Nógrád, 1973. szeptember (29. évfolyam. 204-229. szám)

1973-09-18 / 218. szám

Kézilabda Győzelem a bajnokjelölt ellen Vereség már az első félidőben SBTC—Bp. Volán 8:6 (3:0) Salgótarján, v.: Deák. SBTC: Znak — Oláhné (2), Lukács (3), Nagy (—), Sulyok (—), Kisírna (2), Takács (1), cs.: Kollárné, Halska. Edző: Szabó Gábor. Már az első percek bővel­kedtek izgalmakban. A ha­zaiak két, a vendégek egy hetest hagytak ki. A minta­szerű védekezés mellett mind­két oldalon kapkodó volt a támadó játék. A 13. percig nem esett gól. A 14. percben a Lu­kács-testvérek egy perc alatt kettőt szereztek. Ez biztosítot­ta a félidei vezetést. Kihagyott nagy hazai helyzetekkel és kapufákkal folytatódott a küz­delem. Szórványosan itt is, ott is esett egy-egy gól. Az SBTC a 19. percben 8:4-re vezetett. Ekkor taktikai hibát vétett. A labdatartás helyett könnyel­­műsködés következett, s a vendégek így szépíteni tudtak. Váci Híradás—St. Építők 26:15 (14:5) Vác, v.: Csalogány, Rems­­berger. Építők: Gulácsi — Nadudvardi ,(1), Nagy (7), Bo­­ronyai (—), Kovács I. (4), Hor­váth I. (2), Szabó (—), cs.: Ko­vács P. (—), Ipolyi (—), Kol­­lyán. Játéksuk ezután sem volt négy gólra megközelítették, lár (1), Kiss (—). Edző: Czini- meggyőző. A szünet után Nagy Az utolsó percekben újra la­mer János­ tíz perc alatt hét gólt lőtt, s a zítottak. Ez végül is nagy gól­ A lelkesen játszó hazaiak a játékba lendült Építők a 20. arányú vereségüket eredmé- 12. percben már 8:0-ra vezet- percig eredményes támadó­já- nyerte­­tek. Az Építők áltak a já­­tékot játszottak. Ellenfelüket — matyus — kissné bravúros bevetődéssel alig lövi a labdát kapu mellé DIB - tartalékcsoport SBTC — Dorog 4:2 (0:2) Dorog, 3000 néző, v.: Hé­­der. Salgótarján: Szőke (Ba­lázs) — Kegye, Kovács J., Takács, Bartha, Csikós, Ko­vács L. (Szalai), Beriidán, Szőllősi, Szoó, Dudás. Dorog: Pilcz — Temesvári, Kecskés, Berecz, Abuczki, Flórián I. (Flórián A.) Ecker, Rátvai, Reich (Zigó), Lazaridisz, Lel­kes. Az SBTC nagyszerű já­tékot produkált a II. félidő­ben és biztosan fordította meg a mérkőzést. Góllövő: Bartha (3), Szalai, ill.: Ecker (2), Jó: Bartha, Szalai, Szoó, ill.: Kecskés, Ecker. is 1­3 Il­-ban Öt csapatunk négy pontot szerzett Az N­B III. Északközép csoportjáb­an szereplő csapataink gyengélkedtek ezen a vasárnapon. Nem tudta megszerezni a két pontot otthoná­ban az idegenben eddig jól szereplő Balassa­gyarmati SE és döntetlent ért csak el hazai pályán az St. Síküveggyár együttese. A Pász­tói KSE Sashalmon kapott ki és egyedül az St. Öblösüveggyár győzött nagy arányban — bár az is igaz, hogy az újonc Somoskőújfalu volt a szenvedő alany — az eddigi mérsékelt szereplés után. $1. öblösüveggyár —Somoskőtújfalu 5:1 (1:0) Balassagyarmat, 600 néző» Salgótarján, 500 néző, v.: után a 48. percben Kálnai a v.: Lellei. Bgy. SE: Lórik G. Balázs II. Öblösüveggyár: Bo- bal sarokba bombázott. 2:0. _ Jelen, Fodor, Lajkó, Júzs — Szántó, Fehérvári. Az 50. percben Fehérvári No­ Pabeli, Váradi, Trubi (Nagy), Koszta, Gordos, Král I., Sán­­yánkot vágta fel a 11-es pont- Lőrik V, Hegedűs, Kovácsi dór (Gáspár), Pindroch, Bo­­nál. A megítélt büntetőt Roz- Szedlák Edző: Lőrik Béla, dór, Kálnai, Král II. (Győri), gondi értékesítette. 2:1. Az 56. az első negyedórában in- Edző: Simon Imre. Somoskő- percben Kálnai a jobb alsó kább csak a két 16-os között újfalu: Bodor — Babják, Kis- sarokba talált. 3:1. Az 59. font a játék Az első lövést l­r. Barta, Czikora, Csorba, percben Eisler vágta fel Kál­ a 14 percben Kovács Jordit­­(Sóber), Rozgondi, Kakuk, Ba­­nait a büntetőterületen be­ jásból küldte kapura A 30 laf>_ ^abó: Mag (Novák)­ lak A 11-est Sándor lőtte a perrcben Jelen szabadrúgása Edző: Tőtil István, hálóba. 4:1. A 61. percben Bo­­szállt a sorfal­­ a kapu felé. Üveggyár: támadások ve­­der átadásából Kabnai volt A 40 percben egy ellent men­tettek be a találkozót A 6. eredményes. A továbbiakban dus­ván majdnem gólt kap­­percben Kral II. szabadrúga- is a hazai együttes maradt ta­­tek hazaia­k de Lőrik me­sat Pindroch 20 méterről a ub----4-jobb felső sarokba továbbítot­ta. 1:0. Szünetig változatos volt ,, ,­­, , . .. . . .„ luból senki sem dicsérhető­ a játék, gólhelyzeteket egyik csapat sem teremtett. Szünet riadásban. Jó: Szántó, Sán­dor, Kálnai. A Somoskő újra­ vetődött. Szünet után főleg az utolsó negyedórában sokat (farkas) Sakk Nógrád csapatbajnokságán vezet; SBTC és ZIM Vasas 15,S—15,5 ponttal A Nógrád megyei Sakk Szó­ —Sz Síküveggyár 5,5:2,5, (Pö­­vetség rendezésében Salgó­­nyi—Nagy 1:0, Lengyel—Sár­­tarjánban a ZIM Ady Endre 1:0), Mátranovák—Bgy. ME­­Kultúrotthonában került le­­DOSZ 5:3 (Pócsik—Friedmann bonyolításra Nógrád megye 0:1, Lakatos—Bojtos 1:0). Zu­ 1973. évi csapatbajnokságá­­rójelben az éltáblák eredmé­­nek I—III. fordulója. Ujsze­­nyei. ru — igen dicséretes a kezde­ményezés —, hogy az idei­­ bajnokság állása: 1—2. bajnokságot egy helyen rende­ SBTC és ZIM Vasas 15.5—15.5, zik és ezáltal elejét veszik a 3. St. Síküveggyár 12.5, 4. ki nem állásnak, a felesleges Bgy- MEDOSZ 10.5, 5.—6. levelezgetéseknek. Eredmé- Nagybátonyi Bányász és Mát­nyék. ranováki Vasas 9—9 pont. A bajnokságot eldöntő IV.— V. forduló mérkőzéseire va-I. forduló: St. Síküveggyár —Bgy. MEDOSZ 4:4 (Nagy— . .­­ . . Friedmann 0:1, Sári-Bojtos sárnap kerül so­r Salgótarján­on), ZIM—Mátranovák 6:2 Doln­ [Oláh—Pócsik 0:1 (!!), Sági- Lakatos 1:0], SBTC—Nagybá­­tony 6:2. [Ponyi—Brenner 1:0, Lengyel—Makovnyik 0:1 (!)]. II. forduló: St. Síküveggyár —Mátranovák 6:2 (Nagy—Pó­csik 1:0, Sári—Lakatos 1:0), SBTC—ZIM 4:4 (Ponyi—Oláh F. Oil, Lengyel—Miklós 0:1), Nagybátony—Bgy. MEDOSZ 4,5:3,5 [Bronner—Friedmann 0:1 (!), Pirók—Bojtos 0:1]. Ifi. forduló: ZIM—Nagybá­tony 5,5:2-5 (Oláh—Bronner 1:0, Miklós—Pirók 0:1), SBTC ELADÓ 1 éves er­dei fenyő, 2 éves magágyi, 2 éves fekete fenyő, 1 éves luc, pi­­cia exelsa 2 éves, 3 éves luc. Horváth Zol­tán, Körmend, Rá­kóczi u. 51., ősterme­lő, hirdetés KÉTSZOB­A-KONY­HA és egyszoba-kony­­hából álló komfortos COOPTOURIST új öröklakás, kertes ház­székházba költözött, ban Balassagyarma­ Új cím: Salgótarján, ton, Beloiannisz utca Klapka tér 2. Telefon: 2., beköltözhetően el-29-86. adó. FELVÉTELRE kere­sünk takarítót, fűtőt. Jelentkezni lehet: munkanapokon. Fiú­­kollégium, Bajcsy-Zs. út 4. 250-ES MZ/2 oldalko­csis motorkerékpár eladó. Balassagyar­mat, Lenin-lakótelep, I. épület IV. em. 3/a. HATHÓNAPOS faj­tiszta magyar vizsla eladó. Cím: Juhász Ferenc,­­ műszerész, Bag­yasalja, András­­telep. SZOBA-konyhás csa­ládi ház 340 négyszögöl telekkel eladó. Kiste­­renye, Sallai u. 33. A Nógrád megyei Tanács Madzsar József Kórház ker­tészete egy fő férfi dísznövény­termesztő szak­munkást keres felvételre. Jelent­kezés a kórház kertészetében. FELVÉTELRE kere­sünk 1 fő 4 órás vizs­gázott kazánfűtőt. Fi­zetés megegyezés sze­rint. Címünk: Általá­nos Iskola, Érsekvad­­kert. Azonnali felvételre keres kezdő építőipari technikust, vagy szakközépiskolást, üveges, bádogos, épületasztalos, hidegburkoló, vasbeton-szerelő, szakmunkásokat. Tervező és Építő­ipari Szövetkezet. Salgótarján, Dózsa György u. 1. sz. Telefon: 20-96. Sashalom—PMíSE 1:0 (1:0) Pirosrózsa út, 300 néző, Sándor, Hasznosi, Smolek I., Pásztó, Kelemen — Borda, Alapi, Győr (Maksó). Edző: Balogh, Sípos, Bedő, Bazsó, Tóth István. Mindkét csapat serfi hiba­­százalékkal, csapkodva kezd­te a játékot. A 26. percben Tóth I. nyugodtan a tétovázó védők között erősen a bal sa­rokba lőtt, 1:0. A 39. percben Győr 5 méterről nagy hely­zetben a kapusba lőtt. A má­sodik félidő első perceiben a hazaiak két gólhelyzetet dol­goztak ki. A 78. percben Ke­lemen a bal alsó sarokból (csákvári) LCD—4M—30 LAJTA eke, LCS—4N—35 LAJTA eke, TRUZSENYIK (5—35) eke, TV—35/45 (Lipos) eke, LAJTA VNT—32 tárcsás és LAJTA VNCS—32 csúszócsoroszlyás gabona vető gép, TÁV—3 aprómag-vető gép, 1 VHG—16 di­ektvetőgép, D—385 műtrágyaszóró. Megrendelhetők: a Budapesti AGROKER Vállalatnál. Budapest, XV., Cservenka Miklós u. 197. Felvilágosítás: 637-800, Károlyi. Mezőgazdasági üzemek! Az őszi vn­lá­n­ k­ í­la­tokhoz — kellő időben történő elvégzésükhöz — kedvező szállítási feltételekkel az alábbi gépeket, eszközöket A J­Á­­ V­L­J­U­K­­I ETB—12 dixtiller, ETB—18 dixtiller, ETB—24 dixtiller, LAJTA ACCORD—48 pneumatikus gabonavető gép, normál és sávos kivitelben, XTN—3 tárcsa, XT—4 tárcsa, BSE-Tűzoltó Dózsa 0:0 támadott a Bgy. SE, de ered­mény nélkül. Az utolsó per­cekben mindkét csapat meg­szerezhette volna a két pon­tot. A kapusok jól hárítottak. Gyenge színvonalú találkozón­­ megérdemelt döntetlen. Jó: Lőrik G., Fodor, Lajkó. St. Síküveg. —Gödöllő 2:2 (0:1) Salgótarján, 400 néző, v.: Tompás. Síküveggyár: Bodor (Budai) — Oláh, Ferencz, Mát­rai, Borsos, Kaszanyi, Kiss, Verbovszki, Ladányi, Lőrincz, Pepsinszki (Tajti). Edző: Kö­kény József. A vendégcsapat a 11. perc: öklözte ki a labdát. A 88. ben Molnár révén meglepetés­percben a haziak beszorították de vezetést szerzett. 0:1. A a pásztóiakat, de az önfelül- 31. percben Ladányi 11-esét a­dozóan védekező vendégcs a­ vendégek kapusa bravúrosan pat megmentette kapuját az védte! Az 51. percben szép újabb góltól. Két mérsékelten összjáték után Kiss kiegyenlí­­tásző csapat mérkőzött, a Pász­­tett. 1:1. A 67. percben Lő­­taiak csak a második félidő­ Vinczet felvágták, a megítélt­ben 25 percen át játszottak 11-est Ferencz értékesítette, elfogadhatóan, de gólt elérni 2:1. A vendégcsapat a 91. akkor sem tudtak. Ezzel a ha- percben Kupecz révén Ha­zaiak értékes két pontot tar­ ből egyenlített! Csapkodd, tottak otthon. A csapatból tervszerűtlen játék, igazság é­s senki nem nyújtott elfogadha- pontosztozkodás. Jó, Ferencz, jó teljesítményt. Borsos, Kaszanyi. (fehér) A Budapesti Kőolajipari Gépgyár azonnali belépésre keres központi telephelyére, továbbá műszer- és technológiai szerelési munkahelyekre (Algyő, Százhalombatta) külszolgálatos munkakörbe. LAKATOS, VÍZVEZETÉK-SZERELŐ, BÁDOGOS, ESZTERGÁLYOS, KOVÁCS, LEMEZLAKATOS, IV- ES LÁNGHEGESZTŐ, MOTORSZERELŐ, CSŐSZERELŐ, KAZÁNFŰTŐ SZAKMUNKÁSOKAT, továbbá ÖLTÖZŐŐRÖKET, ŐRÖKET ÉS FÉRFI SEGÉDMUNKÁSOKAT. Vidéken minden szombat szabad. Jó kereseti lehetőség. Mun­kásszállás, üzemi konyha van. A munkásszállás vidéken in­gyenes, a központban havi 75 Ft-ot kell fizetni. Felvétel esetén az útiköltséget megtérítjük. Próbaidő alatt kilépés esetén az útiköltséget visszavonjuk. Segédmunkások részére hegesztőképzés. Jelentkezés a vállalati munkaügyi osztályon: BUDAPEST, XVIII., GYÖMRŐI ÚT 79—83. VAGY A VIDÉKI MUNKAHELYEK VEZETŐINÉL.