Vas Népe, 2019. október (64. évfolyam, 228-253. szám)

2019-10-01 / 228. szám

2019. OKTÓBER 1„ KEDD MEGYEI FOCI Megbotlott az éllovas Az újonc Bük alaposan elverte a vendég Szentgotthárdot KÖRKÉP A megyei első osztályú labdarúgó-bajnok­ság 7. fordulójában négyet rúgott a Körmend a Rép­celaknak. Magabiztosan nyert a Bük, hozta a köte­lezőt Rábapatyon a DVSE, de a tabella éllovasa, az Egyházasrádóc nem bírt sereghajtó Jánosházával. Király SE-Schott Lukácshá­za SE 2-1 (1-1). Szombathely, 100 néző, vezette: Talabér N. Király: Veszelinov - Né­meth B., Kalmár, Kudron (Hujber), Beke (Szabó Z.), Vámos (Perger), Devecseri, Fülöp (Varga G.), Kondákor, Lakosi, Subicz. Edző: Hegyi László. Lukácsháza: Horváth K. - Bolfán, Vörös, Gombás, dr. László, Lengyel, Németh Cs. (Polhammer), Gugcsó, Dán (Schwarcz), Bősze, Horváth M. Edző: Bezdi István. Gólszerzők: Kudron, Beke, ill. László. Kiállítva: Gombás G. (Lu­kácsháza, 86.). Mindkét csapat győzelem­re játszott, nagy lendülettel állt bele a meccsbe. Helyzet is akadt bőven, főleg hazai olda­lon, egyet sikerült értékesíteni. Gyenge tíz percet kellett várni az egyenlítésre, a Lukácsháza egy kontra után egalizált. A második félidőben is sokat tá­madott a Király, de kihagyta a helyzeteit. A Király SE végül a 71. percben egy szép támadás után a maga javára billentette az eredményt. Büki TK-Szentgotthárdi VSE 4-1 (2-1). Bük, 100 néző, v.: Bódi T. Bük: Kamondi - Kovács Rs., Németh T., Boldizsár (Horváth Sz.), Kovács D. (Babos), Wágner, Kovács Z. (Komjáthy), Czirók (Horváth T.), Tóth K., Taródi (Kovács Ro.), Czingráber. Edző: Mar­ton Róbert. Szentgotthárd: Kapus - Majczán, Polly, Kovács G. (Németh Bo.), Kovács T., Németh Be. (Düh), Nagy O., Bódi, Sulics (Vadász), Sipos, Takács (Muszka). Edző: Hel­ler László. G.: Czirók D. 2, Kovács R, Tóth K., ill. Nagy O. A hazaiak korán - már a 9. percben - megszerezték a vezetést, de utána rögtön gólt szerzett a Szentgotthárd is. Ez nem zavarta meg a bükiek tá­madójátékát, mert még az első félidőben ismét előnyhöz ju­tottak. A második felvonásban három percen belül két újabb gólt rúgott a házigazda­­ és ezzel megnyerte a mérkőzést a jó erőből álló Szentgotthárd ellen. Körmendi FC-Répcelaki SE 4-0 (1-0). Körmend, 150 néző, v.: Boda Gy. Körmend: Farkas Ma. - Buti, Varga P. (Török), Né­meth M. (Tompa), Saly, Takács M., Majtényi, Sipos, Czimber (Rákhely), Kis-Nemes, Takács A. Edző: Somfalvi Péter. Répcelak: Gyécsek- Rácz, Tóth Do., Németh G., Molnár Cs. (Horváth T.), Harkai, Tóth Dá. (Odor G.), Varga T., Odor B. (Lónai), De Paula, Szabó B. (Horváth A.). Edző: Balassa Péter. G.: Saly P. 2, Varga P„ Si­pos B. A Körmend meggyőző, kreatív játékkal rukkolt elő. A hazaiak a múlt heti, Rum elleni mérkőzés első félidejét idézték azzal a különbséggel, hogy míg Rumban sajnálatos sérülések okoztak problémát, addig a Répcelak ellen a len­dület végig kitartott. Jánosháza VSE-Egyhá­­zasrád­óci SE 1-1 (0-0). Já­nosháza, 120 néző, v.: Bíró O­­sai, Jánosháza: Tóth A. - Mar­Péter, Vágász, Burai, Laczi, Megyesi, Dornai, Dé­nes, Horváth A., Palkovits. Edző: Kelemen Kornél. Egyházasrádóc: Báger (Báli) - Somlai (Horváth V.), László, Vilics, Molnár L., Molnár I. (Kovács K.), Mer­­sits, Máté, Mészáros (Ka­­zinczki B.), Kazinczki G., Krajczár. Edző: Lukács Ede. G.: Marsai, ill. Mersits. Az első félidőben a hazaiak domináltak, de hiába volt több lehetőségük, egyikkel sem él­tek. A második félidő derekán egy szabadrúgás után jutott előnyhöz a Jánosháza. De a Rádóc nem adta fel, egy bom­bagóllal egyenlített. A hajrá­ban mindkét fél támadólag lépett fel, helyzetek is voltak, de a játékosok csak a kapufát találták el, így maradt az igaz­ságos döntetlen a végére. Kőszegi FC-Lorry GM Kft. Szarvaskend 3-2 (1-1). Kőszeg, 200 néző, v.: Harcsár B. Kőszeg: Bán - Lintner, Fe­hér A., Gugcsó, Rómer, Csák, Kovács Zs. (Réti), Szűcs (Hor­váth N.), Riegler (Major), Léh­­mann (Őri), Fehér D. Edző: Őri Gábor. Szarvaskend: Gáspár-Ve­­lekei, Tóth A., Csillag (Balogh B.), Jóna (Nagy A.), Németh T., Földes, Tóth G. (Csen­­terics), Smolczer, Kunovics, Kopfer. Edző: Tóth Gábor. G.: Fehér D., Fehér A. 2, ill. Velekei L., Jóna Sz. K., Velekei L. (Szarvas­kend, 95.). A hazai csapat kezdett job­ban. Gólt ennek ellenére - egy formás kontra után - a vendé­gek szereztek. Ezt követően a Szarvaskend még inkább kontrákra rendezkedett be. Aztán a félidő hajrájában egy szélről beívelt labdát Fehér D. mesterien emelt a kapus felett a hálóba. A második félidőben merészebb lett a vendég, s a 75. percben egy védelmi meg­ingást kihasználva meg is sze­rezte a vezetést. A kőszegiek mindent elkövettek az egyen­lítésért, erőfeszítéseiknek a drámai végjátékban győzelem lett az eredménye. Döntetlen­­szagú mérkőzésen a szerencse Négy gólig jutott a Körmend a vendég Répcelak ellen segítségével otthon tartotta a három pontot a Kőszeg. Csepregi SE-Rum KSC 0-2 (0-0). Csepreg, 100 néző, v.: Gaál A. Csepreg: Taródi - Steiner M., Tájmel, Maráczi, Rei­­chardt (Péntek), Takács, Ba­ranyai, Kovács B. (Steiner Zs.), Lukács, Steiner C. (Hor­váth E.), Németh O. (Hódosi). Edző: Steiner Zsolt. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Klauzer, Szabó D., Sza­kos, Markó, Kovács B., Ko­­ronczai (Pásti), Leitgeb, Máthé (Németh L.). Edző: Kovács Balázs. G.: Markó M., Pásti Z. Az első félidő elején inkább védekezésre álltak be a csapa­tok, a Csepregnek volt helyze­te, de kimaradt. Majd meddő mezőnyfölényben játszott a Rum. A második félidőben sem változott sokat a játék képe, várni kellett a gólra. Vé­gül a vendég törte meg a csen­det, egy percen belül két gólt rúgott, ezzel eldöntötte a soká­ig döntetlenszagú találkozót. Rábapatyi KSK-Cell­­dömölki VSE-Vulkán Für­dő 0-3 (0-1). Rábapaty, 200 néző, v.: Polgár T. Rábapaty: Kollarics - Ki­rály L. (Vadász), Gyűrű (Piros R), Mercz, Dugovics, Tóth M., Csupor, Kovács T. (Tóth R.), Balhási, Bajnok (Piros D.), Nagy D. (Szabó A.). Edző: Enzsöl Gábor. CVSE: Osvald - Lempeg, Huszár (Büki), Szuh (Molnár T.), Marsai, Gorácz, Orosz (Horváth D.), Virág, Kovács Z., Horváth T. (Pázsi), Piri (Szép). Edző: Haraszti Zsolt. G.: Marsai M., Piri B., Mol­nár T. Negyvenöt percig a vendég irányította a mérkőzést, a há­zigazda a kapura lövésig sem jutott el. A Cellnek egygólos előnye volt a szünetben. A má­sodik játékrészre két cserével próbált frissíteni a Rábapaty, de ez sem segített, nem válto­zott a játék képe. Újabb két ta­lálattal a jobban játszó CVSE eldöntötte a találkozót - ami­­ alacsony színvonalú játékve­zetés mellett zajlott. Vép VSE-Csörnöc Gyön­gye Vasvár VSE 1-1 (0-1). Vép, 150 néző, v.: Kondor T. Vép: Bezdi B. - WÁGNER, Danes, Kovács D., Varga O., Bezdi Sz. (Szalai), Szilvás (Beke), Horváth B. (ILLÉS), Auer, Nagy Zs. (Hankó), Dala (Varga B.). Edző: Török Ri­­chárd. Vasvár: Tóth K. - Varga A., Horváth A., Robán (Sinkó),­­ Dávid, Réti (Kálin), Bakos D. (Vincze), Bakos Cs. (Berta),­­ Horváth Á., Horváth R, Scher­­r­mann. Edző: Lepár Attila. G.: Illés, ill. Schermann. A hazai csapat kezdett job­ban, majd a Vasvár ragadta magához a kezdeményezést, helyzeteket alakított ki, meg­szerezte a vezetést is. A máso­dik félidőben újra a Vép domi­nált, sikerült egyenlítenie. A győzelmet is megszerezhette volna a házigazda, de kima­radtak a vépi helyzetek, így maradt az igazságos döntetlen. Újperintről Hegyi László, Bükről Marton Róbert, Kör­mendről Somfalvi Péter, Já­­nosházáról Kelemen Kornél, Kőszegről Őri Gábor, Csep­­regről Steiner Zsolt, Rába­­patyról Dénes István, Vépről Pajor Tamás tudósított. TJ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Egyházasrádóc7 5 2 0 11-4 17 2. Celldömölk7 5 1 1 31-6 16 3. Rum7 4 2 1 12-7 14 4. Vép6 4 1 1 14-6 13 5. Szarvaskend7 3 2 2 18-15 11 6. Kőszeg7 3 2 2 12-14 11 7. Bük7 3 1 3 16-14 10 8. Répcelak6 3 1 2 12-11 10 9. Rábapaty6 3 1 2 9-9 10 10. Vasvár6 2 3 1 13-109 11. Körmend7 2 2 3 14-138 12. Király SE7 2 2 3 7 -118 13. Csepreg7 2 0 5 7 -246 14. Szentgotthárd7 1 1 5 8-214 15. Lukácsháza7 0 2 5 4 -112 16.Jánosháza7 0 1 6 4-161 A büki Taródi Dávid (balról) és a szentgotthárdi Németh Bence versenyfutása Fotó: Unger Tamás VAS NÉPE 15 Hátrányból állt talpra az U17 Pályán az Illés-Haladás együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokság legutóbbi fordu­lóiban az Illés-Haladás U­16-os és U17-es csapata döntetlent játszott. Illés-Haladás-Honvéd-Ma­­gyar Futball Akadémia 3-4 (1-3).­­ Szombathely, vezette: Kovács P. Illés-Haladás: Kovács Á. - Stefanich, Bonchis, Balikó, Baranyai, Takács-Földes (Ka­tona), Laczó (László), Sinka (Varga Á.), Fischl, Horváth A. (Király), Csörnyei (Koósz). Edző: Tóth Zsolt. A mérkőzés elején egy pontrúgás után szerzett ve­zetést az Illés-Haladás, ezt követően a Honvéd nagy nyo­más alá helyezte ellenfelét, és megfordította a meccset. A félidő hajrájában büntetőt hi­báztak a hazaiak, a kontrából a vendégek betaláltak. Szünet után növelte előnyét a fővá­rosi csapat, a szombathelyiek mindent egy lapra feltéve ro­hamoztak, és két szép góllal felzárkóztak. Két jó csapat meccsén a vasiak legalább egy pontot érdemeltek volna. Gólszerzők: Katona (2), Ste­fanich. A bajnokság állása: 1. Kis­­várda 18 pont, 2. Puskás Aka­démia 16, 3. Honvéd 15, ... 8. Illés-Haladás 9. 7. forduló, szombat, 12.00: Puskás Akadémia-Illés-Hala­­dás. U15 Illés Akadémia-Haladás- Honvéd-Magyar Futball Akadémia 2-4 (2-2).­­ Szom­bathely, vezette: Pintér. Illés-Haladás: Huszár - Nagy R„ SZVOBODA, Mo­zsár, SÁGI, Frák (Varga O.), Papp Cs. (Szemes), Mohos (Varga D.), Nagy Zs., Szabó L., UDVARDI (Kovács B.). Edző: Horváth András. A vasiak alaposan megne­hezítették a vendégek dolgát, akik vért izzadva nyertek. Rá­adásul 2-2 után meccslabdájuk volt a hazaiaknak, azonban ezt elhibázták. Gólszerzők: Sági, Frák. A bajnokság állása: 1. Honvéd 16, 2. Kisvárda 14, 3. Nyíregyháza 14, ... Illés-Ha­ladás 3. 7. forduló, szombat, 12.00: Puskás Akadémia-Illés-Hala­­dás. U16 Vasas Kubala Akadémia- Illés-Haladás 0-0.­­ Buda­pest, vezette: Fülöp. Illés-Haladás: TÓTH B. - TÓTH K„ MUZSI, Horváth J., VIGH, TAMA (Vert), Iván (Demján), KOVÁCS R, Ko­vács A. (Miszori), LÓRÁNT­­FY, Németh Á. Edző: Sátori Barnabás. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a második já­tékrész elején emberhátrány­ba kerültek a szombathelyiek. Ezután szervezett védekezés­ből kontrákra rendezkedtek be a vendégek, és meg is volt a meccslabdájuk. Igaz, az an­gyalföldiek is veszélyeztettek átlövésekből. Reális a döntet­len - értékes pontot szerzett az Illés-Haladás. Kiállítva: Lux (92.), illetve Németh Á. (46.). A bajnokság állása: Honvéd 13, 2. Puskás Aka­­­­démia 13, 3. FTC 10, ... 6. Il­lés-Haladás 6. 7. forduló, szombat, 10.00: Illés-Haladás-ETO FC Győr, U17_________________­ Vasas Kubala Akadémia- Ülés-Haladás 4-4 (4-1).­­ Bu­dapest, vezette: Szappanyos. Illés-Haladás: Simon - Bényei (Baranyai), Sipos (Markó), Dezamits, Szabó B., Kállai, Horváth R., Antal, Tar­ján, Bunevácz, Sulyok (Palkó). Edző: Németh Richárd. A szombathelyiek rosszul kezdték a mérkőzést, védelmi hibából a 40. másodpercben gólt kaptak. Aztán hamarosan - újabb hiba miatt - megint rezgett a hálójuk, a harmadik percben már 2-0-ra vezettek a hazaiak. A folytatásban a va­siak ziccert hibáztak - közben újabb gólokat kaptak. Szünet után egy fegyelmezettebben védekező szombathelyi csapat lépett pályára, amely átvette a játék irányítását. A vendé­gek ledolgozták hátrányukat, sőt, 4-4 után ziccert hibáztak. Az Illés-Haladás igazi csa­patmunkával mentett pontot. Gólszerzők: Antal, Dezamits, Bunevácz, Horváth R. A bajnokság állása: Honvéd 16,2. FTC 14,3. MTK 1. 10,... 7. Illés-Haladás 4. 7. forduló, szombat, 10.00: Illés-Haladás-ETO FC Győr. Az U19-eseknél a 9. for­dulóból pénteken 13 órára halasztották az Illés-Haladás- Honvéd-Magyar Futball Aka­démia mérkőzést. PA uns n­PE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy­ Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk Kossuth u. 15. Tel.:­(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős v­ezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11 Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, ez évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700. Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti.