Tolnai Népújság, 2002. február (13. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-04 / 29. szám

10. OLDAL Siófoki siker a döntőben Filipovics öngólja támasztotta fel a Csank-gárdát Teremfoci Az NB I/B-s Siófok nyerte a Nemzeti Terembajnokságot, miután a dunaújvárosi hatos döntőben az aranyéremért rendezett találkozón bünte­tőkkel legyőzte az élvonalbeli Haladást. A rendkívüli izgalmakat hozó fi­náléban a siófokiak az utolsó má­sodpercben Filipovic öngóljával egyenlítettek. A szombathelyi futballista egy felszabadítás után a palánkra rúgta a labdát, ami on­nan a meglepett Takács mellett a gólvonal mögé pattant. A bünte­tőknél aztán már a lélektani előnybe került Csank-gárda kon­centrált jobban, s ezzel elnyerte a 6 millió forintos fődíjat. Eredmények, A-csoport: RE­­AC-Kaposvár 3-0, Haladás-RE­­AC 2-1, Haladás-Kaposvár 1-0. A csoport végeredménye: 1. Hala­dás 6, 2. REAC 3, 3. Kaposvár 0 ponttal. B-csoport: Ferencváros-Deb­­recen 3-2, Ferencváros-Siófok 2-2, Siófok-Debrecen 3-1. A cso­port végeredménye: 1. Siófok 4 (5-3), 2. Ferencváros 4 (5-4), 3. Debrecen 0 ponttal. Helyosztók, az 5. helyért: Ka­­posvár-Debrecen 4-1 (1-1). A 3. helyért: Ferencváros-REAC 5-2 (3-1). A döntőben: Siófok- Haladás 2-2 (1-1). A végeredmény: 1. Siófok, 2. Haladás, 3. Ferencváros, 4. RE­AC, 5. Kaposvár, 6. Debrecen. A torna legjobb mezőnyjátéko­sának (Fodor Imre-díj) Gera Zol­tánt (Ferencváros), legjobb kapu­sának (Zsiborás Gábor-díj) Ta­kács Tamást (Haladás) választot­ták, míg a gólkirályi cím (Kocsis Lajos-díj) az egyaránt 3 gólig jutó Almir­ Filipovicnak (Haladás), Kovacsics Károlynak (REAC) ju­tott. ■ A siófokiak nem mindennapi izgalmak után örülhettek a győzelemnek Roy Jones kiütéssel nyert Profi ökölvívás Roy Jones megvédte félnehézsú­lyú világbajnoki címét, miután a hetedik menetben kiütötte az ausztrál Glenn Kellyt. A WBA, WBC és IBF amerikai bajnoka, aki a harmadik és a hatodik me­netben is padlóra küldte riválisát, 46. győzelmét (37 KO.) aratta. Az amerikai Bernard Hopkins rekordot jelentő 15. alkalommal védte meg profi ökölvívó közép­súlyú bajnoki övét, miután a tize­dik menetben technikai KO-val legyőzte honfitárs kihívóját, Carl Danielst. A WBA és a WBC cím­védője az 1970-es évek legendás argentin öklözője, Monzon csú­csát (14) adta át a múltnak. Roy Jones Jr. a hetedik menetben zárta le a Kelly elleni ütközetet ■ SPORT 2002. Februá 4., Hét ő duplán eredményes hétvége rendkívül fontos dombóvári­, magabiztos paksi győzelem A férfirWBl h h­ét végi fordulójában mindkét Tolna megyei gárda remek cspatvédekezésének, és több átlagon felüli egyéni tel­­jesítmé­ynek köszönhetően hagyhatta el győztesen a pályát. A DVtyBfL saját közönsége előtt nyert a nyolc közé jutás szem­­pontjáb­ K­.Rendkívül fontos találkozót a Nyíregyháza ellen, míg maa M^Szegeden folytatta remek sorozatát. DKbóvári VMSE­­Nyíregyházi KK 81-73 (23-22, 18-15, 18-18, 22-18). Dombóvár, 700 néző, V: Bod­nár, Márton. Dombóvár: PUS­KÁS (9/3), LEE (28/3), VAVRA A. (8), JOVANOVICS (23/9), RILEY (13/3). Csere: Panta (-). Edző: Déri Csaba. Nyíregyhá­za: Ricks (15/9), Halimics (12/6), Jeremenko-Kesztner (11), MERÉSZ T. (16/3), Ecseri (7). Csere: Krivacsevics (10/3), Hutás (2). Edző: Rezák László. Az eredmény alakulá­sa: 3. perc: 12-7, 8. p.: 16-16,15. p.: 36-25,17. p.: 36-32, 25. p.: 51-44, 32. p.: 66-55, 35. p.: 71-58. t Kipontozódott: Vavra A. a 38. percben. A mindkét csapat szempontjából fontos mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, aztán magára talált a vendég együttes, és a nyolcadik percben beérte a vasuta­sokat. A játékrész végén a dombóváriak koncentrál­tak jobban, s így minimá­lis előnnyel zárták az első felvonást. A második ne­gyedben repülőrajtot vett a DVMSE: Déri Csaba le­génysége Lee és Puskás vezérletével egy 13-0-ás szériát produkált, azon­ban a nyírségieknek elég volt két perc, és a hazaiak előnye négy egységnyire olvadt. A fordulás után mind­két együttes a védekezés­re helyezte a hangsúlyt, az ellenfél palánkja alatt sokat hibáztak a csapatok, így az utol­só negyedre maradt a döntés. A dombóváriak fontos sikerében elévülhetetlen érdemeket szer­zett Jovanovics, aki amellett, hogy kétszer is pontosan célzott távolról, nagyszerűen kapcsolta ki a játékból Halimicset. A hajrá­ban a lelkes hazai publikum vastapssal jutalmazta kedvencei értékes sikerét. Déri Csaba: - Nagyszerű csa­patvédekezéssel győztük le a jól játszó Nyíregyházát. Külön gra­tulálok Jovanovics remek játé­kához. Rezák László: - Rutinosabb volt a Dombóvár, s a döntő pilla­natokban nem volt szerencsénk. GAÁL ISTVÁN Naturtex-Szedeák- Atomerőmű SE 68-90 (13-17, 19-20, 16-25, 20-28). Szeged, 1800 néző. V: Harsá­­nyi, Hegedűs. Szeged: Green (11/3), ELLIOTT (25/3), DEÁK (19), Nyilas (7/3), Pávlicz (4). Csere: Balogh (6), Molnár (-), Drahos (-). Edző: Bonifert Do­monkos, Molnár Csaba. ASE: MÉSZÁROS Z. (8/6), DAVIS (25/3), FODOR G. (14/6), SITKU (24), CZIGLER (17). Csere: Jurgilas (2), Fodor M. (-), Rajkó (-). Edző: Fodor Pé­ter, Hirth Attila. Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-10,15. p.: 21-33, 25. p.: 38-48, 35. p.: 62-77. Davis találatával indult a mér­kőzés, majd Fodor Gergő és Czigler kosarával növelte elő­nyét az ASE. Szegedi részről Nyilas válaszolt két duplával, majd a hazaiak átvették az irá­nyítást, és Elliott pontjaival há­rom pontra felzárkóztak. Ennél közelebb azonban nem kerül­tek, miután remekül védekeztek a paksiak, centereik mindkét pa­lánk alatt uralták a légteret. A Szegedben Green volt kétszer is eredményes, s miután az ato­mosok játéka kapkodóvá vált, Deák találataival a szünetig öt pontra megközelítette ellenfelét a házigazda. A fordulás után Fodor Gergő triplájával, majd Sitku közelijei­vel növelte előnyét a paksi együttes, a hazaiak reményeit Elliott és Deák kosarai táplálták, ám a Tisza-partiak kedélyeit Mészáros két hármassal hűtötte le. Az utolsó negyedben Davis­­shownak tapsolhattak a lelkes paksi szurkolók, az amerikai hátvéd zsinórban tíz pontot do­bott, végképp eldöntve ezzel a mérkőzést (35. p.: 62-77). A ha­zaiaknál egyedül Elliott villo­gott, aki nem akart lemaradni a Davis elleni pontpárbajban. A paksiak kezdő ötösének minden tagja eredménye volt a hajrá­ban, így alakult ki a 22 pontos különbségű, magabiztos atomos siker. Az Atomerőmű SE végig vezetve, remek csapatmunkáva értékes győzelmet aratott a Ti­­sza-partján. Bonifert Domonkos: - Mi a bentmaradásért küzdünk, a Paks a bajnoki címért, így a húsz pont reális különbség a két csapat között. Kulcsembereink nem játszottak jól. Fodor Péter: - Voltak idő­szakok, amikor akadozott a játé­kunk, de zömmel megvalósult amit terveztünk: hatékonyan vé­dekeztünk, s mind gyors indítá­sok után, mind a pozíciós játék­ban felülmúltuk ellenfelünket. Biztosan nyertünk, s most már a következő feladatokra koncent­rálunk. SCHMIDT FERENC További eredmények: Ka­posvár-Debrecen 89-82, Kör­­mend-Albacomp 89-78, MAFC­­Zalaegerszeg 100-93, Szolnok- Falco KC 64-55. ■ j S§­^:SÁRLABDA A Mérész Tamással (9) csatázó Vavra András (6) kipontozódásáig jó játékkal és nyolc ponttal vette ki részét a DVMSE Nyíregyháza ellen aratott sikeréből fotó: Kakó Jenő Remekelt a Honvéd, elődöntőben a Vasas Vízilabda A papírformának megfelelően kiütéses győzelmet aratott a Honvéd a Bajnokok Ligájában a Dinamo Moszkva ellen. A ma­­­gyar bajnok vezet csoportjában. Bajnokok Ligája, Piros cso­port, 2. forduló: Honvéd-Domi­­no-Dinamo Moszkva (orosz) 13-4 (1-2, 3-0, 4-0, 5-2). Kőér utca, 800 néző. V: Margeta (szlo­vén), Stampalija (horvát). G: Biros 5, Kiss, Tóth, 2-2, Gombos, Bereczki, Bárány, Sugár, illetve Zseljajev 2, Apanaszenko, Szla­­cickij. Az első másfél negyed olyan volt a Honvéd számára, mint egy rossz álom. Nem csak 2- 1-es vezetést szerzett öt perc alatt a vendégcsapat, hanem a folytatásban három létszámfölé­nyes helyzetből növelhette vol­na a különbséget, szerencsére kihagyta a kínálkozó lehetősé­geit. Ezt követően óriási fordulat történt: a hazai csapat realizálta technikai, taktikai és erőfölé­nyét, s fokozatosan elhúzott. A hajrá már örömvízilabdának számított a vendéglátók szem­pontjából, jól és időnként látvá­nyosan is játszottak Kovács Ist­ván tanítványai. A Honvéd jobb gólkülönbségével csoportja élén várja a február 23-ai, címvédő Jug Dubrovnik elleni rangadót. A KEK negyeddöntőjének vis­­­szavágóján is győzött a Cann­statt otthonában a Vasas, s ezzel bejutott a legjobb négy közé. KEK negyeddöntő visszavá­gó: Cannstatt (német)-Vasas 10-11 (3-3, 1-2, 4-5, 2-1). A magyar góldobók: Madaras 5, Steinmetz Á, Hesz 2-2, Székely, Varga T. Eleinte fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán, 5-4-et követően a Vasas alaposan fel­pörgette a tempót, és 10-5-re alakította az eredményt. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a tovább­jutás, miután a magyar kupa­győztes kétgólos előnye (9-7) birtokában érkezett a Stuttgart melletti kisvárosba. A találkozó után kisorsolták a KEK elődön­tőjének párosítását: a Vasas a görög Vuliagmeni ellen száll vízbe, az első találkozót február 24-én játsszák Budapesten. Hazai pályán is vereséget szenvedett az FTC a Partizán Beogradtól a LEN Kupa negyed­döntőjében, s ezzel kiesett. LEN Kupa negyeddöntő, visszavágó: Ferencváros-Partizan Beograd (jugoszláv) 3- 8 (1-3, 0-1, 0-3, 2-1). Ko­mádi uszoda, 1000 néző. V: Afanaszjev (orosz), Matache (román). G: Katonás 2, Nyéki, il­letve Udivicic 3, Gak 2, Filipo­vic, Korolija, Popovic. A Parti­zán rendkívüli könnyedséggel, simán vette a negyeddöntő vis­­­szavágóját is, s magabiztosan lé­­pett tovább.________________■ KINEK ADJUK ADÓNK 1 %-ÁT? Fogjunk össze! Betegápolási Alapítvány Fogjunk össze, kérem segítse a Betegápolásért alapítványt céljai megvalósításában adója 1%-ával. Célunk: • a Tolna Megyei Önkor­mányzat Balassa János kórháza betegellátásának fejlesztése, • kórházi kórtermek komfort fokozatának növelése, • orvosi és ápolási eszközök vásárlása. Adószám: 18857223-1-17 Köszönjük! Asztalos Györgyné a kuratórium elnöke•48018* Tolna Megyei Felnőtt Diabetikusok Egyesülete Adószámnak: 18855946-1-17. A Tolna Megyei Felnőtt Diabetikusok Egyesülete (Szekszárd, Béri Balogh u. 5-7.) KINEK ADJUK ADÓNK 1 %-ÁT? KINEK ADJUK ADÓNK 1 %-ÁT? ezúton is kéri a Szekszárd városban helyi adót fizető adózókat, hogy az önkormányzati rendelet által lehetővé tett kedvezmény alapján évi adójuk 5%-ából egyesületünket támogatni szíveskedjenek. Egyesületünk sokoldalúan segíti a cukorbetegek helyzetének, életkörülményeinek javítását. Életmódjukra vonatkozó tanácsokkal, ismeretekkel, diabetikus készítményekkel látja el tagjait. Ezen tevékenységünk még eredményesebb ellátása érdekében kérjük támogatásukat. „„II. Egyesület vezetősége sokoldalúan segíti a cukorbetegek helyzetének, életkörülményeinek javítását. Életmódjukra vonatkozó tanácsokkal, ismeretekkel, diabetikus készítményekkel látja el tagjait. Ezen tevékenységünk még eredményesebb ellátása érdekében kérjük a Szekszárd városban helyi adót fizető adózókat, hogy az önkormányzati rendelet által lehetővé tett kedvezmény alapján évi adójuk 5%-ából egyesületünket támogatni szíveskedjenek. Támogatásukat előre is köszönjük: az egyesület vezetősége Tolna Megyei Felnőtt Diabetikusok Egyesülete Adószámunk: 18855946-1-17. A Tolna Megyei Felnőtt Diabetesek Egyesülete (Szekszárd, Béri Balogh u. 5-7.) Kedvezményes hirdetési lehetőséget kínálunk azoknak az egyesületeknek, alapítványoknak, különböző szervezeteknek, akik szeretnék közzétenni, mire fordítják a személyi jövedelemadó számukra felajánlott egy százalékát. Jelentkezésüket továbbra is várjuk­ az alábbi telefonszámon: 74/511-534 illetve faxszámon: 74/511-501, 511-514. k