Népsport, 1965. november (21. évfolyam, 217-238. szám)

1965-11-22 / 232. szám

Bemutatjuk az ököl­vívóba­­jnokcsapatot! A fordu­la­taikban, H­étghei P'ő feredk­mény-eikiben bővelkedő idei­­ök­ö­l­ví­vó -csapa­tba­j­­­noksáig záró - aikh­ardjia, a bajhid­ki címet köz­vetlenül eldöntő rangadó a CSB egész mérkőzéssorozatát is híven tükrözte: izgalmas volt, grü­z­del­m­es, v­á­­ra­t­lan ered­mé­­­nyekkel tarkított, de a színvo­nal bizony nem mindig érte el a kívánt mérteiket. Igaz, a ran­gadón midig mindez megbo­csátható, his­ze­n gondolju­n­k csak a Vasas és a Ferencváros lab­darúgóinak legutóbbi mérkőzé­sére, ahol szinté­n a küzdelem dominált, a játé­k szépségeiből alig láttunk valamit. Küzdelem­ben a szorít­óba­n sem vol hiány, hiszen többé-kevésbé igazán jól fel­k­észült húsz, ököl-, vívó emlékezetes csatája nagy­szerű hangúan túl, a­lapjában vé­ve­­ sportszerű légkört teremtett e már egy nagyon szűk Sport csat­n­­okban. A bajnoki cím tehát a Dózsa György útr­a került, de lássuk, kik is harcolták ki a győ­zelmet? AUX ■ M­utassuik be a bajnokcsapéról . .. ACKERMANNN József­ (16 éves lakatos) jövőre ünnepli Hon­véd- tagságának és ökölvívó-pá­lyakezdésén­ek tizedik jubileu­mát. Komoly tehetségnek indul, többször nyert ifjúsági baj­nokságot. Küzdőképessége nem ismer legyőzhetetlen e-i­­ern­ezet. Élete ..nagy mérkőzését­’­ a ró­mai olimpia évében rendezett Budapest-ba­jnokság dön­tőjében vívta a későbbi olimpiai baj­nok Törökkel. SZABÓ Gyula (21 éves Honvéd- Instruktor), a Honvéd és Európa - bajnok édesapja közös nevelé­se. Az a bizonyos adna egyéb­ként az utóbbi eszt­e­ndőben ke­rült­ közelebb a fájához. Az ötle­tetlen, szellemesen, nagyszerű lábmunkával öklöző versenyző kezdi beváltani a tehetségéhez fűzött reményeket, és a szülői vágyakat. Klenovic© Legyőzésé­vel pályafutása legszebb sike­rét ért­e el]. GALAMBOS József ((21 éves segédmunkás) mindössze öt éve kezdett öklözni. Tapasztalat­lansága így még érthetően gyakran kiütközik a szőri tóiban. Tehetségét, rátermettségét az if­júságiak közötti eredményes sze­replése bizonyítja. Fejlődőképes fiatal ökölvívó. SIMON György 124 éves kárpi­tos­ tíz éve nagy tehetségként tűzt fel S­zék­e­sf­ehérv­á­rot­­. A reményeket azonban csak rész­ben tudta beváltani. Ma már főleg k­ü­z­dőképességé­vel, har­cos lelkesedésével hívja fe­l magára a figyelmet a szőri tó­ban. CZINKÓCZI László (23 éves honvéd) katonai szolgálata során pontosan egy é­ve Dunárn város­ból került­­ Budapestre. Eddigi pályafutása váltakozó sike­reket mutat. A rangadón a sok­­szoros válogatott Tóth elleni okos kik­­ik­ival kiharcolt, győ­zelme eddigi Legjobb eredménye. KAJDI .1 íJaío® (2jé é yég,* h.axt-, isáig.v) 1 idé&föVaC'foáaf&I 'M évUz'édé diűzőtt­e id*'Zöld -bo­xkesz­t­yük­ .­még Szomba‘)­thelyen. Tudá.-a. tehets­é­­ge a Hon­véd bán bor lakozott ki. Európa-bajnoki győzelme óta több balszeres­ es és sérülés hát­ráltatta a felkészülésben. Kitűnő fizikai képességeivel­ párosuló gyorsasága és ütőereje révén kimagaslik a magyar mezőny­ből, változat­lan­ul Európa leg­jobb amatőr ökölvívói között emlegetik. GÁLI István (211 éves Honvéd­­in© traktor) a Fradiban elköltöttet öt év után katonai­­ szolgálata során körülit a Honvédhez. A m­agya­r szorít­ók egyik leg­szeré­nyebb és legszorgalmasabb ver­senyzője. Az utóbbi idősz­akban sokat fejlődött, főleg ütőereje javult, szombat este ara­tott ki­ütéses győzelme is ezt bizo­nyítja. BALOGH István (22 éves lesze­relés előtt áil­ló honvéd) a Be­lo Jarm­ie-­ bán bontogatta szár­nyait, ez évben tört be a­­ leg­jobbak közé. A magyar bajnok­ságon Szabótól elszenvedett ki­ütéses veresége után érthetően meg­torpant, de formája is­mét felfelé ível. Változatlanul szor­galmas edzésekkel a Honvéd­­r­a­k és a válogatot­tnak egyaránt biztos embere marad­hat. IGNÁCZ Kálmán (22 éves honvéd) a Szolnokról be­vonuul­t, jó fizikai adottságokkal rendel­kező fiatal versenyzőben még , ,esőnk van”. További fejlődése azonban elsősorban céltud­a­tos­­s­á­gán, szorgalmán múlhat. SURÁNY Józ­sef (22 éves he­gesz­tő) hét éve a H­onvádban is­merkedett meg az ökölvívás a be­ jé­vel. Rendkívüli fizikai adós­ságai, sajnos, nem pá­rosulnak kellő mozgás­kész­­s­ég­gel. A szorgalom mintaképe lehetne és fejlődését főleg az jelzi, hogy lényegesen kevesebb szabálytal­ansá­got vél, mint­­ko­rábban. Eddig a rangadón szerepelt eg­yü i­f e,v. A r­ ét&tcs ff! tora' ásöt ■ útlét? fo'vr‘ubainálik, - hi^szera- -a Honvéd tíz csapatbajnoki mérkő­­zésén' Ös§z‘é3é^fT trl...' v­ersenyzőt küldött a szőri tóba. A csapat állandó tagjai közön L­ökös Zol­tánt, Kovács Pálfi Pizsárt, Törő Jánost és Bitter Sándort említ­heti,érk még meg. No és a si­kerek kovácsát. Szántó Imrét, a szakosztály edzőjét, aki a Bp. HernVédinál levő ki­váló­, lehető­ségek egyre jobb kihasználásá­­v­al komoly, rendszeres mun­­­kára fogja­ versenyzőit. A siker­hez gratulálunk, de ünnepron­tás nélkül szeretnénk arra­ is emlékeztetni,, hogy a Honvéd egyszer már nyert bajnoksá­got ,és utána mély hullámvölgy következett a szakosztály életé­ben. A magyar ökölvívó-sport fejlődése érdekében szeretnénk reméln­i, hogy ezúttal nem így lesz, a­­sikerek nem tesznek sert­­l,t elbizakododá a Dózsa György úton . . . Vad Dezső A Budapesti Honvéd csapata a szorítóban a bemutatás után. Álló sor balról jobbra: Szántó edző, Czinkóczi, Kajdi, Gáli, Ignácz, Balogh, guggol, Galambos, Simon, Szabó és Surány. Az éppen melegítő Ackerman­n lemaradt a képről. (MTI Fotó : Fetrovilcs László f­e­lv.) A hazaiak pihen­tőbbek volt, és a maioroknál komolyabban vették a mérkőzést­4 (Lon­don, november­ 19.) Mik­e e s­o­k otthon megjelennek, vá­logatott labdarúgóink már nyil­ván, pihennek, el­ég mérkőzésük színhelyén, a brazil Sao Pauló­ban. Érdemes­ azonban tallózna az angol lapvéleményekben, amelyek *a Tót téri iam — Buda­pest mérkőzés után jelentek meg. A „Daily Telegraph”-ban D. Müller úgy túlta ezen a mérkő­zésen, h­ogy’’„a skót játékvezető gyengesége miatt az utolsó fél óra elromlott”. A londoniak jól játszottak, de a lap szerint a második és a harmadik gól­s­z­abály alan vo­t. A második gól előtt ugyanis Geleit dancsolták és utána a Tottenham-cs­atár még lessen is állt! A harmadik gól előtt Káposzt­a szerelése a síkos pályán nem lehetett ok 11 év íté­lésére. ..Ha számításba vesszük e­ magyarok fáradtságát — írja a lap —■ ők is naivon jó telje­sí­tmi-r y­­­hy­ú * tottak *'. A „Guardian” című­­lapban ez olvasható. ..A magyarok hé­tvégén az 1966 évi VB-re össz­pontosítanak é­s minden egyes mérkőzést élők szül­tinek szán­nak a VB-re, anélkül, hogy az eredményt fog­ásnak tartanák A Totten’-’am­elten nyújtott játé­kuk arányán nem ítélheti meg, hogy mire képesek — ha komo­lyan játszanak.” A „Daily Mirror” Jones tél­lából megjegyzi: a magyar vá­logatottnak a hátsó alakzatok­ban­ akadnak problémái. Mr Barótinak viszont tehetséges csatárok állnak rendelkezésé­re .. . A Tottenham kupastílus­­oban­ játszott —­ említi a lap —, A magyaroknak ennél kemé­nyebb, nehezebb mérkőzése Dél- Am­erikában sem lesz . . . " A „Daily Mail’­’ (J. Brian): „A tottenham drágán fizet bri­liáns győzelméért­­ Norman súlyos sérülésével.” (Csak ma derült ki, hogy Norman sérülé­­­­se kétszeres csonttörés. Az an­gol lapok kivétel nélkül meg­állapítják, hogy a szerencsétlen­­ esésért senki sem hibáztatható, s itt említem meg, hogy Albert a­­ Tottenham elleni mérkőzésen a. i­o­bb­ talpán zúzódást­ szenvedett. I Albertét megröntgenezték, k­i könnyebb zúzód­ás:­­ állap­íto.i ! meg a felvétel is, így remélhe-­i­ő, hogy középcs­atárunk »­él­­- Amerikában teljes értékű ha..­­!­cos lesz.) A ..Daily Mail” meg­­állapítja, hogy a Tottenham há­­­­rom éve játszott ilyen* jól, a ’ao s­zebb­, a magyarok leg­jobbja Géléi volt. „Biztosak va­­­­gyünk, hogy a magyar csapat­­ Dél-Amer­ikából mint egy jól­­ összekovácsolt együttes tér majd­­ vissza hazájába” — állapítja­­ meg a lap. t­­e. (­ji Hétfő, 1965. november 22. A labdarúgó Budapest Serdülő­­ Kupa vándordíj vasárnapi döntő­­ mérkőzései az Úttörő Stadion pá­­l­­yájának használhatatlansága mi­­­­att elmaradtak. A Budapesti ökölvívó Szö­vet­­­­ség november 26-án alapfokú bírótanfolyamot indít. Az első előadás fél 6 órakor lesz a szö­­­­vetség Váci u. 62 - 64. sz. alatti­­ földszinti előadótermében. Je­lentkezőket még az előadás lap­­­ján is felvesznek. ÖKÖLVÍVÁS NB I B Vasas —Salgótarjáni Bányász 17:3. Jégszínház, 300 néző. V. K­eke, Cseh József. A Vasas, bár már a múlt héten megnyerte a bajnokságot, igen komolyan ké­szült fel a találkozóra. Csapa­tába két — saját nevelésű — újoncot állított be Szilágyi és Szabó személyében, akik — győzelemmel kezdtek. Érdekes, hogy most a nehézsúlyban volt a legkeményebb, legszínvonala­sabb találkozó — igazságos döntetlen eredménnyel. Eredmé­nyek (elöl a Vasas ökölvívói). Légsúly: Junghaus ellenfél nél­kül győzött, 2:0. Harmatsúly:­­ p­app T. pontozással győzött­­ Ajtai ellen 4:0. Pehelysúly:­­ Nagy Z. pontozással győzött­­ Oláh L. ellen. 6:0. Könnyűsúly:­­ Varga F. pontozásos vereséget szenvedett Vanótól. 6:2. Kisvál­­tósúly: Szilá­gyi pontozással győ­zött Szatmári ellen. 8:2. Váltó­súly: Hévíz pontozással győzött Pergel ellen. 10:2. Nagyváltó­súly: Szabó pontozással győzött Oláh G. ellen. 12:2. Középsúly: Körösi ellen Oláh I. a 2. me­netben feladta. 14:2. Fél­nehéz­súlyt Edőcs ellen- Pintér a 2. menetben feladta. 16:2. Nehéz­súly: Pál T. —Surján döntetlen. 17:3. Kaposvári Dózsa — Székesfeh­ér-­­ vári­ MÁV 15:5. Kaposvár, 800 néző. Eredmények (elöl a ka­posváriak). Légsúly: Zsiga pon­tozással győzött Tiger ellen. 2:0. Harmatsúly: Tóth pontozással győzött Harangozó ellen. 4:0. Pehelysúly: Sutát Hét,­ az első menetben kiütötte. 4:2. Könnyű­súly: Bedő, a 2. menetben döntő fölénnyel győzött Kovács ellen. 6:2. Kisváltósúly: Horváth a 2. menetben kiütötte Zalkát. 8:2. Váltósúly: Papp pontozással győ­zött Megvár ellen. 10:2. Nagy­váltósúly: Alföldi pontozással győzött Tóth ellen. 12:2. Közép­súly: Duna­fetr ellen Tauzer a 2. menetben feladta. 14:2. Fél­nehézsúly: Varga pontozásos vereséget szenvedett Kovácstól. 14:4. Nehézsúly: Kalmár —Pé­csen döntetlen. 15:5. Csepel —Dunaújvárosi Kohász 20:0. Csepel, 500 néző. V: Ha­­­­bony, Takács. A dunaújvárosiak csak nagy üggyel-bajjal tudtak kiállni, mert sem félnehéz-, sem nehézsúlyban nem állt mérlegre versenyzőjük, így a hazaiak 4:0-lal indultak. A vendégeik Markót és Farkas I-et is nélkü-­i­­­őzt­ék (sérültek), Balatoni pedig vizsgáira készül.­­ A csepeliek­­ ala­pos változást eszközöltek a csapatukon: Erdei­­ nagyváltó-, I Sebők II közép-, Szász pedig­­ félnehézsúlyban szerepelt.. Kár­,­­ hogy a szurkolóknak, bár csak I a patuly 20­ 0-r­a győzött, csalódó, -­­­san kellett távozniok, mert a­­ találkozó alig tartott három-­­ negyed órát. Eredmények (elöl­­, a csepeli ökölvívók). . Légsúly: Fülöp ellen Farkas a 2. menet-­­­ben feladta. 2:0. Harmatsúly: Szabó ellen Varga a 3. menet-­­ ben feladta. 4:0. Pehelysúly: Lampert ellen Ágoston az 1. '•menetben feladta. '6:0. Könnyű* i. sölyi-céli*^^ dö nő J «fölé juvypL győzött.- , Kisváltósuly: I.,aki ellen"' Gulyás j I’hz "első­­ menetben 'TélácTfaLHTjiOV I j Váltósúly: Kántor ellen E­rda i az első menetben feladta. 12:0. 1 , Nagyvál­tósúly: Erdei télien Fehér , a 2. e mestet-be­v. feladta. 14:0. Kö­­j s­zépsúly: Sebők I! ellen Módic I I az első percben feladta. 16:0. J Fél nehézsúly: Szász Tibor el­len- Tél nélkül győzött. 18 0. Nehéz-­­­súly: Sebők I ellenfél nélkül­­ győzött. 20:0. | 1. Vasas* 9 ------122: 56 18­­ 2. Kaposv. D.* 9 5 1 3 101: 73 11­­ 3. Csepel* 9 4 2 3 103: 65 10­­ 4. SÜ°oBT C 9 4 — 5 77:103 8 5. Székesfehérv. MÁV 9 3 1 5 84: 04 7 1 . 6. Dunaújvárosi Kohász 9 ------ 9 45:131 — 1 * A nehézsúlyban a Deli (Vasas) I . —Fehér (II. Dózsa) és a Fehér (IC. I . Dózsa)—Sebők I (Csepel) mérkő­­­­zést később bonyolítják le. WWMH m WHK A­TS(fé 18(fffitónBCS)MM SPORTOLÓINK KÜLFÖLDÖN Jégkorongban: Románia—Magyarország 6:3 (3:0, 0:2, 3:1) — Távbeszélő-jelentésünk, r— (Bukarest, november 20.) Szombaton este a bukaresti mű­jégpályán dr. Kuhnert és Va­lentin, a két osztrák játékvezető irányításával került sor a ro­mán — magyar jégkorong-találko­­zóra. A két csapat összeállítása. Románia: Sofian — Ionescu, Czaka — Szabó I. Kalamár, Sza­bó II. Csere: Varga, Vakar, Texe, Ferencz, Basa, Pane, Florescu, Stefanov. Magyarország: Loson­czi Gy. — Raffa, Ziegler I — Bánkuti, Rozgonyi, Zsitva V. Cse­re: Vedres, Koutny, Palotás II. Leveles: Bikár, Boróczi, Hor­váth. Orosz, Schwalm. Gólütő: Basa (12. perc), Vakar (13. p.), Szabó I. (18. p.), Zsitva V. (37. p.), Rozgonyi (40. p.), Basa (43. p.), Florescu (44. p.), Boróczi (48. p.), Pane (59. p.). Kiállítás: 2 perc a román­­ csa­patnál. A magyarok közül sen­ki. Már az első támadás végén Rozgonyi a hálóba talált, de a játékvezetők „magas bot” miatt a gólt nem adták meg. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A román csapat fokozatosan fe­lülkerekedett. A 12. percben egy lepattanó koronggal Basa meg­ugrott és éles szögből a rosszul helyezkedő Losonczi mellett a hálóba lőtt. Továbbra is tá­madt a hazai csapat és Vakar lövése a harmadvonalról az egyik román játékoson irányt változ­tatva jutott be Losonczi kapujá­ba. A gól után Vedres állt be. A harmadik gól egy gyors tá­madás után született. Vedres csak kiütni tudta a korongot, s a fedezetlenül maradt Szabó I. belőtte. A második harmad magyar támadásokkal kezdődött. Sokat támadtak a mieink, de a ro­mánok jól védekeztek. A 25 percben Vedres jeleskedett, am­i­kor három román játékossal szemben is hárított. A 33. perc­ben Bánkuti lövését védte Só- Tan majd egy perccel később Bikár egyedül állt a kapusal szemben, de hibázott. A 37. percben nagy nyomás után vég­re sikerült a magyar játékosok­nak szépíteniük Zsitva Viktor révén. Már csak három másod­perc volt hátra, amikor Benku­­t­ és Rozgonyi megugrott, és kicselezve a védőt, a középcsa­­tár gólt lőtt. Az utolsó játékrészben is a magyarok léptek fel támadólag. Sikerült beszorítaniuk a romá­nokat, de egy lepattanó korong után a hazaiak lőtték a negyedik góljukat. Kapkodás jellemezte védekezésieik­et, s ennek­ tulaj­donítható Florescu gólja. Egy szép támadást vezettek Bi­ká­­rék. A középcsatár a kapu mö­gül vissza­játszotta Boróczinak, aki nem hibázott. Változatlanul támadásban maradtak a mieink, de nem boldogultak a tömören védekező romáin csapattal. Az utolsó percben egy hosszú ko­ronggal Pane megugrott, s ér­tékesítette gólhelyzetét. A találkozó igen sportszerű körülmények között zajlott le. A román válogatott jobban ki tudta használni helyzeteit, s ezzel győzőn. Az első harmad­ban a románok játszottak, fö­lényben. A másik két harmadban már jobb volt a magyar váloga­tott, de a támadás indítása ne­hézkes volt. A magyar csapatban Vedres jól védett, s időnként az első két sor játszott elfogadhatóan. A vé­dők sokat hibáztak. A román vá­logatottban a hátvédek nagysze­rűen indítottak, s jól is védeke­nek. Fogaras Albert Újabb vereség Bukarestben Románia—Magyarország 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) —■ Távbeszélő-jelentésünk — (Bukarest, november 21.) A román főváros műjégpályáján vasárnap este úgyszólván válto­zatlan összeállításiban játszódta visszavágó mérkőzését a román­ és a magyar jégkorong-váloga­­tott. A magyar csapatban­­a sé­rült Raffa helyett Künk­­szere­pelt-, s a fiatalabb Zsitva is szó­hoz jutott. A két osztrák játékvezető síp kiér­v­e m­a­gy­a­r t­á­ma­d­á­s­o­k­ka­l kezdődött a visszavágó. A ro­mánok veszélyes akciókkal vá­laszoltak­, de 'Vedres több eset­ben biztosan hárított'. A romá­nok első gólja kapu előtti ka­varodásból Varga IT révén esett. A játék képe továbbra sem változott. A magyarok pró­báltak irányítani, de eredmény­telen támadásaikra a hazaiak mindig i s gyors és lényegesen ve­szélyesebb akciókkal feleltek. A harmad' ’"követtáj­ál ''Vedres a bokáján­­megsérült és Loson­czi állt be helyére. Újabb kapu előtti kavarodás után egy ki­pattanó korong értékesítésével növelte előnyét a román együt­tes. A második harmad elején szép román támadás végén már 3:0 a hazaiak javára, sőt Hor­váth kisbüntetése alatt a román válogatott emberelőnyét is le­használta. A magyar csapat ezzel szemben emberelőnnyel sem tudott gólt szerezni. A har­mad­­ harmadban Leveles he­lyén Zsitva B. játszott és az első sor egyik tetszetős táma­dását Bánkuti hatalmas lövésé­vel végre góllal tudta befejezni. A második harmadbeli nagy l­öd kissé felszállt, javultak a látási viszonyok, de a magyar csatárok így sem tudtak beta­lálni a kapuba. Ebben pontatlan lövéseik mellett a kiválóan védő Dumitras kapusnak is része volt. A gyors Kalamár állította be a visszavágó 5:1-es végered­ményét, mert a kapufák után előbb Zsitva V., majd Bikár hi­bázod teljesen tisztának látszó gólhelyzetben. A gólok sorrendje: Szabó II (4. p.), Baea (10­.­­p.), Kalamár 26. és’ 32. p­. Bánikúti 28. p. és Kal­­­már (56. p ). Kiállítások: a román együttesinél 10 perc, a magyar csapatról 4 perc és Rozgonyi 10 perces fegyelmi büntetése. Magyar támadások, román gó­lok jellemezték a­ visszavágót. A házigazdáik mindig ki­ tud­ták használni­­a magyar csapat meg­torpa,'.vsait,' főleg a szer­vezet védekezés elhanyagolását. A magyar csapatból Koutny és Cziegisz, valamint az első öt hartori cik : •sio-c­.-. sz.ou. i. btókai­­t elfog-Klhattóan. Két nem várt vereséggel tar­­­s­ol­­i vk­lba­n h­é­tf­őn dél­e­lőtt 11.30 kor érkezünk vissza a Ferihegy­i repülőtérre. Fogaras Albert ☆ B. Nagy Pál győzelemmel kezdte törökországi vendégsze­replését. Ankarában nemzet­közi párbajtőrversenyen lépett pástra először és a verseny megnyerte. Győzelmének értékét növeli, hogy a világbajnok oszt­rák Losert volt mögötte a má­­­­sodik. A harmadik helyet a Ju­­nor­-D­áv Savic szerezte meg (MTI) 1 Dinamo Bukarest —Komló 2:­ 1 (2:0). Bukarest Labdarúgás / Komló ezzel befejezte a románia­i szereplését. Eredménye: 3 mér­­­kőzésen 2 döntetlen, 1 vereség H MHl NB I. Férfimérkőzések. Vasas Izzó —BVTK 3:1 (46, — 9, 7, 12). Váci út. Izzó-terem. Budapesti Spartacus- Debreceni EAC 3:0 (11, 8, 13). Debrecen. Vasas — Farkaslyuki Bányász 3:1 (2, 10, — 14, 7). TF-terem. A Csepel — Nyíregyháza mérkőzés elma­radt, mert a nyíregyházi csa­patból csak öten jelentek meg. (A TF-teremben IpU volna.) Sal­gótarján— Egyetértés 3:0 (2, 11. 5). Török Flóris utca. NB I. Női mérkőzések: Bp. Petőfi —Vasas Izzó 3:0 (12. 14. 8). Utasellátó- Bp. Építők 3:2 ( — 11. 10. —10. 7. 10). Sport­csarnok. HÉTFŐ JÉGKORONG. Nemzetközi mér­­zés. Bp. Építők —Willard de e­­s, Riestadion, 17.30. SAKK. Az országos női egyéni bajnokság döntője: XII. forduló. Magyar Sakk Szövetség Szék­háza. V., Néphadsereg u. 10. sz., 16 óra. BIRKÓIÁS AZ I. OSZTÁLYÚ SZABAD­FOGÁSÚ CSAPATBAJNOKSÁG KÜZDELMEI vasárnap dél­elő­t Győrött folytatódtak. Eredmé­nyek. Debreceni VSC —Orosház Spartacus 4:4 (lepkesúlyzó, felfelé). Olveti (D) —Németh ké­tv­állal. Rád­ic­s (O) — Kálmnál p­gy. Fodor (D) — Farkas két vállal. Szenvedi (O) — Gyarmat; pgy. Biri (D) —Horváth kétvál­­llal. K­o­v­ác­s (D) — S­zark­ács pgy Botouid (D) - Porcsin fa. Szabi (Dl)— Fábián pgy. FTC —Győr Dózsa 5:3. Láng (Gy) — Szeged pgy. Nagyváradi (FTC) — Csomó­ pgy. Kátai (FTC) -Szelényi két vállal. H­o­rv­áth­ (FTC) — Ka­­­r,a sér. miatt le. • Rizmayer (FTC)­­Szabó pgy. Urbanovics­ (FTC)­­S­illai döntetlen. Polgár­di (Gy - Giczi pgy. Kiss (FTC) — Ka­iser­ döntetlen. FTC­-Orosházi Spar­tacus 4.5:3.5. Németh (0) — Sze­gedi pgv. Ne­crov'radi (FTC) — Ra­dics pgy . Kátai (FTC) —Farkas pgy. Horváth (FTC) —Fekete dön­tetlen. ‘ Vrbaviovics ‘(FTC)—Hor­váth pny. Rizma­veri (­FTC) - Ta­kács döntetlen. Vattai. (FTC) — Fábián döntetlen.■ -Boton­d­­(0) - ^1S9 fa. •­­ 1. Bp. Honvéd 25 24 1 74: 6 49 2. Újpesti Dózsa 26 24 1 73: 6 49 3. Csepel 24 20 4 52:17 44 4. Bp. Spartacus 25 18 7 55:33 43 5. Vasas 25 17 8 58:34 42 6. BVTK 25 11 14 42:53 35 7. TFSE 25 10 15 40:50 35 8. Salgótarján 25 10 15 40:56 35 9. Debrecen­­ 25 10 15 36:57 35 10. Vasas Izzó 25 9 16 39:57 34 11. Farkaslyuk 25 7 18 33:60 32 12. Nyíregyháza 25 5 20 28:66 30 13. Egyetértés 25 5 20 22:67 30 14. Z. Danuvia 24 4 20 27:67 28 ­ A Győr-Sopron megyei T­ Tek­e Szövetség rendezésében vasár­­­nap Győrött a Vasas ETO teke­­­pályáján 10 sportkör 35 ver­­­­senyz­őjének részvételével bo­­­­tyol­ították le a 7. Rába Kupa országos egyéni teke versenyt.­­ Eredmények: 1. Lencz István (Győri Vasas ETO) 926 fa (Rábe Kupa-csúcs), 2. Várfalvi Gyula (FTC) 920 fa. 3. Sziksz (Szfehér­­vári Bp.) 206 fa. 4. Juhász Győ­ző (Győri Vasas ETO) 605 fa. 5. Boros (Győri Richards) 604 fa. 6. Garbás (FTC) 898 fa. 7. Dá­ni­a (Pápai Vasas) 898 fa. 8. Sza­bó Jenő (Pápai Vasas­) 896 fa. 9. Rákos (Bp. Előre) 892 fa. 10. Nagy György (Bp. MOM) 887 fa. I