Fejér Megyei Hírlap, 1995. július (51. évfolyam, 152-177. szám)

1995-07-31 / 177. szám

1995. július 31., HÉTFŐ LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA MÉRKŐZÉSEK Nem látszott az osztálykülönbség C­sákvár —Balatonfüred 3-1 (0-0) Csákvár, 1200 néző, vezette: Kiss G. Csákvár: Kardos — Tóth, Magyar (Nyigri), Dala, Körösi, Pap, Andrási, Gráczky (Babik), Takács (Halászi), Péter, Szo­­boszlai. Edző: Ambrózy István. Balatonfüred: Csernyánsz­­ky — Rózsa (Balogh), Répási, Szalai I., Csik, Szalai II., Hege­dűs, Simon, Majer (Kelemen), Rugovics, Szekeres (Pap). Edző: Steierlein István. A mérkőzés a hazai csapat ro­hamaival kezdődött. A 6., 7., és a 8. percben néhány fejes zavar­ta a vendégek kapuját. Ezt köve­tően több füredi kontra támadás veszélyeztette a hazai kaput. A 20. perctől a Csákvár ismét visz­­szavette az irányítást. Andrási az ötösről fölé pörgetett. Tíz perc múlva szintén a csatár lövé­sét védte bravúrral a vendégek kapusa. A 31. percben Péter a ti­zenhatosról leadott lövését szögletre tenyerelte a füredi ka­pus. A 38. percben Rugovics egy kényszerítőzés után lőtt ka­pura, ám Kardos bravúrral men­tett. A félidő hajrájában Grácz­ky lövését mentette ismét bra­vúrral a vendégek „portása”. A második játékrészben is­mét a Csákvár kezdte irányítani a játékot. Az 50. percben Dala a félpálya jobb oldalán szabadrú­gást végzett, keresztbe lőtt lövé­sét Gráczky vetődve fejelte a hosszú sarokba, 1-0. Az 57. percben Szoboszlai elcsípett egy átadást, lövése a kapufán csattant, a kipattanó labda And­rási elé került, akinek lövését nagy bravúrral ismét hárította a kapus. A 69. percben Péter a jobb oldalon kiugratta Szobosz­­lait, aki a tizenhatoson belülre érve rábombázta, a kapus még ki tudta öklözni, de a befutó Péter az üres kapuba fejelt, 2-0. Két perc múlva ismét Szoboszlai volt a főszereplő a tizenegyes ponton cselezett, három védő között lőtt a jobb alsó sarokba, 3-0. A 83. percben szépítettek a vendégek, amikor a Rugovics a bal oldalról beadott, Kardos rosszul futott ki és Pap T. az üres kapuba fejelt, 3-1. Ambrózy István: A játékkal, a kialakított helyzetekkel fe­gyelmezettségünkkel egyértel­műen ellenfelünk fölé kereked­tünk. Nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Steierlein István: Gratulá­lok a Csákváriak, nagyon jól játszottak. A mi első félidei já­tékunk még jó volt, sajnos durva hibákból kaptunk ismét gólokat. Schneider SPORT FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 15 A hazaiak megadták magukat Letenye — Parmalat FC 2-7 (1 -4) Letenye, 800 néző, vezette: Molnár. Letenye: Parmalat: Mitring — Varga, László, Lőrincz — Dubecz (Varga I.), Rósa, Dvéri (Györök T.), Zimmermann, Be­­kő — Pálfi, Horváth (Bognár Gy.). Edző: Szabó Károly. Letenye: Lepár — Adorján G., Tóth Z., Kálmán—Horváth, Sántha (Hóbor), Adorján F., Dobos (Szoller), Farsang, Koz­­ák­ (Magyar), Rostás. Edző: Kobra Sándor. A Parmalat csoportjában leg­gyengébb együttesnek számít a nagyon szimpatikus letenyei csapat. A vendéglátók most es­tek ki az NB III. Dráva csoport­jából és legutóbb 8-1-re kaptak ki a Motim TE-től. Ezért is szá­mított némi meglepetésnek, hogy egy gyors ellentámadás végén az 5. percben ők szereztek vezetést. Adorján F. egy kipatta­nó labdát helyezett Mitring mel­lett a kapuba, 1-0. Ezelőtt és ez­után szinte az egész félidőben a Parmalat játszott fölényben, ám a zárt hazai védőfalat először a 15. percben törte fel Bekő, Dvé­ri szöglete után hat méterről fe­jelt a kapu jobb felső sarkába, 1- 1. A 30. percben a nagy kedvvel játszó Dubecz szemfüles góllal szerezte meg a vezetést, a kint álló kapus fölött emelt a hálóba, 1-2. Három perc múlva Horváth a bal kapufát találta el. Válasz­képpen a hazai együttes ismét egy gyors ellentámadást veze­tett, Mitring a léc alól öklözte szögletre a labdát egy távoli rú­gás után. A 36. percben Horváth Dvéri kapufája után lőtt a háló­ba, 1-3. Ezután ismét Horváth volt a főszereplő, ezúttal látvá­nyosan az ötösről sarokkal sze­rezte meg a Parmalat negyedik gólját, 1-4. A szünetben csak egy cserét hajtott végre Szabó Károly, de már ekkor jelezte, hogy a három fiatalnak lehetőséget ad a szünet után. A letenyeiek, hogy elke­rüljék a nagyon súlyos veresé­get, teljesen passzívvá váltak, ekkor csak a védekezéssel tö­rődtek. A Parmalat nagyon sok­szor került helyzetbe, mert jó­formán a hazaiak kapuja előtt tartották a labdát. Az újabb gólra azonban egészen a 70. percig kellett várni, amikor Varga I. ti­zenöt méterről ravaszul, a ka­pust is becsapva lőtt a kapu jobb oldalába, 1-5. Tíz perc múlva az idősebbik Varga húsz méterről lőtt bombagólt, 1-6. A 83. perc­ben Pálfi tizenegyest hibázott, ismétlését a kapus kiütötte, ám fejesével szemben már tehetet­len volt, 1-7. A hajrában Far­sang szépített, 2­7. Sipos Tisztességgel helyt álltak Lajoskomárom — Soproni LC 0-3 (0-2) Lajoskomárom, 1100 néző, vezette: Márton S. Lajoskomárom: Jakócs (Hajnal) — Dörögdi, Barsi, Hegyi Z., Strommer, László (Schneider J.), Kervarits, Szuli­­mán, Horváth Z., Halász (Schneider T.), Gulyás. Edző: Mosberger Pál. Sopron: Milchram (Tarlósi) — Kovács L., Kovács T., Feke­te, Katona, Sztanó, Ördögh (Horváth G.), Árgyelán, Korsós (Csiszár), Takács L., Szabó T. Edző: Gálhidi György. Támadólag lépett fel a volt NB I-es csapat. Már az első kí­nálkozó helyzetét kihasználta a 4. percben, amikor Sztanó be­adása után Takács L. hat méter­ről talált a hazai kapuba, 0-1. Ez­után fokozatosan magukra talál­tak a hazaiak és kiegyenlítődött a mérkőzés. Több támadást is vezetett a megyei I. osztályban szereplő hazai csapat. Ezek e­­gyikéből László hat méteres lö­vése alig kerülte el a bal sarkot. A vendégek helyenként ke­mény, nem ritkán durva játékkal rukkoltak ki. Ezt Márton FIFA játékvezető négy sárga és egy­ piros lappal „honorálta”. A 44. percben a soproni Feketét — aki hátulról szabálytalankodott — kiállította. A félidő vége előtt a volt parmalatos Takács szemfü­les góllal növelte a vendégek e­­lőnyét, 0-2. A második félidőben tíz em­berre fogyatkozott vendégek kevesebbet törődtek a támadás­sal, de így is veszélyes akciókat vezettek. A 70. percben adódott a hazaiak legnagyobb helyzete, amikor Schneider T. szögletét Szulimán a felső kapufára fejel­te. A 72. percben a mezőny leg­jobbját, a kiugró Takácsot csak szabálytalanul tudták szerelni a hazai védők. A megítélt tizen­egyest Ördögh belőtte, 0-3. A 77. percben sajnálatos esemény történt. A kitörő Ördögh sípszó után ütközött a hazaiak kapusá­val, Jakóccsal, aki súlyos sérü­lést szenvedett és mentőheli­kopter szállította el a pályáról. A hátralévő időben a mérkőzés e­­redménye már nem változott. Mosberger Pál: Tisztesség­gel helytállt csapatunk a volt NB I-es gárdával szemben. Takács Lajos szemfüles játéka döntően befolyásolta a végeredményt. Laczó István, a Sopron LC elnöke: Enervált soproni csapa­tot láthatott a lelkes lajoskomá­­romi közönség. Nagyon jó csa­pat benyomását keltette a hazai gárda, külön gratulálok nekik. Jók: Horváth Z., Barsi, Szuli­mán, Gulyás, Dörögdi, illetve Katona, Takács L. Mosberger A Korona és a Cerbona csoportban mérkőznek A­ugusztus 13-án kezd a megyei II. osztályú labdarúgó idény Megyei II. osztály, Korona csoport, 1. forduló augusztus 13. (16.30) : Zámoly — Baracska, Iszkaszentgyörgy — Vál, Ká­­polnásnyék — Pátka, Tordas — Óbarok, Szár — Ikarus Maros­hegy, Felcsút — Alcsútdoboz, Lovasberény — Ráckeresztúr, Pázmánd — Vértesacsa. 2. forduló augusztus 20. (16.30) : Vértesacsa — Lovas­berény, Ráckeresztúr — Fel­csút, Alcsútdoboz — Szár, Ika­rus Maroshegy — Tordas, Óba­rok — Kápolnásnyék, Pátka — Iszkaszentgyörgy, Vál — Zá­moly, Baracska — Pázmánd. 3. forduló augusztus 27. (16.30) : Zámoly —­ Pátka, Isz­kaszentgyörgy — Óbarok, Ká­polnásnyék — Ikarus Maros­hegy, Tordas — Alcsútdoboz, Szár — Ráckeresztúr, Felcsút — Vértesacsa, Lovasberény — Pázmánd, Baracska — Vál. 4. forduló szeptember 3. (15.30) : Lovasberény — Ba­racska, Pázmánd — Felcsút, Vértesacsa — Szár, Ráckeresz­túr — Tordas, Alcsútdoboz — Kápolnásnyék, Ikarus Maros­hegy — Iszkaszentgyörgy, Óba­rok — Zámoly, Pátka — Vál. 5. forduló szeptember 10. (15.30) : Zámoly — Ikarus Ma­roshegy, Iszkaszentgyörgy — Alcsútdoboz, Kápolnásnyék — Ráckeresztúr, Tordas — Vértes­acsa, Szár — Pázmánd, Vál — Óbarok, Baracska — Pátka. 6. forduló szeptember 17. (15.00) : Felcsút — Baracska, Lovasberény — Szár, Pázmánd — Tordas, Vértesacsa — Ká­polnásnyék, Ráckeresztúr — Iszkaszentgyörgy, Alcsútdoboz­­— Zámoly, Ikarus Maroshegy — Vál, Óbarok — Pátka. 7. forduló szeptember 24. (15.00) : Zámoly — Ráckeresz­túr, Iszkaszentgyörgy — Vér­tesacsa, Kápolnásnyék — Páz­mánd, Tordas — Lovasberény, Szár — Felcsút, Pátka — Ikarus Maroshegy, Vál — Alcsútdo­boz, Baracska — Óbarok. 8. forduló október 1. (14.00) : Szár — Baracska, Fel­csút — Tordas, Lovasberény — Kápolnásnyék, Pázmánd — Isz­kaszentgyörgy, Vértesacsa — Zámoly, Ráckeresztúr — Vál, Alcsútdoboz — Pátka, Ikarus Maroshegy — Óbarok. 9. forduló október 8. (14.00) : Zámoly — Pázmánd, Iszkaszentgyörgy — Lovasbe­rény, Kápolnásnyék — Felcsút, Tordas — Szár, Óbarok — Al­csútdoboz, Pátka — Rácke­resztúr, Vál — Vértesacsa, Ba­racska — Ikarus Maroshegy. 10. forduló október 15. (14.00) : Tordas — Baracska, Szár — Kápolnásnyék, Felcsút — Iszkaszentgyörgy, Lovasbe­rény — Zámoly, Pázmánd — Vál, Vértesacsa — Pátka, Ráckeresztúr — Óbarok, Al­csútdoboz — Ikarus Maros­hegy. 11. forduló október 22. (13.30) : Zámoly — Felcsút, Isz­kaszentgyörgy — Szár, Kápol­násnyék — Tordas, Ikarus Ma­roshegy — Ráckeresztúr, Óba­rok —V­értesacsa, Pátka—Páz­mánd, Vál — Lovasberény, Baracska — Alcsútdoboz. 12. forduló október 29. (13.30) : Kápolnásnyék — Ba­racska, Tordas — Iszkaszent­györgy, Szár — Zámoly, Fel­csút — Vál, Lovasberény — Pátka, Pázmánd — Óbarok, Vértesacsa — Ikarus Maros­hegy, Ráckeresztúr — Alcsút­doboz. 13. forduló november 5. (13.00) : Zámoly — Tordas, Isz­kaszentgyörgy — Kápolnás­nyék, Alcsútdoboz — Vértesa­csa, Ikarus Maroshegy — Páz­mánd, Óbarok — Lovasberény, Pátka — Felcsút, Vál — Szár, Baracska — Ráckeresztúr. 14. forduló november 12. (13.00) : Iszkaszentgyörgy — Baracska, Kápolnásnyék — Zá­moly, Tordas — Vál, Szár — Pátka, Felcsút — Óbarok, Lo­vasberény — Ikarus Maros­hegy, Pázmánd—Alcsútdoboz, Vértesacsa — Ráckeresztúr. 15. forduló november 19. (13.00) : Zámoly — Iszkaszent­györgy, Ráckeresztúr — Páz­mánd, Alcsútdoboz — Lovas­berény, Ikarus Maroshegy — Felcsút, Óbarok — Szár, Pátka — Tordas, Vál — Kápolnás­nyék, Baracska — Vértesacsa. Megjegyzés: a Baracska ha­zai mérkőzéseit szombaton ren­dezi meg. Megyei II. osztály, Cerbona csoport, 1. forduló augusztus 13. (16.30) : Sárszentmihály — Per­­káta, Kálóz — Előszállás, Aba — Cece, Sárosd — Seregélyes, Nagykarácsony — Szabadegy­háza, Iváncsa — Tác-Gorsium Kft., Mezőszilas — Sárszent­­miklós, Enying — MÁV Előre. 2. forduló augusztus 20. (16.30) : MÁV Előre — Mező­szilas, Sárszentmiklós — Iván­csa, T­ác-Gorsium — Nagykará­csony, Szabadegyháza — Sá­rosd, Seregélyes — Aba, Cece — Kálóz, Előszállás — Sár­szentmihály, Perkáta — Enying. . 3. forduló augusztus 27. (16.30) : Sárszentmihály — Ce­ce, Kálóz — Seregélyes, Aba — Szabadegyháza, Sárosd — Tác- Gorsium, Nagykarácsony — Sárszentmiklós, Iváncsa — MÁV Előre, Mezőszilas — Enying, Perkáta — Előszállás. 4. forduló szeptember 3. (15.30) : Mezőszilas — Perkáta, Enying — Iváncsa, MÁV Előre — Nagykarácsony, Sárszent­miklós — Sárosd, Tác-Gorsium — Aba, Szabadegyháza — Ká­lóz, Seregélyes — Sárszentmi­hály, Cece — Előszállás. 5. forduló szeptember 10. (15.30) : Sárszentmihály — Sza­badegyháza, Kálóz — Tác-Gor­sium, Aba — Sárszentmiklós, Sárosd — MÁV Előre, Nagyka­rácsony — Enying, Iváncsa — Mezőszilas, Előszállás — Sere­gélyes, Perkáta — Cece. 6. forduló szeptember 17. (15.00) : Iváncsa — Perkáta, Mezőszilas — Nagykarácsony, Enying — Sárosd, MÁV Előre — Aba, Sárszentmiklós — Ká­lóz, Tác-Gorsium — Sárszent­mihály, Szabadegyháza — E­­lőszállás, Seregélyes — Cece. 7. forduló szeptember 24. (15.00) : Sárszentmihály — Sár­szentmiklós, Kálóz — MÁV E­­lőre, Aba — Enying, Sárosd — Mezőszilas, Nagykarácsony — Iváncsa, Cece —Szabadegyhá­za, Előszállás — Tác-Gorsium, Perkáta — Seregélyes. 8. forduló október 1. (14.00) : Nagykarácsony — Per­káta, Iváncsa — Sárosd, Mező­szilas — Aba, Enying — Kálóz, MÁV Előre — Sárszentmihály, Sárszentmiklós — Előszállás, Tác-Gorsium — Cece, Szabad­­egyháza — Seregélyes. 9. forduló október 8. (14.00) : Sárszentmihály — Enying, Kálóz — Mezőszilas, Aba — Iváncsa, Sárosd — Nagykarácsony, Seregélyes­­— Tác-Gorsium, Cece — Sár­szentmiklós, Előszállás — MÁV Előre, Perkáta — Szabad­­egyháza. 10. forduló október 15. (14.00) : Sárosd — Perkáta, Nagykarácsony — Aba, Iváncsa — Kálóz, Mezőszilas — Sár­szentmihály, Enying—Előszál­lás, MÁV Előre — Cece, Sár­szentmiklós — Seregélyes, T­ác- Gorsium — Szabadegyháza. A hátralévő fordulók mérkő­zéseit később közöljük. A baj­nokság november 19-én zárul.