Nemzeti Sport, 2018. december (116. évfolyam, 341-354. szám)

2018-12-16 / 341. szám

sport Á018. december 15., vasárnap OTP BANK LIGA 18. FORDULÓ Micsoda végjáték! GAZDAG Dániel a Honvéd középpályása „Volt tűz a meccsben, ráadásul született négy gól is. Hiányérzetem csak azért van, mert Dino Skvorc kiállítása miatt több mint egy félidőt emberhátrányban kellett játszanunk. Ha innen nézem, kihoztuk a maximumot ebből a meccsből, és talán azt is hozzátehetem, hogy az őszi teljesítményünkre sem lehetett panasz.’’ BALÁZS Benjámin az Újpest védője „Nagy kár ezért a döntetlenért... A második félidő elején gyorsan egyenlítettünk, és viszonylag hamar megszereztük a vezetést is, akkor úgy nézett ki, hogy megnyerhetjük ezt a meccset. Sajnálom, hogy nem sikerült, mert jó lett volna győzelemmel befejezni az évet.” ÚJPEST FC HIDEGKUTI-STADION 1891 NÉZŐ BP. HONVÉD: 1-3-5-2 Gróf 6 ............Batik 6, Kamber 6, Skvorc 4-Heffler T. 6, Gazdag 6, Hidi 6, Nagy G. Holender 6, N’Gog 5 Pajovics 6 Pauljevics 6, Litauszki 6, Risztevszki 5, Balázs B. 5 Onovo 5, Szankovics 5­­........................ Nwobodo 5, Zsótér 6, Beridze 6_____________ Novothny 6 CSERE: Zsótér helyett Diatlo (-) a 84., Beridze helyett Nagy D. (-) a 88. percben Gólszerző: Holender (11-esből, 1-0) a 42., Beridze (1-1) a 47., Novothny (1-2) a 64., Tischler (2-2) a 88. percben Sárga lap: Skvorc (Nwobodo buktatásáért) a 7., Pajovics (Gazdag buktatásáért) a 42., Szankovics (Banó-Szabó felrúgásáért) a 78., Balázs B. (Májer felrúgásáért) a 90. percben Kiállítva: Skvorc a 38. percben Játékvezető: Solymosi Péter­­­­ Dino Skvorc kiállításánál és a Honvéd javára megítélt tizenegyesnél is jól döntött, de egy-két hiba valamelyest rontott a teljesítményén. Asszisztensek: Berettyán Péter, Szert Balázs - Berke Balázs, Takács János A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR SPORT­UDAPEST HONVÉD újpest 2-2 6, Baráth 6 CSERE: Hidi helyett Banó-Szabó (-) a 70., N’Gog helyett Tischler (-) és Gazdag helyett Májer (-) a 83. percben ÚJPEST: 1-4-2-3-1 Volt bukás, volt talpra állás: Baráth Botond (balra) próbált mindent megtenni azért, hogy lilák ne juthassanak el Gróf Dávid kapujáig FOTÓK: török attila A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA K­kis CSERHÁTI ANDRÁS értékelte a mérkőzést ^’ ^ H­a csak a gyepre pillantottunk a kezdés előtt, azt is hihettük vol­na, nem decembert, hanem má­just írunk - ugyanis a szüntelenül hulló hó ellenére az MTK pályája olyan üde zöld volt, mintha lefestették volna... Az, hogy a csapatok miként feste­nek majd, kérdéses volt - a kispesti­ek gödörbe kerültek, az utóbbi négy bajnokijukon két pontot gyűjtöttek, de ennél nagyobb problémának tűnt az ezeken a meccseken rúgott egyetlen, árva gól. A problémamegoldásban már nem segíthetett Danilo, aki comb­­izomsérülése miatt hazatért Brazíli­ába - így ezúttal leginkább Holender Filipre és David N’Gogra hárult a teher, hogy gólt szerezzen az egyre stabilabb újpestiek ellen. A körítés adva volt, hi­szen a tökéletes gyepszőnyeg mellett a hangulatra sem lehetett panasz. Első pillantásra Baráth Botond posztja volt a legszokatlanabb: nem a megszokott helyén, a védelemben ka­pott helyet, hanem egy sorral feljebb, a középpálya bal oldalán. Az is lehet, a háromszoros válogatott hátvéd a búcsúmeccsét játszotta a Honvéd­­ban - szerződése az év végén lejár, s előfordulhat, hogy új kihívás vár rá. Ha Baráth távozik, jöhet más he­lyette, mégpedig ismerős arc: közös megegyezéssel felbontotta szerződé­sét a Dukla Praha és Bobál Dávid. A védő a Honvédtól szerződött a cseh élvonalbeli együtteshez a nyáron, de nem mutatkozott be, csak a kispadig jutott, igaz, Achilles-ín-gyulladással bajlódott. A játékos jelenleg szabadon szerződtethető, s bár több klub is ér­deklődik iránta itthonról, a hírek sze­rint van esély rá, hogy télen visszatér Kispestre. Arra is van esély a szombaton mu­tatott teljesítménye alapján, hogy Dino Skvorctól elköszönnek - a kispesti időszaka alatt középszerű teljesít­ményt nyújtó légiós feleslegesen, buta módon állíttatta ki magát, de ez nem a „hazaiakat", hanem a vendégeket zavarta meg, hiszen a Honvéd harcolt ki tizenegyest. Hogy a labda mögé álló A rangadó A KIÁLLÍTÁS UTÁN ÉLÉNKÜLT MEG: „panenkás” tizenegyesgól mellett újpesti fordítást és hajrábeli egyenlítést láthattak a nézők. 38. perc: Skvorc vette át hosszan a labdát, próbálta menteni a menthetőt, de rácsúszott Nwobodo lábára, amiért sárga lapot kapott Solymosi Pétertől. Mivel ez a jelenet már a hetedik percben is lejátszódott, a horvát védő a második sárga után a pirossal is szembesült. 42. perc: Hidi löbbölte a labdát a védők között kilépő Gazdag elé, aki átemelte a kifutó Pajovicsot, a kivetődő kapus pedig elsodorta. A megítélt büntetőből Holender - a jobbra vetődő Pajovicsot becsapva - jobbal a kapu közepébe emelte a labdát. 1-0 47. perc: Pauljevics beadása után a kispesti védők nem tudtak felszaba­dítani, a labda Beridze elé került, ő pedig középről, kilenc méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1-1 63. perc: Zsótér beadása után Nwobodo gurított vissza Beridze elé, aki nyolc méterről jobbal lőtt, a labda a bal oldali kapufáról pattant az alapvonalon túlra. 64. perc: Pauljevics adott be jobbról, Batik nem tudott menteni, ezt kihasz­nálva Novothny hét méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1-2 88. perc: Nagy Gergő ívelt középre a bal oldalról, Tischler pedig min­denkit túlugorva hat méterről fejelte a labdát a kapu jobb oldalába. 2-2 KÜLÖNÖS ÉRZÉS? UGYAN MÁR! Fordulatos meccset láthattunk! Ameddig egyenlő létszámban voltunk, az történt a pályán, amit akartunk. Már hamarabb megszerezhettük volna a vezetést, de sajnos kimaradtak a lehetőségeink. A kiállítás után pedig minden megváltozott... Milyen érzés átélni a kispadon, hogy játékosa, Dino Skvorc feleslegesen kap piros lapot, s így hozza nehéz helyzetbe csapatát? Nyilván bosszantó, de nem szabad őt hibáztatni. A legfontosabb, hogy nem estünk össze, sőt emberhát­rányban vezetést szereztünk, igaz, az Újpest megmutatta erejét, kegyetlenül kihasználta a fórt, s fordított. Érezte, hogy Tischter Patrik eredményes lehet? Igen, de mindhárom cserém arra irányult, hogy valaho­gyan egyenlítsünk. Patrikot zavarta, hogy nem volt még eredményes nálunk, de szerencsére betalált. Később ér­kezett Kispestre, a téli felkészülés alatt beve­­rekedheti magát a kezdőbe. Összességében emelt fővel mehetünk pihenőre, bár sajnos nem tartottuk meg a harmadik helyünket, tavasszal még visszaszerezhetjük... SUPKA Attila a Budapest Honvéd vezetőedzője Dühítő tehet így két pontot elveszíteni. Természetesen, ez nem is lehet kérdés. Kicsit meg­lepődtem, amit láttam az első félidőben a csapatom­tól. Nem úgy álltunk a meccshez, ahogyan kellene, tíz különböző céllal, motivációval. Nem harcoltunk eléggé, a piros lap után sem éreztem a csapaton, hogy mindenáron nyerni akarna, semmi pozitív reak­ciót nem tapasztaltam. Sőt lehet, a kiállítás egyfajta üzenet volt a játékosok számára, hogy nem kell elég keményen dolgozni. Mi hangzott el a félidőben? Elmondtam, csak akkor van esélyünk nyerni, ha csa­patként játszunk. Szerencsére hallgattak rám, mert hamar fordítottunk, de ezután megint visszasüllyed­tünk abba a rossz felfogásba, amelyben kezdtük a bajnokit. Ha nem tiszteled a futballt, megbüntet... Mit érez egy edző, amikor olyan játékos szerez gólt a csapata ellen a hossszabbítás­­ban, amelyik akár az Újpestben is futballozhatna? Semmi különöset... Nebojsa VIGNJEVICS az Újpest FC vezetőedzője Holender Filip lába nem remegett meg­­ sem a hidegtől, sem a feszültségtől -, arra bizonyíték, hogy a támadó „pa­­nenkásan” lőtt a jobbra elvetődő Filip Pajovics felett középen a hálóba. Sokáig nem tartott a Honvéd-já­tékosok öröme, ugyanis alig telt el A lila-fehérek szerb légiósa az első félidőben még nem tűnt ki különösebben a mezőny­ből, de a szünet után sokat tett, hogy fordítson az Újpest. Rendre megjátszható volt, szinte minden támadásból kivette a részét, sőt mindkét gól előtt ő tekerte középre a labdát. A legkevésbé sem ő tehetett arról, hogy végül nem nyert csapata, néhány perc a második félidőből, ami­kor egyenlítettek a vendégek, azaz, aki még a büfében állt sorban a forró teáért, bizony lemaradt a gólról. Az újpestiek lendületbe jöttek, összesze­detten futballoztak, s ennek eredmé­nyeképpen Novothny Soma is betalált, s úgy tűnt, a lila-fehérek érvényesítik a létszámfölényt, az eredmény már nem változik. A kispestieknél csere­ként beálló Tischler Patrik azonban nem így gondolta, nagyszerű gólt fe­jelt, s pontot mentett! A csatár Újpestről érkezett Kispest­re kölcsönbe a nyáron - nem mellé­kesen ez volt az első gólja a Honvéd színeiben... AZ ALLAS 1. Ferencváros 17 123 2 35-13 +22 39 2. Hol Vidi FC 17 94 4 28-15 +13 31 3 Debreceni VSC 18 86 4 25-19 +6 30 4. Bp. Honvéd 18 85 5 21-15 +6 29 5. Újpest 18 77 4 21-14 +7 28 11 7. MTK Budapest Mezőkövesd Zsóry 18 8 18 6 3 6 7 27-25 +2 27 6 25-23 +2 24 8. Paksi FC 18 5­3 6 22-25 -3 22 9. Puskás Akadémia 18 63 9 21-24 -3 21 10. Diósgyőri VTK 18 45 9 18-29-11 17 11 Kisvárda Master Good 18 44 1016-35-1916 12. Haladás 18 23 1313-35-229 A 18. FORDULÓ TOVÁBBI MŰSORA Ütcadíf 16., vasárnap Mól Vidi-­Ferencváros* 20.15 Élő közvetítés: *M4 Sport. A 19. FORDULÓ KŰSORA Február 2., szombat Debrecen-Újpest Diósgyőr-Mezőkövesd Ferencváros-Bp. Honvéd Haladás-Kisvárda MTK-Paks Mol Vidi-Puskás Akadémia Kispesti segítség A Honvédnél méltóképpen őrzik a tradíciókat­­ pályán és azon kívül egya­ránt. Immár az is a hagyományok közé sorolható, hogy a szurkolók meg­választják az év legjobbjait: a 2018-as naptári évben Gróf Dávidra érkezett a legtöbb voks. Májer Milán az év felfedezettje, Szendrei Norbert a legjobb ifjúsági játékos lett, a serdülő kategóriában Keresztes Noel vitte el a pálmát, míg az ötszörös bajnokot, Cseh Andrást életműdíjjal, a Kispest első váloga­tott futballistáját, Varga Pétert pedig posztumusz díjjal jutalmazta a Kispesti Labdarúgásért Támogató Egyesület. Mindeközben a KLTE a szurkolókkal karöltve nem először rendez gyűjtést a rászoruló kispesti családoknak. Az idén úgy próbálnak segíteni, hogy december 21-én, pénteken 18 órától tar­tós élelmiszereket osztanak a Templom téren. A szervezők ezúton is arra kérik a Honvéd drukkereit, hogy aki teheti, jövő hétfőn, illetve csütörtökön 16 és 20 óra között vigyen tartós élelmiszert a Fő utca 38. alatt található Kispesti Futball Házba. Labdarúgás 131