Nemzeti Sport, 2021. november (119. évfolyam, 297-310. szám)

2021-11-08 / 303. szám

k LABDARÚGÁS________________________________________________________________________________________________________________________2021. november 8., hétfő A zöld-fehérek har­mincéves kapusa felépült betegsé­géből, s első mér­kőzésén remek tel­jesítményt nyújtott, jelezve, válogatott for­mában van. Lőhettek neki közelről, távolról, a jobb vagy a bal sarok irányába, mindannyi­szor hárított, s rendre jól jött ki, több beadás után lehúzta a labdát, magabiztosságot su­gárzott minden moz­dulata. BABJAK BENCE ÉRTÉKELTE A MÉRKŐZÉST Hiába dolgozott ki helyzeteket a Kisvárda, a remekül védő Dibusz Dénes bravúrjai és Matheus Le­oni kiállítása után a Ferencváros négy góllal nyerte meg a forduló rangadóját. JEGY NÉLKÜL SENKI SE INDULJON EL a meccsre - a közlemény már napok­kal ezelőtt kikerült a Kisvárda hivatalos honlapjára, így a telt ház garantálva volt a kicsivel több mint háromezer néző be­fogadására alkalmas Várkerti Stadionban vasárnap délután. A nagy érdeklődés nem volt véletlen, a sors, a sorsolás, no meg a Kisvárda kiváló szereplése nyomán a baj­nokság eddigi meglepetéscsapata, a 12. fordulót még listavezetőként váró együt­tes (a Puskás Akadémia szombati győzel­me miatt a második helyre csúszott vis­­­sza) éppen a klub no. születésnapja előtti napon fogad­ta a bajnoki címvédő Ferenc­várost. . „Ennél többet nem nagyon kiemelhettek volna a drukkereink - mondta lapunk­nak a meccs előtt Révész Attila, a Kis­várda sportigazgatója. - Ha esetleg most avatnánk a stadiont, és meg kellett volna hívni egy neves klubot az alkalomra, ak­kor sem találtunk volna jobb partnert a Ferencvárosnál - klubunk eddigi legjob­ban szereplő csapata találkozik Magyar­­ország legjobb együttesével. A szurko­lónak és a médiának nyilván érdekes a meccs, ugyanak­kor az utóbbi években nagy­jából mindig ilyen nagy fel­hajtás övezte a Ferencváros érkezését. Vagyis pontosan tud­juk, hogy a telt ház inkább a ven­dégcsapatnak szól, mint a mi tel­jesítményünknek. Akadtak olyanok, akik életükben először éppen ezen a vasárna­pon akartak kijönni a stadionba, de ra­gaszkodtam hozzá, hogy őket semmiféle előnyben ne részesítsük azokkal szemben, akik rendszeresen járnak a hazai meccse­inkre. Vállalom a véleményemet: aki csak a Ferencvárosra kíváncsi, az menjen ki a Groupama Arénába. Ami pedig minket il­let, az eddigi helyezésünk csalóka, részben annak is köszönhető, hogy az NB I legjobb csapatai még nem álltak össze a bajnok­ság elejére. A reális helyezésünk a harma­dik-negyedik lehet a mostani idényben." A drukkerek a várakozásnak meg­felelően szállingóztak is a stadion felé, többen a Vár úti vendéglátóhelyiséget ejtették útba „bemelegítésként", míg né­­hányan az arénához közeli szálloda előtt parkoló Fradi-busz sofőrjétől kérdeztek rá néhány kulisszatitokra (például, hogy­ milyen volt a leverkuseni túra). Kicsivel több mint egy órával a kezdés előtt az­tán már a gyepen sétálgatott Peter Stö­ger, akinek némi könnyebbséget jelen­tett, hogy a kapuba visszatért az utóbbi fordulókban betegség miatt hiányzó Di­busz Dénes, a kispadra pedig már Botka Endre is leülhetett. A Celtic elleni csü­törtöki Európa-liga-csoportmérkőzé­­sen a szurkolók egy részétől éles kri­tikát kapó osztrák edző a mezőnyben nyolc (!) helyen változtatott a csütörtö­ki csapaton, abból az együttesből mind­össze Samy Mmaee, Kristoffer Zachari­­assen és Myrto Uzuni maradt. A kezdő sípszó előtt a hosszanti lelátón ülő nézők felmutatták a székekre előze­tesen bekészített papírlapokat, amelyek piros és fehér színekből formázta meg a száztízes számot, és az első percekben úgy tűnt, a hazai játék^psoTf.tppy meg min­dent megtesznek a szép jubileumért. Előbb Bohdan Mellűk,lövése­ után kerül­te el a labda a vendégkaput, majd Driton Camaj célozta meg a bal alsó sarkot, és ekkor már Dibusz Dénes bravúrjára volt szükség, hogy ne kerüljön előnybe a Kis­várda. Az olykor lapos passzokkal, más­kor a középpályán átszálló íveléssel épít­kező csapat következő lehetősége Ötvös Bence nevéhez fűződött, ám idővel a kel­leténél idegesebben és szokatlan lab­dakezelési hibákkal kezdő Ferencváros is megérkezett a jó iramú meccsbe (ta­lán csak az zavarhatta a nézőket, hogy mindkét csapat sötét tónusú szerelésben futballozott). Először Kristoffer Zacha­­riassen veszélyeztetett, és bár lövésébe Dombó Dávid belekapott, a kipattanót nagy helyzetben csúnyán „eltörte” Stje­ Nagyszerű hangulat fogadta a csapatokat vasárnap délután Kisvárdán, a forduló rangadóját telt­t ide, több mint háromezer nézőt előtt játszottak, s végül fölényes ferencvárosi győzelem született - vereség ide vagy oda, a hazaiak így is büszkék lehetnek kedvenceik eddigi szereplésére az OTP Bank Ligában mí az átlagost valamivel meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül közepes, átlagos teljesítmény­­ • v­b (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere kiállítás miatt harminc percnél kevesebb játék l\IS-grafika: Kristű Péter a mezőnyjátékban alig részt vállaló labdarúgó súlyos hibákat elkövető és durván játszó futballista 10 7­6­5 4­3 2 gyakorlatilag értékelhetetlen produktum 1 0 érdemi védenivaló nélküli kapus, kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos 27. perc: Wingo jobb oldali beadása után kö­zépen nem talált embert a blokkolni igyekvő Camajon megpattanó labda, a bal szélen fel­futó Cabrara 17 méterről egyből ellőtte ballal, az eltört labdába a középen üresen helyezke­dő Loncar tette bele a jobb lábát kilenc mé­terre a kaputól, így az a bal felső sarokba vá­gódott. 0-1 56. perc: Leoni tartott rá talppal­­Alingo jobb lábára. Farkas Ádám játékvezető sárga lappal büntette, majd a VAR segítségével felülbírálta döntését, s kiállította a brazil védőt. 69. perc: Vécsei passzolt Zachariassennek, ő sarokkal, látványos mozdulattal továbbjátszot­­ta Uzuninak, aki 13 méterről jobb belsővel a kapu bal sarkába lőtte a labdát. 0-2 74. perc: A jobb oldalon, a tizenhatos sar­kánál Marin kényszerítőzött Ryan Mmaeé­­val, aki sarokkal tette vissza a labdát, a né­met játékos hét méterre a kaputól jobbal alábökött a labdának, amely Dombó fölött átszállt, s a kapu közepébe hullott. 0-3 90. perc: Zubkov tört be a jobb szélen tizenhato­son belülre, eltolta a labdát Zlícsics mellett, majd az alapvonalhoz én­e visszagurította Uzuninak, aki jobb lábbal sarokkal átvette, majd ballal hét méterről a kapu jobb oldalába lőtte. 0-4 v