Nemzeti Sport, 2021. május (119. évfolyam, 117-130. szám)

2021-05-02 / 117. szám

nemzet sport 2021. május 2., vasárnap OTP BANK LIGA 32. FORDULÓ Győzelem a nézőknek a Ferencváros támadója az MA Sportnak „Óriási élmény volt ismét a szurkolóink előtt játszani, a győztes gól nekik köszönhető. Voltak rosszabb meccseim a tavasszal, de most boldog vagyok.’’ értékelte a mérkőzést A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★ [UNK] BORBOLA BENCE tűzijátékra és az éremát­adásra még várni kell... Noha a Magyar Labdarú­gó-szövetség (MLSZ) az eredeti tervek szerint az utolsó hazai baj­noki, azaz a szombati, Mezőkövesd elleni találkozó után tervezte átadni az aranyérmeket, a szövetség vál­t TÖBB MINT HÁROMEZER SZURKOLÓ látta a Ferencváros ás a Mezőkövesd meccsét: a zöld-fehérek pontrekorddal zárhatják a bajnokságot. toztatott a díjátadó időpontján, és a medáliákat mégis a Honvéd el­leni utolsó meccs után akasztják a bajnokcsapat játékosainak és a vezetőedző, Szerhij Rebrov, vala­mint a sikerben szerepet vállalók nyakába. A már fordulók óta baj­nok csapat a Budapest Honvéd el­leni mérkőzést követően a Hideg­kúti Nándor Stadionból átbuszozik 23. perc: Katanec balszerencsésen ért a labdába, amely Nguen elé pattant, és ő az ötös jobb sarkáról jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1-0 64. perc: Mezőkövesdi szöglet után Mmaee kifejelte a labdát, és Besirovic ka­pásból, tizenhét méterről ballal a kapu jobb oldalába bombázott. 1-1 89. perc: A kifutó Szappanos fejjel mentett Nguen elől, Laidouni megszerezte a labdát, erőszakosságának köszönhetően egy védőn áthámozta magát, a bal oldal­ról beadott, és Nguen öt méterről a kapu közepébe fejelte a labdát. 2-1 a Groupama Arénához, s a sas­szobornál rendezhetnek ünneplést, amelynek részleteit egyelőre nem árulták el. Az viszont már biztos, a Ferenc­városnak továbbra is van esélye arra, hogy pontrekorddal zárja a baj­nokságot. Ha a záró fordulóban a zöld-fehérek legyőzik a kiesés elől menekülő kispestieket, hetvennyolc pontjuk lesz, márpedig ennyit ko­rábban egyetlen csapat sem gyűjtött a bajnokság jelenlegi, azaz tizenkét csapatos, háromkörös lebonyolítási rendszerében. A Mezőkövesd mindenesetre megadta a tiszteletet az aranyér­meseknek: a fradisták a rivális já­tékosainak sorfala között vonultak ki a pályára, ugyanakkor a vendé­gek a pályán nem udvariaskodtak, agresszíven kezdtek. De... A Fradi tíz perc alatt két góllal vezethetett volna, úgy tűnt, a játékosokat fel­tüzelte, hogy hosszú hónapok után ismét nézők előtt futballozhat­nak. Az oltási igazolvánnyal a le­látón helyet foglaló drukkerek újra meccshangulatot teremtettek, s Tokmac Nguen góljánál régen hal­lott hangorkán volt az arénában. Harcosan futballozott a hazai csa­pat, s ha egy-két akciójukat nem cifrázzák túl, megnyugtató előn­­nyel vonulhattak volna szünetre. A látottakkal természetesen a vendé­gek vezetőedzője, Pintér Attila volt kevésbé megelégedve, amit ket­tős cserével jelzett, s nem sokkal a fordulás után könnyedén egyen­líthettek volna a kövesdiek. A szü­net utáni percekben tűzijáték vil­lant és durrant a Groupama Aréna szomszédságában, néhány drukker a stadionon kívül így köszöntötte a bajnokcsapatot - ráadásul a pá­lyán is volt némi tűzijáték, Bogdán Ádámnak több nagy védést kellett bemutatnia. Noha a Fradi birtokol­ta többet a labdát, a vendégek oly­kor villámgyorsan jutottak el a fe­rencvárosi tizenhatosig, s ígéretes lehetőségeik voltak. Érett a köves­­di gól, és meg is született, sőt Dino Besirovic olyan mozdulattal vágta a labdát Bogdán Ádám kapujába, amely joggal pályázhat a forduló legszebb találata címére. A vendé­gek már-már kezükben érezték az egy pontot, csakhogy Aissa Laidou­ni erőszakosságának és Tokmac Nguen jó helyezkedésének köszön­hetően Budapesten maradt mind­három, így tombolhattak a lelátón ülő nézők. Fontos győzelmet aratott a Fe­rencváros, ha az utolsó fordulóban is nyer, pontrekorddal zárja a baj­nokságot és ünnepelheti az újabb, akkor már át is vett aranyérmet. Csalódott vagyok, hogy a végén buta gólt kaptunk, és így nem sikerült pontot szerezni. Hátravan még egy meccs a bajnokságból, a becsületünkért játszunk. Más érzés szurkolók előtt futballozni, ez mindannyi­unkat feldob. SZAPPANOS Péter a Mezőkövesd kapusa az MA Sportnak HL . Farkas D. 5. Szeles 5. Katanec 5. Vajda 5 ....................Besirovic 7. Karnvicki 5. Cseri 6 Vutov 5, Vojtus 5, Nagy D. 5 CSERE: Vojtus helyett Martic (4) és Vutov helyett Chrien (5), mindketten a szünetben. Cseri helyett Rui Pedro (5) az 56., Kamyicki helyett Kavtaradze (-) és Nagy D. helyett Diallo (-), mindketten a 90+2. percben Gólszerző: Nguen (1-0) a 23., Besirovic (1-1) a 64., Nguen (2-1) a 89. percben Sárga lap: Lovrencsics G. (megrúgta Vojtust) a 31., Karnyicki (visszahúzta Isaelt) a 32., Vojtus (rátartott Sigér lábára) a 35., Katanec (kezezésért) a 70., Farkas D. (buk­tatta Nguent) a 82., Szappanos (időhúzásért) a 84., Martic (lerántotta Sigért) a 86. percben Játékvezető: Berke Balázs 8­­ Határozottan vezette a mérkőzést, a sárga lapokat jogosan mutatta fel. Az első félidőben a mezőkövesdi tizenhatoson belül Vajda Sán­dor mellett gyanús körülmények között esett el Gera Dániel, láttunk már hasonlóért tizenegyest ítélni. Partjelzők: Georgiou Theodoras, Szert Balázs Alapvonali partjelzők: Zierkelbach Péter, Ducsai József mm Tokmac NGUEN Ottási igazolvány birtokában a Fradi-fanatikusok ismét a „B-középből" biztathatták a jól küzdő Miha Blazicot (balra) fotók tumbász Hédi Régi önmagára hasonlított: a szélső a legutóbbi három mérkőzésén három gólt szerzett, láthatóan (ismét) élvezi a futballt. A köves­­diek ellen bátran cselezett, helyzetbe került és duplá­zott. Mellette a csereként beálló Aissa Laidouni volt a hazaiak legjobbja. „KISLÁNYFOCI”, LELKESEDÉS ÉS EGY NAGY HIBA Ezért a győzelemért alaposan meg kellett iz­zadni... Ettől függetlenül rászolgáltunk a három pontra. Az utolsó percekben szereztük meg a győztes ta­lálatot, és nem tagadom, nagyon örültem. Hos­­­szú idő után újra nézők előtt futballozhattunk, ami pluszmotiváció volt a labdarúgóknak. Boldog vagyok, hogy újra együtt ünnepelhettünk a szurkolókkal, s hogy győztes meccsen tértek vissza a lelátóra. Tokmac Nguen hosszú idő után ismét dup­lázott, mit szólt a teljesítményéhez? Keményen dolgozott, örülök, hogy kétszer is beta­lált. Megérdemeltük a győzelmet, a kapott gól után is mentünk előre, nem éreztem a csapaton, hogy megingott volna. A magam részéről biztos voltam benne, hogy sikerül felülkerekedni ellenfelünkön és megszerezzük a három pontot. Ha a csapat az utolsó fordulóban győz a Hon­véd ellen, pontrekorddal zárja az idényt. Moti­váció ez az utolsó találkozóra? Őszintén szólva nem is hallottam erről. Nem ezért jöttem a Ferencvároshoz, hogy rekor­dokat döntsek, hanem azért, hogy a csapat trófeákat gyűjtsön. A bajnoki cím fontos, azért dolgoztunk. Szerhij REBROV a Ferencváros vezetőedzője Bosszús vagy inkább csalódott a vereség miatt? Nem szoktam játékost soha kritizálni, főleg nem a nyilvánosság előtt, de profi labdarúgó nem lehet an­­­nyira könnyelmű, hogy abból a csapata gólt kapjon - márpedig a második Fradi-gól előtt nagy hibát lát­tam, és az ilyesmi ezen a szinten nem fér bele. El kell takarítani a labdát a kapunk előteréből, és punktum! A közönség elkezdte skandálni Szappanos Péter ka­pusunk nevét, lehet, úgy volt vele, majd ő megmu­tatja nekik... Hát nem! Félreértés ne essék, nem egy emberre akarom kenni a vereséget, de még egyszer mondom: ez nem fér bele. Mi változott meg a második félidőre? Felszabadult játékot kértem a csapatomtól, mert amit az első félidőben produkáltak, az jóval túl volt a felszabadulton... Az első negyvenöt percben „kislá­nyokat” és nagyképű embereket láttam a pályán. A második félidőben ellenben már egészen jól futbal­loztunk. Akkor már elégedett volt csapatával? Mondhatom, hogy igen. Megváltoztattuk a játékunk szerkezetét, s egy egyes állásnál volt két-három le­hetőségünk, amelynél bravúrral védett a Ferencváros kapusa. Amúgy pedig... Nem egyszerű ti­­zenhárom-tizennégy játékossal lejátsza­ni egy szezont. Mindentől függetlenül a Fradi ellen nagyon jó, helyzetekben bő­velkedő mérkőzést játszottunk. .. PINTÉR Attila a Mezőkövesd vezetőedzője Mii Tokmac NGUEN (Ferencváros) labdarúgás 13 ó képgaléria nso.hu ( A mérkőzésről tudósított­ JUDI ÁDÁM Olekszandr Zubkov: meghívó mellé sérülés Bekerült az ukrán válogatott harmincöt tagú Európa-bajnoki kere­tébe Olekszandr Zubkov. A Ferencváros légiósa a héten lapunk­nak elmondta, azért hajt, hogy Andrij Sevcsenko szövetségi kapitány meghívóját kiérdemelje. Az álma teljesült, május 15-én Harkivban kell csatlakoznia az ukrán válo­gatotthoz, amely nyolc nappal később Bahrein ellen vív felkészülési mérkőzést, készülve a hollandok, az í­r osztrákok és az északmacedónok elleni Eb-találko­­zó­zókra. A szélső balszerencséjére a kövesdiek ellen­i ágyéksérülés miatt kellett lecserélni, fél óra telt el, amikor az öl­tözőbe ballagott. Az FTC másik ukrán légiósa, Ihor Haratin nem ka­pott meghívót. 10 extraklasszis, nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény 9 klasszisteljesítmény 8 7 6 válogatott kiemelkedő az átlagost valamivel forma játék meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül s közepes, átlagos teljesítmény 4 a mezőnyjátékban alig részt vállaló labdarúgó ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT A nemzetig sport 3 súlyos hibákat elkövető és durván játszó futballista 2 gyakorlatilag értékelhetetlen produktum 1 kiállítás miatt harminc percnél kevesebb játék 0 érdemi védenivaló nélküli kapus, kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos