Nemzeti Sport, 1940. december (32. évfolyam, 234-255. szám)

1940-12-02 / 235. szám

1 T 4 AlOOtasu budapesti koncert tangóharmonika-zenekar hangversenyez a legkiválóbb magyar tangóharmonikaművészek közreműködésével MARNITZ FRIGYES rendezésében december 8-án, este 3 órakor a V1­­3 AD­ÓBAN Jegyek 1—3 pengőig kizárólag a Marnitz Tangóharmonika Szaküzletben VIII., József­ körút 37—39. Telefon: 134—028 NB II. osztály DUNA-CSOPORT S*FC—REAC 2:1­­2:01. Szombathely. Vezette: Perringer. SV FC: Witteich — Farkas, Szakály — Schütz, Lipcsei, Pánczél — Horváth I., Horváth II., Dolgos, Borbély, Franz. REAC: Dósai — Beck, Tóth III. dr. — Törbe, Mahala, Molnár — Stark, Kolozsi, Tóth II. dr., Lakat, Pataki.. A REAC orkánszerír szél ellen játszik az X. félidőben. A 13. percben Dolgos és Borbély helyet cserél. Az SzFC állandóan támad és a 26. percben Horváth I. be­adását Borbély a jobb sarokba vágja. 1:0. A 28. percben Tóth II. dr. megsérül és a balszélre áll. A 36. percben Borbély átadását Horváth I. a bal léc mellett vágja a hálóba. 2:0. A szünet után Bor­bély és Dolgos visszacserél. A 33. perc­ben egy szegedi támadás után Farkas kézzel üt a labdába a 16-oson belül. A 11-est Tóth II. dr. behelyezi. 2:1. A hátralévő időben a REAC kerül fölénybe. A mérkőzést ebben az arányban meg­érdemelten nyerte a hazai csapat. Mind­két félidőben jobban játszott, mint el­lenfele. Jó: Farkas, Schütz, Lipcsei, Horváth I. és Franz, illetve Dósai, Tóth III. dr., Stark és Lakat, il. Vasutas—Pereces 3:2 (1:1) Pereces, 200 néző. Vezette: Mágori. BVSC: Dombóvári — Lőrincz, Csányi — Kulkó, Gazdag, Mrovcse­k — Földesi, Vértesi, Mór, Maszarovics, Gleisza. PTK: Horváth — Tátrai, Nádas — Bokros, Halmos, Zentai — Futó H., Pál­a. I., Polcz N­., Futó I., Jávor. Léleknélküli játékban a szerencsésebb csapat nyert. A Pereces kétszer vezetett! A 12. percben Polcz Ts. jó labdát ad Futó II-nek és ez a jobb felső sarokba szép gólt ragaszt, 0:1. Változatos játék után a 25. percben Gleisza beadását Mór a kifutó Horváth feje fölött a há­lóba emeli. 1:1. Szünetig még több ko­moly helyzete akad mindkét csapatnak, de gól nem születik több. Szünet után a 13. percben Futó I. húsz méterről hatalmas gólt lő. 1:2. A 30. percben sarokrúgás után Maszarovics fe­jessel egyenlít. 2:2. A következő percben ismét szöglet a Pereces ellen s ez is gólt­ hoz,­­most Vértesi lábbal teszi a hálóba a labdát. 3:2. A­ 44. percben nagy helyzete van a PTK-nak, de a labda a léc mellett perdül ki. Kitűnt: Lőrincz, Gazdag, Mór, illetve Nádas, Futó II. és Futó I­ TISZA-CSOPORT 1. DVSC 13 7 4 2 27:17 18 2. Vasas 13 7 4 2 29:22 18 3. Szegedi VSE 13 6 5 2 30:18 17 4. Szomb. FC 13 7 3 3 27:17 17 5. Zugló 13 6 3 4 23:20 15 6. Pénzügy 13 5 3 5 20:24 13 7. BLK 13 5 3 5 29:29 13 8. MTK 13 4 4 5 21:21 12 9. D. Magyarság 13 4 4 5 24:25 12 10. Sopr. FAC 13 5 — 6 36:39 19 11. REAC 13 5 — 8 24:28 10 12. Postás 13 4 2 7 24:28 10 13. Sopr. VSE 13 4 1 8 17:28 9 14. Egyetértés 13 4 — 9 11:32 8 1. Debr. VSC 13 11 — 2 49:19 22 2. MÁVAG 13 11 — 2 40:16 22 3. LaFC 13 8 2 3 47:25 18 4. Ózdi MOVE 12 6 3 3 34:19 15 6. Rusj 13 7 1 5 37:29 15 6. SalgSE 13 6 1 6 29:37 13 7. Ganz 13 5 2 6 33:23 12 8. Rákóczi SE 13 4 4 5 27:32 12 9. Pereces 12 5 1 6 46:26 11 10. Kassai AC 12 4 3 5 27:33 11 11. B. Vasutas 12 5 1 6 26:38 11 12. Misk. VSC 13 4 2 7 32:28 10 13. T. Előre 13 1 3 9 13:40 5 14. Mátészalka 13 — 1 12 12:87 I NB III osztály KTK-Goldberger SE 1:1 (1:1) Budafoki­ út. Vezette: Újvári A, KTK: Zlataric— — Reibl, Kapcsos — Riegler, Tóth, Vata — Rieemayer, Szé­kely, Pintér, Nonn, Schubert. — Gol­d­­berger SE: Fürdés — Kreisz, Jezeó — Bublik,­ Gecsei III., Csurgó — Reményi, Kádár, Ceppii, Gecsei I, Penderik. Az első félidőben változatos játék. A csatárszoros, m­ég egy valamirevaló gól­helyzetet sem tudnak összehozni. Szünet után a 11. percben Riesmayer átadásá­ból Schubert gólt szerez. Ezután a Gold­FTC—Testvériség 2:1 (1:1) Tatai­ út. Vezette: Kalotai. FTC: Pálinkás dr — Nagy I, Czigi — ÍCPüstös, Velkei, Nagy II — Biró II, Horváth, Jakab, Kiszely, Ortutay. Testvériség: Sárpátki — Juhász, Herde — Ácsai, Stollár, Forró — Földi, Kop­pány, Blaskó, Molnár, Horváth. Nehéz ellenfelet talált a „Kis-­ Fradi a Testvériség csapatában. A 23. percben ,Koppány megszerzi a vezetést. 0:1. Egy perc múlva Kiszely harmincöt méteres sszabadrúgását Sárpátki nem tudja fogni. 1:1. Kapucsere után az FTC felülkere­kedik és Horváth góljával nehezen győz. fotó: Nagy I., Velkei, Nagy II. és Horváth, if illetve Juhász, Szak­ály és Forró (a mezőny ■legjobbja). A II. félidő 41. percében t­erdét a játékvezető kiállította. cc „POLAR" mell­ét hokikord­olyék MAURER TERIeZ-KÖRÚT 4. berber­­KE fölénybe sz­erül, de a tömö­rülő KTK-véde­lemmel nem boldogít.1. Jó: Reibl, Kaipcsoe, Székely és Pintér, ill. Gecsei III., Jezsó és Bublik. C­sAK—Hódmezővásárhelyi TVE 4:2 (1:1) Békéscsaba. Vezette: Sál­falvy. CsAK: Fabula — Kiszely, Bogdány — Chorin, Marik, Lipták — Fáskerti, Sihrin Berta, Szombati, Ádám. HTVE: Kubán — Antal, Török — Aradi, Sófalvi, Kecs­kés — v. Csongor, Tóth I., Tóth II., Őze, Gera. A HTVE kezdi a játékot és az 1. perc­ben Tóth II. kapushibából gólt ér el. 0:1. Ezután változatos játék alakul ki és a 38. percben 11-esből Szombati révén egyen­lít a CsAK. Szünet után feljön a hazai Sífelszerelések legelőnyösebben Payer Sport-nál . IV., Vici-utca 8. (udvarban) Telefon: 188-025. csapat és Iihrin, Fáskerti és Berza gól­jaival biztosan nyeri a mérkőzést. A HTVE gólszerzője Gera. Jók, Marik, Fáskerti, Uhrin és Berta (a mezőny leg­jobbja), illetve Tóth II. és Sófalvi. GyAC—Szolnok II 2:1 (Iasi) Gyula, 1000 néző. Vezette: Énekes. GyAC: Er­drész dr — Gécsi, Gyarmati I.­­— Sztankovits, Drapos, Bezár — Horváth I., Horváth II., Kocsis, Lindenberger, Kesztyűs. Szolnok II., Gulyás — Barna, Sárkány III. — Csóti, Nagy, Szatmári — Varga I., Lukács II., Csáki, Lukács I., Varga II. A GyAC lelkesen játszott és megérde­melten győzött. Az I. félidőben a hazaiak állandóan fölényben­ vannak, de gólt csak a 42. percben érnek el Kocsis révén. 1:0. Szünet után feljön a Szói nők, de a GyAC jól működő védelmével szemben nem tud eredményt elérni, sőt a 34. percben Hor­váth II. kapufáról visszapattant labdáját Kocsis belövi. 2:0. Jő: Gyarmati I., Sztankovits, Drapos, Horváth II. és Kocsis, illetve Gulyás, Nagy és Varga I. ZORKÓCZY-SERLEG MÉRKŐZÉS Ózdi VTK-SalySE 4:3 (2:1) Salgótarján. Vezette: Várszegi. DVTK: Sztany — Hodály, Asztalos — Bisztri, Miskolczi, Martisz — Farkas, Pollak, Tóth, Alberti, Felvidéki. LSE: Barabás — Sümegi, Valentin — Maros, Kovács, Mester­— Tóbiás, Enoch, Szabó T, Kőszegi, Szabó II. Az DVTK kezdi a játékot, harm­árosát, fölénybe is kerül. A 36. percben Alberti, a 43. percben Felvidéki a gólszerző. 2:0. Szünet után feljön a hazai csapat és a 25. percben Szabó­­ eredményes. 2:1. A 39. percben Farkas szép lövéssel újabb gólt ér el. 3:1. A 41. percben Kovács 11-esből válaszol. 3:2. Két perccel később Miskolczi 11l-esből­, majd újabb egy perc múlva Szabó I lő egy-egy gólt és a vég­eredmény 4:3 lesz. Jó: Biszk­i, Miskolczi, Tóth és Alberti, ül. Sümegi, Maros, Kovács és Szabó I. HOVE-bajnokség Rákosliget—Törökbálint 2:1 (0:1). Rá­kosliget. Vezette: Tubicsák. Góllövő: Páldi és Tóth, ill. Szabó. — FTSU— KZsTE 1:0 (1:1). Kvassay-út. Vezette: Pintér. Góllövő: Metzbauer. — ESZSE— VIII. SE 3:1 (0:1). Újpest: Attila-u. Ve­zette: Szép. Góllövő: László, Szilvási (11-esből) és Bodor, ill. Füzesi. — SzJSE Pest azen tér zsébet 2:1 (1:1). Erzsébet-II. Vezette: Budai. Góllövő: Szendrődi és Kis, ill. Rozgonyi. — BTSC—BTSE 4:3 (1:1). Aquincum. Vezette: Karácsony. Góllövő: Kvoszta (2), Neporánszky és Konrád, ill. Pulácsi, Szobota és Mehr. Budatétény—Szentendre 2:0 (1:0). Szent­endre. Vezette: Tamássi. Góllövő: Me­gyeri és Szabó. — Budakalász—Pest­­szentimre 2:0 (1:0). Pestszentimre. Ve­zette: Berecky. Góllövő: Lencsés I és Lencsés II. SPORTÉRMET­Ő JELVÉNYT készít MORZSÁNYI J. IV., Váczi­ u. 36. Telefon: 182-217 Barátságos mérkőzésük­ PeMTK—LaFC vegyes 7:5 (4:5), Er­zsébet-u. Vezette: Martin. A vegyes csa­pat már az első tíz percben 3:0-ra veze­tett. A PeMTK fokozatosan feljött és nagyszerű csatárjátékkal megérdemelten győzött. Góllövő: Balázsovits (2), Mad­ag (2, egyet 11-esből, Bakk (2) és Szép­földi, ill. Zwick (2), Stark, Konrád és Kármán. A Magyar Országos Lawn Tenisz Szövetség JÉGPÁLYÁJÁT annak megbízásából V., Rothermere-n. imitglief (volt City-sporttalep) kedvező idő esetén STRAUB SPORT V., gr. Tisza­­alvány u. 16- (Bálvány-n. Barokk Talalaw ) ­ssa Budapesti alszövetség T. osztály Keleti csoport SAC—WSC 3:1 (1:1). Soroksár. Vezette: Rendesi. Góllövő: Pé­ter és Szal­­ai, ill. Füzessy. — KSSK— KSC 3:2 (1:1). Gyömrői-út. Vezette: Hó­nai. Góllövő: Manolovits, Juhász és Schütz, ill. Teveli és Kiss. — Köl. AC —Fu­tex 4:2 (1:1). Maglódi-út. Vezette: Mészáros. Góllövő: Sípos (2), Csengeri és Aknai, ill. Fejes és Ulicska. — SzFC— I­SiKRT II. 3:1 (1:1). Vezette: Ko­csis. Góllövő: Szecsey (2, mindkettőt 11-esből) és Válik, ill. Párkányi. SiNSE—S­.BTC 4:3 (3:1). Állami telep. Vezette: Kávai. Góllövő: Csömör­, Paksi, Magyar és Deák, illetve Nemes, Hohl és Heinerich. DSE—KAC, 1:04(1:9). Szent Imre herceg­útja. Vezette: Závori. Góllövő: Bajkay. Béli csoport: ETC—FSE 3:3 (2:1). So­­roksári­ út Vezette: Rudas. Góllövő: Ur­­bancsik, Gelencsér és Kis, ill. Kuccs (2) és Pók. — Gázgyár—KTC 7:1 (2:0). Aquincum. Vezette: Szanegatte. Góllövő: Füzi (4), Androvics (2) és Pauer, ill. Csonka (11-esből). — BFC—Tipográfia 1:1 (1:1). Simor­u. Vezette: Mácsay. Góllövő: Bihari, ill. Fabók (öngól). —­­BEAC—FSC 3:1 (1:0). BEAC-pálya. Ve­­zette: Szigeti. Góllövő: Stolpa (2) és Komáromi, ill. Hável. Kelenföld—MAFC 7:0 (4:0). Kelenföld. Vezette: Óhegyi. Góllövő: Simon (3), Krau­s N­. (2), Pírityi és Ritscheid, P.: Juta—EMTE 2:3 (0:0). Budafok. Vezette: Nagy Pál. Góllövő: Kocsis és Király, illetve Zakariás III. (2). Északi csoport: M. Turul—MÁV Előre 3:1 (1:0). Népsziget. Vezette: Híres. Gól­lövő: Himtner. Füzi és Kuruc®, ill. Máté. — UMSE—VSC 2:0 (0:0). Szent László-tér. Vezette: Németh. Góllövő: Pásztor és Varga. — IIRAK—HAC 1:1 (1:0). ITRAK- pálya. Vezette: Molnár. Góllövő: Tárnok, ill. Csutoráé. — SASC—Főv. Tkör 4:0 (1:0). Sashalom. Vezette: Bácskai. Gól­­lövő: Munkási (2), Babocsai és Farsang. Elektromos II— MSC 6:1 (1:1). Pozso­­nyi­ út. Vezette: Mezei. Góllövő: Füzi II (2), Huszár, Fekecs III. Stibinger és Ju­hász, ill. Róth. — BTK—MFTR 2:2 (2:1). Népsziget. Vezette: Lantos. Góllövői: Jeckl (2), ill. Amszter és Masszer (11-esből). Sífelszerelés, Korcsolya Hacker Rezső sportüzletében, csak !... Városziás-H. 8. ... II. osztály Keled csoport: Postás II—KMTE 5:1 3:0). Lóverseny nér. Vezette: Gyulai. Gól­­övő: Schubert (3) és Bajkai (2), illetve Deák. — Kistext—BSC 6:2 (2:11. Kispest. Üllői­ út. Vezette: Bernáth. Góltövő: Ger­­­cly (­3), Vágó, Kalmár és Itusice, illetve Lakatos és Vingl. — JvXSG—Testvériség II 4:3 (1:2). W­eikerletelep. Vezette: Szálai. IGóllövő: Gallai (3, egyet 11-esből) és Ka­­locsai, ill. Lenkei­, és Janicsek (öngól). Fér. Vasutas—Z­MTK 11. 3:2 (2:2). Gyáli­ út. Vezette: Polgári. Góllövő: Csep­­regi, Bot és Tóbi, ill. Mészáros és Ke­mény. — Spárta—Függetlenség 2:0 (1:0). Gyáli-út. Vezette: Pap. Góllövő: Braun (11-esből) és Kajtár (öngól).­­— REAC— BTK 1:0 (1:0). R­ákosszentmihály. Ve­zette: Sallai. Góllövő: Liszka. Északi csoport FVASC—Compaktor 7:0 (2:0). Béke-u. Vezette: Endrődi. Góllövő: Polinyi (3), Holbai (2, mindkettőt 11-es­ből), Fibró és Tausen. — TSC—UTSE 4:3 (2:1). Béke-u. Vezette: Pusztai. Gól­­lövő: Kalkusz (2, mindkettőt 11-esből), Nagy és Bancsák, ill. Grosz, Gasparik és Molnár. — Juta—ZAC 5:0 (2:0). Fáy­ u. Vezette: Hernádi. Góllövő: Ratzki N­. (2), Németh, Merz és Winner (öngól). — WOSC—VÁC 6:0 (2:0). Hajdu­u. Vezette: Takács. Góllövő: Balogh (3), Jani, Pó­lyák és Petrovics. Pannónia—PMNTK 4:1 (1:1). Váci­ út. Vezette: Réti. Góllövő: Jelinek (2), Moln­ár és Vedres, illetve Csézli. Az I. ker. SC—B. Magyarság 4:1 (3:0). Béke-utca. Vezette: Szántai. Góllövő: Molnár (3) és Bánci, illetve Gábor. Pamut II—IIR 4:1 (2:0). Béke-utca. Vezette: Szabó IT. Gy. Gól­lövő: Ströck (2) és Igaz (2), illetve Simon. Déli csoport: PATE—A3 FC 3:3 (2:0). Tatai-út. Vezette: Sárosi I. Góllövő: Galgóczi, Volcán és Varga, ill. Sütő (2) és Szabó. — Gamma II.—Goldhenger SE II. 2:1 (1:1). Budafoki­ út. Vezette: Fa­ragó. Góllövő: Turner és Horváth, ill. Mészáros. — BIK—Sz. Juventus 4:0 (0:0). Nagyszombat-u. Vezette: Gaál. Góllövő: Palotás (2), Kovács és Hábermann.I. — BSC—Cs. MOVE II. 2:2 (1:1). Vörösvári út. Vezette: Rácz. Góllövő: Szeitz és He­rendi (11-esből), ill. Horváth IX és Sko­­rik. ÚTE-LOSC 5:3 (1:1). Vörösvári­ út. Ve­zette: Platt. Góllövő: Gönczöl (2), Czieg­­ier (2, egyet lí­céből) és Endrődi, ill. Varga II. (2) és Gáldy. — Kelenvölgy— KA­TE 2:2 (1:0). Soroksári­ út. Vezette: Csabai. Góllövő: Hajnal és Molnár, ill. Faroni és Lipták. M­TE—Ganz II. 2:1 (1:0). Nagyté­tény. Vezette: Schaffer. Góllövő: Tóbiás és Szabados, ill. Ónodi. III. osztály Déli csoport: Függetlenség—Siketek 2:1 (1:1). Keleti csoport: Az NSC—III. ker. TVE mérkőzés elmaradt. — PTSC—MTK II 3:2 (2:1). — A ZSE—KTK mérkőzés elmaradt. —.. SzAC—BVSC II 3:1 (2:0). — Hálókocsi —Vasas II 4:1 (2:1). TARTALÉKCSAPATOK BAJNOKSÁGA I. osztály. Északi csoport: URAK— HAC 2:2 (1:1). — UMSE—WOSC 2:0 (2:0). — A VI. ker. SC—MÁV Előre, a Pannónia—FSv.Tiröa és a Juta—BTK mérkőzés elmaradt. Déli csoport: BEAC—FSC S:* (1:0). MAFC—Kelenföld 3:2 (0:1). KAOE—Ganz 3:0. Félbeszakadt: 33FC—Goldberger SE 2:1 (1:1). UFC—UTE 1:1 (1:0). A BMTE— Cs. MOATE mérkőzés elmaradt. Keleti csoport: SAC—WSC 2:1 (0:0). MÁVAG II.—Kistext II. 5:1 (0:1). KSC II.—KSSK II. 3:3 (3:2). Az FTC—SzETC mérkőzés elmaradt. WMTK—KMTE 18:1 (12:0). II. osztály. Északi csoport: M. Turul— B. Magyarság 2:2 (1:0). — TLK—Uránia 2:2 (1:0). — Fodrászok—PMTK 7:3 (3:0). — Az UTSE—TLC mérkőzés elmaradt. — RAC—BESC II. 5:1 (2:1). Déli csoport: Tipográfia—BAC 0:0 (7:0). — NJTC—Szondy 5:5 (4:1). — A LOSC— BTC mérkőzés elmaradt. — P. Juni— BSC 6:0 (2:0). Keleti csoport: Törekvés HT—AVSc III 7:2 (3:2). — KTK-REAC 5:3 (3:2). — Filtex—Spárta 1­:1 ((:),. SINSE­RSzKRT 4:1 (leli. Hétfő, 1940 december 2. Magyar Kupa mérkőzések Nagybányai SE—BSzKRT 4:1 (1:1) Nagy­bánya,­­­00 néző. Vezette: Fedák. Hideg, szeles időben, jótalajú pályán a következő összeállításban állt fel a két csapat a Magyar Kupa-mérkőzésre: NSE: Hevesi — Hornyák, Holzmann — Telegdi, Demján. Kert — Lukács, Praszler, Perneki, Dallos, Szőke. BSzKRT: Régi — Miklósi, Mosonyi — Kovács II, Balogh I, Sződi — Mészáros, Kovács I, Bene, Forgács, Balogh II. A helyválasztás Holzmannak kedvez Régivel szemben. Az első támadásokat a BSzKRT vezeti. Balogh II fölé lövése a mérkőzés első eseménye. A 4. percben Bene közeli lövését Hevesi csak szög­letre tudja menteni. Forgács kezezése miatt megítélt szabadrúgást Régi védi, majd Demján lövését teszi ártalmatlanná a pesti kapus. A 25. percben Kerti csak szögletre tud menteni Mészáros elől. A 2­­. percben születik meg az első­­gól. Mészáros jó labdát kap, lefut, az alap­vonalról lökésszerűen bead. A labda érintés nélkül jut a hálóba. 1:1. A gól után az NSE nagyon rákapcsol. Egyre veszélyesebb támadá­­okat vezet a hazai csatársor. A 42. percben Ferneki átadá­sát Dallos bebombázza. 1:1. Szünetben egyik csapat sincs megelé­gedve az eredménnyel. A második félidőben úgyszólván állan­dóan a helyi csapat támad. Levegőben lóg a gól. A 12. percben Per neki meg is szerzi a vezetést. 2:1. Az NSE kapu­jához szögezi a pestieket. Öt perc múlva Lukács beadását Pallos 18 méterről, ka­pásból vágja a hálóba. .1:1. A BSzKRT erősíteni próbál, de kevés sikerrel. Ko­vács I. távoli lövése elkerüli a kaput. A 29. percben Bene hat lépésről Heve­sibe lövi a labdát. A BSzKRT ezzel el­lőtte a puskaporát. A 29. percben Lu­kács szöglet rúg­ását Szőke belövi J..t. A hátralévő időt az NSE végig tá­madja, de újabb gólt már nem tudnak lőni a hazai csatárok. Az első félidőben a BSzKRT sokkal jobban­ játszott és ekkor több gólt is lőhetett volna. Szünet után aztán fölül­kerekedett az NSE és megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Az NSE-ben különösen a közvetlen védelem játszott remekül. A csatársorból Lukács, Dallos és Praszler emelkedett ki. A BSzKRT csapatában Miklósi, Ko­vács II., Bene, Mészáros és Balogh II. érdemel dicséretet. Jeny Rudolf, az NSE edzője: A má­sodik félidőben mutatott játék alapján megérdemelten győztünk. Torda János, a BSzKRT intézője: Az első félidőben kellett volna győznünk. 3:1 után a fiúk elvesztették a fejüket. Tatabányai SC—Dorogi AC S:2 (0:2) Tatabánya, 500 néző. Vezette: Kulcsár. TSC:­ Vojcsek — Nagy, Róth — Szabó, Széles, Dolina — Hámori, Németh, Smudla, Pallag, Gergely. DAC: Budavári — Prohászka, Cser­mák — Bánsági, Kruger, Antal — Lam­­bert, Kőfalvi, Tomanyik, Spanberger, Vázsonyi. Az első félidőben óriási balszerencsé­vel játszik a hazai csapat. Állandóan a TSC támad, mégis a dorogiak rúgják a gólokat. A 15. percben Tomanyik ki­ugrik és váratlan gólt lő. Tovább is a TSC rohamoz, de újból a DAC eredmé­nyes. A 20. percben Tomanyik lövése a balsarokba talál. A második félidőben folytatódnak a TSC támadásai. A 10.­ percben Gergely bedása után Prohászka Berecz jókor érkezik és a hálóba lövi a labdát. 4:11. , , A DiMAVAG nem teljes erőbedobással is biztosan győzött. A nagyváradiakat Kozma pompás védése mentette meg a nagyobb arányú vereségtől. A hazai csa­patból Túra... Barta és Füzér játszott jól. A Törekvésből Kozmán kívül Kiss, Horváth és Berényi dicsérhető. : „v ), 4 * ” . sr . KOMIAKT CSIKÓS­I DIVATÖLTÖNYÖK Gauder szabólcl YII„ Erzsébet-körút 1. m. öngólt fejel. A 25. percben szép tatabá­nyai támadás után Smudla nagy lövése­sel egyenlít. A gól után Csermák elrúg egy szabadrúgáshoz letett labdát. Némi izgalom, majd a játékvezető Csermákot és a tatabányai Dolinát kiállítja. A TSC tovább rohamoz és a 32. percben Pallag szép gólt lő. 3:2. A hátralévő időben már nem akad feljegyzésre érdemes ese­mény. Jó: Róth, Szabó és Smudla, ill. Budavári (a mezőny legjobbja), Prohász­ka és Tomanyik. DiMÁVAG—Nagyváradi Törekség 4:6 (•,•) Diósgyőr, 900 néző. Vezette: Újvári. DiMÁVAG: Gáspár — v. Bohus, Fel­földi — Kalocsai, Tarán, Barla — Fü­zér, Kéhn, Berecz, Barna, Turbéki. Törekvés: Kozma — Kies, Kocska — Nagy, Csont, Szerényi — Horváth, Mol­nár, Berényi, Hanga, Lukács. A metsző északi szél és a magyar­­olasz mérkőzés rádióközvetítése­ erősen meglátszik a közönség érdeklődésén. A hatalmas stadion szinte kong az üres­ségtől. Ünnepélyes zászlócsere vezeti be a mérkőzést. Az első félidőben a DIMAVAG nagy fölényben játszik. A 4. percben Füzér elfut, lövését Kozma kiüti, Turbéki elől szögletre mentenek. Barna gólnak látszó fejesét a kapufa védi. A Törekvés csak néhányszor látogat le a hazai csapat kapujához. Szünet után a DiMÁVAG szélről is tá­mogatva még nagyobb fölényben játszik. A 22. perc bér, Füzér és Kéhn helyet cse­rél. A következő percbeji K­éhn átvágott labdáját Turbéki belövi. 1:1. Kozma re­mekül védi Füzér közeli bombáját, de a 28. percben Berecz 25 méteres lövésé­vel szemben tehetetlen. 2:9. A 31. percben Kehn szögletét Füzér értékesíti. 3:3. To­vábbra is veszélyes a DIMAVAG. Füzér jó helyzetben elesik a 40. percben, de I „KRISTÁLY" gyógyforráshól psiaokozok áSTányviset Igyunk! N­SZKIT LUKÁCS gyógyfürdő MH uszodájának haeznála­­táral í­gotónt rismnájét. A SZEGED 12:8R­A VERTE AZ SZFSE-T A Szeged vasárnap az SzFIE-vel ját­szott barátságos mérkőzést. Az NB csapat végig nagy föllényben volt és Adányi játékvezetésével 12:0 (5:0) arányban győ­zött. A Szeged az első félidőben ebben az összeállításban játszott: Tóth — Szabó, P­atfai — Kovács IV, Baróti. Gyuris — Bog­.­ár. Cseh. Kalmár, Mester. Nagy. Az S­/.FIE csak az első negyedóráig ellenfél, aztán potyognak a gólok. Ez a sorrend: Gyuris, Kalmár. Nagy, Kalmár, Bognár. Szünet után így áll fel a Szeged: Góró — Tóth II, Széli­­— Kovács IV, Baróti, Ladányi — Kalmár, Cesh. Bodó, Énekes, v. Ármány. A Szeged most még nagyobb fölénykert van. A gólok így esnek: Kalmár, Bodó, Kalmár, Bodó, Cseh, Cseh, Bodó. A Szegedben Kovács IV. Baróti, Cseh, Kalmár, az SzFSE-ben Csonka, Kovács és Ladányi játszott jól. Kis túlzás Egy boldog szurkoló mondja: — Hát még ha nincsen furunku* Tusa a Druminak! Akkor még kevén­yebb dugót lőtt volna Piola.„ Vidéki eredmények SZEGEDI ALOSZTÁLY UTC—KEAC II. 1:0 (0:0). Szeged. Vezette: Liliom II. Egyenrangú ellen­felek. Az UTC egy 11-est nem tudott érté­kesíteni. Góllövő: Tóth II. Jó: Pintér II., Kovács, Tóth II., illetve Pataky I., Vass, Molnár II. KÖZÉPMAGYAR ALSZÖVETSÉG VSC—Törökszentmiklósi FC 3:0 (3:0). Vecsés. Vezette: Kiss I. A VSC végig fölényben volt. Győzelme megérdemelt. Góllövő: Marton, Felden, Kővári. , CVSE—Esztergomi MOVE 4:3 (1:1). Cegléd. Vezette: Pintér. Szerencsés győ­zelem. A honi csapat tíz emberrel játszott. Góllövő: Juhász N­., Fejér-Vári, Vass, Juhász (öngól), illetve Garamvölgyi (2), Mundi. Váci SE—MSE 2:1 (1 :0). Monor. Ve­zette: Dénes. Szerencsés győzelem. Gól­­lövő: Básty, Köbl, ill. Ottló III. NYUGATI ALSZÖVETSÉG Székesfehérvári MÁV Előre—Haladás II. .2:2 (2:0). Szombathely. Vezette: Gábriel. Hatalmas szélben játszottak, félidőnként változó fölénnyel. Góllövő: Tóth (2), illetve Németh és Halmos. Jó: Vajda, Kiss, Róth, Farkas, Wolein és Tóth, illetve Tóth, Balogh, Halmos és Geren­csér. DAC—Hajmáskért SE 1:0 (0:0). Győr. Vezette: Takács, óriási harcban győzött a DAC. Góllövő: Winkler. I. ker. RC—KFC 4:3 (1:2). Győr. Vezette: Patyi. Erősiramú játék. Góllövő: Hiba II., Diószegi, Winkler és Kuti,­­illetve Séta, Pintér és Bugya (öngól). Hubertus—Győri RC 7:1 (3:1). Magyar­óvár. Vezette: Erney. Heves iramú mér­kőzés. Góllövő: Erdős N­. (3), Kiss (2), Spisák és Zsolnai, illetve Kovács. FÁK—Tatabányai SC II. 1:0 (0:0). Fűzfő. Vezette: Jáger. Változatos játék, megérdemelt győzelem. Góllövő: Kugla. Soproni LSE—Kinizsi 2:2 (0:0). Pápa. Vezette: Várally. Sáros talajon változa­tos játék. Góllövő: Hermann és Szaller, illetve Tarr és Tenk. II. osztály: Zalaegerszegi EE—Kinizsi II. 2:2 (2:0). Pápa. Vezette: Matics. ÉSZAKI ALSZÖVETSÉG II. osztály NŐSE—Mátranováki SK 4:2 (2:1). Nagybátony. Vezette: Pramer. Góllövő: Ujházy IV. Ujházy V, Tóth és Frigyessy (11-esből), ill. Földi (2). DÉLNYUGATI ALSZÖVETSÉG A Bonyhádra kitűzött BTK—PEAG mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. II. osztály: DVAC II-PEAC­E 4:2 (1:1). Peca. Vezette: Gi­olleder. Góllövő: Bencze (2), Ujj, Fürtös, illetve Berecz. Ágoston. ERDÉLYI KERÜLET XAC—Szatmárnémeti Törekvés 4:2 (2:1). Nagykároly. Vezette: Csele. Góllövő: Tam­más (3), Tatár, ill. Gácsi, Kovács. Villamos—Törekvés 1:0 (0:0). Kolozs­vár. Vezette: Jany. Góllövő: Papp I. — NSE II.—Szerencse fel 4:0 (0:0). Nagya bánya. Vezette: Hubert. Góllövő: For­manek (2) és Moskovicz (2). Egyéb vidéki eredmények Dombóvár. DVSE—Pécsi VSK 5:2(5:0). Barátságos. Vezette: Horváth. Góllövő:: Veizer (5), ill. Gantsi és Szabó. —­ DVSE ifj.—Pécsi VSK ifj. 7:2 (5:0). Vasutas ifj. bajnokság. Vezette: Adorján. Ungvár: SK Rusj—Ungvári AC 9:2 (4:1), 500 néző. Vezette: Nagy. Az SK Rusj biz­tosan győzött a sokat hibázó UAC ellen. Góllövő: Mózer (3), Hajlik (3), Simon, Csancsinov és Plinka, illetve Szabó (11-esből) és Hadik (öngól). Magyaróvár: Hubertus II.—Győri HSC 5:1 (5:0). Barátságos. Vezette: Döbrössy. Kolozsvár: KACJ—Hugoe 6:3 (3:0). Ba­rátságos. 200 né­ző. Vezette: Genesi. Gól­lövő: Dobai (3), Bracsai (2) és Regőcs, ill. Bokor (2) és Tóth. — KMSC—Turul 4:1 (0:0). Barátságos. Vezette: Kalmár. Góllövő: Székely (3) és Nagy (U­eebel), ill. Hubert. — Békéscsaba: GyTE ifi— Csabai AK ifi 3:0 (1:0). — Gyula: GyAC Mi—Törekvés ifi 3:2 (2:2). — Szombat­­hely: Haladás ifj.—Nagykanizsai Vas­utas ifj. 5:0 (1:0). Vasutas ifj. bajnoki. Vezette: Palkó. Góllövő: Szabados TI. (2), Gál­ (2) és Újvári. — SzTK—SzFC II. 2:2 (2:0). Barátságos. Vezette: Szabó. — Sátoraljaújhely: MÁV SAC—Szeged I­­SE 4:2 (3:2). Vasutas Kupa. Ve­ze­tte: Szlavkovszky. Gyönyörű játékkal meg­­érdemelten nyert a többet támadó 8. MÁV a szegediek­­ben. Góllövő: Csabai, Tuzol NI., Gergely és Klein, ill, Kasap és Kecskés