Népsport, 1948. április (4. évfolyam, 66-87. szám)

1948-04-12 / 74. szám

1948 ÁPRILIS 12. Orkányszerű szélben igazságos eredmény SzAC—Haladás 1:1 (1:0) Szombathely, 3000 néző, V: Hajdú. Egész délelőtt és a mérkőzés alatt is hatalmas orkán, dúlt Szombat­­helyen. A SzAC repülőgéppel érke­zett meg, bizakodó hangulatban. A Haladás tartalékosan kénytelen ki­­állni, mert Hegedűs, Markovics és Rábavölgyi sem vállalja a játékot. SzAC: Szabó I -I— Horváth, Kap­esos — Rumos, Ulicska, Tagányi — Kiss, Magyar, Flórián, Csepregi, Szabó Hl. Haladás: Büki — Kovács III, Pió — Szalay, Tölgyesi, Bogáti I —• Zámbó, Varga, Rébai, Fejes, Tóth, I. FÉLU40 A Haladás kezd az­ orkánszerű széllel slemben, lefut és beadását Szabó I. a­, utolsó pillanatban szedi fel Rábai elöl. A 3. percben Ulicska hancsolja Fe­jest. Szalay szabadrúgását Fejes közelről mellé lövi. Az 5. percben Magyar nagy­szerű lövell­éit vetődve védi Büki. Változa­tos, jó a játék, a széltől támogatott*: SzAC támad többet, csatársora veszélyesebb. A 18. percben Flórian nagy lövése a kapufa éléről Büki ölébe hull. A 20. percben Fe­jes szabálytalan­kodik jó helyzetben A 22. percben Tóth, a szükségbalszélső ront el jó helyzetet. Majd ismét SzAC-támadá­­sok kövei­keznek. Magyar lő közvetlen közelről fölé. A 30. percben szögletet ér el a­ SzAC, Szabó íveli be a kapu elé és a labda a nagy szélben Tölgyesijről a jobb sarokba vágódik, öngól. 1:0-ra vezet a SzAC. Utána Szabó i­. kőélről fölé durrant. A Haladás lassan magára in­­at. Zámbó pompásan elfut beadása Fejes fejéről Tóth elé pattan, Szabó azonban véd. A 29. percben ismét Zámbó fut el, be®dósát Varga mellé lövi. A 40. percben Fejest szabálytalanul akasztják, a szabadrúgást Tölgyesi a sorfalba lövi. A 44. percben Varga jó helyzetben fölé lő. II FÉLIDŐ Szünet­ u­tán a Haladás a­ széltől támo­gatva állandóan támad. A SzAC három csatárral játsz­ik, kettő­­ véde erűbe­n van hátra A szentlőrinci védelem minden Ha­ladás-támadást biztosan hárít. A 11. perc­ben Tölgyesi összecsap Szabó III.-mal. Szabó III. sérülten kiáll, de egy perc múlva visszatér. Változatos mezőnyjáték u­tán a 22. percben Vargát dán esői ják, Szalay szabadrúgását ismét mentik. Állandó fölényben játs­zik a Haladás, de nem bír a kemény SzAC-védelemmel A 29. percben eredménytelen szöglet jelzi a szombathelyiek fölényét. A 37. percben F . Szabó T.-gyel, az összek* f » 1­­1'15. T #*akad az iram, fáradtak a játékosok. A 39. perc­ben Fejesé visszatér. » A 40. percben szögletet, harcol ki a Haladás. Tóth hatalmas szöglet­rúgása a széltől ss segítve, érintés nélkül vágódik a bal felső sarokba. 1:1. ’A 43. percben veszélyes Haladás,táma­dás után Varga mellé lő. Szögletarány: 7:2 (2:2) a Haladás ja­vára.­ ­ NYILATKOZATOK: Kohut Vilmos SzAC: Lek­as já­tékunkkal­­győzelmet érdemeltünk volna. Sós Károly (Haladás): Ettől a toldozo­ttoldozotti csapattól többet nem várhattam. BÍRÁL­AT: Az orkánszerű szélben, is változa­­tos, jóiramú játék alakult ki. _A széltől támogatott SzAC az első fél­időben többet támadott, de a Hala­dás széllel szemben is egyenrangú ellenfélnek bizonyult. A SzAC csatársora Magyar vezetésével sok szép támadást vezetett, a Haladás Védelme azonban jól állt a lábán, a szombathelyi csatársor viszont hely­telenül, a szélben is erőltette a ma­­gas labdákkal való játékot. A második ffülidőben széllel hátban a Haladás vett­e kézbe a játék irányítását, de puha csatársora nem bírt az erélyes szemlőrinci védelemmel A tízesben inkább csak küzdelem alakult ki, mint játék. Az eredmény iga­zságos. Szabó I gyakran bizonytalankodott. A Védelem legjobbja Kapcsos volt, Horváth is jól mozogott.­­'Ucska nagyszerűen tar­totta a szombathelyi belső hármast, Ramos közepes teljesítményt nyújtott. Tagányi Szünet után erősen feljavult, Kiss elfutásai ritkán sikerültek. Magyar volt a csatársor legjobbja, a legtöbb jó támadást ő indította el. Flórián igyeke­zett, de Tölgyesivel szemben nem igen boldogult. A Csepregi—Szabó III. balezárny szürkén mozgott.. Bükinek nem volt sok dolga A hátvéd­­ha­rmaiból Tölgyesi kimagaslott, de Ko­vács III sem sokkal maradt mögötte. Sza­lay is megbízhatóan játszott. Bogáti I. nagy hibája hogy mindig felemeli a labdát. Zámbónak volt néhány igen szép lefutása. Rábai szünet után eltűnt, Varga és Fejes közepesen játszott. Tóth szükségm­egodás, gyengén játszott. Hajdú jól vezette a mérkőzést. BL­ASz-ba­jnokság I osztály Phöbus—Philips 2:0 (2:0). Váci­ út. V: Kádár. Phöbu­s: Pelyánszíki — Gulács, Szebeni — Kocsis, Szörényi, Titkos — Pázmi­ny, Major, Béky, Búza, Tolnai, Philips, Gogolyák — ,Matuis­ka, Szép­völgyi — Kincső, Gólik, Papp —­ Lázár, Sütő,­ Kiss, Visnyai Fehér. Sütőt a II. félidő 41. percében ,a játékvezető sport­szerűt­len­ség miatt kiállította. G: Tolnai és Béky. Jó k­özeiben : Kocsis, Titkos, Major és Búza, illetve Kincses, Gólik, Kiss és Vranyel Széchelyi—­Vlk­. ker. 5:4 (3:2), üllői­ út: V: Mayer H. Széchenyi, Deli — Boropa, Storch —­­Gresner, Rá­cz, Kopfer — Hóé®, Grizdala, Tamás, Sárközi, Barna. VIII. ker.: Kertes — Skoda, Palin. Dombóvári, Tóth II. Szaniszló — Schner, Wendler, Véber, Bors­os, Tóth III. A tartalékosan játszó VT­I ker. nem játszott alrendért szerepet és némi Szerenc­éseivel egyenlíthetett volna G: Tam­ás (4), fiam,,, illetve Vé­ber (2), Tóth III, Kertes (K­.esből). Jó: Kert­a?­. Dombóvári, Szmiszló, Véber, illetve Borosa, Rácz, Grizdala, Barna. Canzhajó—Chinoin 2:0 (2:0). Váci­ út. V: Várnai: Ganzhajó: Senger — Madács.­ Hazafi — Kadlicskó, Vörös. Larulek — Csonka. Réti. Csákány, Juhász, Sörös. — Chinoin: Szekszárdi — Krupach. Matin — Hetede, Báder, Weisz — Németh . Ba­rs­ch, Junász, Gyömbér, Németh. — A többet támadó és kapu­ előtt határozottabb Ganzhajó megérdemelten győzött. G: Sönn és Csákány. Jó: Senger, Kadlicskó, Vörös és Sörös, ill. Mann, Báder, Weisz és Gyömbér. Hubert—K. Törekvés 2:2 (2:0). Somfa, utca. V: Bánkuti I. A. Hubert: Szeghalmi — Szmolinka, Ipolyi — Udvardi, Top­­fer, Kopácsi — Stöc­kler, Stieller, Varga, Lőrincz, József. — K. Törekvés: Kaszás — Keszler, Retykó — Polgár, Dózsa, Swabosik — Mikó, Herédi, Bócz, György, Kopom. — Egyenlő e­lenyelete küzdelme igazságos eredmény. C. Varga, Sieber áLl-e®ből). Hil. Bőcsi (2). Kaszás K. Tö ■ k­­vés egy tizenegyest kivédett. József, Hu­bert, ill. Keszler K. Törekvés utána rászrtá­sért kiállítva. Jó: Topfer, Varga, ill. Dózsa, Swabosik. Sashalmi MTK—ZAC 1:1 (1:0). Erzsé­bet királyné-út 1000 néző. V: Karácsony. SMTK: Nagy ■— Szaller, Bárdos — Szántó, Pavlovits, Horváth I. — Horváth N­., Szöl­­lősi, Szabó, Vik­i, Olajos. ZAC: Juhász — Molnár, Kovács I. — Bobrovics, Kovács II. Tóth — Kántor, Péter, Cravero, Romi. (­ál. G: Olajos, ill. Rumi. Jó: Natry, Pavlovits és Olajos, ill Juhász. Kovács I. és Kovács. I­JI osztály FTC—Soroksár­i­telep 1:0 (3:0), üttös-út. V: Zvidnai. G: Hog­ Ca (4), Kiris Gy (2), Tercet (2), Wi­kimarm­. Láng—B. Drasche 2:0 (0:0). II. o. Szilaisi.u. V: Lázár. G: Holcer (2) * — Csepel II—CsBSE 5:1 (3:0). Csepel*. V: Koltai. Biztos­ győzelem. G: Négyeny (3), Preiner (2), ill Losonci. — Egyetértés— Leipziger 20 (2:0). Népliget. V: Klein B. G: Pullak (2). III. osztály Röck—EMTE 3:0 (1:11). Budafok. V: Fa­zekas. G: Wéber (2) és Balogh. — Stan­dard—EMAG 7:0 (0:0). Albertfalva. V: Lendry.Il. V: Perlach (3), Markran­ (2) és Schnéd­er (2) — CSMSE—MOGÜRT 4:1 (3:0). Emerge-pálya V: Hídvégi. G: Mar. .ián (3) és Tokai. ill. Verebes 1. MAVAUT—XIV. ker. 4:1 (4:1). III. o. Tat­ai út. V: Soós II­I. G: Turóczi (2), Baranyai és Nagy, ill. Bánáti — Postás —BRE 4:2 (2:2). BTK-pálya V: Szalay. G: Giarami (2), Bajkay (2), ill Pozsgay 2. — Cérna—Vigorini 3:2 (2:1). Cérna­ pálya V: Gál. O: Németh L. Németh II. és Tóth, ill. Cse­keli és Varga (Iles-ből). Bó­dét, a Vigadin játékosát a­ játékvezető sportszerűtlen ma Katar a tó miatt kiállí­totta. — ErSo—Városszél 2:1 (2:1). Vá­rosszél. V: Füredi. G: Leé. A 11 tóni, ill. Molnár N­. — Vacuum—Neményi 1:0 (1:0). Sikibadki­kötő.ná­ja. V: Literáty. G: Békés. — MAVOSz—Lámpán 5:0 (4:0). III.­­ Gyom-­kút. V: Papp. G: Szabó III. (5). — Co­lberger SE—Roesse­­mann 0:1 (5:1). Csillaghegy. V: Dváry. G: Tóth (4), Szabó (2), Kerekes, Kósa­ és Bertalan, ill Sági — Marabu—Z. Da­­nuvia 3:2 (2:1). ÖrömrőLát. V: Krausz G: KaloVrath (2), Világosi, ill. Nyúl és Györki. — Salgó—Cs. Mautner 21 (2:0). III. o. Marcibányi-tér. V: Maláriáik. G: Hermann (2), ill. Balog. — Siemens— Steyr 5:0 (2:0). III. o. Béke-u. V: Pop­­per. —• G: Hajagos (2), Bódi (2) és Ta­kács. —• Elmaradt a hajduutcai pályára kitűzött Magyar Acél II.—Bőrösök III. osztályú mérkőzés, mert a­ Bőrösök nem jelentek meg. — Pamut ÉMOSz 5:4 (0 1). Maglódi-út. V: Foór Gy. G: Paksi (2), Krulics (2), Buckó és Naszy (öngól), ill. Luka (2) és Köller. — MTSE—Zuglói ..11' 1:1 (1­ 0). Gergely-u. V: Pápay. G: Kon­­dele, ill. Élő I­s színes filmcsoda JyH! Katyogó slágermuzika PÁRBAJ A SIERRÁBAN (SPRIJNGTIME IN SIERRAS) Főszereplő: ROY ROGERS /V ’jk. o»íl UnT A HÉT L­­ szellem az MLSz-ben Siportszöv­etségeink közül az­ MLSz lépte át legkésőbb azt a Rubicont, amely a népi demokráciiáshoz méltó népi sportot elválasztja a régivé,gásti, szfikkörfi sporttól. Azok a személyi változások, amelyekkel felfrissítették a legnépszerűbb magyar sportág ve­zérkarát, biztosítják­ a fejlődést Füredi József, az új főtitkár szélesre tárta irodája ajtaját s most nem csak­ a friss levegő árad be rajta keresztül, hanem bejuthatnak a fő­­titkárhoz, azok a lelkes sportemberek, akik egyesületeik ügyes,bajos dolgait intézik s akik előtt a régi főtitkár bezárta az ajtót, hogy annál nyu­­godtabban hegyezhesse a ceruzáit s kötözhesse poros aktáit. Füredi Jó­­zsef vidéki sportvezető volt s az ő személye azt is biztosítja, hogy az­ MLSz-ben ezentúl országos távla­­tokban nézik a kérdéseket s nem vidékellenesen, mint ahogyan az a múltban többször is előfordult. Hidas Ferenc, az új helyettes el­­nök azt javasolta, hogy munkaterv szerint dolgozzék az MLSz és ne ötletszerűen. A régi felfogásra érde­­kes fényt vet az a vélemény, ame­­lyet a szövetség egyik régi tagja hangoztatott. Azt, állította ugyanis, hogy az MLSz feladata­ az eléje ke­rülő kérdések helyes megoldása. Hidas ezzel szemben azt hangsú­lyozta, hogy az­ MLSz ne várja meg, amíg a problémák eléje kerülnek, hanem megfelelő rendszer szerint mérje fel a tennivalókat és tervsze­­rűen oldja meg azokat. A két felfogás között lényegben vágó különbség van. És nagy kü­­lönbség van a régi és az új MLSz között is! Ne fétisek a minőségi sportot! Rajk László belügyminiszter, a MASz elnöke nyilatkozott a magyar atlétika jelenlegi helyzetéről és hangsúlyozta, hogy népsporttá kell tenni az atlétikát. A népi mezei versenyek első lépésnek tekintendők afelé, hogy a parasztifjúság is bele­kapcsol­­jék­ az atlétikába. Rajk László tömegeket, még­hozzá nagy tömegeket akar látni az atlétikában. De ugyanakkor megnyugtatja a mi­­nőségi sport híveit, sőt leszögezi, hogy ,,minél nagyobb a tömegsport, annál több a minőségi sportoló!“ Folyik az elméleti munka Előadások hangzanak el itt is, ott . A sportról van szó, d­e ezúttal az előadók szavai mélyebben fogják meg a lényeget, mint eddig. Nem­­csak a sportról — mint sportról — van szó, hanem a sportról — mint társadalmi jelenségről is. A sport éppen úgy nem szakítható ki az ál­­talános összefüggésekből, mint az életnek bármelyik más jelensége sem. Ott tartunk már, hogy a görög olimpiák világát nemcsak valami szirupos, rózsaszínű, derűs modorban tárgyalják, hanem megemlítik azt is, hogy a minden jogból kizárt rab­­szolgák­ többek között az olimpiai játékokon sem vehettek részt. Ha ilyen nyílt szemmel nézzük a sport történetét, akkor a társadalmi kér­­dések megértésén keresztül megért­­jük a sportot is. Megértjük azt is, milyen hosszú politikai harcok után jutott el a munkásság odáig, hogy be tudott kapcsolódni a sportra. A sportmozgalom szellemi felemelkedé­sét jelenti az az új és teljes néző­pont, amely választ ad olyan „rej­­télyekre" is, amelyek a szűk látó­körön kívül esnek. EHIT5&H1 B 'cM és 32 km b W* I sportcikkek nagy választékban Fegyver- Lőszer- és Sportárus Kft. ezelőtt SERBA és PLÖXL VI. Bajcsi Zsilinszky­ út 33 Kérjen mindenütt flargitszigeti ásványvizet­­ VASAS S. C. társasutazása Bécsbe az osztrák-magyar mérkőzésre május 1—május 3. kollektív úlevéllel Jelentkezési határidő: április 15 Részvételi díj: 324.— forint. Jelentkezni lehet a Vasas-titkárságon, Bp. Vilima királyné,út 40. Telefon: 428—563 és a többi sportegyesületekben, valam­int a P­apid U­taalá''i irodájában. V., Harmini. cad.u 2. Telefon: 1 SS—646. A jelentkezéshez 2 rendőrileg igazolt fénykép, születési bizonyítvány, adatszol­gáltatási ív, nőknek házasságlevél, kis­korúaknak szülői beleegyezés is Szükséges 3 Az Országos Sporthivatal vezetősége A magyar sport legfelső irányítására felállított Országos Sport Hivata­tal két főosztályra tagozódik. A főosztályok három-három osztályból állanak. Hegyi Gyula sportállamtitkár, az Országos Sport Hivatal vezetője kijelölte a főosztályok és osztályok vezetőit s ezek névsorát jóváhagyás végett a kultuszminiszterhez felterjesztette. A két főosztályvezető Madarász Endre testnevelési főtanácsos és Korbacsics Pál testnevelési­ főtanácsos lett. Madarász Endre vezetése alatt működő szervezési ügyosztály veze­tője Jánosi Ferenc testnevelési tanácsos, a jogügyi osztály vezetője Pesti Tibor dr. testnevelési tanácsos lett­ A propaganda ügyosztály vezetését ideiglenesen Madarász Endre látja el. Korbacsics Pál főosztályán a nevelési ügyekkel foglalkozó ügy­osztály vezetője Keresztás Tibor testnevelési tanácsos, a műszaki ügy­­osztály ideiglenes vezetője Gulyás Kálmán testnevelési tanácsos lett. A gazdasági ügyosztályt ideiglenesen Korbacsics Pál vezeti (M. T. I.) Budapest vegyes—Tirana 2:1 (1:0) — Távbeszélő jelentésünk — Tirana, április 11. Pénteken délután érkeztünk meg kelle­mes utazás után. A meleg fogadtatás mél­tón jellemezte azt a szeretetet, amelyet az albán népi demokrácia érez Magyarország iránt. Szombaton megnéztük a várost és gyönyörű környékét. Vasárnap délután 4 órakor kezdődött a mérkőzés. Borús volt az időjárás, szemer­kélt az eső. 30.000 néző volt tanúja az első magyar csapat albániai vendégjátékának. A pálya talaja egy kissé göröngyös. A kö­zönség nagyon lelkes, kereplőkkel és furu­lyákkal szerelte fel magát A mérkőzésen kint van Enver Hodzsa, Albánia miniszterelnöke is, így áll fel a magyar csapat: Tóth — Bonánszky, Laborcz — Szépföldi, Dobos, Nagy­­. —­ Suhai, Bihari, Jtradszky, Varga, Deák IS Tóth György választ, az albánok kezde­nek. Mindjárt feltűnik, hogy az albánok milyen gyorsak és kemények. Eleinte a ha­zaiak támadnak. Nagy az izgalom, az egyik albán támadás kzőben a partjelző izgalmá­ban elesik s elejti a zászlót. Változatos a játék, hol az egyik, hol a másik kapu kerül veszélybe. Az első komoly gólhelyzete a 12. percben van a magyar csapatnak. Suhai a 16-oson be­lül tiszta, helyzetben mellélő. A pepecselő magyar támadásokba mindjárt, belelép­nek az albánok. Suhai szögletét kifejezt­ük. Az albán jobbszélső elől nehezen ment Dobos. Bosárisky kifejeli az albá­nok első szögletét. A 19. percben Suhai tisztán rohan, de hamvolják. A 16-os sarkától egy méterre rúgja a szabadot Suhai beível középre, a labda. Hradsrdcg elé száll, a középcsatár mintegy 15 méterről élesen lő hálóba. 1:0-ra vezet a budapesti csapat. Továbbra, is változatos a játék. Deák II. melleível egy szögletet. Az albánok veszélyesek, de a pesti védelem nagy­szerűen harcol. A három hátvéd szinte egymást múlja felül. A 33. percben Suhai­­egy ös­szecsopás után a fejét, fogva a. földön marad. Kiviszik. Helyette Horváth áll be. Tóth remekül véd több­ször is. Az uguvi középcsatár zúgó kap­u­fát lő. A 39 percben Sukar visszajön, Horváth kiáll. Nagy a tiranaiak nyo­mása, Tóth kétezer is öklöz. A pesti kapu előtt ér véget a félidő. SZÜNETBEN mindst az öltözőben elég nagy s­z­áz­­galom. A magyar fiúk kivétel nél­kül dicsérik az albánok gyorsasá­gát. Kandik Béla közli, hogy az összeállítás változik. Varga helyett Horváth fog játszani. A 2. FÉLIDŐ heves albán főitam­otcWM kezdődik Mind­járt az első percben Tóth csak nehezen üt­ szögletre as albán körépcsatái feje, sőt Efro perc múlva ugyanez a jelenet mi"lir­ani"évediik. R­e­cncsére mindkét szög­­letet hárítani tudjuk. Az­5. pereim a gyors a''bán középcsatár lövése foglalkoz­­tatja Tóthot. A 9. percben mi támadunk A félpályá­ról T­abote adja előre a l­­bdát Horváthoz, az pedig Hradszkyhoz továbbítói Hradszky h­át cselt ért­él s azután a 16-osról lapo­san a jobb alsó sarokba lö A nyurga ka­nna vetette magát, de nem érte el a lab­­dát2:1. A gyors albán támadások a 16. perc­ben góllá érnek: a­ jobbszárny támadása után a jobbösszek­ötő középrend, a tiranai középcsatár a 16-osról élesen lő a jobbsarokba. 2:1. A magyar védelem nagyot hibázott, telje­­n szabadon hagy­­ták a közésH-R­tá-t. Nag­y lelkesedés, izzó hangulat Valamivel többet támadnak a hazaiak. Nagy a nyomás. Néha a ma­gyar csa­pat­ is szép támadásokat vezet. Hrad­zky megsérül a 33. percben és he­lyet cserél Deák II.-vel. Az utolsó öt percben hajrázik a magyar csapat, majd Tóthnak van egy remek védése. Ezzel ér véget a mérkőzés BÍRÁLAT: Nagyszerű iramú izgalmas mér­kőzés vett, amelyen a valamivel töb­bet támadó kemény, gyors, jól fe­jelő albánok ellen megérdemelten győzött a lelkes, technikás, kulturál­tabb labdarúgást játszó budapesti vegyes csapat. A románokat, verő albán csapat ellen nagy siker ez a győzelem az alkalmi budapesti ve­­gyes csapattól. A magyar védelem a kezdeti bizonytalanságtól elte­kintve, nagyszerűen állt a lábán, különösen Dobos dicsérhető. Jó volt a két fedezet is. A csatársorból Hradszki és Satun emelkedett ki­ Az albán csapatból is a védelem emelkedett ki, a csatársorból a jobb­­szárny vált ki. Hétfőn Durazzóba megy a ma­­gyar csapat, az albán szövetség ven­­dége lesz. Kedden délután Tiraná­ban megismétlik a mérkőzést. Szer­­dán reggel indulunk repülőgépen Belgrádba­ —s­ Hadseregkupa. Budapest I ker. Pa­­rancsnokság—Határőr IV. 11:1 (3:1). Da­torca­ utca. Az I. ker. Parancsnokság tet­szés szerint rúgta góljait. Gi Csepregi (3), K­affai (3), Fényi (2), Schmelka, (2) és Hruza, ill Szalay. 599.474 Totó-szelvényt küldtek ki a 26.ik héten. HETI MOSOK Kedd: I Tirana: Magyar vegyes—Albánia.­­ Vasárnap Tellöi-út: Ferencváros—Vasas, SzAC—DVSC. Csepel: Cepel—Szolnok. Latorca-utca: Elektromoz—Kispest. Sport-utca. Elektromos—Kispest. Salgótarján: Ssil BTC—Újpest. Szeged: Szeged—EMTK. Győr: V­ ETO—Haladás. Szó van arról, hogy ■ '.tromos—Kis­pest, vagy a MATEOSz—M'i i. szombaton vagy vasárnap délelőtt kerül sorra. KÉZILABDA IGAZSÁGOS DONTETT­ENT HOZOTT AZ ÖRÖK RANGADÓ KAOE—MTE 7:7 (5:4) NB. I. 6 férfi, b­illen-iris, 100 néert. v: Berecz. KAOE: Hralmai — Horváth II. Stan­dl — Horváth I, Bánkuti, Magyar — Szabó I. Hajas, Karaffa, Hermann, Erőse. MTE: Nádasdi — Várszegi Varga — Hor­váth — Varró, Oláh, héber — Molnár, Er­­dödi, Grecse, Rúzsa. Sza­bó II. — A mér­kőzést a játékvezető kiengedte a kezéből. Szünet után az egy góllal vezető KAOE indokolatlanul időt húz, majd kölcsönös túl kemény játék alakul ki, amelynek kö­­vetkezménye Molnár és Bánkuti, majd Er­­dődi kiállítása igazságos eredmény. G: Hajas (3). Karaffa (2). Bánkuti. Cserna, ill. Erdődii (3). Molnár (2). Szabó (2). Jó: Horváth. Bánkuti. Magyar. Karaffa., Hajas. Hl. Nsidasdi. Varga-Horváth. Varró, Molnár és Szabó. — Er­dödii sérülten fát­­sztott. . . VAOSz—Bőrös 8:7 (5:4). Bp. T. e. férfi Népliget V: Virágh. A szerencsésebb csa­­pat mezt. G: Homonnai, Szügyi (3—3).­ FVM­ók és Sanda, ill Rózsa (.)­, Trégely. (2). Holxtdck é. Sugár. Telefon—4VMKASE 16:1 (11:0). Tart. félifi. V: K. Nagy. Formyék.utCa O: Szabó (8), Nagy (4), Boros (1­). Miklést és Ott­­ill Bartalos. A WMKA&E­S em­berrel állt ki. Kistext—MTE 2:0 (0:0) I. a női. Kis­­text-nyilga. V: Benedikt Kistexti Sípos — Csapó, Sz­iilágyír — Fehér, Túrni, Si­monok — Kövér, Toldii Biró, Pirik, Ró. Unit — MTE: Deli — Baranyai, Magtárt — Beszprám­i, Ka­r­dosné, Kováts — Ga­­lánta, Palonkfi Bngydn, Tárnai, László. — A rossz talajú pénán csak­ szerencsével nyert a Kistext. G: Bíró. Toldi Jó, Bíró. Kövér, Fehér, Szilvágyi,, ill. Megtért, Ga­­lantéi. Tamás Csepel—Postás 5:0 (2:0). I. a női. Csip- TV­ 1. v: Koloz ■ Csepel: Simon — Burger, Vargáné — Szűcs Farkas Pápayné — Mayer. Kiss M. Város Puszkin Nagy — Postás: Tatárné — Balázs Molnár''’ — Somlai. Lestyák. Balkos — Korentz Ka­tona. Kern E.. Petregné Szí,lé,k A Csepel meglevően biztosan győzött. G: Kiss M. (5). Jó: Kiss M (a­ mezőny legjobbja). Simon. Burgier. ill. Tatárné és Kiss E. SÚLYEMELÉS B. NAGY BÁLINT LEGYŐZTE PORI­BSZKIT Szombaton délután rendezte a CsMTK Csepel város súlyemelőbajnokságait. A ver­senyen meglepetés is született: a sokszoros bajnok Ponibazki simán kikapott B. Nagy Bálinttól. Eredmények: Lémahr 1. Dékány (Szegedi rostás) 215 kg Péhelyh­ly: 1 B. Nagy Bálint BRE 277.5 kg.. 2. Porut­szki MTE 265 kg. Könnyűsúly: 1. Bakos MTE 275 kg. 2. Bratka CsMTK 230 kg. KSzin­­suli/­ Gedő (MÁV Konzum) 290 kg, 2 Kiss CsMTK 285 kg Félnehézsilu: 1. Buronyi CsMTK 325 kg, 2. Nagy L. CsMTK 292.5 kg. Nehéznúl­: 1. Hunyadi CsMTK 31­7.5 kg, 2. Harcos 262.5 kg Jön! Jön! 48 ára LESLIE B4NK.S — ELISAREI1I ALL 41Y Amerikai filmóriás