Dunaújvárosi Hírlap, 1969. szeptember (14. évfolyam, 69-77. szám)

1969-09-19 / 74. szám

Vereség Szegeden SZI­OS­ 1). Kohász 3:2 (3:0) A D. Kohász labdarúgó csapata szerdán előkészületi mérkőzést ját­szott Szegeden. Szegedi EOL — Dunaújvárosi Ko­hász 3:2 (3:0). Szeged, 500 néző, ve­zette Spitzer. D. Kohász: Mohács — Formaggini, Oláh, Csepecz (Szentesi), Somogyi, Rupert (Nagy F.), Simon, Csörgő, Nagy Ervin, Végh, Kovács (Mihály). Az első félidőben Nemes, Bozóki és Varga góljaival, már 3:0-ra elhúzott az NB I B-s csapat. A szünet után a Kohász Végh és a csereként be­állt Mihály góljaival szépített. A jövő hét végén a Szombathelyi Haladással játszik bajnoki mérkő­zést csapatunk. A szombathelyiek tartalékcsapatukkal mérkőztek és a Szarka — Szántai, Pék, Horváth, Farkas, Halmosi, Pintér, Gyarmati, Iszak, Rátkai. Kulcsár összetételű csapat Iszak (4): Gyarmati, Pék, Rátkai és Kulcsár 1—1 góljával 8:2- re győzött. Holnap délután itthon játszik ed­zőmérkőzést a D. Kohász, ellenfele az Újpesti Dózsa vegyes­ csapata lesz. A rangadó még hátravan A megyei labdarúgó-bajnokság I osztályában érdekesen alakul helyzet. Mint ismeretes, a bajnok­a­ságnak az idén külön tétet ad, hogy a két csoport első hét csapata alkot­ja jövőre az I. osztályt, a mezőny második felében végző csapatokból pedig a megyei II. osztály alakul meg. Nagy a versengés a bajnoki címért is. Az élen a KÖFÉM csapa­ta áll, de szorosan a nyomában van a Szondy SE és a Pusztaszabolcs is. A KÖFÉM szabadnapos is esz és hátravan még a KÖFÉM—Szondy SE rangadó mérkőzés. Lehet, hogy a ,,nevető harmadik”, a Pusztaszabolcs fiatal együttesének kaparja ki a gesztenyét a két fehérvári csapat? A megyei bajnokság Kotrobai cso­portjának vasárnapi eredményei: Toldi SE—Iváncsa 5:1 (3:1), Adony —D. Volán 2:1 (2:0), Sárszentm­rikiós —Szív. Volán 4:3 (2:1), Szondy SE— Beloiannisz 5:0 (3:0), Pusztaszabolcs —Alap 6:0 (3:0). Szfv: MÁV II—Sá­rosé 3:1—0s :1). A KÖFÉM—Mezőfal­va mérkőzés a 70. percben 5:1-es KÖFÉM vezetésnél a mezőfalvi kö­zönség sportszerűtlen magatartása miatt félbeszakadt. A labdarúgó szö­vetség első fokon a mérkőzést a pá­lyán elért eredménnyel igazolta, de a határozatra a Mezőfalva fellebbe­zést nyújtott be. A bajnokság állása: MÁV II. 19 14 1 4 74:34 29 Megjegyzés: A KÖFÉM SC—Mező­falva mérkőzés eredményét a táblá­zatban nem vettük figyelembe. 1. KÖFÉM 17 13 1 3 66:15 27 2. Szondy SE 17 11 2 4 43:13 24 3. P.Szabolcs 17 11 1 5 45:25 23 4. Adony 18 9 4 5 37:34 22 5. Szív. Volán 18 8 4 6 30:28 20 6. Toldi SE 17 7 5 5 39:26 19 7. Sárosd 17 6 5 6 27:34 17 8. Mezőfalva 17 6 4 7 33:25 1­6 9. D. Volán 18 7 2 9 35:41 16 10. S.­szerotimikl. 17 6 2 9 32:44 14 11. Beloiannisz 17 4 5 8 30:50 1­3 12. Alap 18 4 3 11 29:66 11 13. Iváncsa 18 1 2 11 23:58 4 14. Székesfehérv. Sporthírek A Bp. Honvéd országos szabadfo­gású birkózóversenyén a 48 kilogram­mos súlycsoportban Tren­ka János, a D. Kohász versenyzője a második helyen végzett . A megyei kézilabda-bajnokság va­sárnapi fordulójában született ered­mények: D. Kohász—320, ITSK 25:17, Polgárdi—D. Kohász Sport­iskola 16:15, D. Vegyesipari—Pá­­kozd, KÖFÉM—D. Kohász női ifi 25:5. A kézilabda megyei bajnokság élmezőnyének állása: 1. D. Kohász 21 21 0 0 629:228 42 2. D. Vegyes 21 19 0 2 704:305 38 3. Ercsi Kinizsi 19 15 0 4 414:286 30 4. Martonvásár 20 13 1 6 437:329 27 Labdarúgó-eredmények: Budapesti ifjúsági bajnokság: D. Kohász I.— Ganz Mávag II. 1:0, D. Kohász II.— Ganz Mávag III. 0:0, D. Kohász III. —Vegyiművek 2:0. Megyei serdülő­­bajnokság: D. Kohász I.—KÖFÉM 3:0, D. Kohász II.—Sárbogárd 3:3. A Magyar Sakkszövetség minősítő bizottságának értékelése szerint Kö­nye Zoltán csillagos első osztályú minősítését, Gérecz Károly és For­rás Endre első osztályú minősítését megerősítette. Lazányi László és Kaszás Ferenc eredményei alapján elsőosztályú minősítést szerzett. * A kétcsoportos városi labdarúgó-bajnokság tavaszi kispályás fordu­lójának eredményhirdetését és ok­levélátadását kedden bonyolították le a városi TS helyiségében. Újság még, hogy szeptember tizenharma­­dikával befejeződött az átigazolási időszak a kispályás bajnokságban. A D. Kohász SE elnökének, Barts Oszkárnak nyilatkozata: A Dunaúj­városi Kohász SE megadja a lehe­tőséget, Végh Péternek és Oláh Jó­zsefnek, hogy továbbra is a csapat­ban szerepeljenek. Átigazolási ké­relmüket az elnökség a hivatalos át­igazolási időszakban fogja tárgyalni. # D. Nyers újrakezdte. Nyers László, a Kohász válogatott birkózója, Dunaújváros első olimpikonja meg­kezdte az edzéseket. Mint ismeretes, olimpikonunk Mexikóban sérült meg tavaly ősszel, s azóta különféle sé­rülésekkel bajlódott. Örvendetes, hogy városunk egyik legeredménye­sebb sportolója ismét szőnyegre lép, már vasárnap elindul a debreceni I. osztályú országos szabadfogású versenyen. A D. Kohász kötöttfo­gású birkózói vasárnap Nagykőrö­sön versenyeznek. Sportiskolásaink a Népstadionban bizonyítottak. A hét végén országos serdülő „A” és „B” kategóriájú at­­létákat összetett bajnokságon vettek részt és a népes mezőnyben szépen szerepeltek. Az ötpróbában a DKSI lánycsapata (Máthé Á., Antal E., Orbán A.) 8877 ponttal hetedik lett, míg a DKSI hárompróbázói 5696 ponttal, a győztes Bp. Honvédtól két ponttal elmaradva lettek má­sodikok. A dunaújvárosi atlétalá­nyok az egyéni összetett versenyben is megállták helyüket,­­hiszem a há­rompróba csapat tagjai: Máthé Ella negyedik, Rab Ágnes ötödik és Lo­vász Zita nyolcadik helyen végzett. Nemzetközi kézilabda­­mérkőzés Hétfőn délután 16 óra 30 perces kezdettel a Zombori Partizán II. osztályú női kézilabda csapata ba­rátságos mérkőzést játszik a D. Ko­hász NB II-es női csapatával a köz­ponti sporttelepen. Újabb megyei csúcs A dunaújvárosi atlétikai pálya­bajnokság során Paszternák László a D. Kohász versenyzője 25 kilomé­teres futásban 1 óra 28,30 perces új megyei rekordot állított fel. Női foci Az idén örvendetesen fellendül a Dunai Vasműben a nők tömeg­sportja is. A férfiak mellett a hagyományos tömegsport rendezvényeken értékes pontokat szereztek a lányok, s mint képünk is bizonyítja, időn­ként a futballal is megpróbálkoznak. Bakos Mária bombagólját Csörgő Szilárd, a Kohász csatára is megirigyelhetné. Az Admiral és az Áfor biztosan vezet A kispályás­­ labdarúgó-bajnokság A-csoportjába­n a hét végén három fordulóra került sor és ezen majd­nem meglepetés született. Az óvá­rosiak hatalmas lelkesedéssel, nagy iramot diktálva a mérkőzés vége előtt 10 perccel még 1:0-ra vezettek az idegesen, csapkodóan játszó Ad­miral ellen és csak a kiegyenlítő gól után adták meg magukat a rutino­sabb és technikásabb ellenfélnek. A Vendéglátók és a Kórház csapata ez­úttal biztosa­n főzött a Nyomda ellen. A B-csoportban az ÁFOR lelépte a gyembe játékerőt képviselő Nép­front csapatért, a Kinizsi pedig az Arany Csillagot Bemutatkozott az Olimpia csapata is, méghozzá kitű­nően és a főiskolás fiúk is. A B-csoportban a Sportvezetők színvonalas küzdelemben legyőzték a „nagy nevekből” felálló Pedagó­gus együttesét, a Kórház n. vere­séget szenvedett az Építőktől és így újból helyet cseréltek a tabella élén. A Vegyesápat nem bírt az újonc OZ csapatával, a Hungária pedig elsősorban a kapu előtti hatá­rozottságával érte el kétszámjegyű eredményét. A-csoport: Eredmények: Admiral—Ó­város 4:1 (0:1). Maximenkó köz, 300 néző. Vezet­te: Dehler. Admirál: Weisz—Szilágyi, Takács, Miklós, Nagy, Németh — csere: Mé­száros, Kiszlii. Óváros: Bárány—Lukács, Kupecz, Rácz, Terdik, Kriskó — csere: Lá­zár, Baja, Juhász. Góllövő: Miklós (0), Takács, Nagy Z. iH. Baji. DVSC—Nyomda 6H (3:0). Kórház I.—Nyomda 7:2 (2:1) B-csoport: ÁFOR—Népfront 20:1 (15d>). Ifjúsági sziget. Vezette: Csatári. ÁFOR: Kiss—Harangi, Szabó, Kál­mán, Verő, Szentandrási — csere: Krause. Népfront: Várndp—Szabó, Köti, Fedelovics, Janukovics, Szepes — cse­re: Szabó II. Góllövő: Verő (12), Szabó (3), Kál­mán (2), Szentandrási (2), Harangi, ill. Fedelovics. Kinizsi—Arany Csillag 3:2 (1:1). Olimpia—Kinizsi 5:0 (2:0). C-csoport: Építők—Kórház R. (KS (3:1). Kertváros. Építők pálya. Vezette: Harcsa. Építők: Kovács—Sárközi, Pisz­manni, Fejes, Dénes, Nemes. Kórház II.: Kaposvári—Szalai, Mi­hály, Marcinusz, Szabó, Gserpes I. Góllövő: Fejes (3), Nemes (2), Sár­közi, iH. Gserpes I. (3). Sportvezetők—Pedagógus 3:2 (3:1). Vegyesipar—„CZ” 1:1 (1:0). Hungária—Gyár Gépszer­ 11:5 (5:1). Pedagógus—Fésűsfonó 4:4 (2:2). 1. Admiral 6 6-------34: 7 fi 2. M. Posztó 4 : 1 — 16: 8 7 3. Elemgyár 5 3 — 2 13:11 6 4. Kórház L 6 3—3 15:14 6 5. DVSC 5 2—3 14:14 4 6. S-Boys 4 2—2 12:15 4 7. Kossuth 4 1—3 8:16 2 8. Nyomda 6 1 — 5 6:21 2 9. Óváros 5 — 1 4 4:13 1 10. FKT _____ _ 1. ÁFOR 5 5 ------- 3 7: 5 10 2. Lokomotiv 4 3 — 1 18:11 6 3. Kinizsi 6 3 — 3 9:16 6 4. SKVV 4 2 1 1 10: 5 5 5. Spartacus 4 2—2 16:11 4 6. Vörös Met 4 1 1 2 10: 6 3 7. Flamengó 5 113 9:13 3 8. Népfront 6 11 4 7:51 3 9. Olimpia 1 1 — — 5: 0 2 10. A. Csillag 5 1—4 10:15 2 1. Sportvezetők 4 4 ------- 24: 7 8 2. UZ PSV 5 3 2 — 7: 4 8 3. Kórház H. 5 3 1 1 34:17 7 4. Hungária 5 3 1 1 24:19 7 5. Vegyesipar 5 2 1 2 28 : 8 5 6. Építők 3 2 — 1 10: 5 4 7. Gyár Gépsz. 5 2 — 3 8:17 4 8. Fésűsfonó 5 113 13:23 3 9. Pedagógus 4 — 2 2 9:13 2 10. Ruhagyár 6 --- 6 0:44 0 Sok sportszerűtlenség a járási bajnokságban Az elmúlt forduló mérkőzései so­rán 3 játékos került a kiállítás sor­sára. Ezen kívül a kulcsiak vezetője az egész csapatot le akarta hívni a pályáról és csak a játékosok sport­­szerűségén múlott, hogy a mérkőzés nem szakadt félbe. A sportvezető el­len a szövetség fegyelmi eljárást in­dított. A Sinatelep csapata pedig el­felejtette elvinni igazolásait. Talán nem akarták a gólarányukat ronta­ni, így Apátszállással csak barátsá­gos mérkőzést játszottak. A járási bajnokságból nincs ki­esés. Éppen ezért érthetetlen, hogy éppen azok a játékosok és csapatok követnek el fegyelmezetlenséget, me­lyeknek már feljutási reményük sincs, de a kiesés réme sem fenye­geti őket A bajnokság állása­ Eredmények: Perkáta—Kulcs 4:1 ,2:11 Perkáta, 200 néző. Vezette: dr. Varsa. Perkáta, Kulcsár — Szabó, Polai. Kovács. Bölcskei Somogyi J., Koller Lampert, Somogyi A., Csobánczi. So­mogyi I. Kulcs: Molnár — Fehér. Kocsis. Sasvári. Rács. Os?trocska.­ Pl«Sz. Mé­száros, Nfggedás» Kokuc­sa, Endrész. Meglepetésre a 7. percben a kul­csiak szerezték meg a vezetést. A Perkáta a 21. percben egyenlített, majd a 38. percben a vezetést­ is megszerezte. A 60. percben 11-esből lőtt góllal már 3:1-re vezettek a hazaiak. A 78. percben újabb büntetőt ítélt a játék­vezető a kulcsiak ellen. Ekkor End­­rész megsértette a játékvezetőt, ami­ért a kiállítás sorsára jutott. Az eset után a kulcsiak vezetője az egész csapatot le akarta hívni a pályáról. Emiatt néhány percig állt a játék, végül a kapus kivételével folytatták a játékot. A büntetőt a szükségka­pusként beállt Osztrocska kivédte. A 88. percben újabb büntetőből lőtt góllal alakult ki a 4:1 végeredmény Rácalmás—Ráckeresztúr 2:0 (1:0) Hatalmas küzdelem után igazságos eredmény. A 65. percben Korozmán (Ráckeresztúr) kiállítva: Nagykarácsony—Besnyő 5:2 (3:1) A besnyői csapat két öngólt vétett. Kiállítva Pajer (Besnyő) 40. perc: Előszállás—Nagyvenyim 8:2 (3:1) A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Apátszállás—Sinatelep 8:2 Barátságos mérkőzés. A 2 bajnoki pontot az Apátszállás kapta. A tartalék mérkőzések eredményei Perkáta—Kulcs 3:3. Rácalmás—Rác­­keresztúr 3:2. Előszállás—Nagyve­­nyim 3:2. Nagykarácsony—Besnyő elmaradt. Felnőtt: 1. Perkáta 13 9 1 3 33:20 19 2. N.­Karácsony 13 8 2 3 40:19 18 3. Apátszállás 12 8 1 3 23:17 17 4. Kulcs 12 4 4 4 26:27 12 5. Rácalmás 12 5 1 6 34:31 11 6. Ráckeresztúr 12 5 1 6 22:24 11 7. Besnyő 13 4 3 6 17:24 11 8. Előszállás 12 4 2 6 36:31 10 9. Sinatelep 13 1 1 11 13:51 3 Versenyen kívül: Nagyvenyim 5 11 3 10:24 3 Tartalék: 1. Előszállás 10 8 1 1 33:10 17 2. Rácalmás 11 8 1 2 26:16 17 3. N.­Karácsony 12 7 2 3 25:21 16 4. Ráckeresztúr 10 6 — 4 22:14 12 5. Besnyő 11 4 2 5 21:15 10 6. Perkáta 11 3 2 6 23:34 8 7. Apátszállás 10 2 1 7 16:24 5 8. Kulcs 11 — 1 10 7:39 1 Versenyen kívül: Nagyvenyim 5 3 11 14: 8 7 A dunaújvárosi ifjú lövészek a honvédelmi lövészverseny megyei döntőjén szép helyezéseket szereztek. Az úttörők között légpuskával Garas Tibor negyedik, az ifjúságiak mezőnyében Almási Ferenc máso­dik, Vágó Pál harmadik, a felnőttek között Borbély Mihály negyedik helyen végzett. A dunaújvárosiak közül az említett lövészek kerültek be a megyei válogatottba, s Fejér megye 12 fős csapatában október 5-én az országos honvédelmi lövész bajnokságon képviselik a várost. Hétvégi­­ porimesszor Péntek: Kispályás labdarúgás: Elemgyár— FKT eremgyári pálya 16,30, Loko­motív — Ingatlankezelő: kertvárosi pálya 16,00, Arany Csillag — Fla­­mengó: Maximenkó köz 16,30. Épí­tők — Hungária: kertvárosi pálya, 16 órakor. Kézilabda: Városi bajnokság: D. Építők — ITSK férfi mérkőzés: Épí­tők pálya 15,30. Gimnázium — D. Papír (női): Központi Sporttelep. 16 órakor. Szombat: Labdarúgás: D. Kohász —Újpesti Dózsa előkészületi mérkőzés 15:30 órakor a központi sporttelepen. Asztalitenisz: Megyei Tízek Baj­noksága. egyéni verseny 16 órakor a vasmű kultúrtermében.­ Kispályás labdarúgás: Magyar Posztó — FKT. FKT-pálya 15 óra. Vasárnap Asztalitenisz: Megyei Tízek Baj­noksága vasmű kultúrotthon 9 óra. Kézilabda: Tanárképző NB I. Kohász — Pécsi II-es női bajnoki mérkőzés 10 órakor: D. Kohász Sportiskola — D. Kohász női ifi me­gyei bajnoki 9 órakor és D. Kohász — D. Kohász Sportiskola megyei bajnoki férfi mérkőzés 11 órakor a központi sporttelepen. Kosárlabda: D. Haladás — Bp. Csőszerelők NB II-es férfi mérkőzés 11 órakor a gimnázium tornatermé­ben Sakk: D. Kohász — Alap megyei bajnoki mérkőzés 9 órakor a vasmű klubban. Kispályás labdarúgás: Magyar Posztó — L-Bors. FKT-pálya 15 óra. Hétfő: Kispályás labdarúgás: DVSC — Kossuth, Maximenkó köz. 16 óra, Flamengó —i Olimpia, Újtelep, 16,1S őre»