Dunaújvárosi Hírlap, 1974. november (19. évfolyam, 87-95. szám)

1974-11-12 / 90. szám

6. oldal Ökölvívás: Ismét győztek a Tál»r-ikrek Négy napon át, november 4. és 7. között „Énekes István” tartott az emlékver­seny, amit a budapesti Jég­színházban rendezett meg a Magyar Ökölvívó Szövetség. Az ifúsági versenyzők részé­re kiírt „A” kategóriás ver­senyen a válogatottak részére kötelező volt a megjelenés, így a BVM dunaújvárosi gy­ára SK két válogatottja, Tábi Gy. és Tábi L. is négy napon át küzdött. Mindket­ten súlycsoportjukban, nagy küzdelemben verekedték ki maguknak az első helyet. Döntő: november 7-én. Légsúly: A Tábi Gy.—Die­nes (SVSE) mérkőzésen Tábi Gy. különösen az első két menetben volt jobb, és egy­hangú pontozásos győzelmet aratott neves ellenfelével szemben. Harmatsúly: A Tá­bi L.—Abonyi I. (CVSE) ta­lálkozón ezúttal is, mint legutóbbi Országos és Vidék a Bajnokságon, Tábi L. jobb­nak bizonyult a keményen és nagyokat ütő ellenfelénél, s pontozással győzött. 16. Csapatban: 1. Bp. Honvéd 2. Dunaújvárosi BVM SK és Bp. KSI 10—10, 4. Debreceni Sí és Szív. SZIM 9—9 ponttal. M. L. Tábi György Tábi László Torna: G íífolem nemzetközi versenyen, második helyezés az országos serdülő csapatbajnokságon November 5—6-án a Du­naújvárosi Kohász Sportis­kola vendégeként barátságos klubközi ifjúsági versenyre érkezett városunkba a len­gyel Nysa város tornászcsa­pata. Az összetett egyéni verseny végeredménye: Lányok: 1. Óvári É. 38,0; 2. Lővey M. 37,7; 3. Nyalka E. 38,60; 4—5. Hegedűs A., Németh E. 36,30; 6. Grénus G. 35,80; 7. Kisza Dorota (Nysa) 35,40 pont. Fiúk: 1. Erdélyi P. 55,60; 2 Berényi Gy. 54,70; 3. Vi­­linsky Alexander (Nysa) 53,60; 4. Szabó F. 53,30; 5. Vilinsky Marius 51,90; 6. Laputin (Nysa) 51,70 pont. A csapatverseny végered­ménye : Lányok: 1. DKSI 185,60; 2. Nysa 171,30 pont. Fiúk: 1. DKST 271,85; 2. Nysa 256,10 pont. •fi November 10-én a játék­csarnokban rendezték meg az 1974. évi fiú, leány ser­dülő I. osztályú tornász csa­patbajnokságot. Eredmények: fiúk: 1. KSI 282,40; 2. DKSI 272,40; 3. Bp. Spartacus Sí 272,15; 4. Ü. Dózsa Sí 268,75; 5. FTC Sí 267,0; 6. Rába ETO Sí 263,70 pont. Lányok: 1. KSI 185,50; 2. DKSI „A” csapata 183,60; 3. Bp. Vasas Sí 183,45; 4. DKSI „B” csapata 178,90; 5. Bp. Honvéd Sí 178,30; 6. Debre­ceni Sí 176.0 pont. Ezzel a dunaújvárosi ver­senyzők 13 olimpiai pontot szereztek. Ugyancsak a játékcsarnok­ban rendezték meg az orszá­gos NB II-es férfi tornász­csapatbajnokságot, ahol a D. Kohász férficsapata a 3. he­lyen végzett. Csapattagok: Dani, Verbóczky, Paál, Mis­­­kovicz, Szabó F., Halász. Tömegsport: Hét sportágban, 3500 résztvevő Befejeződött az Országos Sportnapok rendezvény­ soro­zata, amely mindig négy­­évenként, az olimpiák kö­zötti páros esztendőben kerül megrendezésre. E ren­dezvény-sorozatba illeszke­dett be a November 7. Kupa is, ami 7 sportágban, mint­egy 3500 fő részvételével, több mint két héten át tar­tott. Öt sportágban már kö­zöltük az eredményeket, míg a kispályás labdarúgás és kézilabda férfi­ női sport­ágakban november 7-én ját­szották a döntőket. Férfi kispályás labdarúgás­ban az Inter, az Independien­­te és a Vörös Meteor csoport­elsőként került a döntőbe és a körmérkőzésen nagy küz­delemben (Independiente— Inter. 2:0, Vörös Meteor— Inter. 3:1, Independiente— Vörös Meteor 3:2) alakult ki a helyezési sorrend: 1. Inde­pendiente, 2. Vörös Meteor, 3. Inter. Női kispályás labdarúgás­ban Végeredmény: 1. Elemgyár, 2. IKV, 3. MOM. Kézilabda: Férfiak: 1. DV. Kohászat, 2. Haladás, 3. mű, D. Papír. DV. Henger­Női: 1. DV. Vendéglátó, 2. DV. Kohászat, 3. DV. MEAF. Birkózás Úttörőink jól szerepeltek az országos versenyen Budapesten 280 indulóval rendezték meg az országos úttörőversenyt, ahol a du­naújvárosiak jól szerepeltek. Kovács Tibor és Király Fe­renc ismét elsők lettek súly­csoportjukban. Eredmények: úttörő „A” korcsoport: 29 kg: 4. Kiss B. (Vasvári) 10 induló. 38 kg: 4. Tokodi S. (Vasvári) 17 in­duló. 41 kg: 3. Puskás L. (Mező) 22 induló, 53 kg 4. Szöllősi Cs. (Ságvári) 10 in­duló, 53 kg: 1. Kovács T. (Jó­zsef) 10 induló, 58 kg: 1. Ki­rály F. (Ságvári) 10 induló. Úttörő „B" korcsoport: 38 kg: 3. Meixner F. (Petőfi) 4. Markó K. (Petőfi) 19 in­duló, 49 kg: 4. Rácz I. (Ság­vári), 6. Ivacs I. (Mező) 22 induló, 53 kg: 6. Tar L. (Pe­tőfi) 21 induló, 58 kg: 4. Grosch T. 23 induló, 68 kg: 3. Schmidth A. 5. Horváth Gy. 18 induló. Szombat—vasárnap Eger­ben országos junior ,,B” ka­tegóriájú kötöttfogású ver­senyt rendezett az Egri Va­sas Gubicza birkózó-szakosztálya. József 16 induló közül 3. lett súlycsoportjá­ban. 14 induló közül Kiss János 4., Horváth Gábor 6. lett. A 90 kg-osok versenyén Bába Mihály 3., 100 kg-ban Kovács József 1. helyet szerzett. * Kazincbarcikán vasárnap junior szabadfogású ver­senyt rendezett a K. Ve­gyész birkózó szakosztálya. 68 kg-ban Tóth László 9 induló közül a 2. helyet sze­rezte meg. Sümegi Lajos 6. lett. Röplabda: NB II. női November 7-én: D. Kohász—Szolnoki MTE 3:0 D. Kohász: Kristoferi, Ko­vács, Széligné, Mázik, Sahin, Toros. Csere: Ku­czák, Pat­kós A., Patkós B., Hagymási, Gulyás. Közepes színvonalú mér­kőzésen biztosan nyert a Ko­hász. Jó: Patkós A. November 10-én: D. Kohász—Tokod 3:2 D. Kohász: Kristoferi, Patkós A., Széligné, Mázik, Sahin, Törös. Csere: Ku­czák, Patkós E., Kovács, Hagymá­si, Gulyás. Jó mérkőzésen, nagy küz­delemben nye­t a TC­ Vhás­z az eddig második helyezett To­kod ellen. Ezzel a Kohász a bajnokság utolsó mérkőzé­sén a 2. helyre jött fel. Jó: Mázik, Sahin, Törös. NB II. férfi D. Kohász—Salgótarjáni ZIM 3:1 D. Kohász, Ancsa, Somo­gyi, Szélig, Kelemen, Mázik, Sipeki. Csere: Törös, Ruf­fing, Kovács, Fehér A. Hideg időben, fagyott ta­lajú pályán játszották a Ko­hász-fiúk utolsó előtti mér­kőzésüket. Az első két játsz­mában könnyed játékkal nyertek, a harmadikban ki­kaptak, majd a negyedik játszmában jó játékkal 15:0 arányban nyertek. A Kohász-lányok a második helyen 1974. november 12., kedd Labdarúgás: A győriek fáradtak el.. MÁV DAC—­ Kohász 0:0 Győr, 1000 néző. Vezette: Petri, D. Kohász: Németh — Formaggini, Fajt, Tóth, Ke­rekes, — Fajkusz (Miskei a szünetben), Juhász, Kántor, — Tímár, Horváth, Sajó. A hazaiak kaptak hama­rabb lábra. Gyors, jól csele­ző szélsőik és sokat mozgó középpályásaik révén fö­lénybe kerültek, de védel­münk jól állt a lábán. A 12. percben cseles hazai szabad­rúgás után Buti lövésébe vetődött bele önfeláldozóan Kerekes. Középpályás so­runk — megerősítve Kán­torral — kissé megilletődve játszott, csatáraink pedig nem találták meg a hazai védelem lestaktikájának el­lenszerét. A 27. percben Molnár 18 méteres váratlan lövése kiperdült Németh ke­zéből, de védőink tisztáztak. A 33. percben a győri Né­meth jó átadásával Pálos tört ki, de a keresztező For­maggini az utolsó pillanat­ban szögletre mentett. El­lentámadás során Horvá­­thot lökték a győri védők a kaputól 20 méterre. A sza­badrúgást Tóth fölé lőtte. Szünet után a 46. percben Kántor tört ki, de Tóth L. kifutva kapujából lábbal mentett. Változott a játék képe, csapatunk bátrabban játszott, többet birtokoltuk a labdát és formás támadáso­kat vezettünk. Az 51. perc­ben Timárt szerelték szög­letre. A beívelés után labda Horváth elé pattant, a aki 8 méterről fordulásból, kapásból lőtt, de Tóth L. óriási bravúrral ütötte szög­letre a labdát. Miskei szög­letét Kántor 5 méterről nagy erővel a kapu fölé fe­jelte. Az 58. percben Mis­kei tört be a kapu elé, de nagy helyzetben a kaputól 10 méterre elcsúszott. Nagy akarással, lelkesen játszott csapatunk és az egyre job­ban elfáradó hazaiak táma­dásait már a középpályán sikerült lassítani, védőink pedig magabiztosan álltak a lábukon. Az egyetlen gólve­szélyes helyzet a 77. perc­ben alakult ki kapunk előtt. Süle beívelt labdáját a les­gyanús helyzetben lévő Pá­los lőtte kapura, de a kive­tődő Németh hárítani tu­dott. A 85. percben eldőlhe­tett volna a mérkőzés. Tí­már futott el a jobb szé­len, laposan középre gurí­tott az érkező Horváth elé, aki kapásból 13 méterről nagy bombát küldött kapu­ra. Tóth L. kiöklözte a lab­dát pontosan Horváth elé, aki előrevetődve hajszállal a bal oldali léc mellé fejelt. Gólszerzési lehetőség volt! A hátralévő percekben a hazaiak elkeseredetten tá­madtak, de nem tudtak lö­véshez jutni jól záró védő­ink mellett. Közepes iramú és színvo­nalú m­érkőzésen csapatunk jól vizsgázott lelkesedésből, küzdeni akarásból. A máso­dik játékrészben pedig sok­kal jobban és okosabban játszottunk ellenfelünknél. A hazaiak egy helyzetével szemben a bizonytalankodó hazai védők mellett több nagy­ lehetőségünk adódott, ezeket azonban nem sikerült ki­használni. Palicskó Tibor vezetőedző: — Örülök az értékes pontnak, nyerhetett Bármelyik csapat volna. Az első félidőben a hazaiak, a má­sodikban pedig mi támad­tunk többet. Igazságos a döntetlen, bár a második félidei helyzetek alapján közelebb álltunk a győze­lemhez. Németh kevés dolgát jól látta el. Védőink egymást múlták felül, magabiztosan, jól játszottak. Formaggini kikapcsolta a veszélyes Bu­tit. Fajt­hiba nélkül játszott. Tóth erőtől duzzadó játék­kal lefogta Pálost, és még előretörésekre is vállalko­zott. Kerekes a második félidőre javult fel. Középpá­lyás sorunk Kántorral meg­erősítve a kezdeti elfogó­dottság után erősen felja­vult. Kántor nagy területen játszott. Juhász Attila ügye­sen tartotta a labdát, az­ossz játékból kivette a részét és erővel is bírta. Miskei mozgékonyan játszott. Csa­táraink közül Horváth emel­kedett ki. Sokat bátran lőtt kapura, mozgott, de a bravúrosan védő volt válo­gatott kapus Tóth L. eze­ket hárítani tudta. Timárt második félidei több jó el­futása és pontos beadása di­cséri. Sajó keveset volt já­tékban. A bajnokság állása: 1. Szeged 16 9 4 3 20:16 22 2. Kaposvár 16 8 5 3 27 :14 21 3. MÁV DAC 16 6 8 2 24:14 20 4. Volán 16 8 3 5 28:21 19 5. Bp. sport­ 16 6 7 3 27:20 19 6. Komló 16 7 5 4 18:18 19 7. Nagykanizsa 16 6 5 5 28:22 17 8. Oroszlány 16 4 9 3 14:18 17 9. KKFSE 16 6 4 6 17:18 16 10. FŐSPED 16 7 2 7 18:22 16 11. Budafok 16 5 5 6 25:24 15 12. Várpalota 16 6 3 7 20 :20 15 13. Ganz-M. 16 4 7 5 17:17 15 14. Dunaújváros 16 4 7 5 23:24 15 15. Dorog 16 5 5 6 16:19 15 16. SZMTE 16 5 4 7 20:21 14 17. Szekszárd 16 5 4 7 24:34 14 18. Ózd 16 4 4 8 16:27 12 19. DVSC 16 4 3 9 16:23 11 20. Eger 16 3 2 11 14:29 8 Győzelem a bajnoki mérkőzésen és a Felszabadulási Kupában D. Építők—Törekvés SE 2:1 (1:1) Kertvárosi sporttelep, 200 néző V: Műdig D. Építők: Horváth—Deb­­reczeni, Miklós, Kalmár, Németh, Nagy E., Földi, Ármai, Vancsura, Szabó Z, Simon. Jó iramban, magabiztosan kezdett a hazai kék-fehér csapat. A 15. percben Nagy E. beadásánál lyukat rú­ott a budapestiek védője, Van­csura került gólhelyzetbe, de lövés helyett előbb levette a labdát, s így a vé­dők közbe tudtak avatkozni. A 26. percben gyors Földi— Ármai adogatás után Simon lesen ragadt, így hiába emelt kapura. A 35. percben Vancsura, majd rá egy percre Almai került gól­helyzetbe, de lövéseiket bra­vúrosan védte Végh kapus. A 37. percben egy előrevá­gott labdából gólt értek el a budapestiek. A balszélső jobboldalra ívelt és mielőtt a védők be tudtak volna avatkozni a jó ütemben ér­kező Varga I. futtából mint­egy 20 méterről védhetetlen gól lőtt a jobb felső sarok­ba (0:1). A 40. percben Ár­mai beadását Vancsura lőt­te rá, de védett a kapus. A 42. percben Földi és Deb­­reczeni harcolt a labdáért, majd Ármai a jobb oldal­ról be tudott adni és a 11-es ponton lévő Simon egyből a léc alá lőtt (1:1). A második félidő elején a két 16-os között váltakozó, küzdelmes játék alakult ki. A 62. percben az előretörő Miklós óriási erejű lövése alig suhant el a jobboldali léc mellett. A 76. percben az alapvonalnál, a 16-os vonal­jelzésnél az elcsúszó Simon­ba „gyalogolt” Dubecz a budapestiek balhátvédje. Si­mon szabadrúgását a védők közül kiugró Ármai a kapu­ba fejelte. A középhátvéd Nagy már csak jó félméter­rel a gólvonalon belül érte el a labdát és hiába vágta ki, mert a közelben álló Modig játékvezető jól látta az esetet, s megítélte a gólt. (2:1) Jók: Debreczeni, Németh, Földi Simon A bajnokság élmezőnye: 1. PVSK 18 12 :1 3 34:13 25 2. D. Építők 16 9 4 3 29:15 22 3. Előre 16 7 6 3 27:14 20 4. BVSC 16 8 3 5 23:14 19 5. Bp. Bp. 16 6 7 3 15:12 19 6. Szí. MÁV 16 6 6 4 29:22 18 7. Véménd 16 7 4 5 22:25 18 8. Táncsics 16 7 3 6 25:22 17 9. ÉRDÉRT 16 7 3 6 36:34 17 10. Siófok, 16 5 5 6 19:16 15 Atlétika: A Járási és Városi Atléti­kai Szövetség rendezésében november 3-án a radari te­repen zajlott le a már ha­gyományos, November 7. tiszteletére kiírt őszi mezei futóverseny. a Külön dicséretet érdemel Petőfi általános iskola tantestülete, úttörőcsapat­vezetősége, amely az 1961-es fiúknál a 3. helyezett ver­senyzője kizárását kérte, mert csalással jutott jó he­lyezéshez. Eredmények: Lányok: 600 m (1964) városi: 1. Pétör M. (József), 2. Patarcsics É. (Ságvári), 3. Endrics E. (Vas­vári). Járási: 1. Pék T. (Dá­­nieltelep), 2. Németh Sz. (Apátszállás), 3. Ulmer M. (Apátszállás) (50 befutó). 700 m (1963) városi: 1. Joó C. (Ságvári), 2. Kiss V. (Ság­vári), 3. Stefán Gy. (Ság­vári). Járási: 1. Borbély É. (Perkáta), 2. Sike P. (Apát­szállás), 3. Maskhát É. (Be­loiannisz), (76 befutó). 800 m (1962) városi: 1. Pálinkás T. (József), 2. Menyhei M. (Vasvári), 3. Szalai A. (Vas­vári). Járási: 1. Csavajda M. (Ercsi), 2. Brandtner (Apátszállás), 3. Kain E. (Er­­­­csi), (38 befutó), 900 m (1961) városi: 1. Berta E. (Vasvári), 2. Gömbös I. (Vas­vári), 3. Séfer M. (Ságvári). Járási: 1. Orbán Zs. (Perká­ta), 2. Borbély E. (Perkáta), 3. Kundakker Zs. (Perkáta) (43 befutó). 1000 m (1960) városi: 1. Debreczeni M. (Jó­zsef), 2. Simon É. (Münnich), 3. Azari É. (Münnich). Já­rási: 1. Nagy Á. (Apátszál­lás), 2. Surányi A. (Apát­szállás), 3. Králik J. (Nagy­­venyim) (49 befutó). 1200 m (1959): 1. Nikó Zs. (Apátszál­lás), 2. Szabó M. (Münnich), 3. Somogyi T. (Münnich), 4. Séfer J. (Münnich) (15 be­futó) . Fiúk: 600 m (1964) városi: 1. Silling I. (Ságvári), Aradi T. (Vasvári), 3. Bog­d­­nár L. (Vasvári). Járási: 1. Csepela Z. (Apátszállás), 2. Barta G. (Dánieltelep), 3. Mad­ag Cs. (Apátszállás) (76 befutó). 700 m (1963): 1. Vé­kás A. (Vasvári), 2. Lovász T. (Vasvári), 3. Simon Z. (Ságvári). Járási: 1. Sike S. (Apátszállás), 2. Kovács J. (Perkáta), 3. Baluschek O. (Ercsi) (77 befutó). 800 m (1962) városi: 1. Sztanó J. (Ságvári), 2. Kőszegi F. (Ság­vári), 3. Gyurcsányi L. (Ság­vári). Járási: 1. Tóth L (Apátszállás), 2. Kosztopu­­losz L. (Beloiannisz), 3. Fa­zekas S. (Ercsi) (95 befutó). 1500 m (1961) városi: 1. Ja­­csó R. (Ságvári), 2. Bakos D. (Ságvári), 3. Nagy A. (Ság­vári). Járási: 1. Nagy I. (Ercsi), 2. Sohonyai J. (Per­káta), 3. Szakács J. (Perká­ta) (77 befutó). 1800 m (1960) városi: 1. Hegyi I. (MVM), 2. Fellner Z­­­(Ság­vári), 3. Balogh B. (Mező). Járási: 1. Kosztopulosz D. (Beloiannisz), 2. Fejes J. (Apátszállás), 3. Lakatos L. (Iváncsa) (50 befutó). 2000 m (1959) városi: 1. Antal L. (Münnich), 2. Molnár A. (MVM), 3. Csűri I. (MVM). Járási: 1. Horváth K. (Apát­szállás), 2. Barabás J. (Dá­nieltelep) (18 befutó). Tálos Gyula Látványos küzdelmek az ősmi mezei futóversenyen * D. Építők— Oroszlányi Bányász 3:0 (F­ é) Kertváros, 100 néző. Vas Hartmann D. Építőkí Péter (Hor­váth) — Baráth, Miklós, Kalmár, Nagy E., Németh, Szabó Z., Bátai, Debreczeni, Vancsura, Juhász. A Felszabadulási Kupa VIII. csoportjában játszó D. Építők szerdán az NB II-es Orosz­lányi Bányász együttesét fogadta. A hazaiak meglepő frissen, a jobbszélsőt játszó gyors Bátai, és a lendülete­sen küzdő Debreczeni révén sok jó támadást vezettek és nem kis meglepetésre fölé­nyes győzelmet arattak. Góllövő: Szabó Z., Van­csura, és Szabó (Oroszlány öngól). * A Felszabadulási Kupáért szerdán nov. 13-án az Épí­tők újabb mérkőzést játszik. Ezúttal az­­ NB I-es Tatabá­nyai Bányász csapatát fo­gadja a kertvárosi sportte­lepen, 13.00 órakor. (marké) ,