Petőfi Népe, 1981. június (36. évfolyam, 127-151. szám)

1981-06-16 / 139. szám

SPORT-SPORT - SPORT Alacsony színvonalú mérkőzésen vesztett a KSC DÉLÉP SC—Kecskeméti SC Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Palik (Tajti, Szűcs). DÉLÉP SC: Leskó—Hódi, Ter­hes S., Parti, Zádori—Holler, Pet­­ró (Czibere 64 p.), Török—Miklós E., Wenner, Miklós J., (Diószegi 53. p.). Edző: Mészáros Imre. Kecskeméti SC: Erdei—Kutasz, Törő, Beles—Jakus, Csordás, Meszlényi (Liszkai a szünetben) —Tapasztó, Sörös, Gara, (Elekes a szünetben), Tar. Edző: Rákosi Gyula. A mérkőzés előtt Rákosi Gyu­la edző szomorkásan újságolta, hogy a sérült Horváth és Szabó után Lakatos és Kisznyér sem készülhet játékostársai Kisznyér a találkozó előtt között, pró­barúgásokat végzett, de nem tud­ta vállalni a játékot. A DÉLÉP öltözőjében Mészáros Imre edző arról beszélt, hogy szeretnének visszavágni az őszi hazai veresé­gükért, annál is inkább, mert a kiesés elkerüléséért minden pont­ra égetően szükségük van. Kezdés után mindjárt kitűnt, hogy ennyi sérültet nehezen bír el a kecskeméti csapat. A DÉL­ÉP SC kezdte a játékot, és a 2. percben Miklós J. vezethette rá a labdát a teljesen egyedül ha­gyott Erdősre, aki szögletre mentett. Az első öt perc a DÉL­­ÉP-é volt. Ennek elteltével Sö­rös, Tar háromszögelés után Sö­rös csúnyán kapu fölé lőtt. A 14. percben a nagy lendülettel ki­ugró Gara pontos labdát adott Sörös elé, aki feleslegesen csi­nált még egy cselt, a védők be­érték, és így szorongatott hely­zetből Leskó kezébe emelte labdát. A 17. percben Hódi nagy­a­szerű labdával ugratta ki Wer­­nert, de a csatár 5 méterről a vetődő Erdeit találta el. Rendkívül nagy hibaszázalék­kal játszottak a csapatok. Sok volt a pontatlan átadás, a játé­kosok minden elgondolás nélkül labdázgattak ezekben a percek­­­­­ben. "A kecskeméti együttesben nem volt vezéregyéniség, aki ösz­ 1—0 (0—0) szeszedte volna a labdákat, fa­zont adott volna a csapatnak. A bajt tetézte még, hogy a 17. perc­ben Gara megsérült, rövid ápo­lás után szünetig még visszatért, de már nem volt teljes értékű harcos. A 23. percben Csordás megun­va a csatárok tehetetlenségét 25 méterről lövésre szánta el magát, de Leskó remekül védte az erős lövést. A 35. percben Meszlényi áttört a védővonalom, óriási hely­zetbe került, de a kapujából ki­robbanó Leskó hárított. Rögtön ezután Miklós B. hagyott ki száz­­százalékos helyzetet, de az is igaz, hogy Erdei jól helyezkedett, és lábáról szögletre pattant mintegy öt méterről leadott lö­­­vés. A sérüléssel bajlódó Gará­­nak volt még egy lehetősége, már csak a kapussal állt szem­ben, de gyenge lövését Leskó védte. Nem volt valami szívde­rítő látvány amikor a játékosok a közönség füttykoncertje köze­pette az öltözőbe vonultak. Szünet után a cserék miatt át­szerveződött a KSC támadósora. Gara helyett Elekes állt be, aki védelembe húzódott és Törő egyre inkább a csatárokat segítette. Meszlényi helyett Liszkai pró­bált javítani a csatársor játékán. Az 55. percben Liszkai indította Söröst, aki kapu fölé lőtt. To­vább esett a játék színvonala. Ellenféltől ellenfélhez szállt labda, a játékosok sétáltak a pá­­­lyán. Az 59. percben Petró ügyes cselekkel beverekedte magát a kecskeméti kapu előterébe, de csavart lövése centiméterekkel zúgott el a kapu fölött. A 69. percben Tapasztó lesgólt lőtt. A vendégek vették át a játék irá­nyítását. A 70. percben Werner lőtt fölé, majd nem sokkal ezu­tán megszerezték a számukra na­gyon fontos két bajnoki pontot jelentő gólt. A 72. percben Mik­lós B. vezette fel a labdát a jobb oldalon, Elekes kísérte, de csak szabálytalanul tudta szerelni az alapvonal és a tizenhatos között. A szabadrúgást a sértett végezte el, és remekül a kapu elé lőtt lab­dáját a berobbanó Hódi a léc alá fejelte. 1—0. A gól után a vendégek az ered­mény tartására törekedtek, ügye­sen lassították a játékot, ha csak lehetett húzták az időt. A hazai együttes támadgatott, de már nem volt ereje az eredmény meg­változtatásához. Egész évi jó szereplését fedtette” ezen a mérkőzésen „fe­a kecskeméti együttes. Mentségé­re legyen mondva, hogy ebben az összeállításban ezúttal ját­szott először. A kulcsjátékosok helyére beállt fiatalok tehetsége­sek ugyan, de nagyon sokat kell még fejlődniük, hogy ebben az osztályban megállják a helyü­ket. Ezen a mérkőzésen a KSC számára a harmadik, de szeren­csés körülmények között az ezüst­érem megszerzése volt a tét. DÉLÉP SC csapata a kiesőjelöl­­­tek elszántságával vetette magát a küzdelembe, s ez mindenkép­pen jó mérkőzést sejtetett. Hogy ez nem valósult meg, és a nézők bosszankodva hagyták el a szék­tói pályát, az egyben kritika is mindkét együttes számára. A vendégcsapat védelmében Leskó nyújtott jó teljesítményt. A jobbhátvéd helyén találjuk a mezőny legjobb játékosát, Hódit, aki remekül kamatoztatta NB I-es rutinját, bejátszotta az egész pályát és nagyszerű fejes­góljával eldöntötte a mérkőzést. Méltó társa volt a keményen, de sportszerűen játszó Parti és Zá­dori. A hazai csapatból jószerével csak Erdeit és Törőt lehet ki­emelni, a többiek minden elgon­dolás nélkül, lélektelenül ját­szottak. Palik játékvezetőben jószemű, és határozott bírót ismertetnk meg. Hegedűs Géza NB II. KÖZÉPCSOPORT Budafok—Szegedi Dózsa 3—1 MÁV Előre—22. sz. Volán 2—0 SZEOL AK—Kossuth KFSE 3—0 Pénzügyőr SE—Építők SC 3—0 BVSC—H. Bem J. SE 1—0 Oroszlány—Balassagyarmat 1—1 Bp. Spartacus—Ganz-MÁVAG 2—1 D. Építők—Dorog 3—2 BKV Előre—Váci Izzó 4—1 1.SZEOL AK 37339 565—30 55 2.Ganz-M. 371515 773—5245 3.Bem SE 371613 861—4645 4.B.­gyarmat 371711 9­56—4145 5.Szív. MÁV 371613 858—50­45 6.Kecskemét 371612 949—3344 7.Budafok 3717 81257—4242 R.Pénzügyőr 3714131046—4241 . 1­.KKFSE 3711161054—4738 10.Szegedi D. 4714 81566—5236 11.Vác 371113­13­55—5435 12. Dorog 3712101546—4834 13. Építők SC 3712101542—5434 14.22. Volán 371112­1441—5534 15.BKV Előre 37­9141429—4932 16.BVSC 3711 91736—5231 17.DÉLÉP SC 3711 91746—6431 18.Bp. Spartacus 3711 81840—5630 19.D­ újv. Bp. 378 72243—7023 20. Oroszlány 1 37 5102231—5720 KOSÁRLABDA Országos döntő Baján Ma kezdődi­k Baján a középfo­kú oktatási intézmények országos kosárlabda-bjnokságának döntő­je. A mérkőzésekre a fiúknál a Türr István­­ Sportcsarnokban, a leányoknál a Vasvári Pál utcai sportcsarnokban kerül sor. A június 20-ig tartó küzdelem­sorozaton a bajnokságban a leá­nyoknál indulnak: budapesti Eöt­vös Gimnázium, József Attila Gimnázium, I. István Közg. Szak­­középiskola, a leninvárosi Kun B. Gimnázium, az egri Gárdonyi G. Gimnázium, a szegedi Radnóti M. Gimnázium, és a kaposvári Munkácsy M. Gimnázium csa­patai. A fiúknál a megyénket képviselő kecskeméti Bányai J. Gimnázium fiataljai mellett in­dulnak még a budapesti Eötvös J. Gimnázium, a Ságvári E. Gya­korló Gimnázium, a szegedi Beb*­rits L. Vasút forg. Szakközépis­kola, a sradnóti M. Gimnázium, a miskolci Földes F. Gimnázium, a Zalka M. Gépipari Szakközépisko­la, és a kaposvári Gépészeti Szakközépiskola legjobbjai. A kupaküzdelmekben a fiúknál indul a bajai III. Béla Gimná­zium Csapata. Az ünnepélyes megnyitóra ma 8.30-kor kerül sor a Türr István Sportcsarnokban. A mérkőzéseket naponta 9.30-tól délután 18.50-ig játsszák. NSZK-beli győzelmek a BÁCSÉP SC nemzetközi gokartversenyén Mintegy kétezer néző előtti ren­dezték meg az elmúlt hét végén Kecskeméten a BÁCSÉP SC nem­zetközi gokartversenyét. A nagy­szabású vetélkedőn öt ország leg­jobbjai mellett a magyar élvonal­beli klubcsapatok versenyzői is részt vettek. A versenyt megnézte Rudolf Böhm, az NSZK gokart­szövetségének főtitkára, Boro Krencsics, a jugoszláv gokart­szövetség vezetője, Robert Schnei­der, az osztrákok csapatkapitánya, és Dvorszki Nándor, a magyar motorsport-szövetség gokartbizott­­ságának elnöke is. A nemzetközi versenyt Kertész Gábor, a BÁCSÉP SC elnöke nyi­totta meg. Elismeréssel szólt a Kecskeméten összegyűlt rangos mezőnyről. A versenyzők általá­ban igazolták jó hírüket, hiszen rendkívül nagy küzdelemben dön­­tötték el az elsőség, illetve a he­lyezések sorsát. Az esélyeknek megfelelően ez­úttal is a külföldiek remekeltek. Közülük is elsősorban az NSZK- beli Leuze, aki igazolta Európa­ba­jnoki elsőségét. De dicséretes teljesítményt nyújtott a holland Frank den Wolde is, aki 37.01 másodperccel pályarekordot „fu­tott”. Az eredmények, 50 köbcentis géposztály (14 induló): 1. Borsos József (BÁCSÉP) 2, 2. Balogh Zsolt (BÁCSÉP) 4, 3. Cserép Ti­bor (Veszprém) 5 ponttal. 250 köbcentis géposztály (5 in­duló): 1. Novák István (BKV Elő­re) 0, 2. Müller István (Dunaúj­város) 5, 3. Székely Zoltán (BÁCSÉP) 6 ponttal. A nemzetközi, 125 köbcentis géposztályban (27 induló): 1. Frank Leuze (NSZK-beli) 0, 2. Frank den Wolde (holland) 0, 3. Andreas Fojtik (osztrák) 2 pont­tal. A legjobb magyar, Kesjár Csaba (Volánbusz) az előkelő hete­dik helyen végzett, 6 ponttal. Bo­ros László, a BÁCSÉP verseny­zője 10 ponttal a 12. helyet sze­rezte meg. A csapatversenyben: 1. NSZK 27, 2. Ausztria 33, 3. BÁCSÉP, Volán (közös csapattal) 42, 4. Nemzetközi csapat 60, 5. Jugoszlá­via 64 ponttal. # Nagy küzdelem a kanyarban. • Frank Lenze a nemzetközi ver­seny győztese* 1981. június 16. • PETŐFI NÉPE • 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Kecskeméti TE—Tiszakécske 1—1 (1—0) Kecskemét, 600 néző, vezette: Roxlin (Szabó, Andó). KTE: Varga — Magyar, Put­­noki, Nagyhegyes­, Komáromi (Horváth), Seres, Petényi, Virágh, Vági, Porhanda, Gyulai. Edző: Vereti István. Tiszakécske: Szélesi — Terjéki (Ézsiás), Bálla, Kecskés, Sántha, Varga, Oskolás, Katona, Tóth, Bus, Mari. Edző: Bánhidi József. 35. perc: Kecskés felvágta Gyulait a 16-os oldalvonalánál. Porhanda szabadrúgását Perényi a hálóba fejelte. 1—0. 49. perc: Kavarodás támadt a KTE kapuja előtt, Oskolás két játékos között berobbant, és a hálóba lőtt. 1—1. Ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés, látszott, hogy nagy tétről van szó. Mindkét csapat teljes erőbedobással játszott, ennek megfelelően elég sok sza­bálytalanság történt. Az elején a KTE birtokolta többet a lab­dát, később azonban a vendég­csapat is feljött, és kiegyenlített lett a játék. A végére mindkét csapat elfáradt, a döntetlen ered­mény igazságosnak mondható. Jók: Petényi, Vági, illetve Ka­­­­tona, Tóth, Oskolás, Szélesi. Ifjúságiak: KTE—Tiszakécske 1—0 (1—0). Góllövő: Mészáros. Jók: Knoll, Kocsis, Csernus, illetve Horváth, Sahinger, Tóth. Kristóf Tibor Lajosmizse—Kkfb, Szöv. SE 4—0 (1—0) Lajosmizse, 600 néző, vezette: Pördi (Börcsök, Laczkó). Lajosmizse: Kripkó — Unger, Ábel (Tóth), Kovács, Bende, Kál­lai, Mányoki, Vajda, Márkli (Sá­pi), Kocsis, Csima. Edző: Gerő­­hárd Tihamér. . Kkfh. Szöv. SE: Némedi — Szabó R., Vidéki, Majoros, Don­gó, Jókai, Szabó M., Kurucz (Ko­pasz), Zs. Juhász (Karsai), Tóth, Kókai. Edző: Klincsák Pál. 2. perc: Kovács remek átadá­sát Vajda a kifutó kapus mellett a hálóba emelte. 1—0. 51. perc: Mányoki vezette fel a labdát, Vajdával kényszerítő­zött, és a kifutó kapus mellett biztosan lőtt a bal sarokba. 2—0. 55. perc: Kocsis a rosszul he­lyezkedő Némedi mellet emelt a kapuba. 3—0. 68.­ perc: kapu előtti kavarodás után Kállai 3 m-ről talált a há­lóba. 4—0. Az első félidőben a hazai csa­pat adódó gólhelyzeteit nem tud­ta kihasználni. A második gól után szellemes játékéval sok gólhelyzetet teremtett, és győzel­me ilyen arányban is megérde­melt. Jók: Kovács, Mányoki, Bende, Vajda, illetve Vidéki, Tóth, Kó­kai. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kkfh. Szöv. SE 6—1 (3—0). Góllövők: Hetik 3, Kucsera, Seprűs, Rigó, illetve Karádi I. Jók, Heldik, Ra­dics, Seprűs. Kocsis Zoltán Honvéd Kun B­­SE—Sükösdi MEDOSZ 3—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, vezette: Kullmann (Kinti—Du­­rusán). H. Kun BSE: Mikhárdi — Kertész, Tóth, Mohovics, Ker­­tai (Molnár), Fuksz, Csernus, Somogyi, Agócs, Szenthy (Pe­­lyák), Janicsák. Edző: Kurucz István. Sükösd: Szente , Bada, Pesti, Kovács II., Sza­bó, Faddi II., Kollár, Faddi L, Stéger, Maru­­zsa, Lógó. Edző: Varga Imre. 62. perc: Somogyi jobb oldali beadása után a magasra felugró Agócs 10 méterről a felső kapu­fára fejelt, majd a visszapatta­nó labdát 5 méterről a felső sa­rokba lőtte. 1—0. 71. perc: Somogyi közeli lövé­sét Szente bravúros védéssel a kapufa segítségével még hárítani tudta, de a kipattanó labdát a berobbanó Szenthy 10 m-ről a hálóba bombázta. 2—0. 88. perc: Janicsák balról kapu elé lőtt beadása után nagy kava­rodás­­ támadt a vendégek kapuja előtt. Szente két alkalommal is önfeláldozó vetődéssel mentett az ötösön, majd a kipattanó labdát a jól helyezkedő Agócs a kapus­nak háttal állva látványos moz­dulattal juttatta a hálóba. 3—0. A hazaiak, akik a mérkőzés túl­nyomó részében irányították játékot, csak igen nagy nehéz­­­ségek árán tudták gólra váltani fölényüket, elsősorban a reme­kül védő Szente kapus jóvoltából. Jók: Janicsák, Agócs, Somogyi, Tóth, illetve Szente (a mezőny legjobbja), Szabó, Faddd II., Ló­gó. Ifjúságiak: Honvéd Kun BSE —Sükösd 3—0 (1—0). Góllövők: Rosta 2, Dorogi. Farkas Tibor Jánoshalma—Soltvadkert 5—1 (2—1) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Karácsony (Németh, Töröcsik). Jánoshalma: Bozsics — Bátyai, Maráczi, Faddi, Liliom, Angeli, Laki, Tápad, Urbán I. (Balogh), Vasvári, Urbán II. (Nagy). Edző: Zay József. Soltvadkert: Klamm — Visz­­kok, Eiler, Galántai, Lehr, Fritt­­mann, Eifert (Bolbók), Erdős, Mé­száros (Kárász), Szabó, Cseh. Ed­ző: Fecske László. 8.. perc: kapu előtti kavarodás után Vasvári talált a hálóba. 1—0. 29. perc: Tápai mintaszerű be­adását Vasvári 10 m-ről bom­bázta a jobb sarokba. 2—0. 43. perc: Szabó pontos átadá­sát Erdős vágta Bozsics kapujá­ba. 2—1. 54. perc: Faddi tört előre, bal oldalról élesen belőtt labdáját Angeli kapásból lőtte a léc alá. 3—1. 61. perc: a kitörő Nagyot Klamm szabálytalanul akasztot­ta a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Faddi értékesí­tette. 4—1. 85. perc: a lesre játszó védők közül Laki kiugrott, s beállítot­ta a végeredményt. 5—1. A lestaktikát rosszul alkalmazó hazai védelem mellett akár na­gyobb arányú vendéggyőzelem is születhetett volna. Jók: Bátyai, Faddi, Angeli, il­letve Klamm. Ifjúságiak: Jánoshalma—Solt­vadkert 4—2 (2—1). Góllövők: Szuhanek 2, Török, Agócs, illet­ve Gusztos, Szabadi. András István Harta—Honvéd Mezőfi SE 2—1 (1—0) Harta, 700 néző, vezette: Francziskovics (Nagy II., Sár­közi). Harta: Páll — Kiss, Horváth, Baján, Garamvölgyi, P. Szabó, Lehóczki, Csehi (Kövesi), Soós, Pandúr,­­Kocsis (Nagy). Edző: Kocsis Károly. H. Mezőfi SE: Tasnádi — Pongrácz, Kovács, Domonics (Il­lés), Pintér, Kormos, Ézsiás (Ju­hász), Szemző, Szabó, Boldizs. Edző: Erdvy Ottó.Leskó, 14. perc: Csehi remek cselek­kel tisztára játszotta magát, és a kifutó kapus felett emelt a ka­puba. 1—0. 64. perc: Soós egyéni játék után beverekedte magát a 16-os elő­terébe, már csak a kapussal állt szemben, de Tasnádi kézzel vis­­­szarántotta. Vitathatatlan 11-es, amit Kiss biztosan értékesített. 2—0. 69. perc: a hazaiak kapusa, Pali kétszer is hibázott, Leskó nagy nyugalommal emelt a kapu bal oldalába. 2—1. A honvéd­ együttes láthatóan a döntetlen megszerzését tűzte ki célul, a hazaiak viszont várat­lan, gyors támadásokkal lepték meg a vendégeket. Idegölő, nagy küzdelmet vívott a két csapat, helyenként magas színvonalú, szép játékkal örvendeztették meg a közönséget. Jók: Kiss, Csehi, Soós, illetve Pongrácz, Boldizs. Szekeres János Bajai SK—Honvéd Radnóti SE­­ 2—1 (2—0) Baja, 600 néző, vezette: Boty­­kai (Burai, Kovács). Baja: Majzlinger — Glavatity, Molnár, Papp, Takács, Pesti, Csehák (Pestrovics), Evanics, Csincsák, Radics (Sárközi), Ko­vács. Edző: Rónai Sándor. H. Radnóti SE: Pásztor — Ke­­menczei, Mari (Ballabás), Riz­­mann, Kiss, Hegedűs (Karakas), Flórich, Sebők, Csovcsics, Nagy. Edző: Veres István. 12. perc: Kovács fejesgóljával megszerezte a hazai együttes a vezetést. 1—0. 22. perc: Kovács szép cselek után lőtt a kifutó Pásztor mel­lett a kapu bal oldalába. 2—0. 76. perc: a lesre játszó hazai védők mögül Csovcsics kiugrott, és a kifutó Majzlinger mellett ügyesen a hálóba lőtte a honvéd­­együttes becsületgólját. 2—1. A mérkőzésen végig a BSE irányította a játékot, de gyámol­talan csatár játéka miatt­ a Rad­nóti SE nyílttá tette a mérkő­zést. Miske—Izsák 3—1 (1—1) Miske, 500 néző, vezette: Zsi­­gó (Miklós, Máriáss). Miske: Bényi — Baranyai, Il­lés, Dobaii, Hagerbacher, Czár (Wettstein), Nagy (Pákolicz),­­ Bedzsula, Petrecz, Horváth, Do­mokos. Edző: Gacs Tibor. Izsák: Péter — Németh (Haj­nal), Kalmár, Bogdány, Bőthi, Nagy, Tóth (Horváth), Losonczi, Mezei, Földesi, Szélpál. Edző: Szász Sándor. 20. perc: húszméteres szabad­rúgásból Mezei lőtt a hálóba. 0—1. 30. perc: Petreczet a büntető területen belül fellökték. A meg­ítélt 11-est Hagerbacher értéke­sítette.­­1—űL ■ 58. perc: Bedzsula egyéni já­ték után szép gólt lőtt. 2—1.. 70. perc: Petrecz ismételt, és beállította a végeredményt. 3—1. A­­ második félidőben nyújtott jobb játékával még nagyobb arányban is nyerhetett volna a hazai csapat. Jók: Bényi, Dobás, Haverba- HílTéfz 1 illetve“.jTöldesi,­ Ném­eth, Nagy. Ifjúságiak: Izsák—Miske 4—2 (3—1). Góllövők: Tóth 2, Kozma, Fekete, illetve Serfőző, Greska. Jók: Koncsik, Csendőr, illetve Ihracska, Keszthelyi. Kiss János Fájsz—Kiskunhalas 1—0 (0—0) Fájsz, 200 néző, vezette: Ká­vai (Némedi, Szabó S.). Fájsz: Fatér — Kalmár, Krá­­czer, Polereczki, Kovács I., Posz­­tobányi, Fekete, Kovács II., Hor­váth, Fang, Móra. Edző: Kráczer László. . _ Kiskunhalas: Pintér (Szabó) — Körösi, Dobra, Nagy, Udvari, Kiss, Szőllősi (Kovács), Bogdán, Juhász, Szőke, Izsák. Edző­: Vi­rágh István. Góllövő: Móra. Ifjúságiak: las 4—0 (1—0).Fájsz—Kiskunha­lalocsa—Kiskőrös 4–2. mérkőzésről nem kaptunk rész­­­letes tudósítást. A MEGYEI LADBARÚGO-BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Bajai SK_______ 34 25 5 4 85—24 SS 21rh7 Kun B. SE 34 19 10 6 73—27 48 3. Lajosmizse 34 16 11 7 54—31 43 4. Tiszakécske 34 15 13 6 54—32 43 5. KTE 34 15 12 7 56—39 42 6. Jánoshalma­­, 34 16 9 9 56—35 41 ~ITH.­ Mezőfi SE 34 18 6 11 56—36 40 8. Kalocsa 34 14 9 11 51—46 37 9. Miske 34­ 11 11 12 38—50 33 10. Kkfh. SZÖV. SE 34 11 10 13 46—58 32 11. Harta 34 10 12 12 41—49­­ 32 12. Soltvadkert 34 11 8 15 41—60 3b 13. Sükösd 34 9 10 15 35—58 28 14. Izsák 34 8 10 16 33—45 26 15. Kiskőrös. 16. H­.. Radnóti­ SE­­ 34 10 5 19 41—53 25 16 17 18 34 6 10 18 33—61 22 17. Kiskunhalas 34 7 7 20 25—69 21 18. Fájsz 34 4 6 24 21—67 14 Megjegyzés: Az első vonal feletti csapat nyerte az 1980/81. évi megyei labdarúgó-bajnokságot. A második vonal feletti csapatok bejutottak a területi labdarúgó-baj­nokságba. A harmadik vonal alatti csapatok osztályozót játszanak a megyei baj­nokságba kerülésért a Bács-Kiskun megyei területi­­ bajnokság második helyezettjeivel. • Oskolás harcol a labdáért a kecskeméti védőkkel. (Farkas Tibor fel­vétele) LABDARÚGÁS Osztályozó mérkőzések A megyei első- és másodosztályú labdarúgó-bajnokság befejezése után a megyei labdarúgó-szövetség megtartotta a sorsolást a megyei I. o. bajnokságból kiesett három csapat: a Honvéd Radnóti SE, Kiskun­halas és a Fajsz mellett a területi bajnokság három csoportjának 2. helyezettjei küzdenek a továbbjutást eldöntő 1—4. hely megszerzésé­ért. A mérkőzésekre Soltvadkerten, Miskén és Jánoshalmán egysége­sen 18 órai kezdettel kerül sor. Június 21.: Kiskunhalas—H. Radnóti SE (Soltvadkert), Kunszent­­miklós—Bácsalmás (Miske), Fájsz—H. Gábor Á. SE (Jánoshalma). Június 24.: H. Gábor Á. SE—Kunszentmiklós (Soltvadkert), Fájsz— Kiskunhalas (Jánoshalma), H. Radnóti SE—Bácsalmás (Miske). Június 28.: Bácsalmás—Fájsz (Soltvadkert), H. Gábor Á. SE— Kis­kunhalas (Jánoshalma), H. Radnóti SE—Kunszentmiklós (Miske).­­ Július 1.: H. Radnóti SE—Fájsz (Soltvadkert). Bácsalmás—H. Gá­bor A. SE (Jánoshalma), Kunszentmiklós—Kiskunhhalas (Miske). Július 5.: H. Gábor Á. SE—H. Radnóti SE (Miske). Bácsalmás—Kis­kunhalas (Jánoshalma), Kunszentmiklós—Fájsz (Soltvadkert).