Dunántúli Napló, 1986. augusztus (43. évfolyam, 210-239. szám)

1986-08-24 / 232. szám

Labdarúgó Szünet után visszaesett a Pécs V. Dózsa—PMSC 1-0 (0-0) Megyeri út, 2000 néző. V.: Divinyi. Ú. Dózsa: Szendrei - Schneider, Kardos, Kozma, Kecskés - Rostás, Kovács B., Steidl, Szabó (Sulija a 63. percben) — Schróth, Katona. Edző: Göröcs János. PMSC: Bodnár - Bérczy, Torna, Róth, dr. Brezniczky - Megyeri (Kó­nya a 63. percben), Túri, Czér­­na, Lőrincz — Lovász (Balogh A. a 70. percben), Mészáros. Edző: Garami József. Bizakodva készültek a pé­csiek a mérkőzés előtt. Garami József arra kérte játékosait, hogy bátran játszanak, és ne csak védekezzenek, hanem figyeljenek a támadásokra is. Ennek megfelelően kezdtek a piros-feketék, és ők vezették az első veszélyes támadást a 9. percben. Kardos lesre akart játszani, de rossz időben lé­pett ki, és így Lovász egyedül törhetett kapura. A csatár ki­sodródott, nem lőhetett, csak beívelhette a labdát, de társai lemaradtak a beadásról. Két perccel később ismét a PMSC előtt kínálkozott lehetőség, de ezúttal az újpesti védők jóvol­tából. Kozma hazaadása meg­tréfálta Szendreit, aki csak má­sodszorra tisztázott, nem sok­kal ezután Steidl lőtt fölé a 16-os sarkáról. A PMSC tetszetősebben ját­szott a mezőnyben, de kapura ekkor nem sok veszélyt jelen­tettek. A 26. percben Katona 5 méteres lövése Lőrinczről pat­tant az alapvonalról túlra. A 28. percben Kardos kapott sár­ga lapot, mert elrúgta a lab­dát. Négy perccel ezután Bér­­czynek mutatta fel a sárga la­pot Divinyi játékvezető, mert ő is elrúgta sípszó után a labdát. A 38. percben gólszerzési le­hetőség kínálkozott a pécsi csapat előtt, de Túri az 5- ösön elügyetlenkedte a helyze­tet. A félidő végén Schróth ta­lált a pécsi kapuba, de mivel előtte Katona szabálytalanko­dott, a bíró nem adta meg a gólt, szabadrúgást ítélt a PMSC javára. Második félidőre mintha ki­cserélték volna a csapatokat, az Újpest nagy lendülettel tá­madott, a Pécs viszont csak a védekezésre figyelt. Egy ideig jól állt a lábán a pécsi véde­lem, de a 70. percben gólt ért el a Dózsa, és ezzel el is dőlt a mérkőzés. Rostás ívelt be egy szabadrúgást a bal oldalról Ko­vács Ervin pedig kiemelkedve a védők gyűrűjéből az 5-ösről a bal sarokba fejelt. (1-0). Vál­tozatlanul a Dózsa maradt fö­lényben és a 77. percben majd­nem újabb gólt értek el, de Bodnár hárította Schróth lövé­sét. A pécsi kapus a védésnél megsérült és rövid ápolásra szo­rult. A találkozó vége előtt Mé­szárosnak volt egy fejese, de az újpesti kapus megfogta a labdát. Nem sikerült megtörnie rossz sorozatát a PMSC-nek a Me­gyeri úton. A pécsi csapat utoljára 1963-ban nyert Újpes­ten, és úgy tűnik az újabb győ­zelemre ismét kell egy évet vár­ni. Bár az első félidőben bizta­tóan játszottak a vendégek, volt töb helyzetük is, de azokat elügyetlenkedték. Sajnos a második félidőre nagyon visz­­szaestek, érthetetlenül lemond­tak a támadások lehetőségéről, úgy tűnt, ki akarják húzni egy gólnélküli döntetlennel. Ez nem sikerült, a Dózsa több lehetősé­géből kihasznált egyet és így otthon tartotta a két pontot. A PMSC legjobbja Torna volt, de jól játszott Róth is. A középpályások csak közepes tel­jesítményre voltak képesek, míg a két csatár ezúttal tudá­sa alatt szerepelt. Az Újpesti Dózsa legjobbjai Kardos, Ros­tás, Kovács E., Steindl és Kato­na voltak. Göröcs János: — Szünet után feljavult a csapat és azt hiszem győzelmünk jogos. Garami József: — Az első félidőben még voltak lehetősé­geink, de ezeket nem tudtuk ki­használni. Szünet­ után nagy volt a Dózsa nyomása, így az újpestiek győzelme megérde­melt. Lázár Lajos Az Újpesti Dózsa—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink közül a szerencse Szabó Norbert, Pécs, Dobó István u. 50. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki postán kapja meg a 100 forintos vásárlási utalványát. Az e heti szelvények beérke­zési határideje péntek déli 12 óra. Címünk Vasárnapi Dunán­túli Napló, Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Főmérkőzés: Siófok—PMSC Pótmérkőzés: Metripond—Komló: A pályázó neve: ................................................................................... Lakcíme: ................................................................................................. olcsóbban A diszkontban­ A 30 ÉVES KONZUM ÁRUHÁZ jubileumi meglepetése: Uth tér­rel női neccszandál I 40-es méretig szandál ,1 40-es méretig neccműkasszin­ói 40-es méretig szabadidőcipő 40-es méretig 420 Ft helyett 198 Ft-ért, 295 Ft helyett 128 Ft-ért, 450 Ft helyett 209 Ft-ért, 530 Ft helyett 198 Ft-ért, szabadidőcipő ,1 44-es méretig 530 Ft helyett 198 Ft-ért, 180 Ft helyett 50 Ft-ért, k­s , Szöl 40-es méretig vászon papucscipő él 40-es méretig 298 Ft helyett 148 Ft-ért I 40-es "i—-» ■vlEK TAKARÉKOSKODUNK! Siófok-Békéscsaba 1-1 (0-0) Siófok, 5000 néző. V.: Körös. Siófok: Horváth Gy. — Brett­­ner, Pardavi, Balázs, Kolovics — Horváth L., Olajos, Zsadá­­nyi, Lakatos (Nagy T. a 82. percben) — Árky, Adi. Edző: Kaszás Gábor. Békéscsaba: Leboniczky - Szenti, Virágh, Varga (Steigerwald, a 65. percben), Takács J. - Ador­ján, Pásztor, Csanálosi - Fa­­bulya (Kurucz, a 46. perc­ben), Kovalik, Szekeres. Edző: Csank János. Orkánszerű szélben indult a mérkőzés, mindkét csapat nagy lendülettel és akarással kezdett. Az első komoly hely­zete a vendégeknek akadt, Kovalik éles lövését Horváth Gy. azonban remek vetődés­sel fogta. Ugyanebben a perc­ben Takács J. közelről fölé fejelt. A 24. percben Zsadányi 22 méteres csavart szabadrú­gását a csabai kapus óriási bravúrral hárította. A hátra­lévő időben ellaposodott a játék és csak egy-két kemény belemenést lehet megemlíteni a csabaiak részéről. Szünet után az 51. perc­ben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Lakatos átadá­sa egy védőn meg­pattant, Olajos rácsapott a labdára és a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A 67. percben növelhette volna elő­nyét a Bányász, amikor Laka­tos remek átadását Zsadányi 10 méterre kapta a kaputól, de gólhelyzetben a kifutó ka­pusba lőtt. A 81. percben Pásztor a jobb oldalról az 5- ösre ívelt egy labdát, Hor­váth Gy. a kapuvonalon ra­gadt, Pardavi és Balázs egy­másra várt, és a szemfüles Kurucz az 5-ösről a bal sa­rokba kotorta a labdát (1-1). Az első félidőben gyenge színvonalú játékot produkált a két csapat, csupán a nagy akarás és a lelkesedés volt dicsérhető. A kapuk nem fo­rogtak veszélyben. Szünet után a siófoki csapat jóvoltából jobb lett a mérkőzés, meg is szerezték a vezetést, már-már úgy látszott, hogy megérde­melt siófoki győzelem születik, amikor egy óriási védelmi hi­bából a vendégeknek sike­rült kiegyenlíteniük. Jók: Ola­jos (a mezőny legjobbja), Ko­lovics, Horváth L. és Zsadá­nyi, ill. Leboniczky, Vigh, Pász­tor és Szekeres. Molnár József További eredmények Ferencváros—Debrecen 2-2 (0-0) Debrecen, 12 000 néző, ve­zette: Pádár. Góllövők: Strausz és Szántó, illetve Jankovics és Bücs. Vasas-ZTE 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 4000 néző, vezette: Hartmann. Góllövő: Bodnár. Vasas: Kakas — Farkas T, Elekes, Balog, Rácz — Teo­­doru, Gubucz, Bodnár, Her­mann — Borostyán (Szijjártó, 83. p.), Szabadi. ZTE: Balázs — Varga, Csep­­regi, Pecsics, Péter — Nagy T. (Gass, 82. p.), Rózsa, Ga­lántai (Szabó Zs. 74. p.), Si­pos — Farkas Cs., Páli. Igen küzdelmes mérkőzést vívott a két együttes. Az első félidőben is a ZTE kezdemé­nyezett többet, igazi helyze­tet azonban képtelen volt te­remteni. Az elszántan és fe­gyelmezetten harcoló főváro­siak durva kapushibából elért góljuk után különösen a má­sodik játékrészben nagyon be­szorultak, de­­ ha némi sze­rencsével is sikerült meg­­­tartani előnyüket. A döntetle­n igazságosabb lett volna. Jók: Farkas, Elekes, Balog, Bodnár, illetve Csepregi, Pe­csics. Videoton—Tatabánya 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 2500 néző, v.: Szabó B. Góllövő: Kovács (11-esből). Bp. Honvéd—Eger 0-0 Csepel, 2500 néző, vezette­ Győri. Dunaújváros—Rába ETO 1-1 (1-0) Győr, 8000 néző, vezette: Maczkó. Góllövők: Ress, illetve Han­del. a bajnokság állása : 1. Ferencváros2 1 1—5-2 2. Békéscsaba2 1 1—3-1 Dunaújváros2 1 1—3-1 4. Cs. Dózsa2 1 1—2-1 Rába ETO2 1 1-2*2-1 6. Bp. Honvéd 2— 2—3-3 Siófok 2— 2—3-32 6. Pécs2 1— 11-1 Vasas2 1— 11-1 Eger 2— 2—1-1 11. Videoton2 1— 11-2 12. Haladás 1— 1—3-3 13. Debrecen 2— 1 12-3 Tatabánya 2— 1 12-3 15. MTK-VM 1—— 10-2— 16. Zalaegerszeg 2—— 20-4— Közületek részére eladó! A SIKLÓSI TÉGLAGYÁR 140 m­-ES, FELÚJÍTOTT SZOCIÁLIS ÉPÜLETE, 734 m­ TELEKKEL. Tájékoztatás: a Siklósi Téglagyárban vagy a Téglaipari Vállalat központjában (Pécs, Mártírok útja 12.) 11­ 377/23. A FAIPARI SZÖVETKEZET Pécs, Rózsa F. u. 20/1. sz. alatti kétszintes üzemépülete 1060 m- területen, 1630 m- hasznosítható termelő és szociális üzemi helyiségekkel, M­KÖZ-becslés alapján eladó (Autóbusz-pályaudvarnál). ÉRDEKLŐDNI: Pécs, Bolgár Néphadsereg útja 10. sz., a szövetkezet elnökénél vagy a műszaki vezetőnél. Doleschall: egy körrel jobb a világcsúcsnál Szombaton az augusztus 20. sportlövőverseny második napi számait rendezték meg Buda­pesten. A versenyen indulnak a három hét múlva kezdődő vi­lágbajnokságra készülő magyar, NDK-beli és csehszlovák sport­lövők is. A pénteki négy számban kül­földi sikerek születtek. A ma­gyarok erejéből „csupán" 3—3 ezüst-, s bronzéremre futotta, de a férfi légpuskában a leg­jobb hazai versenyző, Záhonyi Attila sem tudott dobogóra ke­rülni. A szombat kérdése az volt, sikerül-e a magyaroknak javí­tani. Doleschall András a pén­teki nagyszerű kezdés után szombaton is remekelt a futó­vadlövők 30 plusz 30 lövéses számában, összesítésben 596 körös eredménye 1 körrel jobb az érvényben levő világcsúcs­nál. Kitűnően szerepeltek a ha­zai férfi puskások is. A világ ■Mr* • NYUGAT-BERLIN: A női kézilabdatornán a magyar szí­neket képviselő Győri Richards sikeresen mutatkozott be: 21-16 (8-7) arányban legyőzte a nyugatnémet TSV Tempelhof- Mariendorf második ligás gár­dáját. • SZÓFIA: Folytatódott a női és férfi ifjúsági röplabda Európa-bajnokság. A 7—12. helyért versenyben lévő magyar női válogatott ötödik mérkőzé­sén negyedik vereségét szen­vedte el: Hollandia—Magyar­­ország 3-2 (10, —8, 4, —9, 9). Az állás: Románia és Olaszor­szág 6-6, Jugoszlávia, Magyar­­ország és Hollandia 4-4, Gö­rögország 3 pont. • NOTTINGHAM: Szomba­ton az evezős világbajnokságon a női könnyűsúlyú és normál döntőkre került sor. A tavalyi mecheleni győztesek közül sen­ki sem tudott ismételni a köny­­nyűsúlyúak között. A világbaj­nokok. Könnyűsúlyúak: egyes: Maria Sava (Románia) 7:33,28 p., kétpárevezős: Ernst, Sands (Egyesült Államok) 7:17,13 p., kormányos nélküli négyes: Egye­sült Államok 6:53,92 p. A női ,normál döntőkben a címvédők közül Sylvia Schwabe a kétpár­evezősben, illetve Rodica Árba a kormányos nélküli kettesben megvédte világbajnoki címét, mindketten új társsal eveztek. Nyolcasban a Szovjetunió meg­védte világbajnoki címét. Motocross A Sümegcsehiben megtar­tott országos meghívásos ver­senyen a­­pécsi MHSZ ver­senyzői közül a 125 I. o. ka­tegóriában Halas L. 5. helye­zést ért el. A 125 II. o. kate­góriában Cservenka Gábor el­ső lett, Fodor L. pedig a 4. helyen végzett. Meglepetés az NB II-ben A labdarúgó NB II. máso­dik fordulójából szombaton egy mérkőzést rendeztek. Cse­pelen nagy meglepetés szüle­tett: az NB I-ből kiesett ha­zaiak kikaptak a Veszprémtől. Veszprém—Csepel 2-1 (1-1) Csepel, 1500 néző. V.: Se­­govits. Góllövők: Baranyi, Gáspár, ill. Szebegyinszky.. A 85. percben, lőtt góllal megérdemelten győzött a Veszprém. Mai sportműsor Természetjárás. Országos termé­szetbarát találkozó. Orfű. Túrakerék­párosok országos találkozója. Orfű. Tenisz. DÉDÁSZ Kupa. Légszesz­gyár u. 9.00. Labdarúgás: Komló—K. Rákóczi NB II-es mérkőzés, Komló, 17.00. Terüle­ti bajnokság: Szigetvár—Mázaszász­­vár, Szigetvár 16.30. Siklós—Kisdo­­rog, Siklós, 16.30. DVMSE—Mohács, Dombóvár 16.30. MÁV NTE—PVSK, Nagykanizsa, 16.30. Boly—Dombóvári Vasas, Boly, 16.30. H. Táncsics SE— Marcali, Kaposvár 16.30. Paks—Sely­­lye, Paks, 16.30. Nagyatád—Bonyhád, Nagyatád 16.30. Megyebajnokság: Beremend—P. Kinizsi, Beremend, 17.00, Újpetre—Villány, Újpetre 17.00, Somberek—Dráva Szabolcs, Somberek, 17.00, Drávátok—P. Postás, Drávátok, 17.00, Geresdlak—Vasasi Bányász, Geresdlak, 17.00, Bükkösd—P. Zsol­­nay, Bükkösd, 17.00. Asztali labdarúgás: Velkovics Mi­hály emlékverseny, Tüzép Vállalat, Rákóczi út 17., 9.00. Kézilabda NB I. B Komlói Bányász—Fóti TSZ SK 23-19 (10-11). NB I. B férfi­mérkőzés. Komló, 500 néző. V.: Kasza, Péntek. Komlói Bányász: Schmidt — Makai (2), Németh (6), Wagenbach (8), Mile (1), Duga (1), Ambrusits (1). Cse­rék: Bárány (kapus), Székely­hídi (—), Soós (2), Keszthelyi (2), Nagyvizeli (8). A fótiak legjobb dobói: Boskó (9), Raj­­nák 5). Az első játékrészben mindkét csapat sokat hibázott, így kevés gól esett. A félidő vége előtt a vendégek meg­szerezték a­­vezetést, a 42. perc­ben azonban már 3 gólos volt a hazai előny. A második já­tékrészben kemény küzdelem­ben egy kitűnő kapusteljesít­mény révén biztosították a győ­zelmet a komlóiak. Jók: Bárány (a mezőny legjobbja), Soós, Németh, Wagenbach, ill. Bos­kó, Rajnák és Gólya. Döntetlen a 10. játszma Szombaton Londonban Kasz­­parov és Karpov folytatás nél­kül döntetlenre adta a sakk­­világbajnoki döntő 10. játsz­máját. Kaszparov 5,5-4,5 arányban vezet. TOTO Pótmérközések: 14. Arsenal—Manchester U. 1-0 1 15. Aston Villa—Tottenham 0-3 2 16. Everton—Nottingham 2-0 1 1. Mannheim—Dortmund 2-1 1 2. Leverkusen—Düsseldorf 5-0 1 3. Bayern Münch.—1. FC Köln 3-0 I 4. Bochum—Hamburg 1-1 x 5. Uerdingen—VfB Stuttgart 2-2 x 6. Blau-Weiss 90—Mönchengl. 3-2 1 7. Ulm—Karlsruhe 0-2 2 8. Oberhausen—Saarbrücken 1-0 1 9. Stuttgarter K.—Salmrohr 2-1 1 10. Freiburg—Aschaffenburg 3-1 1 11. Kassel—Hannover vasárnap játsz. 12. St. Pauli—Osnabrück vas. játsszák 13. Newcastle—Liverpool 0-2 2 vasárnapi Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek :* Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Előfizetési díj egy hónapra 11,- Ft negyedévre 33,— Ft félévre 66,— Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELÍR) Budapest, V., József nádor téri., — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. ISSN 0133-2007 Indexszám: 25 054