Százhalombattai Hírtükör, 2009 (22. évfolyam, 1-25. szám)

2009-01-29 / 2. szám

­ Lövészet Ismét jól szerepeltek a Százhalombattai Lövészklub légpisztolyos versenyzői a 2009. évi Légfegyveres Budapest Baj­nokságon, a Honvéd SE lőterén január 17-18-án. A serdülő lányok 40 lövéses légpisztolyos számában Fekete Tímea 313 körrel 2., ugyanebben a korosztály­ban Wenczel Gergő 310 körrel szintén 2. lett. Az ifi pisztolyos lányok között Horváth Orsolya 308 körrel 7., Csermi Szimonetta 9. és Nyuri Edina 10., csapa­tuk pedig 3. helyezést ért el. Az ifjúsági fiúk 60 lövéses légpisztoly versenyszá­mában Sinka Ákos 506 körrel az 5., csa­pattársa, Hujbert Dániel 501 körrel 6., és Besze Bálint 476 körrel 9. helyezést szerzett. Ugyanők csapatban második helyen végeztek. A felnőtt mezőny női 40 lövéses légpisztolyos számában Deák Kitti 354 körrel 5., D. Heller Otti 351 10. oldal Úsznak, mint a hal Teljesítette a maga elé tűzött célokat, és eredményesen zárta az évet a százhalom­battai VVK SE úszó szakosztálya 2008-ban. Vizi Csaba elnök elmondta, hogy az országos bajnoki pontversenyben all. helyen végeztek, megelőzve több patinás egyesületet - Bp. Honvéd, Szeged UE. -, ami kiváló eredménynek számít. Ver­senyzőik az országos bajnokságokon is sikeresen szerepeltek, 15 bajnoki címet szereztek a különböző korosztályokban. Ismét nagy fölénnyel nyerték meg a Pest megyei csapatbajnokságot a rivális Vác előtt. A legkisebbeknek viszont van egy kis elmaradásuk, ami azzal magyarázha­tó, hogy egy évig nem volt oktatóme­dence a Sportuszoda építése miatt. Az Országos Diákolimpián többen szereztek első helyezést, és külföldről -Berlinből, Brnoból, Kranjból, Párizsból - is számos éremmel tértek haza. A VVK versenyzői mindenhol jó hírét keltették a város úszósportjának. Munkájuk elismerését jelzi az Orszá­gos Rövidpályás Bajnokság rendezési jo­gának elnyerése. Ezen a versenyen Szi­lágyi Ádám két számban is (50 és 100 m háton) új országos felnőtt csúccsal állha­tott a dobogó legfelső fokára. A szakem­berek szerint ez volt az eddigi legjobban megrendezett országos bajnokság, emi­att számíthatunk a 2009-es megrende­zésre is. A VVK a pályázatot már benyúj­totta, a szövetség döntésére vár. Vizi Csaba a 2009-es év fő feladatairól elmondta, hogy szeretnének az eddigi­ekhez hasonlón részt venni a külföldi versenyeken, és megnyerni a Pest megyei csapatbajnokságot. További céljuk meg­tartani vagy javítani az országos rangsor­ban kivívott 11. helyüket. Fontos felada­tuknak tartják a Heraklész-program ke­retében megvalósuló tehetséggondozást, amelyben három versenyzőjük is részt vehet. A jobb eredmények elérése érde­kében szeretnék még inkább kihasználni az új Sportuszoda lehetőségeit. Befejeződött a Batta Kupa A Batta Kupa utolsó fordulóját rendezte meg a VVK SE kézilabda szakosztálya a VSZK-ban a 92-es és 94-es korosztályos leány csapatok számára január 17-18-án. Az idősebb korosztályban öt, a fiatalab­­ban hat csapat indult. Minden játékna­pon két mérkőzést játszottak. A tavaszi szezonban a VÜK SE a 94-es és 96-os korosztály fordulóinak rende­zését vállalta, míg a 94-es korosztályét Kóka fogja rendezni. Eredmények 92-es korosztály VÜK SE - Budakalász 21-14 Sülysáp VK - Sülysáp I. 12-17 Budakalász - Diósd 13-13 VÜK SE - Sülysáp I. 18-15 Diósd - Sülysáp VK 5-20 Őszi végeredmény: I. VÜK SE 12, II. Sülysáp I. 8, III. Budakalász 3. és Diós 1 pont, a versenyen kívül indult Sülysáp VK. 8 pontos. 94-es korosztály VÜK SE - Kóka 10-14 Érd - Jászfényszaru 19-5 Vecsés - Sülysáp 21-10 Érd-Vecsés 11-5 Jászfényszaru - VÜK SE 11-12 Kóka - Sülysáp 10-7 Végeredmény: I. Kóka 15, II. VÜK SE 10, III. Vecsés 7, IV. Jászfényszaru 4 és V Sülysáp szintén 4 ponttal. A versenyen kívül indult Érd 8 pontos. Somlai József edző elmondta, hogy a battai VÜK SE a Batta Kupa megszerve­zésével új színt vitt a Pest megyei leány­bajnokságba, mentesítette a szövetség munkáját, és plusz játéklehetőséget biz­tosított a csapatoknak. Az igazi kard útja A Körösi Csom­a Sándor Általános Isko­la tornaterme adott otthont az első száz­halombattai shinkendo szemináriumnak január 17-én. A háromórás edzést és az azt követő Jameshigh­i-t (éles karddal végzett tesztvágás) Lajos Roland sensei, a shinkendo magyarországi főinstrukto­ra vezette. A százhalombattai shinkendosokon kívül Dunaújvárosból, Szekszárdról, Ta­tabányáról és Budapestről érkeztek résztvevők - mintegy 30 fő - az évadnyi­tó rendezvényre. A szeptemberben in­dult százhalombattai dojo (edzőterem) tagjainak jó lehetőség volt ez arra, hogy mélyebb bepillantást kapjanak a shin­kendo technikáiba, illetve megismerked­hessenek a többi dojo tagjaival. Az alapvető vágáskombinációk gya­korlásán túl új formagyakorlatok és pá­ros gyakorlatok elsajátítására volt módja a szeminárium résztvevőinek. A shinkendo szó szerinti fordításban az igazi kard útját jelenti, és a középkori japán­ szamurájok kardvívó hagyomá­nyait hivatott feleleveníteni. A stílust Obata Toshishiro alapította. Technikája öt részből áll: bázis vágáskombinációk (suburi), kardhúzásból történő vágások (battodo), páros küzdelmi gyakorlatok (tachiuchi), formagyakorlatok (tamren­­gata) és tesztvágások (tameshigh­i). Az edzés során fakarddal (bökken) végzik a különböző feladatokat. 2008 szeptem­bere óta Százhalombattán is. További in­formáció: www.shinkendo.hu körrel 7. lett, míg a jóval népesebb fér­fimezőny 60 lövéses légpisztolyos szá­mában Kéri Attila 557 körrel 8. helye­zést ért el. Az egyesület honlapját a http://loveszklub.battanet.hu címen le­het megnézni. Fallabda A Fáraó KSE országos “B” kategóriás versenyt rendezett január 17-én a Fáraó Sportcentrumban. Az ország különböző területeiről 21-en neveztek, a megméret­tetés célja a ranglistapontok gyűjtése és játéklehetőség biztosítása volt. A battai színeket Petrovics Sándor, a Fáraó KSE játékosa képviselte, aki nem jutott a leg­jobb négy közé. A verseny győztese Krasznai Gábor (Griff SE, Bp.) örökös magyar bajnok lett, aki egy sokkal fiatalabb versenyzőt (Szendrei József, Pro Squash Akadémia Bp.) nagy csatában 3-1-re győzött le. Papp Zoltán Csaba, a Fáraó KSE elnö­ke elmondta, hogy rangos mezőny gyűlt össze, szép számmal indultak az országos ranglista 17-50. helyeit elfoglaló ver­senyzők, így sikerült minőségi versenyt rendezni. *** Az Európai Squash Szövetség Prágá­ban rendezte meg Junior Körversenyét U15-öS kategóriában január 15-19-e kö­zött. A versenyen csak azok indulhattak, akik még nem töltötték be a 15. évüket. A harminckét induló között volt Papp Nándor Gergő (14), a Fáraó KSE fiatal, tehetséges versenyzője, aki az erős me­zőnyben a VI. helyen végzett, ami na­gyon jó eredménynek számít. A követke­ző junior körversenyre március 6-8 kö­zött kerül sor Bécsben. SZÁZHALOMBATTAI HÍRTÜKÖR • XXII. ÉVFOLYAM 2. SZÁM @ SUZUKI Di-Fer M6 Telefon/fax: 06-23/368-818, Szervizvonal: 06-70/4500-361 Nyitva tartás: H-P: 8-18-ig, Szó: 8-13-ig www.suzukierdm6.hu, info@suzukierdm6.hu Érdi Tető, 6-os főút 23. km (Érd és Százhalombatta között) A PIACVEZETŐ SUZUKI BEMUTATJA ISTjElTjPlyj m * 11*11 i ÚJ RENAULT MEGANE ITT A VÁLTOZÁS IDEJE! 2 990 000 FVDL EURO1 NCAP www.euroncap.com [SSQ­ ^ ☆☆☆☆☆ | MÉGANE EXPRESSION 1,5 d0105 k ALAPFELSZERELTSÉGBEN: • ESP • ABS • klímaberendezés • 5 év vagy 100 000 km garancia Az ajánlat 2009. 01.12-től a készlet erejéig, azonban legfeljebb 2009. 02. 28-ig, kizárólag a Renault Crédit által nyújtott ‘Extra Plus" finanszírozással együtt megrendelt gépjárművek esetében érvényes. A feltüntetett kezdőár tartalmazza a Renault Crédit finanszírozás esetén nyújtott árengedmény mértékét. ATHM: 12,46% CHF alapú finanszírozás, 72 hó futamidő és 20% önerő esetén. Árfolyam: 185 HUF/CHF (2009.01.16.). A THM mutató értéke nem tükrözi a hitel árfolyamkockázatát. A fogyasztás 1/100 km: vegyes: 4,5-6,9; városi: 5,3-9,3; országúti: 4,0-5,6; C02-kibocsátás­i/km: 118-163. A tájékoztatás nem teljes körű, és nem minősül ajánlattételnek. A részletekről és feltételekről érdeklődjön a RENAULT márkakereskedésünkben! autócentron szab© Autócentrum Szabó - Érd Érd, Balatoni út mellett Tel.: (23) 521 310 Szerviz központi szám: (23) 521 311 Nyitva tartás: H-P: 8-18, SZ: 9-13 info@renaultszabo. hu www. renaultszabo. hu A KEVESEBB TÖBB 0 költség­ű felszereltség Bravo már 2.825.000 Ft-tól +1 CV Autócentrum Szabó garancia késztetés modellek 25% kedvezménnyel Fizessen most akár 30%-kal kevesebbet egy stílusos, extrákkal teli új Flat-értl* *az akció limitált készletünkre érvényes. SERVICES autocantrum szab© Autócentrum Szabó - Érd Érd, Balatoni út mellett Tel.: (23) 524 028 Szerviz központi szám: (23) 524 118 Nálunk az autó is a családhoz tartozik Nyitva tartás: H-P: 8-18, SZ: 9-13 info@autocentrumszabo.hu www.autocentrumszabo.hu