Népsport, 1948. március (4. évfolyam, 44-65. szám)

1948-03-30 / 65. szám

s A Kistext is miskolci gy­őzelem utasa az NB II Keleti csoportjának bajnokjelöltjévé lépett elő Húsvét vasárnapján az NB II-ben csak a Keleti csoportban volt baj­noki forduló. A Kistext nagy küz­delem után nyert Miskolcon az MMTE ellen és ezzel a győzelmével a bajnokság legjogosabb váromá­nyosává lépett elő- A Kistext je­lenleg három pontelőnnyel, de ket­tővel kevesebb játékkal a második helyre került. Az ózdi VTK, a Pe­reces és a Wolfner biztos és nagy gólarányú győzelmeket aratott a Mátészalka, a Salg SE és a Törek­vés ellen. Döntetlenül végződött a nyíregyházi helyi rangadó, a mis­kolci vasutasok viszont a Pázmány utcában is kivágták a rezet és le­győzték a Testvériséget. A mérkőzések iránt igen nagy érdeklődés mutatkozott. Miskolcon 5000 ember szurkolt a csoport­­rangdón, de Ózdon és Nyíregyházán is több mint háromezer néző gyö­nyörködött csapata játékában. Ny. MÁV—Ny. MaDlSz 1:1 (1:0) Nyíregyh­áza, 3500 néző. V: Sípos­­ Ny. MÁV: Dékány — Sziilá­gyi, Mirhái — Szalóke, Máté, Kéksdi — Bíró, I­lesik, Iréner,­ Abai, ágs Ny. MaDlSz: Br­enner — Magyar, Lovász — Pokrov­er­czki, Filé, Pintye — Szalóki, Demeter, Havas, Mes­ter Szilágyi. A helyi rangadó nagy küz­­delmet hozott. A MaDiSz volt a többed támadó, de puha csatárai nem bírtak a kemény vas­tag­védőkkel. Az első félidő 44. percében Diénes vezetést szeren a MÁV­­nak. Szünet után Pintye egyenlít. Az eredmény igazságos. Jó, Xzéikány, Máté, Kéketfi és Dénes, illetve Magyar (a mezőny legjobbja). Fi­le: Pintye és Demeter. DVTK—Mátészalkai TKVSE 7:0 (3:0) V ‘ a*d. 3200 néző. V: Kárpáti. DVTK: Ssi-’es — Rózsavölgyi, Nemes — Anocaka­i, Najry, Branikó — Vickó, Ung­­vári, Kozma,­ Kálnai. Borsodi MTKVSE: Sándor — Tölgyesi, Csüllög — Molnár I, Németh, Lakatos — Szálai, Décsei, Mol­­nár IH, Szakács, Fábián. A hazai csapat mindkét félidőben nagy fölényben játszott és biztosan győzött a lelkes és védekezés­­re berendezkedett MTKVSE ellen. G' Vitkó (2), Ungvári, Borsodi, Kozma- Anoc­ kai és Hankó. ’Anoc­'kai egy bün­­tetőt kihagyott. Jó: Rózsavölgyi, Nemes, Nagy, Hankó és Borsodi, illetve Németh és Szakács. .. Wolfner—Törekvés 3:0 (2:0) Attila,utca, 2000 néző. V: Hajdú. WoSE: Havas — Ágoston, Tóth — Masszi, Szibriv, Kovács — Jármai, Molnár, Vasé, Nagy I., Nagy II. Tö­rekvés: Vereczkei — Tömör, Kiró — Horváth, Szívós, Juhász — Lá­tess, Herca, Fóris, Fajtha, Konta. Az öt tartalékkal ki­áldó Törekvés az első fél­időben még tartja magát,a szünet után azonban már csak védekezik. A Wolfner győzelme még nagyobb is lehetett volna A Törekvés igen lelkesen játszott. 0• Vass (2) és Molnár. Jó: Massin, Szigrov, Jármai (a mezőny legjobbja) és Vess, 111— Vereczeki, Bíró, Juhász és Zábai. Hajdú kifogástalanul vezette a mérkőzést. Mikolci VSC—Testvériség 2:1 (2:0) Pronény-utca, 1500 néző. V: Fogarael. MVSC: Szabó — Rozgova, Bihari — Ha­láéi, Menyhért, Simonyi — Gáspár, Falvi, Csorba, Feledi, Fekete. Testvériség: Ka­póci — Juhász, Házi­ — Körmöczi, Kupi, Forró — Jancsika, Tarr, H­adrévi, Jávor, Tass. Az MVSC egységesebb és sok veszé­lyes támadást vezet. Fekete és Feledi ré­­vén kétgólos előnyre tesz szert. Szünet után magára talál a Testvériség. Valóság­gal kapujához szegezi ellenfelét," de csak átépíteni tud Tass révén. Jó: Bihari, Szabó, Menyhért és Feledi. 111. Körmenzi Kupi, T&S3 és Forró fa mezőny legjobbja) Kistext—MMTE 2:1 (0:0) Miskolc, 5000 néző, V: Krémer Kistext: Kiss — Olajkár, S­zalai — Grabinszky, Tóth III, Haraszti — Steinhacker, Schum­bárt, Tóth II, Sallai, Méder MMTE: Kozma •— Frommer, Felföldi — Csorba, Siklósi, Morgent — Bíró, Lányi, Mixtai, Tóth, Felföldi Az óriási iramú mérkőzést a pesti csapat csak szerencsével nyerte meg. Mindkét félidőben az MMTE volt a többet támadó A gólnélküli első félidő után a 7 percben Meder lő gólt, majd hosszú mezőnyjáték végén a 35. percben ugyancsak Méder a gólszerző A miskolci csapat rákapcsol, de csak szép Berni tud Bíró révén. Jó: Olajkár, Szalai (a mezőny legjobbja),­ Méder és Schubert, 511. From­mer, Siklósi, Mixtai és Tóth Krémer nagy­vonalúan vezette a mérkőzést. Pereces—SalgSE 5:0 (2:0) Perecel, 2000 néző, V: Kádár. PTK: Krn­i- Lvák — Zentai II, Mentai I —­ Gergely, Halmor, Polcz — Futó II, Salamon, Sár­falvi, Cseh, Futó I SalgSE: Csala — Vá­­lóczi, Kontár — Hegyi, Kolnok, Kisváci — Fehér, Langár, Kuhl, Mester Crete. A tarjániak egy percig sem voltak veszélyesek a PTK-ra. A bányászcsapat végü­r fölény­ben volt s ilyen arányban is megérdemel­ten győzött a rendszertelenül játszó Salg SE ellen G: Halmos (11-esből) • Polez Futó II, Sárfalvai és Futó I. Jó: Halmos, Polez, Salamon és Zentai I. Ili Csala, Válóczi, Kojnok. 1 AZ NB I E HETI VÁLOGATOTTJA Szabó MVSC — Magyar Ny. MaDiSz, Szalai (Kistext) — Masszi YWoSE, Máté Ny. MÁV, Forró (Test­vériség) — Jármai WoSE, Schu­bert (Kistext), Vass WoSE Feledi MVSC, Borsodi DVTK. A tartalékcsapat ígri fest: Dékány Ny MÁV — Rózsavölgyi DVTK, Bi­hari MVSC —• Körmöczi (Testvéri­ség), Menyhért MVSC, Porcs PTK — Lába­ss (Törekvés), Demeter NyMaDISz, Mixtai MMTE, Tóth MMTE, Méder (Kistext). K­B N­­OK Vidéki barátságos mérkőzések Kecskemét. Kecskemét B—Nivo SE 0:0. V: Sízobolyai. — Fót: FSE—Spárta 5:2 (3:0) V: Gárdonyi. G: Kisalingi (4) és Papp, ill. Lampert II (K­l-esből). — FSE II—Spárta II 7:2 (2:0). V: Kneizel. G: Magyar (3), Zá­­dori (2) és Jaku­ben (2), ill. Geiger (2). — Simontornya• SBTC—•Vili­­ker. MaDiSz 10:1 (1:1). V: Dunás G: Kaum I (4), Halás* C4) és Kaum IV (2), ill. Wéber. — Szelnek: Szolnoki MTE—Szolnoki papírgyár 2:0 (2:0). V: Újlaki. G: Horváth és Varga. Jó: Kiss, Kotesánszky, Csabai és Mátai, ill. Simon. Vörös, Barica és Nagy.­— Törökszentraikló** MÁV MTE—Pesti Italai Takarék 5:2 (2:1). V: Rácsai. G: Csór (2), Podmaniczki, Török és Mészáros, ill. Lán­g és Bucse. — Vecsés: Pannónia—VMTK 3:2 (1:0). V: Száraz. G: Hangya (2) és Boh­unkai, ill. Kanyár (2). ■ Vacuum-VMTK II 3:1 (1:0). Hódm Mező­­vás­árhely: Norcoc N­MTE—KAC 11:1 (4:1) V* Lupták. G: Kecskés (6), Hegyi 13), Por­koláb (2), illetve Kiss. — SzMTE—Norco— HMTE 2:2 (0:0). Ifjúsági V: Berta.­­ Abony. AMTE—AVSE 3:0 (0:0). V: Kása. G: Szekeres (2) és Mihályi. — Siklós: Pécsi Postás—SEMSE 1:1 (1:1). V: Török. G: Hu­­ber, ill. E­isen­ber­g Komódi. Szabadkikötő, SE— KSE 3:1 (2:0). V: Trenka. G: Gerle (Ll-esből), Dávid és Tétényi, ill. Lunkán . A KSE egy 11-et kihagyott. — Sárbogárd: SV­SE—Mágocsi 12:2 (7:0). V: Péter G: Dános (6), Vízi (4), Kéri és Nyitrai, illetve Molnár (2). — Sarkad: SOSE—Szolnoki Cu­korgyár 3:2 (2:2). V: Kristóf. G: E. Nagy, Perdi és Szzabó (11-esből), ill. Biró és Sze­beni. — Mohács: Dinamó (Pécs)—MTE 2:1 (1:0) V: Pazaurek. G: Horváth és Bence, ill Tölgyesi Válton?­tok és szép játék.­­ Soltvadkert: — WMKASE— LTE 1:1 (1:0). V: Horváth. G: Dudás, ill. Drab. — Siófok- LSE— MTK ifj 5:1 (4:0). V: Hencz. — Szekszárdi SzTVSE—Magyar Pamutipar 1 * (0:0) V: Till. G: Horváth. — Hsrni: Harta —Kalocsa II 2:1 (0:0). V: Takács. G: Nagy II Cseresznyés, ill. Juhász. — Tolna: TI SE —Bajai TISE 5:0 (2:0) V: Megyer. G: Jósz (2) , Hankisch (2) és Glérinczer. — Csanád apáca: Orosházi MÁV—CsMTE 5:2 (4:1). V: Homoki. G: Dániel (2), Szalay (2) és Di­­m­ák, ill. Radics II és Pacsika. Jó: Szalay és Dimák, ill Princz és Kovács II. — Bé­kés. BMSE—BMÁV 6:1 (8:0). V: Szűcs. G*: Dohányos (3), Szeles, Szűcs és Szabó, illetve K­rak­ács. — BMSE II-BMÁV II 2:0 (0:0). V: Gurcsó. G: Körösi és Zala. — Kunmada­ras: Vágóhídi HÉV—Kunmadaras 3:0 (2:0) V: Mádi. G: Zugéber (3). — Inárcs: Inárcsi —Bugyi 5:3 (3:2). V: Radovics. G: Vajda (3) , Ács és Fabinyi, HL Kocsis (2) és Bá­lint. — Végegyháza: Szegedi ITK—VSE 7:1 (4:1). V: Márta. G: Rudia­ (6) és Breznvai (ötgól), ill. Hanyecz. — Debrecen: D. Tö­­rekvés—Dózsa MaDiSz 7:0 (3:0). V: Nagy G: Kelemen (3), Szél (3) és Dávid. ,— Dombóvár: DVSE—Szombathelyi MÁV 2:1 (1:0). Ifjúsági bajnoki. V: Mecsk­ei. G: Né­­meth és Bősze. ill. Szalay. — Hajdúszoboszló • HBSE—Püspök­l­adányi KISE 0:0. V: Győri. Jó: Farkas és Dede. ill. Kovács. — Nyíregy­háza: Ny. MaDlSz—Királytelek válogatott 5:0 (3:0). V: Szalontai. G: Nemes (2), Szo­­kol. Sza­mosi és Szarvas. — Békásmegyer: Csillighegy—ITT kér. TVE MaDlSz 5:1 (2:1). V: Püspöki. IH. kér.: Rihoffer — Bach, Orsi — Straub. Tavasz: Kucsera — Kása, Andaházi, Szilvási, Rozsák­, Szabó. G: Kon­dás (2), Brest­yenszki (2) és Mátrai, ill. Szil­­vá Vsi. — Komárs: Berettyóújfalui SE—KSE TI 9:0 (4:0). Húsvéti Torna. V: Batizi. — Bat­­tonya: BTK—Hódmezővásárhely 1:0 (1:0). V: Barcs. G: Túri Ir (I1-esből). Jó iramú mér­kőzés Jó: Túri IT, Lang és Lázár, ill. Er­dős. Tóth és Bozóki. — Körmend: BVSE— KTK 3:0 (1:0). V: Horváth. G: Farkas (2) és Németh. — Hatvan: HVSE—Drasche 4:11 (0:1). 10­00 néző: V: Mágori. A HVSE már az első félidőben is többet támadott, mégis a Drasche szerezte meg a vezetést Borsos révén. Szünet után a hatvaniak nagy fölény­ben játszanak és biztosan győznek A gólo­kat Körtvélyes (2), Mór*a és Szabó lőtte. Jó: Pogonyi, Szabó, Bodnár és Takács, ill. Szántó, Borsos és Zzengyelszky. ,— Mező­­kovácsháza: MTE—Tisza 3:1 (1:1). A mező­­kovácsházi csapat szén­játékkal győzte le NB I.-s ellenfelét. G: Bélán, Kanász TI és Hitt­­mann, ill. Bakos. Jó: Lova­ss, Mihály, Her­­jeczki és Hitt­mnn, ill Papp és Bakos. — Mezőkövesd: DVTK—MMTK 4:1 (2:1). V: Vary. A DVTK technikásabban, a hazai csat., nal lelkesebben játszott G: Németh (2), Bo­hus II és Antal (öngól), ill. Csibrik. Pestszentimrei MTK ifi—Cssillaghegy ifi 4:2 (10)­Tiszafüred: TESE—Püspökladányi MÁV 2:1 (1:0). V.: Dobos. G­: Szabó I. és Végh, ül. Szabó II. (öngól). Erősiramú mérkőzés. A P. MÁV egy 11 -est kihagy­t. — Záhonyi: Deb­receni VAOSz-ZVSE 3:1 (1:1). V.: Erdélyi. G.: Kalmár (2) és Révésr, ill. Bogdán (ön­­ffe). — Pérsvárad— PKSE—Mohácsi BSE 4:1 (2:0\) V.: Stettner. G.: Völgyi (2''. Rizmayer és Pápai, ill. G­(imesi — Törökbálinti Tö­­rökbálint—Kelenvöl cv 7:0 (3:stb ) : Budai. G.: Jung (4) Királyi (2) és Csák­vári, ill Tit­­kos. Törökbálint II—Kelenvölgy IT. 3:2 (3:2). V.: Szabó. G.: Csákvári (2) és Pénzes, 11! Takács és Szim Kunszentmártoni KTSZ MaDiSz—EMAG SC 4:0 (1:0). V.: Pálinkás. G.: Lajkó (2), Hor­váth, és Burton. nb n KELETI CSOPORT 1. Pereces 17 10 3 4 55:24 23 2. Kistext 15 11 2 4 42:22 22 3. MMTE 17 9 3 5 36:23 21 4. Wolfner 17 9 2 6 35:30 20 5. Ózdi VTK 16 8 3 5 41:28 19 6. Ny. MaD. 17 8 2 7 30:25 16 7. MVSC 17 8 2 7 39:41 18 8. DVTK 16 7 3 6 35:25 17 9. Salg SE 16 6 2 8 37:36 14 10. Törekvés 16 5 3 8 25:32 13 11. Mátészalka 17 5 2 10 26:65 12 12. Ny. MÁV 17 2 5 10 15:32 9 13. Testvériség 16 3 2 11 18:50 8 A olvasóinak figyelmébe ajánljuk, hogy serleg-, érem- és jelvényszükségletüket Fonyó Mártonnál, a régi sportembernél sze­rezzék be. Művészi munka. Olcsó árak. Címe: V., Kiss József­ u. 40. ül. 6. Tel.: 401—745. IVÉPSPORT Nagyon érdekes változásokat idézett elő az NB I táblázatán a vasárnap játszott két bajnoki mérkőzés, különösen a SzAC győri győzelme­ A SzAC felugrott az előkelő 10 ik helyre, ahol az egész 1947—48-as évben ritkán ta­nyázott. A DVSC nem tudott ugyan megszabadulni a 15 ik helytől, d­e jelentős lépést tett a kiesés elleni küzdelemben. Érdekes, hogy mind­két mérkőzésen az utolsó negyed­órában estek a döntő gólok. Debre­cenben a II. félidő 39-ik percéig 0:0-ra állt a mérkőzés s utána rú­gott a DVSC két gólt. Győrött a SzAC győztes gólja a II. félidő 33-ik percében esett. Ez volt a SzAC első, idegenben elért győzelme■ Nemcsak tavasszal hanem az egész 1947—48-as idény­ben. Az Elektromos tavasszal ide­genben most kapott ki először. Ér­dekes még az, hogy az Elektromos tavasszal immár az ötödik mérkő­zésén nem tudott gólt rúgni. A két mérkőzés öt gólja a gól­lövőlistán nem hozott lényeges vál­tozást­ A bajnokság állása csak a tava­szi eredmények figyelembevételével (a 1INOGÜRT tavaszi valamennyi mérkőzése 0:0 gólaránnyal az ellen­felek javára­­ írva): 1. Ferencv. 7 6­­ — 17: 6 13 2. MTK 6 6 -------- 24: 2 12 3. Újpest 7 6 — 1 24:11 12 4. Csepel 7 6 — 1 9: 5 12 * 5. Kispest 6 4 1 1 12: 6 9 6. SzAC 8 3 2 3 12:18 8 7. Vasas 4 3 1 — 96 4 7 8. Haladás 5 3 — 2 11: 7 6 9. V­ ETO 7 3 — 4 8:10 6 10.Elektr. 8 2 2 4 4:12 6 11. Szolnok 7 3 — 4 8:23 6 12. DVSC 6 2 1 3 5: 9 5 13. SalRTC 7 2 1 4 6:12 5 14. MATEOSz 7 1 3 3 4: 9 5 15. EMTK 7 2 1 4 5:19 5 16. Szeged 5 1 1 3 4: 9 3 17. MOGÜRT 16------- 16 ------­Tavasszal minden mérkőzésen gólt rúgott: Vasas, Ferencváros, MTK és Haladás. Tavasszal minden mérkőzésen kaa­pott gólt: Újpest, Szeged és EMTK. Szeged-GyAC 8:0 (1:0) Gyula, 1000 néző. V: Bay. Szeged: Bakó — Szabó, Gyuris — Zsótér, Kakuszi, Galgóczi — Báló, Ladányi, Petrik, Szokoli, Nagy. — GyAC: Kertes — Kovács, Nagy I­. — Be­­rend N­., Krisnán, Szabó — Nagy I., Monori, Csermák, Góg, Barabás. — Az első félidőben — amíg a GyAC bírta az iramot — egyenlő erők küzdelme volt, szünet után azonban a hazai csapat kifulladt és a Sze­ged könnyen rúgta a gólokat. G: Petrik (5), Nagy (2) és Báló. Jó: Gyuris, Kakuszi és Petrik, illetve Krizsán és Góg. Salgótarjáni BTC — Gyöngyösi SE 4:3 (2:2) Gyöngyös, 1500 néző. V: Dobos-SalBTC: Nádasdi — Para, Kiss — Kanyó, Ujj, Puskás — Szász, Csák, Csuberda, Vince, Bányik. A GySE meglepően jól és lelkesen játszott­ Az első félidőben a SalBTC irá­nyítja a játékot, szünet után vi­szont a hazai csapat játszik fölény­ben. A GySE a második félidőben a vezetést is megszerezte. A Sal BTC csak a hajrában két váratlan gól­lal tudta a győzelmet kivívni- G: Szász (2), Csák és Vincze, ill. Palkó (2) és Czékmány- MIHŐSÉGI FUTBANCCIPŐ és az összes sportcikkek öze. Beringer Istvtínné VIII. József-t­örút 44 T: 136—054 Kém vilás,szeli mint MAYER LÁSZLÓ FESTÉS, TISZTÍTÁS FSüiset: VIH. József-körút 48 IV. Apponyi-tér 1 VI. Nagymező-utca 6 XI. Bartók B4­a-ftt 11 Csepel: Szent Imre tér 7 Gyir: Vili Barosé­ utca 85 Telefon: 187—296 SERLEGEK- SPORTDÍJAK SEREGI-né 1, Haris­köz 5. félemeleten Sim­a forduló a BLASz-ban A BLASz-bajnokságban csaknem teljes fordulót játszottak le vasá­­­nap. Meglepetés kevés akadt. A Neményi (a D. Lendülettől 4:3-ra) ismét kikapott, a harmadik osztály­­ban a Laczkovits veresége számít némiképpen vereségnek. Eredmé­nyek: I. osztály Első­ csoport Bp MaDlSz—Chinoin 2:1 (0:1). Berlini­ utca V: Solsda Bp. MaDlSz: Miskolci — Sárközi, Bén­i — Szadn­e­r, Fái, ózdi, Szabó I — Nebod­a Varga, Szabó II­­Fekete I. Fi­skai Chinoin: S­'ekszárdi — Marni Németh I­­- Péterné. Báder, Muck — Bános, Sült, Junász,. Gyömbér, Né­­meth I. A lelkesebb palotai csipat, meg­­érdemelte a evizeimet G: Szabó II (2) ill. Gyömbér Jó: Miskolci. Pákozdy. Fo. : kete I és Firkai. ill. Németh I (a mez­rdny l­egjobbja), Feterle, Báder. Phöbus—REAC 3:1 (1:1). Bertinvu­ca. V: Rosta Fhöbus: Cibók — Golács, Sze­­be­r­i —­ Kocsis, Serényi. Har­lényi — Makara Major. Béky. Busa, Tolnai. — REAC: Köböl — Feder is. Tóth — Krámti. Joón Pálfi — Karaszek. Sz*‘­­nác i. Kreszni. Mama. Frikecs A hazai c.sa­­pat, megérdemeltem­ szerezte meg a két pontot a jól játszó REA­C ellen. G: To’nai M­ikara és Béky ill Ka­raszek Jc’: Sze­­rényi. Harsényi­ és Búza. Ül. F’álfi és Joós. Philips—­Tata 5:2 (2:1) Váci.út. V: Kópiás Zs. Philips. Gogo'yájk — Ma­ tuisaka.­­Sz'énvö'g­'h —Kiss. GóFk. Papp — Lestánc. Sütő. LÁZÁ'. Vénye­ I. Ge­ ndur — Juta. Bélán — Kucsera IT. Soomi — Szabó. ManHm.erk. Kucse­ra I — Ignác, Sz'lágyi. Sohmiets. Novák. Bre­s'er. Ki-­halg­e­tt nagy helyzeteit fi gyelembe véve nag­yobb „arányban is gyödhetett volna a Pilifils G: Sütő (2)­. Gandur (2) és N. Z,őr. iild. Nov­á­k (2) Jó, Kiss. Lesték. Sütő. illj a Kucseran fivérenc és Novik. Második csoport Az NSE—Farti­án 2:0 (1:0). Népliget V: Reitmann. SzNSE: Varga — Vanyik, Paksi — Kriszt, Luka, Grünwald — Ludas, Ronett, Simon, Vihal, Szalontai. Partizán: Kérészi —­ Répa, Grécsi — Szolont­a, Csitkovi­cs, Kalmár — Livella, Angyal,­ Rottfeld, Tarján Palik. A hely­zeteket ' jobban kiha-'zná’a SzNSE megér­­dem­elten győzött. G: Ludas. Szalontai. Jó: Paksi. Simon. Ludas, Szalontai, illetve Répa. Angyal. Kalmár. Harmadik csoport Ka­SE—ZAC 2:0 (1:0). Pasaréti­ út­­V: Sirály. KaSE: Vidil — Palaga, Hervig — Liszkay, Börzéci, Kéri — Retkes, Sárosdi, Sziráki, Gömör. Kővári/ ZAC: Juhász — Seres, Molnár — Tóth, Hers­­kovics, Bobrovic — Koós, Péter, Kovács, Ruimil. Kisgál. A gyenge ZAC,csatáro so­ nem bírt a Ka­SE svédjei cammel. G.: Kővári és Ltozkai (11-esből). Jó: Papaga, Ber­­zwei és Kővári, illetve Hersikovits, Tóth és Koós. IJIMTE—Emerpo 3:1 (0:1). Rákosfalva. V: K Nagy. BrMTE: R­ixmajer — Ober. frank I. Ulmann — Klötzil, Majer, Ab­igel­­major — Krvin­man, Kuber, Steiner. Ober. frank II. Karél. Em­ergé: Kovács — Fekete. .Gálicz — Hersikovics, Stéeczki, Kjein­esel — Fehéntéri, Zaremba, Huf­­nagel, Varga. Harmat. Szünet utáni jó­­játékával megérdemelten győzött a hazai csapat. G: Stieiner (2) és Majer (11-es­ből), illetve Hufnagel Jó: Oberfrank X, Ma­jer, Hubert és­ Kiesimon, illetve Slonczki, Kl­einegel és Harmat— Sasha­mi MTK—Gyapjúmon 4:3 (2:1), Sashalom, V: Mocsári. SMTK: Nagy I — Nagy II, Szaller — Horváth I. Pav*­lovics. Bárdos — Horváth H. Szöllösi. Szabó. Vilim. Olajos Gyapjumosó: Blank — Mészáros. Papp III — Kesze­­ricze, S­obota. Vas« — Papp I. Boros», Kvacsinyi T. Chomor*. Papp II. A lelke­­se­bb SMTK m­egérdemelten győzött az 1-SkO­lá,zottabban játszó Gya­pjumosó ellen. G: Szabó (2) Vilim, Horváth II. illetve KeSzerice. Més­záros. Papp I. Jó: Nagy JT, Szabó. Olajos, illetve Csömör, Papp II. Mészáros, Törökőr—Kelenföld 1:0 (0:0). Bogyó­utca. V: Klein. Törökőr: E­ngelhardt — Horn. Csepela — Darai, Ki­iván, Dani — Zsimián, Vincze, Bábhi, Win­kler. Pusztai. Kelenföld: Burián — Krajos. Molnár — Singer. Szabó. Gáspár — Köbe. Szilágyi, Horváth. Márkus. Madari Erőáramú mérkőzés, a döntetlen igazságosabb lett volna. G: Molnár (öngól). Kerámia—BMMTK 2:0 (2:0). Gyömrői­ út V: Kőhalmi F. Kerámia: Kla­sz — Burghardt, Horalik — Kiss II. Kocsis, Hader — Spirka Teiveli, Zenizov, Kiss­ I, Horváth. RMMTK: Futós Bertók, Czupor — Rónyai, Ridacs, Mezei — Fülöp, Haraszti, Herke, Varga, Majoros. Kis­szenesével sokkal nagyobb gólaránnyal gytőzhetett volna a Kerámia. Az RMMTK csatárai a kapu előtt tehetet­lenek voltak G: Zemzov és­ Kiss I. Jó: Horalik, Koos­’s. Zemzov. Kiss T és Spirka, illetve Bertók, Czupor é­s Ridacs. Kő­bányai TK—Budatvény 3:0 11:0­. Budatétény. 500 néző V: Lévai. S­TK: Z­atarice. — Hoohstein, Major —­­Fizli, I­ósa, Barna — Gyi­a, Schindter.. H’uza, Kovás?7. Molnár. Budatétény. Progl I — Bom­bic. Vétek — Boros C­.eister,­ Markó TI — Mencher, Godó. Megyeri, Takány, Segetsch. A technikailag képzettebb kőbányaiak m­egértéem­^lten győzték le in’keiS^n játszó ellenfelüket, G: Molnár (2) és Gyura. Jó: Major Barna. Haj és Molnár, i­lletv­e Bombic, Czeisle­r, Megyeri és Segesdi Negyedik csoport Széchenyi—Házinyomda 2:0 (0:0). Hajó­gyári-sziget: Yj Fehér. Széchenyi, Leli — Rovarba, Koffer — Grézer. Ráca. S­tor­ch — Mél­esz. Oxenhoffer. Tamási, Barna. Kruppa. — Házinyomd­a: Ribka — Gyar­­mati Bernárd — • Kovalevicz, Profarts, Németh — Steinhertner, Bán. Hirschpold Novotni, Pallagi. —.Kruppa kitűnő játéká­val megérdemelten nyert ’a Széchenyi. G: Tamási és Barna. Jó: Kruppa, Deli, Mélecz és Barna, ill. Gyarmati, Németh és Bán. Vllf. ker. Petőfi—,,33’* FC 4:2 (1:1). Marci­­bányi-tér. V: Seregi J. VIII. ker.: Dobro* vita — Sutyák II. Spalel^ — Brennberger, Hatala, Petrasovits — Bulla, Gazdik, Bar­­csai, Silber. Regény!. — „33^ FC: Tető —• Csánk, Garf­i — Ba^ler, Nagy­, Klagen­­bach — Mor­c­s, Suri. Virág, Fehérvári. Nagy. D: Mattala (2), egyet il.es­l. Bá­­psai és Bulla, ill. Morges és Virig. Jós fiatala, Sutyok II Gazdik ill. Morgás, Virág. MAVAG—Spárta 2:0 (1:0). Kőti Annal-i­ll. V: Seregi István. MAVAG: Molnár — DUrr, Gémes — Vadács, Kemény, Siklósi —­ Kürti, Boff, Hor­vitih, Takáts, Orvos. — Spárta: Tóth — Csizmadia, Síkon — Lem­­pel, S­ahn, Hennel — Mayer, Kovács, Né­­ijiti,K­. Vadas, Borsos. A MÁVAG nehezen győzött a nagy akarással játszó­ Spáh­a ellen. G: Ruff, Orvos. Jó: Ruff. Orvos, Siklósi, ild.: Tóth, Ilennel Lampel. II. osztály Első csoport: Kábel-Remény 12:0 (7:0), Széchenyi-tér. V: Rudas. G: Gáti (5), R­affai (3), Magyar (2) és Néhen (2). — BAC—Albertfalva 2:1 (1:0). Bécsi-út. V: Semjén. G:­ Sulyok N­. és Orosz, Hl. Be­csei. — Második csoport: Fésűs—P. Petlisi 2:2 (2:0). Gubac­si-út. V: Szigeti L. G: Vuk (2), ill. Holsteier (öngól) és Botos. — Csepel—Elida 4:4 (2:1). Somfal u. V: Kormos. G: Pneiner (3, e­gyet 11-esből) és Wueten, ill. Verő (3) és Mészáros. —­­MISE— UTE 2:0 (0:9). Tatai­ út. V: Kiss, Zs. G: Jerabek, Víg. Második csoport: FTC JT—Festiszent, Imrei SITII 4:2 (UO). V: Vörös. G: Sinkó (2), Korányi és Hegyes, ill Andrási (2). Harna­dik csoport: Leipziger—Shell 6:1 (3:0). Gyömrői­ út. V: Zalai. G: Vincze (3), lencsés, Hepkreger és Grazsi, ill. Szerda­helyi. _ Egyeté­rtés—Fodrászok 5:9 (2:0). Népliget, V: Sárosa. G: Lendvay (4), Füri­nél­. III. OSZtily Fisa csoport Szikra—Hutter 4:3 (*1:1), Szi­csi­ út. V: Tornyai. G: Mikulás (3), Nick és Kökény, ill. Szabó II. és Vladár. — Főrökör—Laczkovits 3:0 (2:0). Félbe­szakadt. Népsziget. V: Szalay. A n. félidő 25. percében a közönség berohant a pá­ Ivóra, a ciári bevezetőt, bántalmazta s ezért a játékvezető lefújta a mérkőzést,. G: Furáéza (2) és Keszler. — A MAVAN­T— MASE-mérközén a MASE távolmaradása miatt elmaradt. Második csoport: VAOSz—SzFC 3:0 (2:0). Népliget. V: Szakács. G: Vörös, Lovász és Platarics. Harmadik csoport: Zuglói 11—Drischo 2:1 (0:1). Tábornok-U. V: Szántó. G: Seres és Sel­neczi, ill. Füzi. Mindhárom gól 11-esből esett. Negyedik csoport: Rock—K. Elektromos 2:1 (1:1). Fehérvári-út. V: Koppány dr. G: Kovács (2), ill. Daiic®. — Féltén—Salgó 1:0 (9-). Budafoki-ült­.. V: Fad.nni. G: Érdi. — GSE—Budatétény 6:0 (1:0). Budatétéray. V: Tauiz. G: Szabó (2), Bertalan, So- B­iogyi, Tóth és Kerekes. ötödik etonért: ErSO—Csepeli Shell 2:0 (1:0). Szolbidkik&ld. V: Révész. G: Boldi­zsár és Sárvári. "MTMIDzSI­I Keresem Varga Oszsit! Aki tud róla, értesítsen Kispest, Batthány,u. 70. sz. alatt. „Dezső! Mindent kifizettem érted Pesten. Jelentkezz! Anyád.1* 1948 MÁRCIUS 80. Szolnok­i HIÁV—Egri VMTK 3 : 2 (­­ : 2) Eger. Vez.: Székely. G.: Szántó (2) és Deme, ill. Cserhalmi és Nagyszalóki A Szolnok sze­rencsével kgyőzött, Horváth egy 11-est ki­védett. Jó: Szántó, Selmeczi és Rózsa. ' —rma» »•»» 4m­r­T MAORT—Kultusz- Lupa-válogatott 3:2 (1:2) Nagykanizsa* 1000 néző. V.­ Székely. — MAORT— Vajda — Németh, Horváth — Szabó, Héjjá, Nagy — Pálinger, Teli, Csöngei, For­gács, Kapornaki- Kultusz: Szekeres — Tát­rai, Bozsur — Cserna, Sebestyén, Várszegi — Molnár, Mészáros, Imri, Ádám­, Hárai.­­ Az első félidőben Kultusz nagyszerűen ját­szott. A 3. percben Imri eredményes. A 27. percben Csönger egyenlít. A 33. percben Mészáros a gólszerző­ Szünet után a 40. perc­ben Polinger egyenlít és a 43. percben ugyan­csak Poinger lesgóllal megszerzi a győzelmet. Jó: Németh, Horváth Nagy, Pálinger és Forgács, ill. Szekeres, Pi­zsur, Imri, ,Molnár, Mészáros és Várszegi mezőny legjobbja). Tatabánya —EMTK 1:0 (1:0) Tatabánya, V: Veér. Tatabányai Gaál — TrifforttOrsi, Szabó II. — Szabó I., Zárály, Kiss — Dózsa, Berki, Balla, Pallagh, Dobos. — EMTK: Tóth — Lovas, Csizmadi — Rehák, Dávid, Hanold — Ko­­­vács, Szépföldi, Kisutzky, Balog­h, Luriwik. — A I­I. félidőben a túl­­ság­osan barátságos jellegű mérkő­zésén a tatabányaiak Il.es révén jutnak gólhoz. Ezt Dobos értéke­sí­­tette. 1:0 a TSC javára. A II. fél­időben továbbra is a helybeliek tá­madnak, de az EMTK-védelem nagy szerencsével hárítja el a TSC tá­madásait. Tatabánya­­ több góllal ma győzhetett volna. A pesti csapat csalódást keltett. Jő: Gaál, Ts­iffár, Kosi, Szabó II., ill. Tó­h, Lovasa és Csizmadia.. Serleg mérkőzés Kecskeméten KKTE-KAC 3:2 (1:1). Kecskemét, 1000 néző. V: Kern KMTE: Varsó — Ma*. .Nyersre., — Szőke, Dobó, Uzsoki II _ Károlyi, Várszeghi, Kovács, Péli Maptyar. — KAC: Balogh — Toricska, Seres — P. Kovács, Garazsi, Szántai­ II _ Nagy, Boros, Sütő, Molnár, Braunitzer. Csapkodó játék A­ KAC gyenge védelme miatt vesztett. G: Kovács 12) és Magyar, illetve Boros és Nagy. JD: Varga, Nyerges, Dobó és Szőke ill­­eres, Szántai és Nagy.. . - ' Bzm:­SPORTÜZLET VII., Bajcsy Zsilinszky­ út 17. • Futball-, kosár- és kéziiakcía­felszerelések és egyéb sportcikkek nagy választékban