Új Dunántúli Napló, 1993. május (4. évfolyam, 118-146. szám)

1993-05-03 / 119. szám

Fociakrobatika Ha nem volt a közelben a labda, a cselgáncs EB-ről ellesett mozdulatokkal múlatták az időt a játéko­sok a Dynamo Dresden - Bayer Leverkusen mérkő­zésen ... MTI Telefotó Verte­tics búcsúzott A PVSK-tól származó - hiva­talosan ugyan meg nem erősített - információnk szerint Czerpán István, a PVSK elnöke és Verte­ti­cs István, a női kosarasok ve­zetőedzője közös megegyezés­sel - a mester szerződésének le­járta előtt - szerződést bontott. Az új edző személyéről várha­tóan még a héten döntenek. KEK-döntőben a Veszprém A hazai 11 gólos győzelem után a KEK-döntőjébe jutásért vívott idegenbeli visszavágón 23-22-re nyert a TuSEM Essen ellen a Fotex Veszprém férfi kézilabda csapata, s így kettős győzelemmel jutott a fináléba. Továbbjutott a Davis Kupa-csapat A vasárnapi egyesek után (Krocskó vesztett, Noszály nyert) 3-2-es győzelemmel to­vábbjutott a magyar tenisz Da­vis Kupa-csapat az esélyesebb angolok ellenében. TOTÓ 14. Pisa - Cosenza 0-12 1. Veszprém - UTE 0-12 2. Vác - Videoton 2-2X 3. Diósgyőr-FTC 0-42 4. l.FC Kölng - Nürnberg 2-01 5. Dresden - Leverkusen 2-01 6. Hamburg - Mönchengl. 0-22 7. Kaisers!. - Bochum 3-11 8. Uerdingen - Schalke 04 4-21 9. Wattensch. - Bremen 2-2X 10. Hannover - Rostock 1-1X 11. Düsseldorf - Unterhach. 2-01 12. Mainz - Duisburg 1-1X 13. Monza - Lecce 1-1X Pótmérkőzés NB I.* férfiak, rájátszás 3. mérkőzés. Pécs, városi sport­­csarnok, 1800 néző. V.: Ladisz­­lai, Tavarnai. PMSC: Szente - Székelyhídi 7, Horváth 3, Ka­kas, Papp, Hang 2, Németh 3. Csere: Tóth (kapus), Moszka­­lenko, Becskei, Gelle 7. Edző: Koleszár György. Kapkodás, ellőtt labdák, fi­gyelmetlenségek a falban - mindez együtt azt eredmé­nyezte, hogy a „résre” állított vendégek egyszeriben nemcsak állva, de sokkal inkább ülve hagyták a hazaiakat. Azon szurkolók, akik öt per­cet késtek, bizony nem akartak hinni a szemüknek, mert a 6. percben 0-4-et jelzett a villa­nyújság. Ezen időszakban Moszkalenko még büntetőt is hibázott, minek következtében csak a 7. percben hétméteresből lőtt Németh-góllal kezdte a fel­zárkózást a PMSC. Egyre job­ban játékba „melegedtek” a ha­zaiak, s egyre inkább felfűtötte a csarnok hangulatát a két szur­kolótábor. Mindez a hazaiaknak szolgált előnnyel, mert a tehe­tetlenségre ítélt átlövők terhét felvállaló szélsők jóvoltából a 17. percben egyenlítettek. Ek­kor azonban Németh és Horváth is büntetőt hibázott, s mert ezen rövid három percben még há­rom hazai ziccer is kimaradt, tartotta a lépést a PMSC-vel az ETO. A hajrára a jelt Hang gólja adta meg a 23. percben. Horváth találata már kétgólos hazai előnyt jelzett, amikor is­mét hibák sorozatát szolgáltatta a pécsi együttes, így a 25. perc­ben már 10-10-nél ismét egyenlő volt az állás. Gelb és Hang találatával még egyszer visszavette a kétgólos vezetést a Pécs, csakhogy egy lepattant labdából szépíthettek a vendé­gek. Szünet után úgy indult a mérkőzés, hogy szó sem lehet izgalmakról. Gelb nagyszerű ej­tésével ismét két gólra távolo­dott a Pécs a Rábától, csakhogy ez lett a vesztük, mert az átlö­vők - nem tanulva az előző két összecsapásból - 13-11-ről 13-16-ra ellőtték magukat, s egyben a lehetőséget, hogy az ellenfél közelébe kerüljenek. Hiába volt azt követően Hor­váth átlövése és Gelb értékesí­tett büntetője, a 48. percben öt góllal vezetett az ETO. Nem mindennapi izgalmak között in­dult az utolsó 10 perc. Gelb ér­tékesített büntetőinek, valamint az általa és Székelyhídi által lőtt gólok jóvoltából az 54. percben 19-21-nél ismét feléledt a re­mény, csakhogy a lendületbe jött Fenyő és Alföldi góljaira válaszoló Székelyhídi és Hor­váth találatai nem voltak ele­gendőek pótolni a Székelyhídi és Gelb által ismételten kiha­gyott büntetőket. Az utolsó két percre - durva szabálytalanság után végleg kizárt Csicsai miatt - hiába került emberelőnybe a Pécs, Székelyhídi kihagyott ziccere, és az abból elért győri gól nem adott lehetőséget a ha­zaiak „feltámadására”. Nem kisebb volt a tét, mint az, hogy negyedévszázad múl­tán sikerül-e az NB I. legjobb négy csapata közé kerülnie a pécsi együttesnek. Nos, nem sikerült. Nem is sikerülhetett, mert az alapbajnokságban nagyszerűen helytállt pécsi együttes - jóllehet náluk volt a kezdeményezés (hazai pálya kétszeres előnye) - több játé­kos elképesztő fegyelmezet­lensége miatt, eleve megtor­pedózta az előrelépés lehető­ségét. Sajnálatosan kell meg­állapítani: nem jobb, de fe­gyelmezettebb csapat előtt kellett fejet hajtani a pécsiek­nek. Nyikos István: - Végülis ezért jöttünk másodszor is Pécsre. Ez már benne volt az első találko­zóban, akkor különböző fegyel­mezetlenségek miatt kicsúszott kezünkből a lehetőség. Gratulá­lok csapatom játékosainak. Koleszár György: - Mindvé­gig kezünkben volt a kezdemé­nyezés, a győzelem lehetősége. Sajnálom, hogy nem sikerült. Nem hibáztatom játékosaimat. Elégedett vagyok, most az 5. hely a cél. Kapu László. Kézilabda NB I. Önmagát lőtte ki a Pécs Győri ETO - PMSC 24-22 (11-12) Beremend-Marcali 1-1 (1-0) Beremend, 1000 néző, V.: Lubastyik. Beremend: Kuru­­csai - Bábli, Sztipánovics, Mül­ler G., Óbert - Dárdai, Weinert, Illés, Szabó (Valkai) - Fülöp, Ónodi (Müller K.). Edző: Dár­dai Pál. Marcali: Horváth - Bozsó, Mészáros, Borbély, Gi­­litsch - Vékony, Horváth V., Arany (Palacskó), Szántó - Fe­­nisz (Virág), Mészáros. Edző: Béres Ferenc. Elszórakozta helyzeteit a hazai csapat, a Mar­cali óriási szerencsével talált egy pontot. G.: Fülöp, ill. Szántó. Komlói Bányász - Nagyatád 1-1 (0-1) Komló, 500 néző. V.: Makai. Komló: Szigeti - Miklós, Tal­­lósi, Halász, Dömény - Tigyi, Schweitzer, Szatmári (Pérs), Piros - Béres (Máthé), Jelena. Edző: Kovács Lajos. Nagy­atád: Szabó - Papp (Lancsár), Kurdi, Czink, Utasi - Kulcsár I., Szigeti, Kulcsár II. (Rituper), Kovács - Becsei (Vékony), Vojkovics. Edző: Bözsöny Já­nos. Kiállítva: Dömény, Jelena (Komló), illetve Utasi (Nagy­atád). G.: Piros, ill. Szigeti. Nagy küzdelemben a vendég­csapat rászolgált az egyik pontra, a komlói csapat 11-est hibázott. Jók: Miklós, Tallósi, ill. Szabó, Becsei. Fonyód - Letenye 0-0 Fonyód, 350 néző. V: Sza­­lóki. Fonyód: Gyenes - Pito­­nya, Deákvári, Berentz - Szajcz, Palkovics, Zámbori, Fucsik - Boda, Bogdán, Hor­váth Cs. Edző: Deákvári Antal. Letenye: Megyimórecz - Ré­vész, Tóth, Németh, Koronics - Soós, Kalmár (Bay), Strél, Far­sang - Kozári, Rostás (Krém). Edző: Kobra Sándor. A közepes színvonalú mérkőzésre a nagy Labdarúgó NB III. meleg rányomta bélyegét. Kiál­lítva: Zámbor (90.p, két sárga lap után). Jók: Gyenes, Pitonya, Zámbori, Deákvári, ill. Tóth, Soós, Farsang, Rostás. Paksi SE - Kisdorog 0-0 Paks, 600 néző. V.: Hosszú. Paks: Gróf - Bregovics, Sashe­gyi, Somogyi, Fábián - Horváth J., Mikolics, Kolarics, Radics (Bóka) - Porga, Farsang. Edző: Márkus József. Kisdorog: Szőcs - Endeli, Debreczeni, Varga, Vecsei - Stockier (And­rás), Jámbor, Horváth P., Boros - Mácsik (Abrudán), Vörös (Takács). Edző: Horváth Péter. Az első félidőben a hazaiak szinte egy kapura játszottak, de a kínálkozó lehetőségeket a csa­tárok elügyetlenkedték. Szünet után sem változott a játék képe, a hazaiak rohamoztak, míg a vendégek csak a védekezéssel törődtek. A Paks a 25. percben 11-est hibázott. Balatonlelle - PVSK 1-1 (1-0) Balatonlelle, 200 néző. V.: Fazekas. Balatonlelle: Majzlin­­ger - Brettner, Rab, Glatz, Má­­jer - Hollósi, Kötél, György, Czubelacz (Vári) - Csirpák, Szilágyi (Sümegi). Edző: Frenkó László. PVSK: Tihany­­vári - Somogyvári, Kaufmann, Bárány, Reith - Fülöp, Becker, Bruder, Németh (Papp) - Te­­szárik (Takács), Benkovics. Edző: Rónai István. Küzdelmes mérkőzésen a látottak alapján igazságos pontosztozkodás szü­letett. G.: György, ill. Bárány. Jók: Rab, György, Czubelacz, ill. Fülöp, Bruder, Reith. Gerjen - Boly 2-2 (1-1) Gerjen, 450 néző. V.: Pecsét. Gerjen: Hornyák - Fritz, Viszmeg (Panghy), Andi, Ig­­nácz - Pető, Lizsák, Dienes, Szabó (Kövesi) - Gyenis, Ko­csis. Szakosztály igazgató: Pálfy Gábor. Boly: Csányi - Neuberger, Göller, Fitt, Mucsi (Virág) - Kirchner, Takács, Ka­tona, Bíró - Lajtai, dr. Papp. Edző: Kresz László. Amíg a helyzeteit a hazai csapat nem tudja értékesíteni nem érdemel győzelmet. A Gerjen ismét pon­tot ajándékozott ellenfelének. G.: Kocsis, Panghy, ill. Takács, dr. Papp (11-esből). Barcs - Bonyhád 4-2 (1-2) Bonyhád, 500 néző. V.: Berki. Barcs: Czeibert - Ben­­csik (Lakk­a), Somogyi, Pókos (Kapronczay), Manguli - Nagy, Papp Á.(Papp P.), Szabó - Mi­nor, Hajmási, Bolhai. Edző: Duschák István. Bonyhád: Bo­garas - Vendég (Balogh), Stumpf, Szabó, Palkó - Sztoics, Szlama, (Sebestyén L.), Kiss, Darabos - Pfeiffer (Sebestyén Cs.), Guzorán. Edző: Losonczi István. Második félidei telje­sítménye alapján megérdemel­ten nyert a vendégcsapat. G.: Nagy (2), Kapronczay, Lakk­a, ill. Darabos, Szlama. Szombaton játszották: Ka­posvári Gazdász - Kaposvári Honvéd 2-0 (1-0). Az NB III. állása 1. Beremend 23157 148-1937 2. Komló 23138 252-2134 3. PVSK 23135 539-2331 4. Boly 23109 438-2629 5. Letenye 239 7 739-3525 6. K.Honvéd 23 711 524-2125 7. Nagyatád 237 7 840-3823 8. Bonyhád 237 7 934-3121 9. Barcs 237 7 931-3921 10. Kisdorog 237 61027-3520 11. K.Gazdász 237 41128-4420 12. Paks 235 81026-3118 13. Marcali 235 71022-2718 14. Fonyód 235 71125-4317 15. Gerjen 235 61227-4916 16. B­lelle 233 71325-4313 Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független fatoja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS­M Kft. Baranya Megyei Irodája: MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-22-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-15-726. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, negyedévre 957 forint, félévre 1914 forint, egy évre 3388 forint. ISSN 0865-9133 Dunántúli napló Röplabda Pécs - Győr , döntetlen PVM - Győr 3-0 NB II. női mérkőzés. Pécs, 50 néző. Pécsi Vörös Meteor: Szabó, Katona, Ferencz, Hor­váth, Németh, Pécsi. Cs.: Csa­bai, Iván, Balázs. Edző: Iván László. A pécsi lányok nagyszerű játékkal, 50 perc alatt szinte lelépték a bajnokságban 2. he­lyen álló vendégeket. Az idő­sebb győri játékosok rutinja kevés volt a lendületes, gyors játékot játszó hazaiakkal szemben. Ha a meteoros lá­nyoknak sikerül átmenteni jó formájukat a jövő hétre, ak­kor reális esélyük lesz a 4. hely elérésére. Iván László: - Mindenki jól játszott, győzelmünk a csapatjá­ték diadala volt. Győr - PEAC 3-1 NB II. férfiak. Pécs, 50 néző. PEAC: Kovács, Gyöngyösi Z., Szencz, Gyöngyösi G., Kasper, Gayer. Cs., Gerő, Pacskó. Edző: Szegedi József. Kezdetben úgy nézett ki, simán nyerik a hazaiak a nyugati csoport diákrangadó­ját. Az 1. játszma megnyerése után azonban érthetetlenül le­eresztettek, pedig az ellenfél semmi újat nem produkált. Nagyon nagy lehetőséget sza­lasztottak el a házigazdák, hi­szen a 3. játszmát 12-3-ról, a 4.-et 11-5-ről vesztették el. Szegedi Jó­zsef: - A „szüksé­ges plussz" hiányzott a csapat­ból, nagyobb lelkesedéssel nyerhettünk volna. Kósa Péter Labdarúgó NB II. K.O. Mohácson Mohácsi FC - Paksi ASE 5-1 (2-1) (Munkatársunk telefonjelentése) Mohács, 1000 néző. V.: Sze­keres. Mohácsi FC: Szabó - Rósa, Rumszauer, Burai, Rigó - Nagy E. (Martina, a szünet­ben), Tóth, Martinov, Becker - Horváth A., Hanzs (Várda, 64.p.). Edző: Sziebert Imre. Atomerőmű SE: Hujber - Blatt, Kolovics, Szabó II. - Sánta (Juhász, 62.p.), Orosz, Márkus, Gracza, Kákonyi - Bo­­zai, Kádár. Edző: Jakab Elek. Tetszetősebben kezdtek a vendégek, az első negyedóra végén azonban beindult a mo­hácsi henger. A 14. percben Hanzs ügyes egyéni akció vé­gén Beckerhez varázsolta a lab­dát, aki a tizenhatos vonalról indulva átverekedte magát a vé­dőfalon, végül 3 méterről az üres kapu közepébe passzolt (1-0). 12 perccel később az egyéb­ként is kitűnően játszó fiatal Martinov ugratta ki Hanzst, akinek lövése nyomán a kifutó kapus lábai között találta meg a labda hálóba vezető útját (2-0). Hét perccel a játékrész lefú­jása előtt válaszoltak a paksiak. Ekkor egy lapos beadás Graczát találta teljesen üresen a jobb sa­roknál, s ő laposan az ellenkező oldalra lőtt (2-1). Fordulás után 6 percet kellett várni a hosszú sérülése után csereként pályára lépő Martina beköszönőjére: a rutinos csatár Hanzstól kapta a labdát, majd 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-1). Nem álltak le sem a hazaiak, sem a vendégek, s Martina gólja után 3 perccel újra a hálóban táncolt a labda. Ezúttal is a pak­siakéban. Rósa lépett ki ekkor a jobbösszekötő helyén, rávezette a kifutó kapusra a labdát, majd amolyan Törőcsiktől ellesett megoldással átemelte azt a két­ségbeesett Hujberon (4-1). A 87. percben tette fel az i-re a pontot a hazai gárda. Aki kezdte az is fejezte be: Becker állította be a végeredményt (5-1). Kiütéses vereséget mért a paksi csapatra az MFC, de ekkora különbség azért nem volt a két csapat között. Ami viszont igaz, az igaz: a jó kö­zéppályásjáték mellett ezúttal a vendégek kapuja előtt is fi­­fikásan futballoztak a mohá­csiak. S ami nem lényegtelen, az elmúlt heti nagykanizsai 1-5 tegnap a gólarány tekinte­tében is kiegyenlítődött... Sziebert Imre: - Gratulálok játékosaimnak. P.Zs További eredmények: Ajka - Tatabánya 1-1, Rákó­czi FC - Dorog 1-0, Szekszárd - ESMTK 1-1, Sopron - Hala­dás 2-0, BKV Előre - ZTE 0-0. Szombaton játszották: Pénzügyőr - Nagykanizsa 0-0, Sabaria - Dunaferr 1-0. A Nyugati-csoport állása 1. Haladás 23137 334-13 33 2. Dorog 231010 337-17 30 3. Szekszárd 23117 525-19 29 4. BKV Előre 23107 636-21 27 5. ZTE 23107 625-18 27 6. Sabaria 239­­ 629-23 26 7. Sopron 238 8 734-28 24 8. Dunaferr 239 6 820-22 24 9. II.kanizsa 238 6 924-22 22 10. Paks 237 9­1030-34 20 11. Mohács 237 61024-36 20 12. Tatabánya 235 9 930-37 19 13. Rákóczi 239 11328-35 19 14. Pénzügyőr 235 9 924-34 19 15. ESMTK 237 41219-38 18 16. Ajka 233 51522-44 11