Hajdú-Bihari Napló, 1984. június (41. évfolyam, 127-152. szám)

1984-06-14 / 138. szám

AZ EGER AZ NB II BAJNOKA Második a DMVSC „Kapufaparádét” rendeltek a kinizsisek D. Kinizsi- Sopron 3-1 (0-0) Debrecen, Vágóhíd utcai pálya, 800 néző, vezette: Horváth Gy. (Gáspár, Inges). D. Kinizsi: Kun — Ludánszky, Garamvölgyi, Takács, Makszin — S­ Liszt, Farkas, Andirkó — Bruder, László, Sebők. Edző: Nagy György. Sopron: Eller — Németh, Benkő, Vámos, Horváth I. — Fehér, Fü­zi, Szalai — Horváth II., Bogáti, Dercsán. Edző: Gyurátz László. Cserék: Németh II. helyett Németh I. az 58., Bogáti helyett Gosz­­tola a 63. percben, illetve Leiszt helyett Magyar A. a 70. percben. Góllövők: Andiikó a 53., László a 61., Bruder a 80. percben, illet­­ve Szalai az 51. percben. Sárga lap: Horváth I. a 47. percben. Szögletarány: 3:3.­ ­A vártnál kisebb érdeklő­­dés kísérte a találkozót a debreceni közönség részéről. Feltűnt, hogy a hazaiak kis­­padján Nagy György helyett Sidó Csaba másodedző fog­lalt helyett. Mint megtudtuk, a vezető edző a találkozó előtt még kijelölte a csapa­tot és megadta a taktikát, de utána vesebántalmai (vesekő­­gyanú) miatt a Bartók Béla úti kórházba kellett bevo­nulnia.­ A mérkőzés kemény, fér­fias, de egyben sportszerű üt­közésekkel és egy Andirkó­­helyzettel indult. A 13. perc­ben Lászlót vitatható módon szerelték a 16-oson belül, egy perccel később ugyanő nagy helyzetben, a kaputól nyolc méterre épp hogy mel­lélőtt. A 14. percben cseles szabadrúgást hajtott végre a Kinizsi. A labdának többen is nekifutottak, amelyet vé­gül ballal Farkas lőtt el, a la­posan suhanó bőrgolyó a bal kapufa tövéről vágódott ki a mezőnybe. Hat perccel ké­sőbb a soproniak rúghattak szabadrúgást 20 méterre Kun kapujától. Németh sorfa­ fe­lett elcsavart lövését Kun bravúrral szögletre öklözte. A 27. percben Bruder jobbról belőtt labdáját László Sebők elé csúsztatta, aki épp hogy a jobb alsó sarok mellé lőtt. Két perccel később Ludánsz­­ky jobbról átívelt balra, a labda Andirkó elé került, aki 14 méterről a felső lécet ta­lálta el. A 42. percben An­­dirkótól kecsegtető helyzet­ben elpattant a labda tizen­hat méterre Eller kapujától. A 45. percben Fehér buktatta Lászlót a 16-oson belül, de a bíró sípja néma maradt, hol­ott 11-est kellett volna ítélni. A második félidő kezdetén Horváth J. Bruder után rú­gott, ezért sárga lapot kapott. A megítélt szabadrúgásból Bruder körülményeskedett. Az 51. percben Szalai várat­lanul lövésre szánta el magát 30 méterről, labdája a felső lécről érésén Kunra, illetve a gólvonalon túlra vágódott le. 0—1. Nem sokáig késett a debre­ceniek válasza. Az 53. perc­ben Farkas jobb oldali szög­­letét az ötös túlsó sarkáról Andrikó fejelte a hosszú sa­rokba, 1—1. Két perccel később a sop­roni Bogáti eliramodott a bal szélen, megtorpant, majd jobbal kapura csavarta a lab­dát, amely a debreceni bal kapufa tövéről vágódott ki. Rá két percre a debreceniek is kapufát rúgtak, Brúder bal oldalról jobb lábbal berúgott szöglete a jobb oldali léc tö­véről pattant ki. A 61. perc­ben Sebők balról belőtt lab­dájára Eller késlekedett ki­jönni, a labda László elé ke­rült, aki kilenc méterről a hálóba lőtt, 2—1. Ezt követően a játékvezető sorozatos téves — legtöbb­ször a debreceni csapatot súj­tó — ítéletei borzolták fel a játékosok és a közönség ke­délyét. A 75. percben Farkas három csellel tisztára ját­szotta magát, lendületesen ki­ugrott a védők közül, de El­ler az őt megkerülni készülő csatár lábát vetődve elhúzta. Tizenegyes. A megítélt bün­tetőt Farkas félmagasan a bal sarok irányába lőtte, de Eller bravúrosan kiütötte a labdát! A 80. percben tovább növelte előnyét a Kinizsi. Magyar Á. jobb oldali beadá­sát Bruder nyolc méterről fejjel megcsúsztatta. A föld­re lepattanó labdát a vetődő soproni kapus nyújtózkodva is csak beljebb tudta segíteni. 3—1. A találkozó utolsó öt percében számottevő helyzet már egyik kapu előtt sem alakult ki. Az első félidőben a soproniak még tartani tudták a lendületesen támadó hazai csatárokat. A Kini­zsi némi mezőnyfölényre tett szert, s ennek, no meg jó véde­kezésének eredményeként a sop­roniak az első félidő derekától számottevő helyzetet nem tudtak kialakítani a debreceniek kapuja előtt. A második félidőben — mint ahogy a gólokon kívül ezt a kapufák száma is mutatja — sokkal veszélyesebbek, aktívab­bak voltak a Kinizsi játékosai. A hazaiak megérdemelten nyerték meg a találkozót, mindhárom csapatrészük nagyszerűen felja­vult a második játékrészre. Jók: Garam­völgyi, Makszin, Prüder, Farkas, László, illetve Horváth I., Vámos, Szalai, C­subak Zoltán DMVSC-22. sz. Volán 2-0 (0-0) Rákoscsaba, 3000 néző, vezette: Balyl (Segovits, Vankó). DMVSC: Mező — Paróczai, Szigeti, Deákvári, Kiss — Selyem, Czikora, Tóth — Magyar B., Mörtel, Benyó. Edző: Kertész Tamás. 22. számú Volán: Kertész — Huszár, Bartosik, Rojik, Kosztolnik — Kutasi, Balogh, Szakál — Goschler, Vad, Aranyosi. Edző: Nagy Já­nos. Cserék: Kiss helyett Fodor az 55., Kutasi helyett Meszes a 71, Vad helyett Bódis a 80. percben. Gólszerzők: Mörtel az 55. és Benyó az 59. percben.­ ­Mindkét csapat összeállí­tása szolgált meglepetés­sel. A hazaiaknál nem ját­szott Ebedli, Dunai, Kántor, Hídvégi és Németh, a ven­dégeknél Somogyi nem áll­hatott Kertész Tamás ren­delkezésére, mivel az MLSZ fegyelmi bizottsága egy mérkőzéstől eltiltotta.) Napsütéses időben a kék­sárga mezes debreceniek kezdték a játékot. A har­madik percben Benyó sza­badrúgása szállt el a jobb oldali kapufa mellett, a má­sik oldalon pedig Rojik 25 méteres bombája süvített el. Három perccel később Ara­nyosi jól pörgetett a közé­pen kilépő Vad elé, aki nyolc méterről a vetődő Me­zőt találta telibe. A Volán kezdeményezett többet, a debreceniek gyors kontratámadásokkal igye­keztek helyzetbe kerülni. Valamivel később egy köz­vetett szabadrúgás után Mör­tel 12 méterről leadott lövé­se kerülte el a kaput. A 14. percben Czikora szerelt a hazaiak 16-osa előtt, egyet igazított a labdán, majd lőtt és a nappal szemben védő Kertész csak nehezen vé­dett másodszorra. A másik kapu előtt Rojik fejelt kapura, Mező — ha üggyel-bajjal is —, de tisz­tázott. A 20. percben Benyó szabadrúgásából Magyar B. fejelve az oldalhálót találta el. A 43. percben Goschler— Szakál—Aranyosi adogatás végén a balszélső veszélyes középre adását Mező húzta le. Szünet után előbb Benyó bal oldali szögletrúgását De­ákvári lefejelte a földre, ám a felpattanó labdát biz­tosan fogta a Volán kapusa. Az 55. percben Szigeti ló­dult előre, Magyar B.-hoz játszott, aki két védő között egy ügyes csellel elhúzott, egyedül vezette a labdát Kertészre. A hazaiak kapusa még bele tudott ütni a lab­dába, ám az balszerencséjé­re az érkező Mörtelhez pat­tant, és a debreceni közép­csatár 12 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 1—0. Az 59. percben egy, a ha­zai védőkről lepattanó lab­dát Mörtel szerzett meg a jobb oldali szögletzászlónál, középre ívelése elszállt a ha­zai védők feje fölött, ponto­san Benyóig, akinek fel sem kellett ugornia, nyolc méter­ről így is a kapu bal olda­lába tudott fejelni. 2—0. A 62. percben Aranyosi— Huszár kényszerítőzés után buktatták az előretörő jobb­hátvédet. A szabadrúgáshoz leállított labdát Balogh küld­te kapura, lövése a felső léc alsó lapjáról a gólvonalra, majd onnan kifelé pattant, majd ha nehezen is, mentet­tek a debreceni védők. Há­rom perccel később Rojik célozta meg a bal alsó sar­kot, de Mező gyors vetődés­sel mentett, majd a követ­kező támadásnál Bartosik veszélyes lövését hárította a DMVSC kapusa. A 73. percben Paróczai húzott el a jobb szélen, be­adását Tóth elengedte, a tl­es ponton álló Benyó viszont nem találta el a labdát. Két perccel később Rojik be­adását Vad senkitől sem za­vartatva közelről fejelhette kapura, Mező ismét bravúr­ral, gyors vetődéssel tisztá­zott. Az első játékrészben egy-két veszélyes helyzeten kívül nem sok említésre méltó történt. A DMVSC a játéktér nagy részét átengedve, saját kapuja elé tö­mörítette védelmét, így érthető, hogy a hazaiak elsősorban Ara­nyosi vezetésével sorra gördít­hették akcióikat, de azok rend­re elhaltak a vendégek védőfa­lán. A közepes iramú első 45 perc után a második játékrész­ben lelkesen küzdöttek a Volán játékosai, ám arra nem számítot­tak, hogy a debreceni támadók a szoros védőkiséret mellett is — Magyar B.—Kosztolnik, Mörtel— Rojik, Benyó—Huszár — veszé­lyes támadásokat tudnak szőni és azokból kettőt értékesítenek. A gól után javult a játék srama, a hazaiak mindent megtettek a szénizésért, de a nagyszerű for­mában védő Mező­kanus hálóját nem tudták megzörrenteni. A két pont sorsát a jobb hely­zetkihasználás döntötte el. Jók: Mező, Paróczai, Deákvári és Magyar B, illetve Huszár, Ba­logh és Aranyosi. Mészáros István A labdarúgó NB II. utolsó előt­ti fordulójának további eredmé­nyei: Kazincbarcika—Békéscsaba 3— 1 (2—0), Hódgép—Szolnok 2—2 (1—1), Ganz-MÁVAG—Eger 3—3 (1—0), Nagykanizsa—Salgótarján 4— 2 (3—0), Baja—Kecskemét 1— 1 (0—0), Veszprém—Keszthely 1— 0 (0—0), Ózd—Szabó L. SE 1—0 (0-0). A bajnokság állása az utolsó forduló előtt: 1. Eger 37 23 8 6 69—37 54 2. DMVSC 37 21 9 7 66—37 51 3. B.­csaba 37 21 8 8 89—16 50 4. Hódgép Metripond 37 17 9 0 55—37 43 5. Siófok ••• 37 17 12 8 61—44 42 6. B. Vegyész 37 16 8 13 56—55 40 7. Szolnok 37 14 10 13 68—55 38 8. N.-kanizsa 37 12 14 11 68—67 38 9. D. Kinizsi 37 13 10 14 53—56 36 10. Keszthely 37 11 13 13 50—44 35 11. Ózd 37 13 9 15 51—61 35 12. 22. Volán 37 12 11 14 46—56 35 13. K.-barcika 37 14 6 17 56—66 34 14. Baja 37 11 11 15 56—61 33 15. S.-tarján 37 10 12 15 50—52 32 16. Kecskemét 37 10 12 15 51—70 32 17. Sopron 37 11 10 16 35—55 32 18. Szekszárd 37 10 11 16 45—60 31 19. Sz. L. SE 37 8 10 19 43—60 26 20. Ganz-M. 37 4 11 22 39—88 19 ••• A Siófoktól 4 büntetőpont levonva. (MTI) Úttörő modellezők Vitorláshajó-modellezésben megyei bajnok: Ban­­ál Béla (Derecske) 54 pont, 2. De­recskéi (Debrecen, Petőfi) 54, 3. Szabó (Sárrétudvari) 48.­­ Csapatban: 1. Debreceni Pe­tőfi Sándor úttörőcsapat (Derecskei, Dóka, Tóth), 2. Derecske, 3. Sárrétudvari. Repülőmodellezés. A­­ épí­tett modellek. Megyei baj­nok: Molnár István (Békessy Béla Általános Iskola) 360 mp, 2. Mikó (Hajdúszobosz­ló, Bocskai) 301, 3. Árendás (Vénkert) 300.­­ Csapatban: 1. Hajdúszoboszlói Bocskai István úttörőcsapat 650, 2. Debrecen, Békessy B. úti is­kola 630, 3. Sárrétudvari 595 mp. — A/­ papirusz modell. Megyei bajnok: Kiss Attila (Hajdúszoboszló, Bocskai) 293, 2. Kiss J. (Általános Művelődési Központ) 250, 3. Berecz (Általános Művelődési Központ) 205 mp. — Csapat­ban: 1. Debrecen, Általános Művelődési Központ 622, 2. Hajdúszoboszló, Bocskai 440, 3. Földes 367 mp.­­ Gumi­­motoros kategória: 1. Áren­dás Károly (Vénkert) 330, 2. Molnár (Debrecen, Békessy úti iskola) 240 mp. A falusi spartakiád körzeti döntői A falusi spartakiád körzeti döntőit hét község (Balmazújvá­ros, Egyek, Ebes, Hortobágy, Tiszacsege, Újszentmargita, Haj­­dúszovát) versenyzőinek részvé­telével rendezték meg június 9- én, szombaton Balmazújvároson. Az egyes versenyszámokban 196 férfi és 109 női induló volt. Eredmények. Atlétika, férfiak: 100 m: 1. Be­recz G. (Balmazújváros). — 400 m: 1. Varga L. (Balmazújváros). — 800 m: 1. Biró Gy. (Hajdúszo­­vát). — 1500 m:­­ 1. Katona A. (Balmazújváros). — Sportváltó: 1. Balmazújváros (Tóth F., Pál J. , Varga L., Németi L.). — Ma­gas: 1. Németi L. — Távol: 1. Né­meti L. — Súly: 1. Murvai F. (Egyek). Nők: 100 m: 1. Bereczki R. (Balmazújváros). — 400 m: 1. Ba­­gi É. (Balmazújváros). — Sport­váltó: 1. Balmazújváros (Nagy R., Bereczki R., Dobi E., Pák E.). — Távol: 1. Bereczki R. — Súly: 1. Bagi É. Férfi kézilabda: 1. Balmazújvá­ros. — Női kézilabda: 1. Balmaz­újváros. — Férfi röplabda: 1. Hortobágy. — Női röplabda: 1. Balmazújváros. Kispályás labda­rúgás: 1. Balmazújváros. A 33. falusi spartakiád körzeti döntőjét Berettyóújfaluban is megrendezték. Eredmények. Férfiak. Atlétika, 100 m: 1. Hőgyes I. (Csökmő). 400 m: 1. Vékony (Konyár). 800 m: 1. Var­ga B. (Konyár). 1500 m: 1. Bá­­thori F. (Csökmő). Spartakiád­­váltó: 1. Konyár. Távol: 1. Nagy J. (Csökmő). Súly: 1. Lakó V. (Hencida). Magas: 1. Kiss L. (Mezősas). Kézilabda: 1. Ko­nyár. Röplabda: 1. Berettyóújfa­lui Tűzoltóság. Kispályás labda­rúgás: 1. Berekböszörmény. Nők. Atlétika: 100 m: 1. Ko­vács E. (Csökmő). 400 m: 1. Papp Zs. (Csökmő). Spartakiád­­váltó: 1. Csökmő. Távol: 1. Papp Zs. (Csökmő). Súly: 1 Thurzó M. (Konyár). Magas: 1. Kovács E. (Csökmő). Kézlabda: 1. Ko­nyár. Röplabda: 1. Csökmő. A községek közötti pontver­senyben : 1. Csökmő 222, 2. Ko­nyár 175, 3. Váncsod 34 ponttal. Június 9-én Püspökladányban a MÁV sporttelepén is megtartot­ták a falusi spartakiád körzeti versenyét 46 résztvevővel. Eredmények. Atlétika. Nők, 100 m: 1. Hor­váth R. (Földes). 400 m: 1. Hor­váth R. Távol: 1. Horváth R. Magas: 1. Szőke K. (Földes). Súly: 1. Szőke K. Férfiak: 100 m: 1. Hegedűs Z. (Sárrétudvari). 400 m: 1. Papp Z. (Báránd). 800 m: 1. Papp Z. 1500 m: 1. Kádái M. (Sáp). Ma­gas: 1. Fülöp A. (Püspökladány). Távol: 1. Hegedűs Z. Súly: 1. Dénes I. (Báránd). Röplabda, férfiak: 1. Püspök­ladány. Nők: 1. Földes (ellenfél nélkül), a küzdelmek. A vetélkedő­kön a debreceni, a balmazúj­városi, a berettyóújfalui és a püspökladányi körzetköz­pontok, a közvetlen irányítá­sú községek — Biharkeresz­­tes, Derecske, Hadháztéglás, Hajdúdorog, Nádudvar és Polgár — legjobbjai külön­­külön csoportban mérik ösz­­sze tudásukat és külön-külön is díjazzák őket a rendezők. • ** Debrecen ez évi munkahe­lyi olimpiájának döntőjét is a hét végén bonyolítják le két sportágban. A női, férfi kispályás labdarúgócsapatok szombaton fél 9-től az ifjú­sági sporttelepen vetélked­nek, míg a női, férfi kézilab­dázók vasárnap, ugyancsak fél 9-től a DMVSC Oláh Gá­bor utcai sportkombinátjá­ban mérik össze tudásukat. Jelentkezni a helyszínen le­het. A tömegsportban harma­dik eseményére is sor kerül még június 16-án, szombaton 9-től Debrecenben, a DMVSC Oláh Gábor utcai sporttele­pén Hajdú-Bihar, Borsod és Szabolcs-Szatmár textiles üzemeinek dolgozói mérik össze tudásukat atlétikában, kézilabdában, kispályás lab­darúgásban (női, férfi), láb­teniszben, teniszben és sakk­ban. A vetélkedőre a Textil­ipari Dolgozók Szakszervezete és a Szakszervezetek Hajdú- Bihar megyei Tanácsa ren­delésében kerül sor. Szombaton megyei döntő Balmazújvároson A Falusi Dolgozók Sparta­­kiádjának XXXIII. évi küz­­delemsorozata Hajdú-Bihar­­ban a megyei döntőhöz érke­zett. A megyei döntőt — négy sportágban — 1984. jú­nius 16-án, szombaton bonyo­lítják le Balmazújvároson, a Hajdú-Bihar megyei Tanács V. B. testnevelési és sport­osztálya, a KISZ megyei bi­zottsága és a szakszervezetek megyei tanácsa rendezésé­ben. Az ünnepélyes megnyitóra a sportpályán 8.45-kor került sor, majd a megyei atlétikai, kézilabda, labdarúgó és röp­labda sportági szakszövetsé­gek aktivistáinak közremű­ködésével 9-kor elkezdődnek Kézilabda NB I B, női mérkőzés: Hód­mezővásárhely—MEDICOR 22- 14 (10—4). Hódmezővásárhely, 150 néző, vezette Nyári, Vesz­­ter. MEDICOR: Teremi — Ha­lász, Halászná 3, Bárdos 1, Vassné 8, Levka 1, Emődi. — Csere: Bujdosó (kapus), Varga, Bedő, Olyüs 1. A találkozó már az első félidőben eldőlt. A hód­mezővásárhelyiek imponáló fö­lénnyel verték a debrecenieket, akik közül csak Vassné eredmé­nyessége dicsérhető. NB II, női mérkőzés: D. Köz­­út—Budaörs 22—16 (14—7). Deb­recen, 50 néző. D. Közút: Har­mati — Kecskés 10, Kiss 1, Ko­zák 5, Csongrádi, Takács, Bá­lint 2. — Csere: Benczi (kapus), Nagyné, Németi 3, Gáspár, Puró­czi 1. Az NB II keleti csoport­jában élen álló debreceniek már az első félidőben bebizto­sították győzelmüket és a má­sodik félidőben több cserejáté­kosuknak is játéklehetőséget ad­tak. Derecske—VM Közért 10—3 (7—2). Derecske, 250 néző, ve­zette Láda, Rózsa. Góldobók: Nyékiné 4, Körtvélyesi 2, Riz­­mayer 1, Tóth 1, Varga 1, De­­reczkiné 1. Az igen mérsékelt támadó játékot mutató derecs­kétek értékes két pontot szerez­tek. D. Kinizsi—Püspökladányi Zöld Mező 28—18. Debrecen, 100 néző, vezette: dr. Szekeres, Zsilák. Férfi NB II, keleti csoport: Nádudvar—­ MEDICOR 19—21 (11—13). Nádudvar, 400 néző, vezette Géczi, Péntek. Ld.: Érckövi 9, Eszenyi 6, illetve Sztretye 10, Hegedűs 5, Beke 3. Izgalmakban bővelkedő mérkő­zésen nyert a vendégcsapat, a mezőny legjobbja a MEDICOR- ban játszó Kormos volt. Megyei bajnokság. Nők I. osz­tály: Komádi—Hajdúnánás 13— 15, Balmazújváros—Hajdú Va­sas 18—15, BMSE-D. Vörös Me­teor 14—20, Hajdúböszörmény- Földes 11—8, Kaba—D. Közút II. 19—15, Hajdúszoboszló—DSI 20— 31. — II. osztály: Egyek—Be­rettyóújfalui ELZETT 9—5, Hajdúhadház—Konyár 13—12, D. MEDICOR II.—Sárrétudvari 24— 15. — Ifjúsági: Hajdúnánás—Ko­mádi 22—3, Balmazújváros—Haj­dú Vasas 8—4, BMSE-D. Vörös Meteor 14—10, Földes—Hajdúbö­szörmény 10—9, Püspökladány— D. Kinizsi 15—14, DSI—Hajdú­szoboszló 26—13. A megyei női I. osztály tavaszi bajnokságának végeredménye 11 1 0 10 77—203 2 12. H. Vasas 11 0 0 11 49—224 0 * N egy pont levonás ki nem állás miatt. Férfi megyei: DAG—DUSE 26—19, D. Spartacus—P.­ladány 22—26, BMSE—Hajdúböször­mény 29—24, Földes—Balmazúj­város 14—18. — Ifjúsági: Bal­mazújváros—Földes 20—15, D. Spartacus—Püspökladány 31— 30, Hajdúböszörmény—BMSE 20— 19. DAG—Gépipari 26—25. NB-s ifi: DSI—Fót 30—30. 1. Kaba 2. H.-böszörm. 3. D. Vörös M. 4. BMSE* 5. Komádi 6. H.-nánás 7. Hajdú V. 8. B.-újv. 9. Földes 10. H.-szoboszló 11. DSI 12. D. Közút •­­ egy pont állás miatt. 9 9 0 0 169— 85 18 9 7 1 1 143— 94 15 9 7 0 2 160—117 14 9 5 0 4 122—117 9 9 4 1­4 98—111 9 9 4 0 5 131—149 8 9 3 0 6 107—156 6 9 2 0 7 148—170 4 9 2 0 7 126—156 4 9 1­0 8 96—145 2 11 7 2 2 261—200 16 11­6 1 4 215—188 13 levonás ki nem Női ifjúsági 1. DSI 11 10 0 1 238—146 20 2. B.-újv. 11 9 1 1 140—130 19 3. H.-besz. 11 8 1 2 222—114 17 4. Földes 11 7 1 3 167—103 15 5. H.-nánás 11 5 3 3 189—106 13 6. P.-ladány 11 6 0 5 220—149 12 7. D. Kinizsi 11 5 0 6 174—114 10 8. H.-szoboszló 11 4 1 6 89—136 9 9. BMSE* 11 3 1 7 118—153 6 10. Komádi 11 3 0 8 76—203 6 11. D. Vörös M. Hz NDK-ba utazott a D. Közút női kézilabdacsapata A Debreceni Közút NB II keleti csoportjában élen álló női kézilabda-együttese ma, csütörtökön reggel repülővel az NDK-beli Wismarba uta­zott, ahol előreláthatólag egy négyes nemzetközi tornán vesz részt A debreceni kézi­labdázóknak már nyolcéves kapcsolatuk van az NDK-be­­liekke, a wismari hajógyár­i osztályban szereplő együt­tesével évenként — hol Deb­recenben, hol az NDK-beli városban — találkoznak. Ké­­zilabdásaink hat nap múlva térnek vissza külföldi túrá­jukról. Labdarúgó Európa­bajnokság A NYITÓ MÉRKŐZÉSÉN: FRANCI­AORSZÁG— DÁNIA 1—0 (0—0) Párizsban 48 ezer néző te­kintette meg a Parc des Prin­ces stadionban az idei labda­rúgó Európa-bajnokság nyol­cas döntőjének nyitó mérkő­zését, amelyen a hazai közön­ség előtt játszó francia válo­gatott 1—0 arányban legyőzte — a korábban éppen Ma­gyarországgal egy selejtező csoportban szerepelt — Dá­niát. A dánok mindvégig tar­tották magukat a jóval esé­lyesebbnek kikiáltott gall kakasosok ellen, de Platini 13 perccel a találkozó befeje­zése előtt megfosztotta az északiakat a pontszerzés le­hetőségétől. A küzdelmes ta­lálkozót sajnálatos közjáték is beárnyékolta. Az első fél­idő végeide a dánok legjobb játékosa, Simonsen egy ösz­­szeütközés során megsérült, hordágyon vitték le a pályá­ról és valószínűleg lábtörés­­sel került a kórházba. T OTÚTAHACSADÓ (A csapatok) Népsport Sportfog. Rádió Napló 1. NSZK—Románia EB-véger. 1 l,x 1 2 2. NSZK—Románia EB I. f. l,x 1,2 l,x x 3. Franciao.—Belgium véger. l,x l,x I 1 4 Franciao.—Belgium I. f. l.x l,x l,x 1 5. Dánia—Jugoszlávia véger. 2,x 2,1 1,2 2 6. Norrkőping—Göteborg *,2,i x,2 x,2 2 7. Brage—AIK Stockholm *»* 2 x,2 i 8. Halmstad—Oster 1 1,2 l,x x 9. Hammarby—Gefle 1 1 1 x 10 Moss—Viking x,2,l x,2 x,2 x 11. Start—Rosenborg x,2 2,x l,x 1 12. Bryne—Fred ruks tad l,x i x,2 1 13. Lilleström—Molde l,x l,x l,x 1 14. Kalmar—Malmö 2,l,x 2,x x 2 15. Dánia—Jugoszlávia I. t. 2,x x 1 X 16. Norrkőping—Göteborg I. f. x,l x,2 1 x i KOSÁRLABDA NB II, női mérkőzés: DUSE— Eger SE 66—44 (33—22). DUSE: Puskás, Sonkoly, Szabó, Szép, Visegrádi. — Csere: Kiss, Vámos, Hegedűs, Simóné, Zsíros. Leg­jobb dobók: Visegrádi 36, Simóné 10, Szabó 8. Utolsó NB I-es mérkőzésén — Visegrádi kiemelkedő teljesítmé­nyével — biztos győzelmet ara­tott a középmezőnyben végzett vendégek ellen a DVSE. A baj­nokságban végül a Baja jobb ko­sárkülönbségével megelőzte a debreceni lányokat, akik így a 6. helyen végeztek. HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ - 1M4. JÚNIUS 14. Ea lllUL .M8Í — Ud'lA'l iltiUíia-'