Százhalombattai Hírtükör, 2008 (21. évfolyam, 1-26. szám)

2008-02-21 / 4. szám

8. oldal Budapest Bank férfi kézilabdaliga, rá­játszás az 1-8. helyért, február 15. Komló, 800 néző. Vezették: Herczeg - Südi Komló Bányász SK - Százhalombattai KE 22-26 (11-13) SZKE: Perger - Kertész 3/1, Horváth 4, Dénes, Czina 4, Milicsevics 1, Var­ga Cserék: Jakab 7/2, Juhász 4, Balázs, Papp 1, Nikolicza 1, Nagy 1. Edző: Sótonyi László Az eredmény alakulása: 7. perc: 3-2, 16. perc: 5-4, 20. perc: 7-8, 40 perc: 14-17, 46. perc: 17-18, 51. perc: 19- 21, 58. perc: 21-25 Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc Hétméteresek: 9/6, illetve 4/3 Sótonyi László: Jól védekeztünk, és a kapusteljesítmény is kiváló volt. Az SZKE jelenleg a 6. helyen áll, a kö­vetkező mérkőzését február 23-án játssza a VSZK-ban a Dunaferr ellen. *** Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga, rájátszás a 9-16. helyért, február 9. VSZK, 500 néző Százhalombattai KE - ERSTE-Békési FKC 29-30 (13-18) Vezették: Jancsó - Marczinka SZKE: Perger - Varga 1, Czina 2, Dé­nes 1, Juhász 2, Horváth 2, Papp 3. Cserék: Pásztor (kapus), Nikolicza, Nagy 5, Milicsevics 2, Kertész 4/2, Ja­kab 4/1, Balázs 3. Edző: Sótonyi László ERSTE-Békési FKC: Ardeleán - Raffai 3, Rapcsák 3, Trinkovics 4, Kocsis 1, Gamrai 6, Nagy 3. Cserék: Domokos, Nagy (kapusok), Oláh 9/1, Jurko 1, Szatmári, Varga, Djurisin. Edző: Bakó Botond Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-3; 12. perc: 6-5; 18. perc: 8-10; 24. perc: 11-15; 36. perc: 16-20; 42. perc: 18-23; 48. perc: 20-24; 54. perc: 23-28. Kiállítások: 2, illetve 8 perc Hétméteresek: 3/3, illetve 2/1 Mestermérleg Sótonyi László: Elhittük, hogy elég a mezeket kiküldeni a pályára. Bakó Botond: Köszönöm csapatom­nak a szép győzelmet, és sok sikert kí­vánok a távozó játékosoknak! A mérkőzés krónikája: A hazai csapat kezdte a játékot, és a félidő feléig par­tiban játszott a Békéssel (12. perc: 6- 5). A vendégcsapat a jó védekezésnek és pontos befejezéseknek köszönhető­en a félidőig ötgólos előnyt szerzett a gyenge teljesítményt produkáló hazai­ak ellen. A második félidőben felvált­va estek a gólok, de az ötgólos előnyt nem tudta lefaragni az SZKE. Az utol­só öt percben a vendégek lazítottak, a hazaiak pedig hajrába kezdtek, de csak csökkenti tudták a hátrányt. A vég­eredményt már nem sikerült megvál­toztatni, így maradt a megérdemelt vendégsiker. *** NB I. Bajnoki ifjúsági mérkőzés, feb­ruár 16. VSZK Vezették: Csorba - Haskó VVK SE - Gyöngyösi FKK 37-24 (17-15) VVK SE: Vitális - Mészáros, Marczinkovics, Rosskopf, Kocsis, Minárovics, Nikolicza Cserék: Szabó (kapus), Tobola, Varga, Bódi, Orth, Makai Edző: Koller János Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-4, 18. perc: 10-8, 24. perc: 14-14, 36. perc: 21-17, 48. perc: 29-21, 54. perc: 31-22. Hétméteresek: 3/3, illetve 11/7 Kiállítások: 14, illetve 10 perc Legjobb dobók: Mészáros 8, Miná­rovics 7, Nikolicza 6, Marczinkovics 6 gól. *** Pest megyei Serdülő Leánybajnokság A VVK SE Kézilabda Szakosztálya feb­ruár 10-én rendezte meg a Pest megyei serdülő leánybajnokság 7. fordulóját a VSZK-ban. A versenynapon két-két mérkőzést játszottak a csapatok, és az alábbi eredményeket érték el. 1. Dunavarsányi TE - Érdi VSE 9-14 2. Sülysápi KSK - VVK SE 12-23 3. Diósdi TC -Dunavarsányi TE 17-29 4. Érdi VSE - Sülysápi KSK 8-11 5. VVK SE - Budakalász MSE I. 9-14 6. Budakalász MSE II. -Diósdi TC 14-7 7. Budakalász MSE I. -Budakalász MSE II. 13-4 A következő bajnoki fordulót március 2-án, Budakalászon rendezik, majd a hátralévő 9-10-11. fordulót ismét a VSZK-ban rendezi a VVK SE. Huszonhatan vettek részt a VSZK és az SZTC Sakk szakosztálya által ren­dezett amatőr sakkversenyen február 16-án a VSZK-ban. A nevezők között kilenc ifjúsági, tíz amatőr és hét iga­zolt versenyző volt. Szenczy Sándor versenybíró elmond­ta, hogy a VSZK kérte fel a sakkszak­osztályt a verseny lebonyolítására, amit örömmel vettek, és a jövőben is szeretnének ilyen és ehhez hasonló rendezvényeken közreműködni. Végeredmény: Igazoltak: I. Farkas L. SZTC, II. Horváth L. Érd, III. Bartha L. SZTC. Amatőrök: I. Geng G. Százhalom­batta, II. Ruska Z. SZ.SZ.M, III. Hor­váth M. Százhalombatta. Ifjúságiak: I. Petró J. Százhalombat­ta, II. Benedeczki L. Paks, III. Bodrog­­halmi Zs. Paks. Az első helyezettek serleget, a má­sodik-harmadikak értékes díjakat ve­hettek át Kovács Istvántól, az SZTC elnökétől és Dörnyei Balázstól, a VSZK sportszervezőjétől. Amatőr Sakkverseny SZÁZHALOMBATTAI HÍRTÜKÖR • XXI. ÉVFOLYAM 4. SZÁM Részletes eredmények: Children nagyformáció: Méhecskék 1. hely, Törpillák 2. hely Területi pontszerző akrobatikus rock Junior nagyformáció: and roll táncversenyen vett részt az We 2. hely SZTC táncszakosztálya február 10-én Budaörsön. A második félév első verse­nyén hat formációval indultak, és mindegyik a dobogóra állhatott. Két el­ső, két második és két harmadik helye­zést szereztek a géppuskalábú lányok. Children C kisformáció: Rózsaszín párducok 3. hely Junior C kisformáció: Sweet Ladys 3. hely Junior B kisformáció: Silver Stars 1. hely a Magyar Snowboard Szövetségben A Magyar Snowboard Szövetség rend­kívüli közgyűlése tavaly novemberben feloszlatta elnökségét, az addigi elnö­köt, Kóka János gazdasági minisztert visszahívta megbízatásából, és 2008. január 17-re tisztújító küldöttgyűlést hívott össze. A szövetséget alapító 13 egyesületből 11 volt jelen a szavazá­son, köztük a százhalombattai BVSC is. Több fordulós szavazást követően a Magyar Snowboard Szövetség új elnö­ke Dolmányos Gábor, a TESCO ma­gyarországi igazgatóságának tagja, ko­rábban profi vitorlázó lett. Az ügyve­zetői címet az alpin snowboardban je­leskedő Sziczay Péter tölti be, és to­vábbi nyolc jelölt közül öten kerültek be a szövetség elnökségébe, köztük Nagy Gábor, a Batta Xtreme Sport Club vezetője. Az ő feladata lesz a sza­badidős és tömegsport, valamint az oktatás fejlesztése, a vidéki snow­­boardosok összefogása és a sportág népszerűsítése. Kick-boksz Szigetszentmiklósi meghívásos verse­nyen vett részt a Százhalombattai Kick-Boksz Sportegyesület február második hétvégéjén. Három versenyzőt indítottak, Far­kas Márkot a kezdő cadet semi­contact kategóriában, 32 kg-os súly­csoportban, Miskolci Tamást felnőtt light-contact kategóriában 74 kg-os súlycsoportban és ifj. Szilágyi Lászlót felnőtt light-contact kategóriában 79 kg-os súlycsoportban. Farkas Márk első, Miskolci Tamás negyedik, ifj. Szilágyi László pedig második helyet szerzett. A 120 indulót felvonultató verseny jelentősége a szintfelmérés volt, az elért eredmény meghatározza a további edzésmunkát. A következő versenyen ifj. Szilágyi László debütál a felnőtt I. osztályú mezőnyben, a semi-contact szabály­­rendszerben. Kosárlabda Bravúros győzelmet aratott a száz­halombattai NBII/A csoportos kosár­labda-csapata a Budapest Honvéd otthonában február második hétvégé­jén. A bent maradásért küzdő battaiak összeszedetten és nagy kedvvel ját­szották le a nagy múltú Honvédot a pályáról. Bp-Honvéd - Százhalombattai KSE 69-79 Legjobb battai dobók: Fekete-Nagy Ádám 24, Macsali Róbert 18, Fekete Miklós 12 Labdarúgás Előkészületi mérkőzés, február 13. Diósd, műfüves pálya Vezette: Szer Mihály Százhalombattai LK - Tárnok (megyei I. osztály) 4 - 1 (2-0) SZLKI. félidő: Hegedűs - Gróf, Ja­kab, Móra, Gyurkovics - Szabó, Szép, Lannert - Fekete, Károlyi R., Patkó. II. félidő: Hegedűs - Tereánszki, Fe­jes, Bitter, Móra - Bakó, Szabó, Trizna, Gyurkovics - Szendrei, Patkó (Lajer) Edző: Serfőző István, aki Gálvölgyi Istvánt helyettesítette betegség miatt. Góllövők: Károlyi 1-0, Jakab 2-0, Lukács 2-1, Patkó 3-1, Trizna 4-1 Diákolimpia Megyei-körzeti teremlabdarúgó Di­ákolimpiát rendezett február 7-én az érdi DSB a III. korcsoportos fiúcsapa­tok részére a Batthyány Általános Is­kolában. Százhalombattát a Körösi Csom­a Sándor Általános Iskola csapa­ta képviselte. A mérkőzéseket a FUTSAL szabá­lyai szerint, 2x15 perces játékidővel és 1+5 fős csapatlétszámmal játszották. A jó iramú, színvonalas mérkőzésen az alábbi eredmény született: Érd, Batthyány Ált. iskola - Százhalombatta Körösi isk. 5-4 (4-2) Érd jutott tovább a megyei-területi döntőbe. Úszás Február 9-10-én, Székesfehérváron rendezték az Országos Diákolimpia úszódöntőit. A versenyen a megyei Diákolimpiai Bajnokságok első, illetve a budapesti viadal első-harmadik he­lyezettjei állhattak rajthoz. Az ország minden részéről összesereglett úszók az utóbbi évek legszínvonalasabb ver­senyét produkálták. Mind az öt battai iskola képviseltette magát, és úszóik nem vallottak szégyent az erős me­zőnyben. Szinte mindegyikük szere­pelt a délutáni döntőkben. Szilágyi Ádám, Hujj Zsanett és Grátz Benjá­min nyakába ezüst-, Szeder Fanniéba és Vizi Krisztiánéba pedig bronzérmet akasztottak a rendezők. Programok a Városi Szabadidő Központban Február 22-én, 19 órától: Százha­lombattai KE VVK SE - Nyíregyháza NB I. ifi kézilabda-mérkőzés Február 23-án, 18 órától: Százha­lombattai KE - Dunaferr NB I. férfi kézilabda-mérkőzés Február 24-én, 8-tól 19 óráig: DSC körzeti kispályás labdarúgótorna