Ózdi Vasas, 1977 (20. évfolyam, 1-52. szám)

1977-04-29 / 17. szám

4 Május 1. kulturális programja Az Ózdi Népművelési In­tézmények művészeti cso­portjai május 1-én a követ­kező programokat adják: F­úvószenekar: 5.30-tól 8 óráig reggeli ébresztő Ózd város területén. Útvonal: Munkás út — Somogyi Bé­la telep — Tanácsköztársa­ság út — Tábla — III. ker. Ady Endre Művelődési Ház — Szabadság út­ — Alkot­mány út — ív út — Vörös Hadsereg útja — Béke telep. További program kedvező időjárás esetén: Térzenék: 9.30-tól 10.30 óráig a városközpontban, 11-től 12 óráig a Kultúr­­parkban, 14-től 15 óráig a Csontalmában, 15.30-tól 16.30 óráig Arlón. 17-től 18 óráig Bánszálláson. Kohász táncegyüttes, kis­együttes műsora: 1ü-től 11 óráig a tv-toronynál, 11.20-tól 12 óráig a Csontalmá­­ban,­ 12.20-tól 13 óráig a Kultúrparkban, 14-től 15 óráig Arlón és 16-tól 17 óráig Bánszálláson. Hagymácskák pol-beat együttes műsora: 10-től 10,45 óráig a Kultúrpark­ban, 13-tól 13.45-ig Arlón, 15-től 15.45 óráig a Csont­almában. Kedvezőtlen időjárás ese­tén : a Liszt Ferenc Művelődé­si Központban 15.15-től 16,15 óráig a Kohász tánc­­együttes műsora, 16.30-tól 17 óráig a Hagymácskák pol-beat együttes műsora. A Kun Béla Művelődési Házban 14-től 15 óráig a Kohász táncegyüttes műso­ra, 15.15-től 16 óráig a Hagy­mácskák pol-beat együttes műsora. Kulturális hírek Irodalmi hétfőt rendez má­jus 2-án, hétfőn az Ózdi Nép­művelési Intézmények köz­ponti könyvtára. „A vas me­leg” címmel 15 órai kezdet­tel, a Szakmunkásképző In­tézetben, „Szigorúan bizal­mas” címmel 18 órai kezdet­tel, majd „A vas meleg” cím­mel 20 órától, a Virág úti pártházban rendez előadást. Közreműködnek: Győrvári János és Daridai Róbert, a Miskolci Nemzeti Színház művészei. A Váradi Hédi Kossuth-díjas és Lőte Attila Jászai-díjas művészek fellépésével előadó­estet rendez az Ózdi Népmű­velési Intézmények igazgató­sága május 2-án 17 órai kez­dettel a Kun Béla Művelődési Házban. Közreműködik Lel­kes Péter (zongorán). * A Liszt Ferenc Művelődési Központban két előadásban, május 3-án 17 és 20 órai kez­dettel FONOGRÁF-hangver­­seny a GÜNYA együttes és a TOMSITS-sextett közremű­ködésével. Fellépnek: Ihász Gábor, Komjáthy György, Horvát Attila, Juhász Mária, Mak­­rancs Ági. Műsorvezető: Molnár Mar­git és Pálos Miklós. A MESEKÖTÉNY címmel me­sedélutánt rendez az ÓNI igazgatósága május 4-én, szer­dán 16 órától a Kun Béla Művelődési Házban. A tarka meséket mondja: Gyimesi Pálma és Pádua Ildikó. A műsoron Bikkmakk manó új meséi, Fülig Jancsi kalandjai, Grimm: Brémai muzsikusok című meséje és Posztóka-me­­sék szerepelnek. Zongorán, fuvolán kísér: Herczeg Mária. A mesék mellett a színpadi szereplők vidám játékokat is játszanak a gyermekközönség bevonásával. * „Centenáriumi ifjúsági ta­lálkozó” április 30-án 19.30 órától 23 óráig a Felszabadu­lás téren. Térzene, pol-beat, szórakoztató műsor, utcabál. Kedvezőtlen időjárás esetén a találkozót a Liszt Ferenc Művelődési Központban ren­dezik. * A Magnósok Klubja április 30-án disc-jockey parádét, ze­nés, táncos klubdélutánt ren­dez a Kun Béla Művelődési Házban. Kezdődik 18 órakor. * Az Ózdi Népművelési In­tézmények vegyeskórusa áp­rilis 22—23—24-én 38 taggal — Lázár Istvánné karnagy vezetésével — a szocialista városok III. országos találko­zóján vett részt. A tíz város kórusának részvételével ren­dezett találkozón a vegyes­kórus szépen szerepelt, telje­sítményével a Tiszai Kőolaj­ipari Vállalat Szakszervezeti Bizottságának különdíját nyerte el. A kórus legközelebb a mis­kolci juniális keretében ren­dezendő vasastalálkozón sze­repel. ózni VASAS Pereség a sereghajtótól ÓZDI KOHÁSZ­OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ 2:3 (1:1) Ózd, 2500 néző, vezette: Barna. A Kohász felállítása: Szabó — Márton, (Pribék, az 58. percben), Szilágyi, Fükő L, Murányi — Bakos, Bíró (Fü­k­ő 11. a szünetben) — Utassy, Konyha, Vidáts, Tóth. A mérkőzés előtt abban reménykedtek a szurkolók, hogy megszakad a Kohász vereségsorozata, és a tabel­la utolsó helyezettje ellen hazai pályán végre sikerül nyerni. Az első percek kapkodó játéka után majdnem gólt ért el az Oroszlány. Murá­nyi rövidre sikerült haza­adására Kóródi rajtolt, sze­rencsére Szabó volt az ügyesebb. A 9. percben „tű­zijáték” volt a vendégek kapuja előtt, azonban a ha­zai csatárok elügyetlenked­­ték a lehetőséget. A 15. percben megszerezte a Ko­hász a vezetést. Bakos, Utassy összjáték után Vi­­dátshoz került a labda, aki közelről a hálóba talált (1:0). Ezekben a percekben mezőnyfölényben játszott az Ózd, mégis az Oroszlány szerzett gólt a 29. percben. Jobb oldali szöglet után Ka­­valek fejese vágódott a kapu jobb oldalába. (1:1). A félidő befejezése előtt 2 perccel Utassy beadását Tóth a felső lécre fejelte, a kipattanó lab­dát az üres kaputól 6 méterre álló Konyha lőtte magasan a léc fölé. Szünet után sem állt be védekezésre a Bányász. Egy­más után vezette támadásait és növelte góljainak számát. Az 55. percben egy 30 méte­res szabadrúgás után Hídvé­gihez került a labda, s a csa­tár közelről nem hibázott (1:2). Az 57. percben Mártont öl­ben vitték le a pályáról. Nem sokáig váratott magára az újabb Bányász-gól. A 62. percben 20 méteres szabad­rúgásból Kóródi volt eredmé­nyes, (1:3). Kezdés után egy jobb oldali beadást Tóth ér­tékesített, (2:3). Nagy erővel támadott a Kohász az egyen­lítésért. Balázs kapus Konyha közeli fejesét bravúrral ök­lözte a mezőnybe, m majd Utassy abszolút gólhelyzetben csúszott el az 5-ösön. A gyors ellentámadásnál Horváth elől Szabó merész kivetődéssel hárított. A másik oldalon Fükő II. 18 méteres szabad­rúgása a felső lécen csattant. Az utolsó percben egymás után három szögletet rúgott a Kohász. De az eredmény már nem változott. A közönség füttykoncerttel „ünnepelte” az újabb hazai vereséget. — lidák — Konyha fejesét hárítja az oroszlányi kapu« Fotó: Antal István Kézilabda ÓZDI KOHÁSZ—SZÉKES­FEHÉR­VÁRI MÁV 22:21 (12:13) Férfi kézilabdázóink Székesfe­hérvárott sem találtak legyőzőre és továbbra is pontveszteség nél­kül szerepelnek. Fordulatokban rendkívül gazdag mérkőzésen szerzett újabb értékes két pontot a Kohász. Az első félidei egy­­gólos hátrányt szünet után le­dolgozta az Ózd, majd a vezetést is megszerezte. A befejezés előtt 2 perccel még két gól volt a Kohász előnye, de a MÁV egyen­lített. Azonban a lefújás előtti pillanatban Vörös hatalmas ere­jű átlövése a hálóban kötött ki. Góldobók: Vörös 9, Benet­ti, Gráf 3, Jancsó 2, Kosik, Pólik 1—1. Az értékes győzelemért a csapat minden tagja dicséretet érdemel. ÓZDI KOHÁSZ-X­AGYKANI­­ZSAI OLAJBÁNYÁSZ 22:17 (12:10) A lányok hazai pályán mérkőz­tek. Az első félidei kétgólos ve­zetés ellenére nem volt folyama­tos a Kohász játéka. Szünet után az első 5 perc alatt megszerezte az Ózd azt az előnyt, amit si­került végig megtartania. A gól­lövéssel ezúttal nem volt baj, inkább a védekezésben mutatko­zott olykor „rövidzárlat5". Góldobók: Makovi 9, Sáfi 6, Vég 4, Eke 2, Szilágyi, Gulyás 1—1. Jók: Makovi, Sáfi. L. J. Bemutatjuk KISZ-bizottságunk titkárát Mint tudósításunkban említettük, az április 21-én megtartott küldöttgyűlésen az ÓKÜ ifjúkommunistái Veres Andrást választották meg a nagyüzemi KISZ- bizottság titkárává. Mivel az új titkár jelen­leg a Szovjetunióban tanul a Komszomol Főiskolán, s így nem vehetett részt a tanácskozáson, szükséges­nek tartjuk, hogy vályállí­tásának legfontosabb állo­másait lapunk olvasóival megismertessük. Veres András 1951-ben született Ózdon. Általános iskolai tanulmányait szülő­városában, a középiskolait Miskolcon végezte. 1969- ben érettségizett a Földes Ferenc Gimnáziumban. Ezt követően Dunaújvárosban, a Kohó- és Fémipari Főis­kolán szerzett üzemmérnö­ki diplomát. 1972. szeptember 1-től dolgozik az Ózdi Kohászati Üzemekben. Innen vonult be 1973-ban sorkatonai szol­gálatra. Katonaideje alatt háromszor nyerte el az MN Kiváló Katonája kitünte­tést, s megkapta a Haza Szolgálatáért érdemrend bronz fokozatát is. Tarta­lékos őrmesterként szerelt le Leszerelés után a fi­nomhengerműben, az egy­éves gyakornoki idő letel­tével, üzemmérnökké ne­vezték ki. Az ifjúsági mozgalomban 1965 óta vesz részt. A fő­iskolán a kollégiumi bi­zottság titkára volt. A hon­védségnél a KISZ-vezető­­ség titkári funkcióját látta el. A finomhengermű gyár­­részlegben a KISZ-vezető­­ség szervező titkáraként te­vékenykedett. 1971 óta tag­ja a Magyar Szocialista Munkáspártnak ■ —1­1 BIRKÓZÁS Kecskeméten rendezték meg a kötöttfogású­­ junior vidék­bajnokságot. Az ózdi birkózók közül 62 kg-ban Vaszi 2., Bereczki a 6. lett. A 4­ 100 kg-ban Mocsári a 3. helyen végzett. Mindhá­rom versenyző továbbjutott a magyar bajnokságra. SÚLYEMELÉS Salgótarjánban szombaton és vasárnap került sor az ifjúsági súlyemelő vidék­bajnokságra. A nagyszabású viadalon a Kohász verseny­zői három arany- és egy ezüstjelvényes szintet ér­tek el. Eredmények: lég­súly 1. Juhász I. 192 kg 1977. április Zft. Nyílt túrák Az Ózd városi Természet­­barát Szakszövetség 1977. május 8-án két ilyut­á­­at szervez. "Az érdeklődők egy rövidebb és egy hosszabb útvonal között választhat­nak. Az első túra a MÁV-ál­­lomástól indul 9 órakor. Időtartama a közbeiktatott pihenőkkel együtt 2 és fél óra, távolsága 4,5 km. A túra útvonala: MÁV-állo­­más — Damjanich út — Kőtető gerinc — Szennai dombok — Gál völgye — Táblai, szőlőtető — 4-es autóbusz végállomása. A túrát Képes Ferenc vezeti. A második túra gyüleke­zési helye a MÁVAUT Népköztársaság téri indító­állomása, ahonnét 8 órakor indulnak S­zlányi Lajos ve­zetésével a résztvevők. A túra hossza 10 kilométer, amelyet pihenőkkel együtt 5 óra alatt tesznek meg. Útvonal: MÁVAUT indítóál­lomás — régi temető — Ózd­­farkaslyuki vasútvonal — Hi­degkút völgyfő — innen a Salgótarjáni Kohász­kék jel­zett úton a Hármashatár­­hegyig — áttérés a diós­győri kohász­kékre — sátai őrház — sátai szőlőhegy — Nyeste völgye — (a for­rásnál pihenés, szalonnasü­tési lehetőség) — Kiska­­pudránossza erdészház — Királdi útelágazás — 3-as autóbusz-végállomás. A vá­rosba visszatérés a 13.20- kor induló autóbusszal. (k) (arany), könnyűsúly 1. Csen­­geri 227,5 kg (arany), váltó­­súly 8. Kiss 202,5 kg (ezüst), középsúly 1. Juhász II. 250 kg (aranyjelvényes szint.) ASZTALITENISZ / Pécsett a dr. Kőhalmi László I. osztályú ranglista­­versenyen vegyespárosban (78 induló) a Tósa (MEM­­TE)—Széles I. kettős és az ifjúsági egyesben (70 in­duló) Tusai I. a legjobb 16 közé jutott. TEKE Rotteridesz Erzsébet az országos ifjúsági női páros bajnokságon a veszprémi Kóczián Zsuzsannával az oldalán a 15 pár közül a 10. helyen végzett. Rotteri­desz 375, míg Kóczián 314 fát ütött. A Kohász ver­senyzőjének eredménye fi­gyelemre méltó, ugyanis csak ez év januárjától tekézik. A kohász tartal­ékcsapa­­ta vasárnap a BEM ottho­nában 6-2 (2213:2166) arány­ban győzött. Kér.rács ”94, Jakab II. 389, Vági 373, Magyar 354, Szér 352, Kul­csár 351 fát ütött. RIESA STAHL—ÓZDI KOHÁSZ 14:10 Hosszú évek után ismét ökölvívó-mérkőzés színhelye volt szombaton a Liszt Fe­renc Művelődési Ház szín­házterme. Hatszáz néző előtt került sor az NDK-beli Riesa Stahl és az Ózdi Kohász ser­dülő, ifjúsági és felnőtt ököl­vívóinak összecsapására. A nemzetközi mérkőzés előtt két ökölvívó-palánta — a 32 kg-os Mustos István és a 33 kg-os Juhász László — tartott nagy sikerű bemutatót. Ezt követően először a ser­dülők léptek a szorítóba. Elöl a győztesek: Herczberg—Ba­logh. A Kohász-fiú mindhá­rom menetben jobban akti­vizálta magát, de alig volt értékelhető ütése. A mérkő­zésvezető kétszer is megintet­­te tenyeresért. Herczberg egy­hangú pontozással győzött (2:0). Kopeshinszki—Halik: Már az első menetben ki­tűnt, hogy a rieisai képzettebb ökölvívó. Ezt igazolta a má­sodik menet is, amikor ki­hirdették a döntő fölényt (4:0). Bechmann—Szuhai: Két csapkodó stílusú ver­senyzőt láthattunk a második menet közepéig. Ekkor Szu­­haira rászámolt a bíró, majd döntő fölénnyel a német fiú nyert (6:0). Wermer—Nagy Á.: Wermer mindhárom menet­­ben pontosabban ütött. Egy­hangú pontozásos győzelme nem volt vitás (8:0). Ifjúságiak: Berki—Glzer Az első menetben Berki nagy fölényben volt, ellen­felére rászámoltak. A máso­dik menetben a nagy ütés­váltások közepette Berkire számolt a bíró. A harmadik menetben az ózdi fiú ismét magára talált és döntő fö­lénnyel győzött (8:2). Wolf—Zsíros ■ Az első menetben Zsíros irányított, de a másodikban halványabb volt, meg is rog­­­gyant. A harmadik menet ki­egyenlített volt. Wolf 2:1 arányban nyert. (10:2). H ■”íc J.—Bauer: A rövidebb karú Bauer a belharcot erőltette amit Ha­lik nem fogadott el. A Ko­hász versenyzője egyenesek­kel szurkolva biztosan győ­zött (10:4). Hausser—Váradi: Már az első menetben ját­szott, hogy Váradinak nem sok keresnivalója van ezen a mérkőzésen. A második me­netben edzője feladta a ki­látástalan küzdelmet. (12:4). Csépány—Thiemig: Csépány mindössz 45 má­sodpercet ,.engedélyezett” az ellenfelének. Egy jól eltalált jobbegyenes után a Stahl versenyzője feladta a mérkő­zést (12:6). Deis­lein—Magos: Az első menetben a riesai­­ra, a másodikban az ózdi fiú­ra számolt rá a bíró. A har­madik menetre Magos elfá­radt és vesztett (14:6). Felnőttek: Mustos—Engel­­mann: Mustos az első­­ menetben döntésre vitte a dolgot, mi­után a rászámolást követően a vezető bíró nem engedte tovább a mérkőzést, kihirdet­te a döntő fölényt (14:8). Buris—Müinael: A német versenyzőnek nem tetszett Buris kemény stílu­sa. Az első menetben rászá­­molás után fogásban keresett menedéket, amiért meg is in­tették. Egy újabb leütés után kihirdették Buris döntő fölé­nyét (14:10). Röviden , a látottakról: a német ökölvívók állóképeseb­bek voltak. A hazaiak­ közül többen csak a második me­net közepéig bírták a küzdel­met. Lidak János