Nemzeti Sport, 2018. szeptember (116. évfolyam, 252-266. szám)

2018-09-16 / 252. szám

» *- labdarúgás A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR A bátorság jutalma Nyugodt mérkőzésnek indult, HOSSZABBÍTÁSOS DRÁMA LETT a felcsúti összecsapásból, amely a Puskás Akadémia sikerét hozta az El-re készülő fehérváriak ellen. VARGA József a Puskás Akadémia középpályása „Az egész meccsen mentek a tüskék, ez benne van a fociban - aki a helyzetet képes hideg fejjel kezelni, jól jön ki belőle. Ami a végén történ, természetes védekezési reakció volt, csak azzal foglalkoztam, hogy a társaimat megvéd­jem. Azt senki se várja tőlem, hogy az ellenfelet ölelges­sem. De a lelkiisme­retem tiszta.” JUHÁSZ Roland a Mol Vidi hátvédje „Ezt a mérkőzést mi rontottuk el! Ami a lefújást követő eseményeket illeti, azok semmilyen körülmények között nem férnek bele! Mivel nem voltam tűzközelben, nem tudom pontosan, mi történt, de azt kijelenthetem, hogy nem szabad úgy viselkedni, ahogy a két csapat néhány játékosa tette. Erről muszáj beszélnünk az öltözőben." A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA NAGY HOLT értékelte a mérkőzést K­ívánni sem lehet futballra alkalma­sabb időjárást annál, mint amilyen Felcsúton a Puskás Akadémiát és a Mól Vidit fogadta. Kellemes meleg, enyhe szél, egész pályát beborító árnyék, és ha ehhez hozzávesszük a kiváló minő­ségű gyepet, csakugyan minden feltétel adva volt ahhoz, hogy remek mérkőzést játsszanak egymással a felek. A találkozó esélyesének a székes­­fehérváriak számítottak. Az OTP Bank Liga 2018—2019-es idényében még nem szenvedtek vereséget, bejutottak az Európa-liga csoportkörébe, ráadá­sul jó ideje már ők is hazai pályaként tekintenek a Pancho Arénára. A Puskás Akadémia ezzel szemben idénybeli hét mérkőzésén öt vereség mellett csak két döntetlent tudott felmutatni, s kicsi volt az esély arra, hogy éppen a bajnoki cím­védő ellen kezdi el a felzárkózást. A felcsútiak taktikája a fő a biztonság elvére épült, öt védővel álltak fel, közülük a két szélső támadásnál előrehúzódott, hogy segítsen megbontani a Vidi védelmét. Az elképzelés nem volt rossz, gyakorlat­ban azonban nemigen működött, a szé­leken csekély veszélyt jelentett a Puskás Akadémia. A középpályán viszont jól szűr­te a vendégtámadásokat, s ebben nagy szerepe volt a Viditől nemrég távozó Varga Józsefnek. A tapasztalt középpályás első tétmérkőzésén rögtön a kezdőcsapatban kapott helyet. Láthatóan dolgozott benne a bizonyítási vágy, igyekezett minél többet játékban lenni, ha kellett, még a saját ka­pusához is hátrament elkérni a labdát. Az iramra nem lehetett panasz, mi­ként a helyzetek számára sem. A haza­iaknál Kiss Tamás, a vendégeknél Ko­vács István játszott különösen aktívan, előbbi lövésekkel, utóbbi szép cselek­kel és remek szólókkal tűnt ki. A Vidi fölénye némileg váratlanul érett góllá, Jonathan Heris a tizenhatoson belül csak szabálytalanul tudta megállítani Marko Scsepovicsot, aki magabiztosan váltotta gólra a megítélt büntetőt. A gól megnyugtatta a Vidit, egyetlen figyelmetlenség elegendő volt azonban ahhoz, hogy a székesfehérváriak minden elképzelése köddé váljon. Kovácsik Ádám rosszul mozdult ki Varga József felívelésé­re, összeütközött a védőjével, Víniciusszal, aki mentési kísérlete közben fejen találta a lepattanóra érkező, a labdát kapufára fejelő Bacsana Arabulit. A játékvezető ismét jogosan mutatott a büntetőpontra, Josip Knezevic Marko Scsepovicshoz ha­sonlóan nem hibázott. Az egyenlítés váratlanul paprikássá tette az addig nyugodt mederben csordo­gáló összecsapást: Juhász Roland egy apró szabály­talanságot követően úgy összeakaszkodott Bacsana Arabulival, hogy a játékvezető csak egy­­egy sárga lappal tudta őket szétválasz­tani. A Puskás Akadémia részben ennek, részben a fejbe rúgás miatt le is cserélte támadóját, aki helyett a második félidőre az ecuadori Bryan de Jesús kapta meg a lehetőséget. De nem csak ő mutat­kozott be. A Vidi szakvezetője, Marko Nikolics az 56. percben pályára küldte a legutóbb szerződtetett Georgi Milanovot. A két cserejátékos közül utóbbi futballo­zott jobban, néhány perccel a beállását követően gólt is szerezhetett volna, de Braniszlav Danilovics hatalmas bravúrral lécre ütötte a labdát. A találkozó továbbra is jó iramú volt, a Vidi támadásait rendre megtörték a Puskás Akadémia ellenakciói, főként Kiss Tamás volt elemében. A fiatal támadó gyorsasága többször problémát okozott a székesfehérváriak védelmének, a 73. percben azonban nem helyzet, hanem sérülés miatt állt a játék. Egy felcsúti támadás során Kovácsik Ádám olyan szerencsétlenül csúszott össze Dejan Trajkovskival, hogy a kapust percekig tar­tó ápolás után hordágyon kellett levinni, agyrázkódást szenvedett. A mérkőzés hajrájához közeledve a Vidi egyre idegesebb lett, támadásait nem tudta végigvinni, a megszerzett labdából pedig a hazaiak sorra vezet­ték veszélyes ellentámadásaikat. Ziccer ziccert követett, és amíg Benedik Mioc lövését még védte a fehérvári csereka­pus, Tomás Tujvel, Bryan de Jesús lövé­se ellen már tehetetlen volt. A java a végére maradt: a Vidi a 99. percben büntetőhöz jutott, de Branisz­lav Danilovics ezúttal megfogta Marko Scsepovics lövését. A lefújást követően elszabadultak az indulatok. A felcsútiak kispadja előtt számos játékos „egy­másnak szaladt”, a biztonsági szolgálat emberei vették elejét a csetepaténak. Ezután többen is berohantak az öltöző­folyosóra, de hogy ott mi történt, nem tudni... CSERE: Arabuli helyett De Jesús (6) a 48., Knezevic helyett Bokros Sz. (-) a 84., Kiss T. helyett Szakály P.­­-) a 97.­percben (Iff] PUSKÁS AKADÉMIA -~»« WP MOL VIDI ’ FELCSÚT, PANCHO ARENA 1 IfiS 1728 NÉZŐ PUSKÁS AKADÉMIA: 1-5-3-2 Danilovics 8 Osváth 6. Heris 5. Hegedűs J. 6. Spandler 6. Trajkovski 6 ....................Mioc 6, Varga J. 6, Knezevic 6...................... Arabuli 6, Kiss T. 7 VlOl: 1-4 -4-2 ______________>___Kovácsik Á. 6........................ Nego 6, Juhász R. 6, Vinícius 5, Stopira 5 Kovács I. 6, Pátkai 5, A. Hadzic 5, Huszti 5 Lazovics 5, M. Scsepovics 5 CSERE: Pátkai helyett Milanov (-) az 56., Huszti helyett Nikolov (-) a 69., Kovácsik helyett Tujvel (-) a 75. percben Gólszerző: M. Scsepovics (11-esből, 0-1) a 23., Knezevic (11-esből, 1-1) a 38., De Jesús (2-1) a 85. percben Sárga lap: Mioc (Kovács István buktatásáért) a 18., Pátkai (Kiss Tamás megrú­­gásáért) a 22., Heris (Marko Scsepovics buktatásáért) a 31., Vinícius (fejbe rúgta Arabulit) a 38., Arabuli, Juhász R. (mindkettő dulakodásért) a 44., Huszti (Kiss Tamás buktatásáért) a 63., Kovács I. (Kiss Tamás buktatásáért) a 90. percben Játékvezető: Szőts Gergely 5 - Noha a tizenegyeseknél jól döntött, menet közben akadt jó néhány hibája. Ha szigorúbb, még a piros lapot is felmutathatta volna egy­két játékosnak, és mert nem tette, tévedései befolyásolták az eredményt. A végére teljesen kicsúszott a kezéből a meccs, képtelen volt megfékezni az indulatokat. Asszisztensek: Georgiou Theodoros, Márkus Tamás - Solymosi Péter, Takács János , Braniszlav Danilovics (44) hős lett a 99. percben, amikor hárította a fehérvári Marko Scsepovics büntetőjét, és győzelemhez segítette társait fotó: kosdias GYŐZELMÜKET SZEREZTÉK ti fekwitek kiemelkedő játék az átlagost valamivel meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül közepes, átlagos teljesítmény A a mezőnyjátékban alig részt vállaló labdarúgó súlyos hibákat elkövető és durván játszó futballista­ ­ kiállítás miatt harminc percnél kevesebb játék , érdemi védenivaló nélküli kapus, kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos 10 extraklasszis, nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény klasszisteljesítmény válogatott forma 2 gyakorlatilag értékelhetetlen produktum EMLÉKEZETES MECCS: •B­ékít Nagyon örülök neki, már csak azért is, mert még egyetlen korábbi csapatommal sem győztem le a Vidit. Emlékezetes találkozót játszottunk, százkét percig harcoltunk. Úgy gon­dolom, korábban is eldönthettük volna az összecsapást, sok helyzetünk, számos szép támadásunk volt, amelyeket nem tudtunk gólra váltani. Mindenképp szeretném kiemelni két fiatal játékosomat: Bokros Szilárd nagyon jól szállt be, nagy szerepe volt a vezető gólunkban, Kiss Tamás pedig végig na­gyon veszélyesen futballozott. Rengeteget fejlődött az utóbbi időben, már csak a kapu előtt kell határozottabbá válnia. Mekkora erőt adhat a győzelem a folytatásra? Sok olyan mérkőzésünk volt korábban, amikor a fordulópon­tokból nem mi jöttünk ki jól. Ez a győzelem adhatja meg a szükséges erőt ahhoz, hogy a futballisták is elhiggyék, sokkal több van bennük, mint amit a tabellán elfoglalt helyezés mutat. A kéthetes szünet kifejezetten jót tett nekünk, ahogy Varga József érkezése is, igazi vezére volt a csapatnak. Mi történt pontosan a­efújást követően? A mérkőzést feszült légkörben játszottuk, de nem érzem úgy, hogy bárki túllépte volna a sportszerűség határát. Férfiasan fe­szültek egymásnak a felek. Ahogy véget ért a mérkőzés, lökdösődés alakult ki. Az edzői stáb tagjainak ilyenkor az a dolga, hogy mindkét felet megnyugtassák, most is ezt tettük. Nem neheztelek senkire sem. BINCZÉS Mikiés a Puskás Akadémia vezetőedzője Miért nem sikerült megnyerniük az összecsapást? Úgy érzem, Kovácsik Ádám első félidei hibájáig - amely­nek a végén a Puskás Akadémia egyenlített -, kontrollál­tuk a mérkőzést. A második félidőt is jól kezdtük, lőttünk kapufát, helyzeteket alakítottunk ki, de aztán feszültek lettünk. Belementünk felesleges szituációkba ahelyett, hogy a labdarúgásra összpontosítottunk volna. El kell ismerni azt is, hogy ellenfelünk végig nagyon jól támadott. Kovácsik Ádám sérülése tűrést jelentett a csapat játékában? Abból a szempontból meghatározó volt a kiválása, hogy a harmadik cserét is kényszerből kellett megtennem. Előtte Pátkai Mátét és Huszti Szabolcsot sárga lapok miatt kellett lehoznom, nem akartam kiállítást kockáz­tatni. Kellett egy kis idő, hogy a játékosok összekapják magukat, de az utolsó húsz percben mutatott játék miatt nem tudom kritizálni őket. Mentek előre, helyzeteket alakítottak ki, az utolsó percben tizenegyest hibáztunk. Vannak esték, amikor semmi sem sikerül, ez sajnos ilyen volt. Mit érzékelt a lefújás után történtekből? Nem sokat, mivel már az öltözőben voltam. Annyit tudok, hogy a játékosok lökdösődtek, de hogy mi történt pontosan, azt a játékvezetők és az ellenőrök dolga eldönteni. Marko NIKOLICS a Mal Vidi vezetőedzője . • * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere sport Végig tartást adott csapa­tának. Az első - büntetőből kapott - gólról nem tehetett, utána számos bravúrral érte el, hogy a Vidi ne szerezhesse meg ismét a vezetést, alapot adva ahhoz, hogy a Puskás Akadémia megnyerje az összecsapást. A mérkőzés végén, a hosszabbításban lét­­fontosságú büntetőt védett, Marko Scsepovics másod­szor már nem tudott kifogni DANILOVICS (Puskás Akadémia) 23. perc: Lazovics fejelte a labdát Marko Scsepovics elé, a támadó megtolta Heris mellett, aki buktatta. A megítélt tizen­egyest Marko Scsepovics vé­gezte el, és jobbat a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0-1 38. perc: Varga József emelt középre, Arabuli pedig Ková­csik, Vinícius és Stopira gyű­rűjében elfejelte a labdát, majd próbált az üres kapuba továbbí­tani, de Vinícius fejbe rúgta. Ez is tizenegyes! Knezevic ballal a bal alsó sarokba lőtt. 1­1­él. perc: Nego adott be balról, Heris kifejelte a labdát, éppen Milanov elé, aki ballal 12 mé­terről lőtt - a labda a lécről vá­gódott az alapvonalon túlra. 85. perc: Mioc hozta hely­zetbe De Jesúst, aki kilenc méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 2-1 99. perc: Lazovics bal oldali szöglete után a Juhász Roland szorításában felugró Heris ke­zéről pattant ki a labda, az alap­vonali asszisztens jelzésére Szőts Gergely tizenegyest ítélt. Marko Scsepovics jobblábas, a kapu bal oldalába tartó lövését azonban kivédte Danilovics.