2000 néző. Vezette: Vass Borús, de szélmentes időben ke­rült sor a mérkőzésre. A pálya füve szemre jól festett, de később a já­ték folyamán kiderült, hogy bizony a sok eső puhává tette a talajt és a gödrök száma is szaporodott. így állott fel a két csapat: Szeged: Tóth — Török, Raffay — Baróti, Marosi, Bertók — Bognár, Harangozó, Lukács, Bihámy, Nagy. Elektromos: Bakon — Pálinkás, Pákozdi — Pázmándy, Gajdos, Ka­­pocsi — Huszár, Füzi N­., Szendrődi, G. Tóth, Rozsáll. . FŐLEG NAGY REME­KEL Mindjárt az első percben a gyors Nagy elöl Pálinkás csak szögletre tud menteni. Bihámy "küldi be a lab­dát, Harangozó fölévágja. Baróti labdájával Lukács ugrik ki s Bakon nehezen védi a középcsatár lövését. Az Elektromos is szóhoz jut. Hu­szár nagy lesről indulva fütty után a hálóba küldi a lab­dát. A 12. perc gólt hoz, a középre­­húzódott Bognár fejjel továbbít a les határán, de még szabályos helyzet­ben álló Nagyhoz. A szélső is fejre kapja a labdát nyolc méterről védhetetlenül fe­jel a hálóba 1:0. Nagygyal nem bír a pesti védelem. Ismét ő száguld, Pákozdi csak keze segítségével tudja megállítani a lab­dát. A szabadrúgást Lukács fölé lövi. Török gáncsa miatt Pázmándy 18 méterről szabadrúgást végez. Alig valamivel megy mellé a labda. A 17. percben Marosi előreadott labdájával Lukács tör ki, azután Nagyot szökteti, a szélső már jól behúzódott és mintegy 16 méterről remek fél­magas gólt küld Bakon hálójá­ba. 2:0. Alig kezdenek, Nagy újabb gólt szerez, é lesből, fütty után. Elektro­mos­ szabadrúgást Pázmándy a sor­falba vág. G. Tóth is próbálkozik, de fölémegy a labdája. Ismét szegedi támadások jönnek. Nagy lövése újból Bakont foglalkoz­tatja. A másik oldalon Huszár sza­badrúgását fogja Tóth. A 25. perc­ben Szendrődi elöl Raffay szögletre hárít. Harangozó labdáját Bognár a kifutó Bakon mellett kapu mellé helyezi. A 39. percben Török a 16-oson kí­vül kézzel állítja meg a labdát. G. Tóth áll a szabadrúgáshoz. Haran­gozó ugrál mellette s G. Tóth jól felre is küldi a labdát. Vass Antal játék­vezető azonban megismételteti a ingást. Most G. Tóth remekül találja el a labdát és az a sorfal fölött a bal felső sarokba vágódik. 2:1. 1. Nagy révén válaszol a Szeged, Pá­linkás azonban, ha nehezen is, kissé túl keményen is, de szereli. A 43. p.­ben megint Nagy száguld, pontosan száll kapu elé a beadása, Pákozdi fel­nyúl érte s ujjai hegyével érinti is a labdát. 11-es! Az Elektromos sem tilta­kozik. Harangozó laposan belövi. 3:1. A következő percben újabb gól: Bertók szép labdáját Bognár emel­geti befelé, végül a nagy tömegben is sikerül neki félig háttal állva, a kapura húznia, Bakon csak kiütni tudja, Harangozó rajta van a labdán és­­ alig tíz méterről a hálóba küldi. 4:1.­­Szünetben a szegediek öltözőjé­ben természetesen jó a hangulat, egy-két játékos azonban panaszko­dik, hogy a pestiek köpködnek (!). Zsigmondy Vilmos, a szegediek volt jeles kapusa, majd később edzője látogat be. Most jött haza Svájcból. Az Elektromos bezárkózik, de Tóth- Potya hangja kih­allatszik. Igen pat­tog. Ilyeneket mond: „Kisül az em­ber szeme miattatok. Nem fogtok senkit!"­ PÁKOZDI ÁLL NAGY­RA,­ FÖLÉNYBE KE­RÜLNEK A PESTIEK A második félidőre az Elektromos felcseréli két hátvédjét. Pákozdit állítják rá a veszélyes Nagyra. Az első esemény G. Tóth szabad­rúgása. A labda fölé megy. Rozsákit kétszer is gánccsal állítja meg a sze­gedi védelem. Az Elektromos támad. A 12. percben a szegedi kapu üres, G. Tóth mégis fölé lő. Az első ne­gyed óra után a Szeged is szóhoz jut, de csak szögletet szerez. Török és Rozsák­ állandóan rúg­dossa egymást. Végül Vasa Antal magához hívja mind a kettőt és erkölcsi prédikációt intéz hozzájuk. A 25. percben Török lövésszerű hazaadását csak bravúrral menti Tóth. Az Elektromos sokkal többet tá­mad. A 38. percben Nagy átadását Bognár a 16-os szélén állva jó hely­zetben kapja, Bakon kifut s lábbal tisztáz. Bognár könnyebben megsérül és há­rom percig kint marad. A hátralevő időben is a pestiek veszélyeztetnek inkább, csatárai közül azonban csak G. Tóth próbálkozik lövésekkel. Szögletarány 2:2 (1:1). NYILATKOZATOK: Halmán József, a Szeged intézője: Jól játszott a csapat. Igazolja második he­lyének jogosságát. Hesser Tibor edző: Minden vonalon jobbak voltunk. Baróti csapat­kapitány: Megérdemelten, biztosan győztünk. Tóth István, az Elektromos edzője: Az első félidőben is úgy kellett volna játszanunk, mint a másodikban. G. Tóth: Az első félidőben vesztettünk. (Valamelyik játékos megjegyzi: A Té­d­elem vesztette el a mérkőzést. Páz­mándy rácsap: Inkább a csatársor.) VÉDELMI HIBÁKBÓL LŐTTE GÓLJAIT A DiMAVAG DiMAVAG—SSE 3:8 (1:0) Salgótarján, 1000 néző. Vezette: Palásti. DiMAVAG: Horváth — Bán, Felföldi — Homoródi, v. Bonyhai, Barta — Ka­lotai, Lipták, Fazekas, Barna, Magyar. SSE: Vécsey ,—­ Sümegi, Kertes — Klaiban, Hernádi, Mester — Hangár, Tó­biás, Kovács, Szabó II., v. Majoros. DiMAVAG-támadások után az LSE is ostromol, de Hangár a kapu mellé lő. A 23. percben Lipták a kapufát találja el. A 39. percben Magyar lövését Vécsey kiejti, Kalotai ott terem és közelről be­vágja a labdát. 1:0. A II. félidőben vál­takozó fölény után a 32. percben Kalo­tai elfut, beadását Lipták kapásból be­­bombázza. 2:0. A védelem nagyon le­maradt ennél az akciónál. A 4­0. percben Lipták labdáját Kalotai a leálló véde­lem és a kifutó kapus mellett belövi. 3:0. A DiMÁVAG megérdemelten győzött. Igaz, hogy győzelmüket nagyrészt a gyenge LSE-védelemnek köszönhetik. Ki­tűnt: Homoródi, Barta, Kalotai és Ma­gyar, ül. Hernádi, Mester, Langár és v. Majoros. sssur Csütörtök, 1939 november 2. Vass Antal: A Szeged középfedezete nyert­e meg a mér­kőzést. Gálffy Endre, a BJT főtitkára: A Sze­ged, tartja jó formáját. Különösen az első félidőben játszottak remekül a sze­gedi fiúk. BÍRÁLAT Érdekes és jó mérkőzés volt. Szeged csapata az első félidőben igen remekül játszott s akkor az Elektromosnál sok­kal jobb együttest is kétvállra tudott volna teríteni. Szünet után megváltozott a játék képe, erősen feljöttek a vendé­gek, de gyenge csatárjátékukkal még ve­szélyesek is alig tudtak lenni. Tóllion alig látszott meg sérülésének a nyoma, mindössze kétszer bizonytalan­kodott, de akkor sem lett baj. A hát­védek közül Török jóval gyengébb, mint Raffay, sok felesleges faultja is lerontja teljesítményét. Raffay egy-két percnyi ingadozástól eltekintve remek volt. A fedezetsor legjobbja Marosi. Egyre jobban bontakozik ki ennek a fiúnak a tehetsége. Bírja végig az iramot, remek hosszú labdákat osztogat, a fejelés tu­dományát is érti. Barótin látszott a sérülése, Bertók bizony öregszik már. A csatársorban az első félidőben mii­t az öt játékos nagyszerűen játszott. Kü­lönösen Bognár, Lukács és Nagy. Szü­net után Bihámy és Lukács elhalványo­dott. Az Elektromos védelmében Pákozdi igazi érték, de ő sem játszott válogatott formát. Pákozdy végig egyenletesen, okosan és lelkesen harcolt. Gajdos har­madik hátvéd volt, de ott sem zavart sok vizet. Kapocsi csak faultjaival ve­tette észre magát. Huszár ártalmatlan, jó fiú, alig kel­lett rá vigyáznia a szegedi védelemnek. Füzi igyekezett, de kevés sikerrel. Szendrődi nincs formában, alig volt egy­­pár rendes rúgása. G. Tóth a legjobb Elektromos-csatár. Rozsák­ veszélyes, nemcsak az ellenfél kapujára, de az ellenfél játékosaira is. Vass Antal jól vezette a mérkőzést. NBB CSAK AZ UTOLSÓ PERCEKBEN GYŐZÖTT AZ ÉRSEKÚJVÁR Érsekújvár—MTK 1:9 (9:9) Érsekújvár, 500 néző. Vezette: Szalay. Érsekújvár: Proslászka — Jócsik, Szklinár Pólyák— Ed­ner, Herá­n­zk­i I. — Harkányi, Szlávik, Brösztl, Kovács, Izsák MTK: Kárpáti — Burkó, Beregi — Péter, Falumi, Liszkay I. I­llovszky, Mérci, Pintér, Liszkay II., Nemes. Csapkodó, alacsony színvonalú mérkő­zésen megérdemelten győzött az ÉTE, a szerencsével védekező MTK ellen. Az I. félidőben a vendégcsapat van enyhe fü­­­lényben. Ekkor Pintér kapufát is lő. A II. félidőben fel­nyomul a Hazai csapat. Az MTK kilenc emberrel védekezik. A löv­és a II. percben Brüsztl, majd Ko­vács gólt igérő lövését menti a kapufa. A 41. percben Brüsztl lövése újból a kapu­fán csal­lan, a labda visszapattan Kovács elé és­­ a hálóba továbbítja. »ló: Szklen­nár és Pólyák, ill. Kárpáti és Liszkay II. I Felvidéki csoport: Dunántúli csoport: 1. Tokod 9 6 3 2 22:11 15 2. Sopr. FAC 9 6 1 2 30:15 13 3. MTK 10 6 — 4 23:23 12 4. Alba Regia 10 4 2 4 25:19 1­0 5. Lampart 9 3 4 2 17:14 10 6. Zugló 10 3 4 3 25:24 10 7. Érsekújvár 10 4 2 4 12:16 10 8. Sopr. VSE 9 2 5 2 11:10 9 9. Dorog 10 3 3 4 15:20 9 10. Pénzügy 10 2 4 4 10:15 8 11. Egyetértés 8 3 1 4 17:16 7 12. Tatabánya 9 2 3 4 12:18 7 13. Komárom 9 2 2 5 12:18 6 14. Pécsi VSK 10 2 2 6 18:30 6­­. SalRTG 10 8 1 1 43:14 17 2. BSzKRT 9 6 3 2 44:19 15 3. DIMAVAG 8 7 — 1 31:9 14 4. SK Rusj 10 7 — 3 28:18 14 5. Ózd 10 6 1 3 43:25 13 6. Dsbr. VSC 10 4 4 2 25:18 12 7. Salg. SE 10 4 3 3 24:18 11 8. Pereces 10 4 2 4 20:14 10 9. B. Vasutas 9 3 2 4 19:23 8 10. Kassai SC 10 3 2 5 18:33 8 11. Ungv. AC 9 3 1 5 19:26 7 12. Fülek 9 3 1 5 8:16 7 13. Losonc 10 1 4 5 12:20 6 14. Nyiregyh­. 8 1 2 5 11:20 1 15. Beregszász 10 1 2 7 11:53 4 16. Munkács 10 1­­ 9 6.S6 2 A Postások nem estek kétségbe a WMFC-től elszenvedett vereség miatt. A WMFC jobb volt — mondják —, de azért nem volt nagyon meggyőző a győ­zelme. Gombos az első félidőben kissé bizonytalankodott, de a II félidőben már ragyogóan játszott. Ebben a játék­részben azután a Postás már teljesen egyenrangú ellenfél volt. Amatőrbajnokság 1. osztály Déli csoport M. Pásztó—MAFC 3:2 (1:1). Bertalan­u. Vezette: Lantos. — MPSH: Várad­ — Sab­er, Tramantini — Dénes, Jankovics,­­lakát® — Vutettel, Ricgler, Dombóvári, Dragonits, Sch­uck. — MAFC: Goda — Barcs, Rába — Kornik, Vizy, Selmeczy — Szép, Záson, Magyar, Szabó, Iyenesei. Lanyhairamú mérkőzés. A többet táma­dó MAFC ellen az egységesebb csatár­­sord M. Pásztó csapata megérdemelten nyert. A 3­1. percben ,11-esből Zugon lövi az egy gólt. A 42. percben Dombóvári hatalmas lövéssel egyenlít. Szünet után Dragonits lövése Gixia kezét érintve pat­tan a hálóba. A MAFC Szabó révén kavarodásból egyenlít. A szemfüles Yusztel a­­16. percben lövi az utolsó du­gót. 3:2. Jó: Jankovics, Yusztel és Rieg­­ler, illetve Kordik és Zágon. Az M. Posztó—MAFC mérkőzés után­i táblázat állása a következő: 1. WMTK 7 6_­ 28:11 12 2. KTK 7 4 3 — 11:2 11 3. P­MTK 7 5 1 1 16:7 11 4. Hungária 7 4 1 2 17:9 9­­ 5. GSE 7 4 12 10:7 9 6. KSSE 7 4 12 18:14 9 7. M. Posztó 7 3 2 2 13:12 8 8. LAC 7 2 2 3 18:7 6 9. MAFC 7 3—4 13:17 6 10. BMTE 7 2 14 11:21 5 11. FSC 7 — 4 3 8:12 4 12. MÁVAG u. 7 2 — 5 11:19 4 13. ETC 7 1 1 5 6:20 3 14. KTC 7 — 1 6 5:27 1 Északi csoport: 1. BLE 7 6 — 1 22:7 12 2. Testvériség 7 6 — 1 18:6 12 3. MPSC 6 4 1 1 26:15 9 4. III.k.TVE 7 4 1 2 21:15 9 5. Elektr. II. 6 3 1 2 28:11 7 6. HAC 6 3 12 10:6 7 7. Főv. TKör 7 3 13 12:11 7 8. MFTR 6 3—3 13:9 6 9. MSC 7 3 — 4 11:26 6 10. ZsTE 7 2 1 4 8:16 5 11. M. Előre 6 — 2 4 6:18 2 12. URAK 6—15 2:17 1 13. TTE 6 — 1 5 2:22 1 Budapest 1938—39. évi amatőr­­bajnok­ságáért: WMT­C—BVSC 8:2 (4:0) Csepel, Szent István­ út, 600 néző. Vezette: Nemeskéri. WMTK: Kincses — Nagy, Lenes — Ha­vas, Braun, Kovák — Balaton, Háray, Kiss, Keek, Pintér. BVSC: Bóka — Sallai, Gazda.­ — Gse­­­neki, Moór, Környei — Ragács, Vértesi, B­e­n­c­ze, B­od­or, G­y­a­rm­a­t­i. A WMTK végig fölényben játszva, könnyen győzött az öt tartalékkal felálló vasutasok ellen. A 11. percben Kiss lövi a vezető gólt, az­ 5.­ percben pedig Bala­ton kapufáról visszapattanó labdáját gu­rítja be Pintér. Ezután a BVSC 1s ve­zet néhány­ támadást, de a csepeli véde­lem jól működik. A 33. percben Háray átadását Keck lövi a felső sarokba. 3:6­ A 39. percben Balaton szép beadását Kiss egyből bombázza a léc alá. A második félidőt is­­.MTK-támadások vezetik be. A 3. percben Havas előrecse­­lezi magát a tizenhatosig és élesen lő a felső sarokba. 5:0. A BVSC-játék­osok so­kat csúszkálnak a füvön. A 21. percben Xarty a tizenhatoson belül fellöki Gyar­matit. A 11-est Moór a karokba helyezi. 5:1. Két perc múlva Roder újabb gólt fejel. 5:2. Ezután ismét feljön a WMTK és Pintér újabb két gólt ér el. 7:2. Az utolsó percben a kitörő Kiset Környei felvágja a kapu előtt. A* 11-est Háray értékesíti. 8:2. Joó Lenes, Havas, Braun, Kovák, Kiss és Pintér, illetve Gazdag, Moór, Ragács és Benc­e. Főiskolai Kupamérkőzés­­l­EL GYŐZÖTT A BEAC BEAC—TFSC 1:9 (9:9) BEAC-pálya. Vezette: Kiss E. M. BEAC: Szigeti — Tóth, Szederkényi — Németh, Bajári, v. Kovács — Komá­romi, Padányi, Horváth, Kürthy, Keresz­tényi. TFSC: Bole­mányi — Gyimesi, G­lózik — Szabó, Tímár, Vörös — Nen­esdaróczi, Csukás?, Hattyn­ligeti, Décsei, Raffai. Az első félidőben a testnevelők renge­teget támadnak, de a jobbnál-jobb hely­zeteket mind kihasználatlanul hagyják a TF-csatárok. A BEAC inkább védekezik. Szünet után megélénkül az iram. A BEAC is magára talál. A 10. percben Glózik kézzel érinti a labdát a büntetőn belül. A megítélt 11-e­st­ Kürthy értéke­síti. 1:0. A gól után a TFSC ostrom alá veszi a BEAC kapuját, de a lövések mes­sze elkerülik a kaput. A játék befe­jezése el­őtt Bolemányit, a­­TF kapusát feleselésért kiállítja a játékvezető. .Tó: Szederkényi, Németh, Kom­áromy, illetve Tímár, Nemesdaróczi és Décsei. MOVE-bajnokság II. osztály: Szent László—PNTK 2:2 (2:0). Pestszentimre. Vezette: Sehárle. Góllövő: Nagy és Csillám, illetve Takács (2).­­­P. Rákóczi—Ecseri SC 2:1 (1:1). Erzsébet­ utca. Vezette: Bukó. Góllövő: Gabara (2). 11*19-1 re Hajdú. — VIIT. ker- SE II.—RAFC II. 2:1 (2:0). Rákosfalva. Vezette: Karácsony. Góllövő: Sasa és­­Tung, illetve Schiffer.— Az FTSE II.— KZsTE II. mérkőzésre a KZsTE nem állt ki. III. osztály: Rákosliget II.—T. Előre III.tud (3:0).­ Rákos­ tér. V.: Tincsek. G­ól­lö­vő: Kántor, Szabó (2), Nagy és Novák. ■— KStSE II.—P. Rákóczi III. 13:1 (7:1). Attila­ utca. Vezette: Cinkoczky. Góllövő: Pomper (5), Roth (3), Sándor (2), Csá­szár, Szilvágyi I. és Botyik, illetve Nagy. Budakeszi—Szt. János 5:0 (2:0). Lenke-út, Faragó. Ifjúsági bajnokság: SzTE—Budakalász 2:0 (0:0). FTSE—KZsTE 6:1 (3:1)­­. Előre—TSE 6:0 (3:0). EStSE—BTSE 6:0 3:0). PNTK—Szt. LBSC 3:1 (1:1). VIII. ker. SE—RAFC 2:2 (2:0). Budatétény— BTSC 2:0 (0:0). BCiTSE—Békármenyer 2:1 (0:1). PTK—XI. ker. ZTE 12:0 (7:0). A Szent János—PSzSE mérkőzésre a PSzRE nem állt ki. Kölyökbajnokság: T. Előre—Rákosliget 5:1 (0:1). — RAFC—P. Rákóczi 7:0 (4:0). A forduló tizenegye A szokott kép: egyes posztokon bőség (például a középfedezet he­lyén), másutt pedig sötét nyomor (például a középcsatár helyén). Nem volt valami bíztató a helyzet a ka­puban, a jobbhátvéd, a jobbfedezet és a balfedezet helyén. A forduló tizenegye: Boldizsár (Kispest) — Kis (Hun­gária), Bíró (Hungária) .—­­Nagy-IL ( Ferencvárn.) Móré (Bocskai), Ko­­vács (Haladás) — Ádám (Újpest), Vincze (Újpest), Kiazily (Ferencavá­­ros)— Zörgő (Törekvés), Tóth (Új­pest). A tartalékcsapat: Kiss (Törekvés) — Kálazi (Haladás), Bánkuti (Tö­rekvés) — Király (Gamma), Marosi (Szeged), Sebes (Hungária) Bognár (Szeged), Finta (Nemzeti), Taray II. (Bocskai), Dóri (Kispest), Nagy (Szeged). Dicséretet érdemel: Kapus, Vörös. Hátvéd: Kalotai, Nádas, Janzsó. Fedezet: Szalay II., Pázmándy, Kiss, Gyulai. Csatár: Kincses, Szántó, Takács II., Keszei, Lukács, Vidor, G. Tóth, Hajdú, Kalocsay. ---T rg&y. q, j/jin— ÁLNÉV A tanár úr arról magyaráz, hogy nagy írók gyakran választottak maguknak álnevet. — Rákosi Viktornak például Sipuluss volt az álneve. Tudtok még egy példát? Nos, Grepák, te tudsz? Grepák bíborvörös arccal áll fel. — Igenis. Például nekem is van álnevem. — Neked? Mi a te álneved? — „Próba­játékos". Kisalagit figyeli*? a szövetségi kapitány, de hiába Válogatás hétfőn A Bocskai­ Nemzeti mérkőzés I. téli­­dejének közepén érkezett meg a Hun­­gária-útra vitéz Ginzery Dénes szövet­ségi kapitány. Ezt mondta: — Ki­sala­git jöttem megnézni. Pilla­natnyilag ő a középcsatár-jelöltem. Valaki nyomban megjegyezte: — Jókor jött kapitány úr... A Bocs­kai vezet 3:1-re. Azután a kapitány is hamar észre­vette, hogy ICisalagi, mai formájában, nem jöhet szóba. Megjegyezte: — Az már végleges, h­og­y olyan játé­kosokat nem­ vehetek figyelembe, akik jelenleg katonáskodnak. Csak hétfőn este állítom össze a csapatot, mert hi­szen a jövő héten még mindenkinek szerezhetünk kiutazási engedélyt. Vasár­nap ismét kijövök a Hungária-útra, mert itt lesz a Taxi—Újpest és a Hungária— Haladás mérkőzés. Gazdagra vagyok most kíváncsi. Nagyjából adva van a válogatott csapat, csak a belső­ hármas ncra akar kialakulni. Még az a szerencse, hogy Sárosi dr. form­ája hétről hétre ja­vul. Meglepetésekre is el lehetnek ké­szülve az urak. Esetleg­ Szuhai is ko­molyan szóba jöhet... A kapitány végig kint maradt a mér­kőzésen. Dicsérte Mórét és Fintát. Ko­ránját már nem. A végén megjegyezte :• — Tanulságos mérkőzés volt. A fiata­lok ismét lepipálták a nagynem­íűeket. A fiatal Bocskai okos­­játékával és fric­ső­­ségével verte meg a rendszertelenül ját­szó Nemzetit. Mikor játszák le a sjélbsmsraert Kassa - Újpest bajnoki mérkőzést Az új határnap ügyében kérdést intéztünk Langfelder Ferenchez, az újpestiek igazgatójához, ő a követ­kezőket mondta: — Ha november 12-én nem visz­nek el válogatottat a mai csapa­tunkból, akkor elmehetünk Kassára játszani. Ha azonban ez a megoldás nem megy, akkor nem tudom, mi­kor játszhatunk, mert december 17-ig minden vasárnap bajnoki mér­kőzésünk van. Beszéltünk a mérkőzés újraját­szása ügyében Borsányi Ferenccel, a kassaiak fővárosi képviselőjével, s ezt mondta: — Az egyesbíróra bízzuk a mér­kőzés új időpontjának a megállapí­tását. A szabályok értelmében n­­yolc napon belül kell újrajátszani a mér­kőzést. Valószínűleg a jövő héten, szerdán lesz a mérkőzés. Követendő példa ! A BTK-pálya előtt vitt el az utunk. Éppen edzés volt. Bementünk a pályára. A kölykök és az ifjúsá­giak rugdalták még negyedóráig a labdát, aztán az öltözőbe vitték őket. — Mi lesz még? — kérdeztük. — Elméleti oktatás. De nemcsak a taktika kérdésére tértek ki, hanem arra is, hogy pél­dául hogyan köszöntik a közönséget, mikor jár egyszerű szabadrúgás, stb. és a gyerekek olyan komolyan veszik ezt, mintha iskolában lenné­nek. — Van már látszatja a munká­nak? — De mennyire! Nálunk ritka holló a szabálytalanság.