Dunaújvárosi Hírlap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-16 / 88. szám

10 DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP SPORT Csőd a nyitómérkőzésen Csütörtökön idegenben egyenlíthet a Dunaferr együttese Dunaújváros (Benke Zol­tán)­­ Nagyon rosszul kezd­te a Dunaferr férfi röplabda­­csapata a bajnoki döntőt: hazai pályán igen gyenge já­tékkal négy szettben szen­vedett vereséget a gárda a Kazincbarcikától. Dunaferr - Kazincbarcika 1:3 (-19, -25,21, -24) Dunaferr Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Hóbor, Donkó. Dunaferr: Nagy A., Moro­zov, Szekeres, Urfi, Gubik, Forgó. Csere: Szabó G. (liberó), Mózer, Pajor, Tóth T., Szűcs, Nyíri. Edző: Ruffing Péter. Kazincbarcika: Nyikolajev, Nirka, Csíkos, Pásztor, Schildkraut, Kopilov. Cse­re: Bencsik (liberó), Nagy­­pál, Bagó, Lehoczky, Tóth G., Kiss T. Edző: Botos Fe­renc. Helyreigazítással kell kezde­ni a bajnoki döntő tudósítását, hiszen három győzelem elég (nem pedig négy!) az aranyérem megszerzéséhez. A felkészülési mérkőzéseken már biztató volt a dunaújvárosik játéka, tehát jog­gal reménykedtünk a jó rajt­ban... Nos a vendégek gyorsan tu­datosították a Dunaferr-rel, hogy ha már eljutottak az arany­kapuba, akkor azon át is akarnak lépni. Nirka nyitását követően már 3:6 állt az eredményjelzőn. Rendkívül pontatlan volt csapa­tunk, Csíkos pedig precíz. Miu­tán a Szekeres-Pajor csere nem hozta meg a várt változást, 6:12- nél kikérte első idejét Ruffing. Valamelyest segítettek a taná­csok, és felzárkóztak a mieink (13:15). De csak ennyire tellett, mert újra visszaállt az öt-hat­­pontos különbség. Ekkor már nem használt a játékosok cseréje és az időkérés sem. A sokkal jobban blokkoló barcikaiak vi­szonylag simán jutottak veze­téshez (0:1). A következő szettben jobban kezdtünk (3:1), ám Szekerest és Morozovot is megállította a bor­sodi „fal”, és fordult az ered­mény, 3:4. Önfeláldozóan me­­zőnyözött az ellenfél, ám a játsz­ma közepén megcsillant az egyenlítés lehetősége, amikor Morozov Kopilovot sáncolta: 18:15. A hárompontos különb­ség azonban nem volt elegendő, tovább növelte előnyét a Ka­zincbarcika. Nem hibázhatott már csapatunk, és a harmadik já­tékrészre nagyon összeszedte magát a gárda. Mezer remek nyitásaival 6:1-re elhúztunk, és bár a szett közepére ledolgozta hátrányát a vendégcsapat (16:16), jó hajrával szépített a Dunaferr, 2:1. Feléledt a remény, de nem so­káig. A játszma eleje ugyan kie­gyenlített volt, után azonban Nirka és a hibáink miatt 7:12-es eredmény alakult ki. Erőlködött ugyan a dunaújvárosi együttes, de csak ledolgozni tudta a hát­rányát (18:18), fordítani nem si­került, az első találkozót így el­vesztette a Dunaferr. . A Dunaferr szurkolói buszt indít a csütörtöki visszavágóra 11.30 órakor a sporttelepről. Az utazás és a találkozó megtekin­tése díjtalan, jelentkezni a klub­ház portáján lehet. Csíkos (6) vezérletével Dunaújvárosban jutott előnyhöz a Kazincbarcika a bajnoki döntőben MÉG 3 NAP A BEK-DÖNTŐIG Bemutatjuk a Dunaújvárosi Főiskola női vízilabda-csapatát Zantraitner Krisztina (28 éves) Sapka száma: 12. Posztja: védő, cen­ter - jobbkezes. Jelentősebb nem­zetközi eredményei: Európa-bajnoki (1995, Bécs), Világ­2. kupa 3. (1995, Sydney), KEK (2001, Barcelona), 2. Korábbi klubjai: Tatabánya (1989-1990), OSC (1990-1994), BVSC (1994-1997), Bologna (1997-2000). Olaszországi légióskodás után érkezett a nagy csatákat megjárt bekk. Egy balszerencsés sérülés miatt tavaly pályafutásának talán legszebb ered­ményeiről maradt le a válogatott tagjaként, holott a magyar együttes stabil embere. Az Euróba­­bajnkság és a világbajnokság kihagyása megvi­selte, de a klubsikerek és az olimpiai szereplés to­vábbra is motiválja. Alapember, aki több poszton képes kiemelkedő teljesítményre. Bódi Anett (22 éves) Sapka száma: 11. Posztja: átlövő - jobbkezes. Jelentősebb nem­zetközi eredményei: KEK 2. (2001, Bar­celona), Junior Euró­­pa-bajnok (1998, Millfield), Junior Eu­rópa-bajnoki (1996, Netanya), Ju­­­­nior világbajoki 3. (1999, Messina). Korábbi klubjai: BEAC (1998-2000), Vasas (2000). Dunaújvárosi nevelés, három év kitérő után igazolt vissza nevelőegyesületébe, mert beigazo­lódott: nem hozott jó döntést. Azóta edzettségi ál­lapota hatalmasat javult, ennek eredménye, hogy ismét a válogatott keret közelébe került. Kitűnő képességű játékos, akit lélektanilag nagyon meg­visel a nélkülözöttség. Most előtte is megnyílik a lehetőség, hogy Európa legjobbjaival szemben bi­zonyítson a kapitánynak. 2002. április 16., KEDD Szomorú iváncsai rekord: túl a századik kapott gólon Lassan a Baracs sorsa is megpecsételődik a harmadik vonalban 4 Fejér megye -Egymás ellen lé­pett pályára a lab­darúgó Nemzeti Bajnokság harmadik vonalá­ban vitézkedő két régiós csapat, a Mezőfalva és a Baracs - előbbiek győzel­mével. A megyei futballbaj­­nokságban nyert az Adony, a Kisapostag és a Puszta­­szabolcs, utóbbi fél tucattal terhelte meg az Iváncsa ka­puját, akik így túljutottak a századik kapott góljukon. Dunafér-Ercsi Kinizsi 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 50 néző, vezette: Tóth (Kovács, Ni­­kovits) Ikarus: Németh - Komáro­mi, László, Patócs, Kum­mer - Vas, Molnár, Schnei­der, Máriási - Szoboszlai, Horváth T. (Bóka) .Edző: Mezővári József Ercsi: Bongó - Bárdos, Borsi, Vörös - Németh (Palkó), Trizna (Lengyel), Szabó (Meggyes)), Hege­dűs, Rakvács - Odor, Mol­­dován. Edző: Zsinka János. 9. perc: Schneider szabadrú­gását Molnár fejelte mellé. 18. perc: Egy kényszerítő­zést követően Szoboszlai elé ke­rült a labda, de a védők az ötös sarkáról az utolsó pillanatban mentettek. 21. perc: Az Ikarus térfeléről indult az Ercsi kontratámadása, de a befejezésnél Moldován az oldalhálóba lőtt. 26. perc: Moldovánnak a ti­zenhatos sarkáról leadott lövése vágódott élesen a kapu fölé. 57. perc: Molnár bal oldali beadása után Horváth T. előre­vetődve lőtt fölé. 64. perc: Máriási gyönyörű­en tálalt a jobb oldalon felfutó Bóka elé, ő higgadtan passzolt középre Szoboszlaihoz, aki ez­úttal nem hibázott, 1-0. 94. perc: Rakvács húsz mé­terről elvégzett szabadrúgása csattant a bal kapufán. Jók: Máriási, Patócs, Vas, il­letve Moldován, Odor. Mezőfalva-Baracs 3-1 (1-0) Mezőfalva, 400 néző, vezet­te: Herbály Péter Mezőfalva: Pap - Masinka, Tonka, Dudás, Hajnal, Hu­ber, Barkóczi (Markovics), Kovács, Nagy, Szabó (Pet­­rás), Vajda. Edző: Misko­­vicz Bálint Baracs: Vaszócsik - Tóth, Orosz, Tőkési, Pálfi, Fekete, (Tóth L.), Právics, Kiér, Vári, Szabó, Bódi. Edző: Dobos Barnabás. 13. perc: Masinka labdáját Barkóczi passzolta a hálóba, 1- 0. 20. perc: Pap bravúrosan mentett egy gólhelyzetben. 30. perc: Szabó gólhelyzet­ben a védőt találta el a labdával. 32. perc: Dudás lövése a jobb kapufánál csúszott el. 38. perc: Kier lövését Pap bravúrosan szögletre tolta. 40. perc: Kovács fejese csú­szott el a kapu mellett. 47. perc: Právics kapásból lőtte a labdát a hálóba, 1-1. 50. perc: Huber lövése szállt el a kapufa mellett. 62. perc: Masinka lábáról a kapus szedte le a labdát. 70. perc: Kier szabadrúgását védte Pap kapus. 80. perc: Kovács a jobb ol­dalról óriási gólt lőtt, 2-1. 88. perc: Huber lövését Va­szócsik Petrás elé ütötte ki, aki nem hibázott, 3-1. Jók: Pap, Vajda, Hajnal, il­letve Kier, Tőkési, Právics. Kisapostag-Pusztavámi 3-1 (3-0) Kisapostag, 100 néző, ve­zette: Kékesi Kisapostag: Botka (Szöllő­­si) - Kriski, Tonka, Varjas, Rabiász, Veres-Kovács, Nagy I., Varga Cs., Gáspár (Horváth), Szabad, Somo­gyi. Edző: Nagy Ervin Pusztavári: Hadnagy - Kö­rösi, Takács, Széder, Flei­scher, Sebestyén, Kulha­­nek (Dobai), Kocsis, Varga (Michelle), Magda (Horváth R.), Hegyi. Edző: Wachtler János. 4. perc: Varga A. 16 méteres lövése egy hazai védőről pattant a kapu mellé. 6. perc: Egy jobb oldali bea­dás után Kocsis csúsztatta meg a labdát, de Fleischer ötméteres lövését védte Botka. 10. perc: Sebestyén 16 mé­terről lőtt a kapu mellé. 14. perc: Szabad bal oldali szögletből ívelte be a labdát, Varga a felső kapufára fejelt, a kipattanó labdát Tonka a kapuba fejelte, 1-0. 25. perc: Somogyi-Varjas összjáték után, Varjas jobbról ívelte be a labdát, amit Szabad öt méterről lőtt a hálóba, 2-0. 27. perc: Fleischer három­szori kísérlet után sem tudta a hálóba lőni a labdát. 40. perc: Sebestyén 16 méte­res lövése a kapufáról vágódott az oldalvonalon túlra. 41. perc: Gáspár bal oldalról ívelt be egy szabadrúgást, Varga pedig a kapuba fejelt, 3-0. 62. perc: Bal oldali szabad­rúgás után Varga A. három mé­terről lőtt a kapu mellé. 74. perc: Szabad cselezgetett a vendégek kapuja előtt, majd a beadását Somogyi fejelte mellé. 78. perc: Varga Cs. bal oldali beadását Somogyi öt méterről a kapusba lőtte. 87. perc: A hazai védők hibá­ját Michelle használta ki, 3-1. Jók: Botka, Tonka, Varga Cs., illetve Széder, Kocsis, Var­ga A. Ifjúsági mérkőzés: 1-3. Gól­lövő: Antal, illetve Emmerling (2), Katona, P.szabolcs-Iváncsa 6-0 (3-0) Pusztaszabolcs, 250 néző, vezette: Horváth István Pusztaszabolcs: Major (Sztarek) - Gábor (Csiszér), Vágó, Bálint, Héring, Csa­nádi Zs., Csanádi J. (Kiss G.), Farkas, Bakos, Molnár, Kovács. Edző: Héring Gyula Iváncsa, Nagy - Moharos, Murányi, Somogyvári, La­jos, Murányi Cs., Varga, Mo­haros G., Oláh, Vasadi (Princes). Edző: Szteropu­­losz Mihalisz. 5. perc: Kovács lövése nem okozott gondot Nagy kapusnak. 18. perc: Oláht szerelték ti­zenegyes gyanús helyzetben a szabolcsi védők. 24. perc: A Kovács buktatá­sáért megítélt büntetőt a sértett rúgta kapura, Nagy kiütötte a labdát, de Kovács újrázott, 1-0. 36. perc: Bakos szerzett lab­dát a tizenhatosnál, majd okosan elgurította Nagy mellett, 2-0. 40. perc: Csanádi J. passzolt Bakoshoz, aki a hálóba lőtt, 3-0. 42. perc: Kovács beadását Bakos fejelte a kapu fölé. 45. perc: Csanádi Zs. a kapu­fára lőtte a játékszert. 46. perc: Bakos hibázott óri­ási gólhelyzetben. 49. perc: Csanádi J.-t sza­bálytalanul szerelték a tizenha­toson belül, a megítélt büntetőt Kovács értékesítette, 4-0. 66. perc: Vágó szöglete után Bálint parádés mozdulattal fe­jelte a labdát a kapuba, 5-0. 70. perc: Csiszér közeli ka­páslövését védte bravúrral Nagy. 80. perc: Vágó 28 méteres szabadrúgásból óriási gólt lőtt, 6-0. 82. perc: Molnár fejelt közel­ről a kapufa fölé. Zuhogó esőben gyenge szín­vonalú mérkőzés, megérdemelt hazai győzelemmel. Jók: Bakos, Héring, Csanádi Zs., Csanádi J., illetve Nagy A. Ifjúsági mérkőzés: 13-0. Góllövő: Kas (7), Házi, Székely (3), Győrök, Demeter. Adony-Etyek 2-0 (0-0) Adony, 200 néző, vezette: Kárász Adony: Bertók G. - Szabó, Kiér, Szántó, Bertók A., Ca­­min, Bodó, Müller, Szűcs (Áldott), Kiss, Lelkes (Nagy G.). Edző: Kármán Tibor Etyek: Simon - Tajti (Szu­­nyogh), Varga, Mérey, Pan­­kotay, Bojtok, Báthori (Tóth), Homo, Nédo, Pavlo­­vics(Rujp), Barta. Edző: Ke­resztesi József. 8. perc: Bodó hosszan szök­tette magát, így Simon kapus felszedte előle a labdát. 22. perc: Müller a kaputól mintegy 30 méterre, egy víztó­csában megállt labdára rajtolt, Simon kapussal egyszerre ér­keztek, meglepetésre a bíró Müllert piros lappal kiállította. Az ütközéskor egyik játékos sem sérült meg. 35. perc: Kiss beadásakor Kiér a rövid sarokra tartó labdá­ját Simon védte. 38. perc: Barta labdája szállt a kapu fölé. 52. perc: Az eddigi mérkőzé­seken is sok helyzetet kidolgo­zó, de a a lehetőségeit kihasznál­ni nem tudó Camin nem sokat tétovázott, 35 méterről leadott éles lövése a kapuban kötött ki, 1-0. 59. perc: Szabó egyéni akci­óval elhúzott a védők mellett, majd nagy erővel lőtt az oldal­hálóba. 69. perc: Etyeki kezezés a ti­zenhatoson belül, Kiss L. nagy nyugalommal a jobbra mozduló Simon mellett a kapu bal oldalá­ba lőtte a tizenegyest, 2-0. Szakadó esőben kezdődött a mérkőzés, majd a 22. percben nagy meglepetésre az ütközés után piros lappal kiállított Mül­ler, nehéz helyzetbe hozta a ha­zai csapatot. Az Adony 10 em­berrel is derekasan harcolt és küzdött a lehetetlenért, ami si­került is, mert végül 2-0-ra győ­zött a hazai csapat. Jók: az Adony egész csapata, illetve Simon, Varga. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. A megyei I. osztályú bajnokság állása: A Pusztaszabolcstól 1, az Etyektől 6 büntetőpont levonva. 1. Felcsút 18 2 1 74-12 56 2. Baracska 12 3 6 58-33 39 3. Pusztaszabolcs 12 3 6 59-39 38 4. Martonvásár 11 5 5 43-26 38 5. Szabadegyháza 12 2 7 41-31 38 6. Bakonycsernye 12 1 8 53-36 37 7. Mór 9 9 2 63-35 36 8. Velence 11 3 7 57-35 36 9. Kisapostag 9 3 9 42-42 30 10. Polgárdi 6 3 11 42-43 21 11. Pusztavám 6 2 13 35-39 20 12. Adony 6 2 13 35-65 20 13. Bicske 5 5 11 24-55 20 14. Etyek 6 7 8 51-49 19 15. Lajoskomárom 4 5 12 30-71 17 16. Iváncsa­­ 1 20 7-103 1