Napló, 2018. április (Veszprém, 74. évfolyam, 76-99. szám)

2018-04-09 / 81. szám

14 NAPLÓ RÖVIDEN Vettel győzött Bahreinben BUDAPEST, SZAHÍR A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyert pálya­futása 200. Forma-1-es futamán, a vasárnapi, Bah­reini Nagydíjon. A 30 éves versenyzőnek ez volt a 49. diadala, és a szezonnyitó ausztráliai verseny után az idény második futa­mán sem talált legyőzőre. A második helyen Valtteri Bottas, a Mercedes finn pi­lótája zárt, míg csapattársa, a négyszeres vb-győztes, címvédő Lewis Hamilton a kilencedik pozícióból rajtolva harmadikként vég­zett. A vb egy hét múlva Kínában folytatódik. MTI A magyar csapat hatodik lett BUDAPEST, RIJEKA A magyar férfi vízilabda­válogatott a hatodik helyen végzett az Európa Kupa rijekai, nyolccsapatos Szu­perdöntőjében, miután a vasárnapi helyosztón 15:7- re kikapott Montenegrótól. Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese nem tudta megszorítani ellenfe­lét. A magyar csapat erőt­len támadójátéka miatt két negyed után háromgólos hátrányba került, és nem volt esélye fordítani. MTI Látogasson el weboldalunkra! VEOL a Veszprém megyei hírportál SPORT A küzdés dominált Alsóházi rangadót nyert meg a pápai kosárlabdacsapat VIRÁG RITA___________ rita.virag@veszpreminaplo.hu PÁPA Nagy szívvel küzdve, roppant fontos sikert ért el a Motax KC Pápa a ko­sárlabda NB I/B zöld cso­portjában. Még semmi nem dőlt el az alsóházban, egyelőre a Pápa tizen­egyedik helyen áll. Motax KC-Eger 73:69 (17:19,17:8, 22:27,17:15) Pápa, 200 néző. V.: Tóth, Pécsi, Földesi. Motax KC Pá­pa: Schweighoffer 17, Cook 8, Kálmán 23/9, Keller 12, Hor­váth G. 4/3. Csere: Horváth A. 6/3, Hadnagy B. 2, Kocsis 1. Edző: Molnár István. EKE Eger KOK: Mészáros 22/15. Fontos sikert arattak a hazaiak Illés 4, Szicsák 21, Varga 5, Papp. Csere: Szabó G. 6, Po­­mázi 2, Csákvári 2, Megyes, Horváth 5, Ungi 2. Edző: Vá­­czi Péter. A mérkőzést az egriek óriási lendülettel kezdték, pillanatok alatt 2:9-re elhúz­tak. Ijedtében a hazai csapat egy ugyanilyen rohamot in­dított, és három perc múlva már egalizálta az állást. Ek­kor egy kicsit megállt mind­két együttes, a negyed végén az Eger fordult minimális előnnyel. A második játékrészben egy védekezésváltással a ha­zaiak 34:23-ra megléptek. Sajnos az utolsó két támadást a Motax eredménytelenül fe­jezte be, így a félidő végére felzárkózott a vendégalakulat, (34:27). A pápaiak a harmadik ne­gyedben a szokásos formáju­kat hozták, igazi kosárháború zajlott a parketten. A dobó­párbajból az ellenfél jött ki jobban, így nagyon szorossá vált az állás: 56:54. Az utolsó felvonásban mindkét csapat mindent egy lapra feltéve ko­sarazott, de főképp a hazaiak­nál volt az előny. A hajrában végül az a csapat nyert, ame­lyik lényegesen többet tett a sikerért. Ráadásul a Motax KC éppen olyan eredménnyel győzött, amellyel összesítés­ben jobb az Egernél, hiszen ott csak három ponttal ka­pott ki. Összességében tipikus al­sóházi rangadót láthattunk, mindkét csapat óriási erőket vetett be, nem a játék színvo­nala, hanem a küzdelem do­minált. Szerencsére a hazai együttesben akadt két-három Kálmán László remek teljesítményt nyújtott, 23 pontot szerzett az Eger ellen Fotó: Penovác Károly Hirdetés Izgalmas derbi vár a bakonyi gárdára VESZPRÉM Izgalmas összecsapás, igazi rangadó vár ma a veszprémi futsa­­losokra az élvonal rájátszá­sásnak harmadik körében. Az 1. Futsal Club Veszprém ma este a Haladás vendége­ként lép pályára az első osz­tályú rájátszás B jelű csoport­jában. Igazi rangadóról van szó, ha a vendégek pontot, ponto­kat tudnának szerezni, az óriási tett lenne. A bakonyi csapat eddig egy meccset játszott ebben a szakaszban, Madarász János alakulata a nyitányon simán verte (4:0) a Bőnyt, a máso­dik fordulóban pedig szabad­napos volt. A szombathelyiek két siker után állnak, mondhatni papír­forma találkozókon gyűjtöt­ték be a pontokat, előbb az Aramis SE (6:2), majd a Bőny (7:4) ellen. Tehát mindkét együttesnek a mai lesz az első nagyobb megpróbáltatása a rájátszás­ban. Ami a közelmúltat illeti, az alapszakaszban a Haladás hazai pályán nyerni tudott (3:2) a Veszprém ellen, a Március 15. úti csarnokban pedig nagy csatában 5:5-ös döntetlen játszottak a felek. A mai összecsapás 18.15- kor kezdődik. hg Nikolics győztes gólt szerzett Amerikában CHICAGO Nikolics Ne­­manja góljával szerezte meg idénybeli első győzel­mét a Chicago Fire labda­rúgócsapata az észak-ame­rikai profiligában (MLS). A magyar válogatott csatára a 27. percben talált a kapuba a Columbus Crew ellen 11 023 néző előtt rendezett találko­zón, a negyedik meccsen ez volt a negyedik gólja. A Chicago két vereség és egy döntetlen után először ju­tott három ponthoz a bajnoki szezonban. Nikolics 24 góllal volt az MLS előző idényének leg­eredményesebb játékosa. MTI EREDMÉNY Motax KC-Eger olyan ember, aki extra telje­sítményt nyújtott, így megér­demelt pápai siker született. Molnár István: - A leg­fontosabbat elértük, egymás elleniben jobbak vagyunk az Egernél. Viszont az elmúlt három hétben nyújtottnál sok­kal többet kell azért tennünk, hogy a bennmaradást is ki tudjuk harcolni. 73:69 2018. ÁPRILIS 9., HÉTFŐ Fontos döntetlen DUNAHARASZTI Zsinór­ban ötödik mérkőzésén is veretlen maradt a VLS Veszprém NB lII-as alaku­lata, amely már 2:0-ra is vezetett a Du­na­haraszti vendégeként, ám végül meg kellett elégednie egy ponttal. Dunaharaszti-VLS Vp. 2:2 (2:2) Dunaharaszti, 150 néző. Jv.: Urbán B. Dunaharaszti Mtk: Ivicevic - Márton, Far­kas P., Rusvay, Kovács G. (Rebecsák), Nyéki, Gacsal, Mendebaba, Rétsági (Dallos), Vitányi (Ferenczi), Szenes. Edző: Kroner Péter. VLS Veszprém: Kis -Erőss, Dobsa, Radványi, Gunther (Gulyás) - Szabó T.­höböl, Prágai - Balázs, Bog­nár (Irmes), Szabó B. Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Nyéki, Sze­nes, ill. Szabó B. Balázs. Kiállítva: Radványi (72.). Egy héten belül harmadik mérkőzését vívta a VLL Veszprém, s a bemelegítésnél is látszott, a szokottnál macs­­kásabbak a lábak, nehezebben tudtak felpörögni a játékosok. Nem csoda, ha hazai hely­zetekkel indult a találkozó, Kis azonban nagyokat védett, több bravúrt is bemutatott. A Veszprém inkább kontrákra épített, s a 7. percben előbb Balázs, majd hat perc múlva Szabó B. is betalált, 0:2. Érződött, hogy ezzel nem dőlt a mérkőzés, a Dunaha­raszti átvette a kezdeménye­zést. A veszprémi védők hibá­ja után a 36. percben Szenes hatalmas bombagóllal szédí­tett 35 méterről, 1:2. A hazaiak felpörögtek, és a 43. percben egy szabadrú­gás-szituáció után kialakult tömegjelenet végén Nyéki ko­torta a veszprémi kapuba a labdát, 2:2. A második félidőben már kevesebb helyzetet láthattunk, s hiába volt jobb erőállapot­ban a VLS, nem tudott kellő nyomást helyezni az ellenfél kapujára. A 72. percben Rad­ványi visszarántotta ellenfe­lét, megkapta második sárga lapját, mehetett zuhanyozni. Mozgalmas első félidő után igazságos döntetlen szü­letett. Vágó Attila: - Kicsit sava­nyú a szőlő, mert 2:0-ra ve­zettünk. Azonban nem va­gyunk telhetetlenek, idegen­ben jó az egy pont is, főleg, hogy előtte itthon nyertünk. A csapat szépen halad a kitű­zött cél felé. bár NAPLÓ www.veol.hu Főszerkesztő: Néző László Főszerkesztő-helyettes: Balla Emőke Lapszerkesztő: Gajdos József, Horváth Gabriella, Pásztor Zoltán Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Levélcím: 8201 Veszprém, pf. 1384 Telefax: (88) 541-620. Központ: (88) 541-600. Titkárság: (88) 541-667 Városi szerkesztőségek és ügyfélszolgálati irodák: 8200 Veszprém, Kossuth u. 10. Tel./fax: (88) 406-420 8400 Ajka, Szabadság tér 11. Tel.: (88) 200-560 8500 Pápa, Fő utca 21. Tel.: (89) 313-204 8300 Tapolca, Deák Ferenc u. 21. Tel.: (87) 510-573 E-mail: szerkesztoseg @ veszpreminaplo.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Veszprém megyei értékesítési vezető: Ugray Adrián * Veszprém megyei üzletszervezési vezető: Vida-Varga Andrea Veszprém megyei terjesztési vezető: Sztrikné Varga Mónika Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-2104. Index: 25-061 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvez­ménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (sze­mélyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Példányszá­munk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi: O bserver www.observer.hu IMEDIA