Hargita Népe, 1993. november (5. évfolyam, 215-235. szám)

1993-11-30 / 235. szám

SPORT — SPORT — SPORT — SPORT — SPORT — SPORT — SPORT — SPORT — SPORT — SPORT LABDARÚGÁS • PONTOT VESZTETT A STEAUA A FŐVÁROSI DIN­ÁKOKKAL SZEMBEN • HÁ­RM­AS HOLTVERSENY AZ a-osztályú bajnokság a. csoportjának élén • BÁR AZ UTOLSÓ FORDULÓBAN DŐL EL AZ ŐSZi elsőség a b. osztályú bajnokság i. csoport­jában Nem várt pontot vesztett Bukaresti Steaua a Spor­ 1 Studentesc ellen, s a fels­­őben levő Dinamo öt p­ont­­közelítette meg az é­le­­st. Újabb hazai vereségé- 1, a temesvári diákok csa­ta az utolsó helyre esett a szó a rangsorban. Ered­­mnyek: Dacia-Unirea Brăila Craiova- Elec­trop­utere -0, Bukaresti Dinamo — Instancai Farul 2—1, Te­­lsvári Politehnica — Bu­­resti Progresul 0—3, Ceah­­d Piatra Neamt — Galați AZ A-OSZTÁLYÚ BAJO­OKSÁG EREDMÉNYEI — CSOPORT: Bukaresti Aub­­uzul — Konstancai Portul -0, Gallatis Mangalia — Ikaresti Faur 0—0, Confil­­­torul lași — Unirea Foc­ii 1—0, Marosvásárhelyi JA — Bucovina Suceava -1. Gloria Buzău — Fores* Fălticeni 3—0, Bákói Se­­ia — Flacăra Moreni 4—0, Italul Plopeni — Chimia mnicu Vâlcea 3—0, Galaci A P. OSZTÁLYÚ BAJNOK. ,G 1. CSOPORTJÁBAN, a fordulóban öt pontot sze­dek a Hargita megyei csa­ták. A Székelyudvarhelyi Agita újabb gólzáporos szelmet aratott, a Maros­ vízi Maros idegenből tért rá két ponttal, a Csíksze­­rái Rapid azonban kény­en volt megelégedni egy ittal a sereghajtó paşcani­­elleni hazai találkozón. Es­dmények: Melana Săvineşti Maroshévízi Maros 0—1, Isiszentgyörgyi ISAMA — A­Campulung Moldovenesc 0, Csíkszeredai Rapid — Ii Paşcani 0—0, Vrancart jud — Bucovina Rădăuţi 1, Bákói Aerostar — Fo­­ast Nitramonia 0—0, Mi­mi Gura Humorului — E­­tromecon Oneşti 2—0, CFR­iro Iaşi — Cetatea Tirgu­anţ 0—1, Petrolul Moi. Oţelul 1—0- Kolozsvári 0 — Petrolul Ploieşti 1—0, Nagy­­szebeni FC Inter — Brassói FC 4—1, Bukaresti Sportul Studenţesc — Bukaresti Stea­ua 0—0, Craiovai II — Bu­karesti Rapid 3—1. A rangsor 16 forduló után: CFR­ Gloria — Poli Iaşi 1—0, Steaua Mizil — FC Argeş 0—0. Az élmezőny: 1. FC Ar­­geş 26 pont, 2. Steaua Mizil 19 pont­­ ­s. CSOPORT: Zilahi Ar­­mătura — Nagybányai Phoe­nix 3—1, Temesvári CFR — Kolozsvári CFR 1—1, Resicai MSK — Nagyváradi FC Bihar 2—0, Vajdahunyadi Corvinul — Petrozsényi Jiul 0—0, Brassói Metrom — Gyulafa­­ neşti — Mecanex Botoşani 8—0, Székelyudvarhelyi Har­­gita — FEPA ’74 Bârlad 8—0 Minerul Comănești — Bákói Cotidianul 3—2. A rangsor 18 forduló után. A holnapi forduló mérkő­zései: Craiovai Electroputere — Bukaresti Dinamo, Brassói FC — Bukaresti Sportul Stu­denţesc, Bukaresti Steaua — Dacia-Unirea Brăila, Kons­tancai Farul — Craiovai U, Bukaresti Progresul — Ko­lozsvári U, Bukaresti Rapid — Temesvári Politehnica, Petrolul Ploieşti — Ceahlăul Piatra Neamţ, Galaţi Oţelul — Aradi UT, Besztercei Glo­­ria — Nagyszebeni FC Inter.­ hérvári Egyesülés 0—0, Med­­gyesi Gaz Metan — FC Dro­­beta Turnu Severin 4—0, Brassói Traktor — Brassói IC IM 3—1, Boksabányai Va­sas — Resicai Gloria 0—0, Nagybányai FC Maramureşul — Craiova, Jiul IEELIF 5—2. Az élmezőny állása: 1. Nagy­bányai FC Maramureşul 23 pont (47—26), 2. Gyulafehér­vári Egyesülés 23 pont (33— 15), 3. Resicai MSK 23 pont (32—15). Aerostar 18 6 2 10 22-36 14 Bucovina 16 5 2 8 12-31 12 FEPA ’74 17 4 4 9 8-34 12 Paşcani* 18 5 3 10 15.24 5 * Nyolc büntetőpont le­vonva. Az őszi utolsó forduló (de­cember 5) mérkőzései: Bákói Cotidianul — Melana Săvi­neşti, Maroshévízi Maros — Sepsiszentgyörgyi ISAMA, ASA Câmpulung Moldovenesc — Csíkszeredai Rapid, CFR Paşcani — Vrancart Adjud, Bucovina Rădăuţi — Bákói Aerostar, Fogarasi Nitramo­­nia — Minerul Gura Humo­rului, Electromecon Oneşti — CFR Tepro Iaşi, Cetatea Tîr­­gu Neamţ — Petrolul Moi­­neşti, Mecanex Botoşani — — Székelyudvarhelyi Hargita, FEPA ’74 Bîrlad — Minerul Comăneşti-MELANA SĂVINEŞTI — MAROSUK VIZI MAROS 0—1 (0—0) Küzdelmes találkozón meg­­érdemelt győzelmet arattak a maroshéviziek. Az első per­cektől nyílt játék folyik a pályán, a hazaiakat megle­pi a Maros támadó já­téka, minek következtében előrehúzódott védelmüket nem egy alkalommal hozza zavarba a jól indított ven­dégellentámadás. A 40. perc­ben a jó helyzetben lévő Mafteihez kerül a labda, a­­kinek jól eltalált lövését nem tudja hárítani a hazaiak kapusa. A második 45 perc­ben kitámadnak a vendéglá­­tók, területi fölényt harcol­nak ki, de a jól szervezett maroshévízi védelem biztosan hárítja a támadásokat, sőt, akár növelhették volna elő­nyüket is, ha nem hagynak kihasználatlanul két alka­­lommal góllal kecsegtető el­lentámadást. Steaua 16 11 3 2 27- 7 25 Dinamo 16 9 2 5 31-19 20 Craiova 16 8 3 5 33-25 19 FC inter 16 8 3 5 25-21 19 Forul 16 8 2 6 24-18 18 Petrolul 16 8 3 2 6 16-14 18 UTA 16 7 4 5 17-20 18 Cetatea 1811 3­433.2123 Hargita 1810 4440-19­­24 Petrolul 1812 0633-2024 Gura Humorului 1810 1729-2321 Electro 17 8 5 4■45-1921 ISAMA 17 7 5533-2219 Maros 17 8 2731-2018 Vrancart 17 8 2 724.1813 Mecanex 18 8 1930-331.7 Comăneşti 18 7 3824.2917 Fogaras 18 7 2929-2116 Ra óid 177 2823. 2216 Melana 18 7 2925-2910 Iasi 17 7 2815.2016 Cotidian 18 7 2918.2816 ASA 17 7 1916-3315 Progresul 16 Brăila 16 Gloria 16 Brassó 16 Electro 16 Rapid 16 Kolozsvár 16 Sportul 16 Galac 16 Ceahlăul 16 Temesvár 16 3 1 7 23-20 17 64 6 17 16 16 727 23-24 16 637 13.13 15 538 13.17 13 5 3 8 14 19 13 4 6 7 21.23 13 5 3 8 15­ 23 13 529 14-24 12 44 8 12 25 12 5 1 10 16-31 11 ZÉKELYUD­VARHELYI HARGITA — FEPA ’74 SÎRLAD 8—0 (2—0) szép időben, de jéggé lő­tt pályán kezdődött a rá­­. A hazaiak már az első cektől átvették a játék nyitását és már a 6. perc-­­ gólt érnek el: Lăcătusu Lőrinczy összjáték mán, rahám talál a hálóba. Hat­­ múlva újból Lăcătusu it támadást* Csirőhöz tob­­bít, akitől Ilyéshez kerül obda, ő pedig fejjel ered­­nyes. A következő félóra­SIKSZEREDAI RAPID —­­FK PAŞCANI 0—0 hényvégi utolsó hazai okozóján pontot vesz, a Rapid egy nagyon jól pontosan védekező ellen­el szemben. A házigazdák első félidőben szokott fór­juk alatt játszanak, ennek néve gólt is lőhettek vol- A 15. percben Pap szö­r­­leívelés végén 8 méterről­­ lő. A 29. percben Bona méteres szabadrúgása szál l­éc fölé, míg a 40. percben Kó Attila 7 méterről elvétt­­élt- Szünet után is egye­slú a játék. A házigazdák­ban esik a játék színvonala, túl sok a vendégkapu előtti kombinálás, így újabb gól nem születik. Annál eredmé­­nyesebb a második 45 perc. A 49­ percben Botorok 17 méterről leadott bombája u­­tán akad meg a labda a bal felső sarokban. Három perc­cel később Costin öngóljával növelik előnyüket az udvar­helyiek. A 63. percben Lő­rinczy —­­Csifó — Botorok a labda útja, Botorok pedig 8 méterről eredményes. A 67. percben Csifó egyéni akció végén bombáz 14 méterről a határozottabban támadnak, a vendégek nagy nyugalommal védekeznek. Hosszú percek telnek el és a vasutasok tér­felén pattog a labda, de a jól taktikázó védelmet nem lehet kimozdítani a büntető, terület vonaláról, s azon be­lül a szerencsés láncú kapus biztos őre a hálónak. Közben a vendégek minden lehető­séget felhasználnak az időhú­­zásra, amiért a játékvezető a sárgalapot is felmutatja. Az idő múlásával egyre idege­sebbek a csíkszeredaiak, já­tékuk széteső, kapkodó lesz. A játékvezető is gyakran bi­zonytalankodik, több fonák jobb felső sarokba. Az utolsó percek újabb két gólt hoz­nak. A 84. percben Lőrinczy lő látványos gólt, majd a 88. percben Lăcătușu — Botorok összjáték végén Ábrahám lövi a tehetetlen Zlatan kapujá­ba a Hargita nyolcadik gól­­ját- Az egész csapat dicsére­tet érdemel lelkes játékáért, küzdeni akarásáért- Remél­­jük és kívánjuk, hogy ebből a lelkesedésből maradjon az utolsó fordulóban Botoşani­­ban lejátszandó találkozóra is. ítélettel sújtja a csapatokat. A 92. percben Szabó Jenő a kapusba lő, két perc múlva a gólvonalról tisztáz az egyik védő. Időhúzásért túl sokat hosszabbít a játékvezető. A 97. percben eluralkodik a zűrzavar. Egy magasan beí­velt labda az egyik védő ke­zét­ éri. Ebben a pillanatban a Rapid csapatkapitánya és néhány játékos körülveszi a bírót, büntetőt kérnek, de a játékvezető elutasító. Ezután a játékosok gyűrűjében levő játékvezetőt Balázs kézzel bántalmazza, majd véget ér a találkozó. Csúnya sportsze­rűtlenség! (Fülöp Zoltán) Két Balkán-bajnoki aranyérem a Vajda család birtokában A közelmúltban Törökor­szágban befejeződött ifjú­sági- és felnőtt sakk Balkán­­bajnokság fényes udvarhe­­lyi sikert hozott. Vajda Albert és Vajda Szidónia is aranyéremmel tért haza a rangos vetélkedőről. Rövid interjúban számolnak be a sikerről, jövőbeli terveikről. — Kérem, pár szóban is­mertessétek a bajnokság le­folyását. Szidónia: — Az utolsó pil­lanatig nyílt volt a lányok küzdelme, a sorsdöntő talál­kozó előtt a bolgárok két ponttal vezettek, azonban a címet eldöntő összecsapáson mindketten legyőztük ellen­feleinket, így 9—9 ponttal végeztünk, de a közvetlen e­­redmény alapján, mi szerez­­tük meg a bajnoki címet­ Albert. — Ugyanilyen nyílt volt a fiúk versenye is, ahol szintén a bolgárokkal álltunk versenyben az első helyért, ami végül is a mi tarsolyunk,,­ba került. — Visszatekintve a 93-as évre, mit könyveltek el leg­nagyobb sikereiteknek? Szidónia: — Természetesen a Balkán-bajnoki címet, no meg az országos felnőtt baj­nokságon elért 7. helyezést, a­­mi alapján jogot nyertem a válogatottban való részvétel­re. Albert: — Hatodik lettem az országos felnőtt bajnoksá­­gon, Debrecenben egy erős nemzetközi versenyen első he­lyen végeztem, az idei év leg­nagyobb magyarországi ver­­­­senyén, a Tavaszi fesztiválon, 3 több mint 300 részvevő közül­­ a 15—22. helyet értem e£'­ Megszereztem, akárcsak han­­­gom, a FIDE_mesteri címet.­­ — Terveitek jövőre? Szidónia: — Az ifi bajnoki­­i cím megszerzése, érem az if*If­júsági Világbajnokságon, é* ■ Európa Bajnokságon, bekel­l ju­lni a felnőtt válogatottba,­­ mely jövőre részt vesz az athéni sakkolimpián. Albert: — A nemzetközi mesteri cím elnyerése, az ifi bajnoki cím elhódítása és a felnőtt bajnokságon a döntő­­be jutni. Részünkről gratulálunk a 14 éves Szidóniának és a 17 éves Albertnek az elért sike­reikhez, és továb­bi, eredmé­nyekben bővelkedő karriert kívánunk mindkettőjüknek. Lejegyezte: KOVÁCS LÁSZLÓ Az oldalt szerkesztette: Kovács lászi.a JÉGKORONG EGY GYŐZELEM, EGY VERESÉG Az A-osztályú bajnokság 7. fordulójában a Sportclub Calaeon lépett pályára é­s a négy lehetséges pontból ket­tőt megszerzett Antal Előd edző csapata. Az első t°lál­­kozón jól játszottak és 4—3 (3—1, 0—2* 1—0) arányban legyőzték a Dunărea együt­tesét­ Nagy lendülettel kezd a Sportklub, 10 perc után 3 góllal elhúz, majd túl köny­­nyelmesen lazítanak. A hát­rányt a második harmadban a házigazdák ledolgozzák Az utolsó 20 percben feljönnek a csíkszeredaiak és győznek. Gólszerzők: Molnár, Elekes, Gáli Csaba és Rinz. A talál­kozó megbotránkoztató e­­seménye a bukaresti bírók — Becze T Tu!!", Bec­e II. Dinu — különszáma volt, akik messze túl voltak a jó­zanság határán. Nemcsak 8 250 nézőt szórakoztattak, ha­nem a játékosokat is, akik ennek ellenére végig sport­szerűen küzdöttek. Vasárnap délelőtt 3-2 (1—1, 2—1, 0-0) arányban a galaciak győztek. A találkozón a házigazdák szerencsésebbek voltak, elő­nyüket a hajrában is tudták tartani. Gólszerzők: Elekes és Adorján. A találkozón Becze­s okkal és ok nélkül sűrűn küldte a büntetőpadra a Sportklub játékosait,. A bu­karesti találkozón: ISAMA —* Steaua 3—8 és 5—10. A rangsor: Steaua 12 11 1 0 104-30 13 Sportklub10 7 1 2 49-24 15 PanSrea 12 5 0 7 35.54 10 Szombaton és vását-r*-» a Sportklub — Sporth Stu­dențesc találkozna .*or. (Fülön Zoltán) S­po­rtal 1­ 0 3 0 7 24-54 6 ISAMA 12 1 0 11 33 33 2