Vas Népe, 2017. május (62. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-20 / 116. szám

HOKI-VB-T RENDEZÜNK Magyarország nyerte el a jövő évi divízió I/A jég­korong-világbajnokság rendezési jogát - jelentették be pénteken. A VAS NÉPE TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL RÖVIDEN Dévai Boglárka ismét vk-döntős ESZÉK Egy hete a torná­szok koperi világkupa­viadalán ugráson ezüstér­met szerzett a Szombat­­helyi Sportiskola Eb­bronzérmese, Dévai Bog­lárka. Ezen a hétvégén szintén Szlovéniában, az eszéki világkupán szere­pel. Vizer Erzsébet és Rácz Gábor tanítványa jól indí­tott, hiszen csütörtökön ugráson 14,25 ponttal első helyen­­ kvalifikálta magát a szombati szerdöntőbe. Pénteken talajon és geren­dán selejtezett - egyik sze­ren sem került döntő körel­be. Gerendán 12,00, tala­jon - több szőnyegről való kilépés után - 11,00 pontot kapott, de Szabadfogású­ ob Verébbel, Ligetivel BUDAPEST Vasárnap a Csepeli BC birkózótermében rendezik meg a sza­badfogású birkózók 2017. évi országos bajnokságát. A Veréb István vezette Haladás VSE népes, 11 fős csapattal indul (néhányan sé­rülés vagy munkahelyi elfoglaltságuk miatt nem tud­nak részt venni). Érmet a 74 kilóban Ligeti Richárd­­tól és Molnár Bálinttól, a 86- ban a nemrégiben Eb-bron­zot szerzett ifj. Veréb István­tól és Hatos Gábortól, a 96 kilóban Wittmann Kristóftól, a 125-ben az újvi­déki Eb-n ötödik Ligeti Dá­nieltől, valamint Csercsics Richárdtól és Varga Ádámtól vár a vezetőedző. de Továbbment a Falco Kaposváron zárták le a negyeddöntős párharcot a vasiak TÓTH GÁBOR toth.gabor@vasnepe.hu KAPOSVÁR Az NB I-es fér­fi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjénak ne­gyedik felvonásán a Falco- Vulcano Energia KC Szom­bathely a Kaposvár vendé­geként nyert, így tovább­jutott a négy közé. Az egyik fél három meg­nyert mérkőzéséig tartó csata negyedik felvonásának a Falco 2-1-es előnnyel futott neki. Az­zal a szándékkal, hogy lezárja a párharcot. A találkozó Hendlein négy pontjával kezdődött, és a foly­tatásban is a hazaiaknál volt a kicsi előny. A Falco zárkózott, a Kaposvár meglépett. Kemé­nyen védekeztek a csapatok, gyorsan gyűltek a faultok. Érezhetőn feszültek voltak a já­tékosok - Govens és Hendlein különbözött össze. Közben pe­dig Váradi duplájával fordított a Falco (7. perc: 16-17). Belelen­dültek a szombathelyiek. A má­sodik negyedben pályára lépett a bokasérüléssel bajlódó Zsige­­ranovics is, aki jól szállt be a meccsbe. Most a hazaiak futot­tak az eredmény után - Go­­venst nehezen tartották. A 13. percben a hazai kispad kényte­len volt időt kérni (27-34). Jól védekezett a Falco, gyors táma­dásokat vezetett, jól lepattanó­zott­­ és nagyon rohant, na­gyon küzdött. A Kaposvár helyzetbe is alig került, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe. Egyre nőtt a különbség, a féli­dőre tíz pont fölé hízott a szombathelyi fór (20. perc: 33- 45). A kaposvári csarnokban csak a sárga-fekete drukkerek hangját lehetett hallani. Pustahvar harmadik triplája jelezte, hogy fordulás után sem lassít a Falco. Egyértelműen a vasiak diktálták a tempót, szin­te minden támadásukat ponttal zárták (24. perc: 39-56). Töb­ben - Zsigeranovics, Pustahvar, Govens - kifejezetten jó formát mutattak. A 27. percben már 20 pont volt a különbség (41-61). Nagyon úgy tűnt, hogy a Falco korán el akarja dönteni a meccset. Ennek megfelelően a szombathelyiek biztos 16 pon­tos előnnyel vághattak neki a negyedik játékrésznek (30. perc: 51-67) - de a mérkőzés még nem ért véget. A szombat­­helyiek korán begyűjtötték az öt csapathibát, továbbá még az utolsó etap hajrájába sem ér­tünk, de Medford, Govens, va­lamint Barham már négy fault­nál járt. A Kaposvár pedig ro­hamozott minden mindegy ala­pon. Egyre fogyott a különb­ség, Szekulovics mester időt kért (34. perc: 59-70). Egy üt­közés után Váradi a földre ke­rült, mégis ő kapott technikait. EREDMÉNY Kaposvár-Falco Forrtak a pályán az indulatok, feszültek voltak a játékosok. Az idő fogyott, de tíz pont alá faragta hátrányát a kőkemé­nyen játszó Kaposvár (38. perc: 67-76). Govens kipontozódott, de a Falco így sem engedte, hogy vérmesebb reményeik le­gyenek a hazaiaknak.Az utolsó perc dobópárbajba ment át, nem remegett meg a szombat­­helyi játékosok keze. A lefújás után óriási ünneplésbe kezdett a csapat és a szurkolótábor. A Falco biztosan győzött, és lezárta a párharcot, 3-1-re nyerte a negyeddöntőt - va­sárnap nem kell játszania. További eredmény: Szol­­nok-ZTE 83-75 (az állás 2-2). Ivan Zsigeranovicsot (labdával) nem tudták tartani a palánk alatt a kaposváriak Fotó: Unger Tamás 77-84 LátogassM el weboMahinkri izoo/®P SPORTMŰSOR SZOMBAT Asztalitenisz. NB III. Celldömölki VSE-Swietelsky V.-Büki TK, általános iskola tornaterme, 10.00. Futás. SzentgottHÁRD terepfutóverseny. Szentgott­­hárd, zsidai focipálya, 9.00. Kézilabda. NB I/B női. Kozma Szerszám-Szombathe­lyi Kézilabda Klub és Akadé­mia-Szekszárdi FGKC 18.00. NB II. női. Körmendi DM­­TE-Tapolca VSE 14.00. Labdarúgás. NB I. Újpest FC-Szombathelyi Swietels­­ky-Haladás 18.00. NB I., női, bronzmérkőzés. Viktória FC Szombathely-Győri ETO FC, Király Sportlétesítmény, 15.00. Rali. Országos bajnoki futam. MG LOG Iseum Rallye. Acsád, 9.51. VASÁRNAP Labdarúgás. NB III. Sár­vár FC-Gyirmót II. 18.00. Rali. Országos bajnoki futam. MG LOG Iseum Rallye. Bögöte, 8.11., célce­remónia, Szombathely, Iseum 14.02. JEGYZŐKÖNYV Kaposvári KK-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77-84 (24- 26,9-19,18-22, 26-17) Kaposvár, 900 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, 4. ta­lálkozó, vezette: Földházi I, Cziffra Cs., Török R.____________________ Kaposvár: WISSEH 11, Fodor M. 10, FRAZIER 17/6, COOKE 14/6, Hend­lein 14. Csere: Simms 7, Baki 3/3, Grebenár­­, Papp 1. Edző: Fekete Ádám. Falco: GOVENS 23/3, Váradi B. 6, Barham 4, PUSTAHVAR 14/9, Tóth N. 6 Csere: MEDFORD 11/3, ZSIGERANOVICS 18/3, Bognár 2, Kovács P.­­Edző: Szrecsko Szekulovics. Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-7.7. perc: 16-17. 13. perc: 27-34. 20.33-45.24. perc: 39-56. 27. perc: 41-61.30. perc: 51-67. 34. perc: 59- 70. 38. perc: 67-76. Kipontozódott: Hendlein (40.), Fodor M. (40.), ill. Govens (38.). Hegedűs Dorottya kulcsembere a Haladás VSE­­Sport Kft. NB I/B-s női kézilabdacsapatának. Huszonnégy bajnokit játszott eddig az idei szezonban, 129 gólt dobott - ezzel magasan a zöld-fehérek házi gólkirálya. 2017. MÁJUS 20., SZOMBAT ­ Mészöly Géza visszatér egykori csapatához SZOMBATHELY A labda­rúgó NB I. utolsó előtti, 32. fordulójában szombaton 18 órai kezdettel a Szom­bathelyi Swietelsky-Hala­­dás az Újpest FC vendége lesz. A hetedik helyezett újpes­tiek 39, a hatodik szombathe­lyiek 43 ponttal várják a mér­kőzést. Érdekesség, hogy ma­tematikailag a lila-fehérek akár még ki is eshetnek - igaz, ennek csekély a valószí­nűsége. Mindenesetre az utóbbi hetekben meglehető­sen gyenge formát mutat Ne­­bojsa Vignjevics együttese, odahaza az MTK-tól (1-2) és a Videotontól (0-3) is kika­pott, és a debreceni túrában (0-1) sem volt sok öröme. A zöld-fehérek viszont már biz­tosították bentmaradásukat, sőt - elméletileg - még a je­lenleg öt pontra lévő dobogó­ra is odaérhetnek. Legutóbb a Vasas (2-2) ellen Sopronban a sok hiányzó ellenére bravúros pontot szereztek.­­ Újpestre mindig szívesen térek vissza, edzőként hihe­tetlenül szép élményeket él­tem át - mondta Mészöly Gé­za, a Haladás mestere. - Ami a jelent illeti, tudjuk, hogy az Újpest három vereség után fogad bennünket, de mert az utolsó fordulóbeli, FTC elleni derbire biztosan jó formában A gödörben lévő újpesthez látogat­ó Hali akarnak utazni, győzni akar­nak ellenünk. Az újpestiek képesek nagyon jól, de meg­lehetősen rosszul is játszani - meglátásom szerint ez náluk kimondottan ellenfélfüggő. Hátul Heris stabil pont, a tá­madószekcióban pedig Win­­deckerre, Baloghra, Andicsra nagyon oda kell figyelnünk. És akkor még nem említettem legjobb játékosukat, Bardhit. Szeretnénk magunk mögött tartani a lila-fehéreket a tabel­lán, a győzelem bravúrral ér­ne fel, de egy pontot minden­képpen haza akarunk vinni. Ehhez a ránk jellemző fegyel­mezett csapatjátékra lesz szükség. Rózsa Dániel, Ján­­vári Gábor, Németh Márió műtét után lábadozik, Hídvégi Sándor sérült, Funsho Bamg­­boye viszont már elkezdte az edzéseket. U17-es csapatunk­ra fontos bajnoki vár, így Kiss Tamás és Winkler András ott szerepel. Összeállítás: Király - Polgár, Wils, Devecseri, Bosnjak - Jagodics, Iszlai, Jancsó - Rácz, Williams, Hal­­mosi. A találkozóról a Vaol.hu oldalon élő közvetítést olvas­hatnak. pa SZOESE: fájó hazai vereség SZOMBATHELY Fájó ve­reséggel folytatta az ama­tőr NB I-es női kosárlabda­bajnokság alsóházi ráját­szását a SZOESE. Szombathelyi Egyetemi SE-Nemzeti Közszolgálati Egyetem SE 50-60 (17-19, 8-16,14-18,11-7) Szombathely, 50 néző, ama­tőr NB I-es női kosárlabda­mérkőzés, rájátszás a 17-20. helyért, vezette: Szalai, Bene­dek. SZoESE: GUSZTAFIK 18/6, Fekete Orsós-Bogdán 5/3, MOLNÁR 9, Plózer 2. Csere: Feigl 7, Hajdinák 2, USZKAI 7, Rózsa Jakubo­­vics Kovács K. Edző: Sza­bó László. A megbetegedett Szabó- Haklits nélkül is a győzelem reményében lépett pályára a SZOESE, ám gyengén kezdett, csak az első negyed végére ren­dezte sorait. A második etap­­ban is az NKE diktálta a tem­pót, a SZOESE sok eladott lab­dával, kihagyott helyzettel se­gítette ellenfelét (20. perc: 25- 35). A hazaiak fordulás után sem tudtak újítani, továbbra is gyengén dobtak, egyre nőtt a különbség (30. perc: 39-53). Az utolsó etapban vezényelt egy nagy rohamot a SZOESE, de ez a feltámadás csak a tisztes ve­reséghez volt elegendő. Szabó László: - Sok hibá­val játszottunk, főleg támadás­ban. Kár ezért a meccsért, egy verhető ellenféltől kaptunk ki. Hiányzott egy húszpontos játé­kosunk, akit ezúttal nem sike­rült pótolnunk. Íg Devecseri Szilárd jól futballozik tavasszal Fotó: Unger Tamás Viktória: nem lehet hibázni SZOMBATHELY A női labdarúgó NB I. két nyert mérkőzésig tartó bronz­csatájának utolsó felvo­násán, szombaton 15 órai kezdettel a Király Sport­­létesítményben a Viktória FC a Győri ETO-t fogadja. Az első találkozón a vasiak büntetőkkel nyertek, míg a Rába partján a Győri ETO a rendes játékidőben 2-1-re győzött. Szombaton következik a min­dent eldöntő harmadik csata. - Szerettük volna már Győ­rött lezárni a párharcot, de ha már így alakult, hazai pályán kell feltennünk az i-re a pontot - mondta Csordás Csaba, a Vik­tória vezetőedzője. - Amennyi­ben megszerezzük a bronzér­met, elégedettek lehetünk az év­vel. Teljesen mindegy, hogy az első vagy az utolsó percben lő­jük a győztes gólt, itt már csak a siker számít. A lányok elszántan készültek a héten, hisznek a győzelemben. Tóth II. Alexand­ra három sárga lapja miatt nem játszhat. Összeállítás: Bíró - Harsányi, Tálosi, Balogh, Kun - Csidei, Fördős, Manhart, Fábián - Nagy V., Magyarics. A mérkőzés után az MLSZ kapusedzője, Kiss Mária ünne­pélyesen átadja a bronzérmet a győztes csapatnak. pa ­