Nemzeti Sport, 1995. október (6. évfolyam, 269-297. szám)

1995-10-02 / 269. szám

4 NEMZETI SPORT fc] Óbudán a becserélt Jankov­­ NB II.­­) __________________________________________________________________________________ ~ mimsasMé?: Gödöllő-Verzál LC­­Hajdúnánási FC 0-0 Gödöllő, 500 néző. Vezette: Tompos (7) (Je­­ney, Szabó Zs.). GÖDÖLLŐ: Izracska 0 - Kiss 5 - Kádár 3, So­mogyi 4, Szaszovszky 3 - Simon 4, Stranyóczky 3, Ivanovics 3, Szász 4 - Rajkai 3, Czipper 3. Edző: Garaba Imre. HAJDÚNÁNÁS: Nagy III 0 - Papp 6 - Nagy I 5, Pipó 4, Raducu 5 - Kondora 5, Vonyigás 4, Horváth 4, Fazekas 4 - Szemán 4, Vass 4. Edző: Vígh Tibor. CSERE: Horváth helyett Vígh (5) a szünet­ben, Bajkai helyett Szanyó (3) az 55. percben. SÁRGA LAP: Szaszovszky a 18., Kondora a 24., Somogyi a 28. percben. ___ Egyperces _ "Z. ÍZT] gyászszünet h] M­­P/ h \ előzte meg a CJ —J "!­• kezdést. A Gö­------—-------------------------------döllő korábbi edzőjének, Nagy Bélának az emlékére, aki a napokban hunyt el (szívinfarktus következtében) 54 éves korában. Az első játékrészben a hajdúságiak kerültek mezőnyfölénybe, többet birtokolták a labdát, töb­bet támadtak, de támadásaik nélkülöztek min­den elképzelést. A gödöllőiek a nagy ellenszél és a vendégek jó fejjátéka ellenére mindent magas labdákkal akartak megoldani, természetesen eredménytelenül. A fordulás után sem változott a játék képe. A hazaiaknak szinte nem volt pon­tos átadásuk, míg a vendégek támadásai tovább­ra is nélkülöztek minden tervszerűséget, így ma­gától értetődő, hogy a találkozón nem született gól. Az alacsony színvonalú mérkőzésen igazsá­gos eredmény született. A találkozót követően a gödöllőiek mestere, Garaba Imre nagyon el volt keseredve csapata játéka miatt. Garaba Imre: - A csapatjátékunk csapnivaló volt. Együttesem átlagteljesítménye nem éri el még a gyenge hármas osztályzatot sem. Vígh Tibor: - Meddő mezőnyfölényünk el­lenére sem tudtunk gólt szerezni, mivel az utol­só átadásaink pontatlanok voltak. Könczöl László I--------Nagy vára­(—­ Ék rzz­­­kozás előzte ÉM meg Óbudán. Un­­­a listavezető ------- KTE fellépé­sét. A vendégek veretlenül álltak a tabella élén a bajnokságban. Az első perctől kezdve jó ira­mú, változatos küzdelem alakult ki, a kecske­métiek nemcsak állták a hazai rohamokat, ha­nem tetszetős, jó játékkal többször is zavart okoztak a kerületi védelemben, és már a pálya középső harmadában letámadták a labdát bir­tokló játékost. Úgy nézett ki, gól nélkül fordul­nak a csapatok, ám Szabó hatalmas lövéssel megszerezte a vezetést a kerületnek. Szünet után még nagyobb sebességre kapcsoltak a csa­patok, lüktetett, izgalmas volt a mérkőzés, mindkét együttes győzelemre játszott. A kecs­kemétiek kétszer is egyenlíteni tudtak, de aztán a csereként beállt Jankov eldöntötte a találkozó sorsát. Két remekül felkészített együttes talál­kozóján a hazaiak minimális különbségű győ­zelmet arattak, de a Kecskemét is nagyon jó csapat benyomását keltette, ha kicsit higgad­tabbak játékosai, nem veszítették volna el ve­retlenségüket. Gergely Károly: - A második félidőben időn­ként beborult felettünk az ég, de a végére kisü­tött a nap. Linka József: - Kétszer is fel tudtunk állni a padlóról és egyenlítettünk. Az az érzésem, hogy a fiúk nagyon akartak nyerni, ha kicsit higgadtabbak vagyunk, a döntetlen kiharcol­hattuk volna. Ugróczky Károly volna gólt. Ekkor a Cukor FC még nem találta meg a hatvani csapat zárt védekezésének ellen­szerét. Ráadásul a hazaiak nagyon sok labdát eladtak. Fordulás után aztán kétszer villantak a házigazdák, s úgy látszott, hogy sima lesz szá­maiba a meccs, de érthetetlen módon csökken­tették a tempót. Ez majdnem megbosszulta ma­gát, hiszen a szépítő gól után teljesen beszorul­tak a kabaiak. Csak a szerencséjüknek köszön­hetik, hogy otthon tartották mindhárom pon­tot, ugyanis a 89. percben előbb Plókai mentett a gólvonalon, majd az utolsó percben Nagylaki óriási helyzetben három lépésről lőtt mellé. Paróczai Sándor: - A játékunk változatlanul döcögött, de végül kis szerencsével nyertünk. Mathesz Imre: - A második félidő elején né­hány játékosom gondolatban az öltözőben ma­radt. Ezt a Szoboszló kihasználta. Faragó László III. Ker. TVE­Kecskeméti TE 3-2 (1-0) Hévízi út, 1200 néző. Vezette: Mező (7) (Var­ga L., Hrabovszky). III. KÉR. TVE: Lippai 6 - Földvári 7, Krecska 6, Varga 6, Szamosi 5 - Perger 5, Balogh G. 7, Deszatnik 6, Metzger 5, Szabó A. 7 - Kiss 6. Edző: Gergely Károly. KECSKEMÉTI TE: Molnár 6 - Márics 6, Zen­­tai 5, Pisont A. 6, Sass 5 - Ozsváth 5, Lázár 7, Linka 7, Farkas 7 - Barna 6, dr. Kovács 6. Edző: Linka József. CSERE: Ozsváth helyett Szénási (6) a szünet­ben, Lázár helyett Pintea (1) a 64., Metzger he­lyett Jankov (-) a 72., dr. Kovács helyett Forró (-) a 83., Szabó helyett Lendvai (-) a 86., De­szatnik helyett Bencze (-) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Szabó A. (25 méterről lőtt a jobb felső sarokba) a 43. (1-0), Pisont A. (11-es­­ből lőtt a kapu bal oldalába) a 48. (1-1), Balogh G. (hét méterről estében a jobb alsó sarokba bombázott) a 63. (2-1), Farkas (négy méterről­­ küldte a kapu bal oldalába a labdát) a 78. (2-2), Jankov (öt méterről lőtt a kapu közepébe) a 82. percben (3-2). SÁRGA LAP: Marics a 6., Metzger a 31., Kiss I. a 48., Zentai az 59., Lippai a 78., Pintea a 80. percben. KIÁLLÍTVA: Pintea a 84. percben (második sárga miatt). Tiszavasvári Alkaloida SE­­Kazincbarcika 2-1 (2-1) Tiszavasvári, 100 néző. Vezette: Farkas Gy. (8) (Nyilas, Kormos). TISZAVASVÁRI ALKALOIDA SE: Szabó 0 - Szarka 6, Szűcs 6, Hegedűs 5 - Horváth 5, Ve­res 5, Havelant 7 - Fecsku 5, Bohács 5, Erdei 5, Rosu 7. Edző: Szikszai Lajos. KAZINCBARCIKA: Fülöp 6 - Komlósi 5, Sztahon 6-3,3, Sipos 5 - Remenák 6, Göndör 4, Implom 4, Körösi 4, Császári 5 - Szabó 4, Kiser 5. Edző: Lipcsei Imre. ,v. CSERE: Bohács helyett Lente (6) az 55., Hor­váth helyett Sinka (5) a 60., Implom helyett Sza­­niszló (-) a 62., Fecsku helyett Kurik­o (-) a 68. percben. GÓLSZERZŐ: Rosu (13 méterről laposan a jobb sarokba) a 31. (1-0), Remenák (négy mé­terről laposan a kapu közepébe) a 37. (1-1), Ro­su (nyolc méterről laposan a bal sarokba) a 41. percben (2-1). SÁRGA LAP: Implom az 5., Szarka all., Ro­su a 30., Veres a 33., Hegedűs a 82. percben. KIÁLLÍTÁS: Sztahon (reklamálásért) a 42. percben. _____ A hazaiak­~~ .. |_ - ~-­ nak már az el­itja K ' /&\: OL­SC percekben U L—. —| kecsegtető gól­‘— ------------helyzetei akad­tak. A Kazinc­barcika betömörült kapuja elé, és csak ellentá­madásokkal próbálkozott. A vendégek elvesz­tették egyik legjobbjukat, a hazaiak pedig, bár sorozatban alakítottak ki helyzeteket, nem tud­tak élni a lehetőségekkel. A második félidőben szinte egykapuzott a hazai csapat, de támadásai körülményesek voltak, így a vasvári szurkolók csak az újabb három pontnak örülhettek. Szikszai Lajos: - Lehet, hogy az emberelőny minket zavart meg, mert bár nagy mezőnyfö­lényben voltunk, kihasználnunk nem sikerült. Lipcsei Imre: - Fegyelmezetlenségekből kap­tuk a gólokat, a kiállítás eldöntötte a mérkőzés sorsát. Mészáros László KC-Hajdúszoboszló- FC Hatvan 2-1 (0-0) Hajdúszoboszló, 1200 néző. Vezette: Buko­­vics (8) (Zvolenszky, Hajdó). KÁBAI CUKOR FC: Vadon 6 - Terován 6, Kondás 6, Kulcsár 7 - Kiss Cs. 6 - Gréczi 7, Fe­kete A. 5, Szilágyi 6, Czipf 5 - Plókai 7, Nagy Cs. 5. Edző: Paróczai Sándor. FC HATVAN: Hatvani 5 - Varga 7, Károly 7, Szabados 7, Cseresznyik 6 - Nagy Gy. Tamás 5, Gephard 6, Nagylaki 6, Andrássy 5 - Power 5, Bíró 7. Edző: Mathesz Imre. CSERE: Kiss Cs. helyett Csíki (-) a 72. perc­ben. GÓLSZERZŐ: Gréczi (17 méterről a jobb fel­ső sarokba) a 46. (1-0), Plókai (négy méterről fe­jelt a bal alsó sarokba) a 49. (2-0), Szabados (öt méterről lőtt a kapuba) a 84. percben (2-1). SÁRGA LAP: Gephard a 62., Kulcsár a 83. percben. ............... .is Az első fél-1 a szoboszlóiak közül Plókainak volt kétszer gólszerzési lehető­sége, míg a vendégek Power révén lőhettek immmn widlets Budafoki LC-Matáv SC Sopron 0-1 (0-1) Promontor u. 300 néző. Vezette: Ábrahám (7) (Birincsik, Szekrény). BUDAFOK: Somodi 4 - Szabó V. 5,­­ Takó 5, Króner 5 - Stróbl 5, Bálint 5, Carlos 5, Tóth 5 - Bősze 4, Babai 6, Bonchis 4. Edző: Sárközi Lőrinc. MATÁV SC: Borsi 0 - Németh 6 - Buzsáki 6, Tiba 6 - Körmendi 5, Varga II 7, Nagy 6, Ruzics 5 - Borsos 4, Fülöp 4, Burzi 5. Edző: Burcsa Győző. CSERE: Fülöp helyett Lénárt (5) a szünetben, Borsos helyett Stadler (-) a 63./Bősze helyett Magosi (-) a 67., Bálint helyett Lévai (-) a 69., Carlos helyett Gál (-) a 72., Burzi helyett Csol­­lány (-) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Varga II (a tétovázó védők kö­zül kilépve nyolc méterről a léc alá) az 5. perc­ben (0-1). SÁRGA LAP: Buzsáki a 69., Ruzsits a 83., Ba­bai a 85. perc­—— hs------mm————■ ben. m mM Hu /<) [1 3 A Burcsa­v; ) n. csapat lénye­: ■.:r I - - " " gesen gyorsab­.... bán, tudato­sabban szőtte támadásait. Némileg feljavult a Budafok a második félidőben, minden cserele­hetőségét kihasználva görcsösen támadott, de az eredményen már képtelen volt változtatni. Sárközi Lőrinc:­­ Az ellenfél tudatosabban játszott, és ezzel az egy góllal megérdemelte a győzelmet. Burcsa Győző: - Nagyon jól kezdtünk, első helyzetünket értékesíteni tudtuk, a továbbiakat azonban kihagytuk, és izgalmassá tettük a mér­kőzést... Pál László Százhalombattai FC­­BKV Előre 2-0 (0-0) Százhalombatta, 500 néző. Vezette: Kiss B. (7) (Kéri, Marcsók). SZÁZHALOMBATTA: Lipták 0 - Sipos 6, Wendler 6, Tolnai 6 - Kövesi 6, Patkós 7, Sze­nes 7, Serfőző 5, Károlyi R. 6 - Horváth II 6, Ká­rolyi G. 5. Edző: Tepszics Ignác. BKV ELŐRE: Sárkány 6 - Tóth 5, Wohl 6, Ara­tó 5 - Gyimesi 6-2,4, Erős 5, Széplaki 5, Soós 6, Mersits 5 - Szeitl 6, Tikosi 5. Edző: Sárosi Lász­ló. CSERE: Tikosi helyett Molnár (-) a 67. perc­ben, Mersits helyett Szántó (-) a 67., Kövesi he­lyett Simon (-) a 80., Szeitl helyett Tóth (-) a 82., Horváth II (-) helyett Schróth a 87. perc­ben. GÓLSZERZŐ: Károlyi R. (bal oldali szöglet­rúgás után közelről pöccintett a kapu közepé­be) a 49. (1-0), Horváth II (Tolnai átadását vág­ta a léc alá) a 69. percben (2-0). SÁRGA LAP: Serfőző az 50., Szeitl a 79., Pat­kós a 82., Gyimesi a 87. percben. KIÁLLÍTVA: Gyimesi (második sárga lap után) a 87. percben. VI. 269. • 1995. október 2. s a B­KVinak fél órára volt szüksége ahhoz, hogy kiegyenlítetté tegye a játékot. A vendégek láthatóan nem tudtak mit kezdeni a Batta ag­resszív, letámadó játékával és rendkívül jól ját­szó középpályás sorával. A 49. percben aztán egy pontrúgás után góllá érett a hazaiak fölé­nye, a fővárosiak pedig mintegy varázsütésre elkezdtek futballozni - bár ehhez hozzátarto­zik, hogy a Batta a kontratámadásokra speku­lálva átadta nekik a területet -, s amikor perce­kig a hazai kapu előtt folyt a játék, egy korsze­rű ellenakció végén Horváth II bebiztosította a Százhalombatta győzelmét. Tepszics Ignác: - Nagyon fegyelmezettek voltunk, nagyon akartuk a győzelmet. Sikerült, gratulálok a csapatnak. Sárosi László: - Ezen a mérkőzésen nekünk semmi sem sikerült, megérdemeltük a vereséget. Nagy János Mohácsi FC-Tatabánya 3-2 (0-1) Mohács, 1000 néző. Vezette: Szekeres (8) (Rá­ba, Tóth S.). MOHÁCS: Szabó 6 - Becker 6, Márkus 6, Bu­rai 6 - Kósa 5, Nagy E. 6, Megyeri 7, Pest 5, Ko­csis 7 - Martinov 5, Dorobanty 6. Edző: Botos Antal. TATABÁNYA: Mázi 6 - Gábrics 4, Páncél 6, Ócsai 6, Matics 6 - Hídvégi 6, Szabién 6, Bo­­dzsár 5, Medgyesi 6 - Galántai 7, Deák 5. Edző: Hegyi Imre. CSERE: Pest helyett Horváth (6) és Martinov helyett Nagy T. (6) mindkettő a szünetben, Ró­sa helyett Tóth A. (-) a 70., Szabián helyett Bog­nár (-) a 75., Gábrics helyett Nagy A. (-) a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Galántai (12 méterről a kapu­ba bombázott) az 5. (0-1), Megyeri (Dorobantu labdáját a kapuson átemelve jutatta a hálóba) a 48. (1-1), Dorobantu (a Horváthtól kapott lab­dát 10 méterről a kapu közepébe vágta) a 60. (2-1), Kocsis (3 méterről a kapu közepébe lőtt) a 75. (3-1), Hídvégi (Pánczél óriási partdobása után a kapu jobb sarkába fejelte a labdát) a 80. percben (3—2). SÁRGA LAP: Galántai a 20., Bodzsár a 22., Deák a 40., Horváth a 46., Dorobantu az 55., Tóth A. a 84. percben. Amolyan „előrehozott ki- /11 GR esési rangadót" ~17 Qy . játszott a Mo- —■——— - - bács és a Tata­bánya gárdája. Az első félidőben, annak ellenére, hogy a ven­dégek szereztek vezetést, a hazaiak számtalan helyzetet hagytak kihasználatlanul. A második félidőben - kettős cseréjük után - a hazaiak fo­kozták az iramot, és ezúttal a helyzeteiket gó­lokra is tudták váltani. Hosszú időn keresztül szinte egykapuzott a Mohács, ám olykor a ven­dégek is vezettek gólveszélyes támadásokat. Botos Antal: - Kiküzdöttük a győzelmet. At­tól tartok viszont, hogy az alapvető problémák továbbra is megmaradnak. Hegyi Imre: - Feszültséggel teli mérkőzésen nagy tét forgott kockán. Nem a játékosok dön­töttek. .. Földes Zoltán Keszthely-Rákóczi- Kaposcukor FC 0-1 (0-0) Keszthely, Balaton-parti pálya, 1000 néző. Vezette: Horváth O. (8) (Kaibás, Horváth S.). KESZTHELY: Kuczkó 6 - Takács I. 5, Csóka 7, Kekecs 6 - Balassa 5, Csörnyei 5, Hamócz 5, Molnár 6 - Mikóczi 5, Grgurovics 6, Szőke 5. Edző: Reszeli-Soós István. RÁKÓCZI: Milinte 6 - Kiss 6, Mező 6, Izvás 7, Szabó 6 - Prukner 5, Meksz 6, Horváth Z. 5, Pirol 5 - Csemijenko 6, Szintai 5. Edző: Börzsei János. CSERE: Szintai helyett Szarvas (5) a szünet­ben, Prukner helyett Tóth G. (6) az 57., Hamócz helyett Lázár (-) a 63., Mikóczi helyett Sipőcz (-) a 65., Horváth Z. helyett László (-) a 66. percben.