Somogyi Ujság, 1940. november (22. évfolyam, 250-274. szám)

1940-11-18 / 263. szám

6 SPORT Pólón a futballpályán két kiállítással KRAC—SBTC 2:0 (2:0) — Vezette: Czvetkó A cukorgyári együttesnek si­került tegnap kétvállra fektetni a tannontornyai bőrgyár csapatát,­­ s így a zöld-fehérek ismét két ér­tékes ponttal gyarapodtak. Len­dületes támadásokat vezetett a KRAC s a so­­k percben a ven­dég csapat szorongatott helyze­tében 11-est vét, a büntetőrúgást Báli értékesíti (10.) A továbbiak során mindkét oldalon több gól­helyzet adódik, eredményt azon­ban csak a 40. perc hoz, amikor Finta nehéz szögből a hálóba szúrja a bőrt. (2­0.) Szünet után játék helyett inkább küzdelem ■folyik néhány sportszerűtlen je­­lenettel tarkítva. A 4. percben Miski I. dancsolja Bálit, aki anélkül, hogy a játékvezető intéz­kedését bevárná, személyesen akarja elintézni az ügyet. A je­lenet szenvedője először Báli, akit Miski I. arcul üt, aminek kö­vetkezménye viszont a vendég ki­állítása. Bali a távozó Miski I. után szalad, de mielőtt még újabb tettlegességre kerülne a sor a KRAC játékost társai lefogják. Hosszas vita után folytatódik a „mérkőzésBali nyomban veszé­lyesen támad s így ő is Miski I. rorsára int, a játékvezető eltávo­lítja a pályáról. A mérkőzés vé­géig mindkét részről tervszerűt­len rugdalózás folyik, amit játék­nak egyáltalán nem lehet nevez­ni s így az eredmény sem válto­zik. Czvetkó megtette kötelessé­gét, hogy mégis egyes játé­kosok megfeledkeztek magukról, arról nem tehet. KRAC if). DVAC ifj. 4:3 (1:1) Vezette : Trenka. A vezetőgólt a pécsi csapat rúgta, de Forrónak sikerült egyenlíteni. Helycsere után Forró és Cseresnyés góljai­­ra a vendégek egy góllal felelnek, utána ismét Forró a gólszerző. Befejezésül még egy pécsi gól tar­kítja a játékot. Végig lendüle­tes és szép játék folyt. (:) Vasárnapi sporteredmények: Ferencváros—Kispest 4:3 (3:1), Újpest—Szolnok 8:2 (2:0), To­kod—Haladás 0:0, Gamma­— IWMFC 1:0 (0:0), DiMÁVAG— Sal BTC 4:2 (2:1), Szeged— BSzKRT 4:2 (1:2), Elektromos— Törekvés 6:3 (2:2), Goldberger SÍMHÁZUM! A nap bármely órájában: FRISS SÜTEMÉNYEK, SÓS TEASÜTEMÉNYEK kaphatók. — Alkalmi ünn­epélyekre tárták. Minden vasárnap délelőtt meleg hasé. DÉRA ÁRPÁD Fő­ utca 24. szám. Telefon: 218. Döntetlenül végzett a Turul KTSE-KAC 2:2 (2:1) Tegnap, vasárnap, a kaposvári Tu­rul labdarúgócsa­pat­a Kiskun­halason játszott bajnoki mérkő­zést a következő összeállításban : Antal — György, Harag — Zsol­dos, Kiss, Szép — Gábriel, Miku­­lics, Biró, Kordé, Paláné. A Tu­rul az első félidőben Biró révén és Kordé góljával megszerezte a vezetést. A mérkőzés egyébként mindvégig igen erős iramú volt és a gyepes pályához szokott Turul gárda nem tudott megbarátkozni a sáros, csúszós talajjal, hol a helyi csapat otthonosabban moz­gott. Az utolsó percekben sike­rült a kiskunhalasiaknak ki­egyenlíteni. SE—Rákoskeresztúr 8:0 (6:0), NSE—M. Pamut 8:2 (2:2), BRSC—PVSK 3:2 (0:1), Törek­vés II—BTI SE 5:0 (1:0), DPAC­­Bácsalmási MOVE 2:0 (1:0), Baja —ZsSE 1:1 (1:0), PETC— Komló SE 9:1 (5:1), DVSE— BTK 8:1 (3:1), PEAC—M­TE 4:1 (0:0), ZMNTE—MTE 5:3 (3:2­) , .­i A vidéki kerékpárbajnokság helyezései A kerékpáros évad befejeztével a MKSz. összeállította a vidéki egyesületek eredménytáblázatát, mely szerint az I. osztályú baj­nokságban ötödik a kaposvári Turul­ Levente 150 ponttal, a II. osztályú bajnokságban pedig a Kaposvári RÁC 70 ponttal a ha­todik helyen áll. Az elért eredmé­­­­nyek az­ idei igen mostoha ver­senyzési lehetőségek­­mellett or­szágos viszonylatban elismerést érdemelnek. 1840. november 18.. függöny de íme nagy választékban kézimunka gyermekrajta gyapjúfonalak Kezdünk, mutatunk, irányítunk. FRIED ANNA Fő-utca 27. szám. nagy választékban, átalakítások és rende­lések mérték szerint FEHÉRiszűcsnél Kaposvár, Fő-u. 29. Tel.: 541. „TAKARÉKOSSÁG“ tagja. VÁROSI MOZI November 18-tól, hétfőtől. November 20-ig, szerdáig. A legújabb magyar film! Pethes Attila, Adorján Éva, Pethes Ferenc, Ajtay főszereplésével A GORODI FOGOLY Elsőrangú magyar film. Budapesttel egyidőben! Nagyszerű kiegészítés. Hiradó. Előadások fél 5, fél 7, fél 9-kor. Fél 5 órakor mérsékelt helyárakkal Figyelem! Jegyelővétel egész napon át csak a VÁROSI MOZIBAN Előjegyzéseket az előadás megkezdése előtt 10 óráig tartunk fenn November 1- én, kedden. November 20-án, szerdán. Az első nagysikerű olasz filmvígjáték! Ámor az autóban Főszereplők: Vittorio de Sica, Mario Denis. ELSŐRANGÚ KIEGÉSZÍTÉS. OLASZ HÍRADÓ. Előadások: fél 5, fél 7 és fél 9 órakor, fél 5 órakor félhelyárakkal. Figyelem ! jegyelővétel egész napon át csak a VÁROSI MOZIBAN mml­fc&adfc címre ULmA Steps: ® Smmjgpmigsfml n i mull %ft[ IfopMwfa; SonmMla X Elsőrendű hibamentes Zománcedények háztartási cikkek, alpacca evőeszközök, vasalók, konyhamérlegek, húsőrlőgépek, dió- és műkörlők nagy választékban, legolcsóbb árban kaphatók. SOHR PÁL vasnagykereskedő cégnél, Korona­ utca 9. szám. Eladás nagyban és kicsinyben, glaérje figyelemmel kirakati áraimat. nem nagyszerű film a GORODI FOGOLY! Mi­ogatott » Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában, Kaposvár Korona­ utca 7. szám. — Nyomdaigazgató: CZANYÓ SáNDOR. Felelős kiadó: CZANYÓ_LÁSZLÓ. — Felelős üzemvezető: SZITA LAJOS.