Dunaújvárosi Hírlap, 1964. április (9. évfolyam, 26-34. szám)

1964-04-28 / 34. szám

SPORT Javítottak a dunaújvárosi labdarúgó csapatok • A Kohász utolsó percben lőtte győztes gólját — Vasárnap 14 felnőtt és ifjúsági csapat lépett pályára váro­sunkból, s a vasárnapi mérleg igen kedvezően alakult. 10 együttes győzött, kettő döntetlenül mérkőzött, s mindössze a Kohász II. szenvedett vereséget Csepelen 4:1-re, a Csepel harmadik csapatától. A gólarány: 26:8. Ami üröm, az örömben, hogy a 26 gólból 17 gólt négy csapat ért el, s tíz együttesünk összesen csak 9 gólt tudott lőni ellenfelének. A Kohász Sajószentpéteren csak némi szerencsé­vel nyert, viszont a megyei bajnokságban mind az Építők, mind a Kinizsi kielégítően szerepelt. A megyei II. osztályban játszó AKÖV ezúttal alaposan javította múltbeli kisiklását. Féltucat gólt lőttek a lajoskomáromiaknak. D. Kohász — Borsodi Bányász 1:0 (0:0) Sajószentpéteren 1500 néző előtt került sor a Borsodi Bányász—D. Kohász NB I/B labdarúgó-mérkőzés­re. Az utóbbi hetekben szeszélyesen szereplő Kohász ellen a hazai kö­zönség győzelmet várt kedvenc csa­patától. Aranyosi sípjelére az alábbi ös­­­szeállításban kezdték a játékot: Borsodi Bányász: Veres — Men­­csik, Csetfavi, Szt­bor — Benkő, Jaskó — G. Szabó, Vécsei, Pál, Szőcs, Séra, D. Kohász: Sági — Takács I, Li­geti, Csepecz — Magasházi, Rup­­pert — Für, Jagodics, Tallósi, Mi­hály, Török. A kellemetlen, szeles időben technikásabb Kohász került fölény­­­be, de az ügyesen adogató dunaúj­városi csatárokat a 16-osnál bizto­san szerelték a hazai védők. Az el­ső 15 perc után alábbhagyott a Ko­hász támadó kedve, kiegyensúlyo­zottabb lett a játék. A kapuk rit­kán kerültek veszélybe, javarészt csak mezőnyjáték folyt. A félidő egyetlen nagy gólhelyzete a 32. percben Für előtt adódott. A szél­ső szépen húzott kapura, az eléje futó Verest is kicselezte, de óriási helyzetben a kapufára lőtte a lab­dát. A második félidőben a hazaiak jobban kezdtek, de G. Szabó jó hely­zetben Sági kapuja fölé fejelte a labdát. Továbbra is a Borsodi Bá­nyász rohamozott, a Kohász-véde­lem azonban biztosan állt a lábán. Már-már úgy látszott, döntetlen marad a találkozó, amikor a mér­kőzés utolsó percében baloldali Ko­hász-támadás futott végig a pályán. Török ment el őrzője mellett, s be­adását a tétovázó hazai védők dísz­kísérete mellett közelről a hálóba lőtte. 1:0. Bírálat: Az első félidőben a Ko­hász, a másodikban a hazaiak tá­madtak többet. Igazán veszélyes gól­helyzet azonban csak kevés akadt, mert mindkét védelem, élükön a kö­zéphátvédekkel, jól rombolt. Egyé­nileg a Kohász közvetlen védelmé­ből Ligeti emelkedett ki. Szinte hi­ba nélkül, elegánsan játszott, hatá­rozottsága jól érvényesült. A fe­dezetek közül ezúttal Magasházi ját­szott jobban, míg a csatársorban hasznosnak bizonyult Mihály vissza­kerülése. Végig karmestere volt a Kohász támadásainak. Fürt lendü­lete és gólja dicséri. A hazaiak közül Csetfalvi és Szt­­bor játéka emelkedett az átlag fölé. Az NB I B állása 1. Szállítók 7 5 2 - 11:5 12 2. SBTC 7 3 4 - 10:2 10 3. Székesfy. 7 2 5 - 8:5 9 4. Miskolc 7 3 3 1 8:6 9 5. Nyíregyháza 7 4-3 10:6 8 6 Szombathely 7 2 4 1 9:6 8 7. Dunaújváros 7 3 2 2 7:5 8 8­ 9. BVSC 7 2 4 1 8:7 8 8­ 9. Ózd 7 3­2 2 8:7 8 10. Oroszlány 7 2 3 2 4:7 7 11. Egyetértés 7 2­1 4 8:9 5 12. Budafok 7 2 1 4 5:8 5 13. Borsod 6 1 2 3 4:10 4 14 Győr 6 114 7:9 3 15. MÄVAG 7 115 6:14 3 16. Láng 7 115 5:12 3 RÖPLABDA Bp. Testvériség — D. Kohász 3:0 Vasárnap délelőtt erősen szeles időben játszották le a központi sport­telepen a Bp. Testvériség—D. Kohász NB II-es férfi röplabda mérkőzést. Az első játszma a Kohász nyitásá­val kezdődött. 1:0 után azonban a vendégek 1:3-ra, majd 4:9-re elhúz­tak biztosabb hálójátékukkal. Nyi­tásváltás után a Kohász még 9:10-ig, majd 12:14-ig felzárkózott, de utána a vendégek 15:12-re megnyerték az első játszmát. A második játszmát szinte ellenál­lás nélkül nyerte meg a vendégcsa­pat. A Kohász mezőnyben rendkívül bizonytalanul és szétesően játszott, a hálónál pedig sem az ütésekkel, sem a blokkolásokkal nem volt szerencsé­jük. 8:1, 8:3, 9:6 és 10:8 után a ven­dégek győztek 15:9-re. A harmadik játszmában javult a játék színvonala. 10:10-ig úgy tűnt, a hazaiak magukra találtak, néhány „eladott” labda után azonban a Test­vériség megérdemelten nyerte ezt a játszmát is 15:11-re. Bírálat: Régen láttuk ilyen szét­esően, lélektelenül játszani a Ko­hászt, mint ezen a találkozón. A já­tékosok elemi technikai és taktikai hibákat vétettek, s a vendégcsapat lelkesedésből is leckét adott a haza­iaknak. Különösen az tűnt fel, hogy a közel 70 perces találkozón a haza­iaknak összesen három elfogadható leütésük volt, sáncolásnál pedig sen­ki nem biztosította a blokkolni fel­ugró játékosokat. Sportszerűségből — jeles A sportcsarnokban történt, az ökölvívó egyéni bajnokság küz­­delmei közben. A Kajdi—Farkas találkozón Európa bajnokunk fö­lényben volt a Kohász népszerű versenyzőjével szemben, egyik ütése azonban mélyebbre sikerült a kelleténél. Farkas, aki addig igyekezett helytállni Kajdi viha­ros rohamai ellenére is, a kelle­metlen ütéstől megroggyant, számolni kezdtek rá. Ha kiszá­­­molják, Kajdit menthetetlenül leléptetik szabálytalan ütéséért. Csabai László azonban határo­zottan intett Farkasnak, hogy folytassa a küzdelmet, s Farkas lassan kiegyenesedett, ismét box­­ra jelentkezett, bár tudta, ez a folytatás csak Kajáinak hozhat győzelmet. Sportszerűségből viszont Csabai és Farkas is jelesre vizsgáztak. Igazán nem rajtuk múlt, hogy Kajáinak vissza kellett lépni a további versenyzéstől. Jó— Döntetlent hozott a meg­yei bajnokság rangadója­ ­. Építők—Sárbogárd 0:0 (0:0) Sárbogárd, 1000 néző. Vezette: Győré. Építők: Kovács — Kondricz, Sár­közi, Bátai I. — Fundák, Mudra — Antal, Tonka, Fejes, Loy, Tóth. Az első negyedórában a hazaiak lendületesen támadtak, de az Építők védelme jól zárt. A 17. percben Ton­ka lövése a kapufáról pattant ki, majd a 35. percben Loy lövése alig csúszott az üres kapu fölé. A máso­dik félidőben kiegyensúlyozott játék alakult ki, mindkét kapu többször forgott veszélyben. Bírálat: A rangadó mérkőzés mindvégig nagy iramú és színvonalas játékot hozott. A hazaiak biztos győ­zelemre számítottak, de meglepte őket az Építők higgadt, nyugodt já­téka. _______________________ Jók: Kovács Sárközi, Bátai I., Fun­dák, Mudra, Tóth, D. Kinizsi—Polgárdi 4:1 (3:0) Dunaújváros, 400 néző. Vezette: R­imek. Kinizsi: Horváth II. — Harpakker, Hingyi, Horváth I. — Szigeti, Csányi — Bodnár, Erdélyi, Cserpes II , Si­mon, Cserpes I. A széllel hátban a Kinizsi kezdett. A 20. percben Bodnár egy szabadrú­gást Szigeti elé csúsztatott, aki futtá­ból hatalmas gólt ragasztott a felső sarokba. 1:0. A 35. percben Bodnár lefutotta a védőket és a hálóba lőtt. 2:0. A 42. percben Erdélyi Simon lab­dájával kiugrott, kicselezte a védő­ket és a kapu közepébe gurított. 3:0. A második félidő elején a vendég­csapat a szélről támogatva támadott. Az 52. percben szögletrúgás után Horváth kapus kiütötte a csavart labdát, mely a ráfutó védők elöl, Horváth I. lábáról a hálóba perdült. 3:1. A 66. percben Erdélyi a mérkő­zés legnagyobb helyzetét hagyta ki, mert egyedül a kapussal szemben cselezni próbált, de a kapus felszed­te előle a labdát. A 75. percben Er­délyi harcolt hátvédjével szemben, ő lett a győztes, és beadását Cserpes I. laposan a jobb sarokba továbbítot­ta. 4:1 Bírálat: A Kinizsi csapata hamar feltalálta magát a nagy szélben, és technikásabb csatárai révén biztosan győzött a lelkesen védekező vendég­csapat ellen. További eredmények: D. Építők ifi—Sárbogárd ifi 1:0, D. Kinizsi Ifi— Polgárdi ifi 1:0, D. AKÖV—Lajosko­­márom 6:0, D. Építők II.—Nagykará­csony 2:0, D. Szalmacell—Előszállás 1:0, D. Épületelemgyár—Ercsi Hon­véd 0:0, D. Építők ifi II.—Nagykará­csony 3:1, D. Szalmacell ifi—Előszál­lás ifi 1:0, D. Kohász ifi II.—Ercsi Honvéd ifi 4:1, D. Kohász ifi—Új­pesti Dózsa ifi III 1:1. Markó L. Öt vidéki bajnok az ökölvívó egyéni bajnokságon 74 versenyző indult az április 24— 26-án megrendezett 1964. évi orszá­gos ökölvívó egyéni bajnokságon. A D. Kohász színeit három verseny­ző képviselte, pehelysúlyban M­a­t­­k­ó, könnyűsúlyban Czinkóczi, s kisváltósúlyban Farkas P. Az idei bajnokság nem hozott sikert a dunaújvárosi öklözők számára, még a selejtező mérkőzések során mind­hárman kiestek a további küzde­lemből. A gyenge szerepléshez hozzá­járult a Kohász versenyzői számára kedvezőtlen sorsolás is, Matkó a vidéki viszonylatban leg­jobbnak számító gyöngyösi Pam­­pukkal került össze. A Kohász-ök­­löző végig irányította mindhárom menetet, a több tiszta ütést elhelye­ző Pampu­k azonban ha szoros mér­kőzésen is, megérdemelten győzött. Maikónak át kellett volna engednie a kezdeményezést, s keresetbe verni ellenfele támadásait. Czinkóczi ellenfele a jó képességű kaposvári ökölvívó, Tóbi volt. Kohász versenyzője túlságosan ma­­­gabiztosan lépett szorítóba, szinte figyelembe sem vette Tóbi képessé­geit. Edzője utasításai ellenére állan­dóan belharcba bocsátkozott, ami Tóbi erőssége. Néhányszor kettős fedezékbe is vonult, ezért a játékve­zető rá is számolt. A kaposvári versenyző biztosan nyert. Far­kas P. mozgalmas három me­netet harcolt ki az Európa-bajnok Kajáival. Példaszerűen betartotta az edzői utasításokat, s Kajáinak erő­sen meg kellett küzdenie a győze­lemért. A harmadik menetben Kajdi egyik felütése övön alul találta Far­kast, aki megroggyant tőle, de 8 számolás után igen sportszerűen folytatta a küzdelmet. Farkas szép versenyzését mutatja, hogy ő kapta meg a MÖSZ külön­­díját, amelyet a legsportszerűbb és legküzdőképesebb versenyző részére ajánlottak fel. Eredmények: Légsúlyban bajnok: Harangozó (Szív. MÁV). Harmat­súly: Török (Tatabányai Bányász). Pehelysúly: Baranyai (Vasas Dina­mó). Könnyűsúly: Szabolcsi (Vasas). Kisváltósúly: Tóth (Zalka HSE). Váltósúly: Gáli (FTC). Nagyváltó­súly: Sebők (Csepel). Középsúly: Surján ((Kun Béla HSE). Félnehéz­­súly: Edőcs (Vasas). Nehézsúly: Bu­dai (Tatabányai Bányász). HIRDETÉSEK — Eladó sürgősen Bara­­cson (Templomos) kertes családi ház melléképület­tel, fizetési kedvezmén­­nyel. (Jó állattartás). Cím: Baracs, Ady Endre u. 122. 12346 — Eladó 654 négyszögöl kert a horgásztanya felett. Érdeklődni: Kovács Ist­ván, Marx tér 3. — 12347 — Eladó Kulcson 1500 négyszögöl föld, megoszt­va is. Közvetlen a Duna­­parton. Rónainé, Kulcs. 12343 — Háromszobás lakáso­mat egy lakóval elcserél­ném egyszobás belterületi lakásra ellenszolgáltatás nélkül. Érdeklődni: este 69-12. — 12349 — Vennék kettő vagy négy kerekű kocsit. Kő­műves u. 9., Hl. 3. — 12350 — Nagy virágú francia chabaud szegfűpalánta minden színben kapható darabonként 50 fillérért. Toronyi kertésznél, Bé­késcsaba, Sztraka 27. — 12344 ■­­ Olcsó hálószobabútor­­ eladó. Metekinthető 15* óra után. Munkácsy Mihály u. 1., I. 3. — 12274 = Vasmű úti kétszobás lakásom elcserélném két­­szoba hallás, vagy három­­szobásra, ellenszolgáltatás nélkül. Megbeszélés: 66-19- es telefonon, délelőtt 9—10 óráig. 12307 = Férfi segédmunkáso­kat azonnali belépéssel felveszünk. Dunaújvárosi Kiskereskedelmi Vállalat. Irodaház, II. Munkaügy. 12309 ÚJ DUÓ a CSILLAG BÚRBAN * Május 1-től JURCSO — FACSKÓ együttes szolgáltat zenét = Családi ház előnyös áron eladó. Óváros, Te­mető u. 33. alatt. Beköl­tözhető egy szoba, konyha, kamra, két nagy istálló van, amelyek lakásoknak átalakíthatók. Ugyanott eladó 7­5- öl telek megosz­tott állapotban is. Érdek­lődésre oda utazom: Dr. Takács Tivadar, Sátoral­jaújhely, Völgy u. 3. — 12313 — Elcserélném előszál­­lási kétszobás házam 600 négyszögöl telekkel, du­naújvárosi lakásra, eset­leg ideiglenesen is. Elő­szállás, Móricz Zsigmond tér 2. — 12355 • Gyermektelen fiatal házaspár üres albérleti szobát keres. Ajánlatokat: • Korányi Sándor u. 3., II. 1., vagy 70-65-ös telefonon. 12356 = Eladó új állapotban levő kombinált sze­krény és cseh garnitúra, esetleg fi­zetési könnyítéssel is. Vas­mű út 7., I. 4. — 12347 ”= Világos hálószoba bú­­­tor eladó. Duna-sor 1., fszt. 1. — 12356 = Világvevő rádió és bundazsák eladó. Megte­kinthető este 6-tól. Tán­csics Mihály u. 13., in. 4. 12359 I KOHÓ- ÉS GÉPIPARI MINISZTÉRIUM TERVEZŐ IRODÁI DUNAÚJVÁROSI RÉSZLEGE keres épületgépész, gépész, villamos és építészmérnököket és a megjelölt szakágakban technikusokat többéves gyakorlattal Jelentkezés személyesen, vagy írásban rövid életrajzzal, az Intézet budapesti központjában (Bp., I. Krisztina krt. 55. V. 705.) a személyzeti osztályon, vagy Dunaújváros. DX épületben lévő részlegünknél. Útiköltséget csak felvétel esetén térítünk.­­— Nagy baran­di méh­családok eladók. Érdeklő­dés: Barátság u. 14., Pá­­raer. 1236. — Jó állapotban levő nagyméretű zománcozott asztali tűzhely eladó. Cso­konai Mihály tér 4., fszt. 2. — 12361 — Eladó egy kisméretű kombinált szekrény és fi­­lodendron. Liszt Ferenc kert 1., III. 4. — 12365 — Mambó magnetofon, új horgolt függöny, nagy­méretű olajfestmény el­adó. Megtekinthető 5 után. Gagarin tér 25., fszt. 3. — 12303 = Jó állapotban levő fekete Pannónia eladó. 4. sz. Munkásszálló. 12362 A Dunaújvárosi kétszo­bás lakásomat elcserél­ném budapesti vagy cse­­peli hasonló lakásra, eset­leg egyszoba összkomfor­tosra. Gagarin tér 11., 1*1. 3. — 12366 Azonnali belépéssel alkalmazunk dunaújvárosi munkahelyeinkre kőműves, víz- és fűtésszerelő, ács szakmunkásokat­­ és kubikosokat a százhalombattai főépítésvezetőségre ácsokat és kubikosokat Dunaújváros területén alkalmi munkára mellékfoglalkozásként kubikos és segédmunkára egész brigádokat alkalmazunk Jelentkezés : Dunaújváros, Május 1 u. 7. ÉM 26. sz. Építőipari Vállalat