Dunántúli Napló, 1960. október (17. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-23 / 251. szám

10 Csak lelkesedéssel születhet jó eredmény Szegeden! Ma délután Szegeden próbálkoz­nak a lila-fehérek. A szegedi egye­temisták csapata már sok borsot tört orrunk alá és azt hiszem min­den szurkolónak rég óhajtott kí­vánsága, hogy legalább egyszer si­kerüljön „elkapni” otthonában a jelenleg jó formában lévő együt­test. A szegediek ellen mindig ne­héz és küzdelmes mérkőzést ví­vott a Pécsi Dózsa, és ha győzött is, ez legtöbbször csak itthon sikerült. Vajon sikerül-e ma győznie a csapatnak? Minden idegenben lejátszott mérkőzés előtt reménykedünk, hogy talán ma győzni fogunk. Legjobb esetben döntetlennel té­rünk haza. Ezek a vágyálmok legtöbbször csak álmok maradnak és mi bosszúsan, de kénytelenek vagyunk megállapítani, most sem sikerült. Ma szintén ilyen nehéz, de be­vehető akadály előtt áll csapatunk. Az elmúlt héten igaz alulmarad­tunk az MTK elleni mérkőzésen, de éppen olyan könnyen mi is győzhettünk volna. Hej, azok a csatárok! Mikor lesz már szeren­cséjük!? Természetesen ide nem csak szerencse, hanem góllövő­készség is kell, és ezt nem lehet a szerencsére bízni. Szerdán dél­után edzőmérkőzést játszott csa­patunk a Pécsi Bányász ellen. Ezen a mérkőzésen is a legna­gyobb baj a kapu előtti határo­zatlanság volt. Szerencsére meg­nyugtatott bennünket Dunai is­mét felfelé ívelő formája és Pécsi jó játéka. Ha még hozzávesszük azt, hogy Rádi és Zengői az után­pótlás válogatottban is megállta helyét, valamint védelmünk az el­múlt mérkőzésen egyenletes tel­jesítményt nyújtott, nem indu­lunk esélytelenül a szegedi talál­kozóra. Sajnos az utóbbi­dőben gyenge napokat fogott ki az együttes, a Do­rog, Salgótarján és legutóbb az MTK ellen. Csapatunk játéka Cse­pelen volt elfogadható, ahol szív­­vel-lélekkel küzdenek a fiúk, és kis szerencsével mindkét pontot elhozhatták volna. A szurkolók ettől a vasárnaptól sokat várnak. Reméljük, nem alaptalanul, mert hiszen a játákosok egyénileg egy­től egyig megfelelnek a csapatban, csak az összjátékon és a góllövő­készségen kell javítaniuk. Ha a lila-fehér játékosok minden egyes tagja úgy akarja, hogy ezt a ta­lálkozót megnyerjék, tervszerűen, meggondoltan és főleg lelkesen, bátor kapuratörésekkel és lövé­sekkel próbálkoznak nem lesz baj ezen a számukra fontos mérkőzé­sen. Minden okunk megvan rá, hogy reméljük a meglévő 7 pont mellé, még kettőt bizonyosan ha­zahoznak! —1­— NAPLÓ A VASÁRNAP S­PORTJA Beszédes számok az NB I. nyolcadik fordulója után Az NB I-es labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulóját vizsgálva, megállapítjuk, hogy az rendkívül sok érdekességet rejtegetett ma­gában és még sok váratlan megle­petést hozhat a szurkolóknak, a labdarúgás szerelmeseinek. Nézzük meg, hogy ezek után mit mond a statisztika, mit tud kibányászni a számok szigorú rengetegéből a né­ző, a vezető, az edző és a játékos. Az első félidők teljesítményei alapján a Csepel csapata a negye­dik fordulóban még az első he­lyen volt, a nyolcadik fordulóban azonban leesett a hatodik helyre. Az MTK csapata ugyanakkor a ne­gyedik helyről került fel az első helyre. Első helyezését a hatodik fordulóban szerezte meg és azóta biztosan tartja. A legegyenletesebb teljesítményt a Salgótarján csapata mondhatja magáénak. A negyedik fordulótól számítva kétszer volt a harmadik helyen, egyszer az ötö­dik helyen és kétszer a negyedik helyen. Az egyenletes teljesítmé­nyek során az Újpesti Dózsa sem áll rosszul, noha erősen a közép­mezőnyben, mindig a nyolcadik­­kilencedik helyen van. A Ferenc­város csapata szintúgy egyenletes, teljesítménnyel a hetedik hely kö­rül tanyázik. Igen nagyot javult a Vasas csapata, egyenletesen fej­lődő teljesítményével a negyedik forduló kilencedik helyéről a nyol­cadik fordulóban a hatodik hely­re tornázta fel magát. A Pécsi Dózsa csapata a negyedik-ötödik fordulóban még a második helyen volt, a hatodik-hetedik fordulóban a harmadik helyre került, míg je­lenleg az ötödik helyen van. Ösz­­szegezve, az első félidők teljesít­ményét a Vasas, MTK és Szeged csapata mutatta a legnagyobb ja­vulást. Szeged csapata az ötödik helyről a második helyre került az értékelt öt legutóbbi forduló so­rán! Láthatjuk, hogy az első félidők eredményeinek értékelése már lé­nyegesen közelebb áll a végleges táblázathoz, mint az az első for­dulók után mutatkozott. Az MTK első félidőben első, két félidő alapján harmadik, a Salgótarján negyedik, a Győr kilencedik, illet­ve tizedik, a Vasas harmadik, il­letve ötödik helyen van. A sereg­hajtók közül Diósgyőr az első fél­idő alapján is, de mindkét félidő alapján is utolsó, a Dorog tizen­kettedik, illetve tizenharmadik he­lyen van, a Debrecen tizenegyedik illetve tizenkettedik helyet fog­lalja el. Az első félidők legeredménye­sebb góllövő csapatának a Ferenc­város és a Vasas együttese bizo­nyult, egyaránt 10—10 góllal, őket követi a Salgótarján és az MTK együtetse 8—8 góllal, míg Pécs csapata 7 góllal az ötödik helyen van. A kapott gólok szerint leg­kevesebb gólt Szeged csapata kap­ta, az utolsó fordulóban Dorogtól kapott egyetlen góljával. Pécs csa­pata a kapott gólokat illetően má­sodik, a Csepel, Debrecen és MTK együttesével együtt. A második félidők teljesítmé­­ nye­ alapján az Újpesti csapata ill el végig az első helyen áll. Salgótarján csapata a harmadik helyről a második helyre jutott, míg a Vasas együttese a negyedik helyről a harmadik helyre került. A Ferencváros együttese is egyen­letes teljesítményt mutat, csupán a hetedik fordulóban Tatabányá­val szemben elért döntetlenjével volt az ötödik helyen, egyébként végig a negyedik helyet mondhatja magáénak. A Pécsi Dózsa csapata a negyedik fordulóban az ötödik helyen volt, de a dorogi döntetlen, illetve a Salgótarján elleni súlyos veresége után a nyolcadik helyre esett le. A nyolcadik fordulóban az MTK ellen elért második félide­jű döntetlen eredményével jelen pillanatban a hetedik helyen áll. A második félidő teljesítményei alapján az utolsó helyen Diósgyőr csapata van, míg a tizenharmadik helyet Dorog, a tizenkettedik he­lyet a kevés sikerrel szereplő Deb­recen csapata foglalja el. Összegezve a második félidők teljesítményét, komoly javulást csupán az MTK és Szeged csa­patainál láthatunk, az MTK a hete­dikről az ötödik helyre, míg Sze­ged a nyolcadikról a hatodik hely­re ugrott fel. A második félidőben rúgott gó­lok alapján az Újpesti Dózsa vezet 12 góljával. Második a Vasas és az MTK 11 góllal. Negyedik a Fe­rencváros és a Honvéd csapata 10— 10 góllal. Pécs csapata a kilence­dik 5 második félidőben rúgott góljával. A kapott gólokat illetően az Új­pesti Dózsa teljesítménye egészen kiváló. A második félidőben csu­pán egy gólt kapott! Nem kevésbé jó Salgótarján helyzete sem. A második félidő alapján két góllal terhelték meg a társ­ainak hálóját. Igen jó a helyezése még a Ferenc­város csapatának, valamint Csepel együttesének öt-öt kapott góllal. A Pécsi Dózsa csapata a második félidőben 9 gólt kapott és ezzel a kapott gólok alapján a kilencedik helyen 16. Az Újpesti Dózsa második fél­idők alapján is, de végeredmény­ben is az első helyen áll. A Fe­rencváros csapata ugyan negyedik a második félidők alapján, de a Salgótarján csapata is előkelő he­lyen, a második félidők alapján második helyen, illetve végered­ményben a negyedik helyen van. Az MTK együttesének második félidejű teljesítménye fokozatosan javul, hiszen a hetedik helyről az 5. helyre jutott az utolsó öt for­duló alapján. A Pécsi Dózsa má­sodik félidejű teljesítménye nega­tív. A negyedik fordulóban még az ötödik helyen volt, míg jelen pillanatban a hetedik helyen áll a csapat. Legegyenletesebb a Csepel teljesítménye, végig a tizedik a má­sodik félidők alapján, és csupán első félidejű jó teljesítményének köszönheti hetedik helyét. Az alsó régiókban Dorog végig a tizenhar­madik helyen van. Diósgyőr mind­két összehasonlítás szerint a tizen­negyedik, Debrecen a tizenkette­dik, Tatabánya a tizennegyedik helyet foglalja el. Csapatösszeállítások Pécsi Dózsa: Zengői—Farkas, Kocsis, Rendes—Serédi, Hegyi— Kamondi, Rádi, Pécsi, Dunai, Ko­vács. Pécsi BTC: Magyar I. — Berta, Serdán, Magyar II.—Szőke, Hor­váth—Szigeti, Szálak Győrfi, Hauschl, Oskó. PVSK: Hámori I.—Futó, Tamási, Baka—Mohácsi, Szőke—(Pecze)— Kardos, Bosnyák, Vincze, Szemt­annal, Hámori­­. Pécsi Vasas: Szedeli—Osztonics, Rákóczi, Bérád—Stelzatinter, Szommer—Kőhalmi, Szopka, So­mogyvári, Angyal, Danajka. Komlói Bányász: Kun—Kanizsai, Palotás, Komlói—Kékesi, Molnár I. —Garai, Perényi, Rózsa, Sós, Fa­ragó. Sporthírek A pécsi BTC asztalitenisz szak­osztálya hétfőn délután 5 órakor az asztalitenisz-sportot kedvelő fiúk és lányok részére toborzót tart a bőrgyár kultúrtermében. A Magyar Honvédelmi Sportszövetség Baranya megyei Motoros Klubja 1960. október 23-án délelőtt 10 órakor a csertetői pályán területi terepgyorsasági motorversenyt jegyek a rendes helyszínen válthatók. 452 Ez történt szombaton Ferencváros—Vasas 1:0 (0:0) Népstadion, 16 000 néző, vezette: Gere. Vasas: Szentmihályi — Nagy, Mészöly, Ihász — Bundzsák, Be­­rendi — Kékesi, Bar­si, Machos, Farkas, Mates­z. Ferencváros: Horváth — Sári I., Gerendás, Dalnoki — Vitezsál, Ko­csis — Friedmanszky, Orosz, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi dr. A ferencvárosi támadások vezet­ték be a játékot. Eleinte a zöld­fehérek némi fölényben voltak, a Vasas elég tartózkodóan játszott. A csúszós talajon eléggé közepes színvonalú volt a játék. Többnyi­re a Vasas kapuja előtt adódtak veszélyes helyzetek. A ferencvá­rosi csatárok azonban mindent középen akartak megoldani, s pró­bálkozásaikat a Vasas-védők el­fojtották. A 23. percben Farkas bombáját öklözte ki Horváth, majd Bundzsák labdája kerülte el a jobb alsó sarkot. A 30. percben a Ferencváros hagyott ki nagy helyzetet. Szünet után kétszer is a Vasas szerezhetett volna vezetést, de Hor­vát­h bravúrosan védett. A másik oldalon a középre húzódott Feny­vesi dr. lőtt fölé. Fokozódott a küzdelem, mindkét csapat nagy akarással harcolt, de ez a játék rovására ment. A 62. percben a kitörő Albertet Bundzsák a 16-oson belül felvágta. A játékvezető k­­ést ítélt, a büntetőt azonban Dal­noki rosszul lőtte és Szentmihályi kivédte. A 75. percben Machos a hálóba lőtt, de a bíró nem adta meg a gólt. Egy perccel később a Ferencváros javára dőlt el a küzdelem. Fenyvesi dr. baloldal­ról szögletet ívelt be. Orosz Albert­hoz fe­lte a labdát, aki ugyan­csak fellel a hálóba továbbította. 1:0, a hajrában még egyszer fel­lángolt a Vasas, de a széteső csa­társora nem tudott gólt elérni. DU­nANTCtJ NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős­ szerkesztő' Vasvári Ferenc Kisdia a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József Attila u. 10. I_____ Telefon: 15-32. 15-33. PI(~S 1 SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Befizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. (•)fizetési Ott 1 hónapra 10— Ft. A rangadó nem elégített ki, sem színvonal, sem sram tekintetében, inkább küzdelem folyt a két 16-os között. A Ferencváros mindkét félidőben lendületesebbnek bizo­nyult, míg a Vasas játéka széteső volt. Pécsi Bányász—Pécsi EAC 3:1 (1:0) Tüzér utca, 1000 néző, vezette: Schlarb. Pécsi Bányász: Kovács — Ulrich, Sárközi, Baczur — Varga, Weit — Kása, Pintér, Lombosi, Czukor, Gyurkó. Pécsi EAC: Görög — Ilosvai, Balló, Eklics — Vajda, Zboray — Kozma, Mérei, Györkő, Gyánó, Koller. Az első percekben kiegyensú­lyozott volt a játék, de lassan fe­lülkerekedett a Bányász. A 34. percben a szögletről beívelt lab­dára jó ütemben ugrott fel Lom­bos­ és fejes gólja az elmélázó kapus fölött a jobb sarokban kö­tött ki 1:0! A második félidőben is a Bá­nyász kezdeményezett többet és támadásai mindig veszélyt jelen­tettek az egyetemisták kapujára. Mindjárt a 6. percben megszerez­ték a második gólt Lombosi, Kása összjáték után a szélső mint­egy 10 méterről védhetetlenül a jobb alsó sarokba bombázott. 2:0! A 25. percben ismét Lombosi volt eredményes. Gyurkó labdáját az első gólhoz hasonlóan az ellenfél kapujába fejelte. 3:0! A 26. perc­ben a Bányász-védők szabálytalan­sága révén 11-eshez jutott a hazai csapat, melyet Balló értékesített. 3:1! A bányászfiúk ezután teljesen védelemre rendezkedtek be. A PEAC állandó támadásban volt de csatárai az összes kínálkozó hely­zeteket rendre kihagyták. Jók: Sárközi, Kása, Lombosi, Gyurkó, illetve Balló, Vajda és Györkő. • Kaposvári Dózsa—Kaposvári Honvéd 3:1 (1:0) Kaposvár, 1500 néző, vezette: Nyári. Dózsa: Molnár I. — Góth, Illés, Deák — Szvat, Csiana — Veterán, Bene, Nagyréti, Kecske­méti, Molnár ül. Edző: Záborszki Jenő. Honvéd: Kulestov — Gerő­­házi, Vörös, Bédity — Szabó, Mo­haros és Martulov, Tunas, Majzik, Vidákovics, Turáni. Edző: Gyenes Antal. A játék képe alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Gól­lövők: Csima, Molnár III., Nagy­réti, illetve Majzik. Jók: Csima, Nagyréti, Molnár II., illetve Mo­haros, Bartulov és Majzik. Magyarország sakkcsapata az első helyen. A lipcsei sakkolimpia selejtező mérkőzései során szombaton dél­előtt fejezték be az ötödik forduló függőjátszmáit. A Magyarország— Izland találkozó két függőjátszmá­ja során Barcza legyőzte Solmun­­darssont, a Szabó—Gundmundsson játszma pedig döntetlenül végző­dött, így a végeredmény 3.5:0.5. Ma­gyarország javára. A C-csoport állása: Magyaror­szág 14.5 pont, Csehszlovákia 14 pont, Anglia 13.5 pont. Új súlyemelő világcsúcs A szovjet Jevgenyij Minajev új súlyemelő világcsúcsot állított fel a pehelysúlyú nyomásban. Telje­sítménye 120,5 kg, s ez fél kilo­grammal több az általa tartott ré­gi világrekordnál, amely 1960 már­cius 6-án született Újabb nemzetközi labdarúgó­­torna tervezet Az Európai Labdarúgó Szövetség képviselői a napokban Zürichben ültek össze, hogy megbeszéljék annak lehetőségét, hogy 1961-ben tíz nemzet részvételével új labda­rúgó-tornát rendezzenek. A nem­zetközi mérkőzés-sorozat terveze­tet Karl Rappon­nak, a Svájci Labdarúgó Szövetség szakfelügye­lőjének kezdeményezésére vitatta meg a FIFA, az UEFA és a KK bizottság néhány tagja. Döntés még nem született az ügyben. Va­lószínű azonban, hogy az elkövet­kező hónapokban „tető alá” hoz­zák, s így semmi akadálya sem lesz annak, hogy jövőre lebonyo­lítsák. Rappon egyébként azt javasolta, hogy a küzdelmekben a következő tíz európai nemzet I. osztályú bajnokságában szereplő hat-hat vezető csapata vegyen részt: Ausztria, Belgium, Anglia, Fran­ciaország, NSZK, Olaszország, Skó­cia, Spanyolország, Svédország és Sváje. Ma délután 14.30 órakor: PETC—ELEKTROMOS NB. II-es labdarúgó-mér­kőzés a BTC-pályán. 1960. OKTÓBER 23. VASÁRNAP: A PÉCSI RADIO 1966. okt. 23-i, vasárnapi műsora a 223,8 m középhullámon. 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor: Tamburazene. Traktorok az őszi határban — Népi kórus. Vasárnapi muzsika ... Népdalok, románcok Poszkocsk­ák, népi táncok. 17.30: Német nyelvű műsor: Dietrich: Vidám capriccio. — Részletek. Paul Schober, a tájékoztató­igazgató. — Riport. Tudósítások. Dich werde ich... — Keringő. Uj módszer a komlószárításban. Jódliszámok 18.00. Vasárnapi muzsika. I. Suppe: Boccaccio — Induló. (Berlini Operaház zk.). 2. Hegyen-völgyön — dalegyveleg. (Ross Seegers és Alexander Helfmann), 3. Trenet: A tenger. (Rooger Williams — zongora), 4. Budai: Rózsalevél (Sárdy János), 5. Kemény: Szél, könnyű szél (Gencsy Sári). 18.25: Levelek fiatalokhoz. Dr. Sip­­tár Ernő főiskolai adjunktus ol­vassa fel írását. Egészség és sport. 18.35: Szív küldi szívnek szívesen. 19.05: Három megye krónikája. — A hollófészek titka, összeállí­totta a Pécsi Pedagógiai Főiskola hagyománygyűjtő munkaközös­sége: dr. Vargha Károly, Muszty László és dr. Rónay Béla. Közre­működnek a Pécsi Nemzeti Szín­ház művészei: Arany Kató, Ba­kos László, Bázsa Éva, Dariday Róbert, Faludy László, Fekete András, Hont­ Sándor, Horváth Magda, Korándy Dénes, Lelkes Dalma, Szabó Ottó és Szerencsi Hugó. Rendezte: Katona Ferenc. Zenei rendező: dr. Nádor Tamás. 19.45: A vasárnap sportja. Totó­­eredmények. 20.00: Műsorzárás. KAMARASZÍNHÁZ Figaró házassága (fél 4, este fél 8 órakor). MOZI: Park: A hajdúk esküje (délelőtt 10 órakor), Rózsák az államügyész­­nek (fél 5, fél 7, fél 9 órakor). Kossuth: Riadó a hegyekben (délelőtt 10 órakor), A holtak boly­gója (fél 5, fél 7 fél 9 órakor). Petőfi: Játék az ördöggel (dél­előtt 10 órakor), Normandia Nye­­man (4, fél 7 és 9 órakor), Fekete Gyémánt (Gyárváros): A béke völgye (délelőtt 10 órakor), 12 dühös ember (5, 7 órakor). Építők Kultúrotthona: Amit nem lehet elfelejteni (délelőtt 10 óra­kor), Montparnasse 19 (6, 7, csak 18 éven felülieknek!). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Bo­gáncs (délelőtt 10 órakor), Fapados szerelem (3, 5, 7 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): A bende­­rábhi eset (délelőtt 10 órakor), Hely a tetőn (5, 7 órakor). Csak 18 éven felül­ieknek ! Május 1. (Vasas H.): 2x2 néha öt (délelőtt 10 órakor). Megmentett nemzedék (3, 5, 7 órakor). Kossuth (Mohács): A hattyúk tava (délelőtt 10 órakor). Fűre lép­ni szabad (4, 6, 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Mackószök­­tetés (délelőtt 10 órakor). Ordító egér (fél 4, fél 6, 8 órakor). Táncsics (Siklós): Turistaszere­­lem (délelőtt 10 órakor). Két év után (6, 8 órakor). Istenkúti kultúrotthon: Megtört a jég (6 órakor). HÉTFŐ! A PÉCSI RADIO 1960. október 24-i, hétfői műsora a 223,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor. Maros menti táncok. Napról-napra ... Hírek, tudósí­tások. Tamburazene. Látogatás a Természettudományi Múzeumban ... Szerb népdalok, balladák. Hétfői beszélgetés: A gyermek joga a játékhoz Gárdás kóló. 17.30: Német nyelvű műsor. Bollfeld: Északnémet tánc. Paraszt-tanácsadónk: A fokozott gépesítésről. Tudósítások innen-onnan. F. C. Weisskopf: Norvégiai em­lék. Niederdeutscher Walzer. A „pajzsosok’). Fúvószene. 18.00: Magyarnéták. Dörömböző Géza és népi zenekara Játszik, énekel: Rabb József. 18.20: Virágzó mezőgazdaságért. 18.35: A jó munkáért. Ajándék­műsor a szászvári és mázai bá­nyák élenjáró dolgozóinak. 19.15: Dél-dunántúli híradó. 19.35: Csazman: Fantázia szovjet filmek zenéjéből. 19.45: Az Egyesült Nemzetek Szer­vezetének napja. — Kommentár. 19.55: Hírek. 20.00: Műsorzárás. kamaraszínház Szünnap. MOZI: Park: Rózsák az álamügyész­­nek (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth: Három csillag (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Normandia Nyeman (4, fél 7, 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Paul Robeson Magyaror­szágon, Hruscsov Burmában, Ecse­ri lakodalmas (előadások 11 órá­tól folytatólagosan 3 óráig). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Fapados szerelem (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Fü­re lépni szabad (5 és 7 órakor). EGÉSZSÉGES SZÜLŐK — EGÉSZSÉGES GYERMEKEK címmel előadást tart október 28- án, pénteken du. 6 órakor dr. Vargha Ferenc egyetemi docens, TIT-előadó, Pécs város Művelődési Háza nagytermében (Déryné u. 18.). Kísérőfilm! Belépés díjtalan. Hol művelődjünk s­zálaUö'Z'zunkmP Közlemények A Magyar Honvédelmi Sportszö­vetség felhívja az 1941-ben szüle­tett fiatalokat, akik a jövő évben vonulnak be a honvédséghez, amennyiben tehetséget éreznek a gépkocsivezető-tanfolyam elvégzé­séhez, jelentkezzenek felvételre a Magyar Honvédelmi Sportszövet­ség Motorállomásán, Pécs, Majláth u. 2. szám alatt. Jelentkezési idő: 1960. november 12-ig, minden dél­előtt 8 órától 12 óráig. * A Pécsi Közlekedési Vállalat ér­tesíti az utazóközönséget, hogy ok­tóber 24-től kezdődően november 2-ig a Széchenyi tér és köztemető között a szükségletnek megfele­lően menetrendtől eltérő különjá­ratokat állít be. A járatok indulási helye: Széchenyi térről, az előző évhez hasonlóan a Bem u. és Jó­kai tér sarkán lévő RAFILM üzlet­től. A Városi Rendelő Intézet legkö­zelebbi munkaértekezletét október 27-én, csütörtökön délután 2 óra­kor tartja az Intézet (Munkácsy M. utca 19.), HI. emelet 4. sz. alatti kultúrtermében. Ezt követően délután 3 órakor dr. Görcs Jenő oszt. vezető főorvos orvostovábbképző előadást tart: „Nőgyógyászati hormonzavarok Icaris-'-'zésének módszerei” cím­mel. Az orvosok kivétel nélkül megjelenését kérik. A Pécsi Zipernovszky Károly Gépipari Technikum Igazgatósága kazánfűtő tanfolyamot indít, amelyre még jelentkezéseket elfo­gad október 24-ig. A tanfolyam tandíja 360 forint. Jelentkezni lehet az iskolában reggel 8-tól délután 5-ig. Pécs, 48-as tér 2, telefon: 25-71. Vasárnapi sportműsor Labdarúgás, NB I: Szegedi EAC—Pécsi Dózsa, Szeged, 14.30. Vezeti: Foór (Hont, Bánhegyi). NB II.: Komlói Bányász—Szé­kesfehérvár, Komló, 14.30, vezeti Kovács B. Pécsi BTC—Elektromos, BTC pálya, 14,30, vezeti Illés. NB III.: Bajai Bácska—Pécsi Va­sas, Baja, 14.30, vezeti: Kasza. Bonyhád—PVSK, Bonyhád, 14,30, vezeti Ham­mer. Megyei bajnokság: Pécsi Kini­zsi—­Vilány, Sörgyár pálya, 10 óra, vezeti Budán. Szászvári Bá­nyász—Komló II., Szászvár, 14,30, vezeti Bárdos. Szigetvári ZMSE— Pécsi Dózsa H., Szigetvár, 14,30, vezeti Labac. Siklós—Mohács, 14,30, vezeti Darázsi. Pécsi Szikra—Pécsi Urán, Szikra pálya, 10 óra, vezeti Papp J. Bóly—Vasas I. Bányász, Bóly, 14,30, vezeti Bors. Beremen­­di Építők—Pécs Szabolcsi Bányász, Beremend, 14,30, vezeti: Simonfai. Pécsi Postás—Pécsi Porcelán, Pos­tás pálya, 14.30, vezeti Lendvai. Kosárlabda NB I.: Ganz-MÁVAG —Pécsi VSK Budapest, TF terem, 12 óra, férfi mérkőzés: Székesfe­hérvári Vasas—Pécsi VSK női mér­kőzés, Székesfehérvár, 9.30. Területi bajnokság: PEAC—Pe­dagógiai Főiskola női mérkőzés, PEAC-csarnok, 9.40, PEAC— Ped. Főiskola, férfi mérkőzés, PEAC csarnok, 10,50. PVSK—Mo­hács férfi mérkőzés, PVSK csar­nok, 8 óra. PVSK—Baja, női mér­kőzés, PVSK­ csarnok, 10,10. Postás —Bátaszék, férfi mérkőzés, PVSK­ csarnok, 11,20. Szigetvár—Bonyhád, női mérkőzés, Szigetvár 10 óra. Szigetvár--Bonyhád férfi mérkő­­zés, Szigetvár, 11 óra. Megyebajnokság: Szigetvár TIT — Mohács női mérkőzés, Szigetvár 14 óra. Meteor—Siklós I. női mér­kőzés, Meteor pálya, 9,30. Sik­lós II.—Szigetvár I. női mérkő­zés, Siklós, 10 óra. PEAC II.— Siklós férfi mérkőzés, PEAC csar­nok 8,30. Kézilabda NB II.: Komló—Test­vériség, Hl mérkőzés, Komló 10,30. Megyei bajnokság: Urán H.—Bá­nyász II. férfi mérkőzés, Kinizsi pálya, 9 óra. Urán—Bányász férfi mérkőzés, Kinizsi pálya, 10,10. Szabolcs—Dózsa női mérkőzés, Pécs—Szabolcs, 9,3. Szabolcs— Dózsa H. férfi mérkőzés, Pécs­szabolcs, 10,30. Meteor—Építők női mérkőzés, PVSK pálya, 9,30. Sel­­­lye—Simontomya, női mérkőzés, Sellye 15,30. Sellye—Porcelán férfi mérkőzés, Sellye 14,30. Sásd— Szi­getvár, férő mérkőzés, Sásd 10,30. Komló II.—Simontornya férfi mér­kőzés, Komló 11,15. Városi bajnokság: Vörös Meteor —Mohács, PVSK pálya, férfi mér­kőzés 10,15 Vörös Meteor II.—Mo­hács, női mérkőzés, PVSK pálya 11,25. Bányaipari—Szabolcs II, fér­fi mérkőzés, Széchenyi pálya 9,30. Komló—Kesztyűgyár, női mérkő­zés, Komló pálya M­óta, Mecsek­nádasd—Építőipari, férfi mérkő­zés, Mecseknádasd 15,30. Szen­tl­ő­­rinc—Szabolcs, női mérkőzés, Szentlőrinc 9,30. • Röplabda megyei bajnokság: Gépipari—Siklósi Gimnázium, női mérkőzés, gépipari pálya 9 óra. Gépipari—Siklósi Gimnázium, férfi mérkőzés, gépipari pálya 10 óra. PEAC—Siklósi Gimnázium, női mérkőzés, egyetemi tornacsarnok, 10. sumony—Janus Gimnázium női mérkőzés, Sumony sportpálya 0 óra. Sellye—Pécsi Dózsa, férfi mérkőzés, Sellye sportpálya 9 óra. Szigetvári Gimnázium—Bányaipari Technikum, férfi mérkőzés, Sziget­vár, Alt. Gimn. pálya, 10 óra. So­­piana—Mohácsi Gimn., férfi mér­kőzés, Pénzügyőr pálya 9 óra. Komlói Bányász—PEAC férfi mérkőzés, Komló, tűzoltó laktanya 9.30. Komlói Bányász—Szigetvári Gimn., női mérkőzés, Komló, tűz­oltólaktanya 10.30. Torna: országos vasutas tornász­­bajnokság, Egyetemi Tornacsar­nok 9 óra. Ökölvívás: Tatabányai Bányász- Komlói Bányász, Tatabánya. Asztalitenisz: a Pécsi Vörös Me­teor meghívásos asztalitenisz ver­senye, Nagy Lajos Gimn 8 óra. Motor: Területi gyorsasági terep verseny, Csertető 10 óra. Teke: BTC—KMTE, BTC pálya 9.30. PVSK—Kaposvári Építők, PVSK pálya 9.30. Pécsi Bányász IL PVSK II, Fecebánya 710.